Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Q válasza Lacielvtárs (#700) üzenetére


Q
senior tag

Már régen használtam ezt a programot, de olyasmi rémlik, hogy az ext2 programban meghajtó betűjelet kell adni a Popcorn/hdd-nek. Utána látta csak a Windows. Ha valaki használja, javítson ki.

(#702) Lacielvtárs válasza Q (#701) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Sajnos en nem jutottam el odáig...
De holnap ranezek a fel telepített progira, merz azt gondoltam hogy automatikusan ismeri fel a progi.
Bar mára elfogyott a türelmem. :D
Van egy hazi NAS itthon, ott kényelmesen elfer az a pár száz gb adat, es igy is csendben van a popi :K

De köszönöm a tanácsot :R

Ui. Jah es win10el lehet nem is megy a progi, azért fagyhat le...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#703) Q válasza Lacielvtárs (#702) üzenetére


Q
senior tag

A Win10 lehet, hogy már új neki. Én még XP-n meg talán 7-esen használtam. Mióta NAS-t használok, nem volt HDD a Popiban. :)

(#704) Lacielvtárs válasza Q (#703) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor lehet en is hanyagolom a dolgot :K
Vegulis csak az én balgasagom, hogy erőltettem a popi hddt...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#705) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Hát ezt nem értem.
Ma mondom utolsó proba, belerakom a popiba a laptop hddt, amit a win 10es laptop lemezkezelojeben töröltem a popi által létrehozott particiokat, majd egybe nyitottam és letre hoztam egy ntfs partíciót es fel másoltam kedvenc sorozataim, es most látja.
Nem tudom mi történt.
Most felbuzdulva, felmasolok meg egy teljes sorozatot a laptop hddre, amivel majd nem meg is telik, majd belerakom a popiba, ha igy is megy, akkor öröm es boldogság.
Igazából nem tudom mi történt.
De ha működik akkor mindegy is az ok, lényeg hogy működik.
Szeretem az ilyen pc x-aktalat :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#706) Q válasza Lacielvtárs (#705) üzenetére


Q
senior tag

Az NTFS-t illik látnia aPC-nek. Az ext3/4 partíciókhoz kell csak a kiegészítő program. Örülök, hogy megoldódott! :)

(#707) Lacielvtárs válasza Q (#706) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem sokára kiderül :K
Mindenesetre köszönök nektek mindent :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#708) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#707) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és működik, tökéletesen :DD
mindenkinek nagyon köszönök minden :R
már csak a hálózat beállítást akarok ki guberálni, hogy a laptopom is lássa a popi tartalmát hálózatban :D
mert most jelenleg jelszót kér, de a szokásos NWT, és 1234 jelszó páros nem jó, nem fogadja el.
lehet hogy NMT a jelszó? :W
kis vagy nagy betű? számít egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#709) Q válasza Lacielvtárs (#708) üzenetére


Q
senior tag

A felhasználó név: nmt
De a lejátszón futnia kell a samba vagy FTP szervernek. Ehhez az kell, hogy az nmt programok telepítve legyenek, de ha a belső meghajtód NTFS, akkor arra nem tudod telepíteni. Majdnem öngól, de ha jól emlékszem, tudod telepíteni pendrájvra is. Próbáld meg!

(#710) Lacielvtárs válasza Q (#709) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igaz, van a popimban is egy pendrive és arra telepítve vannak a progik.
ez a hdd-től független.
de ezt a szervert el kell nekem indítani vagy alapból futnak ha fel telepítem a nmt progikat?
no de otthon kipróbálom előszór is a megfelelő jelszót és ha az sem megy, akkor lefotózom a hálózati beállításokat, ahol ezek a szerver "dolgok" vannak.
egyszer már működött, akkor derült ki hogy milyen lassan tudok rá másolni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#711) Szaky


Szaky
tag

Vajon miért szaggat néha az új Popi A-500-as egy-két film lejátszása közben? Szinte észrevehetetlen, de engem borzasztóan zavar, hogy ugrik egy picit a kép. Synology NAS -> Gigabit -> Popi A-500 -> Marantz erősítő -> Samsung 4K TV, minőségi HDMI és CAT6-os kábelek.

Ugyanaz a film, párhuzamosan indítva a laptopomon WiFi-n nem szaggat....

Valakinek van valami ötlete? Előre is koszi.

[ Szerkesztve ]

(#712) zsolt501 válasza Szaky (#711) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézd meg a film milyen kódolású, és ott keresd a hibát, pláne akkor ha csak néhány film esetén szaggat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#713) Szaky válasza zsolt501 (#712) üzenetére


Szaky
tag

Ami nekem sokat nem mond, de gondolom azert az A-500 asnak kvazi mindent siman kellene vinnie....

(#714) Szaky válasza Szaky (#713) üzenetére


Szaky
tag

Na megvan a bibi:

Something else we’d advise you to do is to enter the Video settings to ensure the Framerate Sync is on for all content, labelled as NTSC/PAL/24p in the menu.

(#715) rovar333


rovar333
csendes tag

Sziaszok!

Az A-500-as tulajoktól kérdezném, hogy a távvezérlés rádiós mint a C-200-asnál, vagy már sajnos infrás?
Illetve Transmission helyett mást is lehet rajta használni, és nem hasal el naponta?

Köszi.

(#716) Szaky válasza rovar333 (#715) üzenetére


Szaky
tag

Szia, a taviranyito infras, nem radios, letoltesre nem hasznalom.

(#717) Hyena válasza rovar333 (#715) üzenetére


Hyena
senior tag

Velemenyem szerint kesz mazohizmus ezen torrentezni (sajnos) , vagy valami nagyon egyszeru lebutitott modon esetleg....

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#718) Lacielvtárs válasza Hyena (#717) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát anno en is megpróbáltam a popimon a torrentet.
Látszik nem erre való.
Gyorsan rá is hagytam :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#719) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Üdvözlet. Urak, jól tudom e hogy a popi 400 ismeri az Atmos hangformatumot?
Mert ha most elinditok rajta egy Atmos blu-ray filmet, akkor azt írja hogy true-hd hang...
Az erősítőm nem tudja. Hdmivel vannak össze kötve.
Nem kellene a popinak kiirnia hogy Atmos hangsavot érzékel, ja egyáltalán tudja?
Előre is a választ :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#720) zsolt501 válasza Lacielvtárs (#719) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szia
Úgy volt, hogy fogja tudni, és voltak is rá próbálkozások, de sajnos dugába dölt a dolog valamiért és maradt a Dolby TrueHD, a magyar forgalmazó oldalán úgy szerepel, hogy támogatott, de sajna nem megy valamiért.

Közben utána néztem és az derült ki, hogy a popcorn gyártója nem akart jogdíjakat fizetni a Dolby számára ezért kikerült a támogatásból...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#721) Lacielvtárs válasza zsolt501 (#720) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohh, köszönöm neked az infót :R
Ezek fényében hanyagolom egyelőre az erősítő cserét :B
A lejatszo.hu tévesztett meg engem...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#722) zsolt501 válasza Lacielvtárs (#721) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen sajnos nem frissítették a leírást, ezért megtévesztő.
Amúgy a készülék tudná kezelni, csak ugye azok a fránya jogdíjak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#723) Lacielvtárs válasza zsolt501 (#722) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen..
Pedig majdnem vettem egy onkyo tx rz 710et :D
No mindegy, lehet majd máskor.
Vagy lehet előtte egy popi fejlesztés lesz, vagy magam sem tudom...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#724) rovar333 válasza Hyena (#717) üzenetére


rovar333
csendes tag

Értem én, de nem volt más megoldásom kéznél és számomra egyszerű. Mit ajánlotok, valamilyen NAS? Abszolút nem ismerem a témát, de akkor már olyan kellene amiről streamelni is szép sebességgel lehet otthon gigabites hálón. Nincs túl sok időm ásni a témában sajnos.

(#725) Hyena válasza rovar333 (#724) üzenetére


Hyena
senior tag

A kerdes, hogy mennyit szansz ra, 2 vagy 4 fiokos...?
Beugro model lehetne mondjuk egy Zyxel NAS326, de ha van ra tobb penz akkor inkabb egy ASUSTOR, QNAP, vagy Synology...Esetleg egy HP microserver XPEnologyval...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#726) zsolt501 válasza Hyena (#725) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én a költséghatékonyabb XPEnology-t ajánlanám.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#727) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#723) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

zsolt501:
Sziasztok, az az érdekes, hogy a popi, mint azt korábban is írtam, nem jelzi ki hogy Atmos hangot, mégis az erősítő érzékeli hogy a hangsáv Atmos.
Szóval, furcsa, de kezeli a popi által küldött Atmos hangsávot.
nem tudom mire vélni...
Gondoltam beírom ide, a személyes tapasztalatom
Tegnap csak megvettem az onkyo 710-est, mivel elfüstölt a 616-os vasam.
nekem nagyon tetszik az Atmos és DTS:X hangzásvilága :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#728) Q válasza Lacielvtárs (#727) üzenetére


Q
senior tag

Elvileg érintetlenül tovább tudja küldeni az Atmost. Az Atmos képes erősítőnek kell feldolgozni a kapott jelet.

Új erősítő? Mintha valahol önmegtartóztatásról olvastam volna ;]

NAS témához csak annyit, hogy én Synologyt használok, atom stabilan működik minden eszközömmel. De a Syno. nem ár/érték bajnok otthoni környezetben.

(#729) Lacielvtárs válasza Q (#728) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no ezt jó tudni, mondjuk nálam úgy is van beállítva hogy minden hangfolyamot, küldjön tovább...

önmegtartóztatás? az mi? :C
eddig bírtam :D
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#730) Q válasza Lacielvtárs (#729) üzenetére


Q
senior tag

Ja-ja, olvastam a másik topikban. :) Egyszer elkezdi az ember, nincs megállás.

(#731) Lacielvtárs válasza Q (#730) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez így igaz, ez rosszabb mint az alkoholizmus :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#732) rovar333


rovar333
csendes tag

Köszi mindenkinek! Majd tanulmányozom őket. A NAS-ról streamlitek át a popcornra, vagy először átmásoljátok az anyagot?

Üdv.

(#733) Q válasza Q (#728) üzenetére


Q
senior tag

"Elvileg érintetlenül tovább tudja küldeni az Atmost."

Ezt rosszul fogalmaztam.
HA elvileg érintetlenül tovább tudja küldeni az Atmost.

Kipróbálni nem tudom, mert nem Atmos képes az erősítőm.

Rovar333
Minden a NAS-on van. Filmek, képek, zenék. Nekem nincs hdd a lejátszóimban.

[ Szerkesztve ]

(#734) Lacielvtárs válasza Q (#733) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

pedig jól mondtad, tovább küldi gond nélkül... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#735) Q válasza Lacielvtárs (#734) üzenetére


Q
senior tag

Igen, olvastam, hogy nálad jól működik, de úgy tűnhet, hogy személyes tapasztalatot osztottam meg, pedig olyanom nincs Atmos témában.
Egyszer nagyon meghallgatnék egy kiépített rendszert. Nekem a mozi helyiségem elég alacsony, valószínű nem hozná azt a pluszt ami elvárható, de azért nem hagy nyugodni a fránya gondolat.

(#736) Lacielvtárs válasza Q (#735) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

pedig érdemes, igaz nekem is jelenleg felületes véleményem van a dologról, mert eddig csak egy két Atmos film jelenetet hallgattam meg, majd a napokban beállítom és utána max írok róla ha gondolod.
amúgy a nem Atmos hangsávokat is nagyon kellemes keveri és nagy tere nyit az élmények :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#737) Q válasza Lacielvtárs (#736) üzenetére


Q
senior tag

Várom a beszámolót, majd figyelem a házimozis topikot és a blogot is. De ha van kedved, időd, privátban is jöhet. :R

(#738) Lacielvtárs válasza Q (#737) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Renben, rád írok ha kész lesz a cikkem... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#739) Hyena válasza rovar333 (#732) üzenetére


Hyena
senior tag

Persze nem masoljuk at a popcornra, ugy nem lenne sok ertelme ...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#740) callo


callo
tag

Sziasztok.

Aki tud segítsen!
Vásároltam egy popcorn a 110 -et. Szeretnék másik torrent klienst felrakni.
NMT Community Software Installer kellene ha jól olvasom hozzá.
De nem találom ezen a nagy világhálón. Van esetleg helyette valami más amit lehetne használni?

Köszönöm.

(#741) Hyena válasza callo (#740) üzenetére


Hyena
senior tag

A popcorn a110 nem 1 mai csirke a transmissiont lehet feltenni ra, ha elegge mazohista vagy, hogy kiprobald.
Megnyugtatasul kozlom , hogy az ujabb keszulekek eseten sem eppen hibatlan ez a funkcio, inkabb csak azert van, hogy ra lehessen irni a dobozra.

https://logout.hu/cikk/torrentezes_halozati_medialejatszon/nyomtatobarat/teljes.html

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#742) callo válasza Hyena (#741) üzenetére


callo
tag

Transmission megvan, ezzel nincs gond. Csak a popira nem tudok másik torrent kliens telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#743) Hyena válasza callo (#742) üzenetére


Hyena
senior tag

Es mibol gondolod, hogy ez lehetseges egyaltalan?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#744) callo válasza Hyena (#743) üzenetére


callo
tag

Fórumokon azt írják.

(#745) Hyena válasza callo (#744) üzenetére


Hyena
senior tag

Regi forumokon... talan a torrentwatch volt meg ra, de nem jobb mint a transmission.
Erdemes megnezni a datumokat is, mert volt regen az altalad keresett NMT Community software installer amely a 2.7.2 verzioszamig jutott el, es tartalmazott bizonyos 3rd party programokat, es volt neki sajat weboldala is http://www.nmtinstaller.com/ de a projekt mar evekkel ezelott kiszenvedett a weboldal is megszunt.
Az altalam elozoleg linkelt cikk 2009-es, a projekt ugy 3-4 eve doglott meg vegleg.
Vannak meg helyek ahol elvileg fentvan, bar nem tennem tuzbe a kezem erte, hogy pl az alabbi linken talalhato cucc tenyleg az, de keress ra hatha megtalalod, es ne tamassz nagy igenyeket!
Ha torrentezel a popcornon nem fogsz tudni tole filmet nezni, keves torrentre lehet lassan hasznalni mert nem arra valo.
http://softadvice.informer.com/Community_Software_Installer_2.7.2.html

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#746) callo válasza Hyena (#745) üzenetére


callo
tag

Rendben, köszi.

Ha valaki tud még segíteni meg köszönöm.

(#747) Lacielvtárs válasza Hyena (#741) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, ezt én magam is így tapasztaltam, ezért nem piszkálom ezen funkcióját sem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#748) callo válasza Lacielvtárs (#747) üzenetére


callo
tag

Igen tényleg jó ez, most nézem 5 torrent fut és még filmet is tudok közben nézni.
De valami más programot, hogy lehetne rárakni? Nem torrent klienst.

(#749) Lacielvtárs válasza callo (#748) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mekkora torrentek?
Nalam anno 30-40GBos simat képes volt megakasztani az a400at.
Persze mellette ment a film lejátszás.
En nem tudom lehet e másik klienst rakni rá, azon kívül ami az app centerben van...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#750) Q válasza callo (#748) üzenetére


Q
senior tag

(#745) Hyena - ott a válasz.
Amikor még aktívan fejlesztettek, sem volt sok program. Azok sem voltak jók semmire. Sok skin volt elérhető a programon keresztül, jó alap volt egy saját skinhez. Milyen programokat vársz? Ez egy média játékos, nem egy androidos szappantartó. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.