Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Galahed válasza Blaise (#450) üzenetére


Galahed
senior tag

Én is :)

(#452) Valkűr


Valkűr
őstag

Én is :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#453) Guidourfi válasza Blaise (#450) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

És hogy csatlakoztatjátok a hálózathoz ha HD vagy 3D filmeket szeretnétek nézni? A tv-vel HDMI a hálózathoz meg Ethernet kábelllel? vagy wifi adapter?

(#454) Galahed válasza Guidourfi (#453) üzenetére


Galahed
senior tag

Nálam a Synology NAS és a VTEN között Két AC -s WIFI -n megy át a jel,(Bridge üzemmód) mivel nem lehetett megoldani a kábelezést. A HDMI kábel a házimozi erősítőbe megy, onnan kerül át a TV-re.

(#455) Guidourfi válasza Galahed (#454) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

Nincs házimozi erősítőm. hangprojectorom van abba meg nem megy bele a HDMI

(#456) Blaise válasza Guidourfi (#453) üzenetére


Blaise
veterán

VTEN HDMI kábellel a TV-hez (legalább 1.4-es HDMI kábel legyen a 3D miatt), a NAS-hoz meg ethernet kábellel a stabil sebesség miatt, az hogy milyen filmeket szeretnél nézni az ilyen szempontból lényegtelen.

(#457) Guidourfi válasza Blaise (#456) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

Ok, így gondoltam én is. Hdmi-vel a tv-hez és ethernet a routerbe a hálózathoz. Kell még a nasra letöltenem valami szerver csomagot vagy valamit?

(#458) Blaise válasza Guidourfi (#457) üzenetére


Blaise
veterán

MediaServer és VIdeoStation csomagok nem hátrány ha fent vannak.

(#459) TCr válasza Lali-213 (#443) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Kapcsold be a Popcorn beállításai között a Samba (SMB) szolgáltatást, ezután már látszódni fog a helyi hálózaton.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#460) Lali-213 válasza TCr (#459) üzenetére


Lali-213
senior tag

Jól emlékszem, hogy tőled vettem meg az A-210-est? :D

(#461) TCr válasza Lali-213 (#460) üzenetére


TCr
veterán

Hát ha Te vagy a Bogi párja, akkor igen. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#462) Lali-213 válasza TCr (#461) üzenetére


Lali-213
senior tag

Stimmel! :D

(#463) TCr válasza Lali-213 (#462) üzenetére


TCr
veterán

:DDD
Azóta ismét A210-et gyűrök, az akkori HTPC nem vált be 100%-osan.
Viszont most áttettem a torrentet (meg minden mást) egy NAS-ra, úgyhogy megint elkezdtem OFF felé tekingélni.
De így már a VTEN is számításba jött...

Ismét megindult a krva vezérhangya. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#464) Lali-213 válasza TCr (#463) üzenetére


Lali-213
senior tag

A VTEN nekem is tetszene. :D
Egyébként valami tipped nincs, hogy mi a Samba jelszó? Mert nem találom a manuálban. :(

(#465) TCr válasza Lali-213 (#464) üzenetére


TCr
veterán

nmt
1234

;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#466) Lali-213 válasza TCr (#465) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szuper! Köszönöm szépen! :) Milyen kár, hogy nem gyorsabb wifin 5 Mbyte/s-nél a fájlok másolása. :D

(#467) TCr válasza Lali-213 (#466) üzenetére


TCr
veterán

Igazán nincs mit. :)
Sajnos kábelen sem gyorsabb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#468) Lali-213 válasza TCr (#467) üzenetére


Lali-213
senior tag

Pedig már azt hittem, hogy valami rosszul van konfigurálva a routerben vagy az A-210-ben.

Ha vannak itt VTEN tulajok, akkor jöhet 1-2 vélemény róla. ;)

(#469) Valkűr válasza Lali-213 (#468) üzenetére


Valkűr
őstag

Én teljesen elégedett vagyok vele...Synology NAS ás Vten páros bejövös..Eleibe voltak gondok de frissitik folyamatosan, azóta semmi gondom vele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#470) TCr válasza Valkűr (#469) üzenetére


TCr
veterán

Mid volt a VTEN előtt?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#471) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Van egy A-410-em, otthoni hálózatban (router:PC-Popcorn-TV) tegnapig remekül működött, a Popcorn látta a PC-n lévő mappát, lejátszotta a benne lévő fájlokat, a PC-ről hálózaton keresztül tudtam a lejátszóban lévő HDD-re másolni, a TV látta a HDD-n lévő anyagokat, internet volt minden eszközön.
Ma bekapcsolás után minden működött, kivéve azt, hogy a PC ugyan látta a lejátszót, de belépni már nem tudtam (nmt 1234 nem működik, minden megosztott mappánál ez a kombináció ). Amikor a hálózatokban megjelenő PCH-A410 ikonra kattintottam, feljött a felhasználó nevet és jelszót kérő ablak, kitöltve és okézva az intéző (és a Total Commander is) leállt.
Mindent kipróbáltam (router konfig, lejátszón a hálózati helyek megosztása, nmt és 1234 újra beír), de semmi nem változott, egyirányú maradt a kapcsolat a PC és a lejátszó között.

Nem tudom, találkozott-e valaki ezzel a problémával, a magyar Popcorn oldalon és az angol oldalakon sem találtam megoldást. Még nem próbáltam a gyári alapbeállításokat (user nevek, jelszavak, beállítások) visszaállítani, de a leírásokból nem is értettem, hogyan kell csinálni - kérem, valaki magyarázza el!

Kösz és üdv,
Rukh

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#472) rukh válasza rukh (#471) üzenetére


rukh
aktív tag

Bocs, az arcocska véletlenül került a szövegbe ...

Üdv mindenkinek, Rukh

(#473) TCr


TCr
veterán

Srácok, Open Hour Chameleon-ról vélemény?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#474) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó napot.
jövök kérdezősködni, mert tegnap üzemeltem be egy Popcorn a-400-st.
az lenne a kérdésem hogy egy ilyen külső eszközt kezelne e a popi?
[link]
akár egyszerre mind a kettő Hdd-t?
ha csak egyet, az sem baj, de szeretnék biztosra menni.
válasz előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#475) Palika71 válasza Lacielvtárs (#474) üzenetére


Palika71
őstag

Szia!
Nagyon kicsi arra az esélyed, hogy itt valaki tapasztalatból megmondja az igazat.
Nekem az a tapasztalatom, hogy USB-ről bármit lejátszik, szóval bátran.
Ha mégsem, akkor meg vissza küldöd.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#476) Lacielvtárs válasza Palika71 (#475) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, köszi a választ. :R
azóta már ki is próbáltam, de nem a popin, hanem sikerült beüzemelnem hálózatban úgy hogy azt a ketyerét rákötöttem a laptopra, mely egy időben kezeli a két hdd-t, mint egy usb 3.0-ás hub és ami rajta van azt meg hálózatból eléri a popi...
egyszóval, a lényeg hogy minden rendben van :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#477) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Tud valaki segiteni nekem szeretnek egy masik médialejatszot vásárolni es Popcorn vten nézegettem
Elvileg pl egy full HD filmet szépen javít a képen ?
Tv nem 4k sima Fhd Oled
Mennyire lenne jobb kepminosegben vagy is mennyire lenne jobb Popcorn a210 van jelenleg
Koszonettel

(#478) Blaise válasza hello28 (#477) üzenetére


Blaise
veterán

VTEN teljesen jó lejátszó, nekem bejön a VXP képjavítás, de vannak akik szerint nem az igazi.

(#479) Q válasza hello28 (#477) üzenetére


Q
senior tag

VXP nélkül is jobb a képe mint az a210-nek. Én egy a400-at cseréltem le rá. Itt nincs különbség, de nem tudom kipróbálni uhd megjelenítővel (fhd projektorom van), ott biztosan hozná az előnyét.

(#483) Lacielvtárs válasza Q (#479) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, én is A400-asra cseréltem le az LG SmartShare player ;]
határozott előrelépés történt :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#484) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Popcorn B110 lejátszom. Tudom nem mai darab de még nagyon jól működik és nem is feltétlen akarom lecserélni (nekem fontos az analóg 5.1 hangkimenet és nagyon jó, hogy 2 SATA-s HDD-t tud közvetlen kezelni.

Két kérdésem lenne a lejátszót illetően.

1. Eddig nem használtam hálózatos tartalmak lejátszására, de most szeretném. Kérdésem, hogy egy Synology DS416 NAS-ról tud-e FullHD-s filmeket akadás mentesen LAN-on keresztül lejátszani (közös hálózat), azért kérdezem, mert csak 100 Mbit-es LAN van benne, elvileg elégnek kell lennie, de akinek van tényszerű tapasztalata kérem írja meg!

2. A B110-ben még csak HDMI 1.3 van. Eddig sima FullHD-s projektorral (Otpoma HD20) használtam. Tudom BlueRay 3D-re nem elég a HDMI 1.3 (oda 1.4 kell), de kérdésem hogy az egyéb elterjedt pl. Side-by-Side, Frame-Pack, Over-Under típusú 3D-hez elég? Ezt le tudja játszani a B110-es azaz egy ilyen fogadására képes projektornak Optoma HD141X-el képes lenne kivetítésre elküldeni?

Köszönöm előre is a válaszaitokat.

PappZ

(#485) Q válasza pappzo (#484) üzenetére


Q
senior tag

Helló!
Én sokáig használtam B110-et, nagyon jó kis alaplap volt. Nem is értem, hogy miért nem vitte a B szériát tovább a Popcorn.
1. A nevezett NAS-ról könnydén menni kell a full hd-nak. Nálam semmi gond nem volt még egy jóval gyengébb NAS-ról sem.
2. Ezt nem próbáltam, mert nem volt 3d megjelenítőm, de úgy tudom, hogy az SBS és a OU nem gond. Ezt olvasd el:
http://popcornhour.hu/?oldal=termektamogatas&cikkid=105

(#486) pappzo válasza Q (#485) üzenetére


pappzo
csendes tag

Szia!

Köszönöm.

(#487) f27


f27
aktív tag

Sziasztok.

Egy olyan kerdesem lenne,hogy van olyan termeke a popcorn-nak,amelyik kepes online filmek lejatszara is?
Tehat egy weboldalon levo film inditasara.

(#488) Q válasza f27 (#487) üzenetére


Q
senior tag

Talán a Chameleon tudhatja az android vagy linux miatt. Csak tipp.

(#489) Szatura


Szatura
tag

Sziasztok!
Adott egy popcorn A210, valamikor sok évvel ez előtt még frissített de az óta nem is foglalkoztam vele illetve nem is követtem a dolgok állását, ma próbáltam de semmi.
Van valami lehetőség?
Azt tudni kell, használtan vettem nagyon régen, nincs róla papír stb, a hivatalos oldalon így abszolut elhasalt.
Eljött az ideje, hogy lecseréljem? internet tv funkcio jól jönne (kodi)

[ Szerkesztve ]

(#490) Lacsu válasza Szatura (#489) üzenetére


Lacsu
csendes tag

Szia!

Én a minap állítottam le és nyugdíjaztam az A-210-et, regisztrált hivatalos verzió volt, de nincs új firmware már vagy 3 éve. De nem is kellett, a mai napig hibátlan.

Ooo! Nem bánom én, ha az emberek a szájukra vesznek! Csak kezdjék a fenekemmel!

(#491) Q


Q
senior tag

Az A210-ből valószínűleg kihozták a maximumot. Ha nem kell BD3D, mint media player ma is mindenre elég.

(#492) Lacsu válasza Q (#491) üzenetére


Lacsu
csendes tag

Így van, mai napig imádom, csak kinőttem. Mivel nem lát 2 tb-nál nagyobb merevlemezt, ezért cseréltem csak le az A-500-ra. Amúgy a rádiós távirányítója még jobb is, mint az A-500 infrása.

Ooo! Nem bánom én, ha az emberek a szájukra vesznek! Csak kezdjék a fenekemmel!

(#493) Q válasza Lacsu (#492) üzenetére


Q
senior tag

A menüben mozgás sebessége gyorsabb az újnál? Az a tapasztalatom, hogy hiába az erősebb hardver, a menü, a bekapcsolás sebessége, semmit nem fejlődött. Én használtam B110-től Vtenig szinte minden modellt. Az 500-as modellekkel még nem találkoztam. Igaz, hogy már régóta csak hálózatról etetem. Lehet ezért is lassabb minden?

[ Szerkesztve ]

(#494) tlala válasza Lacsu (#492) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem az A-210 távirányítója infrás.

(#495) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Tegnap belefutottam egy olyanba az A-400-amon, hogy miután a filmet STOP gombbal megállítom, majd újra megnyomom a PLAY-t, onnan folytatja a filmet, ahol kikapcsoltam. Na de újra akartam kezdeni! Kénytelen voltam a tárcsát nyomogatva, percenként visszaléptetni a filmet.
Mit kellett volna nyomnom?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#496) Q válasza Palika71 (#495) üzenetére


Q
senior tag

Számbillentyű "0" vagy kétszer a stop, de hosszan nyomod a "kurzort", akkor is gyorsan az elejére pörög.

[ Szerkesztve ]

(#497) Q válasza Q (#496) üzenetére


Q
senior tag

Rosszul emlékeztem, a 2x stop nem ennél a lejátszónál működik. :B

(#498) Palika71 válasza Q (#496) üzenetére


Palika71
őstag

:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#499) duel79


duel79
csendes tag

Üdv.
Tabletes vezérléshez kell internet kapcsolat?

(#500) Q válasza duel79 (#499) üzenetére


Q
senior tag

Internet addig kell, míg a jukebox-ot összerakja. Utána csak az kell, hogy a pch és a tablet egy hálózaton legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.