Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) duel79 válasza Q (#500) üzenetére


duel79
csendes tag

Köszi akkor lehet ezért nem működik még :) Már letöltöttem a tabletra a NMJ Navigátort csak még a popira nem tudtam internetet csinálni kéne szereznem wifi adaptert mert a vezetékes hálózatomon most egyéb okok miatt nincs internet :) Létezik popihoz nagyobb hatótávú antennás wifi adapter? TP-linkel próbáltam már de azt nem ismeri fel valahol olvastam,hogy EDIMAX EW-7612UAn működik. Erről esetleg tapasztalat?

(#502) wwwolfman


wwwolfman
tag

Sziasztok!

Médialejátszót készülök vásárolni. Hallotta már valaki az a400-ast és az a410-est összehasonlításban? A hangzásbeli különbségre lennék kíváncsi, hogy megéri-e a határozott többletkiadás a 410-es némileg erősebb hardveréért és a Sabre DAC-ért.

Köszönettel.

(#503) Q válasza duel79 (#501) üzenetére


Q
senior tag

Erről nincs tapasztalatom, nekem kábeles kapcsolatom van. Azt viszont tudom, hogy a popihoz ajándékba kapott WiFi stick, működik egy Amiko T2/c típusú set-top boxban. :D

[ Szerkesztve ]

(#504) Palika71 válasza wwwolfman (#502) üzenetére


Palika71
őstag

Mennyi a különbség mostanság?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#505) Palika71 válasza wwwolfman (#502) üzenetére


Palika71
őstag

Mikor egy éve vásároltam, akkor 10-20e -vel többet adtam volna a 410-ért, de hetekig keresgéltem hiába. Ha HT erősítőbe dugod, akkor szerintem egy forinttal ne adj érte többet. Én sztereózok, nekem jól jött volna.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#506) wwwolfman válasza Palika71 (#505) üzenetére


wwwolfman
tag

Hát, most is olyan 10 és 20 közötti a különbség....

Én is sztereózok, ezért kerestem a 410-est. De már meg is van :)) , úgyhogy a következő a beszámolók által dícsért táptuning (úgy tűnik, lesz egy 207W-os Microsoft táp mellé), meg egy rendes IC-kábelpár, és akkor meg tudom, mondani, hogy

1. Érzékeny-e annyira a rendszerem, hogy hallható legyen a különbség és
2. Jobb-e az ESS Sabre DAC+Flac, mint a CD-játékos

Szerk.:

most elég sok 410-es van eladó, mindenki tolja piacra mintha kötelező lenne, gondolom, jön a 4K szabvány (igaz, hogy még anyag nincs hozzá, deazér legyen, merazjó)

[ Szerkesztve ]

(#507) Palika71 válasza wwwolfman (#506) üzenetére


Palika71
őstag

A táp ügyön én is elgondolkodtam, de aztán nem győzött meg az, amit olvastam róla. Kíváncsi, vagyok hogy Te mire jutsz.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#508) Q válasza Palika71 (#507) üzenetére


Q
senior tag

Egy ilyen tápon én is gondolkodom, de nem 19e Ft-ért. Alin 25-30USD körül vehető a 203W-os. Egy kis barkács kell csak hozzá.

(#509) wwwolfman


wwwolfman
tag

Hát én most vettem egy 203W-ost 4.000.- Ft-ért. A szerelhető csati az nagyjából 300 Ft-ból kijön. Nagyjából egy vacsora ára egy pizzériában, ennyit megér.

Maradék 15.000.- Ft-ot egy utólag beleforrasztott kábel nem ér meg. Szerintem. Bár ki van kísérletezve, hogy mit-hova-hogyan és sokkal kényelmesebb megoldás, mint otthon mókolni a forrasztással, ki tudja milyen eredménnyel...

...bár ha belegondolok, hogy elbattyogok vele egy műszerész mesterhez, aki megcsinálja kb. 20 perc alatt.... nos azt gondolom, jelen esetben elég sokat kell kifizetni a kényelemért....

Ha minden igaz, ma szerzek egy egyszerű, csavaros szerelhető csatit, megnézem, mit tud. Remélem, tényleg van különbség.... :U

(#510) Q válasza wwwolfman (#509) üzenetére


Q
senior tag

Én hazai hirdetéseket nem is néztem. :B A forrasztást megcsinálnám magamnak. De nem vagyok biztos benne, hogy hozna annyit a képen/hangon, hogy megérje vele foglalkozni, pláne, hogy nekem nem A410-em van.

(#511) Palika71 válasza Q (#508) üzenetére


Palika71
őstag

Annak jó, akinek van hozzá érzéke vagy ismerőse.
De tényleg érdekelne, hogy egy vak teszten is átmenne-e. :)
Mert ha igen, akkor a 18 sem sok érte.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#512) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem,vettem egy a400-at a 300 helyett,minden szép és jó,egyet kivéve: szélesvásznú film esetén ugrik egyet a kép felfelé,így a fölső fekete csík keskenyebb 2.5 cm-el,mint az alsó.
Mitől lehet ez???
Képarány 16:,képméret képernyőhöz igazít,3d-s kimenet kikapcsolva.
Már csináltam gyári visszállítást is,az sem segített,cseréltem hdmi kábelt,úgy is csinálja.
Az előző tulajnak ilyen gondja nem volt,hát engem baromira idegesít.
3d esetén pedig half ou felül van csík,half sbs jobb oldalt van csík,mintha el lenne csúszva a kép.
Vagy esetleg a hdmi 1.4-es kábel hiánya lehet a gond?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#513) Q válasza Gaben360 (#512) üzenetére


Q
senior tag

Próbáltad másik tv-n? Egy jó kábel sem árt a stabilitás miatt, de ha nem nézel 3d-t, nem fontos az 1.4.

(#514) Gaben360 válasza Q (#513) üzenetére


Gaben360
senior tag

A tv tuti nem hibás,az a300 jó volt vele.meg tv adással és az xbox one-al sincs gond.
A kábel nem túl gagyi de nem is csúcsminőség.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#515) Q válasza Gaben360 (#514) üzenetére


Q
senior tag

Nem kevertél bele véletlenül a nagyítás menübe? Vagy az előző tulaj?
Próbáld ki:
- indítsd el a problémás filmet
- nyomd meg a "zoom" gombot
- navigálj lefele a "PAN" menüig
- jobbra lépj, "start panning" menübe, és nézd meg hogy áll
Elvileg itt tudod mozgatni a képet.

(#516) Gaben360 válasza Q (#515) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én biztos nem,aki volt projektorral használta,szóval lehet hogy Ő állogatott valamit.
kipróbálom amit írtál,remélem segít. :R

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#517) Gaben360 válasza Q (#515) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ez volt a probléma,de megoldódott,köszönöm a segítséged!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#518) Q válasza Gaben360 (#517) üzenetére


Q
senior tag

Szívesen! Mi projektorosok :) játszunk néha azzal, hogy eltoljuk a képet, hogy csak egy oldalon kelljen maszkolni. Jó filmezést! ;)

(#519) Palika71 válasza Q (#518) üzenetére


Palika71
őstag

Fel lehet annyira tolni a képet, hogy felül, a vászon fekete kerete legyen a határ?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#520) Q válasza Palika71 (#519) üzenetére


Q
senior tag

Igen, fel lehet.

(#521) t-bali3


t-bali3
senior tag

Elég süti vagyok multimédia lejátszás, illetve hálózatok terén. Azt szeretném kérdezni, hogy az megoldható lenne, hogy veszek mondjuk használtan egy Popcorn A210-et, amire rádugok egy 3,5-es HDD-t és a számítógépről közvetlenül a HDD-re mentem le a lejátszandó fájlokat, zenéket hálózaton keresztül?

(#522) zsolt501 válasza t-bali3 (#521) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#523) t-bali3 válasza zsolt501 (#522) üzenetére


t-bali3
senior tag

És pontosan milyen beállítással tudom megtenni? Mi a funkció vagy szabvány neve, hogy utána tudjak olvasni? Elég, ha rádugom a HDD-t a médialejátszóra és rákötöm a Popit a LAN-ra?

(#524) zsolt501 válasza t-bali3 (#523) üzenetére


zsolt501
nagyúr

NMT programokat kell telepíteni, majd a hálózati megosztást engedélyezni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#525) doni11


doni11
tag

Sziasztok!

Popi A410 valamiért nem ismeri fel a 4TB vinyót. Azt olvastam több helyen,hogy elvileg simán kezeli.
A HDD GPT- NTFS formázva.
Tud valaki segíteni?

doni11

(#526) Q válasza doni11 (#525) üzenetére


Q
senior tag

Külső vagy belső? Ha külső, akkor megvan a tápfesz? A belsőt én a Popcornnal formáznám.

(#527) Palika71 válasza doni11 (#525) üzenetére


Palika71
őstag

Én is próbálgattam a külső HDD-t, de aztán csak szenvedtem vele a torrent miatt. Miután bele tettem, és leformázta magának, tökéletes lett.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#528) Q válasza Palika71 (#527) üzenetére


Q
senior tag

Felismeri az NTFS-t, de a saját formátumával (ext2/3?) stabilabb.

(#529) Palika71 válasza Q (#528) üzenetére


Palika71
őstag

Nekem konkrétan azt csinálta, hogy a letöltés nagyon lassú volt.
A rajta levő média tartalmakat lejátszotta jól.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#530) doni11 válasza Q (#526) üzenetére


doni11
tag

Külső usb-ről minden ok.
Ha viszont a hdd-t betolom a gépbe,akkor nem érzékeli.
A menüben a "Helyi tárhelyek" pirossal áthúzva.
Ebben az esetben hogyan lehet a lejátszón belül formázni? Gondolom csak akkor lehetne,ha felismerné a gép.
rosszul gondolom :F

[ Szerkesztve ]

doni11

(#531) Q válasza doni11 (#530) üzenetére


Q
senior tag

Nem emlékszem pontosan, de valahol a beállítások/karbantartás? Ha hazaértem megnézhetem.

(#532) doni11 válasza Q (#531) üzenetére


doni11
tag

Addig jutottam,hogy:

Beállítások-
Karbantartás-
NMT -telepítő menüben - Friss telepítés opciónál újraformázza a tárhelyet. eddig rendben is lenne,DE
Ha kiveszem a lejátszóból a vinyót és rádugom a pc-re, újraformázni akarja !! és anélkül nem tudok semmilyen filmet a vinyóra másolni.
Ha a pc-n mégis újraformázom,akkor meg már a lejátszóba visszahelyezés után, újra nem ismeri fel a vinyót. :Y

Mit kéne csináljak a 4TB vinyóval,hogy ugyanúgy működjön a lejátszóba,mint az eddigi 2TB hdd?

[ Szerkesztve ]

doni11

(#533) Q válasza doni11 (#532) üzenetére


Q
senior tag

Azért nem látja a win, mert linuxos fájlrendszert használ pop. De miért kell kivenned, hogy megtöltsd tartalommal a hdd-t? Csatlakozz rá hálózaton keresztül, vagy a komplett összeszerelt popit usb-kábellel, mint külső merevlemezt rá tudod dugni a pc-re. Keresd meg hozzá az F2FSD nevű programot, és onnantól kezdve látni fogja a pc is. Küldök privátban egy leírást.

(#534) doni11 válasza Q (#533) üzenetére


doni11
tag

Ez a F2FSD nevű program hasonló a EXT-fájrendszer driver-hez,ami segít USB kapcsolatot létesíteni a Windows és a lejátszó között, mert arra azt írják,hogy előfordulhat hibás működés, sérülés a fájlrendszerben, és nem megbízható kapcsolat.

doni11

(#535) Q válasza doni11 (#534) üzenetére


Q
senior tag

Gondolom hasonló. De már évek óta nem használtam. NAS-ról etetek.

(#536) Lacsu válasza doni11 (#525) üzenetére


Lacsu
csendes tag

Szia!
Nekem az A-500 úgy lett jó, hogy a benne lévő 4 TB az NTFS, de MBR! A NMT telepítő és a programok meg SD kártyáról, de ez lehet USB is.

Talán egy próbát megér.

Ooo! Nem bánom én, ha az emberek a szájukra vesznek! Csak kezdjék a fenekemmel!

(#537) doni11 válasza Lacsu (#536) üzenetére


doni11
tag

Igen,már azt is próbáltam. Lett egy 2TB és egy 1,6TB partició.
Beleraktam a lejátszóba és semmi.

doni11

(#538) metti


metti
tag

Sziasztok!

Lehet hogy már volt, de nincs időm átolvasgatni az 500 hozzászólást, ezért hátha valaki tudja a választ kapásból. A-500-ra telepíthető a Kodi mediaplayer? Esetleg a telepítés leírása valahol megtalálható?

Köszönöm!

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#539) B-enji


B-enji
tag

Sziasztok! Vettem egy új 250Gb SSD-t az A-210-emhez. Ha jól olvastam, telepítés után ext3-ba fogja magának megformázni. Később ezt még újra lehet formázni NTFS-be, ha mégis számítógépben szeretném alkalmazni a meghajtót? (Ha igen, hogyan?)

(#540) Q válasza B-enji (#539) üzenetére


Q
senior tag

Igen, ext3-ra formázza és bármikor vissza tudod formázni a PC-ben. Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Lemezkezelés

(#541) B-enji válasza Q (#540) üzenetére


B-enji
tag

Köszönöm :R

(#542) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Vtennel valaki probálta már a torrentezést? Telepitettem, a workgroupban látni is a mappáját. De mikor a PC böngészőben megakarom nyitni ezt irja ki:

409: Conflict

Your request had an invalid session-id header.

To fix this, follow these steps:

When reading a response, get its X-Transmission-Session-Id header and remember it
Add the updated header to your outgoing requests
When you get this 409 error message, resend your request with the updated header

This requirement has been added to help prevent CSRF attacks.

X-Transmission-Session-Id: hFtaaIM565GlkRw9LN5PD7lyyVuail6XkYnMlCsMp9qLruum

Mi a turo lehet a baj?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#543) Perzeusz


Perzeusz
tag

üdv mindenkinek!
Bepróbálkoztam én is egy Popcornnal. Viszont magasra van téve a léc, mert egy elég jó BD lejátszót váltott.
Olvastam, hogy itt többen is NAS-ról etetik. Én is arról szeretném, de nagyon nem akarja elindítani a filmeket. (1-2 filmtől eltekintve). És érdekes módon pont a legnagyobb fájlméretű film indult, az egyszerűbb 5-6 GB-os meg nem... Szóval nem a nagy fájlméret az oka. (jó minőségű Cat6-tal van összekötve)
Zenék, fotók : OK.
Vagy érdemes lenne HDD-t pakolnom bele?
Majd még lesz pár kérdésem, csak előbb ezt akarom helyre rakni :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#544) Q válasza Perzeusz (#543) üzenetére


Q
senior tag

Nekem volt (Tevion, Syno USB Station, DS409) és van több NAS-om (Syno DS110j, DS413) is, de egyikkel sem volt gond a lejátszás. A NAS beállításait nézd át. NFS-t vagy Sambat használj. Állítsd be a megosztásokat, ha NFS-en keresztül próbálod a lejátszást, akkor ellenőrizd az IP címeket. Samban meg csak a jelszó kell. Ha nagy a gyűjteményed,- film, fénykép, zene, stb...- akkor egyszerűbb a NAS, mint egy beépített HDD. Könnyebb a fájlok karbantartása.

(#545) Perzeusz válasza Q (#544) üzenetére


Perzeusz
tag

Köszi szépen! Most megnéztem a Syn. 216play-en a beállításokat. Nem láttam semmi furcsaságot. Mondjuk az NFS nem volt engedélyezve. Engedélyeztem, erre meg most az egész NAS-t nem látja!!
De valószínűleg ez tényleg NAS beállítási probléma lehet.
Még próbálkozom.

2 db WD Red 2TB eladó

(#546) Perzeusz válasza Q (#544) üzenetére


Perzeusz
tag

szerk:

Igazad volt, tényleg az NFS beállításokkal volt bibi. Engedélyeztem a videó mappára az NFS elérést, megadtam a popi IP-címét + jogosultságokat. Így most jó.
HDD-t nem terveztem amúgy sem beletenni. (csak már kínomban arra is gondoltam...)

és hogy legyen ténylegesen popcorn is:
- zenelejátszásnál, ha rákattintok egy számra, akkor csak azt játssza le!!! Nem folytatja tovább a többivel. Ez nagyon zavaró.
- filmekhez nem tudok letölteni borítókat és bélyegképeket. Hogy kell?
- az analóg/digitális kimenet között hogy lehet legegyszerűbben váltani?
- melyik op.rendszer ajánlott inkább? Az NMJ vagy az Android?

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Köszi!

Ja, és természetesen más is írhat, nem csak Q ! :)

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#547) Q válasza Perzeusz (#546) üzenetére


Q
senior tag

Megint én :DD
Úgy gondolom A500-ad van (vagy írtad is?). Én megálltam régebbi modelleknél, de ott:
1. úgy folyamatos a zene lejátszás, ha nem enterrel, hanem a play gombbal idítod a lejátszást.
2. a filmre kérsz egy "info"-t. Jó esetben megtalálja amit keresel, rosszabb esetben a ceruza ikonnal pontosítanod kell.
3. az erősítőn kell váltani. Vagy félre értek valamit?
4. nekem nincs android. Hál' isten ;]

Ha valami nem így van, majd javítanak, de ez elég halott topik.

(#548) Perzeusz válasza Q (#547) üzenetére


Perzeusz
tag

Hát igen, 8 év alatt 500 hozzászólás :( Más topikokban 1 hét alatt van ennyi...

Ja, A-500 Pro van. Ez az első popim, jól belecsaptam a lecsóba, mi? :)
1. köszi
2. Infot már próbáltam filmeknél, de nem talált semmit. Ceruzát még nem próbáltam.
3. BluRay lejátszónál 1 gombnyomással tudtam váltani. Mindegy, jó az erősítőn is.
4. telefonon nekem sincs.(Lumia) Tv-n van. (Sony) Itt nem tudom, melyik a jobb. Még...

2 db WD Red 2TB eladó

(#549) Q válasza Perzeusz (#548) üzenetére


Q
senior tag

Ja-ja, az nem kezdő modell. Hogy vagy megelégedve a TV-vel. Erősen gondolkodom, hogy meglepem magam egy új Sony TV-vel, de csak a birtoklási vágy hajt, mert amennyit nézem, elég lenne egy Junoszt is :B Filmeket meg projektoron hajtom.

(#550) Perzeusz válasza Q (#549) üzenetére


Perzeusz
tag

Nekem ez van

Szerintem teljesen jó. Tavaly karácsonykor vettem. Akkor messze ez volt a legajánlottabb vétel a Sony tv topikban. Azóta lehet, már 4K-sakat ajánlgatnak. Nem tudom.
Nekem először nagyobb lakás/ház kell, aztán vetítés...

2 db WD Red 2TB eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.