Hirdetés
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
Új hozzászólás Aktív témák
-
DP_Joci
tag
Szia Szirty,
Ha jól tudom, akkor, ha felfutó élre meghívok egy OB –t, akkor az egyszer lefut és végrehajtja a benne lévő dolgokat. Majd kell egy másik felfutó él az újabb híváshoz.
Nekem meg olyasmi kéne, hogy jön egy jel „jel1” (bemenet vagy akár egy merker! még nem tudom hogyan tudom megoldani) akkor elindul egy adatmentés 100ms-onkét lement egy adatot, majd egy másik jelre „jel2” „kikapcsol” az adatmentés. Egy oda-vissza mozgásnál kell az adatmentést végezni, ami azt jelenti, hogy a „jel2” ami kikapcsolta a mérést visszafelé mozgásnál újra bekapcsolja az adatmentést, majd a „jel1” kikapcsolja azt.
Tehát nekem egy olyan „OB” kellene, ami 100ms-onként lefut, de a meghívása akkor induljon, amikor én akarom (trigger jelre).
ui.
Láttam az AS-i –s kérdésedet a levelező listán. Ha nem kapsz rá segítséget, akkor megpróbálom előkeresni a régi programjaimat, abba ASI volt ASI val meg profibusszal.
Főleg IFM masteres AS-i-kat használtam, de volt néhány siemens-es is, és kevés olyan siemens modulos, ami neked kell (PLC mellé dugható).
Véleményem szerint az IFM modulok voltak a legjobbak masterek és slave-k is. Könnyű volt konfigolni, a slave-k pedig rendesen érintkeztek.
A slave-ket címzővel lehet a legkönnyebben címezni, de lehet a masterről is beállítani a címeket, valamit, ha jól emlékszem, akkor programmal is.
Címzés masterrel:
Gyárilag egy slave a nullás címmel érkezik így megkeresed a hálózaton a nullás címet és átírod olyanra mi neked teszik, persze nem lehet azonos cím a hálózaton. Hogy hogyan kell a címzést végezni arra van leírás. A te mastereddel hogyan kell címezni arra nem emlékszem, már igen régen volt a dolog, de ha nagyon kell, akkor utána keresek.
A slave-k PLC címe egy kezdő címtől kerül kiosztásra (HW konfig) és attól függ, hogy a slave milyen asi címet kapott.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gaming notebook topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Félő, hogy az okosszemüveg a szexuális zaklatók játékszere lesz
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Autós topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Spórolós topik
- További aktív témák...
- Mini Pc HP ProDesk 600 G2 / G4 / G5 // 6-9. gen // i3 / i5
- iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4052, 94% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Playstation VR2 3 hónap garancia, számlával!
- HP Elitebook / Probook üzleti kategóriás notebookok - i5 - i7 - Ryzen - nagy választékban számlával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
