Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Madwe válasza Garada (#23050) üzenetére


Madwe
nagyúr

Magyar bankkártyával nem tudsz fizetni, legjobban akkor jársz ha amazon.com-on veszel feltöltőkártyát (az nem ellenőrzi a címet amúgy a kártyán) Így amazon.com-on és psn-en is érdemes ugyanazt a címet beállítani, akkor jársz a legjobban ha 0% áfás államot választasz, pl alaskat (google keress rá alaszkai hotelre és regisztrálj azzal a címmel). Ha ezzel megvagy simán amazonon veszel feltöltőt aminek a végén kapsz egy kódot, amit a psn-en redeem a code részén megadsz s már költheted is a pénzed digitális címekre.

Itt még arra érdemes figyelni hogy a dlc régiózáras, azaz ha veszel egy magyar lemezes játékot ahoz CSAK a magyar psnen vett dlc lesz jó, usa accon nem tudsz hozzá venni (pénzt elköltöd de nem fog menni :D)

(#23052) Garada válasza Madwe (#23051) üzenetére


Garada
őstag

Florida, Alaska, vagy Oregon lesz a választás ennek már utánanéztem :D
És egyébként ez a kód rendszer úgy működik tehát, hogy megveszem amazonon és online formában fizetés után egyből hozzá is jutok igaz?
Fizikai szerverek terén kérdésem lenne, hogy területileg jól fog beosztani vagy olyan helyre kerülök ahol irtó nagy lesz a pingem?Mert azért ez sokat tud játékélményen rontani. :)

(#23053) Madwe válasza Garada (#23052) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt a tényleges helyzeted alapján döntik el.

(#23054) gianni85 válasza Garada (#23050) üzenetére


gianni85
veterán

nekem NewYork-i cím van megadva, gondolom muszáj volt ottani címet megadni mikor készítettem, már nem emlékszem, rég volt. Kártyádat valszeg nem fogja elfogadni, talán MasterCard vagy Amex hitelkártyát igen. Lehet viszont már PayPal-lel is vásárolni, bár még nem próbáltam. Ami tuti működik, az feltöltő vásárlása Amazon-on keresztül

szerk. bakker New York-i címem van... ezt sürgősen változtatni kell Alaszkára :D

(#23055) Garada
PSN digital code-ot kell venni, és azt elküldik emailben, meg amazon felületén is megkapod. Viszont Amazon regisztrációdnál is amcsi címet kell megadni, bankkártya viszont már OK lesz. Én legközelebb kipróbálom a Paypal-t, egyszerűbb lenne. Pár hete jött az Email a Sony-tól, hogy lehet Paypal-lel is fizetni

[ Szerkesztve ]

(#23055) Garada válasza gianni85 (#23054) üzenetére


Garada
őstag

Paypal fizetés az tényleg nagyon jó lenne, Steam rendszerében is ezt használtam és tökéletesen bevált.
Tehát akkor a kódot miután megvettem online olvasható formába kapom meg és ilyen kis egyszerű dolgot nem hoznak ki gondolom papír formájában igaz, :)

(#23056) Madwe válasza gianni85 (#23054) üzenetére


Madwe
nagyúr

Paypallal is lehet, de ahoz kell egy magyar a bankkártyáddal meg egy amerikai amihez nincs kártya rendelve (csak íg fogadja el a psn), először oda utalod át majd onnan psnre, kis transfer díj is van, macera (csak azért tudom mert maestro kártyám van amit amazon nem fogad el ezért muszáj vagyok paypalt használni, de ha menne amazont használnám mert az egyszerübb gyorsabb és olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#23057) ForRedGlory válasza Madwe (#23051) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem mindegy az allam? Nem ertem ezt a 0% afas allam dolgot. Nem ugyanugy 60 dollar barhol veszem?

[ Szerkesztve ]

(#23058) Garada


Garada
őstag

Egyébként ebből az egészből nem adódhat semmi gond?Mert azért tény, hogy Magyarországon élek de mégis USA adatokkal dolgozom.

(#23059) gianni85 válasza Madwe (#23056) üzenetére


gianni85
veterán

akkor ez a PayPal fizetés nem újdonság? Én most kaptam pár hete az Emailt Sonytól, hogy az is elfogadott. Ha ilyen macerás akkor hagyom a fenébe. 2 évig volt Amex Blue-m, azzal sehol nem volt problémám... lehet újra igényelem :)

(#23060) Madwe
csak nem lesz ebből probléma, én ugye megvettem Amazonon alaszkai címmel a feltöltőt, ami után nem volt tax. Azt beváltottam a NY-i című PSN accountomon, és én se emlékszem, hogy jött volna fel pluszba adó. De hát amikor feltöltőt veszel, ott már egyszer kifizeted

[ Szerkesztve ]

(#23060) Madwe válasza ForRedGlory (#23057) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, usa árak mindig áfa nélkül értendőek, de nem is lehetne máshogy, ugyanis náluk az áfa tagállamonként eltérő, azaz mindenhol más összeget kell adóznod. Pl nálunk ugye ez 27% (világon a legmagasabb :D) nálunk meg van ahol nincs, van ahol van. Ha oda regisztrálsz ahol van, akkor vagy rögtön a vásárláskor hozzácsapják az árhoz, vagy pedig neked kell utána befizetned s ez macera s gondod is lehet belőle...

(#23058) Garada Sonynak tök mindegy, usanak szintén, magyar részről lehet(ne) belőle gondod, de ps3 2007es indulása óta sokunknak semmi problémája nem volt vele - eddig... :)

(#23061) Garada válasza Madwe (#23060) üzenetére


Garada
őstag

És akkor amazon esetében is meg kell adni egy USA címet igaz?
És ha mindez megvan akkor digitális formában kapom a kódot?(egyszer csak kapok erre is választ :DDD)
Mert azért 13k és a 18k között bizony komoly különbség van mert akkor még a GTA-t is magyar átlagár alatt tudom majd beszerezni.

(#23062) gianni85 válasza Garada (#23061) üzenetére


gianni85
veterán

válaszoltam, csak egy korábbit hsz-t szerkesztettem mert 5percen belül voltam

(#23063) sittes79
igen, így jobb az amazon. Átváltásért tudtommal nem von le a paypal, ha azt állítom be, hogy a bankom árfolyamát használja, de a számlák közötti mozgásért tuti

(#23064) Garada
nem kell bocsánatot kérni :D
Kollégák itt ecsetelték, hogy szívás a PayPal, így akkor felejtős, ha 2 account kell és egymás között utalgatni

[ Szerkesztve ]

(#23063) sittes79 válasza gianni85 (#23054) üzenetére


sittes79
addikt

Eddig is lehetett paypal-al, viszont amazon szerint egyszerűbb, mivel paypal-nál levonogat az átváltásért meg utalásért a számlák között. Amazon eddig nagyon bevált. Én kaliforniát regisztráltam, igaz ott éltem is 2 évet :) ott sincs tax-rá.

(#23064) Garada válasza gianni85 (#23062) üzenetére


Garada
őstag

Bocsánat hogy figyelmetlen voltam,rendben akkor felőlem is felejtős. :K

[ Szerkesztve ]

(#23065) Madwe válasza Garada (#23061) üzenetére


Madwe
nagyúr

igen, amazonon is meg kell adni usa címet, célszerű ugyanazt mint amit psnen is megadtál...

(#23066) Garada


Garada
őstag

Sok a macera ezzel emberek mindenesetre teljesen átgondolom ezt az egészet, és ha mégis nemmel döntenék se lenne hatalmas probléma mivel 3 év múlva ki fogok költözni.Valószínű, hogy már most megvalósítom mivel 3 év múlva kint folytathatom a dolgaimat csak már teljesen hivatalos formában.

(#23067) mettek válasza gianni85 (#23062) üzenetére


mettek
addikt

Valaki elmagyarázná hogy lehet olcsóbban vásárolni usa accounttal? Ez digitális vásárlásra vonatkozik? Én steamen szoktam paypallal fizetni, ott semmi gondot nem szokott okozni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#23068) Tegla80 válasza Garada (#23066) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem nincs ezen mit atgondolni.....
Nekem ,hu,uk,us is van es azon veszem a dolgot,ahol olcsobb,jatszani meg azon jatszom ami szimpi. Evekig hu,de most 2eve az uk a "fo",mert az a plus os. (us acc amcsi hotel cim, a tobbi a full valos magyar )
No para,nyugodtan csinalj akar mindenhova ,ha megy a japo iras-olvasas akkor oda is. :D
(picit mind mas beltartalomra.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#23069) Garada válasza Tegla80 (#23068) üzenetére


Garada
őstag

Ó végre találkoztam valakivel akinek több régión is van befolyása.Kíváncsi voltam arra hogy az usa és a uk között mekkora különbség érzékelhető? :DD

(#23070) gianni85 válasza mettek (#23067) üzenetére


gianni85
veterán

persze digitálisra. US piactéren alapesetben csak 60$ egy játék

(#23071) Garada válasza mettek (#23067) üzenetére


Garada
őstag

Magyarán megfogalmazva ott hozzájutsz egy játékért 13k környékén itt meg 18k egy játék vagyis darabonként 5k-t megspórolni nem rossz.

(#23072) Tegla80 válasza Garada (#23069) üzenetére


Tegla80
addikt

Tobbnyire megegyezik,de vannak a specko amcsi sport jatekok ,temak,hatterek,stb(basebal,hoki,kosar,rogbi,stb)amik pl uk -n nincsenek fent.Ez csak egy hirtelen pelda,de ilyenekre gondolj. Disney jatekok is nagyobb szamban vannak ott,pl "kacsamesek"(duck tales,ha jol irom :B ,stb)
Mas regio,mas gondolkodasmod,igy mas tipusu jatekok is vannak nekik pluszban.
(ps3-ps4 szemmel nezem a vilagot, altalanossagban mondtam amit irok,nem csak "only ps4" mert abbol keves meg a gamma,de idovel az osszkep ezen platformon is ez lesz,mint ps3 nal is igy lett)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#23073) boost


boost
addikt

Zavvinál még mindig 48€ a LastofUs, ha most elorendeled.

Steam Summer Sale indul este 7kor.

[ Szerkesztve ]

(#23074) Tatyla


Tatyla
őstag

a Bloodborn ugyan olyan nehéz lesz mint a Dark Souls,YESSSS

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23075) STC Speed


STC Speed
őstag

Na hnap lehet én is ps4 tulaj leszek :C
Anno xboxom volt sokszor eladtam újravettem,ezt elnem adom:)

Plus nélkül a psn id-met sem tudom beirni?(ps3 omnál volt már)

[ Szerkesztve ]

(#23076) Garada válasza STC Speed (#23075) üzenetére


Garada
őstag

És hol szerzed be a kis gépet? :D

(#23077) STC Speed válasza Garada (#23076) üzenetére


STC Speed
őstag

euronics 0 thm el

(#23078) Garada válasza STC Speed (#23077) üzenetére


Garada
őstag

Ó tényleg emlékszem már régebben is volt róla szó, tehát akkor sikerült megszerezned a kedvező helyet :)

(#23079) STC Speed válasza Garada (#23078) üzenetére


STC Speed
őstag

Igen jól emléxel,köszi:)
Most jut eszembe,hogy a joyon a gumi nagyon kopik,azt vegyek most,vagy ha elkopik a gyári akkor vegyek?

(#23080) Garada válasza STC Speed (#23079) üzenetére


Garada
őstag

Szerintem a megelőzéssel jobban jársz :)
Egyébként nem tudom, hogy a gyári gumit lehet egyáltalán cserélni, én azonnal védőt tettem rá. :K

(#23081) gyuribácsi88 válasza STC Speed (#23079) üzenetére

Lehet venni analóg kart külön, elkopik és kicseréled magadnak. Én is vettem ilyen védőt rá, de nagyon gagyi a fogása mind a kétfélének. Inkább nem használom, ha majd lekopik kicserélem az egész analóg kart és kész.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23082) Garada válasza gyuribácsi88 (#23081) üzenetére


Garada
őstag

KontrolFreek féle védőkkel nekem semmi gondom sincs :D

(#23083) STC Speed válasza Garada (#23080) üzenetére


STC Speed
őstag

Akkor veszek vmit védőt rá,mediamarktban nem tudjátok lehet-e kapni?:D vagy 576

(#23084) Garada válasza STC Speed (#23083) üzenetére


Garada
őstag

Gyári védő, ezeket a helyeket találtam:
Konzolok Szervize,DVD Galaxis. :)

(#23085) STC Speed válasza Garada (#23084) üzenetére


STC Speed
őstag

:R :R

(#23086) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

visszaolvasva elég sok infót megtudtam, de valaki össze tudná foglalni 2-3 sorban, hogy ha holnap benyomom a PS4-et, akkor milyen profilt hozzak létre, mire kell figyelni stb? :R

A tervem az, hogy játszok majd vele. :DDD Milyen országba regisztrálva tudok olcsón vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#23087) Garada válasza Rabbitf_24 (#23086) üzenetére


Garada
őstag

Hát először is azzal kell kezdeni hogy neked milyen terveid vannak?Milyen régióban szeretnék profilt nyitni? :)

(#23088) Madwe válasza Rabbitf_24 (#23086) üzenetére


Madwe
nagyúr

USA a legolcsóbb s ott van a legtöbb akció is, ha mastercardod vagy visád van akkor amazon.com-on tudsz feltöltőt venni, ha amex akkor rögtön a psnen, ha maestrod akkor paypallal kell trükközni - ha az van neked írj pmet és leírom a mikéntjét

[ Szerkesztve ]

(#23089) Rabbitf_24 válasza Madwe (#23088) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ugyanúgy kell regelni, mint xboxnál, hogy kell egy rendes, létező cím, vagy csak megadod, hogy USA és kész? Amit kaptam a konzolhoz játékot azt tudom játszani, ha oda regelek? Vettem egy magyar PSN+ 90 napos kódot, azt is tudom az USA reggel használni? Egyébként visa-m van, az jó lesz ide, ahogy olvasom. :R

(#23090) stilo18


stilo18
addikt

Most tolom a Watch Dogs-ot. Nem rossz játék, tetszik.

Viszont technikailag nekem az Infamous jobban tetszett...:)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23091) Jakesz válasza stilo18 (#23090) üzenetére


Jakesz
őstag

Merthogy technikailag nem kicsit jobb :)

(#23093) Def26


Def26
félisten

Van aki megvette az UFC -t?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23094) Garada válasza Def26 (#23093) üzenetére


Garada
őstag

Nem hiszem hogy bárit is érdekelne szerintem :D

(#23095) Rabbitf_24 válasza Def26 (#23093) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

ha jó áron lesz, akkor majd megveszem, jelenleg a 17e sok érte egy kicsit, max ha találok egy használtat. xboxon szerettem ezeket. :)

(#23096) Tatyla válasza Def26 (#23093) üzenetére


Tatyla
őstag

demo bőven elég volt....

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23097) Doma88


Doma88
tag

Elolvastam a kommenteket arról, hogy milyen régiós acc-ot érdemes csinálni, hogyan lehet pénzt rá tenni stb. és most ez kicsit összezavart. :F Nincs PS4-em de tervezem, hogy a közeljövőben veszek egyet, úgyhogy érdekel a téma. PS3-nál nekem a fő acc-om USA-n van regisztrálva, de UK acc-al szoktam vásárolni. Olvastam az egyik kommentben, hogy a Magyarországon megvett játékhoz csak a magyar PSN-ről letöltött DLC kompatibilis. Ez azért furcsa mert nekem az UK acc-ről letöltött DLC-k működtek a Mo,-n vásárolt játékokkal. Ez PS4 esetén változott? A másik amit furcsállok, az a vásárlás menete. Írták itt többen is, hogy feltöltőkártya meg PayPal stb. kell ahhoz, hogy vásárolni lehessen PSN-ről. Én az USA PSN-en vettem meg a Metal Gear Solid-ot MasterCard-dal, illetve sok mást az UK PSN-ről és semmi probléma nem volt velük, a pénzt rendesen, napi árfolyam szerinti átváltással levonta a kártyáról. Ez ennyire megváltozott volna?

(#23098) Def26 válasza Tatyla (#23096) üzenetére


Def26
félisten

Kovi szerintem megvette, mert bekapcsoltam a gépet és tölti lefele a játékot (megosztott profilunk van). :D Benne van Bruce Lee .-is. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23099) spawn21


spawn21
veterán

Olyan régen babráltam az accountom hogy véletlenül magyar psn-t vettem. 1 évre szól. Ha valakinekkell iírjonpprivátot. Lekapartam, de nem használtam el :((

iPhone 13p

(#23100) stilo18 válasza ForRedGlory (#23092) üzenetére


stilo18
addikt

Már kezdtem örülni... :P

Egyébként tényleg jó ötlet,ha valakinek lassú netje van,jól jöhet...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.