Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) Luighi


Luighi
aktív tag

Hello Mindenkinek!

Felmerült egy ilyen probléma, hogy postán kellene (esetleg) elküldeni 2db CRT monitort Szegedről Debrecenbe...

Van valakinek tapasztalata a megbízhatóságot/árakat illetően?

Köszi a helpet!

(#22) Mania


Mania
senior tag

Én a helyedben kihagynám,elég kényes portéka.Inkább vmi Futárcéget bíznék meg...

(#23) Luighi


Luighi
aktív tag

1.000.000 köszönet, futárcéggel van pozitív tapasztalatod?

Esetleg tudnál ajánlani 1et?

(#24) roPHka


roPHka
senior tag

Bár monitort még nem postáztam, csak hardvereket, de postán a monitorokat semmiképp ne add fel szerintem.
A postaköltsége - utánvételes, expressz, és törékeny - opciókkal, már csak nem is monitorok összege, de a súlya miatt szerintem min. 3.500 - 4.000 HUF / monitor.
Hasonló árfekvésben találsz szerintem jó pár futárcéget, akik jóval megbízhatóbb módon szállítják ki ezeket az ''érzékeny'' cumókat.

Okosabbat nem tudok :(
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#25) Luighi


Luighi
aktív tag

Köszönöm szépen, a postáról mindenféleképpen lebeszéltetek!

2 monitort kell elküldjek, csomaggal együtt minimum 40kg a tömegük, és bizony eltérő ajánlatokat (4k-10k) kaptam 3 futárcégtől...

Nekiugrok a dolognak, azután beírogatom ide a tapasztalatokat, hogy legyen referencia a futárcégekről is!

:R mindenkinek!

(#26) Petya25


Petya25
addikt

Ha boríték méretű a dolog amit fel akarsz adni, akkor ne utánvétes csomagként add fel (helyből 600 Ft), hanem utánvétes levélként. Sokat lehet spórolni rajta.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#27) #16741888


#16741888
törölt tag

Srácok ha egy utánvétes csomag elveszik, akkor a posta menyit fizet vissza?

(#28) Petya25


Petya25
addikt

Csak ha kértél rá érték biztosítást. Ha jól tudom 1000 Ft-onként 30Ft a díja és annyira bitosítod amennyire akarod..

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#29) roPHka


roPHka
senior tag

Ez a válasz nem tudom kinek szólt, de itt most monitorokról van szó, úgyhogy kétlem, hogy levélként el fog menni :DDD

(#30) #16741888


#16741888
törölt tag

tehát ha mondjuk értékbiztosítással adok fel valamit, számot mondok mondjuk 30k értékben és az elveszik, akkor mennyit fizetne nekem a posta?

(#31) Petya25


Petya25
addikt

Az első felvetésre reagáltam átltalánosságban. Nyilván egy monitort nem tudsz elsütni levélként. :DD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#32) Petya25


Petya25
addikt

Akkor jön a 30k vissza, akkor is ha a címzett nem kapta meg.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#33) #16741888


#16741888
törölt tag

De nincs olyan hogy a többszörösét kell visszafizetniük:F
hallottam valami ilyet, de lehet hogy nem ennél az esetnél:F

(#34) Luighi


Luighi
aktív tag

:DDD

Próbáltam, nem fér bele még egy A4-es borítékba sem...

Beszéltem egy futárcéggel, az a baj, hogy töréskárra nincs biztosításuk, és 2 hét mire megjön az utánvételes lóvé átutalással...

Kissé para ez a töréskáros téma!

Amúgy 7k a szállítás díja Szegedről Debrecenbe, 48óra alatt...

Ennyi pénzből én is megjárnám ezt az utat és a lóvét is megkapnám rögtön a bal kezembe.

(#35) Petya25


Petya25
addikt

Én kedden adtam fel a postán pufis borítékban egy procit, szerdán odaért, csütörtökön jött a papper, hogy itt a lé és ma fel is vettem. Gyors volt a posta, nem is hittem volna, grat nekik.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#36) Luighi


Luighi
aktív tag

Szerinte próbáljam meg 2db 19,5kilós monitorral is?

Ilyesmit küldtél már postán?

(#37) Petya25


Petya25
addikt

Hát én csak kisebb dolgokat szoktam feladni, nagyobb áruval még nem próbáltam.
A postánál biztos van a feladóvevényen ''törékeny'' rubrika, ami azért jelenthet valamit.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#38) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Levélpostai cuccokra nincs törékeny kitétel, csak csomagra. Az meg drágább.

Ja, és utánvétes cuccnál a csomagra rá kell írni az utánvét összegét is! Nálam egyszer bunkó nő majdnem emiatt dobta vissza...

(#39) roPHka


roPHka
senior tag

Egy alternatív megoldás, és szerintem maradj emellett, ha van legalább egy fél szabad napod és kocsid:
Szeged-Debrecen távot, ami kb 210-220km, átlagtempóval megjárod te is oda-vissza 2x 2.5-3 óra alatt ,és a benzinköltséged szintén kijön max 8k-ból.
Előnye, hogy személyesen juttatod el, nincs az a para, hogy na vajon odaért e éppségben a monitor vagy sem, illetve azonnyomban megkapod a monitorokért a pénzt + a kiszállási díjat, ráadásul így ha nem futárcéggel küldöd, akkor még papírmunkával meg csomagolással, meg semmi ilyesmikkel sem kell szöszölnöd...

szerk.: no amúgymeg, postán ezeket a baszott súlyos dolgokat csak úgy nem fogják dobálni, nem úgy mint pl. egy alaplapot vagy ilyesmit. A törékeny opció igazából lófaszt sem ér. Én már nem is szoktam úgy feladni cuccokat, a nagy semmiért nem fizetek ki plusz párszáz forintot, amikor ugyanúgy éppségben megkapja az illető, természetesen csak akkor, ha korrektül be van csomagolva az a valami.
Hardvereket még hagyján, feladogatom őket postán, bármikor, persze ha lehetőség van a személyes talira akkor inkább úgy oldom meg a boltot, de ha monitorról lenne szó, hogy postázzam, akkor azért elgondolkodnék rajta, és valszeg nem postáznám.

[Szerkesztve]

(#40) Petya25


Petya25
addikt

Igen, ez igaz.
Nekem is 3x dobta vissza hölgyike, hogy még ezt ide, azt meg oda írjam. Neki meg 3 másodperc lett volna..... Nem szeretnek írni a pstások. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.