Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) daniel2121 válasza Mezga Aladár (#1050) üzenetére


daniel2121
senior tag

de a 410 az jobb lehet analógon mint hdmi-n? Akkor érné meg a cserét szerintem.

(#1052) Mezga Aladár válasza daniel2121 (#1051) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most már olyan 40-50 között árulnak 410-est. Meg kell venni kipróbálni, ha nem jó ennyiért el tudod adni.
Én biztos nem cserélném ezért. Amiért igen, gyorsabb és szebb a képe.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1053) daniel2121 válasza Mezga Aladár (#1052) üzenetére


daniel2121
senior tag

Igen néztem én is, az A210-est 15k-ért el lehet adni kb.

(#1054) DDaniel válasza Q (#1032) üzenetére


DDaniel
tag

ELACielvtárs / Q:

Köszi mindkettőtöknek! Akkor tényleg át kell nevezgetnem ha nem egyezik a filenév. Eléggé nagy csalódás ez nekem egy dedikált médialejátszótól :(

(#1055) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Az NMT Community szoft létezik még? Az én verzióm nem lát egyetlen tárolót sem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1056) Q válasza DDaniel (#1054) üzenetére


Q
senior tag

Töltsd le a Popcornnal a feliratot, akkor nem kell átnevezned. :K

(#1057) Massoud


Massoud
csendes tag

Vten-nél felirat, boritó keresés, vagy csak egy NMJ adatbázis frissítés ( új filmek, zenék miatt) 1GB LAN mellett azt írja, nincs internet csatlakozás. Ugyanakkor internet rádió, yutube rendben megy vele.
Wifin meg működik az NMJ frissítés, csak lassan.
Gyári alapra állítás már volt, nem segített, mi a bánat lehet vele?

(#1058) Mezga Aladár válasza Massoud (#1057) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mit mutat a hálózati beállításoknál?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1059) Massoud válasza Mezga Aladár (#1058) üzenetére


Massoud
csendes tag

"gratulalunk, sikeresen csatlakozott a hálózathoz"
Azóta többször próbálkoztam, a WIFI és a kábel váltással, tegnap óta működi LAN-ról, úgyhogy most nem piszkálom.

(#1060) djnice válasza Lacielvtárs (#1023) üzenetére


djnice
veterán

"A kínai csodákat nem bántom :D
Lehet jók, csak nem az én idegrendszeremhez való ;]"

Ezzel a szűk látókörrel csak magaddal cseszel ki :)
Ha kipróbálnál egy S905X + LibreELEC-et, megváltozna a véleményed. És mindez kb 8000 Ft-ból megvan.

[ Szerkesztve ]

(#1061) Lacielvtárs válasza djnice (#1060) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

volt egy két kínai kütyüm, próbálgattam is, és kérdeztem is a topikjában...
de végül is elhajlottam alatta.
nem az én idegrendszeremnek való, de ettől még lehet jó és megfelelő, csak...
és igen, a fenti mondataimban túl sok a "de" és "talán" szócska ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1062) djnice válasza Lacielvtárs (#1061) üzenetére


djnice
veterán

Mostanában? Mert kb 1 éve van csak rájuk használható rendszer, addig tényleg sz@rok voltak :)

(#1063) Lacielvtárs válasza djnice (#1062) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

háááát :B
tavaly nyáron volt az "élmény" :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1064) djnice válasza Lacielvtárs (#1063) üzenetére


djnice
veterán

Hát akkor ezek szerint te a Kodi-val nem tudtál megbarátkozni :)

(#1065) Q válasza djnice (#1064) üzenetére


Q
senior tag

Szerintem elég nehéz vele megbarátkozni, időröl-időre előveszem én is, de az a baj, hogy beégett a popi egyszerűsége. De megvan még a kis Beelinkem, nem adom fel :)

(#1066) Lacielvtárs válasza djnice (#1064) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem sajnos, azóta már dune dou van, a popi is a maga módján "elbánt" velem, de ezt nem a popinak tudom be, hanem az avr-nek :K
mindegy is, a kínai csodák nem tudnak hdd-ket fogadni, ezért is, nem bántom őket, talán majd egyszer, ha úgy hozza élet :D

Q: én is néha előveszem, igaz nem azért hogy használjam, hanem hogy elajándékozzam, de senkinek sem kell ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1067) djnice válasza Lacielvtárs (#1066) üzenetére


djnice
veterán

Hát szerintem pedig sokan örülnének egy 4K HDR-es, kadenciahelyes lejátszónak ingyen :)
Én átveszem szívesen, de az aprón is eladod kb 1 perc alatt :)

(#1068) Perzeusz válasza Lacielvtárs (#1066) üzenetére


Perzeusz
tag

nem sajnos, azóta már dune dou van, a popi is a maga módján "elbánt" velem, de ezt nem a popinak tudom be, hanem az avr-nek
Én meg egy Marantz UD7007-et cseréltem le a popira (valószínűleg) ugyancsak user error miatt. Level 1-en voltam hálózatépítésben, és szegény Marantzot tettem felelőssé. :D
Level 2-n már működik a Synology-Popcorn kapcsolat. :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#1069) Lacielvtárs válasza Perzeusz (#1068) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ismerős a helyzet...
nem mindig a MP a felelős mindenért, anno hajlamos voltam én is így gondolni :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1070) Gaben360


Gaben360
senior tag

Na,én még mindig szívok az a400-zal.
Már újra formáztam a külső hdd-t is,egy fokkal jobb a helyzet,most elindítja a bd25-t,de viszont akad megint,és már az mkv-kal is baja van,bekockásodik,akadozik,valamelyikből fekete képernyővel kilép.
Az az érdekes,hogy pendriveról semmi baja.
Most akkor mi a probléma?
A hdd 16 napot működött és 100%-os,azt kizárnám.
Már kivettem a gépből is egy hdd-t,és betettem egy külső házba,ott is akadozik a bd.
Még azt se gondolom,hogy kevés a kraft a vinyónak,mert tuning táppal hajtom a popcornt.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#1071) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

pop vten-nél a hdmi-n továbbküldött hangot egyszerűen a tv-n alig hallani, pen át a tévébe ugyanaz a film hangos.

tipp? :R

(#1072) Lacielvtárs válasza g@bo (#1071) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Esetleg a popin a hangerő növelés?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1073) g@bo válasza Lacielvtárs (#1072) üzenetére


g@bo
nagyúr

volt.... de így is a tévé lejátszójával lazán 5x hangosabb. nem vicc. :F

(#1074) Lacielvtárs válasza g@bo (#1073) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát az tényleg érdekes... :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1075) g@bo válasza Lacielvtárs (#1074) üzenetére


g@bo
nagyúr

samsung tv automatikus hangerő ki helyett normal módja jelentősen javított a helyzeten, de még így is halkabb, mint a tv saját médialejátszója.

(#1076) Q válasza g@bo (#1075) üzenetére


Q
senior tag

Próbált ki, hogy van-e különbség, hogy a popi érintetlenül küldi ki a hangot, vagy lekeveri.

(#1077) peter990


peter990
újonc

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a jelenleg kapható popcornok maximálisan hány terabájtos merevlemezt tudnak lekezelni? Sajnos nem találtam rá választ eddig. Köszönöm válaszotokat!

(#1078) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy a410-em. Nem rég tettem bele egy 1tb os WD Green-t. Ha nem nézek rajta semmit akkor is folyamatosan fel fel "kerren" 2-3 mp-ként. Ami még érdekesebb, hogy ez kikapcsolás után is megmeg történik. Akkor már ritkábban, de 2-5 percenként 1xer biztos. Mit lehet ezzel csinálni? Mint ha valami folyamatosan fel-fel ébresztené.

(#1079) nihil41 válasza Sakab (#1078) üzenetére


nihil41
tag

Mit értesz kikapcsolás alatt? Ha világít a piros led az elején, akkor ugyebár nincs kikapcsolva. Ilyenkor futnak a háttérfolyamatok, mint pl. a transmission torrent. Emiatt tekerhet a HDD.

(#1080) Sakab válasza nihil41 (#1079) üzenetére


Sakab
senior tag

Hja, hogy a piros led nem a kikapcsolt állapotot jelenti? Gondoltam van ON/OFF Fehér/piros....bár most hogy mondod, szokott úgy is kikapcsolni, hogy nem világít semmise. Nincs se TM se semmi. Teljesen,hogy tudom kikapcsolni, hogy ne fusson semmise a háttérben?

(#1081) Q válasza Sakab (#1080) üzenetére


Q
senior tag

Addig nyomod a kikapcs gombot, míg a piros led nem kezd villogni (5-7sec). Utána villog egy darabig, majd teljesen kikapcsol.

(#1082) Sakab válasza Q (#1081) üzenetére


Sakab
senior tag

köszönöm :R :R
Esetleg van köztetek olyan aki a400/410 hez használt már un. Tuning tápot? [link]
Itt van, hogy miért jó: [link]
Röviden, egyenletes fesz, kevesebb zaj így szebb tisztább jobb kép/hang.

[ Szerkesztve ]

(#1083) Lacielvtárs válasza Sakab (#1082) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én használtam ilyennel az a400at és a500at is.
Én is ajánlom, tán még van itthon a szekrényben egy :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1084) Sakab válasza Lacielvtárs (#1083) üzenetére


Sakab
senior tag

Oh és valóban látható hallgató volt a javulás? Mert egy másik topikban (aki nem próbálta még sose) írta, hogy felesleges mert nem fog javulást hozni, max plecebó.

(#1085) Lacielvtárs válasza Sakab (#1084) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nezd, persze vannak szkeptikusok, főleg olyan forumtarsak akik ki sem próbálták.
Én láttam javulás, es hallottam a hangon is hogy 'jobb' lett...
Mondjuk en az avr, szub es dune eszkozeimnel is cseréltem tápkábelt, és azoknál is észre vettem a változást :K
A stabilabb áram ellátás es minőségibb anyagok (olcsó, kinai táppal szemben) minden elektronikus eszköznel érdemes.
Más kérdés hogy valakinek megeri, valakinek nem, ilyenre költeni.
Nekem megerte...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1086) Sakab válasza Lacielvtárs (#1085) üzenetére


Sakab
senior tag

Meggyőztél...így azért hitelesebbnek hangzik, hogy hallottál/láttál ilyet :R Keresek egy 360-as tápot keresek neki pluszba egy fém dobozt + egy vastag árnyékolt kábelt és kész is :B

(#1087) Mezga Aladár válasza Sakab (#1086) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Táp.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1088) Sakab válasza Mezga Aladár (#1087) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm olvastam

(#1089) Valkűr


Valkűr
őstag

Látom, h ti is tápoztok, esetleg van valami tipp Vten 5 Voltos tápra is? Abbol létezik bármi táp ami jobb lehet ettől a kis gyári csutvasz valamitől?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1090) g@bo válasza Valkűr (#1089) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

ha veszel nagyobb tápot feltétlen számolj be, viszi e a külső hdd-t 1 usb kábelen... ;)

(#1091) Lacielvtárs válasza Valkűr (#1089) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a tuning táp nem jó hozzá esetleg?
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1092) Valkűr válasza g@bo (#1090) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi ezt én is néztem de a conrad elég huzos árakon dolgozik, ez nem lenne jobb akkor már?

[link]

ELACielvtárs a tuning táp 12 voltos, a Vten és a belső HDD nélküli mediaplayerek zöme csak 5 Voltos

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1093) Lacielvtárs válasza Valkűr (#1092) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hopppá, akkor semmi :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1094) g@bo válasza Valkűr (#1092) üzenetére


g@bo
nagyúr

lehet, de azért a márkára figyel, conrad talán nem árul vackot.

dugóméretre figyelj...

wdtv live 12 voltos táp, egy külső hdd se fogta meg 1 dróton. :U

(#1095) Valkűr válasza g@bo (#1094) üzenetére


Valkűr
őstag

2.1 5.5 szabvány dugo van ezeken is..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1096) gyuszi1980


gyuszi1980
kezdő

Sziasztok,mennyire van ėrtelme venni 2018-ban egy c-300
playert.nincs semmi elvárás csak blue ray,mkv meg zene és nmj
Érdemes megvenni?,mert amugy olcsó,szinte használva sem volt.

(#1097) Q válasza gyuszi1980 (#1096) üzenetére


Q
senior tag

Nekem van egy C300-am. Amire írtad, majdnem tökéletes. A Jukebox működik, de lassú. Ha telefonról vagy táblagépről használod, akkor faxa. BD, DVD megy teljes menüvel ISO-ból és mappából is, de BD3D nincs. MKV x.264-ig hibátlan. A távírányító kiosztása ugyanaz mint a többi Popcorné, csak itt nem infrás, ezért lehetetlen szögekből, szinte rálátás nélkül is működik. A kijelző nem hátrány, ha nem akarsz mindig TV-t kapcsolni a zene lejátszáshoz, de mivel nem túl nagy, ezért hosszú szövegeknél görgetni kell (pl. net rádiók). Shoutcast, TuneIn működik. Youtube egyre inkább nem. (Nem sok pénzért szerintem megéri, bár most nagyon hódítanak a kis kínai droidos boxok.) Konkrét kérdésed van, tedd fel, megpróbálok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#1098) gyuszi1980 válasza Q (#1097) üzenetére


gyuszi1980
kezdő

Nagyon köszönöm a gyors választ.Van kinai boxom egy k2pro müholdas dekoderrel,megy kodival ami szuper program de idegesitő a full hd filmek beakadása sambán kb a film felénél,ezért váltanék erre.számit az nmj,sokat olvastam ròla de itt a prohardveren a régebbi hozzászólásokban sokan árulták és elégedetlenek voltak.
Nekem a kodi nagyon gyors ,ezért most gondolkozom hogy inkább nem kel popi.azt irják lassu az egész,torrentre alkalmatlan.

(#1099) Valkűr


Valkűr
őstag

Meg jött az uj táp, de a képet továbbra is eldobálja a vten nincs jel felirattal, van hogy közben egy a hang is alatta csak kép nincs, de van mikor az sem. Kivágom ezt a popit a picsába. Azt mondjak lehet mert a frissités az erősitőn régebbi. De nem fogok a vacak popcorn miatt uj erősitőt venni, mert ezt ujabban nem szereti.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1100) Lacielvtárs válasza Valkűr (#1099) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Milyen avr, csak nem cambridge?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.