Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Q válasza Perzeusz (#600) üzenetére


Q
senior tag

Nem értem, hogy ha van benne egy elismert DAC, miért akarsz mellé másikat? Élőben nincs tapasztalatom az 500 pro-val, de ezek szerint mégsem olyan jó?

(#602) Hyena válasza Perzeusz (#600) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem van szerencsem egy Arcam avr750-et hasznalni amiben van egy jo DAC, illetve egy Denon AVR-X7200 hazimozierosito ugyszinten van a haznal, (sztereo erosito denon ugyszinten)
Az erositon valo zenelesnek is megvan a pro es kontraja, szoval csak ovatosan csak nehany pelda.

Egy jo erosito marha draga kitellik belole jopar popcorn.
Bar egy pendrive-on az erositobe dugni a zeneket roppant praktikus, de korantsem olyan attekintheto az erosito kis kijelzojen mint pl egy nagyobb kepernyon, esetleg egy telefonon vagy tabletre telepitheto app segitsegevel.
(pl kodival zenelve a yatsen, vagy az a 500 prohoz is van az nmj navigator)
Az is nagyon bubajos mikor egy ismeretlen ok miatt (talan nem tamogatott bitrata? ) lefagy pl az avr750.
Halozati lejatszassal operalni megiscsak jobb nem kell duplikalva tobb helyen (pl pendrive) tarolni a zeneket.

Noshat ezert kellett egy a500 pro is a tobbi megoldas melle, megbanni nem bantam meg, de a kapcsolo helyett egy bootmenu jobb lett volna, a teljesebb androidnak is orulnek, es annak is ha egy kicsit tuningolnanak az NMJ-n , mivel jopar eve egyhelyben topognak szoftveresen.

Jol gondolom, hogy te sem hasznalod az androidot a lejatszon?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#603) Hyena válasza Dam6 (#599) üzenetére


Hyena
senior tag

En sem vagyok fiatal, de nagyon szeretem a Kodit pl az automata felirat letoltes szuper.
Hidd el van olyan jol bekalibralt megjelenito ahol nincs szukseg ilyen "kepjavitokra" arrol nem is beszelve, hogy pl a megjelenitokbe is van kepjavito. (a profi image processzorokrol nem is beszelve lasd pl sim1 projektorok)
Az a500 pro most egy sim2 superlumis pro-ra van rakotve (elotte egy beelink gt1 volt rajta, elotte rpi2, elotte popcorn a410) , mar van jobb is nala de azert megjarja es nem kell hozza vxp.
Hasznalok kodit linux alatt is pl egy hibrid asustor nason (vagy elotte az rpin) es en is jobban orulnek ha az 500 pron sem androidon menne, dehat ez van.
A tablet is van tvbox is, csak nincs bennuk jo DAC.
Pont forditva hasznaljuk a keszuleket, en nmj-ben nem inditom el szivesen :)
A kodi csak elso ranezesre bonyolult, de ha valaki segit az elejen mast mar nem akarsz hasznalni, szerintem adj egy eselyt neki!

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#604) Q válasza Hyena (#603) üzenetére


Q
senior tag

Ha beleszólhatok... :B
Próbáld ki a gyári jukeboxot tabletről. Zenével nincs tapasztalatom, de filmeknél kiválóan működik, és lehet nem kell tovább az Androiddal bajlódni.

Dam6
Nekem jóval egyszerűbb vetítőm van (pt at6000 egy referencia vászonnal), de hidd el, hogy a VXP nem javít képen.

[ Szerkesztve ]

(#605) Hyena válasza Q (#604) üzenetére


Hyena
senior tag

Ott a pont. A vxp változtat a képen, de megfelelő eszközökkel és forrással nincsen erre szükség. Köszönöm a tanácsot, de próbáltam már a távirányító programot. Szerintem az nmj-s jukeboxot büntetés használni, ott csak a file betallozos mod a jo...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#606) Perzeusz válasza Q (#601) üzenetére


Perzeusz
tag

Mostanában viszonylag sok időm volt tesztelgetni különböző anyagokkal, és azt kell mondjam, hogy legtöbbször van egy kis hiányérzetem. Jó, elismerem, főleg komolyzenénél. Úgyhogy elhatároztam, hogy ki fogom próbálni egy sztereó erősítővel.

2 db WD Red 2TB eladó

(#607) Perzeusz válasza Hyena (#602) üzenetére


Perzeusz
tag

Azért a te avr-jeid nem az én kategóriám. :) Azok már sztereón is jók. Nekem egy Marantz sr7005 van, de most upgradelek 7010-re. Következő stufe lesz majd (ha pénztárca engedi) egy sztereó vas. Egy Vincent SV500-zal szemezgetek erősen. Ezek a tervek.
Amúgy kizárólag NAS-ról megy a popi. Így kényelmes.
Androidot egyszer próbáltam, azóta nem. Majd kipróbálom újra milyen. Most nem is emlékszem. :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#608) doni11 válasza Perzeusz (#607) üzenetére


doni11
tag

Vincent SV500 nagyon jó választás ;)

doni11

(#609) Perzeusz válasza doni11 (#608) üzenetére


Perzeusz
tag

Most még csak egy kéz van meg belőle, meg egy bili :DDD

2 db WD Red 2TB eladó

(#610) Hyena válasza Perzeusz (#609) üzenetére


Hyena
senior tag

A pliniusok is jók és pl az ebayn lehet találni régebbi már nem forgalmazott high end sztereó denon erositoket amik szintén jók.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#611) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok, hát nem lettem meggyőzve, hogy megvegyem az 500pro-t. :) En is rettenet hozzászoktam a KODI-hoz, roppant kényelmesnek találom, de csak azért pro-t venni, talán luxus, pláne ha meg macera is van a telepítéssel.
Amit most próbálgatok az a Popcorn C-200 as PLEX-el. MNJ egy fos, azt próbálom leváltani valamivel. NAS-on fut a PLEX server a C-200-ason pedig a PLEX app. Működik is rendesen, de feliratot nem tudok varázsolni mellé. Valaki ezt nem próbálta? Képtelen vagyok megoldani.... Ha ezt meglenne akkor nekem elég lenne a sima 500as is.

(#612) Chrys_ válasza Szaky (#611) üzenetére


Chrys_
addikt

Az nmj-t én sem szeretem,sőt a többi jukebox-t sem igazán, inkább a file-nézetet választom mindig, így a keresés is sokkal gyorsabb.

(#613) Q válasza Chrys_ (#612) üzenetére


Q
senior tag

Én a NAS-on eleve redszerben tárolom a tartalmakat, így nem okoz gondot hogy gyorsan megtaláljam amit szeretnék. Viszont a fájl nézetben használom a info gobra felhozott borító/adatok/háttérkép nézetet.

(#614) Szaky válasza Q (#613) üzenetére


Szaky
tag

Es mivel játszod le? NASon nekem is rendezve vannak, de a popcorn, pl nem tudja dobja fel a legutóbb letöltött filmet, hanem betűrendben listázza azokat....

(#615) Q válasza Szaky (#614) üzenetére


Q
senior tag

Ne gondolj automatizmusra! Egyszerűen vannak a NAS-on mappáim, pl. Új, 3D, Koncert, Sorozat...stb. Eleve így másolom fel a filmeket. A Popcornon meg létrehoztam ezekkel a nevekkel a megosztásokat(parancsikonokat) és oda lépek be, amit nézni szeretnék. Ennyi. Minden újonnan felmásolt fájlnál nyomok egy info gombot, és lementem a talált adatokat, esetleg módosítom, ha nem tetszik amit talált, és így képekkel tudom tallózni az aktuális mappa tartalmát. Egyébként, ha az info gombos lekérdezést megcsinálod, akkor a jukebox összeállításánál a lementett adatokból is dolgozik. De még így is körülményes a beépített nmj.

(#616) Szaky válasza Q (#615) üzenetére


Szaky
tag

Ertem, reszben nalami is igy van, bar a Movies konyvtaram mar eleg nagyra nott.... Hogyan megy ez az infos lekerdezes? Nalami az info gombra a file nevet dobja fel a C-200.

(#617) Q válasza Szaky (#616) üzenetére


Q
senior tag

Hoppá... Elsiklottam a tipus felett. A C200 szerintem még nem tudja, azt hiszem az A300-tól jött ez a funkció.
Ilyet kellene látnod, ha működne.

(#618) Chrys_ válasza Q (#613) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt az INFO gombos dolgot talán nem is tudtam. Amúgy én is rendszerezve tárolok a NAS-n mindent, a letöltések ráadásul külön vannak tárolva.

(#619) Hyena válasza Szaky (#611) üzenetére


Hyena
senior tag

A felirat letoltest a plex szerveren kell beallitani.
Az ugynokok/plex movie reszhoz add hozza az opensubtitlest allitsd be es ennyi...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#620) Szaky válasza Hyena (#619) üzenetére


Szaky
tag

Az megvan, be van állítva, popcorn mégsem teszi ki...

(#621) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Eljutottam addig hogy a c200-ba belekerült egy eredeti BD film :)
Az öröm ~ 10 percig tartott, akadt a kép/hang a lejátszón. Ez a meghajtó hibája vagy a C200?
Járt már így valaki?
Segítséget válaszokat ellőre is köszönöm.

(#622) doni11 válasza Szabi_82 (#621) üzenetére


doni11
tag

Melyik drive van a C200-ba?

[ Szerkesztve ]

doni11

(#623) Szabi_82 válasza doni11 (#622) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia!

Mert, függ tőle? Szerintem gyári a BD olvasó van benne azaz Én már így vettem ~ 4 éve.
Csináltam róla képet, meg a lejátszó belsejéről is.
Kicsit átalakítottam a belsejét amikor megvettem, ha már adottak a lehetőségek :) Gondolok Én itt a 2db sata-ra meg a cooler csatikra.



[ Szerkesztve ]

(#624) doni11 válasza Szabi_82 (#623) üzenetére


doni11
tag

Elvileg ennek jónak kell lenni. Más lesz akkor a baj.

doni11

(#625) zsolt501 válasza Szabi_82 (#623) üzenetére


zsolt501
nagyúr

BD lemezen kívül volt használva az olvasó pl. DVD lemezzel?
Ha DVD lemez van benne ott szaggat e a lejátszás?
Ha szaggat a lejátszás mással is akkor az olvasóval lesz a gond, pl nem tud rendesen fókuszálni a lemezre, vagy a szervó meghajtás betegeskedik benne ami az olvasó fejet mozgatja.
Az USB-s pen még benne van e ami a BD Live lejátszáshoz kellett?
A pent is érdemes lenne ellenőrizni, mert az is okozhat gondot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#626) Szabi_82 válasza zsolt501 (#625) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia
DVD-azt hiszem visszi, bár nem tudom. Talán amikor megvettem akkor kipróbáltam dvd-vel, anno. Szó mi szó nbem tudom, majd tesztelem.
A pendrive azt Én raktam bele mert kelet valamilyen programot telepiteni a hálózati fájl megosztás miatt, nmt azt hiszem.
Akkor kell rá még valami? Mi az a BD Live? Program?

(#627) zsolt501 válasza Szabi_82 (#626) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos a VD és a BD lejátszók is tönkre tudnak menni áltukban, pl kiszárad a mechanika, vagy az optika mivel az is műanyag lencsés.

Javaslom olvasgasd a gyártó magyarországi szupportjának oldalát a készülékkel kapcsolatban, sok hasznosat olvashatsz ott a fórumon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#628) fanthomas65


fanthomas65
újonc

Sziasztok! Nem olvastam végig a teljes hozzászólásokat így lehet már más is kérdezte: napok óta tipródom egy A-500-as megvásárlásán. Elsősorban filmeket néznék rajta UHD TV-n. Kérdésem, hogy jó választás-e, vagy van-e más alternatíva hasonló árfekvésben.

(#629) Hyena válasza fanthomas65 (#628) üzenetére


Hyena
senior tag

Igazabol a filmezesi szokasoktol, es az igenyeidtol fugg ez.
Fogod e hasznalni a 24 bites DAC-ot zenehallgatasra, szeretnel e szines , szagos jukeboxot, vagy a file betallozos mod is megfelel, hogyan viszonyulsz az arahoz...?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#630) Perzeusz válasza fanthomas65 (#628) üzenetére


Perzeusz
tag

Kérdezd meg a médialejátszós topikban is! Itt lehet, hogy elfogultabbak az emberek. :)

Ha csak az utóbbi pár napot végigolvasod, láthatod, hogy itt sincs azért annyira egyetértés. Valakinek nem megy a Kodi, valakinek nem tetszik az NMJ, valaki 4 terrás hdd-t szeretne beletenni... stb.
Egyébként szerintem tökéletes választás arra, amire írtad. Erősítő, hangfalak, nas nem játszik?

2 db WD Red 2TB eladó

(#631) doni11 válasza fanthomas65 (#628) üzenetére


doni11
tag

Filmnézésre Jukebox-al tökéletes az A400 is! Miért fizetnél kézszer annyit, ha a zenehallgatás nem annyira fontos.

doni11

(#632) Szaky válasza Hyena (#629) üzenetére


Szaky
tag

Te milyen kábelt használsz az analóg jelre?

(#633) Q válasza fanthomas65 (#628) üzenetére


Q
senior tag

Az UHD-tv miatt inkább egy Vten-t ajánlanék. Ahogy doni11 írta, ha kell a jobb analóg hang, akkor érdemes az A500-ra költeni.

(#634) Hyena válasza Szaky (#632) üzenetére


Hyena
senior tag

huhhh nem tudom a tipusat, mar regota megvan., de igazabol nem hiszek ebben a vegyunk csiliardokert kabelt mert ugy jobb lesz dologban.. :)

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#635) Szaky válasza Hyena (#634) üzenetére


Szaky
tag

ok, koszi

(#636) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok!

Öreg A-210-es lejátszómat szeretném cserélni a közeljövőben. Hogy maradjak a márkánál az A-400 és 410-es modellek valamelyikében gondolkodom. Ha jól tudom, túl nagy különbség nincs a két játékosnál, de azért szívesen fogadom a tapasztalatokat. Nem tudjátok véletlenül, hogy lanon keresztül milyen sebességgel tud másolni a 400/410-es? A 210-essel 4.5-5MB/sec-nél gyorsabban nem ment a dolog.

(#637) Lacielvtárs válasza Lali-213 (#636) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, akkor fejlődött a lan sebesség. ;]
Nálam a400 van es 7-8megaval masol max...
Pedig gigabytes a halozatom itthon.
Szóval elvileg még annyi a különbség hogy a 400ason nincs 7.1 alzat, addig az a 410en van :K

En alapvetően elegedett vagyok az a400as popival :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#638) Lali-213 válasza Lacielvtárs (#637) üzenetére


Lali-213
senior tag

A torrent kliens is szeret kiakadni időnként. Ha full sebességgel hagynám, hogy töltsön (3.5-4 MB/s), akkor naponta fagyna le.

(#639) Lacielvtárs válasza Lali-213 (#638) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, én ezeket nem is használom...
Csak hálózati média playerkent használom

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#640) Q válasza Lacielvtárs (#637) üzenetére


Q
senior tag

Az A410-en sincs 7.1 analóg kimenet, csak stereo. Természetesen digitális van. Analóg 7.1 csak a b110-en volt. Viszont a 410-ben van egy jobb DAC stereohoz.

Lali-213
Ha főleg házimozizol, akkor a 400-as mindenre elég.

(#641) Lacielvtárs válasza Q (#640) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Upsz, ugy tudtam van...
Köszönöm a helyesbítést :R
Akkor tényleg nem sok különbség van a kettő között.
Talán még hardver szinten van előre lépés a 410 a 400hoz képest

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#642) Lali-213 válasza Q (#640) üzenetére


Lali-213
senior tag

A 400-asban 512MB, míg a 410-esben 1GB ram van. Egyébként torrentezni és filmezni kell. Zenélni mostanában szoktam. A The Grand Tour tévéműsor Dolby Digital Plus hangját nem szereti, némán megy csak. A többi fájlommal nincs gond.

(#643) Q válasza Lali-213 (#642) üzenetére


Q
senior tag

Hogy a több ram-nak pontosan mi a látható, hallható előnye, nem tudom. Torrentre nem használom és hálózaton keresztül sem másolok rá. NAS-ról filmezek, zenélek. A The Grand Tour hangja az A400-on is problémás. Csak úgy szólal meg, ha a Title menüben újra kiválasztom az egy darab angol hangot. :DD

szerk.:
Most kipróbáltam a c300-on is, ott alapból jó a hang. Az audio beállításoknál minden lekeverésre van állítva. Az a400-on később tudom csak megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#644) Hyena válasza Lali-213 (#636) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem az a410 10-15 mega/sec-el masolt samban, ftp-n 15-20 korul...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#645) allein


allein
addikt

Sziasztok. A500 típusról mik a tapasztalatok, van valakinek? 4K médialejátszót szeretnék vásárolni :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#646) Perzeusz válasza allein (#645) üzenetére


Perzeusz
tag

Az elmúlt hetekben sok szó volt róla. Legfontosabb, amit el kell döntened, hogy zenehallgatás fronton mik az elvárásaid. Mert ha nem a Londoni Philharmonikus zenekart szeretnéd kiváló minőségben a nappalidba varázsolni, akkor elég a sima 500 is. Ellenkező esetben viszont jól jöhet a pro verzió.
Szerintem nagyon jó lejátszó. NAS-ról is tökéletesen visz mindent, a legcsekélyebb szaggatás nélkül. (50-60 GB-os BD isokat, remuxokat is).
(4K-t nem próbáltam, nincs hozzá megjelenítőm.)

2 db WD Red 2TB eladó

(#647) allein válasza Perzeusz (#646) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen az infókat. Két 500-as típusról tudok, A500 ami 100k körül van és van az A500 PRO ami 200k körül van. Elég nekem az A-500 :K csak kíváncsi lettem volna véleményekre, tapasztalatokra :K Én még pont most vásároltam egy 4K TV készüléket és gondolkodom az 500-as vásárlásán :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#648) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sikerült az A-210 helyett egy A-400-ast szerezni. Nagyon gyors volt az átállás és az első benyomásik is jók. Egyelőre a régi 320 gigás 2.5"-os 5400RPM-es merevlemezem van benne. Mik a tapasztalatok nagyobb darabokkal? Érdemes 5400-ast keresni a melegedés és a zaj miatt?

(#649) Lacielvtárs válasza Lali-213 (#648) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem is olyan popim vam, es egy terras hdd van benne 3,5 méretű , 7200rpm, az azért melegszik es van egy kis hangja azért.
A méretre gondolsz, hogy mekkorát kezel max?
Tudtommal a 8tb sem okoz neki gondot...
En is imádom ezt a kütyüt, rendben teszi a dolgát :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#650) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy A410-nek. Abban kérném a segítségetek, hogy a Jukeboxos részt hogyan tudom beállítani? Mivel anyit sikerült elérnem tabletről, hogy a NAS-omon található filmkeket zenéket megtalálta, viszont eléggé kaotikusan sikerült megjelenítenie mivel minden film sample-ét külön mappában mutatja, film neveket össze vissza írja ki, kb felének nincs borítója stb.
Találtam egy NMJtoolbox 2 programot, viszont azzal meg nem jutok semmire se, elvileg látja a gépet mert fent kiirja a típust, de ezenkívül nem tudok semmitse állítani. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.