Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sakab válasza Q (#100) üzenetére


Sakab
senior tag

Mert hol kérdezzem ha nem itt?

(#102) zsolt501 válasza Sakab (#99) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ennek a kérdésednek mi köze van a Popcorn média lejátszóhoz? :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#103) Q válasza Sakab (#101) üzenetére


Q
senior tag

Azért kérdeztem, mert a kérdéseidnek nem sok köze van a Popcornhoz. Típust nem irtál. 3D-t a 4x0-as sorozat tud, vezetékes billentyűzet működik, böngésző nincs bennük, talán csak a Chameleonban. De az csak androidos bohóc kodás.

(#104) Sakab válasza Q (#103) üzenetére


Sakab
senior tag

Azért kérdeztem, mert jelenleg egy Asus oplay R1em van amibe szintén van böngésző,de az a hardwer miatt használhatatlan kb. Ez erősebb vas lenne, és ha jól olvastam van beépített böngészője kérdés, h mennyire használható.

(#105) Q válasza Sakab (#104) üzenetére


Q
senior tag

Nekem A- és C-300 és egy A400-am van. Egyikben sincs böngésző. Ha valaki faragott rá, az más kérdés, abban nem tudok segíteni. Vannak telepíthető alkalmazások, de az nem böngészőből, hanem saját áruházból.

(#106) zsolt501 válasza Q (#105) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincs benne böngésző, még rá faragva sem, mert zárt rendszer, csak a gyártó által támogatott és engedélyezett dolgok futnak rajta, régebbi modell esetén, talán a 200-as ig meg lehetett oldani külső programok támogatását, de ma már sajnos nem.
Amúgy ezek hiába tűnnek erősnek, de a web böngészéshez ez is kevés, oda jóval erősebb hardver kell, főleg egy összetettebb oldal esetén amit telezsúfoltak flash animációval.

A samsung okosTV-k esetén van web böngésző, de ott se várj csodát, az én tv-m dual magos procival rendelkezik, de a benne lévő web böngésző elég butácska, és az sem támogatja a flas tartalmak megjelenítését, illetve elég csúnyán be tud lassulni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#107) jjc


jjc
aktív tag

sziasztok!

van egy a-110-em, amivel sokáig meg voltam elégedve, de szeretnék frissíteni.
egy a-410-ben gondolkodom. az lenne a kérdésem, h elég csak a vinyót átrakni az újba vagy format kell előtte?
nagyjából tele van filmekkel/sorozatokkal (2 terra) és nem szeretnék újra rápakolni mindent.

köszi

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#108) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy használt C-300-as készüléket. Az lenne a kérdésem, hogy bátran szabad frissíteni a legújabb firmware verzióra, nem fog beköszönni a cinavia?

(#109) Q válasza btomi9 (#108) üzenetére


Q
senior tag

Nekem minden BD megy akár menüvel is. Úgy rémlik, hogy valamelyik hangformátum dekódolását veszti el a frissítéssel. De a frissítés előtt kiírja a változásokat, akkor még megállíthatod.

[ Szerkesztve ]

(#110) btomi9 válasza Q (#109) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszi. És melyik az ajánlott legutolsó verzió, amit érdemes feltenni? Még csak holnap, vagy holnapután hozza a posta, nem tudom megnézni, hogy most mi van rajta. (csak már készülök előre :))

(#111) Q válasza btomi9 (#110) üzenetére


Q
senior tag

Ha fontos a DD Plus és Dolby THD hangok lekeverése, akkor a legutolsót ne tedd rá. http://www.cloudmedia.com/support/firmware/viewcategory/13-c-300

[ Szerkesztve ]

(#112) btomi9 válasza Q (#111) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszönöm! :R

(#113) g@bo


g@bo
nagyúr

sziasztok

pop a410 beszerzésén agyalok, amíg van. 95-104k közötti áron mérik 2 év garral.

megéri az árát a gép? /fw frissítés, fagyás gondok terén hogyan áll?

köszönöm a jó tanácsokat. még mindig egy tv ára a cucc. ;) csak lassan kifut.

(#114) btomi9


btomi9
aktív tag

Nos, sikerült megetetnem vele a vadonatúj winchestert. Viszont az NMT applikációkhoz követelte, hogy tegyem fel a legfrissebb firmware -t. Ez sikerült is. Azt honnan látom, hogy mennyi szabad helyet lát az új vinyón? Kvázi, le tudta-e formázni a teljes méretre, valósan annyinak látja-e amennyi?

(#115) Q válasza btomi9 (#114) üzenetére


Q
senior tag

Rámész a meghajtóra, elviszed balra a kijelölést, a megjelenő menüben válaszd az "i" Storage Info pontot. Külső, belső és hálózati meghajtókat is így tudod megnézni.

(#116) Baxxi válasza btomi9 (#114) üzenetére


Baxxi
csendes tag

Szia

Nekem C200-as van. Én sokat szenvedtem vele. Mert ha maga a vinyót formázod akkor a w7-el szenvedni kell hogy lássa azt a partíciót (már nem is tudom mire konvertálta át ). A lényeg hogy belül a gépbe (C200) az alaplapon van hely pen-drive-nak (USB aljzat). Arra raktam az mnt apk, szóval azt formázta le a vinyó meg maradt NTFS-es. Így nincs bajom a másolássokkal stb ha gépre kell kötni.

(#117) Downsampling válasza Baxxi (#116) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szia!

A C200 Ext3 formátumra formázza a vinyót, ha engeded, s ezt elvileg valóban nem kezeli a Windows7 és 8 sem. Ellenben sok ingyenes és nagyon jó progi igen, pl. AOMEI Partition Assistant, Viszont amíg nekem megvolt a C200-am, azt vettem észre, hogy belső merevlemezre csak akkor hajlandó appokat is letölteni, ha vele formázod meg a vinyót. NTFS-re nem. Ez persze lehet fw-függő, vagy attól is függhet, hogy USB-s eszközt használsz-e (elvileg a belső USB csatija is ilyennek számít). Az én gépemben volt optikai meghajtó és belső vinyó is, tehát mindkét SATA csatlakozót használtam. A belső USB-csatira pedig egy 4 GB-s pendrive-ot dugtam, hogy működjön rendesen a BD lejátszás. Az a gond, hogy a C200 (tapasztalatom szerint) nem hajlandó USB3-as eszközökkel működni, tehát csak USB2-vel, ami nagyobb másolásoknál nagyon nem mindegy, hogy egy-két óra, vagy egy-két nap...

[ Szerkesztve ]

(#118) btomi9 válasza Q (#115) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszönöm szépen, működik!

(#119) Q válasza Baxxi (#116) üzenetére


Q
senior tag

Nyugodtan le lehet formázni a hdd-t a Popcornban. Van egy kis segédprogram win alá, amivel gond nélkül látja az ext fájlrendszert. Belső USB hely csak a C sorozatban van. De természetesen az NTFS is működik bizonyos korlátokkal, ahogy előttem írták. :)

[ Szerkesztve ]

(#120) c4


c4
őstag

Ide is beteszem, hátha érdekel valakit:

Sziasztok!

Néhányan kérték, számoljak be, hogy tetszett a Popcorn egyik új üdvöskéje a Popcorn Hour VTEN. Nem vagyok egy nagy tesztelő, de megpróbálom összeszedni gondolataimat.

Annyit előre kell bocsátanom, hogy 3-4 éve Dune felhasználó vagyok, így néha biztos írhatok olyat, ami akaratlanul is összehasonlításnak tűnik.

De térjek a lényegre: a készüléket kicsomagolása után az első teendőnk az alapbeállítások elvégzése: nyelvválasztás, widgetek, időzóna, lakóhely, netelérési mód...stb. kiválasztása. Mint a leírásából kiderül: 2 USB és 1 eSata csatlakozó vár bennünket a kártyaolvasó mellett a készüléken. (Bár az USB3 korában az eSata csatolófelület kissé érthetetlen, de mindegy, van.) A mai világban már alapkövetelmény a HDMI 1.4 videó kimenet, meg is kapjuk egy 3,5 mm-es analóg jack kimenet mellé. Kapunk még egy koax és egy toshlink csatlakozót is a HDMI bemenettel nem rendelkező digitális fogadóegységek felé. A hálózati főkapcsoló hátulra került, a készülék külső tápegységgel rendelkezik. Minden olyan tartozékot megkapunk, ami szükséges az azonnali használatbavételhez (digitális kapcsolathoz).

Eddig semmi ördöngösség, ha kábelen kap netet, azonnal érzékeli is, nálam egy FW frissítést jelzett is azon nyomban, és mivel tudjuk, hogy ebben a szegmensben ez akár életet is menthet, hagytam, hadd frissítsen.

Bekapcsolás után egy egyszerű főképernyő fogadja a tulajdonost, a parancsikonok (amik elég szegényes fantáziára utalnak) a kép alsó felére kerültek, olyan Mac-es java megoldással. Gondolom, Android fut a készüléken. Egyedi háttér válaszható a kép betallózása után. Szóval a képernyő alján pilinckázik valami, a nagy képfelület meg tök üresen és kihasználatlanul áll.

Wifi sticket nem vettem hozzá, így sajnos nem tudok beszámolni erről a szegmensről.

De térjünk át a gyakorlati tapasztalatokra, tán' jobban is érdekel benneteket.

Rövid ismerkedés és az alapbeállítások után elindítottam a lejátszást. A próba során csak 2D videó anyagokat használtam zenei lejátszáshoz kizárólag .wav formátumot. Hirtelen felindulásból USB-ről elindítottam az LG 4K rövid demóanyagát (4K, 120 mbit)... Elindult, de meg-megállva játszotta. (A tévém lejátszója rezzenéstelenül viszi :( )
Gondoltam: "Mindegy, még úgysem dúskálunk a 4K források közt". Kezdtem a nálam fellehető legkisebb formátummal: x264 SD felbontású képanyaggal. Mivel Dune tulaj vagyok, így nagyjából csak szabvány kódekes kép és hanganyaggal rendelkezem, így nem volt semmi gond. Folytatásként belevágtam a HD anyagok tesztelgetésébe, 720p DTS-el, ac3-al rendben, 1080p is... na de mégsem. A film nézése folyamán több ponton azt vettem észre, hogy mintha kihagyna az audiósáv (nem hálózatról, vinyóról)... Itt már vakargattam kicsit a fejem, de nem volt tragikus egyelőre ez a "hiba". A filmjeim java NAS-on van, így a hálózati beállításokkal folytattam volna... el is akadtam rendesen, mint a magyar autós a hóesésben. Mivel nincs magyar nyelvű leírás még a készülékhez (sőt angol sem volt a dobozában) így pánikszerű gyorsasággal írtam a fórumba, ahol is Patice fórumtárs sietett segítségemre, hogy megoldjuk ezt az őrjítő problémát. Nagy köszönet illeti meg ezért. :R Végül is NFS szerverként sikerült csatlakoztatni a NAS-t (Synology 410j) így végre hozzájuthattam a filmekhez. Itt a 1080-as anyaggal kezdtem... Sajna itt is tapasztaltam a már említett hangkimaradást, de a hangsávot nem dobta el a lejátszás közben. Jöjjön akkor a nagyágyú: BD anyag! Nos, itt már hálózatról akadozik, hangsávot dob el, tehát idegi összeomlás részemről. A Dolby Atmos-al kevert TrueHD hangú film egyszerűen megállt, mint a szög (Jupiter Ascending), (Star Trek 2013 TrueHD nagyon szaggatott). (Dune viszi mindkettőt) Már a víz levert... És mindezek mellett a képminőség szép, a hang jó (HDMI-n, analógot nem próbáltam, nem is érdekel a mai digitális világban), tehát az ember agya csak kattog... :)
Hang és feliratválasztást a távszabályzó "title" gombjával érdemes kiválasztani, ha kettőnél több hang és feliratsáv található a filmben, mivel így nem vakon bolyongunk, kiírja az aktuális nyelvet. Az "audio" és a subtitle" gomb megnyomásakor ez sajnos nem áll rendelkezésünkre. Örömhír: a .mkv kiterjesztések esetén a felirat színe, betűmérete, pozíciója állítható, kellemes határok közt. Azonban a BD esetén a pozícionálás sajnos már nem áll rendelkezésünkre. Nálam ez is számít, mivel anamorf képet nézek, így nem látszana a felirat alsó sora... De ez önmagában nem jelentene gondot, meg tudom oldani egyéb módon a kérdést. A felirat kódkiosztás választható, rendelkezésünkre áll a közép-európai karakterkészlet is... de... sajnos minden film esetén újra ki kellett választanom, nem jegyezte meg a készülék, valamint főmenüben nem is lehet állítani, csak az alapértelmezett hangsáv kiválasztására van lehetőség. Feliratoknál örömhír: 2015-ben végre egy óriásit lépett előre az emberiség, az űrutazás mellett talán a legnagyobb dolog sikerült, a .srt fájlok esetén a dőlt sorok értelmezést, azaz megjelenítést kaptak a feliratban! Azért ez valljuk be, nem semmi! Szomorú hír, hogy a már ismert hibajelenség (Avatar) több .m2ts-ből álló film esetén (vinyóról!), miszerint: váltáskor kihagy a hang, továbbra is fennáll ennél a chipset-nél is. :) (És szerintem ez így is marad már, mint a Dune 3D modellek és a Popcorn 410 esetén)

Jukebox-ot még sosem kezeltem, így ráeresztettem az egyik külső vinyóra. Szépen végigszkennelte, talált, amit talált, majd elkezdtem volna keresni a szépen különszelektált kép és hanganyagaimat. Na, azok sehol nem voltak, zanzásítva kerültek a képernyőre. Be lehet állítani, hogy mi látsszon, de szerintem ennek nem sok értelme van, mert én is megszívtam, zenére állítottam, majd aljas szándékkal el akartam indítani egy filmet, mikor is kiírta: "nincs támogatott formátum a mappában".
Végem volt: "Kész, eltűntek a filmek..." Aztán Jukeboxban visszaállítottam, hogy mindent mutasson, és mindjárt meglett minden. :) Nekem kissé körülményes a használata, a borítók felbontása, minőség sem tetszett (a Dune is 200x251-es felbontású képet használ (iDune), de az nem ennyire gázos minőség). Szóval Jukebox kikapcsol, marad a puritán menü... :( A könyvtárakban nagyon gyorsan tudunk navigálni. Sajnos nekem ez a kattints, kattints módszer már lassúnak tűnik. Megszoktam, hogy a borítóra kattintva azonnal indul a film. Jukeboxban is még kattintgatni kell, mert a segédinformációs oldalakon át kell vergődni. De ez az egyéni perverzióm, nem von le semmit a készülék értékéből. Ami még pötit zavart, hogy a külső feliratokat nem indítja alapértelmezetten a lejátszó, ezért azt is mindig újra kell kiválasztani és beállítani.
Ahhoz képest, hogy csak BD lite mód van, szerintem lassan tölti be a filmet a készülék.

Összegzésként:

Felemás érzésekkel ülök tanácstalanul.
Minőségi, fémdobozos készülék, ma talán a legkorszerűbb hardverrel, ami átlagember számára elérhető és meg is fizethető.

Szép kép, jó hang, és e mellé a mérgelődés. A hang, feliratváltások nagyobb tragédiák nélkül megtörténnek.
Az említett hálózatkezelési hiba, a hangeldobások sajnos nálam jelentős szerepet jelentenek a döntéshozatalban.

Így nagy fájdalmamra el kell állnom a vásárlástól.

Ha valamit elfelejtettem, elnézést, kérdezzetek.
A "teszt" a teljesség igénye nélkül, csupán a fórumlakók tájékoztatása érdekében készült.

Üdv!

(#121) Q válasza c4 (#120) üzenetére


Q
senior tag

Köszönöm, hasznos volt. Egyre inkább az az érzésem, hogy az A400-nál megállok, és a következő egy HTPC lesz.

(#122) zsolt501 válasza c4 (#120) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A kezdeti Popcorn dicsőség már a múlté, és bizony ráálltak arra, hogy újabbnál újabb készülékeket nyomnak ki tele hibával, és maga a chip gyártója sincs a helyzet magaslatán főleg BD-s anyagok esetén (hang problémák).
A hálózat kezelés is több sebből vérzik, pl. samba és NFS megosztás esetén is nem lehet folyamatosan görgetni a fájl listát meg meg áll gondolkodni (megjegyzem ezt a WD TV Live lazán tudja venni gondolkodás nélkül) ami azért is bosszantó, mert egy több száz fájlból álló lista esetén elég gyötrelmes végiggörgetni a listát.
A felírat kezeléssel is gondok vannak, pl ha a film MKV és van benne felírat, plusz egy külső felírat akkor a felírat folyamatosan benn marad, és nem lehet kikapcsolni.
Ja és még a hálózatkezeléshez annyit, hogy ugye gigabitesként vannak hirdetve a készülékek, hát persze hogy az a sebesség elég messze van a gigabittől.

Legközelebb én is HTPC felé fordulok, ott könnyebben orvosolhatók a hibák.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#123) Downsampling válasza c4 (#120) üzenetére


Downsampling
senior tag

...szinte teljesen egyetértek, hogy az efféle médiajátszók már több bosszúságot okoznak, mint örömet - amíg nem lesz chipgyártás-technológia szinten valami forradalmi, valami teljesen új, addig ez már csak a sz@r pofozása... A korábbi Popcornoknál is szinte ugyanez a vegyes érzés volt - valami nagyon kirány, de mindjárt elveszi az ember kedvéd valami teljesen evidens, ám mégsem úgy működő szolgáltatás..

Azt azért megkérdezném, hogy milyen sebességű hálón használod a NAS-t a Popival? Mondjuk egy Synology esetben nyilván nem 10/100-ason... :) Nekem érdekesképpen a (már eladott) C-200-am 10/100-on még egy .flac fájlban is elkadt, de sokáig nem jöttem a rá, hogy miért nem megy a lejátszás, mert alapból 10/100 volt a beállítás. Aztán át kellett kapcsolni "AUTO"-ra, s onnan vitte a legbrutálabb Blu-ray-t is... S érdekes módon Samban jobban, gyorsabban kezelte a NAS-t, mint NFS-en, pedig a gyártó szerint ennek fordítva kellett volna lennie.
...a magam részéről azt sajnálom, hogy Dune-t még nem próbáltam, s lehet, hogy már nem is fogok... Én egyre inkább arra hajlok, hogy az lesz a problémamentes megoldás, ha CD-játszáshoz CD-játszót veszek, DVD/BD lejátszáshoz DVD/BD lejátszót, s fájlapalú lejátszáshoz meg vagy HTPC, vagy valami csak erre épített, atomstabil, hiperbrutál készük... Csak ez nyilván egy vagyonba kerül, s nem egy készüklékről állandóan port takarítani, hanem máris háromról... Szóval ezeket az univerzális lejátszókat pofozgatták az elmúlt 8-10 évben, de nem lettek tökéletesek. Mondjuk talán az Oppo, illetve az afeletti árkategória még ad némi reményt, sokkal szigorúbb formátumkorlátokkal... :( :O

(#124) c4 válasza Downsampling (#123) üzenetére


c4
őstag

1000 Mbps-es hálózatod, de a régi Dune elviszi ezeket a 10/100-on is.
De sajna vinyóról is akad, szaggat. Elméletben van már újabb beta FW...

Anno azért váltottam médialejátszóra, mert meguntam a lassan megszámlálhatatlan lejátszódzsungelt a lakásban. :)
A Dune nagyjából minden igényemet kielégíti, így semmi nagy dolgot nem vártam, csak hogy az alap dolgok menjenek. A h.265 kódek miatt váltanék. Majd eljön az ideje. :)

(#125) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Adott egy TP LINK router, kettő médialejátszó A-410 Popcorn és ASUS O'PLAY GALLERY, Synology DS214+ a NAS. Mind 3 eszköz kapott FIX ip címet. NAS-on be van minden állítva, fórumos kolléga állította be, ki is próbáltuk és filmet is tudtunk lejátszani, mindezt samba protokollon mert a popi a mostani routeremmel nem volt hajlandó nfs-en működni. Érdekekes mert a korábbi TP LINK routerrel probléma nélkül ment nfs-en. Jelenleg a NAS-on az nfs engedélyek így néznek ki:

Popin a hálózati beállításoknal samba protokoll kiválasztva, megosztott mapáára rákattintva azt az üzenetet kapom, hogy a megosztás nem elérhető. Ugyanitt hálózato böngészőre rákattintva azt kapom, hogy nem sikerült elérni a szervert, ellenőrizd a beállításokat. Popin átrakom a protokollt nfs-re vagy nfs/tcp-re, megosztott mappát kicsit nehezen de megnyitja és a gond az, hogy nem talál benne tartalmat :U Hálózati böngésző változatlanul nem érhető el.

Vissza a NAS-ra, IP címet átírom 192.168.0.* , protokoll samba, nem érhető el a megosztotti mappa. Protokoll visszaállít nfs-re, megosztott mappát megnyitja de nem talál benne tartalmat.

Fórumos kolléga annyit csinált még, hogy a router FW-t frissítette, és a NAS-on átírta a windows fájl szolgálatást WORKGROUP-ot MUNKACSOPORT-ra. Most már sem a WORKGROUP felírat sem a MUNKACSOPORT nem látható a popin, korábban a WORKGROUP látható volt. MEggyőződésem, hogy valami beállítási kérdés lesz, router volt újraindítva, NAS is újraindult a frissítés után, popi kapott egy gyári visszaállítást is. Mi az ami rosszul van beállítva :U

Próbálgatom a beállításokat a NAS-on, megosztott mappa, nfs engedélyek és most ott tartok, hogy a popi hibaüzenetet dob ki, ERR 911.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#126) allein válasza allein (#125) üzenetére


allein
addikt

Mindeközben az ASUS látja a kérdéses mappát és lejátssza a benne lévő tartalmat. Próbálgattam a NAS-on, nfs engedélyen belül beállításokat változtatni ip cím/alhálozati maszk, más jogosultásg, más squash beállítás, annyit értem el, hogy a popi azonnal megnyitja a mappát de nem látja a tartalmát. Tanácstalan vagyok :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#127) zsolt501 válasza allein (#126) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott valami jogosultság kezelési probléma lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#128) Q válasza allein (#126) üzenetére


Q
senior tag

A popin amikor nfs-sel csatlakozol, a megnyitott mappában, a bal oldali menünél nézd meg, hogy milyen fájltípusra van állítva a láthatóság. Lehet ezért üres a mappád.

Frissítetted a NAS-t 5.2-re?

[ Szerkesztve ]

(#129) allein válasza Q (#128) üzenetére


allein
addikt

Popi, mappa megnyit, bal oldali menüsor, minden fájl-on van a láthatóság :K NAS-on legfrisebb FW van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#130) Q válasza allein (#129) üzenetére


Q
senior tag

Próbáld meg mindenhol visszaírni a munkacsoportot -> Workgroupra. Próbáld meg mindenhol a DHCP beállítást a fix IP helyett. A NAS-ban pedig add meg az új IP szerinti NFS jogokat. Vagyis én ezeket próbálnám. :B

(#131) allein válasza Q (#130) üzenetére


allein
addikt

DHCP beállítás a fix ip helyett :U Arra gondolsz, hogy töröljem a fix ip-ket a routerból?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#132) Downsampling válasza allein (#131) üzenetére


Downsampling
senior tag

...én is ezt tenném...

(#133) allein válasza Downsampling (#132) üzenetére


allein
addikt

Jelentkezni fogok hamarosan újra :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#134) Q válasza allein (#133) üzenetére


Q
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége. Én is kipróbáltam Samban keresztül elérni a NAS-omat, de a jelszó beírása után hibával kidob. :F Szerencsére az NFS működik. Pedig régebben mindkét verzió simán ment.

(#135) allein válasza Q (#134) üzenetére


allein
addikt

Egyelőre nincs semmi eredmény. Samban is ment, aztán egyik pillanatról a másikra nem érhető el ezen a prtokollon. Próbálgattam a protokollokat a routeren, ALL, TCP, UDP. Jelenleg TCP protokoll van, popin NFS, hálózati böngésző a popiról nem érhető el, manuálisan hozzáadott mappába belemegyek, üres :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#136) allein válasza allein (#135) üzenetére


allein
addikt

NAS, NFS engedélyek törölve, újra hozzáadva. Annak ellenére, hogy a NAS-on WORKGROUP van, popi MUNKACSOPORTOT ír. Hálózati böngésző most már elérhető, benne látom azokat a mappákat amik NFS engedéllyel rendelkeznek, mappák viszont üresek. Legalább eddig eljutottam :U Most már arra kell rájön, hogy miért nem látható a mappák tartalma :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#137) allein válasza allein (#136) üzenetére


allein
addikt

Időközben kikapcsoltam mindent, popi, tv, erősítő. Nyomtam egy PS partyt, visszajövök bekapcsolom a popit, hálózati böngésző már nem elérhető :W :W :W Eszem megáll.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#138) allein válasza allein (#137) üzenetére


allein
addikt

Router újraindít és hálózati böngésző ismét működik, mappák még mindig üresek :U Bárkinek ötlete, tippje van mit csináljak, kérem ne tartsa magában :DDD NAS-nak is nyomok egy restart-ot.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#139) allein válasza allein (#138) üzenetére


allein
addikt

Hálózati böngésző ismét nem érhető el :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#140) zsolt501 válasza allein (#139) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott a NAS-al lesz a gond, vagy a NAS tűzfala, vagy valami jogosultság kezelés okozhat ilyen gondot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#141) allein válasza zsolt501 (#140) üzenetére


allein
addikt

Igen, figyeltem, hogy korábban ugyanazt írtad, jogosultság probléma lesz :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#142) zsolt501 válasza allein (#141) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Van ennek a NAS-nak valami DEMO oldala, ahol meglehet nézni a menüt és a beállításokat, akkor könnyebben meg tudnám mondani mit és hogyan kell beállítani, mert ezt fejből elég nehéz lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#143) allein válasza zsolt501 (#142) üzenetére


allein
addikt

Itt van egy leírás :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#144) allein válasza allein (#143) üzenetére


allein
addikt

zsolt501 jóvoltából egyelőre csak samba-n érhető el a NAS.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#145) zsolt501 válasza allein (#143) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos én ezt nem tudom elolvasni, mert ezt írja.

"Nincs terméktámogatásod, így nem tudod elolvasni ezt a zárt cikket!
Regisztrálj a termékhez kapott regisztrációs kártya kódjával, hogy teljesértékű terméktámogatásod legyen!"

A hang problémára lett e megoldás?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#146) allein válasza zsolt501 (#145) üzenetére


allein
addikt

Feltettem már a kérdésem a popcornhour fórumra oldalon, várom a válaszokat. Hang úgy néz ki rendben van, viszont meggyőzödésem, hogy nfs-en szebb a bluray filmek minősége mint samba-n. Ahogy említetted, lehet a popi a ludas :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#147) c4 válasza allein (#146) üzenetére


c4
őstag

"...nfs-en szebb a bluray filmek minősége mint samba-n..."

:Y Vajon hogy csinálhatja?

[ Szerkesztve ]

(#148) allein válasza c4 (#147) üzenetére


allein
addikt

Nagyon jó kérdés :U Én ezt tapasztalom :D Az is jelenség például samba-n, hogy a hang többször megakad :U Nfs-en nem volt ilyen jellegű problémám.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#149) c4 válasza allein (#148) üzenetére


c4
őstag

Ezt értem, de hogy a képminőség jobb lenne...

Többek közt az általad említett probléma miatt vittem vissza a VTEN-t

(#150) allein válasza c4 (#149) üzenetére


allein
addikt

Lehet samba között is van különbség :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.