Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Mezga Aladár válasza Lali-213 (#1250) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

pü ment.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1252) Mezga Aladár válasza Lali-213 (#1250) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt találtam még.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1253) Lali-213 válasza Mezga Aladár (#1252) üzenetére


Lali-213
senior tag

Hálásan köszönöm, sikerült pendrive segítségével feltenni a NMT appokat. :) :R

(#1254) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. A410-nél, ha a belső HDD-n lévő zenékből elszeretnék indítani egy komplet albumot akkor azt, hogy tudom megtenni? Ha rákattintok egy trackre az albumon belül, akkor csak azt az egy számot játssza le. Vagy egyesével kijelölgetem és úgy adom a lejátszási listához, de ez eléggé kínlódás egy 15-20 trackes albumnál. Van valamit ötletetek?
NMJ-t is csináltam, leszedtem az NMJ Toolbox2-öt is, de teljesen átláthatatlan logikátlan az egész és 1 óra után feladtam.

[ Szerkesztve ]

(#1255) Mezga Aladár válasza Sakab (#1254) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Play gomb az első trackre az albumon belül és megy az album lejátszás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1256) Sakab válasza Mezga Aladár (#1255) üzenetére


Sakab
senior tag

Uhh ez gyors volt, ezt így pont nem próbáltam. Köszönöm a gyors választ. Esetleg ezzel kapcsolatba van valakinek infója, h h lehet felvarázsolni ezt a béta audi playert?

[link]

(#1257) mocsyvitya99


mocsyvitya99
csendes tag

Sziasztok! Van egy popcorn hour C-300 as készülékem, és egy Synology Ds220+-om. A NAS otthon van, viszont a Popcorn a kollégiumban. Milyen módon tudom elérni az otthoni NAS-t? A hálózaton miket kell beállítanom, hogy elérjem a mappákat a NAS-on? Válaszokat előre is köszi :).

(#1258) Q válasza mocsyvitya99 (#1257) üzenetére


Q
senior tag

Szerintem ezt nem lehet megoldani. De én csak lelekes amatőr vagyok, ha jár itt hálózatos szakember, lehet majd megcáfol.
Régen, amikor még DSM_5 futott a Synologykon, úgy oldottam meg a külső hozzáférést, hogy A DSM-en keresztül regisztráltam egy ingyenes DDNS szolgáltatónál (talán a NO-IP), beállítottam a routerben a port továbbítást és szolgáltatótól kapott címre csatlakozva elértem a NAS-t. Arra nem emlékszem, hogy a megadott mappát, vagy kompletten. De, hogy ezt a címet be lehet-e állítani a Popcornban...???
Talán a másik megoldás a Plex lehetne, de az én NAS-omon már nem fut (DS413) de lehet, hogy már C300-on sem.

(#1259) mocsyvitya99 válasza Q (#1258) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Köszi a választ! Ugyan így próbáltam, ddns, port forwarding, csatlakoznék rá, de nem akar működni rajta. Himedia médialejátszón gond nélkül.
Plexet lehet rá tenni a c300-ra, de mikor beirom a nyílt IP címet, és csatlakoznék, errort ír ki. :/

(#1260) Q válasza mocsyvitya99 (#1259) üzenetére


Q
senior tag

Sajnos a c300-ra megszűnt már minden támogatás. Gyanítom, hogy a Plex ezért dob hibát, mert régi verzió. A c300 helyi hálózaton még tökéletesen teszi a dolgát ha filmet szertnék nézni, de a netes appok már kezdenek kihalni róla. :(

[ Szerkesztve ]

(#1261) mocsyvitya99 válasza Q (#1260) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Hát ezt szomorúan könyvelem el. Köszönöm szépen a segítséget :).

(#1262) Sakab


Sakab
senior tag

A410-re fellehet varázsolni a Plexet?

(#1263) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok! B110-re NMT programokat el lehet valahol még érni?

(#1264) Q válasza Kbhont (#1263) üzenetére


Q
senior tag

[B-110]

[ Szerkesztve ]

(#1265) Kbhont válasza Q (#1264) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#1266) Palika71 válasza Mezga Aladár (#1252) üzenetére


Palika71
őstag

Próbáltam megkeresni az oldalon a 410-es szoftverét, de a file már nem tölthető le. Aztán megnéztem a linkelt 400-asét, de már az sem tölthető le. Vagy csak bénázok?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1267) Mezga Aladár válasza Palika71 (#1266) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem sajna nem elérhető. Ha kell akkor a 400 utolsó két szoftverét él tudom küldeni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1268) Palika71 válasza Mezga Aladár (#1267) üzenetére


Palika71
őstag

Megköszönöm!
Mert van egy 400-asom is. Háth kell még.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1269) Andre90


Andre90
tag

Sziasztok!
Egy Popcorn Hour A-410-est használunk egy ideje, viszont most felmerült, hogy szeretnénk Samba vagy FTP szerverként használni, hogy elérhessük a tartalmát az otthoni hálózaton. Ehhez fel kéne telepíteni az NMT Appsot, ahhoz viszont szeretné formázni a HDD-t ext3 fájlrendszerrel. Jelenleg NTFS fájlrendszert használok. A kérdés az, hogy lehetséges volna úgy megoldani, hogy két partíciót hozok létre, az egyik ext3, a másik NTFS, és a fájlokat továbbra is az NTFS partíción tárolnám? Néha biztonsági mentésre is használom az eszközt, és ha jól tudom az ext3 fájlrendszert csak olvasni tudja a Windows 10, írni nem.
Mit javasolnátok, milyen fájlrendszert használjak? Illetve van lehetőség másként is telepíteni az NMT Appsot?
Köszi előre is.

Üdv:
András

(#1270) Mezga Aladár válasza Andre90 (#1269) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Usb pendrive, a rendszer arra telepíted a progikat. A belső hdd meg változatlan.

#1268Palika71. Este megy PÜ.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1271) Andre90 válasza Mezga Aladár (#1270) üzenetére


Andre90
tag

Köszi a gyors választ. Egy SD kártyával is működhet a dolog? És akkor megmaradna az USB bemenet a cserélhető pendriveoknak (a másik USB-t a wifi stick használja).

(#1272) Mezga Aladár válasza Andre90 (#1271) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

igen

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1273) Palika71


Palika71
őstag

Lecseréltem az A400-at egy A410-re. Évek óta Torrentezéssel kerültek filmek az A400-ra, lassú volt, de teljesen megfelelt.
Viszont a 410esnél hiába próbálom elérni böngészőből a felületet, nem jelenik meg semmi. Mit kell ezen beállítani? Köszi a segítséget előre is!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1274) Mezga Aladár válasza Palika71 (#1268) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ment PÜ

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1275) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy A500-asom, amivel Flacokat, MKA-kat hallgatok a popi DAC-ával. Filmre pedig azt szeretném, hogy HDMI-n keresztül menjen át a nyers hang és a Denon dolgozza fel.
Kérdésem az lenne, hogy az alábbi beállításoknál mit válasszak ki?

Mert eddig úgy csináltam, hogy ha zenélni akartam átnyomtam mindent dekódolásra, ha pedig filmezni akartam akkor mindent tovább küldésre tettem. De igazából nekem itt a fenti beállítások egyike se mond semmit sem.

(#1276) Elek Popcorn válasza bigdigit (#49) üzenetére


Elek Popcorn
friss újonc

Szia, látom már rég voltál abban a cipőben, amiben most én vagyok. A Popcorn A-300-amban lefeküdt a HDD-m, ezzel a NMT-k is. A netről már nem elérhető, így nem tudom újratelepíteni rajta az NMT-t. Nem szedi le és telepíti automatikusan. Nincs meg véletlenül neked merevlemezen, abból az időből mikor leszedted? Emiatt a NAS és egyéb funkciói halottak. Nagyon megköszönném, ha tudnál segíteni, vagy legalább irányt adni, merre induljak tovább. Ürv: Elek

(#1277) Q válasza Elek Popcorn (#1276) üzenetére


Q
senior tag

A300-hoz próbáld meg ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1278) Q válasza Palika71 (#1266) üzenetére


Q
senior tag

A410-hez itt: [link]

A lemez ikonnál a 2. server még elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#1279) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Sziasztok

A210-esem van. Lehet rá valahogy gyógyítani wifi drivereket, hogy ne csak az original wifi dongle működjön? (20+20posta eurót nem nagyon rá kedvem rákölteni)

Esetleg lehet valahogy moddolni a cuccost? (pl.dualboot vagy hasonló?)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#1280) MiB


MiB
tag

Sziasztok!

Hogy kell beállítani a Popcorn-t úgy hogy BD-s(50 gb körül) anyagok is akadás mentesen menjenek NAS-ról NFS-el? A NAS-om egy Synology 918+, háló kábelek CAT 6 S/FTP 1000 Mbit, a Popcorn A 500 Pro. Ha pendrive-ról játszok egy egy 50 gb-os mkv-t az simán megy, szóval a hiba a Popcorn-ban vagy valami hálózati beállítás(NFS) vagy háló kártya vagy valami a software-ében.

Köszi!

(#1281) Mezga Aladár válasza MiB (#1280) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha felmountoltad a hálózati mappákat akkor a megosztás menüben az nfs-tcp állítsd be.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1282) MiB válasza Mezga Aladár (#1281) üzenetére


MiB
tag

Erre van beállítva a Popcorn-ban mégis akad. Neked akármilyen filmet visz?

(#1283) Mezga Aladár válasza MiB (#1282) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amíg volt addig nem volt gond. Nézd meg a hálózati beállításokat milyen sebességen fut a popi csatolója. Ott állíthatsz 10/100 és a gigabit között. Ha valamiért levált 10/100 akkor valami probléma van a hálózattal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1284) MiB válasza Mezga Aladár (#1283) üzenetére


MiB
tag

Ezt már kerestem de az 500 pro-ban sehol nincs ilyen. Tudnál csinálni egy screenshot-ot?

(#1285) Mezga Aladár válasza MiB (#1284) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Már nincs popim. Nem tudok képet csinálni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1286) Kukipapa_rr


Kukipapa_rr
tag

Sziasztok,

az A-410-esem sok-sok hosszú év után most egyszer csak feldobta, hogy firmware-t frissítene.

Ha rámegyek a kézi frissítésre, talál egyet, ahol minden paraméter undefined.

Mivel ez elég rendhagyó viselkedés, én arra tippelek, hogy talán megtörték a szervert, és ez valami hack-elt firmware, ami ki tudja milyen backdoor-t tesz fel, úgyhogy amíg nem lehet biztosat tudni, senkinek nem javasolt a frissítés (alapértelmezetten csak rá kell nyomni, szóval csak óvatosan).

Ki lehet kapcsolni a figyelmeztetést a menüben, és nem fog többet kérdezni.

Ha valaki ennél többet tudna, kérem, jelezze. Köszi.

(#1287) Szegedee


Szegedee
újonc

Sziasztok!

Az előző hozzászóláshoz: Nálam és ismerősöknél is ez a helyzet. Frissítés és utána kakukk. Analógon keresztül kell képet csináljak, hogy vissza állítsak mindent. Valami gond lehet a szerverrel. Nem lehet letölteni semmit az anya oldalról, a magyar oldal sem elérhető. Nem tudom mi lehet a gond. Szeretném feltelepíteni az NMT programokat és természetesen azt se tudja letölteni. Valakinek megvan az NMT telepítője? Most megvagyok lőve... :R

(#1288) Q válasza Szegedee (#1287) üzenetére


Q
senior tag

Úgy tűnik, hogy a cloudmedia lelőtt minden szervert. Nincs borító és felirat letöltés, Jukebox frissítés, nincs apps market, internet rádió.
Hogy ez most csak valami karbantartás vagy végleges? Fene tudja, de gyanítom, hogy a második verzió. :W
Firmware verziók is csak független tárhelyeken vannak meg:
[A410]

(#1289) Tommy0125 válasza Q (#1288) üzenetére


Tommy0125
újonc

Sziasztok!
Úgy tűnik végleg lekapcsolták. Van valami más lehetőség a jukebox frissítésére, további használatára?
Köszi!

(#1290) zcsucs


zcsucs
csendes tag

Sziasztok,
Sajnálatos hír, de a cloudemedia teljesen felhagyott ezzel az üzletággal és a popcornok támogatásával is. Ennek keretén belül eddig volt Jukebox meg app. támgoatás de innentől ennyi és nem is lesz utódja.

(#1291) repro


repro
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Adva van egy A-400, és egy MacMini. Mindkettő ethernet-tel csatlakozik
egy routerhez. A MacMini-n látom az A-400-at. Viszont az A-400 nem látja MacMini-t.
Hogyan tudom beállítani, hogy lássa. Ha lehetne részletesen kérném.
Előre is köszönöm!!

(#1292) bacsit4 válasza zcsucs (#1290) üzenetére


bacsit4
csendes újonc

Ez tényleg nem jó hír.

(#1293) Q válasza Tommy0125 (#1289) üzenetére


Q
senior tag

A jukeboxra nem tudom, hogy van-e megoldás, de az info gombra felugró borító- és háttérkép letöltésre valamikor használtam a Thumbgen nevű pc programot. Nem tudom ez létezik még?
Az internetrádiókra meg az onlinestream.live oldalról letölthető .pls fájlokat használom. Nem olyan elegáns mint a TuneIn volt, de 90%-ban működik. Indíthatók mint egy mp3.

(#1294) Tommy0125 válasza Q (#1293) üzenetére


Tommy0125
újonc

Köszönöm! Megpróbálom.

(#1295) Tommy0125 válasza Q (#1293) üzenetére


Tommy0125
újonc

Megpróbáltam, de sajnos nem jutottam előre. A jukebox lenne a lényeg, vagyis annak a szerkesztése. De azért köszönöm!

(#1296) Q válasza Tommy0125 (#1295) üzenetére


Q
senior tag

Igen, én is néztem. Arra ez nem jó. :(

(#1297) Ufika09


Ufika09
friss újonc

Kb 3 éve elégedett tulajdonosa vagyok egy Popcorn Hour A500 médialejátszónak. Múlt hét közepéig remekül végezte a dolgát, remekül letöltötte a Jukebox a filmekhez az adatokat és borítókat, mígnem egyik napról a másikra a letöltés helyett azt írta ki, hogy “a szerver nem elérhető”. Azóta, annak ellenére, hogy a készülék kapcsolódva van az Internetre, nem tud semminemű adatot letölteni, némely szolgáltatásnál a fenti mellett azt az információt írja ki, hogy “ehhez a szolgáltatáshoz internetkapcsolat szükséges”.
Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy másvalaki is tapasztalta-e ugyanezt, illetve felmerült bennem a kérdés, hogy miután már nem gyártják ezt a készüléket, esetleg le lett állítva a szerver is, és ezért nem tud a médialejátszóm letölteni adatokat?
Segítségüket előre is köszönöm.

(#1298) Q válasza Ufika09 (#1297) üzenetére


Q
senior tag

Olvass viszza kb. 10 hozzászólást! :DDD

(#1299) zcsucs válasza Ufika09 (#1297) üzenetére


zcsucs
csendes tag

:) szia, még 10et sem, kell, elég 7et. 1290es Hsz.
Diohejban, ez már ilyen marad, ha másokat akarsz, akkar Dune hd az egyetlen alternatíva, vagy alternatív lejátszik pl plex szerverrel.
Tv-n gyakorlatilag mindegy, kivetítem kellene a különböző filterek, szóval orr érdemes egy drágább, színvonalas lejátszót beszerezni.

(#1300) torque12


torque12
csendes tag

Sziasztok.

Rég nem használt Popcorn Hour A110 lejátszómhoz keresnék tápkábelt, mivel a régi elveszett.
Kérdezném Tőletek, hogy hol találhatnék ilyet?

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.