Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) smc válasza cog777 (#1600) üzenetére


smc
addikt

A legalsó, legsötétebb színbe kellene még egy réteg, azzal több részletet lehetne hozzáadni.
Amúgy meg érdemes beírni a google képkeresőbe hogy pixelart sunset, nagyon sok jó példát lehet látni

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1602) cog777 válasza smc (#1601) üzenetére


cog777
senior tag

Köszi a tippet. Majd csinálom a második verziót

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#1603) Dendytv válasza cog777 (#1596) üzenetére


Dendytv
senior tag

Nagyon sok sikert hozzá, remélem sikerül majd a fejlesztés, ha megvagy majd a jövőben vele pls írj rám dm-ben a linkjével, hogy meg tudjam venni :DD

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1604) cog777 válasza Dendytv (#1603) üzenetére


cog777
senior tag

Köszi, igyekszem. Dolgozom rajta, meg meg kell csinalnom a hazi feladatot is ebbe a topikba. :))

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#1605) Dendytv


Dendytv
senior tag

Sziasztok.
Azóta nem is írtam ide. Rajzolgattam persze, de őszintén meg mondva semmi örömöm nem volt a kockák rajzolásával. Úgy hogy azokkal fel is hagytam.
Helyette viszont beküldöm
a szerintem 3
rajzomat eddig.
Várom a véleményeket.
Valamint milyen ceruzákat vegyek ? Holnap lenne időm ezzel foglalkozni. De nem igazán tudom milyen ceruzák kellenének. Mert amit vettem annak folyton kitörik a hegye :(

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1606) mpierre válasza Dendytv (#1605) üzenetére


mpierre
veterán

Cerkából meg kell találnod a neked megfelelő keménységűt.
Ha javasolhatok, akkor szerezz egy versatil cerkát, meg bele különböző keménységű hegyeket, beleket. Bár az is lehet, hogy van valahol a családban elfekvő. Van vékonyabb, vastagabb. Kézbe kell kapni, próbálgatni. (Ahogy elnézem elég szegényes a kínálat a hegyekkel kapcsolatban.) Ha mégis mondani kellene keménységet B-4B-ig, esetleg HB-s. Indulásnak. Aztán úgyis kialakul.

Cerkánál és grafithegynél sajnos sok múlik azon milyen az összetétele a grafitbélnek. Meg ugye a keménysége is ettől függ. Ha elszúrnak valamit, akkor lehet kifogni 2B-s cerkát, ami felszántja a papírt. Érzésre olyan, mint ha H-s lenne.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1607) Dendytv válasza mpierre (#1606) üzenetére


Dendytv
senior tag

A rajzok mennyire értékelhetőek ? kb 2-hónapja rajzolok

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1608) cog777 válasza Dendytv (#1605) üzenetére


cog777
senior tag

Én kaptam Karácsonyra egy vízfestéses ceruzakészletet és nekem elég sok pluszt tud adni, az árnyalás mélysége szempontjából is.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#1609) Dendytv válasza cog777 (#1608) üzenetére


Dendytv
senior tag

Nagyon menő rajzok. Mióta rajzolsz/ grafikázol ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1610) Dendytv válasza mpierre (#1606) üzenetére


Dendytv
senior tag

[Ilyenem van, ez annak számít ?]
HB-s fejekkel 0.5mm

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1611) soundsonic válasza Dendytv (#1610) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Puha azaz B-s ceruzát kellene szerintem használnod.

Én ilyenekkel szórakozom mostanában: [link] ha valakit érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#1613) Dendytv válasza soundsonic (#1611) üzenetére


Dendytv
senior tag

A videó el lett távolitva :O

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1614) soundsonic válasza #79484416 (#1612) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Behance.net (az adobe hivatalos oldala és ingyenesen használható)

Dendytv: Máriusz Miskolczi - YouTube

(#1616) cog777 válasza Dendytv (#1609) üzenetére


cog777
senior tag

Ah, evente egyszer eloveszem :D kronikus idohiany miatt.
Majd grafikat kell rajzolnom a tankos jatekomhoz. :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#1617) mpierre válasza Dendytv (#1610) üzenetére


mpierre
veterán

Ez gyakorlatilag rotring. A 0,5-ös hegyű cerkával nehéz szabadkézi rajzot készíteni. Lehet, de kb a hiperralizmushoz nagy segítség. Nem erre találták ki, arra az 1,0-ás hegyű vagy vastagabb való. Versatil-t keress. (Szerintem, de lehet nincs igazam.) HB elég elég kemény, nehezebben fut a papíron a grafitbél. B-sek közül válassz.

Az idő nem tényező, hogy mikor kezdted. Gyakorlat kell, hogy megfelelően tudd irányítani a kezed. Ezzel majd változik a látás és az ábrázolás módod. Fejlődni fog. Ne várj el magadtól elsőre artisztikus megfogalmazást, kép világot. Nekem 8-10 éves koromtól kb 18-ig tartott. Igaz mélyvíz volt, mert 13 évesen már aktokat rajzoltam.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1619) mpierre válasza #79484416 (#1618) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD Még mindig analóg vagyok. Nem sikerült megbarátkoznom a digitális rajzolás rejtelmeivel. Valami Wacom táblát is vettem pedig, de egyszerűen megőrülök, hogy nem látom azonnal a vonalat, amit húzok. Nézegessem a monitort, meg klikkelgessek, ha valami más kéne. Küzdök mint desznyó a jégen, csak épp jég nincs...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1621) Dendytv


Dendytv
senior tag

Színezés előtt
Utánna
Elég gagyi a színes ceruza készletem. Plusz még ezt nagyon tanulnom kell :DDD
Ez is így ahogy van 2óra 20 perc munka volt

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1622) Dendytv


Dendytv
senior tag


Ez mennyire értékelhető ? Ebben 05:20 óra munkám van. Mibe tudnátok besorolni ? Kezdő szint vagy inkább haladó ? Szerintetek ?

Itt függőlegesen

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1624) soundsonic válasza #79484416 (#1623) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Én is valahogy így kezdtem, de kellő kitartással, szorgalommal lehet sokkal jobbat is készíteni. Ne add fel :) Egyébként nekem ez is tetszik!

DendyTv: Nekem tetszik, Neked is azt tudom írni, hogy hajrá!Szorgalom!

EZ meg az én agymenésem volt most : [youtube]

[ Szerkesztve ]

(#1627) soundsonic válasza #79484416 (#1626) üzenetére


soundsonic
aktív tag

(#1634) soundsonic válasza #79484416 (#1633) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Halló! Én nem mászkálok azon az oldalon. A rajzod nekem tetszik, most is csak azt tudom írni hogy hajrá.

(#1636) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok! Nos a spray paintingrol áttértem az akril festésre, azon belül is az absztrakt vonal fogott meg.
Pár kép amit lehet eddig csináltam:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép] [kép]
[kép] [kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Illetve egy kérdés, valakinek nincsen eladó Johannes Itten: a színek művészete könyve? Nehéz találni.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1637) Golden9 válasza Csokishurka (#1636) üzenetére


Golden9
addikt

Sziasztok!

Csak tanulmányi kiadást találtam, gondolom a 157 oldalast keresed.

Itten, Johannes: A színek művészete - Tanulmányi kiadás.
Az aukció vége: 1 nap 3 óra
https://www.vatera.hu/itten-johannes-a-szinek-muveszete-tanulmanyi-kiadas-3348321350.html

A tanulmányit lehet olvasni pdf-ben is, a google első találatában.

[ Szeretkezve ]

(#1638) Golden9 válasza Csokishurka (#1636) üzenetére


Golden9
addikt

(#1639) mpierre


mpierre
veterán

Nos, addig bökte a csőröm ez a digitális rajzolás, hogy szereztem egy surface tabletet, meg rá egy sketchbook szoftvert. Póba:

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1640) Dendytv válasza Csokishurka (#1636) üzenetére


Dendytv
senior tag

Ezek nagyon jók lettek :))

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#1642) Csokishurka válasza Golden9 (#1638) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen ezt keresném. Jah láttam én is, lehet ez valami spéci kiadás.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1643) Csokishurka válasza Dendytv (#1640) üzenetére


Csokishurka
őstag

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1644) Szevam válasza #79484416 (#1641) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Már linkelni akartam ezt a topicot, de látom megtaláltad :)) .

Nem találom a macskákat :).

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.