Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) LamaCube válasza jimspie (#697) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#702) jhos910 válasza Rolanddd (#698) üzenetére


jhos910
aktív tag

Angollal hogy állsz?

Itt van egy részletes de angol leírás.
(Bonfire blogjában hirtelen nem találtam, de ha jön akkor lehet tud mutatni neked egy sajátot)

De tessék egy kicsit rövid de jó vidi.

Ennek az egész korrekciós réteg mizériának az a lényege, hogy nem az eredeti képet piszkáljuk mert az nem annyira jó, nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot hanem egy külön ún. korrekciós rétegen hajtjuk végre a módosításokat. (a vidi még mond róla egy két dolgot, nem tépem a számat :) )

Ha bármi van sikíts. :K

(#703) Rolanddd válasza jhos910 (#702) üzenetére


Rolanddd
tag

Angollal jól állok, és köszi a tippet, photoshopban kezdő vagyok és erről nem tudtam /adjustment layers/, majd szórakozok velük :)

(#704) jimspie válasza Rolanddd (#703) üzenetére


jimspie
tag

[link]
Ha photoshopban kezdő vagy akkor ezt mindenképp sasold meg.

(#705) Rolanddd válasza jimspie (#704) üzenetére


Rolanddd
tag

Innen már egy rakat videót megnéztem :) nagyon jó oldal, csak a srác hangja idegesítő kicsit, olyan mindig mintha mindjárt elcsuklana :)

(#706) Busmann02


Busmann02
tag

Ma is firkáltam...
A kritikákat építőjellegű véleményeket szívesen fogadom és igérem nem hisztizek:D

Üdv:
Dávid
Busmann

(#707) Rolanddd válasza Busmann02 (#706) üzenetére


Rolanddd
tag

szerintem teljesen jó, bár ha kifestenéd mondjuk Photoshopban, úgy még jobb lenne :)

(#708) Busmann02 válasza Rolanddd (#707) üzenetére


Busmann02
tag

Megtenném,rajzoltam már szìneset,de kicsi a gépem,egy nagyobb felbontású kép esetén egy hosszabb ecsetvonásnál,satìrozásnál vagy szìn összemosásnál belaggol...:/

(#709) jhos910 válasza Busmann02 (#706) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem is teljesen jó lett. Jók ezek a rajzfilm rajzok mert adnak elég önbizalmat, hogy később megpróbálkkozz valami komolyabbal :)

(#710) LamaCube válasza Busmann02 (#706) üzenetére


LamaCube
addikt

Teljesen korrekt, bár ott a nyaka körül... :D ;)

Art rage-el készítetted? Teljesen grafit kinézetű.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#711) jimspie


jimspie
tag

No ilyen, ha kicsit több időt szánok a festményeimre.
5 óra, Photoshop CS5, textúrákat használtam természetesen, de csak halványan. ^^
Megrendelésre készült, haverom barátnőjének a falán lesz. Így már 3 képe, virít a falakon :D. Egyik nálunk, másik az ismerősömnél, ez lesz a harmadik :).

[link]

(#712) Busmann02 válasza LamaCube (#710) üzenetére


Busmann02
tag

Igen ArtRageltem...:) a vászont fehérről ilyen sárgásbarnára állítottam,a ceruzát pedig szürke árnyalatok helyett sötétebb barnás árnyalatokkal használtam,így a vászon színével összhangban ezt a hatást kelti:)

(#713) jimspie válasza Busmann02 (#712) üzenetére


jimspie
tag

Teljesen olyan mintha nem is digitális lenne.

(#714) LamaCube válasza jimspie (#711) üzenetére


LamaCube
addikt

A folyó elég kontrasztos a képen szerintem. Egy kis lágyítás jót tenne neki és egy kicsit szélesebbre kellene venni az elejét és arányosan csökkenteni a kanyarulatoknál. Persze lehet rosszul látom. egyébként hangulatos kép lett. :R

Busmann02

Lehet felteszem az art raget megint op rendszer frissítés óta nem tettem fel.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#715) Busmann02 válasza jimspie (#713) üzenetére


Busmann02
tag

Jim...tényleg olyan mintha pl egy félfamentes lapra lett volna grafittal megrajzolva és pl telefonnal lágy sárgás fényben lefényképezve...szkenner nélkül:D
LamaCube-hoz csatlakozok,a tó tényleg túlságsan világítónak tűnik a mellette lévő talajhoz képest,és mintha a perspektívája is kicsit megtörne,a kanyarulatok túlságosan rádiuszosak,nem pedig elipszisbe hajlóak,bár félek véleményem kinyiilvánítani mert én még nemtudok ilyet festeni...de azthiszem van annyi fizikai és vizuális ismeretem hogy ezt jól gondoljam...

LamaCube...
jó kis progi az artrage,ha grafitjellegű munkát szeretnél csinálni...
próbáltam vele festeni,de az még nem megy:D

(#716) LamaCube válasza Busmann02 (#715) üzenetére


LamaCube
addikt

Tudom, hogy jó kis progi azt töltöttem le a Bamboohoz kapott ingyenes progi letöltéshez. Most fel is tettem újra, de rá kellene szánnom pár órát, hogy megismerkedjem vele. Na éppen időm a legkevesebb. Lehet kérdezek 1-2 dolgot a használatról. pl. hogyan lehet a lap színét megváltoztatni. Gondolom kevertél ilyen színt és egy rétegre ráfestetted. De lehet, hogy nem... :U :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#717) Busmann02 válasza LamaCube (#716) üzenetére


Busmann02
tag

amikor új dokumentumot kezdesz(fájl menü,új munka...akkor bead egy kis ablakot ahol a vászon méretétbeállíthatod..és a dpi felbontását,és van egy kis jelecske ahol plussz beállítások találhatóak,ott lehet kikeverni a vászon színét...és ez a rétegektől független...:)

(#718) jimspie válasza Busmann02 (#715) üzenetére


jimspie
tag

Ha csak ennyi a hiba vele akkor az már bőven jó :D

(#719) LamaCube válasza Busmann02 (#717) üzenetére


LamaCube
addikt

Uhh megvan. :R Biztosan lesz még több kérdésem :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#720) Busmann02 válasza LamaCube (#719) üzenetére


Busmann02
tag

nyugodtan...:) tőlem tellhetően legjobb tudásom szerint válaszolok majd:)

(#721) jhos910 válasza jimspie (#718) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ha conceptként tekintek rá akkor a hibák sora nagyjából ennyire rúg. Ha kész műként akkor már akad :)

(#722) Rolanddd


Rolanddd
tag

Mai alkotásom :) (nem saját ötlet, Reddit-en találtam egy képet, és lefestettem saját elképzelés szerint).

A bálna perspektívája a pályához képest nem tökéletes.

Youtube-ra most megy fel a speedpaint videó, ha valakit érdekel, majd belinkelem.

(#723) jhos910


jhos910
aktív tag

Mostanában nem postoltam, pedig gyűlnek a rajzok. Sikeresen elkezdtem egy grafikus sulit és pergetjük a rajzokat nagyon :)
Most nem küldök be ezekből de egy kis ízelítőt adok abból amin elkezdtem dolgozni. :)

(#724) jimspie válasza jhos910 (#723) üzenetére


jimspie
tag

Váo, miféle rajzsulit nyomsz?

(#725) jhos910 válasza jimspie (#724) üzenetére


jhos910
aktív tag

Alkalmazott grafikusnak tanulok 1 hónapja :D
Szabadkézi rajz és művtöri az első pár hónap :B

Itt a kész vektoros rajz.
(ebből lett)

(#726) jimspie válasza jhos910 (#725) üzenetére


jimspie
tag

404 - not found a vektorosra

(#727) jhos910 válasza jimspie (#726) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nekem megnyitja, de egy másik link.

(#728) Rolanddd


Rolanddd
tag

Új festmény - A Megye (Gyűrűk Ura) - 2 óra alatt

szerk.: nyilván nem magamtól, fotóról másoltam

[ Szerkesztve ]

(#729) jhos910


jhos910
aktív tag

Destop felvételéhez ki milyen progit ajánl? Camstudio-t és a Frapset próbáltam, egyik sem igazán zsír. A camstudio nem egyből a merevlemezre ment és fogja a gépet mint a barom a fraps meg inkább játékok alá való...

(#730) Rolanddd válasza jhos910 (#729) üzenetére


Rolanddd
tag

Egy egyszerű screenshot progit használok ami csak képeket tud menteni - videót nem - és ezt állítom be úgy, hogy 1 másodpercenként csinál egy full screen jpg-t, amit majd video vágó progiban összefűzök egy képsorozattá, és így 1920x1080-ban is 2 óra anyaga csak 6 GB és a gépet kábé egyáltalán nem lassítja, mivel egy jpg másodpercenként nem igényel felettébb nagy számításokat. Igazából elég lenne 2 másodpercenként is - akkor csak 3 GB lenne 2 óra - mert úgyis 60 fps-be rakom át, amit 30 fps-es videóba renderelek ki, tehát a fele képkocka elveszik. Az így lerenderelt fullHD divx videó tömörítetlen zenével együtt kb. 55 MB. (ezek a legutolsó videóm adatai). Több ilyen progi is van, most nem jut eszembe annak a neve amit én használok (valami SnapShot ha jól emlékszem), ha érdekel este meg tudom írni otthonról.
Persze ha real time (tehát nem felgyorsított) videót akarsz csinálni, akkor ez a módszer felejtős...

(#731) Rolanddd


Rolanddd
tag

Közben festettem egy új képet, és rosszul mondtam az előző postomban: nem 6 GB volt a 2 óra jpg-ben, hanem csak 1,6...

Új festmény:

ui.: eléggé kihalt az utóbbi másfél hétben a topic

(#732) jhos910 válasza Rolanddd (#731) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nekem tetszik, jó lett de nagyban nézve szerintem hiányzik róla egy fókuszpont vagy kettő, amit kicist jobban kidolgozol és vonzza a szemet. Amúgy. :C

(#733) Rolanddd


Rolanddd
tag

Hát igen, nem igazán alkalmaztam a Feng Zhu videókból tanultakat :) csak egy az egyben lemásoltam a fotót - vagyis próbáltam. Ugyanez a hobbitos képpel. Viszont már ki is néztem a következő fotót amit lemásolok majd :) abban bízok hogy ha másolok fotókat, mivel közben kénytelen vagyok megfigyelni dolgokat, így azok rögzülnek is, és később magamtól is le tudok majd festeni hasonló dolgokat. Felhőt például már tudok festeni :) meg a távolabbi növényzetet is tudom hogy kéne, csak soha nem találom meg hozzá a megfelelő ecsetet így nem úgy néz ki ahogyan szeretném. Pedig már töltöttem le direkt ehhez való ecseteket, de van vagy 70 és elveszek közöttük. Kéne szelektálni...

(#734) LamaCube válasza Rolanddd (#731) üzenetére


LamaCube
addikt

Teljesen olyan, mintha a FarCry 3-ból lenne egy helyszín. Még a színek is. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#735) Rolanddd válasza LamaCube (#734) üzenetére


Rolanddd
tag

:)
Közben elkezdtem a kinézett képet, de sajna nem tudom ma befejezni :/ viszont gondoltam megosztom, mert már van benne másfél óra :) (meg hátha van valami jótanács amit alkalmazhatnék rá). Még jön a közepére egy fa, meg ott középen az egy kitaposott ösvény akar lenni. A búza alját is még meg kell csinálni, hogy ne legyen ilyen kopár.

(#736) Racze válasza Rolanddd (#728) üzenetére


Racze
tag

Fúúú, ez nagyon tetszik, digitális? tök olyan mint egy tempera-festmény :)

****

(#737) Rolanddd válasza Racze (#736) üzenetére


Rolanddd
tag

:) igen digitális, itt van róla a speed paint videó: [link]

(#738) Busmann02 válasza Rolanddd (#737) üzenetére


Busmann02
tag

Megvan már a progi neve amivel rögzíted???:)

(#739) Rolanddd válasza Busmann02 (#738) üzenetére


Rolanddd
tag

De, Snapshot a neve de nem tudom honnan töltöttem le, ha jól emlékszem egy srác csinálta a progit csak úgy. Mikor Googleban rákerestem nem az jött ki ami nekem van. Ha gondolod felrakhatom majd valahova.

(#740) Busmann02 válasza Rolanddd (#739) üzenetére


Busmann02
tag

rendben...mert érdekelne:)

(#741) Rolanddd válasza Busmann02 (#740) üzenetére


Rolanddd
tag

megtaláltam a linket :) [snapshot]

(#742) Busmann02 válasza Rolanddd (#741) üzenetére


Busmann02
tag

Köszi:)

(#743) kuntics


kuntics
aktív tag

Hétfői próbálkozás.(a száját már javítottam csak nem fényképeztem még le.)

[ Szerkesztve ]

(#744) Rolanddd


Rolanddd
tag

Na végre elkészült a búzamezős kép :)

szerk.: kb. 3,5 óra volt összesen

[ Szerkesztve ]

(#745) Busmann02 válasza Rolanddd (#744) üzenetére


Busmann02
tag

ez fejből,vagy fényképről?:)

(#746) Rolanddd válasza Busmann02 (#745) üzenetére


Rolanddd
tag

fotó :) még mindig csak fotókat másolok
itt a videó róla: [búzaföldes speedpaint]

(#747) qdak válasza Rolanddd (#746) üzenetére


qdak
addikt

irigyellek :D
ha van kedved megcsinalhatod vmeik kepemet is kivancsi vok mit hoznal ki belole :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#748) Rolanddd válasza qdak (#747) üzenetére


Rolanddd
tag

hát akár lehet róla szó :) milyen képet? mert amiket most csinálok azok eléggé egyszerűek, ilyen emberek-állatok meg dolgok aminél fontos hogy ugyanúgy nézzen ki mint ahogy a képen, azokat még nem nagyon merem csinálni, túl sokáig tart (magyarul még béna vagyok)
már kinéztem a következő fotót amit le akarok festeni: [kép]

(#749) qdak válasza Rolanddd (#748) üzenetére


qdak
addikt

http://m.facebook.com/Don.Hedo

prof kepem? amugy eleg ha hasonlit ram :D

de van az albumok kozott ,,ASD'' mappa ott vannak jo kepek osszegyujtve :)
rad bizom, az tuti h nalamnal jobban tudod, mert nincs semmi erzekem hozza :D
na kivancsi vagyok :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#750) Rolanddd válasza qdak (#749) üzenetére


Rolanddd
tag

mivel nincs facebookom csak a profilképet látom, azt is jó kicsiben, portrét meg még nem akarok csinálni, arra még gyúrok :) na nekiállok a kinézett képnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.