Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) tl-x válasza soundsonic (#1447) üzenetére


tl-x
őstag

:C :C :C

(#1452) mpierre válasza soundsonic (#1450) üzenetére


mpierre
veterán

Próbáld meg keret nélkül...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1453) soundsonic


soundsonic
aktív tag

(#1454) tl-x válasza soundsonic (#1453) üzenetére


tl-x
őstag

:C :C :C

(#1455) Polarstar válasza soundsonic (#1448) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Picit visszapörgettem az eseményeket. Hogy neked mennyi idős van alkotni! :D irigykedem egy kicsit. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1456) soundsonic válasza Polarstar (#1455) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszi :P Már egy jó ideje nem tettem fel semmit, pedig azóta elég sok minden született. Sőt most áttértem ájpadra s ezen tanulgatok barkácsolni képeket.

(#1457) smc


smc
addikt

Én meg csak krumplizok továbbra is. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1458) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Ez egy ilyen első procreate barkácsolás eredménye.., de szorgosan vektorozom én is affinityben.

(#1459) soundsonic


soundsonic
aktív tag

(#1460) tl-x


tl-x
őstag

Srácok nagyon jók vagytok! :R Én csak firkálok nincs időm:

[ Szerkesztve ]

(#1461) soundsonic válasza tl-x (#1460) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Én is csak firkálgatok, de lelkesen. Szakìts rá sok időt ahogy én is, hogy egyszer Smc szintű tudásra szert tegyünk :R

(#1462) soundsonic


soundsonic
aktív tag

(#1463) Polarstar válasza soundsonic (#1462) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Add el valami szalonnak! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1464) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Rég volt friss hír a topicban.. :( Megkezdem, hátha figyeli valaki..

(#1465) LamaCube válasza soundsonic (#1464) üzenetére


LamaCube
addikt

Kimondottan tetszenek! :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1466) soundsonic válasza LamaCube (#1465) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszönöm szépen! Közben végre sikerült a párom is lerajzolnom. Krita-ban rajzolgatok és hát egyre jobban szeretem, pedig a tudásának minimális részét használom. Ezen felül adobe fresco-t használok rajzoláshoz. Majd később osztok meg abból is képeket.

(#1467) LamaCube


LamaCube
addikt

Ez is frankó lett! Tetszik ez a stílus! :K Már évek óta nem rajzoltam , talán ha a nyugdíjas kor megérem lesz időm :))

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1468) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok! Szeretnek elkezdeni rajzolni vagyis pontosabban megtanulni. Van ez a jobb agyfeltekes rajzolas? Ezzel van valakinek tapasztalata?
Elore is koszonom a segitseget!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1469) Chronos85 válasza Csokishurka (#1468) üzenetére


Chronos85
tag

Szia!
Igen van, nem személyes szerencsére. Azt jóindulattal se nevezném rajzolásnak sokkal inkább másolás. Kicsit olyan mint az (N)update, vizet gyorsan letod nyomni, de igazi fogyást nem érsz el, rövid távon gyors eredmény látszik, de hosszún többet ártottál vele magadnak.
Ha valóban tanulni szeretnél és nem család, barátok előtt felvágni 1-1 portré (szigorúan fényképről) erejéig. Ha angol nem gond inkább ajánlanám youtube-ot. mondjuk Proko-t rengeteg ingyenes elérhető illetve van fizetős is. Vagy Marc Brunet tudom hogy digitális, de a legtöbb tradicionálisan is működik pl.: 30 napos.
Őszintén tele van a net következőkre keress how to draw basic forms, -perspective, -composition, -shading stb.
Biztos van magyar kurzus is, gondolom a covid rendesen megritkította őket, de ezeket nem ismerem, hátha majd más.
Üdv.: Chronos

(#1470) Polarstar válasza Chronos85 (#1469) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért egy sima, mezei rajzköny tananyagának másolgatása is sokat fog dobni internet nélkül is rajtad. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1471) Csokishurka válasza Chronos85 (#1469) üzenetére


Csokishurka
őstag

Oszinten ugy gondoltam, hogy van ez Betty Edwards konyv. Vagyis ebbol csak a munkafuzetet gondoltam megvenni. Es ha mar ad egy kis alapot akkor utana mehetne azok amiket javasoltal, esetleg tanfolyam is. De amugy miert nem jok ezek a konyvek?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1472) Polarstar válasza Csokishurka (#1471) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ahogy a fórumtárs említette: másoltatatnak.
Vannak ezek a kamu "megtanítunk festeni gyorsan iskolák" 10-ezrekért!
Egy alkalommal megfigyeltem, mert nagy művészek képeit úgy csinálod meg, hogy kapsz egy vonalas sémát és azt fejezed be magad.
Gondolom egyetértünk azon, hogy ez nem az ami, hanem sima látszat átverés!
Az alapok nincsenek rendben!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1473) Csokishurka válasza Polarstar (#1472) üzenetére


Csokishurka
őstag

Értem, köszi!
Akkor elkezdem nezegtni ezeket a youtube videokat amiket Chronos linkelt.
Esetleg tudtok valami jo online tanfolyamot vagy valami jo kontentet? (Lehet akar fizetos is bizonyos hatarig)
Illetve meg egy kerdes mert szerintem jobban benne vagytok. Ha a cel ugyis a digitalis rajzolas lesz akkor erdemelesebb azzal kezdeni vagy amit megtanulok papir alapon az ugysem vesz el.
Tenyleg koszonom a segitseget! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1474) smc válasza Csokishurka (#1473) üzenetére


smc
addikt

Maradj a papírnál első körben. Jobban tudsz koncentrálni, nem veszel el a program megtanulasaban

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1475) Polarstar válasza Csokishurka (#1473) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Csak a papír! :R
Ceruzakészlet, akvarell színes ceruzák, filc, tűfilc és grafit. Legyen élmény a "firkálás" aztán ha jön a ihlet, szépen jön az irány is. No meg a festőállvany és farost vagy textil festő keret.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1476) Chronos85 válasza Csokishurka (#1473) üzenetére


Chronos85
tag

Kezd azzal a 30 napos videóval, ahogy időd engedi akár 60 napra nyújtva. Inkább a mennyiségre mint a tökéletességre fókuszálj. Azért az utolsó pár napban lesz ott is kihívás jócskán.
Ahogyan Smc is írta maradj papír, ceruzánál, ha nagyon költhetnéked van 4B vagy 6B ceruzából pár darabot tárazz be. Most megfognak kövezni a profik, de erre a fénymásoló papír bőven megfelelő.
Őszintén radírt is hanyagolhatnád, lényeg hogy megtanulj magabiztosan A-ból B-be egy húzásra, azonos vastagságú vonalat "rajzolni". Ebben a szakaszban szoktak teljes lapokat szabad kézzel azonos méretű és döntött vonalakkal, körökkel teli rajzolni. Nem tudom mi erre a magyar szakkifejezés (sok másra se, mert netről tanultam angolul), de a lényeg hogy nem kellenek a szőrös, sok darabos vonalak, mint az életben is a magabiztosság sikert sugározz... Másnak ezt úgyse fogod mutogatni, neked kell hogy lásd hol fejlődtél és még hol lehetne.

Hagyd egyenlőre a digitálist, ez 1-1ben átültethető sőt szükséges is. Csak belefogsz zavarodni a programba+az ezer letölthető ecsetbe, az extra anyagi kiadásról nem is szólva amibe pl. egy digitábla kerül.
Inkább ha megvagy ezzel a challengel és még van kedved hozzá, gyere vissza. Addigra valszeg lesz elképzelés, h mivel és mit szeretnél, nem mellesleg a megfelelő alapokkal és nagyon szívesen irányba állítunk hogy merre tovább. :)

(#1477) Csokishurka válasza Chronos85 (#1476) üzenetére


Csokishurka
őstag

Rendben, tényleg nagyon koszonom a tanacsokat!
Akkor elkezdem ezt a 30 napos temat. Kozben nezeldotem youtubon es ratalaltam erre az uriemberre:
[link]
Elsore jonak tunt, szepen magyarazza a dolgokat lehet majd az altala feltotott videokat es nezegetem majd. Ot ismered esetleg?
Ma megyek es veszek egy sketchboolot meg par ceruzat :C

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1478) Polarstar válasza Csokishurka (#1477) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Flying Tigert javaslom. Jók és olcsók a rajz és festő cuccaik. Már ha van elérhető közelségben neked ilyen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1479) Csokishurka válasza Polarstar (#1478) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hat sajnos nincs a kornyeken :(
Festeszet egyelore nem izgat tulsagosan.
Ha tudtok mondani par jo markat azt megkoszonnem, illetve olvastam hogy, ugye papir minosege sem mindegy. Van ami festesre vagy rajzolasra jobb. Rajzolashoz mik a jo prameter? ( igye itt erre az lb vagy g/m3 hoztak szoba)

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1480) Polarstar válasza Csokishurka (#1479) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért ajánlottam rögtön őket, mert piszok olcsó tömbjeik vannak rajzra. Olcsóbb az áruk sokkal, mint az írószer boltoknak.
Amit keresel az 80-150 gramm közötti papír. Ami felette van, az már karton.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1481) Csokishurka válasza Polarstar (#1480) üzenetére


Csokishurka
őstag

Jaszberény ilyen téren nincs eleresztve. Szolnok lenne közelebb ami nagyobb város de ott sincs. Legközelebb majd lehet rendelek az online boltjukból. Most egyenlőre marad a helyi papírírószer.
Köszi! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1482) Mik76 válasza Csokishurka (#1481) üzenetére


Mik76
senior tag

En ugy gondolom amig nem szerzed meg az alap rutint es gyakorlatot, a legkozonsegesebb fuzet es ceruza is megteszi.
Eleinte ugyis olyan dolgokkal kell megismerkedned mint a perspektiva, aranyok felvitele, anatomia, feny irany, es arnyekok.
Felesleges bele esni abba a hibaba hogy a kivalo minosegu es draga eszkozok hianya az oka ha valami nem sikerul jol. A legjobb amit tehetsz, ha gyors egyszeru rajzokat csinalsz, reszletekbe belemenni felesleges.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#1483) Csokishurka válasza Mik76 (#1482) üzenetére


Csokishurka
őstag

Dehogy nem olok bele nagy osszeget amig tenyleg ugy nem erzem, hogy igen ezt akarom csinalni.
ennyit vettem 3500huf volt kb.
Fuzet, 2 2b, 1 6b, 1 2h ceruza es ketto radir.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1484) Mik76 válasza Csokishurka (#1483) üzenetére


Mik76
senior tag

Radirbol kesobb majd egy gyurhatot ajanlanek, de oke ez igy teljesen jo kezdesnek. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#1485) Chronos85 válasza Csokishurka (#1477) üzenetére


Chronos85
tag

Bocs, hogy csak most, nem ismerem, tényleg rengeteg elérhető már. Nézd azt ami számodra könnyen érthető és legalább egy kicsit érdekes, mivel elég száraz az anyag.

(#1486) Csokishurka válasza Chronos85 (#1485) üzenetére


Csokishurka
őstag

Nagyon sok, videot megneztem mar. Probalok mindenfelet rajzolni.
Főleg az arnyekolasra fokuszalok. Csatoltam par kepet a firkalgatasokbol, 6 nap eredmenye. Probaltam idorendi sorrendben feltolteni
Nyugodtan irhattok kritikat, min lehetne javitani.
Koszi! :R
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1487) smc válasza Csokishurka (#1486) üzenetére


smc
addikt

Árnyékolás alakul, nem látok vele különösebb problémát, persze gyakorolni kell még sokat. Textúrák majd megnehezítik a dolgot. :)
Egy dolog ami nekem nem tetszik, az az erős körvonalazás, semmi szükség rá, a kockás képen már láttam hogy próbáltad elhagyni.
Valahogy a ceruza kezelést kell finomítani, nekem úgy tűnik túl erősen belemész sokszor, a vonalakat ne húzd ki erősen soha, maradjon meg a vázlat fázisban halványan, aztán fedd el lehetőleg megfelelő tónusozással.

Hirtelen ennyi.

Ui, A perspektívák itt ott elcsúsznak, de majd belejössz. Azon a képen például amin egy út van házakkal és fákkal, nézd meg a felezővonalat. ott nem csak széltében kell rövidülnie a vonalaknak hanem hosszában is, ami nálad kimaradt. Erre később majd találhatsz is praktikákat hogyan lehet pontosan kimérni minek mennyivel kell rövidülnie.

Érdekes hiba még ugyanezen képen, a napot ilyen formában nem szabad megrajzolni, mert így sötétebb mint az ég körülötte, ami képtelenség. :)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1488) soundsonic válasza Csokishurka (#1486) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Csatlakozom Smc kommentjéhez. Próbáld meg bátrabban megrajzolni a vonalakat. Én amúgy digitális rajz előtt is alevegőben megrajzolom a nagyobb vonalakat amit felfoghatunk bemelegítésképp. Bátran rajzolj! És ha elrontod? Kijavítod, újra rajzolod míg jobb nem lesz. Láttam az utolsó képeken már szinte ábrázoló geometriát csinálsz ami azért jó, mert növeli a térlátást. Ha Bp-i vagy fel tudok ajánlani egy digitális rajztáblát. Nincs kedvem a postával bajlódni... De ne ess abba a hibába mint én, hogyy hagyományos módszerrel alig alkotok mert ez instant, akár hordozható is, csak mert én türelmetlen vagyok pl. az olajfestéshez mert fél év najó inkább hónapok míg megszáradnak a rétegek. Bocsi, xboxról írtam,nem javítottam az elgépeléseket.

(#1489) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Megosztok néhány szeptemberi akvarellt. Az ócsai templomot ábrázolja.

(#1490) Csokishurka válasza smc (#1487) üzenetére


Csokishurka
őstag

Köszönöm szépen a válaszod! :R Igen ezen gondolkoztam, hogy jo e ez az eros kontur de akkor igyekszem elhagyni. Illetve jah mintha túl sötéten dolgoznék. De lehet kicsit tetszik ez az erős körvonalazás de majd elhagyom :D

Igen valóban erre nem is figyeltem amúgy :D
Jah az nem nap akart lenni csak az árnyékok vetulése miatt rajzoltam.

@soundsoinc
Köszi neked is választ. Jah persze papir van bőven. Tablettel kapcsolatban egyelőre még nem élnék vele, de talán később igen. :R
Pedig de utáltam fosulin az ábrist :D
Igen próbáltam minél bonyolultabb alakzatokat + azok árnyékolást. Teher alatt nő a pálma...

Amúgy az alapvonalakhoz milyen ceruzát használtok? Mert én 2B-t és lehet azért is ilyen sotétek a rajzok mert alapból azzal rajzolok.

Ui: ne kövezettek meg de egy anime arcokkal is próbálkoztam, csak arrol nem raktam képet mert az vállahatalan. Mivel főleg fantasy rajzokat szeretnék, hősök, szörnyek stb. Illetve tájképek nagyon bejönnek.

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1491) Csokishurka válasza soundsonic (#1489) üzenetére


Csokishurka
őstag

Visszanézve a forumot te iszonyat mennyiséget festesz :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1492) Chronos85 válasza Csokishurka (#1486) üzenetére


Chronos85
tag

Jó hogy írtak a többiek, smc amiket felsorolt az mind arany.
+
"Kontúr: túl erős, nem vagy elég határozott ezért darabosnak hat erre utaltam korábban. "
Perspektíva: azért ott a házak is elcsúsztak és az arányok (majd matek később tisztázza), a komplexek meg néhány piramis is. próbáld meg az átlókat és látni fogod, ahogy a 2.on csináltad.
Árnyékolás: jobban tagold és a vetített nem tom mi a magyar megfelelő (cast shadow) is halványodik. Néhol fellelhető reflected light ez jó csak túl világos (ahogy a classic Star Warsban ;] a két oldal nem keveredik, jól elkülöníthető)

Az utolsóhoz még pár gondolat: sztem sokat segítene a térlátásban/ábrázolásban ha egy 3D modellező programba (pl.: Blender egyszerű és ingyenes+ rengeteg anyag elérhető hozzá) össze raknál alap formákat és azt különböző kamera szögből és egyenlőre szigorúan 1 fényforrásból megvilágítva tanulmányoznád reprodukálnád papíron.

Hagynék itt pár kapcsolódó videót: [árnyékolás] [fűzzünk össze formákat]
Egyébként nincs miért szégyenkezni sőt 1-2 a vége felé már egész jól sikerült , alakulni fog ez csak sokat kell még gyakorolni.
Hajrá!

u.i. a többiekhez: nyugodtan jöhetnek a magyar szakkifejezések, hagy okosodjak. :R

(#1493) Mik76 válasza Chronos85 (#1492) üzenetére


Mik76
senior tag

Cast shadow = vetett arnyek.
Reflected light = feny verodes

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#1494) smc válasza Chronos85 (#1492) üzenetére


smc
addikt

Legjobb: globális illumináció :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1495) Csokishurka válasza Chronos85 (#1492) üzenetére


Csokishurka
őstag

Köszönöm a tanácsokat!
Az első vidit meg is néztem, nagyon érdekes volt, tetsztett, hogy nem csak az, hogy így kell árnyékolni, hanem ezért és ezért. Vicc nélkül kicsit tátva is maradt a szám :D
A másikba csak belenéztem de az is nagyon jónak tűnt.
Tényleg köszi, és mindenkinek amúgy! Nagyon segítőkészek vagytok, ami ritka manapság, szóval le a kalappal! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1496) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csatlakozom a friss rajztehetségek támogatásához.
Budapesten tudok adni egy wacom táblát.Surface-ben nekem van wacom, így az nem kell.
Nálam kell érte jelentkezni. Belvároshoz közel lakom. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1497) smc válasza Polarstar (#1496) üzenetére


smc
addikt

Nekem két wacom van, de a szívemhez nőttek, még ha nem is használom őket. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1498) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Nekem is több van, de időközben beújítottam egy ipad-et meg egy huion kamvas 22 így most van öröm ès bodottság. Sokat rajzoltam az elmúlt èvben, csak hát nem tudom mennyire voltatok kiváncsiak rá, így nem is nagyon eröltettem a megosztását.

(#1499) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Nah hat azota ezek voltak a termesek.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Sajnos legtobb masolas de ugye az elejen mi mas lenne.
Nagyon nehzen megy elengedni az eros konturt :((

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#1500) smc válasza Csokishurka (#1499) üzenetére


smc
addikt

Rendben van, az a lényeg hogy csináld amikor csak tudod, nem két hét lesz elhiheted. És keress olyan témát is ami szórakoztat mert rohadt sokat kell még gyakorolni, könnyebb ha élvezed is.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.