Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Bocsa13 válasza Lacielvtárs (#1194) üzenetére


Bocsa13
újonc

Hiába. Akár a routerrel kötöm össze, akár a modemmel, semmi. Látszólag kapja a jelet, de nem hajlandó csatlakozni. Kétségtelenül gyanús, hogy a hgw csere óta nem mükszik, de nincs ötletem, hogyan bizonyosodjam meg, hogy tutira ez a baj okozója. :((

Üdv: Bocsa

(#1202) Lacielvtárs válasza Bocsa13 (#1201) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Még egy gyors kérdés...
win 10, amihez csatlakozni akar a popi?
ha igen akkor az SMB1 is lehet aludas.
net van a popin?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1203) Bocsa13 válasza Lacielvtárs (#1202) üzenetére


Bocsa13
újonc

Igen, de engedélyezve van. Wifin keresztül szépen el is érem.
Nálad a saját routered kezeli a DHCP-t, mert én Access Point-tal oldottam meg a belső hálót és ebben az esetben továbbra is csak a hgw kezeli az IP-ket.

Üdv: Bocsa

(#1204) Lacielvtárs válasza Bocsa13 (#1203) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Lehet továbbra os az a gond hogy a hgw oszt ipt....
Igen, nálam a saját router intézi ezt, működik is minden :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1205) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem Popcorn A500-assal kapcsolatban, hatha mas is jart igy.

Kb. 2-3 hete lejart a lejatszo garanciara, erre par napja elpusztult a szerencsetlen. Bekapcsolom, megy normalisan minden, elkezdek egy filmet nezni rajta, erre 4-5 perc mulva kikapcsol es ujrainditja magat. Nem forro, szetszedtem, minden rendesen nez ki belulrol.

Szerintetek mi lehet a baja?

(#1206) Mezga Aladár válasza Squirrel (#1205) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csinálj egy resetet. Lehet összeakadt valami.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1207) Lacielvtárs válasza Mezga Aladár (#1206) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én is erre gondoltam, hogy az segíthet rajta :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1208) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Egy A-400-ast használok torrentezésre. Ha a feltöltés sebességét 1.25 MB/secnél magasabb értékre állítom, akkor nagyon lehal a netem. Nektek megy ezzel a lejátszóval gyorsabban is? A sávszélesség arányát kéne majd figyelembe vennem a későbbiekben is? A kérdés amiért hozzátok fordulok, hogy a mostani 30/10 Mbites netet hamarosan 250/100 Mbitre cserélem.

(#1209) Lacielvtárs válasza Lali-213 (#1208) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, én nem ajánlom torrent-re a popit...
én próbáltam, de nekem nem jött be...
a nagyobb netnél is hasonló lesz a jelenség.
nem fog gyorsabban tölteni, hiába nagyobb a net sávszélesség...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1210) Lali-213 válasza Lacielvtárs (#1209) üzenetére


Lali-213
senior tag

Esetleg egy NAS jobb ötlet lenne, de melyik?

(#1211) Lacielvtárs válasza Lali-213 (#1210) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a NAS tuti jobb ötlet lenne, szerintem kérdezz rá a topikjában.
nekem egy 8 lemezes Asustor van, az bírja az ipart :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1212) zsolt501 válasza Lali-213 (#1210) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy nas mindenképpen jobb ötlet a popinál, mert a popinak nem ez a fő irányvonala, és a benne lévő proci sem erre a feladatra van tervezve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1213) Squirrel válasza Lacielvtárs (#1207) üzenetére


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Megvolt a factory settings visszaallitas, en is arra gondoltam eloszor, de semmi :-( Eloszor ment 10 percig, mar kezdtem orulni, aztan ujra magatol ujrainditas, azota megint 4-5 percig birja. Nem ertem egyszeruen...

[ Szerkesztve ]

(#1214) Mezga Aladár válasza Squirrel (#1213) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van benne lemez? Ha igen akkor próbáld ki nélküle. Táp? Másikkal mit csinál. Kb ennyi.

Lali-213 (#1208): Kb. 2/1 MB/s amit bír. Én használtam, ha nem egy torrent-huszár valaki akkor, egy-két film lecsurog megnézi és törli. Erre jó volt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1215) Mezga Aladár válasza Lali-213 (#1208) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dupla, törölhető. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1216) Squirrel válasza Mezga Aladár (#1214) üzenetére


Squirrel
őstag

lemez nincs benne, most szereztem masik kulso hdd-t meg tapot, megnezem azokkal is. Ha igy sem megy, kuka :((

(#1217) Perzeusz


Perzeusz
tag

Synology NAS-on csináltam egy másik megosztott mappát az eddigiek mellé. Elindítanám a rajta lévő filmet a popival, de felhasználónevet + jelszót kér! És persze nem fogadja el, amit beírok. NAS-on mindent ugyanarra állítottam, mint a többi megosztott mappánál is. Mi lehet a baj?

2 db WD Red 2TB eladó

(#1218) Perzeusz válasza Perzeusz (#1217) üzenetére


Perzeusz
tag

Közben sikerrel jártam. Elölről kezdtem, csináltam egy új megosztott mappát, NFS-engedélyek, stb. Beraktam egy filmet, és láss csodát, megy! :))
Ki érti ezt?

2 db WD Red 2TB eladó

(#1219) daniel2121


daniel2121
senior tag

Olyan problémám lett a Popi A210-el, hogy a flac fájlokat nem ismeri fel,pedig eddig ilyet nem tapasztaltam. Mi lett vele?

(#1220) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Tracker returned an error: tracker returned a 4xx message.

Ezt a hibaüzenetet kapom az összes torrentnél. Volt egy nagyon rövid áramszünet itthon. Valaki találkozott már ilyennel?
Popcorn A-400-as a gép.

(#1221) Boy_25


Boy_25
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, h Popcorn A-410 optikai kimeneten tudja-e, az 5.1-et? Köszönöm a segítséget!

Üdv, Sanyi

(#1222) Q válasza Boy_25 (#1221) üzenetére


Q
senior tag

Tudja.

(#1223) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Popcorn A300-am, sajnos nem volt hozzá gyári USB Slave kábelem, ezért vettem 2 utángyártottat hozzá.
Az a problémám hogy ezekkel sajnos nem látja a gép, illetve az egyikkel látja AS2105 eszközként, de a meghajtót nem mutatja ami a Popcornban van.
Nem is fog müködni más kábellel?

Köszi

(#1224) Q válasza K.Tamas89 (#1223) üzenetére


Q
senior tag

Ha a Popcorn formázta a meghajtót, akkor csak egy segédprogrammal fogja látni a win, a linuxos partíció miatt. Én az Ext2fsd-t használtam.

(#1225) K.Tamas89 válasza Q (#1224) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Tényleg, erre nem is gondoltam. :B :R
100mb/s körül másol, ez jónak számít?
Müködik is, köszi szépen.

(#1226) K.Tamas89 válasza Q (#1224) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Folyamatosan akarom hogy rá legyen dugva a gépre, ez a beállítás jó lesz neki? Vagy rakjam át fixed diskre?

Köszi

(#1227) Q válasza K.Tamas89 (#1226) üzenetére


Q
senior tag

Ebben nem tudok segíteni. Hálózatról használom, hdd nélkül.

(#1228) Turcy086


Turcy086
tag

Sziasztok!
Van a lakásban két helyen is A-300. Egyiken egyik nap az egyiken nézni akartunk filmet. Se kép-se hang. Narancssárgán világit, ha megnyomom hosszan bekapcsológombot akkor mellett a piros is. Ha röviden nyomom, akkor semmi sem történik.
Próbáltam lejátszó elején süllyesztett gombbal resetelni de semmi.
Átraktam másik tápjára, de ugyanaz. HDD-t is kivettem belőle.
Ötlet valakinek?

(megj: 2006-ban az első A-110-esem, 11 év után dobta be a törölközőt, azóta két A-300 van, de több baj van velük mint a régivel :( )

(#1229) emre33


emre33
addikt

Iso fájl mellé másoltam egy hangfájlt, egyforma a nevük, csak más a kiterjesztésük.
Popcorn VTEN lejátszóm van.
lejátszáskor mégse látjaja a plusz hangfájlt.

hogy lehetne rábírni a lejátszására?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1230) Lacielvtárs válasza emre33 (#1229) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezt még soha nem próbáltam, de iso-val szerintem nem működik....

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1231) Massoud


Massoud
csendes tag

Sziasztok!
A V-ten-re sem lesz már frissítés, gondolom. Van valakinek tapasztalata az új hangformátumok közül kezeli-e hiba nélkül a DTS-HD-ét, vagy a DD+? Ez előbbit lejátsza, de időnként megszakítja a hangot. rövid csend lép fel, illetve beletekerés után nincs hang, csak ha megállítom és elindítom a lejátszást.

(#1232) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, popi a410 nél mire kell állítanom, hogy a popi DAC-a dolgozzon és analog RCA-n küldje ki a jelet? Továbbküldés vagy Dekódolás? Gondolom az utóbbi de nem vagyok benne biztos.

(#1233) Lacielvtárs válasza Sakab (#1232) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, a dekódolásra kell állítani :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1234) bodza32


bodza32
kezdő

Sziasztok!Adott egy Popcorn Hour A-210 médialejátszó. Vettem egy 128 gb-os pendrive-ot hozzá. Nem játssza a rátöltött filmeket. Egy 8gb-os pendrive-ról viszi a filmeket. Miért nem játssza a 128 gb-osról, tudja valaki? köszi

(#1235) arcitec válasza bodza32 (#1234) üzenetére


arcitec
addikt

Eddig ez biztos, nos ez már eleve elég nagy korlát, ma már:
FAT16 and FAT32 formats have a file size limitation at 4 GB, which may pose a
problem for large media files such as a DVD ISO with minimal compression.
A FAT16 és FAT32 formátumok fájlmérete korlátozott, 4 GB-os méretben, ami a probléma nagyméretű médiafájlok esetén, mint például a DVD ISO, minimális tömörítéssel. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1236) bodza32 válasza arcitec (#1235) üzenetére


bodza32
kezdő

Ezt bogarásztam ki a link-ből:

"A csatlakoztatott USB-tárolóeszközöket sorrendben Ext2 / Ext3 vagy FAT16 / FAT32 formátummal kell formázni
hogy kompatibilis legyen az NMT-vel. Ez lehetővé teszi a fájlok feltöltését, megváltoztatását vagy végrehajtását

(Az NTFS és a HFS formátumú meghajtók csak olvashatóak)."

Ez akkor azt jelenti, hogy a külső/pl 1 terrás/ meghajtót NTFS-be formázva nézhetőek a filmek, de ugyanez nem vonatkozik a 128 GB-os pendrive-ra?

(#1237) bodza32 válasza arcitec (#1235) üzenetére


bodza32
kezdő

Bevittem egy számtek üzletbe a 128 gigás pendrive-ot és a 8 gigást. mondtam neki, hogy mi a gondja. mondott két formátumot, hogy arra tudná formázni a 128-at. kérdeztem, hogy melyik a népszerübb. azt mondta, hogy az NSTF. arra formáztattam. és akkora mázli volt, hogy utána amit belinkeltél használati utasítást, abba azt írták, hogy az NSTF-et olvassa. Így használható a popcornhour-al ez a pendrive.

(#1238) Pocford


Pocford
csendes tag

Sziasztok!

Valaki össze tudná foglalni, hogy mi a lényegi különbség az A400 és az A410 között?

(#1239) Q válasza Pocford (#1238) üzenetére


Q
senior tag

(#1240) mezoli42


mezoli42
csendes tag

Üdv.
Két kérdésem volna:
-Lehet-e még valahol fiókot,vagy csak a zár részét kapni az A 400-hoz?
-Évek óta nem használtam,most feléleszteném,de nem emlékszem már a megosztásos dolgokra,igaz soha nem is voltam nagy mágus benne....tudna valaki Samba,és laptop közti kapcsolat beállításában?Nagyon köszönöm előre is! jó volna emailben,ha nem gond...
egyikmegyeri@gmail.com

(#1241) cacater


cacater
csendes tag

Sziasztok !

A következő lenne a kérdésem . Ujra elő kellett vennem az A410 -es popit ,de nem találom a megoldást újabb transmission telepítésére ,hogy jobban be tudjam állítani.

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.
:R

(#1242) tony70


tony70
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az A210 Képes lejátszani a DSD-Audiot? Illetve mennyire használható ez a készülék mit kell tudni róla mert nagyon favorizálják az A410-et ,hogy az mennyire jó!

(#1243) Q válasza tony70 (#1242) üzenetére


Q
senior tag

Ne tévesszen meg az elnevezés, az A210-nek nem sok köze van a 410-hez. A 210 az a 200 fém házba épített, ventilátor nélküli változata. Az utódai az A300, A400. Az A410-es pedig ugyan az A400-ra épül, de több RAM és hifihez egy jó sztereó DAC került bele. Hogy mi a helyzet a DSD-vel, azt nem tudom.

(#1244) B.attila


B.attila
tag

Sziasztok
A400
Nem indul
Feher LED pulzálva világít
Mas életjel nincs

:F

Cuore Sportivo

(#1245) Q válasza B.attila (#1244) üzenetére


Q
senior tag

Próbáld ki másik táppal.

(#1246) B.attila válasza Q (#1245) üzenetére


B.attila
tag

köszi a tippet

de sajnos nem az a baj :W

Cuore Sportivo

(#1247) boss16


boss16
csendes tag

Sziasztok! Popcorn VTEN-re van valamilyen megoldás, hogy YT és Spotify is fusson rajta?

(#1248) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Találkoztatok olyan problémával, hogy nem lehetett a merevlemez formázása után az nmt-t telepíteni? A hdd lenne a ludas? Egy A400-asról van szó.

(#1249) Q válasza Lali-213 (#1248) üzenetére


Q
senior tag

Online próbáltad vagy pendriveról? Lehet már nincsenek szerverek? Próbáld meg usb-n keresztül, hátha...

(#1250) Lali-213 válasza Q (#1249) üzenetére


Lali-213
senior tag

Online próbáltam, de a letöltés 0%-ról el sem mozdul. NMT telepítőt meg egyszerűen nem találok, hogy pendrive-ról telepíthessem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.