Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) aty-73 válasza Imrus1960 (#1350) üzenetére


aty-73
aktív tag

Melyik firmware-el gyakorolsz? Ha kihúzod LAN kábelt...?

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1352) Imrus1960 válasza aty-73 (#1351) üzenetére


Imrus1960
újonc

05-08-150120-25 ...
Azt még nem próbáltam, kapcsolat nélkül ...

(#1353) aty-73 válasza Imrus1960 (#1352) üzenetére


aty-73
aktív tag

Sztem a firmware verzsön lesz a baja. Régi.

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1354) Imrus1960 válasza aty-73 (#1353) üzenetére


Imrus1960
újonc

Hol találok újabbat?

(#1355) aty-73 válasza Imrus1960 (#1354) üzenetére


aty-73
aktív tag

Talán ez az utolsó...
01-05-170404-25-POP-430-802
(otthon ránézek)

Lövésem sincs hol lehet letölteni. Valahol nekem is megvan talán.

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1356) Imrus1960 válasza aty-73 (#1355) üzenetére


Imrus1960
újonc

Köszönöm, hogy foglalkozol a gondommal. Most vettem a készüléket A-400 és bontatlan volt...

(#1357) aty-73 válasza Imrus1960 (#1356) üzenetére


aty-73
aktív tag

Vállalható készülék.
Élvezhető audió é videó élményt tud nyújtani, meglelelő kábelekkel, ill. jó tápegységgel.

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1358) Imrus1960 válasza aty-73 (#1357) üzenetére


Imrus1960
újonc

Tudom, tapasztalom.

(#1359) aty-73


aty-73
aktív tag

Most olvasom uraim!
A-400 készüléketek van. Az enyém viszont A-500.
:U :U :U

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1360) Imrus1960 válasza aty-73 (#1359) üzenetére


Imrus1960
újonc

Sikerült mindent megoldani, új firmware és már a neten is van, de valójában semmi értelme, mert hisz a szerverhez nem tud kapcsolódni, hisz megszűnt! Köszönöm az ötleteket. Szép estét.

(#1361) aty-73 válasza Imrus1960 (#1360) üzenetére


aty-73
aktív tag

Legalább a pontos időt mutatja.
Szép estét és örömteli pillanatokat a készülékhez.
:R :R :R

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1362) Imrus1960 válasza aty-73 (#1361) üzenetére


Imrus1960
újonc

:R

(#1363) Ónodi válasza engineur (#1309) üzenetére


Ónodi
csendes tag

Szia!

Tudnál segíteni honnan tudom letölteni mert feltúrtam a netet de nem találom firmware verziót : 01-05-170404-25-POP-432-802 (04 APR 2017)

Előre is Köszi

(#1364) popcornc300


popcornc300
friss újonc

Sziasztok

Egy c300-ast bővitenék BD-vel. A leirás szerint a BD-300 való hozzá, és megemlitik, hogy az valójában egy Panasonic UJ240AF (a popcorn magyar oldalán látható ez).
Rákeresve, ez a drive egy Blu-Ray iró/olvasó.
Vajon miért kell ebbe a készülékbe egy író?

Ha valaki tud segiteni, megköszönném...

(#1365) Tocso76


Tocso76
tag

Sziasztok!
Popcorn c300-at nem lehet valahogy rábírni, hogy vigye a 3D Blu-ray-t?

(#1366) Tocso76


Tocso76
tag

És a popcornhour.hu-val mi történt? :(((

(#1367) aty-73 válasza Tocso76 (#1366) üzenetére


aty-73
aktív tag

Megszünt a support, ennyi volt.
THE END

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1368) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Most, hogy már nincs meg a szerver amire csatlakozna a lejátszó lehet valahogy telepíteni manuálisan torrent klienst? Új vinyó került egy A300-ba, de így csak lejátszóként funkcionál, szükségem lenne a torrentre.

(#1369) Pali79 válasza Pali79 (#1368) üzenetére


Pali79
aktív tag

A telepítést sikerült megoldani, viszont valamiért egy idő után leáll és csak a teljes újraindítás segít. Ennek mi lehet az oka?

(#1370) bigrobika


bigrobika
csendes tag

Üdv. Egy kis segítség kellene. Popcorn C300, milyen külső program kell, hogy borító képet lásson a C300? Próbáltam a Thumbgen programot, de nem látja a borító képet. Előre is köszi.

(#1371) Q válasza bigrobika (#1370) üzenetére


Q
senior tag

Ha a kép neve egyezik a film nevével, akkor nálam látja. Ha a film mappában van, csinálok a képből egy másolatot és átnevezem "folder"-re, akkor a mappára állva is megjelenik a borítókép.

(#1372) GoldRiot


GoldRiot
csendes tag

Sziasztok,

Volt egy Popcorn A-500 Pro-m, amit nem rég adtam el. Én a fő szolgáltatásokat használtam, a Linuxos rendszerén, külső tárhelyről filmek, zenék lejátszása. Amire kifogástalan a mai napig.

Az új tulaja viszont szeretné más területeken is használni: Youtube, Tidal stb. Én mondtam neki, hogy a támogatottsága már nem naprakész.

Elmondása szerint az androidos oprendszeren mennek ezek a kliensek, de pattog a hang néha. Valaki találkozott már ilyennel? Lehet vele valamit kezdeni szerintetek? Azt gondolom az androidban valami szoftveres hangkezelési probléma adódik.

A fő, Linuxos oprendszeren lehet még esély, hogy telepíthető legyen Tidal, Youtube kliens valami módon?

Köszönöm

(#1373) bigrobika válasza bigrobika (#1370) üzenetére


bigrobika
csendes tag

Esetleg tudna valaki segíteni abban, hogy amikor még működött a szerver mit rakott a mappába pontosan?

(#1374) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok. Tudnátok ajánlani valami olyan programot amivel a Popcorn Hour A500-as vinyóján vagy a NASon lévő zenéket letudnám játszani? A DS Audioba felajánlja mint lejátszási eszköz és tök jól működik is. Próbáltam utána olvasni és ezt találtam:
Nem ritkaság az sem, hogy egy hálózati médialejátszó vagy zenelejátszó AirPlay vagy DLNA Media Renderer funkcióval is el van látva. Nekünk, mint Synology-tulajdonosoknak bármelyik elegendő ahhoz, hogy az Audio Station-ből (vagy mobilos változatából, a DS audio-ból) vezérelhessük a készüléket TV nélkül:

Szóval nekem valami DLNA Media Renderer DMR lejátszó kellene windowsos appba. Van valakinek ötlete?

(#1375) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Erősen kihalt a topic, de azért megpróbálom.

Hétfőn villám csapott a házunk mellé. Minden túlélte kivéve az UTP dugott eszközök egy részét, mert indukálni némi áramot a kábelben és agyonvágta többek között a Popcorn-om LAN portját. Van erre még lehetőség javítani vagy a gyártóval együtt a teljes szerviz háttér is megdöglött? (A500)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1376) Pali79 válasza kigyi_23 (#1375) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szerintem nem érdemes a javítással kinlodni. Ha van biztosítás, akkor kifizetik az újat is.

(#1377) kigyi_23 válasza Pali79 (#1376) üzenetére


kigyi_23
addikt

Javítást fizet a biztosító vagy szakvéleményt kér annak gazdaságtalan mivoltáról. Nem fizetnek ezek csak úgy :( Mivel megy csak pont nem LAN-on ami számomra az egyetlen felhasználási módja volt így nehéz lenne velük megetetni a cserét. Persze, ha van ötleted a hogyanról meghallgatom :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1378) zongora


zongora
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni az alábbi problémában?
A410 lejátszó volt rákötve a Samsung tv-re, ami hibátlanul működött.
Annyi történt, hogy hdmi kihúz az A410-ból és bedug az A500-ba.
Az A500 logó megjelent a tv-n, de kis idő után eltűnik, elsötétül a kijelző és semmi nem történik. Ha az A500-at rákötöm a pc monitorra, akkor hibátlanul működik.

Hogy lehet, hogy az A410 ugyanazzal a beállításokkal működik a tévén, az A500 nem, de a monitoron mindkét lejátszó OK.
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#1379) kigyi_23 válasza zongora (#1378) üzenetére


kigyi_23
addikt

Videó beállításoknál lesz valami hiba. Kapcsolj ki minden extrát színprofil, HDR stb ha akkor lesz kép egyenként kapcsolgasd vissza meg lesz melyikkel akad össze.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1380) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Az A410-et rá lehet venni, hogy játsza le az e-ac3 hangot?
Köszönöm

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1381) synar


synar
őstag

Sziasztok! Egy A-410-es lejátszót érdemes megvenni, lehet ma még valamire használni? Projektorhoz kellene full HD film lejátszáshoz és zenehallgatásra NAS-ról. Olvasok olyasmit, hogy már nem támogatott eszköz ezért kérdezem, köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1382) kigyi_23 válasza synar (#1381) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nincs rá és nem is lesz támogatás, mert megszűnt a cég, de lejátszani mindent le tud (410-em nincs de hallottam olyat, hogy x265 videókat nem játszik ennek nézz utána nem tudom igaz-e) a többit gond nélkül vinni fogja. A500-am van az mindent is vitt eddig még.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1383) aty-73 válasza kigyi_23 (#1382) üzenetére


aty-73
aktív tag

Szervusz!
Szeretném kérdezni, hogy milyen beállítâsokat használsz a H265 videókhoz?
Nálam akadozik.

:R :R :R

üdv, aty

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1384) synar válasza kigyi_23 (#1382) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm a választ. Igen azt olvastam, hogy a H265-höz nem jó. Viszont találtam olyan oldalt, ahol az ATMOS hangot támogatottnak jelzi, ha ez igaz, annak örülnék.
Kíváncsiságból gondoltam hogy kipróbálom ezt a nagyhírű márkát is mert ilyen még eddig nem volt. Mindenesetre rendeltem egyet 25k-ért, ennyit talán még megért akkor, ha nem válik be legfeljebb eladom, a dícsér képminőség és DAC miatt is kíváncsi vagyok rá.

(#1385) kigyi_23 válasza aty-73 (#1383) üzenetére


kigyi_23
addikt

Semmit, hiszen nem is lehet állítani. Legutolsó kiadott FW van rajt ennyi. És SSD-ről mennek a filmek, de van NAS arról is gond nélkül viszi akadozás mentesen.

A500

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1386) aty-73 válasza kigyi_23 (#1385) üzenetére


aty-73
aktív tag

Kingston SSDNow UV400 240GB van az A500-ban.
Beállításnál gondolnék itt...
Képfrekvencia-váltás;
Színtér;
10/12 bites színmélység;
stb.

:R :R :R

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1387) kigyi_23 válasza aty-73 (#1386) üzenetére


kigyi_23
addikt

10 bit engedélyezve van, de amúgy nem nézek HDR tartalmakat (próbáltam vitte, de engem nem érint ez a része). Képfreki automata beállításon a tartalomnak megfelelően választja ki, ha nem így van akkor úgy láthatod, hogy akad. Nagyon szerintem nincs más beállítás ami befolyásolhatná a lejátszást (nem is nagyon emlékszem rá, mert amikor megvettem évekkel ezelőtt akkor beállítottam és megy nem foglalkoztam vele mivel nem volt gondom sem). Egyedül a hangsávoknál állítottam talán valamelyiket arra, hogy a popcorn kódolja, mert azt az erősítőm nem szerette, de amúgy a többit csak átengedem.

Most Nvme-USB kombóban megy hihetetlen, de ezzel még gyorsabb nem értem mi az oka, de amikor csak úgy pörgetem a listát ami a tárolón van az itt villám gyors még a sata-s belsőhöz képest is sokkal gyorsabb és pontosabb. Semmi várakozás azonnal pörgeti a listát, lép a könyvtárakba instant.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1388) aty-73 válasza kigyi_23 (#1387) üzenetére


aty-73
aktív tag

Köszönöm a választ és az info-t!
Mindeközben kiderült, hogy a Netflix, PTH release-ek akadoznak.
Talán a HDR-es nem akadozik.


:R :R :R

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1389) kigyi_23 válasza aty-73 (#1388) üzenetére


kigyi_23
addikt

Lehetséges, hogy nem került még hozzám ilyen release és azért nem akadt nálam, főleg HDR nélkülit nézem tehát akár bele is futhattam volna a hibába. Ha valamire konkrétan kíváncsi vagy megnézem ma úgy is sárkányos nap van :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1390) aty-73 válasza kigyi_23 (#1389) üzenetére


aty-73
aktív tag

Nálam, ő akadozott a minap.
[link]

Ma ezt kölcsönöztem ki.
[link]
Szintén akadozik...

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1391) kigyi_23 válasza aty-73 (#1390) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az elsőnél a leírás nem győzött meg és a hozzászólásokból is inkább az jött le, hogy nem jó ott valami a hang egyszerre 2 nyelven pörög össze van fércelve, de nem jó stb. A másodikról írd meg akadozik-e azt bevállalom tesztre :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1392) aty-73 válasza kigyi_23 (#1391) üzenetére


aty-73
aktív tag

Igen, a pecakúra is akadozik.
😅 😅 😅

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1393) kigyi_23 válasza aty-73 (#1392) üzenetére


kigyi_23
addikt

Rendben hozzáadtam a könyvjelzőkhöz majd az Andor-al együtt lejön aztán ránézek.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1394) aty-73 válasza kigyi_23 (#1393) üzenetére


aty-73
aktív tag

Köcce!
:R :R :R

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1395) kigyi_23 válasza aty-73 (#1394) üzenetére


kigyi_23
addikt

Na ránéztem hát a fene az ízlésed :D :D
Ez valami alvásszimulátornak készült szerintem. Amíg láttam addig nem akadt, nem volt vele semmi gond. Nagyjából addig láttam amíg Bruti kerekesszékbe ültette a másikat és elkezdte feltolni az emeletre.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1396) OliMac


OliMac
csendes tag

Üdv! Néhány hete nem érem el a Popit (A-410) Transmission Remote GUI-val (time out), nem tudok nálam semmilyen változásról, egyik nap még ment, azóta nem... újraindítások nem segítenek (a Popit amúgy elérem). Bármilyen ötletet köszönök előre is.

(#1397) kigyi_23 válasza OliMac (#1396) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha megvan az NMT pack-od még letöltve akkor telepítsd újra az nmt programokat az biztosan megoldja.
(azt, hogy ez törli-e a háttértár tartalmát nem tudom, de a régi A210-en még törölte azóta meg nem használom az új popin).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1398) OliMac válasza kigyi_23 (#1397) üzenetére


OliMac
csendes tag

Köszi a tippet! Hmm, hogy megvan-e az NMT pack-om... arra sem emlékszem, hogy le kellett tölteni.. :), igaz 8 és fél éve volt. Ezek szerint már nem letölthető?
A 410-es manual is azt írja, hogy minden törlődni fog.

(#1399) kigyi_23 válasza OliMac (#1398) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem feltétlenül kell letölteni csak ugye lehet régi van fent. Próbáld meg, ha nincs rajt fontos cucc.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1400) hencoooo válasza Ónodi (#1363) üzenetére


hencoooo
csendes tag

Szia!

Bár már régi téma, de nekem megvan letöltve ez a firmware.
Ha még aktuális, írj és elküldöm.

Üdv.

"Én Toydari vagyok, rám nem hatnak az elmetrükkök, rám csak a PÉNZ hat! Ha nincs pénz, nincs árú, nincs üzlet!" (Watto, Star Wars)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.