Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Jim-Y #7216 üzenetére

    úgy, hogy egy pár mondatos leírásban feldobod a labdát, és amelyik beszállító jelölt alkalmasnak érzi rá magát, az elvállalja. utána pedig egy nagyon sok menetes megbeszélés sorozat kezdődik, ahol a beszállítónak kell rendelkezni azzal a szaktudással, hogy kihúzzon belőled minden infót, ami a teljesítéshez kell.

    neked el kell mondanod mindent, amit a feladatról, a környezetről, a folyamatokról konyhanyelven tudni kell a beszállítónak. azt viszont teljesen rossz elgondolásnak tartom, hogy az a megrendelő, aki nem érzi magát annyira profinak, hogy megcsinálja a programot, azért előírja a profinak, hogy hogyan is kell megcsinálni.

    az, hogy hogyan szedik ki belőled az infókat, külön tudomány, de nem a megrendelői oldal tudománya. az interjú sorozat végén pedig kapsz a megrendelőtől egy rendes specifikációt, amire neked bólintani kell.

    ehhez még társulhat olyan tudomány vagy igény, hogy a program elkészülte mellett megmagyarázzák, hogy a megrendelő cégében mit kell változtatni ahhoz, hogy az új rendszer jól működjön.

Új hozzászólás Aktív témák