Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) HolloW


HolloW
senior tag

[link]

Én innen elég sokat tanultam anno, aki most kezdi vagy haladó grafikus annak is ajánlott.

STEAM - KOBRA KAI!

(#352) ebx


ebx
aktív tag

egy kis Photoshop ízelítő http://www.eyeball-design.com/ [link]
:)

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#353) gasMask!


gasMask!
tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Hogy lehet (Paint Shop Pro 8-ban) fasza toccsanást, csinálni? ilyesmikre gondolok: [link] [link]

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#354) Dexter68 válasza HolloW (#351) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez nagy királyság :R A másik gépemen van egy csomó jó link (akvarell tutorok pl.) úttörő becsszó, hogy belinkelem, ha odajutok...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#355) Dexter68 válasza gasMask! (#353) üzenetére


Dexter68
addikt

Az ilyet sztem úgy lehet csinálni, hogy fekete tintát toccsantasz fehér papírra és beszkenneled, majd színezed. PSP-t nem ismerem, de nem hiszem, hogy lenne benne Make toccs gomb :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#356) gasMask! válasza Dexter68 (#355) üzenetére


gasMask!
tag

''Make toccs'' :DDD
A tintás dolog nem is rossz ötlet :) . Kösz.
De ha netán lenne valakinek szoftveres ötlete is a megoldásra ossza meg velem. :)

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#357) Agostino válasza gasMask! (#356) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Én csak a Photoshopot használom, de oda van egyszerűen ehhez egy ilyen ecset. Pacázol párat vele, aztan csak ki kell színezned, meg árnyékot rá, és kész is a vér. Ez talán megoldható PSP-van is. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#358) Ramius válasza gasMask! (#356) üzenetére


Ramius
őstag

Kérdezd itt: [link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#359) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

rég nem firkáltam ez a tegnap eredménye:)

[link]

nincs befejezve de fogalmam sincs mi legyen a háttere

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#360) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Mainapi ''ujjgyakorlat'' eredménye
[link]

Így is 6-8 órámba telt, de már nagyon akartam gyakorolni, de nem akartam napokat rászánni.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#361) jhos910


jhos910
aktív tag

:Y
ez nagyon odavág, én is szivesen megtanulnám csak gondolom bazinehéz :s

(#362) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Valaki el tudná mondani, hogy hogyan lehet Photoshol PRO CS 2-vel a vörös szem effektet retusálni?

Találtam egy weboldalt ami ezzel a témával foglalkozik [link] de itt a PS 7-et alkalmazzák. Az általam birtokolt verzióban viszont egyes eszközök nincsenek (vagy nem találom őket?) mint pl.: sponge tool (szivacs)

Ha valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan lehet a fent írt esetet korrigálni, nagyon megköszönném! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#363) bocX válasza D4rkm4n (#362) üzenetére


bocX
tag

[link]

itt sok más okosság is van, sztem nézegess körbe - remélem jó a link.....ilyen módon meglehet csinálni.....de mondom érdemes még másik fajta dolgokat is kipróbálni ;)

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#364) D4rkm4n válasza bocX (#363) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A link szuper!

A gond csak az, hogy az én képemen a vörös mezőt nem lehet egy sima elliptikus kijelöléssel befogni. Így kicsit nehezebb lesz. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#365) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hmm... Ott, ahol a cikk írója azt tanácsolja, hogy nyomjak Ctrl+C-t ott nekem nem engedi a progi! Valamit talán rossul csináltam? Ja és ha rámegyek a ''Layer'' menüre, ott nincs olyan, hogy 'create new layer', csak olyan, hogy 'duplicate layer'. Mi is a hiba akkor? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#366) bocX válasza D4rkm4n (#365) üzenetére


bocX
tag

....ööö, hát nemtom, akkor alapba nem egy már meglévő layer-en dolgozol?!
bár nem hinném...
én 7CE-t használok, sokkal jobban bejön, mint az ujabbak, sok különbséget nem látok az ujak között (vagy csak nekem megfelel épp ezen verzió), na szal abban réteg>>uj(és abból jön egy nyil) és ott van több opció....de nemtom
és a duplicate layer-el ne működik a dolog...?
mondjuk az általad felvetett verziót nem ismerem, lehet valami demó változat amiben nincs meg minden funkció? :F

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#367) D4rkm4n válasza bocX (#366) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Teljes verzió van meg.

A 'duplicate layer' funkcióval nem nagyon akart sikerülni.
Sajnos már ott van egy kis bibi, hogy a vörös szemet nem tudom rendesen kijelölni, mivel touchpad-dal ez egy kicsit problémás :D De nem csak ez a gond. A 7-es verzióban leírt szivacsot sem találom a CS 2-ben...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#368) bocX válasza D4rkm4n (#367) üzenetére


bocX
tag

akkó nemtom, sajnos így nemtok segíteni.... :(
próbálkkozz másik fajta megoldással, van ott még azon a linkelt oldalon, a jobb oldali menürészben hogyan csináljuk, ilyen meg olyan szemet...... :)

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#369) Kobe


Kobe
veterán

nah megjött wacom tabletem és kicsit még szokatlan de rajzolgattam, leginkább csak próba szinten
[link] ez csak egy skicc egy nagyobb lélegzetvételű rajzhoz
[link]
ez meg első wacomos rajzom :)

(#370) D4rkm4n válasza Kobe (#369) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én személy szerint jobban tudok kézzel (ceruza, toll...) rajzolni, így ha egyszer majd alkotni fogok gépen, akkor azt digitalizáló táblával fogom nyomni. Csak azok még nem tartanak olyan szinten, hogy igazán jól lehessen velük alkotni... :D

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#371) Kobe


Kobe
veterán

azért félelmetes különbség van egy rajzlaphoz képest, olyan lehetőségekkel amiről álmodni se menél egy ceruzával, lásd deviantarton pl

(#372) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali!

Egy B&W képet akarok sötétíteni, de nem nagyon megy.

Vanak egyes részek, ahol úgymond elégett a kép (full fehér) ezt kijelölni már sikerült (Select/ Color ragnge/Sampled colors/Highlights) De hol is lehet ezen sötétíteni? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#373) Dexter68 válasza D4rkm4n (#362) üzenetére


Dexter68
addikt

Esetleg nézd meg ezt: [link]
De monnyuk én a vörösszemet picasa-ban szoktam eltávolítani. Photoshoppolok ugyan 12 éve, de ez nekem ''ágyúval verébre'' kategória.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#374) Dexter68 válasza D4rkm4n (#372) üzenetére


Dexter68
addikt

Váltsd át Image/Mode/Grayscale paranccsal szürkeárnyalat módba, aztán Ctrl-L, és húzd a csúszkákat minden irányba, és meglátod, hogy melyik lesz a jó.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#375) D4rkm4n válasza Dexter68 (#374) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Alapból fekete-fehérben vagyok, tehát a grayscale mód kilőve :(

Azóta próbálkozta a Burn tool-lal meg a színcserével is. De akkor a körvonalak körül túl sötét lesz a módosítás. :O

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#376) BLiNk3r válasza D4rkm4n (#372) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

A kiégett (full fehér) részeket nem fogod tudni a levels csúszkákkal sötétíteni, mert ha valami teljesen fehér, az nem sötétíthető ugye.

(#377) Dexter68 válasza BLiNk3r (#376) üzenetére


Dexter68
addikt

De sötétíthető. Csak akkor a levels-nél a gammát kell állítani.
A kérdés az, hogy érdemes-e.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#378) D4rkm4n válasza Dexter68 (#377) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hmm... Találtam egy köztes megoldást:

Magic wand-dal kijelöltem a fehér részeket, aztán az Image/Adjustments/Replace color funkcióval adtam egy halványszürke színt. Ezek után a a Blur illetve Smudge tool segítségével elmaszatoltam az átmeneteket.

Nem kapom így a legjobb minőséget, de a célnak azért még megfelel! :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#379) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

De nekem valami miatt a Sponge tool nem működik. Hiába állítgatom és ''sikálom'' vele a felületet. :( :((( :(((

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#380) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

két rajzom.. az exploited hawerom farmerkabátján található..

[link]
[link]

(#381) dni


dni
őstag

Hali!

Valaki megtudná mondani, h PSben hogyan tudnám a képen látható csíkozást elkészíteni? [link] (Csináltam már hasonló csík mintát, de csak 1pix szélességűt és ez sehogy sem akart összejönni)

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#382) Joyrider válasza dni (#381) üzenetére


Joyrider
tag

Csinálj egy új képet mondjuk 6x6 vagy 8x8 10x10 vagy hasonló pixel méretben.
kb így kell színezni.. [link]
[kép]
Aztán pattern-t kell csinálni belőle (menüből eléred)
És innentől kezdve mint saját pattern tudod vele kitölteni a lapot.

Ennyi. :)

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#383) dni válasza Joyrider (#382) üzenetére


dni
őstag

:R THX! :R

(#384) Forest_roby


Forest_roby
őstag

No, akkor én is felteszem egy rajzomat!
A scenner kicsit rontott rajta ezért belenyúlkáltam egy kicsit photoshoppal.
[link]

Kiváncsi vagyok mit szóltok. Még bőven el vagyok tőletek maradva.
ui.: Egyik ismerősöm csinált egy hasonló képet és próbáltam én is egy hasonlót csinálni. Ez is az egyik probléma, minta nélkül nem tudok rajzolni. :(

üdv:

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#385) kolnay


kolnay
senior tag

Sziasztok!
Valaki nem tudna kreálni nekem egy képet?
A következő lenne:
Adoot egy kép,rajta 2 szó, na azt el kéne tüntetni és egy másik szót ráírni.
Aki elvállalná légyszi keressen fel priviben.
Köszi!

Tyűű, de meleg van!

(#386) b0unCe


b0unCe
aktív tag

[link]

Ide kezdtem feltolteni a kepeimet tegnap. Naponta egy ket kepet teszek fol, elvileg egy ket honapig minden nap frissulni fog ebben a tempoban. Utana kifogyok a mar elkeszult kepekbol. Majd jonnek ujak...
Remelem tetszenek

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#387) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hölgy ismerőseimet szoktam elkápráztatni, hogy címlaplányt varázsolok belőlük photoshoppal. Odáig vannak az ilyen dolgokért :DDD

(#388) stangli


stangli
senior tag

Hy!

Milyen progival lehet photoshoppolni normálisan?

(#389) CounterBoci válasza stangli (#388) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Adobe Photoshoppal :DDD

(#390) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

új

[link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#391) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

ja és: de ez csak ilyen kézi :]

[link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#392) Ramius válasza stangli (#388) üzenetére


Ramius
őstag

komoly :DDD

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#393) Dexter68 válasza Twiggydoll (#391) üzenetére


Dexter68
addikt

A „csak” kézi sokkal jobb.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#394) tbs válasza Twiggydoll (#391) üzenetére


tbs
addikt

:Y Új rajongót szereztél! A köríves minta jobb szélét akár a maca copfjába is tehetted volna... De ne is figyelj rám.

Respekt. :R

(#395) #00809728


#00809728
törölt tag

[kép]

Mester emberek. :R

Ezt a felnit le szeretném festeni fényezni.Fekete és sárga szin lenne az ideálís mert egy sárga autóra lesz.Kérésem az lenne rábizom a fantáziátokra és kérném alkotó szellemeiteket mutassátok meg.
:R



[Szerkesztve]

(#396) #51736960 válasza b0unCe (#386) üzenetére


#51736960
törölt tag

Szépek...

(#397) Rhywo!


Rhywo!
csendes tag

Ezt pár napja készítettem Ps és 3ds max segítségével. [link]

Kiváncsi vagyok mit szóltok hozzá :)

(#398) ngy_tms


ngy_tms
csendes tag

-

[Szerkesztve]

(#399) ngy_tms


ngy_tms
csendes tag

http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=1234012284&size=o

Majdnem jó. Nem megy a link, meg a kép gomb :(

[Szerkesztve]

(#400) (Kolombusz) válasza ngy_tms (#399) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

[link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.