Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) sad_Vamp válasza OliMac (#1396) üzenetére


sad_Vamp
őstag

SMB1-et kapcsold vissza esetleg.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#1402) OliMac válasza sad_Vamp (#1401) üzenetére


OliMac
csendes tag

Köszönöm, ez segített. Csak a Client volt bekapcsolva, a Server nem. Valami frissítés (?) bizonyára kikapcsolta.

(#1403) nec6610


nec6610
csendes tag

Szevasztok, rokonoknál van egy A400-as popcorn, Telneten belépve láttam, hogy standard linux, 100 éves kernel, semmi csomagkezelő, esetleg wget, meg ha valami egyszerűbb szoftver make-el lehetne fordítani.

Valaki találkozott-e már bármilyen custom firmware-el, amivel valamilyen frissebb kiadású linux van az ebben futó ARM-re fordítva?

Valahogy meg akarom neki oldani, hogy manual frissítsek rajta, meg új szolgáltatásokat tegyek fel, de a 100éves kernel nem sok szabadságot enged..
Az a bajom, hogy nem akarok sok időt elégetni erre, ha nincs ötlet, akkor raspberryből csinálok neki egy sokkal modernebbet, de nem akartam elengedni olyan könnyen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1404) kigyi_23 válasza nec6610 (#1403) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nincs hozzá semmi. Egy orosz fw fejlesztéséről tudtam még 2-3 éve, de volt akinek soha többé nem bootolt így aztán nem raktam fel. Azóta meg már mi történt azzal a csapattal. Amúgy meg mi az ami nem megy az A400-al amire szükséged lenne? Ok H265-öt nem viszi, de más problémáról nem tudok. (nekem A500 van szóval nem vagyok annyira jártas a 400-as problémáival kapcsolatban.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1405) sad_Vamp válasza kigyi_23 (#1404) üzenetére


sad_Vamp
őstag

H265 igen és vlmi már pár éve gyakori hangformátumot sem sajnos.... de a legnagyobb bajom, hogy a "rohad" (azaz ragad) a távirányító ...saját magát lebontó műanyag rulz.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#1406) kigyi_23 válasza sad_Vamp (#1405) üzenetére


kigyi_23
addikt

Jah a táv az szutyok még az A210-es távját használom néha, de igazából van hozzá univerzális távom és a telefonomról is tudom 2 appból is irányítani, ha kell így annyira nem gond. Szerencsére az A500-as visz mindent egyenlőre.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1407) nec6610 válasza kigyi_23 (#1404) üzenetére


nec6610
csendes tag

Szia,

Van egy jo hardver amin simán lehetne plex szervert, vagy streaming szolgáltatók klienseit futtatni.
Lehetne mondjuk ha van norlális linux hozzá, homebridge és/vagy HomeAssistant központot csinálni belőle.
Lehetőség millió, ha van egy friss linuxod hozzá.
Azóta a találtam egy ilyen projektet https://github.com/RobertCNelson/linux-dev, amiben ez a proci is szerepeltetve van. Megpróbálom majd a jövő héten lebuildelni, ha megy valami, akkor visszajelzek.
Közben nézem, hogy 0,5GB RAM van benne, az pedig, hogy mindent IS tudjon egyszerre lehetetlen, de az egyik feladatot csak megtudja oldani.

(#1408) KalauzImre válasza hencoooo (#1400) üzenetére


KalauzImre
csendes tag

Szia,

Bár nem Én kértem,de megtennéd,hogy nekem is elküldöd?

Köszi,üdv:
Imre.

(#1409) hencoooo válasza KalauzImre (#1408) üzenetére


hencoooo
csendes tag

Hello!

Ment üzenetben.

Üdv.

"Én Toydari vagyok, rám nem hatnak az elmetrükkök, rám csak a PÉNZ hat! Ha nincs pénz, nincs árú, nincs üzlet!" (Watto, Star Wars)

(#1410) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!
Adott egy A410 lejátszó, mostanában elég sokszor előfordul az hogy elindítok egy filmet majd egyszerűen nincs hang.
legutóbb a Avatar.The.Way.of.Water.2022.1080p.MA.WEB-DL.DD+5.1.Athmos.H264.Hun-No1.mkv okozott neki problémát.

Próbáltam már többféle firmware-t is használni de nem jártam sikerrel.

(#1411) sad_Vamp válasza Asrach (#1410) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szerintem egyszerűen nem tudja a dolby atmos-t....de ez csak tipp (nekem jóval régebbi popim van)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#1412) hencoooo válasza Asrach (#1410) üzenetére


hencoooo
csendes tag

Szia!

Milyen kimeneten át küldöd ki a hangot?
Nekem is volt már hasonló tapasztalatom, bár a pontos szituációra nem emlékszem, de kipróbáltam mondjuk hdmi helyett optikait, és akkor ment. Nekem A500-am van. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de talán a kábel vagy a kimenet típusa/ verziója a szűk keresztmetszet és az nem tudja ezt az adatfolyamot kezelni? :F

Ez csak egy gondolat. Azért próbáld ki, ha van rá lehetőséged, sokat nem veszíthetsz. ;)

Üdv.

"Én Toydari vagyok, rám nem hatnak az elmetrükkök, rám csak a PÉNZ hat! Ha nincs pénz, nincs árú, nincs üzlet!" (Watto, Star Wars)

(#1413) Q válasza Asrach (#1410) üzenetére


Q
senior tag

Ha a hangot feldolgozás nélkül küldöd ki HM erősítőre, akkor szólnia kell. Atmos-nak is. Ha az A410-nek kellene dekódolnia, akkor lehetnek ilyen gondok, annak ellenére, hogy elvileg kódol DD+-t, gyakorlatban nem mindig sikerül neki. Optikai kimenetet sosem használtam, csak HDMI-ről tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1414) aty-73 válasza kigyi_23 (#1395) üzenetére


aty-73
aktív tag

Szorry a szünetért!
Visszatértem!!!
:DD :)) :DD

Tesztnek töltöttem le a szóban forgó filmeket, nem saját szórakoztatásomra.
Mint ahogy most is tettem az Avatar.The.Way.of.Water.2022.1080p.MA.WEB-DL.DD+5.1 Atmos.H.264.HuN-No1 release-t.

A helyzet változatlan a pecakúránál, de majd cserélek SSD-t és azzal is tesztelem.
:R

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1415) aty-73 válasza Asrach (#1410) üzenetére


aty-73
aktív tag

Letöltöttem tesztre az Avatar.The.Way.of.Water.2022.1080p.MA.WEB-DL.DD+5.1 Atmos.H.264.HuN-No1 release-t.
A gép, A-500.
Sztereó RCA kimeneten megy a magyar DD+ és megy az angol atmos hang is.
A gép végzi a kódolást.

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#1416) kigyi_23 válasza aty-73 (#1414) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azóta végig néztem, hát nem az én ízlésemnek való, de akadni nem akadt. Továbbra sem találtam olyan anyagot ami akadt volna a gépen. Hang nálam direktben megy ki az AVR majd kibontja ő végzi a kódolást.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1417) bacinus válasza Q (#1413) üzenetére


bacinus
csendes tag

szerintem optikain nem megy át a dd+

(#1418) Q válasza bacinus (#1417) üzenetére


Q
senior tag

Pont azt írtam, hogy optikain soha nem használtam. De már ki sem tudom próbálni, mert a hétvégén eladtam az utolsó példányt is ami itthon volt. Amilyen szépen indított a cég, olyan gyalázatosan felyezte be. :(((

(#1419) bacinus válasza Q (#1418) üzenetére


bacinus
csendes tag

pont azért írtam, én tudok róla nyilatkozni.
így másnak nem kell kipróbálni. dekódolással kell lebutítani hogy optikain átmenjen.
és pont olyan jó lesz a hang, mint amilyen a kolléga sztereó rca-ján átmegy :-)

igen, kár érte, kimagaslóan jó képminőséggel rendelkeztek ezek a lejátszók.

(#1420) Q válasza bacinus (#1419) üzenetére


Q
senior tag

Ja, így már értem amit írtál. :B

(#1421) MAFLALA


MAFLALA
csendes tag

Hello Mindenki ...Panasonic tx-p42c10e + popcorn Hour a 400 dolby digital plust nem akarja megszólaltatni. Tudnátok segíteni? :F Más tv-n működik..
Előre is köszi :C

(#1422) kigyi_23 válasza MAFLALA (#1421) üzenetére


kigyi_23
addikt

Max a lejátszó saját kódolásával sikerülhet ez még egy Viera? Nem egy mai darab :D Szerintem amikor azt gyártották még nem is nagyon volt DD+

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1423) MAFLALA válasza kigyi_23 (#1422) üzenetére


MAFLALA
csendes tag

pedig a tv leírásába benne van... De érdekes ,hogy egy pch 110 viszont meg tudja oldani,hogy szóljon... :F :F :F

Audió teljesítmény: 2 x 3 RMS WattZaj csökkentésMono Sztereó hang: NICAM Sztereó tunerSRS TruSurround XT - Dolby Digital Plus kompatibilis

[ Szerkesztve ]

(#1424) kigyi_23 válasza MAFLALA (#1423) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hát akkor audio beállításokban tessék keresni a megoldást :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1425) xandus


xandus
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene. Popcorn C300. Mi lenne az ideális video beállítás nála? Blu-ray és DVD is van vegyesen. Néha a DVD képet eldobja. A hang megy tovább a kép egy másodpercre megszakad. Előre is köszi a választ.

(#1426) kigyi_23 válasza xandus (#1425) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szia!
Nem ismerem a C300-at, de A210, A400 és A500 is ugyanarra volt kényes ilyen esetben, hogy a winyó ami benne volt nem tudta valamiért ellátni adattal. Nyilván DVD esetén nem lehet valami nagy az átviteli sebesség igény, de nézd meg másik adattárolóról, ha van rá lehetőséged. Ha hálózatról megy akkor pedig ott keresném a problémát nem az egység beállításaiban, mert ezzel el kell bánnia mindenféle beállítás nélkül is. Már az A210 is vitte a BD lemezeket is gond nélkül nemhogy a DVD-t, pedig az lényegesen gyengébb hw volt annakidején.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1427) xandus válasza kigyi_23 (#1426) üzenetére


xandus
csendes tag

Üdv. Kettő db 1TB ssd van benne.

(#1428) kigyi_23 válasza xandus (#1427) üzenetére


kigyi_23
addikt

Teljes reset esetleg volt már? Tudom gáz, de ez nem normális működés ezeknek a lejátszóknak a BD50-es lemez lejátszása sem okozhat megterhelést azt is kisujjból tudnia kell SSD-ről meg főleg. HDMI kábel is okozhat szinkron problémát a hang és kép között bár ritka, de volt rá példa más lejátszóknál.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1429) xandus válasza kigyi_23 (#1428) üzenetére


xandus
csendes tag

Reset megvolt, hdmi kábel csere is volt. Sata kábelt nem cseréltem még, de azokat újonnan vettem. Akkor arra van esély, hogy nem vido beállítás okozza a gondot?

(#1430) repro


repro
tag

Sztok!
Külső meghajtót szeretnék használni. MS-DOS (FAT 32)-re van formázva. Sajnos hiába dugom össze nem látja a rajta lévő filmeket.
Ha NTFS-re van formázva akkor jó. Ezzel viszont a SMART TV nem látja.
Van rá valami ötletetek, hogy mindkettő lássa?
Előre is köszönöm

(#1431) kigyi_23 válasza repro (#1430) üzenetére


kigyi_23
addikt

Exfat? De amúgy nem értem mitől lett ez Popcorn-al kapcsolatos :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1432) sad_Vamp válasza repro (#1430) üzenetére


sad_Vamp
őstag

azt olvas TV-d amit olvas... azon NEM TUDSZ VÁLTOZTATNI

(és ez nem popi probléma, hanem smartTV probléma)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#1433) szabzoltan1


szabzoltan1
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék hogy esetleg létezik e CFW a popcornokra?
Van itthon egy a410es és egy régebbi, amit zenehalgatásra használok, de jo lenne ha egy kicsit fel lehetne frissiteni.
Köszönöm

(#1434) Massoud


Massoud
csendes tag

Sziasztok!
Már a második V-Ten lejátszom hal meg ( újraindulgat, lefagy, sötét képernyő stb) van valaki aki ezeket javítgatja sikeresen? Utálom az Androidos lejátszókat, nem akarok száz eres új lejátszót venni, esetleg próbáljak egy használt A500-at?

(#1435) kigyi_23 válasza Massoud (#1434) üzenetére


kigyi_23
addikt

Persze van szerviz még itthon nekem a villámcsapottat is megcsinálták :D (igaz az A500 volt, de hát egy kutya ami a javítást illeti)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1436) Massoud válasza kigyi_23 (#1435) üzenetére


Massoud
csendes tag

Ha az érdi, Páva utcaira gondolsz, ott nem foglalkoztak vele.
Adott egy erősebb tápegységet, de csak ennyi volt, sajnos.

(#1437) kigyi_23 válasza Massoud (#1436) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nekem megcsinálták rendesen, sajnálom, ha neked rossz tapasztalatod volt velük.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1438) Massoud


Massoud
csendes tag

Nem is vállalták el.
Potyára mentem ki Érdre.

(#1439) Massoud


Massoud
csendes tag

Na de ma, felcsillant a remény, vettem 5000 Ft- ért egy 410- est, meg egy Dune HD TV W 301- et :) .
Nagyon szép állapotban van mindkettő, remélem így már nem kísértenek az andoidos vacakok.

(#1440) Gemini1


Gemini1
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Popcorn A410 lejátszó,melyben Western Black Caviár 1TB-os winyó a háttértár
melyről többnyire zenét hallgatok,külső DAC segítségével.
Kérdezném,hogy 1 SSD-re cserélve minőségjavulás elérhető lenne?
Az SSD a winyó helyett lenne a lejátszóba beépítve.
A segítséget előre is köszönöm :)

(#1441) maccogo


maccogo
friss újonc

Boldog új évet kívánok!
Segítséget kérek.
Nem vagyok számítógép guru, csak a mindennapokhoz szükséges irodai alkalmazásokat ismerem.
Most lettem gazdája egy Popcorn Hour A-210-es lejátszónak.
Eddig asztali gépen töltöttem le torrentes oldalakról filmeket, amiket kimásoltam pendrive-ra és bedugva a TV USB csatlakozójába néztem meg.
Valaki le tudná ékes magyar szavakkal (kihagyva az angol rövidítéseket és a szakszavakat megmagyarázva) írni, hogy hogyan érjem el, hogy a lejátszón keresztül letöltsek filmeket mondjuk egy jelszóval védett torrentes oldalról (pl. nCore). a saját beépített vinyójára és onnan meg tudjam nézni a TV-n? Nincs házimozi rendszerem, egy egyszerű LCD tévém van, amit HDMI kábellel tudok rákötni a lejátszóra.
A lejátszóba nem volt merev lemez amikor megkaptam, most rendeltem egy SSD-t, ami a közeljövőben megérkezik és be tudom rakni.
Kell-e letölteni hozzá valamit? Amit letöltöttem azt hogyan telepítsem a lejátszóra?
Egyáltalán hogyan kezdjek hozzá?
Köszönöm előre is a megértő segítségeteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.