Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Lacielvtárs válasza Q (#750) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"...Ez egy média játékos, nem egy androidos szappantartó...."
:C
ezen besírtam :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#752) Hyena válasza Q (#750) üzenetére


Hyena
senior tag

Heheh egyetertek :C

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#753) callo


callo
tag

Most épp 6 db torrent fut. Nem annyira nagyok.
6,5 GB, 1,6 GB, 3,8 GB, 4,5 GB, 1,5 GB, 1,7 GB.

Nem tudom elindítani a Media Service Portal programot.
Popcorn A 110

[ Szerkesztve ]

(#754) Q válasza Lacielvtárs (#751) üzenetére


Q
senior tag

Ezért a mondatért a médialejátszós topikban keresztre feszítenének. :B
De a cinkosokat is :K :DDD

(#755) Lacielvtárs válasza Q (#754) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#756) callo


callo
tag

Media Service Portal programot hogy lehetne elindítani ebben tud valaki segíteni?
Popcorn A110

(#757) Szaky


Szaky
tag

A-500 tényleg nem tudja az új FW-rel lejátszani az AAC hangot? Legalább is nálam nem megy, valaki más meg tudja ezt erősíteni?

thx

(#758) lecso 100 válasza Szaky (#757) üzenetére


lecso 100
csendes tag

Nem valami nagy a pörgés :-)

(#759) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Érdeklődnék urak.
Adott egy a400as popi.
Jelenleg hdmivel van össze kötve az erősítőmmel.
Viszont holnap jön egy csöves erősítő tesztre.
Ha a popi sztereó rca aljztara szeretném rakotni zene hallgatás céllal, akkor valamint külön be kell állítani hogy jöjjön ki a hang az rca aljzaton?
A popin nem jön ugye egyszere ki a hamg, optikan, hdmin es analógon, ugye?
Jól gondolom?
Vagy atengedem a hangot vagy nem.
Kérlek erositsetek meg hogyis is kell beallitanom hogy sikerüljön ez a művelet.
Elore is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#760) Q válasza Lacielvtárs (#759) üzenetére


Q
senior tag

Én úgy emlékszem, hogy az RCA-n mindig kimegy a hang. De ez csak emlék, kipróbálni most nem tudom. :B

(#761) Lacielvtárs válasza Q (#760) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm a válaszod. :R
Ki fogom holnap próbálni, majd referalok ez ügyben.
Bár kozben az user manual t is at böngésztem.
Elvileg drownmixre kell raknom.
A user manual eszembe juthatott volna :D
Mondjuk reménykedem hogy 'mindig jön' ott hamg ws akkor nem kellene állítgatni.
Holnap kiderül

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#762) Q válasza Lacielvtárs (#761) üzenetére


Q
senior tag

Ez csak a hdmi részét állítja. Ha nincs dekódered, közvetlen a megjelenítőbe csatlakozol, akkor ajánlja, hogy állítsd lekeverésre, hogy biztosan legyen hangod.

(#763) Lacielvtárs válasza Q (#762) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ja értem, akkor lehet alapból lesz hang ahogy írtad is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#764) Q válasza Lacielvtárs (#763) üzenetére


Q
senior tag

Eredmény? :)

(#765) Lacielvtárs válasza Q (#764) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Es tényleg van alapból hang a két rcan :K
Köszönöm az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#766) belu891003


belu891003
csendes tag

Sziasztok!

Popcorn hour VTEN gondolkodom!

Valaki tudna konkrét véleményt írni róla?
Jot rosszat!

Nekem csak film lejátszására kellene abból is dvd ISO,BD ISO!

Mede8er,Zappiti gondolkoztam meg azokhoz képest mennyire előny vagy hátrány?

(#767) Blaise válasza belu891003 (#766) üzenetére


Blaise
veterán

Én 1 éve vettem, nekem tökéletesen bevált, főleg BD50 és 3D BD anyagokat nézek vele.

(#768) Q válasza belu891003 (#766) üzenetére


Q
senior tag

Én is használtam fél évig egyet. Semmi komoly bajom nem volt vele. BD50.ISO, BD3D, MKV, minden gond nélkül ment. H.265 kódolást tudja. DVD.iso-t nem mindig játszotta. Ez csak próba volt, nem foglalkoztam mélyebben a miértjével. Csak azért adtam el, mert nincs 4k megjelenítőm és az A400-amhoz képest semmi előnyét nem láttam. (És fő lejátszónak egyébként is mást használok.)

(#769) Blaise válasza Q (#768) üzenetére


Blaise
veterán

Azóta jöttek rendszeresen a frissítések, érdemes megnézni, hogy mennyi mindent javítottak.

(#770) Q válasza Blaise (#769) üzenetére


Q
senior tag

Köszi, de már nincs meg. Ha lenne használtan jó áron, lehet megvenném újra, mert a család már nagyon megszokta a Popcornok működését.

(#771) geeksnake


geeksnake
csendes tag

Hali!

A Popcorn Hour VTEN tud vertikális eltolást? (Mint a KODI)
Ugye az lenne itt a cél ezzel, hogy a cinemascope-os filmeket fel tudjam tolni a képernyő tetejére, így a vásznat csak alulról kell maszkolni.
:R :R :R

(#772) Q válasza geeksnake (#771) üzenetére


Q
senior tag

Próbál ki a zoom gobra előugró menüben. Ott van valahol a kép eltolása.

(#773) geeksnake válasza Q (#772) üzenetére


geeksnake
csendes tag

Az az igazság, hogy ha már lenne ilyen lejátszóm, akkor ez nem lenne kérdéses. :))
Pont azért szeretnék tájékozódni, mert még nem vettem meg, és nálam a lényeges szempontok a következők:
- tudjon framepacked 3D-t (elvileg OK)
- tudjon 4K-ig mkv-t kezelni (elvileg OK)
- tudjon Bluray ISO-t lejátszani (elvileg OK)
- tudjon USB-s Bluray olvasón keresztül írott filmeket játszani (elvileg OK)
- legyen jukebox a NAS-on lévő filmekből, borítóval, tokkal, vonóval (ne olyan takony lassan és bugosan mint a RPi3+KODI) (elvileg OK)
- legfontosabb: tudjam a képet mozgatni fel-le irányba, hogy a cinemascopeos képet fel tudjam tolni a vászon tetejére, hogy csak az alját kelljen maszkolnom (lehetőleg BD média képet is lehessen mozgatni)

Gondoltam van itt annyi szaki / tapasztalt popcornos ember aki majd meg tudja nekem mondani, hogy ez a masina tudja-e ezeket a funkciókat. :C

(#774) Q válasza geeksnake (#773) üzenetére


Q
senior tag

"- legyen jukebox a NAS-on lévő filmekből, borítóval, tokkal, vonóval (ne olyan takony lassan és bugosan mint a RPi3+KODI) (elvileg OK)"

Hát ez sem fogja meghozni a csodát. RPi-t nem használtam, de Vten-en sem gyors és bug mentes a jukebox. Sokat téveszt, és félre kategorizál. Manuálisan könnyen javítható, de na....
A kép eltolása 99% hogy működik. A szoftver és működése nem különbözik (a felszínen legalábbis) a régebbi modellektől, és a régieknél jól működik a kép eltolása.
Az meg, hogy ha lenne ilyen lejátszód, akkor nem lenne kérdés... majd meglátod, hogy mennyire nem ott találsz dolgokat, ahol logikusan keresnéd. :DDD Ráadásul a Vten távja egy butított verzió az elődökhöz képest. Én nem tudtam megszokni, ezért egy régebbivell használtam. :B

(#775) Chrys_ válasza geeksnake (#771) üzenetére


Chrys_
addikt

Megnézem este.

(#776) Chrys_ válasza geeksnake (#771) üzenetére


Chrys_
addikt

Lejátszás közben OK, Display / Start panning (itt jobbra nyíl), és máris mozgathatod a képet ahogy tetszik. A feliratot külön kell mozgatni hozzá, mert a lenti fekete sávban marad (ha a képet felfelé toltad el).

(#777) geeksnake válasza Chrys_ (#776) üzenetére


geeksnake
csendes tag

Szuper! Köszönöm az infót!!! :R

(#778) CAB85


CAB85
tag

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám... Nem találok megoldást rá órák óta. Adott volt egy jókis hálózat. DNS-320L NAS, D-Link router alap beállításokkal semmi varázslat és egy popcorn Hour lejátszó.

Router csere történt, eleinte minden jól ment. Majd egy router újraindítás után a lejátszó nem látta többé a hálózati böngészőből a NAS-t. Azóta több visszaállítás is történt, de a helyzet változatlan...

Valakinek valami ötlet esetleg?
Köszi!

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#779) Botos Marci

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni hogy mi lehet az oka annak hogy az eddig működő fájlmegosztás (PC és Vten között SMB mószerrel )most nem működik :F ?
Tegnapi nap folyamán újra kellett telepítenem a PC-n a rendszert (Windows 10 fut rajta eddig ez volt),újra beállítottam a windowson belül a mappa megosztáshoz szükséges módosításoka :
Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati és megosztási központ\Speciális megosztási beállítások
Magánjellegű (aktuális profil) Hálózatfelderítés bekapcsolása OK ,Fájl és nyomtató megosztás OK
Összes hálózatnál : Megosztás bekapcsolása OK ,128 bites titkosítás használata OK, Jelszóval védett megosztás bekapcsolása OK ,ezt követően Mentés
Ezt követően a megosztani kívánt mappa megosztása pl:
F:\letolt\HD Filmek jobb egér / Tulajdonságok /Megosztás/ Speciális megosztáson belül mappa megosztás bekapcsolása pipa ezt követően vissza a a Megosztás fülre azonban szintén a megosztás ott beírtam hogy kik azok akikkel megoszthatom Mindenki /írás olvasás mentés Mappa megosztás ezzel szerintem OK
Vten / Beállítások/ Hálozati Helyek / Böngészés / és itt a bibi mert csak az NFS Servers-t látom a Workgroup mappát nem .

Üdv Marci

(#780) Lacielvtárs válasza Botos Marci (#779) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, win tuzfalat kikapcsoltad?
Nálam azt is ki kellett kapcsolni, es a 128 bites kapcsolatot alacsonyabbra kellett rakni.
Valamint mivel voltam olyan balfék hogy László fiókot hoztam létre, igy csináltam egy másik fiókot win alatt, amint felhasználója 'a' lett és a jelszava is ez.
Igy gyorsan be tudok lépni a pcre.
A többi beallitasod jónak kell lennie, azokat en is igy használom, popi a400 am van.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#781) Botos Marci válasza Lacielvtárs (#780) üzenetére

Szia,
Közben már nagyjából megoldódott a probléma úgy néz ki :)
Újratettem ismét a Windows-t és a frissítéseket nem telepítettem így most a Windows 10 2016 verzió van rajta ,így faszán működik minden elsőre,majd a frissítéseket letöltöttem és telepítettem (majdnem 4GB az egész :Y ) és így ismét nem ment megosztás .
A Windows verzió amivel gond van frissítést követően az a legújabb Windows 10 Pro 1703 verzió .
Ezért 3. alakalommal is újra telepítettem a gépet és a frissítéseket nem töltöttem le így most patent :)
Kérdés az hogy a frissítések mit változtatnak meg mert a beállítások ugyanúgy maradtak de valamiért a legújabb verziójú Windows-al nem működik :F

Üdv Marci

(#782) Lacielvtárs válasza Botos Marci (#781) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejha, nem semmin vagy túl a cél érdekében :R
Azért nem semmi, mondjuk en win 8.1et használok, es nálam minden megy ahogy írtam...
No ezek az igazi x-aktak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#783) Botos Marci válasza Lacielvtárs (#782) üzenetére

Ne tudd meg az utóbbi két napban milyen stresszen mentem át :DD
Már csak az a kérdés hogy vajon mit változtat meg a frissítés ami a megosztás részt érinti :F
Talán jövőhét hétvégén újra neki állok a rejtély megfejtésének ,de most egy kicsit hagyom az idegeimet pihenni :C

Üdv Marci

(#784) Lacielvtárs válasza Botos Marci (#783) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

El is hiszem.
Mondjuk érdekes, mert nalam is volt néhány hónapig win 10 es minden frissítéssel működött rendben.
Majd vissza tértem a 8.1hez mert a win 10 mokasan kezelte a fajlcsereloket :K

Hát kíváncsi vagyok a végeredményre, ha megoldod a gordiuszi csomót :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#785) Radomer


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis bajom az A-300 készülékemmel. A led rajta Amber (video off)színű, és nem tudom bekapcsolni se.

A tápja jó. Próbáltam resetelni; a távról 10mp bekapcs gomb (akkor átvált pirosra a led, de bekapcsolásnál megint csak Amber színű).

Köszi előre is hátha valakinek van ötlete ezzel kapcsolatban, mert a neten és a leírásában sem találtam semmit.

:F

(#786) zsolt501 válasza Radomer (#785) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Van e benne HDD, vagy valami USB-s kütyü rákötve?
Ha továbbra is a LED borostyán színű akkor lehet elhalálozott a lap, sok lehetőség nincs javítani, mert ahhoz hogy továbbléphess el kellene jutni a fehér ledig akkor lehetne csinálni egy USB-s visszaállítást penendrájvról és a belső jumperek átkötésével alapra állítani.
Ez alapján kellene csinálni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#787) Radomer válasza zsolt501 (#786) üzenetére


Radomer
aktív tag

Van benne merevlemez, de az működik. Más nincs rákötve.
Mivel nem volt kikapcsolva, és így lett borostyán színű a led azt kell gondoljam elhalálozott. :(

Vten jó vétel helyette?

(#788) zsolt501 válasza Radomer (#787) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én nem vennék már popcornt és a kapcsolódó gyártó termékeit sem, az hogy mit érdemes venni azt nehéz eldönteni, mert az a kérdés mi az elvárás, mit kell tudnia a készüléknek most, és van e jövőbeli elvárás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#789) Radomer válasza zsolt501 (#788) üzenetére


Radomer
aktív tag

Letöltött nem 3d-s tartalmak lejátszása, és torrent futtatása. Eddig ezért is volt bőven elég az A-300.

(#790) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Legyetek szívesek ajánlani bevált WiFi billentyűzetet A410-hez!

Kösz és üdv,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#791) Tobi


Tobi
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Két hete használok egy A-500 as Popcorn Hour-t! Minden stabil,és gyönyörű! Egy külső merevlemez (500G) USB csatlakozón. Több filmet is megnéztem és mindent gyönyörűen vitt,majd hirtelen lejátszás közben minden eltűnt! Se kép se hang és a külső meghajtót sem kezeli.( nem világít a led,de egyébként pc-n kipróbálva minden ok!) A készüléket be és ki lehet kapcsolni akár távszabályzóval is. Az előlapi led kijelzői működnek de semmi más! Valószínűleg nem a tápja szált el. Szerintetek van valami megoldás,vagy küldjem vissza azonnal? :( :F :( :F :(

(#792) Lacielvtárs válasza Tobi (#791) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, Egy huzamosabb (20-30 perc) áramtalanítas volt már?

Más, mindenki.
A jelenlegi a400 es az a 500 ami nem pro, szerintetek érdemes lecserelnem ha nem foglalkozom a 4kval?
Valaszt előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#793) Hyena válasza Lacielvtárs (#792) üzenetére


Hyena
senior tag

nem

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#794) Lacielvtárs válasza Hyena (#793) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, és ha a zenei minőség is számít?
Olvasgatok es azt írják hogy a zene téren jobb chip van az a500ban mint a 400ban.
Elvileg a zene chip ugyanaz mint az a 410ben.
És zenét is a popirol hallgatok.
Nem is gondoltam hogy ezen a téren is fejlődött.
Így is azt mondod hogy nem érdemes cserélni?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#795) Radomer válasza Lacielvtárs (#794) üzenetére


Radomer
aktív tag

Csak akkor cseréld le, ha a hangrendszer mögötte többre képes mint a mostani lejátszóval. Részletezőbb élesebb hangképet kapnál vele.

(#796) Lacielvtárs válasza Radomer (#795) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, koszi a válaszod.
A hangrendszerem az adatlapomon található.
Szerintem ezzel jobb zenei hangot is kaphatnék itthon...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#797) Q válasza Tobi (#791) üzenetére


Q
senior tag

Próbáltad a TV MODE+0 kombinációt a távon? Akkor nyomd, amikor úgy gondolod, hogy már meg kellett volna jelennie a képnek. Nekem volt a régebbi modellekkel, hogy elfelejtette a kimenet beállítását. Bár soha nem menet közben. De ezzel a kombóval átteszed auto-ra. Egy próbát megér :K

[ Szerkesztve ]

(#798) Radomer válasza Lacielvtárs (#796) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ok a hangrendszered simán elbírná a precizebb analizálobb hangokat. 😎 Már csak az a kérdés melegebb hang vagy az említett részletezőbb amit szeretnél. A legbiztosabb ha valakitől kölcsön tudnál kérni egyet próbára, hogy hogyan szól a meglévő rendszereddel.

(#799) Tobi válasza Lacielvtárs (#792) üzenetére


Tobi
újonc

Egész éjszakára áramtalanítottam! Sajnos semmi! :(

(#800) Lacielvtárs válasza Radomer (#798) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, igazad van, meg kellene hallgatnom, ha lehetne
De a véleményed nagyon köszönöm :R

Tobi: sajnos akkor en elfogytam az ötleteket illetően...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.