Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Mezga Aladár válasza realmadrid (#1149) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem keresik a 200-ast, zajos a venti miatt. Ha 210 lenne már rég elment volna.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1152) realmadrid válasza Mezga Aladár (#1151) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Értem, ez mondjuk nem zajos szerintem, de biztos így lehet néhánynál.
Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#1153) Q válasza realmadrid (#1152) üzenetére


Q
senior tag

Popcornt csak az vesz, aki azt keres. A többség az olcsó androidos boxokat keresi. 4K, HDR a varázsszavak. Ez van sajnos. :O

[ Szerkesztve ]

(#1154) Petykó78 válasza Q (#1153) üzenetére


Petykó78
tag

És arról van valami infó, hogy a Popcornhoz mikor jutnak el ezek a varázsszavak?
Még mindig kitartok a jó öreg A400 mellett, de egyre jobban kéne tőlük egy valódi 4K HDR gép.

(#1155) Q válasza Petykó78 (#1154) üzenetére


Q
senior tag

Van nekik Transformer néven egy új lejátszójuk, de szerintem ez csak egy Popcorn név alatt árult kínai droidos box. Várnék én is valami jobb dobozt tőlük, de gyanítom, hogy nem érem meg szőrös fejjel.

(#1156) Mezga Aladár válasza Petykó78 (#1154) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

de egyre jobban kéne tőlük egy valódi 4K HDR gép.

Miután a sigma nem gyárt ilyen chipet valószínűleg tőlük is csak egy átmatricázott s905x boxot kapnánk picit átszabott felülettel. Azért meg minek. Van mindkettő (csak fhd a megjelenítő) a popit jobban szeretem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1157) Petykó78 válasza Q (#1155) üzenetére


Petykó78
tag

És Q, köszi szépen.

És innentől bocs az offért. Merre induljak el, ti mit vennétek ha már felültem a 4K HRD vonatra?
Egreat A10-et néztem, rákérdeztem a médialejátszó topikban is, nem jött semmi válasz. Valszeg nincs tapasztalat. Vagy Oppo?

(#1158) Petykó78 válasza Mezga Aladár (#1156) üzenetére


Petykó78
tag

Az előbbi neked is ment, bocs. Összekevertem a hsz-eket.

(#1159) djnice válasza Petykó78 (#1157) üzenetére


djnice
veterán

Egy S905X 8-10k-ból megvan, ha megbarátkozol a Kodi-val.

(#1160) Petykó78 válasza djnice (#1159) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi, megnézem mi ez.

(#1161) Alex91 válasza Petykó78 (#1157) üzenetére


Alex91
félisten

Apple TV 4K...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1162) Q válasza Petykó78 (#1157) üzenetére


Q
senior tag

Én akkor egy 203-As Oppot vennék CFW-vel. Pénzben óriási különbség van az előttem felsoroltakhoz képest, de hogy megér-e neked ennyit, azt te tudod.

(#1163) Petykó78 válasza Q (#1162) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi. A 203 ára egy kicsit csípős de körbejárom.
Amúgy nagyon szeret(t)em az A400-at. Kettő is van belőle, Közös adatbázist használnak a nas-on, így nagyon kényelmes volt a használatuk. Szerintem FHD-ra az egyik legjobb gép volt, az utolsó béta firm teljesen rendebe is rakta nálam.

(#1164) Q válasza Petykó78 (#1163) üzenetére


Q
senior tag

Nekem is van egy belőle, de mióta üzembe vettem egy 103-as Oppot, be sem kapcsoltam. A 4k szele engem még csak legyezget, nincs még megjelenítőm sem hozzá. TV-n csak sorozatokat nézek, nagyritkán, arra nem kell 4k. A projektorok meg még drágák ilyen felbontással, úgyhogy ott is marad az FHD. :K

(#1165) Petykó78 válasza Q (#1164) üzenetére


Petykó78
tag

Közben eldőlt.
Egreat A11 lesz. Most beszéltem másik fórumon egy volt Oppo 203 tulajjal, erre váltott. Külföldi fórumon is volt összehasonlítás, ott is jobban szerepelt, mint az Oppo. Amire neki és nekem kell, 4K HDR filmek, atmos és dts-x hanggal fájlból lejátszás az nagyon jól működik. Lemezt nem fogok használni.
Tv-t használok, projektort nem tervezek.
Sajnálom de nem bírom kivárni az új Popit. Habár én nem kopaszodom, csak őszülök :)

(#1166) Mezga Aladár válasza Petykó78 (#1163) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1167) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, valaki segítsen nekem mert kezd az őrületbe kergetni a kicsi szeretett a410-em. Van egy Syno NAS-om, az A410 menüjében kiválasztom a hálózati helyeket megkeresem szuperül a nas megosztásait beirom a felhasznevet jelszót, és itt ugye van 3 gomb ha jólemlékszem így fejből OK, Mentés (Parancsikon), Mégse.
Ha OK ra megyek akkor belép, ha a mentés/parancsikonra bedob egy újabb ablakot ahol megtudom adni a parancsikon nevét, felhaszné - jelszó párost, ikont kitudom választani stb. Na ha ezt válaszomt megjelenik az ikon a főképernyőn...örülök belép. Viszont, ha kikapcsolom teljesen és vissza akkor újra kéri a felhasználói nevet jelszót. És rohadt idegesítő minden egyes bekapcsolásnál bepötyögni távirányítóval. Van valakinek valami ötlete?

(#1168) Q válasza Sakab (#1167) üzenetére


Q
senior tag

Használj NFS megosztást, akkor nem kell jelszó. A NAS-on beállítod a jogokat a popi ip címéhez, és többet nem kell a jelszavakkal bajlódnod. Hogy a popi miért felejti el, azt nem tudom, arra talán van másnak ötlete.

(#1169) Sakab válasza Q (#1168) üzenetére


Sakab
senior tag

Uh ez gyors volt szuper, valóban működik az NFS megosztás köszönöm :R :R

(#1170) Lacielvtárs válasza Q (#1168) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát mert már 'öreg' , es feledekeny ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1171) Lácsi válasza SpeedyKiwi (#1129) üzenetére


Lácsi
csendes tag

Ha még érdekes:
Egy friss HDD install megoldja!
[link]
5.2 fejezet.
Utána simán csatlakozik ftp-vel, de készülj, hogy az USB-s kapcsolathoz képest elfogadhatatlanul lassú.

(#1172) Massoud


Massoud
csendes tag

C200-nak, mivel hosszú évekig dobozában állt, kimaradt egy alapvető firmware frissítése, ezért, a legújabbat már nem fogadja el, keresi azt a bizonyost.
Így is használható, tulajdonképpen, de azokat a hibákat, gyengeségeket el kell akkor viselni.
Érden a szervizben kizárólag alaplap cserével tudnák megoldani, az meg már nem éri meg.
Tud-e valaki más módszert a legfrissebb firmware feltelepítésére?
Sajnálom, mert egy komoly BD lejátszóval kiegészített változat, saját kijelzővel, a zene lejátszása nekem megfelelő minőségű lenne, de videó lejátszó gyerekbetegségei miatt visszaadtam a tulajnak.

(#1173) Mezga Aladár válasza Massoud (#1172) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs, megh&lyúlt a gép.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1174) Mezga Aladár válasza Massoud (#1172) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Engedd ki a netre. Ott elméletileg meg kellene találnia. Mi a verziószáma annak amit keres?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1175) Massoud


Massoud
csendes tag

SZia!

A 2103 05.03. nincs meg rajta ez a minimum verzió a további frissítéshez.

https://www.cloudmedia.com/?page_id=746

Ezt a minimum verziót megtaláltuk egy német oldalon, de egyszer sem sikerült feltelepíteni, kb. a felénél összeomlott mindig.

(#1176) Mezga Aladár válasza Massoud (#1175) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A magyar support oldaláról.

Új firmware jelent meg a C-200 -ra.

1. Új NMT programok 03-04-110520-21-POP-408 verzió számmal.
2. BD/AVCHD/DVD/CDDA
- AACS kulcs/licensz frissítés. (Újabb BD lemezek lejátszásához.)
- BD PiP hang teljes támogatás. A hang többcsatornás LPCM -ként kerül továbbításra. (S/PDIF kimeneteken még nem működik.)

!!! A frissítés csak online végezhető el !!!
!!! Ezután ennél régebbi firmware -ra nem lehet visszatérni !!!

Az NMT alkalmazások letölthetők innen is: Link

Sajnos az A-2x0 -as modellekhez kiadott firmware három új javítását nem tartalmazza.

A hivatalos fórumon többeknek nem megy fel, először ERR00064.204, majd ERR059 hibakódokkal megáll, ennek okát még keresik. Problémát nem okoz, csak nem frissül a lejátszó. Ilyenkor indítsátok újra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1177) salesman


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!

Pocorn A210-hez keresek távirányítót, esetleg utángyártottat.
Mit ajánlanátok, előre is köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#1178) salesman válasza salesman (#1177) üzenetére


salesman
őstag

Már nem keresek.

Türűűűdrááá!

(#1179) iServiceBp


iServiceBp
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap a C200-am elkezdett elég furcsa dolgokat művelni, lefagyogatni (film közben is), bármilyen műveletre kb fél perc alatt reagálni. USB HDD-n csak azt a partíciót dobálta be, amin nem volt film, a belső HDD-t pedig vagy megnyitotta vagy nem. Ha megnyitotta, akkor is volt, hogy azt írta ki, nem tudom teljesíteni a műveletet. Csináltam gyári visszaállítást is már, de nem segített. Kivettem az alaplapot, megnéztem a processzoron lévő hűtő alján a pasztát (a fagyás miatt), nem volt kiszáradva, a SATA csatik, valamint az összes csatlakozó jól volt csatlakoztatva. Nem értettem mi lehetett a gond akkor sem, majd összerakás után jött a meglepődés. Bekapcsoltam az eszközt, ami a bekapcsológomb körül pirosról halványan, sűrűn villogó fehérre váltott. A front LCD nem világít, a belső működésjelző ledek pedig ugyan abban az ütemben villognak, mint a bekapcsológomb. A belső HDD-t kivettem, aminek hatására már folyamatosan világított a fehér led a gomb körül, illetve a belső ledek se villogtak olyan sűrűn, de se a tv-n, se az előlapi LCD-n nem mutatkozott semmi jele a működésnek.
Jelenleg itt tartok. A legfrissebb FW van egyékébként rajta, nem mókoltam rajta semmit, teljesen gyári az eszköz. Popcorn-os fórumon esélytelen vagyok, használtan vásároltam, nincs regisztrációs kártyám.
Semelyik külföldi fórumon nem találtam ehhez hasonló hibát. Táp gondok szoktak lenni, de ott a fehér narancs led villogva váltakozik, itt ilyen nem történik..
Valaki esetleg? :U :U :U

(#1180) Boy_25


Boy_25
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Pár napja a Popcorn 400-asom magától újraindult, azóta hiába indítok el bármilyen filmet rajta, töltés után visszalép a főmenübe és nem játssza le. Gyakorlatilag semmit nem indít el, de látszólag hibátlanul működik.
Várom válaszotokat, segítségeteket! Köszönet előre is!

(#1181) Mezga Aladár válasza Boy_25 (#1180) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Menüben reseteld.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1182) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

VTEN is néha eljátssza ezt, de utána hibátlanul megy, frissítés persze sehol sincs! :C

(#1183) MiB


MiB
tag

A 500 pro-hoz milyen beépítő keretet kell venni egy ssd-hez? Nevetséges hogy ehhez nincsen mint a sima 500-hoz...

Köszi

(#1184) Lacielvtárs válasza MiB (#1183) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, szerintem a fiók alsó részén van 4 csavar hely a 2,5ös hdd/ssd-hez :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1185) Bocsa13 válasza Lacielvtárs (#1002) üzenetére


Bocsa13
újonc

Szia!

Hasonló a problémám. Cserélték a hgw-t sagemcom 5655v2 -re és azóta nem kap IP-t az A500, akár auto-t, akár fix-et állítok be.
Nálad ez megoldódott azóta?

Kösz

Üdv: Bocsa

(#1186) Lacielvtárs válasza Bocsa13 (#1185) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, célszerű fix ip-t beállítani ( a telekom eszközben is meg az a500-ban is), de nekem végül is a megoldás egy saját router volt, és a telekom cucc, csupán csak az IP tvéért felel és a netért, de a belső háló nekem egy asus gigabítes router oldotta meg :K

ui: bár nálam a fix ip cím, talán az első újraindításig működött, utána "elfelejtette", ha jól emlékszem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1187) edward2


edward2
addikt

Rockboxal kapcsolatban valakinek tapasztalata? Milyen? Sima videólejátszáshoz kellene illetve netflix/youtube futtatásához TV-n amit castolva tudok irányítani mobilról.

(#1188) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A Popcorn A210 8tb-os vinyót kezel?

(#1189) Lacielvtárs válasza daniel2121 (#1188) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, szerintem nem, amikor az megjelent még nem is létezett ekkora hdd.
Meg lehet próbálni, de szerintem nem fogja kezelni, max szét particionalva esetleg...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1190) Bocsa13 válasza Lacielvtárs (#1186) üzenetére


Bocsa13
újonc

Ok, köszi. A belső háló nekem is megvan AP-nek használva egy Archer C5-t, ennek ellenére nem megy. Ma frissített egy korábbi verzióra a Telekom nálam mondván, hogy az új firmware nem stabil a HGW-hez, de ez sem segített. "B" tervnek vettem egy LB-LINK wifi receivert és csodák csodája azon megy a Sagemcom wifijén is.
Annyira épp nem értek hozzá, de furcsa. Lehet, hogy az A500 Ethernet oldala szállt el?

Üdv: Bocsa

(#1191) daniel2121 válasza Lacielvtárs (#1189) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi és a 6 terásat?

(#1192) Q válasza daniel2121 (#1191) üzenetére


Q
senior tag

Ahogy Laci írta, abban az időszakban még az 1Tb is nagynak számított. Senki nem fogja garantálni, hogy ezek az új, nagy méretű HDD-k gond nélkül menjenek. Hálózatban NAS-ról gyönyörűen működik.

(#1193) Mezga Aladár válasza Q (#1192) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az ext3 ennél nagyobb lemezméretet is támogat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1194) Lacielvtárs válasza Bocsa13 (#1190) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem nem azt szállt el, persze érdemes lenne valahogy kiszurni...
Inkabb gondolok, gyanakszok a hgw-re.
De fene se tudja, ki kellene próbálni routerrel...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1195) Lacielvtárs válasza Q (#1192) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, anno a 3tb volt a 'lélektani' határ, igaz Windows esetén, lehet a Linux már nem ilyen problémás...

Lehet érdemes lenne kiprobalni, de jól mondod, senki nem meri biztosra ígérni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1196) Mezga Aladár válasza Lacielvtárs (#1194) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Te fiú vagy lány vagy? :B

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1197) Lacielvtárs válasza Mezga Aladár (#1196) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Fiú, határozottan :D
De a női nem, határozott kedvelője, szigorúan a szép nők kedvelője ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1198) Mezga Aladár válasza Lacielvtárs (#1197) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Helyes :C , de zavaró a nick képed.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1199) Lacielvtárs válasza Mezga Aladár (#1198) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom, engem nem zavar ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1200) Q válasza Mezga Aladár (#1193) üzenetére


Q
senior tag

Az ext3 lehet, de az A210 már nem biztos. Sokan még kisebb lemezekkel is szívnak. Volt a magyar pop oldalon támogatási lista, az talán segítené a kérdezőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.