Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Petykó78


Petykó78
tag

Sziasztok!
Használ valaki 2db Popcorn lejátszót közös hálózaton? A400, A210 tud közös Jukebox adatbázist használni? A400 már megcsinálta a Jukeboxot NAS-on, erre rá tudom akasztani a 210-est?

(#352) Mezga Aladár válasza Petykó78 (#351) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.Belépsz a megoszlásra, megnyomod a jukebox gombot. Be kell olvasni az adatbázist.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#353) Q válasza Petykó78 (#351) üzenetére


Q
senior tag

Ha jól emlékszem, az NMJ Navigatort is tudod használni mindkét lejátszóval.

(#354) Petykó78 válasza Mezga Aladár (#352) üzenetére


Petykó78
tag

Kösz a gyors választ.
Nyomkodtam én bőszen a színes gombokat a NAS video könyvtáron, de visszalépett a Jukebox logóig a főmenübe. Csak a belső HDD-n lévő cuccokra csinálja meg az adatbázist.
Lehet, hogy hálózat beállítási problémák lesznek, mert onna a DVD.ISOt nem játssza le, csak ha átmásolom a belső lemezre.

Q
Igen, mindkettőn van Jukebox. Az A210 a belső lemezen lévő cuccokra szépen megcsinálja az adatbázist, de nem látja a korábban A400-al a NAS-ra létrehozottat.

[ Szerkesztve ]

(#355) zsolt501 válasza Petykó78 (#354) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A NAS megosztásánál lehetnek problémák pl. a hozzáférési ( felhasználói) jogokkal.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#356) Petykó78 válasza zsolt501 (#355) üzenetére


Petykó78
tag

Ja, bocs elfelejtettem írni. A NASon megcsináltam az írás/olvasás jogosultságokat mindkét géphez és a fix ip címeket.

(#357) zsolt501 válasza Petykó78 (#356) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És Samba vagy NFS eléréssel akarod elérni a NAS-t?
Milyen NAS-t akarsz elérni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#358) Petykó78 válasza zsolt501 (#357) üzenetére


Petykó78
tag

NFS elérést használok. Synology 215J.
DVD.ISO filmek kivételével mindent lejátszik NAS-ról, de a Jukeboxot nem bírom behozni. Az ISO-kat felkiáltójellel jelöli a lista nézetben.

(#359) zsolt501 válasza Petykó78 (#358) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez érdekes, ez mindenképp jogosultság problémára utal.
Egyébként és a Jukeboxot hanyagolom, mert csak a bajom volt vele, de aki ragaszkodik hozzá annak egészségére :)

Én maradok az alap NFS megosztásnál fájl szinten, és ott ha kell a fájlon nyomok egy info gombot és le tudja kérni a film infót, igaz ez csak egyenként megy, de ellenőrizhetőbb, mert volt hogy a Jukebox rossz infót szedett le a filmhez, és úgy meg találjam meg a listában...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#360) Petykó78 válasza zsolt501 (#359) üzenetére


Petykó78
tag

Megértem, van olyan Popcorn tulaj, aki azt sem tudja mi az a Jukebox :) Simán el van a lista nézettel is.
Sajnos a másik oldalon állok. Már meg szoktam és direkt ezért lett ugyan attól a gyártótól 2 gép azt, hittem ez a része már pikk pakk megy és nem kell kísérletezni. Nyomkodom, hátha történik valami.
Köszi a tanácsokat srácok.

(#361) Q válasza Petykó78 (#360) üzenetére


Q
senior tag

Az a210-en a legfrisebb fw legyen, különben nem fogja látni az a300/a4xx típusokkal generált jukebox adatbázist. Nekem 3 pop. van itthon és mindegyik ugyanazt látja. Igaz, hogy 210-em már nincs. Szintén NAS-t használok, és a DVD.ISO-k is mennek. Ahogy előttem írták, nézd át a nas beállításait

[ Szerkesztve ]

(#362) HIJ válasza Petykó78 (#360) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem simán megy a dolog ugyanezekkel az eszközökkel. Igaz SMB -n ...

(#363) Petykó78


Petykó78
tag

Ejj, mindenkinél süt a nap, csak nálam esik az eső? :) Direkt ezért nem használok HTPC-t mert nem értek ezekhez a dolgokhoz, erre tessék. Majd este küzdök még vele, remélem megadja magát.

(#364) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Senki nem olvasott tesztet VTEN vs. A-410 témában?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#365) Palika71 válasza Mezga Aladár (#364) üzenetére


Palika71
őstag

Majd én megmondom a frankót.
Ha kell 4k = VTEN
Ha kell beépített HDD = A410 (inkább A400, mert lényegesen jobb áron van)
Ha kell beépített DAC = A 410 (inkább A400, mert lényegesen jobb áron van)

A vetített képben (olvasataim szerint) nincs látható különbség.
Na meg az A4x0 -nak világít a távkapcsolója.

Uff, én beszéltem! :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#366) Mezga Aladár válasza Palika71 (#365) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rendben. Engem nem ez érdekel hanem a kép/hangminőség. A funkciókat látom a leírásokból.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#367) Palika71 válasza Mezga Aladár (#366) üzenetére


Palika71
őstag

Elolvastam a tesztet róluk a honlapon.
A legjobb:
"Mivel az A-410-zel ellentétben a VTEN nem tartalmaz minőségi DAC-ot, így az analóg hangkimenet átlagos hangot produkál." :DD

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#368) Blaise válasza Palika71 (#365) üzenetére


Blaise
veterán

+ ha kell x265 (HEVC), akkor is VTEN

(#369) Palika71 válasza Blaise (#368) üzenetére


Palika71
őstag

Az mire jó? :B

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#370) zolaas


zolaas
senior tag

A c200-ra lehet billentyűzetet tenni?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#371) Q válasza zolaas (#370) üzenetére


Q
senior tag

Vezetékes billentyűzetet kezel.

(#372) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok, egy kis segítség kellene.

Az A400 wifin kapcsolódik a hálózathoz.
Beledugott SD kártyára települt fel az MNT csomag.
Beállítottam a médiák tárhelyének a rácsatlakoztatott külső HDD-t.
Beállítottam a laptopomon a Transmission GUI-t, és a torrent letöltés meg is indul az A400-on.

1. Ilyenkor vajon a külső HDD-re megy a letöltés? (vagy azt valahogy még be kellene állítani?)

2. Nagyon lassú a letöltés. Ha a HDD-t a laptopra rakom ugyanott, akkor azon kb. 5x gyorsabb. Ez normális?

3. Letöltés, és visszaosztás akkor is működik, ha az A400 standby állapotban van?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#373) zsolt501 válasza Palika71 (#372) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez normális, mivel a wifi sebessége igen lassú, igen megy a visszaosztás akkor is, de én biztos nem szenvednék vele wifi-n, kábelen sokkal gyorsabb, mert a wifi modul amit adnak hozzá az elméletben 150mbit-es de jó ha 50-60mbit-et tud jó esetben, kábelen viszont ennek a többszörösét is tudja akár.

Letöltés és visszaosztás van alvó módban is, mert ilyenkor nem kapcsol ki a készülék, vagy a videó kimeneteket kapcsolja le.
De meg lehet erről győződni, pl. alvó módban eléred a megosztást (samba).

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#374) Blaise válasza Palika71 (#369) üzenetére


Blaise
veterán

(#375) bifa


bifa
csendes tag

Sziasztok,
Biztos ismeritek páran a köv. "problémát" Popcornoknál (A300, 400,). Standby-ban pörgeti a vinyót.
Csak annyi kérdésem lenne, hogy erre nincs semmilyen megoldás még? (Nem azt akarom olvasni, hogy nyomjam hosszan a kikapcsot és akkor leáll :-) )
Valamint, ha nincs megoldás, akkor javasolnátok legalább ilyen kaliberű (vagy jobb) média lejátszót. Lényeg, h passzív hűtésű legyen, a vinyót állítsa le standby-ban és hálózaton (wifi) elérjem a vinyót pc-ről (tudjak letöltést indítani rá).
Köszi.

bifa

(#376) Palika71 válasza zsolt501 (#373) üzenetére


Palika71
őstag

Köszi a gyors választ.
Nálam a net wifi-n tud max 40-50 mbit-et. Kábeles összekötéssel max. 60. De ahhoz, hogy kábellel összekössem, át kellene fúrni a födémet, és el kellene pakolni a faltól egy több száz kilós nappali bútort (a pincében mozizok).
Az a baj, hogy 5 mbit/s -al tölt lefele a popi wifin (23 peer -el), miközben ugyanott a laptop tudja az 50-et (szintén 23 peer -el). Ezt a különbséget nem értem, hogy miből fakad. :F

Blaise: Remélem nem terjed el mostanában. Bár, BD iso -kat nem érinti.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#377) zsolt501 válasza Palika71 (#376) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A popi wifi modulja lényegesen gyengébb, ebből fakad sajnos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#378) Palika71 válasza zsolt501 (#377) üzenetére


Palika71
őstag

Most már ott járok, hogy wifin 50 kB/s a max. letöltésem vele. Mellette a laptopnak (ugyanaz a torrent, ugyan onnan) meg 3000. :Y
Vagy ez wifi-s dolog katasztrófa, vagy én bénázok valamit. :F

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#379) Q válasza Palika71 (#378) üzenetére


Q
senior tag

A Popcorn nem erre van kitalálva, csak ezt is "tudja". Még sehol nem olvastam, hogy kompromisszum nélkül alkalmas torrentezni, kivéve a gyártó és a forgalmazók leírásaiban. :(

(#380) Palika71 válasza Palika71 (#378) üzenetére


Palika71
őstag

Láma voltam. Én korlátoztam le a sebességet. :B

Q: Igen, valami vezetékes megoldást fogok kialakítani.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#381) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Az A210-et érdemes lecserélni VTEN-re?
Igazából tökéletesen működik, csak gondoltam beújítanék, ha érdemes.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#382) HIJ válasza TCr (#381) üzenetére


HIJ
őstag

Mindenképp! Legalábbis, ha van rá zsé... Én most tettem meg, mert úgy gondoltam, h veszek egy a210 -et az a400 mellé a másodlagos TV -hez, de nem igazán vált be. Régen a200 -am volt és ebből gondoltam, hogy most is megteszi, de sajna nem. Voltak neki olyan kis apró reccenései, ami miatt inkább lecseréltem egy Vtenre.

(#383) TCr válasza HIJ (#382) üzenetére


TCr
veterán

A "reccenéseket" leszámítva van szignifikáns különbség a két készülék (A210 vs. VTEN) között?
A torrentezés ugyanúgy működik mobilra telepített Transmission kliensen keresztül?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#384) HIJ válasza TCr (#383) üzenetére


HIJ
őstag

Nem mondom hogy megváltozik a világképed a Vten után, de szerintem jó váltás. De ez még egyszer: pénz- és felhasználás kérdése... Ha kell a BD 3d vagy a 4k, akkor kénytelen vagy cserélni, ha nem akkor lehet hogy nem... Nekem megérte, mert kevesebb kompromisszumot kell kötnöm a Vtennel.
Különbség szvsz csak pozitív irányba van a Vten javára. Természetesen ami az a210 -en megy, az megy itt is csak kicsit pattogósabban. Szerintem a képminőség is jobb...

[ Szerkesztve ]

(#385) TCr válasza HIJ (#384) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!
A 3D-re (bár a tévém tudja, de nem ezért vettem) és a 4K-ra semmi szükségem.
A VTEN le tudja gond nélkül játszani a kölcsönzőkben fellelhető MKA hangokat (CUE melléklettel)?
Sajnos az A210-nek gondja van velük.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#386) HIJ válasza TCr (#385) üzenetére


HIJ
őstag

Sajna ebben nem tudok segíteni, mert nem próbáltam még :(

(#387) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Bocs

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#388) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Vten-él mindenkinek halovány a piros led?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#389) HIJ válasza Mezga Aladár (#388) üzenetére


HIJ
őstag

Nálam nem. Volt nekem is egy a210 aminek olyan halovány volt. Sztem az vmi led hiba...

(#390) Mezga Aladár válasza HIJ (#389) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#391) Galahed válasza Mezga Aladár (#388) üzenetére


Galahed
senior tag

nem vakit az biztos... De a biztonság kedvéért leragasztottam mindkettő ledet fekete szig. szalaggal... :D

(#392) zolaas


zolaas
senior tag

Popi c 200 hálózati gondok. Adott 1 másik szobában lévő gép amin meg vannak osztva a mappák, különböző tartalommal. Arról játszok mindent. Érdekes módon az egyik mappából mindíg tud olvasni (torrent mappa, ahová letöltök) a másikból, nem. ( Mesefilmek mappa, amibe átmásolom a rendezett meséket) Le kell vennem a mappáról a megosztást és újra megosztanom, akkor jó lesz vmeddig. Vmi ötlet esetleg?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#393) zsolt501 válasza zolaas (#392) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mi a kiszolgáló gép, amit a popi el akar érni, és milyen op rendszer van rajta, mert enélkül sok segítséget ne várj.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#394) zolaas válasza zsolt501 (#393) üzenetére


zolaas
senior tag

Asztali Pc, win 8.1-el

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#395) zsolt501 válasza zolaas (#394) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A hibát a win8-ban kell keresni, mert elég érzékeny a megosztásra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#396) zolaas válasza zsolt501 (#395) üzenetére


zolaas
senior tag

Értem, és mit kellene keresnem? Egy másik mappa ugyanazon meghajtón, és annak semmi baja. Semmi különleges nincs állítva...esetleg az hogy jó nagy? kb 1 t mesefilm...:) :R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#397) Q válasza zolaas (#396) üzenetére


Q
senior tag

A mappa nevében nincs hosszú ékezetes magánhangzó? Mese/Mesék. Nálam ez már okozott gondot.

(#398) zolaas válasza Q (#397) üzenetére


zolaas
senior tag

Mese a mappa neve. :(

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#399) Q válasza zolaas (#398) üzenetére


Q
senior tag

Akkor részemről passz. Már NAS-t használok.

(#400) Mezga Aladár válasza zolaas (#392) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jobb klik a mappán, biztonság. Mit mutat. A fájlokat látod, vagy be sem enged? 2 engedély csoport van ami befolyásolhatja. Van egyszer a fájlrendszer engedélyei és van a hálózati hozzáférés engedélyei.
Max a mesék mappára engedélyezd a teljes guest hozzáférést mind fájl, mind hálózati engedélyekben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.