Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Galahed válasza HIJ (#298) üzenetére


Galahed
senior tag

Tulajdonképpen a Sigma chipkészlet gyártója tehet róla (Sigma SDK hiányos és nem bocsájtja a Popcorn-Syabas rendelkezésére), hogy a Syabas nem tud időben normális FW-t kiadni., egyszerüen képtelenség enélkül jót összehozni.

Nemigazán találtam bug-ot, talán egyszer fagyott le (és nem is film közben). Mondjuk nálam annyi a dolga, hogy letöltött filmeket , sorozatokat (napi 1-2 db-ot HD- ben) megnézzem. Ezenkivül az NMJ -t tartom rajta karban, azt is szgépről a toolbox segítségével. (iMAC-paralel- NMJToolbox v2)

(#302) g@bo válasza Galahed (#297) üzenetére


g@bo
nagyúr

én az a400 nál nem éreztem hogy dualcore lett volna a cucc, sőt azt sem, hogy mitől volt egy a400 80k és egy a410 100e huf.

eladtam az a400-at a francba és vettem gombokért / negyedár/ egy wdtv live streaming lejátszót.

mondjuk lehet a vtenre ráállok, ha nem 66k lesz újonnan hanem max 40, többet miért érne?
/jó lenne 3d és x265 lejátszás/

(#303) Palika71 válasza Galahed (#300) üzenetére


Palika71
őstag

Így már nyilván Vten :) .

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#304) djpundro2


djpundro2
tag

Lehet nem ide tartozik de biztossan hasznaltok ilyent is hogy Soundbar.
eladom mert nagy komplett ra tertem at,ha valakit erdekelne irjon .soundbar-sony-ht-ct780
[link]

(#305) djpundro2 válasza Galahed (#301) üzenetére


djpundro2
tag

(#301) Galahed
Tudnal valami jo leirast küldeni a Vten nel a NMJ re ?Cover ekre.Vagy valaki mas ha lenne olyan kedves ha elküldene az email cimemre .Mivel en Ausztriaban elek .
dj.pundro@aon.at cimre ?
Köszönöm elöre is .

(#306) Galahed válasza djpundro2 (#305) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia.

Sajnos csak a VTEN felhasználói kézikonyv van, ami néhány oldalban taglalja az NMJ funkcióit. Én az NMJ Toolbox V2-t használom, számítógépen, azzal tartom karban az NMJ-t. (nem a VTEN-ről).

NMJ Toolbox

(#307) allein


allein
addikt

Szevasztok. Eladó sorba került az A-410-es Popcorn, ha valakit érdekel írjon rám.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#308) HIJ válasza allein (#307) üzenetére


HIJ
őstag

Na bammeg, jókor szólsz... :) Mennyiért dobálod?

(#309) allein válasza HIJ (#308) üzenetére


allein
addikt

Szia. Infók a linkben.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#310) djpundro2 válasza Galahed (#306) üzenetére


djpundro2
tag

Sajnos ez angol NMJ ,nincsen valami magyar iras hozza ?vagy nemet ?

Talatam itten valamit .http://www.popcornforum.de/showthread.php?tid=16972

[ Szerkesztve ]

(#311) Galahed válasza djpundro2 (#310) üzenetére


Galahed
senior tag

Sajna nem tudok róla, hogy lenne. (kézikönyv elvileg van magyarul is, de az csak néhány oldalon irja az NMJ-t)

(#312) Palika71 válasza allein (#309) üzenetére


Palika71
őstag

Ez a 410-es olyan, mint a Ferrari Enzo. Minél régebbi, annál drágább! :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#313) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Vten vs a4x0, hasonlította össze valaki kép/hang minőségre?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#314) allein válasza Palika71 (#312) üzenetére


allein
addikt

:DDD :D :DDD Az ára irányár :K Van már másik lejátszó, szóval nem sűrgös :N

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#315) Galahed válasza Mezga Aladár (#313) üzenetére


Galahed
senior tag

Pl a popcornhour.hu de az meg ugye lehet propaganda is. Azt állítja, hogy egy hajszálnyival jobb a Vten.

(#316) Mezga Aladár válasza Galahed (#315) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezért lett volna jó ha valaki sk tapasztalattal bír.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#317) zsolt501 válasza Mezga Aladár (#316) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Maradjunk annyiban marketing, mert lehet bűvészkedni a kép javító algoritmusokkal, de az nem lesz az eredeti.
Ahoz hogy tudjuk milyen volt az eredeti kép amit a filmes cég kitalált azt nem egyszerű megtudni, és a képpel minden bűvészkedés szerintem a marketing része.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#318) Mezga Aladár válasza zsolt501 (#317) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hmmm. A fiam készít videó anyagokat 4k, fhd formátumban. Lehet kellene egy sk tesztet csinálnom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#319) zsolt501 válasza Mezga Aladár (#318) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy már kicsit közelebb lehetsz a valósághoz, de egy kijelző kalibrálás sem árt előtte, mert ugye ez is kihat a látványra. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#320) Galahed válasza Mezga Aladár (#318) üzenetére


Galahed
senior tag

Ha 4K akkor Vten, mert az A-4xx tudomásom szerint nem játszik le 4K-t...

(#321) djpundro2


djpundro2
tag

Megmondana valaki hogy itten a bealitasnal a szin bealitasnal a vten nel melyikree kell alitani?Egy uhd teven?Mi eggyaltalan a különbseg ?

[ Szerkesztve ]

(#322) allein válasza Galahed (#320) üzenetére


allein
addikt

Megerősítém, én A-410-es lejátszóm nem játszotta le a 4K tartalmú filmet. Mostani sem játssza le, se baj :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#323) c4 válasza djpundro2 (#321) üzenetére


c4
őstag

A BD szabvány szerint a BT.709-re.

(#324) djpundro2 válasza c4 (#323) üzenetére


djpundro2
tag

KÖSZI ,de megis mit jelent bd szabvany ?

(#325) c4 válasza djpundro2 (#324) üzenetére


c4
őstag

A rec 709-es színtérszabványt.

(#326) djpundro2 válasza c4 (#325) üzenetére


djpundro2
tag

különben mas ra ha alitom (nem vagyok otthon most) LATSZIK KÜLÖNBSEG ?vagyis ugy kerdem minek a többi bealitas ha ez a szabvany ?mire hasznaljak?
A masik a nmj toolboxnal ha megnyitom valami hibat ir ki ,mi ez ?masik verzio kellene?windows 10 em van .

[ Szerkesztve ]

(#327) c4 válasza djpundro2 (#326) üzenetére


c4
őstag

Azt nem tudom, hogy te mit látsz vagy érzékelsz, de a bt.709-es színtérkimeneted a teljes RGB színvisszaadást támogatja. Az UHD-hez a rec 2020 is elérhető lesz. Itt a leírás hozzá.

Az nmj toolboxot passzolom.

(#328) zsolt501 válasza c4 (#327) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 2020-as a HDR-es UHD amit ugye jelenleg nem minden készülék támogat, illetve a filmnek is ebben kell lennie, mert különben semmi különbséget nem fogsz észrevenni.
És a leírásokból pont a lényeg maradt ki, mégpedig a HDR, ezért is készült a 2020 igazán.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#329) c4 válasza zsolt501 (#328) üzenetére


c4
őstag

Mivel a VTEN nem támogatja a HDMI 2.0.át, így a rec 2020-as színteret, sem a HDR-t, így lényegtelen is.
Majd a következő generáció.

(#330) Mezga Aladár válasza djpundro2 (#326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Töltsd le a mediainfo dll.-t, kicsomagolva másold a progi könyvtárába.
ycbr auto

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#331) djpundro2 válasza Mezga Aladár (#330) üzenetére


djpundro2
tag

meglett köszi .de en ezt a NMJ tollboxot nem valami egyszerünek talalom ,vagy is elsem tudom vele kezdeni .
Van valami leiras valahol ?bar nemet vagy magyar nyelven?

(#332) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Üzembe helyeztem egy használt A-400-at. Külső HDD-t kötöttem rá háttértárolónak.
A hálózathoz wifin csatlakozik.
Szeretnék rá torrent klienst telepíteni, és szeretném rátenni (?), használni a jukebox funkcióját.
Optimista módon azt hittem, hogy belépek az App Store-ba, és letöltöm az alkalmazásokat. Na de ott semmi ilyet nem találtam.
Nagyon örülnék, ha valaki venné a fáradságot, és kiképezne ezekből a dolgokból.
KÖSZI!

(A Beállítások, Karbantartásnál találta egy olyan részt, ami feltelepítene különböző szerver programokat, és torrent klienset is, de az le akarja előbb formázni a külső HDD-met. :Y Így gondolom, hogy nem ott kell.)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#333) Palika71 válasza Palika71 (#332) üzenetére


Palika71
őstag

Ja, és a letöltést egy laptopról szeretném vezérelni.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#334) Palika71


Palika71
őstag

A jukebox-ot közben megoldottam. Maradt a torrent probléma.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#335) Galahed válasza Palika71 (#332) üzenetére


Galahed
senior tag

Van benne torrent kliens
(menüből: NMT programok telepítése - ehhez kell tárolóhely. - kártya vagy hdd - Utána böngészőböl el lehet érni a klienst (kézikönyv))

Nem emléxem, hogy az A-400-ban van-e SD kártyahely, ha igen akkor tegyél bele , arra tedd az NMT programokat.

[ Szerkesztve ]

(#336) djpundro2


djpundro2
tag

Ugye masnal is mindeg bekapcsolasnal ujbol kell csatlakoztatni a VTEN t az internethez?
Nalam ha bekapcsolom nem magatol kapcsolodik ,iszonyuan idegesit !Probaltam ugyanazt az ip et hogy kapja a reutertol ,de akkor sem ,csak ha kihuzom es bedugom ujbol a lan kabelt .akkor kapcsolodik automatikussan ,tehat felkell alnom minden alkalommal ha bekapcsolom .

(#337) Palika71 válasza Galahed (#335) üzenetére


Palika71
őstag

Vna rajta SD kártya hely. Tehát, ha SD-re telepítem a program csomagot, akkor már az USB-n csatlakoztatott külső HDD-re is megy a megosztás?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#338) allein válasza djpundro2 (#336) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nekem igaz, hogy A-410 volt de soha nem volt ilyen jellegű gondom a bekapcsolás után.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#339) Mezga Aladár válasza djpundro2 (#336) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Utoljára ilyet az a200 csinált de az gyárilag h&lye volt ha, gigabithez csatlakozott. Cserélj kábelt, és ha akkor is rossz akkor gari.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#340) donceleger8 válasza djpundro2 (#336) üzenetére


donceleger8
őstag

Nem, nekem nem kell. Ott valami bibi van.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#341) djpundro2


djpundro2
tag

Es mindegy hogy fix ip vel vagy auto ip vel alitom be ?nalatok hogy van ?
Es ha kikapcsolod hatul akkor is ha bekapcsolod bemegy az internetbe sajat maga ?

(#342) djpundro2 válasza djpundro2 (#341) üzenetére


djpundro2
tag

KICSERELTEM A KABELT.vicc most megha hatul is kikapcsolom ,akkor is kapcsolodik az internethez automatikusan.
Hat nem ertem .

(#343) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

A VTEN tulajokat kérdezném, hogy az alábbi idézet még helytálló, vagy javították már?

A korábbi Popcorn Hour modellekhez képest a VTEN már nem játszik le DVD-ket menüvel együtt, mivel a Sigma Designs ehhez az új processzorhoz már nem biztosítja a szükséges programkódokat, amely a DVD-hez kellene. Ettől függetlenül lejátszható DVD ISO fájl, DVD mappa, vagy USB-s optikai meghajtóba helyezett DVD-lemez is, bár ilyenkor csak az első cím (TITLE) érhető el, és nincs menü (2015. április állapot).

"So say we all"

(#344) Galahed válasza Palika71 (#337) üzenetére


Galahed
senior tag

Ezt konkrétan nem próbáltam. Nálam a Vten-en. SD-re telepítettem az NMT-s pogramokat. Működnek szépen.
Szvsz 99%-hogy meg tudod adni a transmissionben (Popcorn torrent kliens), hogy hova tegye a letöltéseket, ha erre gondoltál.

(#345) Galahed válasza djpundro2 (#336) üzenetére


Galahed
senior tag

Semmi gondom vele... Belső hálón fix ip címet kap a routertől. Nem a Vten dolga az internet "megtalálása"
A routert kell konfigurálni a netre, onnan meg megy a Vten felé (is).

[ Szerkesztve ]

(#346) djpundro2 válasza Galahed (#345) üzenetére


djpundro2
tag

Akkor okes minden es nagyon megbaratkoztam eddig a szappantarto VTEN NEL :Nagyon tetszik mobilrol es tablettrol is a kezeles .Lenyegeben allandoan kapcsolatban van st by ban az internettel ,mivel mobillal be is birom kapcsolni .
Azt hittem csak kodi jöhet nekem szamitasba ,de ahogy latom eddig nekem megfelelö ,igy hogy a coverkezeles a pc en is megtanultam .Legalabb nem kell attol tartani hogy most jo vagy nem jo a kepminöseg .aVTENN nel biztos jo.

(#347) zolaas


zolaas
senior tag

Adott egy mappa amiben több kis film van, 13 db mkv. Hogy tudom rávenni a popit arra, h folyamatosan lejátsza ezeket?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#348) Q válasza zolaas (#347) üzenetére


Q
senior tag

Ne az enterrel indítsd a lejátszást, hanem a play gombbal.

(#349) Palika71 válasza Galahed (#344) üzenetére


Palika71
őstag

Köszi!!!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#350) zolaas válasza Q (#348) üzenetére


zolaas
senior tag

:R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.