Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Q válasza Valkűr (#1099) üzenetére


Q
senior tag

Ha kihagyod az erősítőt, akkor is eldobja a képet? Próbáltad másik HDMI-vel?

(#1102) Q válasza gyuszi1980 (#1098) üzenetére


Q
senior tag

Nekem egy Beelinkem van, a Kodi számomra katasztrófa. Főleg a hálózat beállítása NAS-hoz. (A fő lejátszóm egy Oppo.) Popcornon ne akarj torrentezni, egyszer azt is próbáltam :W
Csak film és zenelejátszónak ajánlom, főleg hálózaton keresztül, vagy külső tápos HDD-vel. Nem kell tőle többet várni. Öreg modell.

(#1103) Lacielvtárs válasza Q (#1102) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,a mediaplayer legyen player, a torrent meg a pc vagy a NAS dolga...
Minden legyen az, ami, a' krumplileves legyen, krumplileves ' :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1104) Valkűr válasza Q (#1101) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen már a negyedik HDMI -vel van bekötve. Az erősitő nem CA, de ne az erősitőre fogjuk, mert eleinte nem csinálta, és akkor is ez az erősitő volt. Nem tudom»kihagyni az erősitőt, arról megy a HD hang is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1105) Q válasza Valkűr (#1104) üzenetére


Q
senior tag

Mire a kép és hang eljut a TV-ig, átmegy két HDMI kábelen és az erősítőn. Bárhol lehet a hiba. Ha ki sem próbálod erősítő nélkül, akkor nem foghatod egyértelműen a lejátszóra. Ha direktben sem jó, és a kábelben biztos vagy, akkor a popi a hibás. Nekem a gyári kábel csinálta ugyanezt.

(#1106) djnice válasza gyuszi1980 (#1098) üzenetére


djnice
veterán

Ha rátennél egy LibreELEC-et, semmi gondod nem lenne.

(#1102) Q:
A Kodi hálózat beállítása katasztrófa? Hozzáadsz egy új forrást, kiválasztod hogy SMB vagy NFS, tallózol és kész is. Az SMB min protokollt érdemes V1-re állítani előtte.

[ Szerkesztve ]

(#1107) Q válasza djnice (#1106) üzenetére


Q
senior tag

Aztán vagy működik vagy nem. Nekem többnyire nem. Maradok az Opponál és a popnál.

(#1108) repro


repro
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy a popcorn-ban levő HDD-t hogyan tudnám tesztelni? Hány százalékos, hány órát ment.
A gépemen látom ugyan a SHARE-t de a tesztelő program nem látja.

Tudna valaki segíteni?

(#1109) Valkűr válasza Q (#1105) üzenetére


Valkűr
őstag

A kábelek több is cserélve lett, most HIDiamond HDMI van bent, nem gondolom, h azzal baj lenne ☺ Az erősitővel sincs baj, mert bluray esetében nem csinálja. A popira gyanskszom, mert körülötte már minden cserélve lett, csak ő van még meg. A második-harmadik film után kezdi el, a melegedésre gondolok. De pedig a hangot és a képet is az erősitő kezeli, h könnyebb dolga legyen a popinak, de mégsem jó.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1110) Q válasza Valkűr (#1109) üzenetére


Q
senior tag

Akkor belenyúltál egy hibás darabba. :(( Ezért nem cserélgetem a sajátaimat, mert azokkal nincs gondom. :B

(#1111) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne az A-500-hoz.

Lehet állítani a felirat késleltetést előre és hátra?

Illetve létezik olyan opció, hogy "audio lip sync", szóval a hangot is tudom előre és hátra állítani a képhez képest?

Sajnos nem találtam erről infót a manual-ben és a neten sem.

A WD TV Live-nál ezek opciók megvannak.

Köszi!

(#1112) repro


repro
tag

Sziasztok!

Kérdésem, ha popcornal torrentezek (így szinte folyamatosan megy) milyen HDD -t érdemes venni, hogy hosszútávon birja a gyűrődést?

Előre is köszönöm

(#1113) daniel2121 válasza repro (#1112) üzenetére


daniel2121
senior tag

WD RED vagy PURPLE szerintem.

(#1114) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

A-400-ba érdemes még invesztálni? Max. FHD-ra kellene, kizárólag filmnézésre. Sem a hangminősége, sem a torrent képességek, sem egyebek nem érdekelnek, csak hogy a 1080p-k minél szebben mutassanak rajta és soha ne akadjanak lejátszás közben.

Ha ez nem, akkor melyik Popcorn az, ami megfelelne nekem? Köszi előre is a segítséget.

"csak a zene van"

(#1115) Q válasza dgyuri0123 (#1114) üzenetére


Q
senior tag

Én szeretem. MKV, menü nélkül BD ISO, -BD3D, -BD mappa, gond nélkül megy. Hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni. Szoftver támogatást már ne várj rá.

(#1116) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#1114) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én nem vennék,nekem ez a második popcorn ami szar,de ezt Te is tudod...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#1117) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#1116) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz srácok. Eddig 50/50 az arány... :D Félek én is tőle, de reméltem hogy változott valami.

"csak a zene van"

(#1118) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#1114) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem adok neked tanácsot mert borzasztó problémás vagy. :D
3 éve használom az A400-t. A h&lyeségeit leírtam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1119) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#1118) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sosem állítottam az ellenkezőjét... :D

De viccen kívül, kéne 10 bit, "kifogástalan" képminőség, röccenésmentes, stabil lejátszás, fw-el történő frissítési lehetőség. Ezt manapság nem olyan könnyű megkapni. A Med600 majdnem mindenben kiállta a próbát, csak a "kifogástalan" képminőség volt némiképp kifogásolható. A400-tól azért félek különösen, mert ha ki lehet fogni nyűgös darabot, azt én fogom hazavinni, ez tuti.

"csak a zene van"

(#1120) djnice válasza dgyuri0123 (#1119) üzenetére


djnice
veterán

Pedig könnyű, le is írtunk neked már mindent, többször is.

(#1121) attigabi


attigabi
csendes tag

Tisztelt hölgyek,urak VTEN lejátszóm nem ad ki magából semmit,még csak nem is világít.A tápcsatlakozóján ki jön az 5 volt,mi lehet a probléma,vagy inkább a megoldás?

(#1122) slycugel2000 válasza slycugel2000 (#1111) üzenetére


slycugel2000
tag

Sziasztok,

valaki tudna ebben segíteni?

Ha ezek a feature-ök megvannak, akkor én is beruháznék egy ilyen masinára.

Köszi!

(#1123) Lacielvtárs válasza slycugel2000 (#1111) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, nekem volt a500as popi, a feliratot tuti tudja 'tologatni' :K
A hangot nem próbáltam...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1124) slycugel2000 válasza Lacielvtárs (#1123) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi a választ!

Remélem valaki a hangot is próbálta, vagy meg tudja nézni, ha még van neki ilyen :)

Egyébként van már jobb opció (az A-500 Pro-n kívül), ha szeretnék médialejátszót venni, ami minden formátumot támogat?

Fontos a DVD ISO is, sok minden csak úgy van meg.

Köszi!

(#1125) Lacielvtárs válasza slycugel2000 (#1124) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én az a500at egy dune HD 4k doura cseréltem.
Egész addig elegedett voltam vele amig nem cseréltem az avrt.
A cambridge avr 'érzékeny' volt a popi kadenciahelyes lejátszás beállítására.
Igazából jó a popi, de mondjuk ha proban gondolkodsz, akkor lehet a dune is opció.
A dune stabilabb mint a popi, legalább is én igy tapasztaltam.
A dvd iso menüs kezelés ment a popin rendben, viszont a dune tudja a Blu-ray menü kezelest is.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1126) slycugel2000 válasza Lacielvtárs (#1125) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi az infókat!

Az a helyzet, hogy az A-500 Pro és a Dune is drága nekem, nem éri meg, mert egyelőre csak max 1080p-ben nézek filmeket (csak Full HD TV-m van) és a házimozi hangrendszerem is csak sima DD 5.1, csak DVD lemezről tudja dekódolni a DTS 5.1-et, így még ezt a hangsávot is mindig át kell konvertálnom az mkv-ban DD 5.1-re, hogy a régi Panasonic házimozim (2007-es) megegye az optikai bemenetén.

Jelenleg WD TV Live-om van (az csak valami 30 ezer Ft körül volt) és csak azért cserélném le, mert egyre lassabban reagál a gombnyomásokra (néha 5-ször meg kell nyomni), teljesen belassul, néha nem olvassa be a HDD-t és hasonló nagyon bosszantó dolgok. Állandóan újra kell indítanom, akkor egy pici időre jobb lesz, de aztán kezdődik elölről.

Felraktam az elérhetó legfrissebb firmware-t, de az sem segített, már rég nem fejlesztenek hozzá újabbakat.

Viszont tudja a hangot és a feliratot is előre-hátra tologatni, ami elég fontos, mert néha el vannak csúszva ezek a képhez képest.
Ezért érdeklődtem az A-500-ról ilyen téren.

(#1127) Lacielvtárs válasza slycugel2000 (#1126) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, érthető az erveid.
Remélem jön majd valaki aki meg tudja mondani a hangok kezeleseben az infót.
Amúgy ezekhez lehet neked elegendő lehet akár egy a400is aprorol, használatban :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1128) slycugel2000 válasza Lacielvtárs (#1127) üzenetére


slycugel2000
tag

Elképzelhető...

Azt meg tudnád mondani, hogy lényegében mi a különbség a 400 és az 500 között?
Melyek az extra dolgok az 500-nál a 400-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#1129) SpeedyKiwi


SpeedyKiwi
újonc

Sziasztok!

Kis segítség kellene A-110-hez.

1. Hogyan kell beállítani az FTP kapcsolatot, hogy a gépről átmásolhassam a filmeket???

2. USB-n összekötöttem, látta is a gép, másoltam rá videót, de miután leválasztottam és szerettem volna lejátszani nem talált lejátszható tartalmat... mintha üres lenne a winyó. Mi lehet a baj??
(2.5" WD 500, PCH- val formázva ext3-ra)

Előre is köszi a segítségeket!

(#1130) Lacielvtárs válasza slycugel2000 (#1128) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én úgy tudom hogy a ram dupla annyi az a500 javára, ezáltal gyorsabb az egész rendszer reagálása, működése és ha jól tudom az a500 már tudja a 4kt 30 fpsel...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1131) deriandras59


deriandras59
csendes tag

Sziasztok!

Popcorn A400-asom van, sokszor használom pendrive-ról film nézésre. Legutóbb a pendrive-ot "eject"-eltem és azóta nem látja a pendrive-ot. Azóta reseteltem is, de semmi. Amikor bedugom a pendrive-ot, felbukkan a kis ablak (mintha mountolná), tehát érzékeli, de a könyvtárak listájában csak a belső HDD látszik, a pendrive nem. Valahol a beállításoknál van eldugva, hogy újra érzékelje vagy mi lehet a megoldás?

(#1132) Gaben360 válasza deriandras59 (#1131) üzenetére


Gaben360
senior tag

Csinálj egy gyári visszaállítást,ha az nem segít,akkor pent újraformázni.
Nálam ugyan ezt csinálja csak a belső hdd-vel,amit már nem ismer fel,még formázni is nehéz szülés volt.
Azóta csak külsővel használom,és ott is vannak gondok,képkockásodás,fagyás,akadás stb....úgy szar ahogy van,de legalább lassú mint állat. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#1133) deriandras59 válasza Gaben360 (#1132) üzenetére


deriandras59
csendes tag

Gyári visszaállítás megvolt, no effect. :((
A pendrive formázást még nem próbáltam, meglátjuk.

(#1134) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Találkozott már közületek vki olyan problémával VTEN esetében, hogy Dolby TrueHD hangfolyamból még a sima DD 5.1-et se volt képes optikán kiadni a motyó házimozi erősítő felé? Pedig az lenne a minimum, hogy a veszteséges hangsávnak illene megszólalnia! :B

Nem nagyon értem a dolgot, szóval köszönöm ha vki felvilágosítást tud adni a megoldást illetően! :K

[ Szerkesztve ]

(#1135) gombi01 válasza SpeedyKiwi (#1129) üzenetére


gombi01
tag

(#1129) SpeedyKiwi:
FTP-t én sem tudtam életre kelteni a default név/jelszó (nmt/1234) és a 21-es port volt beállítva de nem tudtam belépni. Mivel találtam másik megoldást nem is vesződtem vele 10 percnél többet.
Total commanderben egyszerűen betallózol egy új hálózati meghajtót. A popcorn-on belül lesz egy share könyvtár, abba lehet majd dolgozni.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#1136) attigabi


attigabi
csendes tag

Segítség kellene,Vten lejátszóm kicsit gyengélkedik,egy alkatrésze mesült,ki tudnánk cserélni de nem tudjuk az alkatrészt beazonosítani.Az u126-os ról van szó ha valaki megírná esetleg mi lehetett rá írva ,vagy küldene értékelhető képet azzal [kép]nagyon sokat segítene.

(#1137) Chrys_


Chrys_
addikt

Járt már úgy valaki VTEN-nel, hogy nem tudta bekapcsolni? Bekapcsoláskor a fehér LED kb. másodpercenként villog röviden és ennyi. Se kép se hang.

(#1138) Krisz7777777 válasza Chrys_ (#1137) üzenetére


Krisz7777777
újonc

Szia, igen en.
Kb mult heten neztem az utolso filmeme szombaton, es most szerdan akartam hasznalni es ugyan ez.
Feher led vilagit, no signal a kijelzon.
Mar aramtalanitottam 24 orara is, nagyon nehezen neha kikapcsol, majd vissza, de semmi, regebben ha sokaig nyomtam a kikapcsolo gombot, akkor ugye resetelte magat, vagyis inkabb csak ujraindult, bootolt es jo lett.
De mar erre sem hajlando a genya.....

(#1139) Krisz7777777 válasza Chrys_ (#1137) üzenetére


Krisz7777777
újonc

en

(#1140) Chrys_


Chrys_
addikt

Most próbáltam fw-resettel életre kelteni (jumperes megoldással is), de reménytelen, dobom is ki a francba. Most keresni fogok a HiMedia Q5 Pro mellé egy olyan lejátszót, ami tökéletesen viszi a 3D-t és tud HDR-SDR konverziót is. Ahogy olvasgatom a topikokat ez nem lesz egyszerű, pedig kipróbálnék egy zido lejátszót.

(#1141) Mezga Aladár válasza Chrys_ (#1140) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy másik táppal azért kipróbálnám....

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1142) Chrys_ válasza Mezga Aladár (#1141) üzenetére


Chrys_
addikt

Nincs 3A-s tápegységem, egy használt defekt VTEN meg 35€. Inkább hagyom a francba, rendeltem egy Zidoo X9S-t, az legalább tudja a HDR-SDR konverziót is. Egyre több HDR-s forrás van, ezeket tartom meg, bár a TV nem HDR-s (még, de a következő biztos az lesz).

(#1143) Krisz7777777 válasza Mezga Aladár (#1141) üzenetére


Krisz7777777
újonc

en ma vettem masik tapot, de ugyan ugy nem indul ez a szutyok.....

(#1144) Tuto válasza attigabi (#1121) üzenetére


Tuto
tag

Találtál megoldást a problémádra?

(#1145) attigabi válasza Tuto (#1144) üzenetére


attigabi
csendes tag

Hali fotót kaptam,mostmár tudjuk a számát de nem tudjuk beazonosítani,hogy mi az.Azt mondják az elnevezés saját fejlesztést takar és katalógusban nem fogjuk megtalálni,még keressük.
Köszi az érdeklődést ha van ötleted írjál.
Üdv Atti.

(#1146) PrinceHerceg válasza attigabi (#1145) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Bakker már a Popik is hullanak? :F

(#1147) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok !
Mennyi lehet most egy A200 használt ára ?
Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#1148) zsolt501 válasza realmadrid (#1147) üzenetére


zsolt501
nagyúr

15 körül, de 20-at ne várj érte, már a 15 is szerintem eléggé magasra lett lőve, mert tavaly év elején az AVX-en kelt el egy ilyen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1149) realmadrid válasza zsolt501 (#1148) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Köszi, ennél olcsóbban meghirdettem, de nem nagyon keresik...

A sas nem vadászik legyekre

(#1150) zsolt501 válasza realmadrid (#1149) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos elég szűk már ennek a piaca, amilyen jó volt a popcorn rég most már sajnos nem mondható ez róla, a régi fejlesztők is már otthagyták a céget, az újak meg nem igazán találják a fonalat, és ahogy nézem nem túl jó az irány sem az árakról már nem is beszélve.

Nekem az A300-tól 25-ért sikerült megszabadulni úgy hogy adtam hozzá egy külső USB-s DVD író olvasót.
Már kb fél éve nem kapcsoltam be a készüléket, mert a TV-ben lévő plex alkalmazás tökéletes volt az igényeimhez.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.