Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) AxBattler válasza rainman72 (#25199) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, azt írták, hogy kevés a C815 fényereje az igazán ütős HDR-hez... ezt leszámítva nagyon rendben van.
Nanocell meg kukszi, a legdrágábbak kivételével, de azon az áron meg már ott az OLED.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25202) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Ma fog jönni egy 50PUS8545 és hát nagyon kíváncsi vagyok rá. Főleg mert egy szintén MVA paneles Panasonic 50CS630-at vált, amivel egyébként nagyon meg vagyok elégedve és kíváncsi vagyok fejlődött-e annyit a TV technológia, hogy látványos legyen a különbség.

Főleg a P5 proci+Dolby Vision+Ambilight (és a Panához hasonló MVA panel) miatt döntöttem mellette, kicsit olyan érzésem van mintha a Pana 2.0-ás verziójára váltanék. Majd megírom a tapasztalataimat!
Köszi

(#25203) jedie82


jedie82
csendes tag

Én is vacillálok mit vegyek. Holnap megyek telekomékhoz, addig el kell döntenem. Van náluk 110ezer forint levásárolható kedvezményem, így a 65pus8505 200ezer körül lenne. Egyedül attól félek hogy lassú rajta az android.

(#25204) zsuri0 válasza AxBattler (#25197) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Sajnos a TCL 8-as széria árban már nem fér bele.

Mi a gond a belépő QLED/NANOCELL tévékkel?

(#25205) zsuri0 válasza TIT (#25198) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Nem értem pontosan mire kérdezel azzal, hogy milyen kategória. Ha arra gondolsz árban 300e Ft-nál húztam meg a határt. Ha nagyon kell picit feljebb mehet, de csak ha nagyon indokolt.

Biztos röhögni fogtok, de én még nem láttam milyen a HDR a "normál" filmekhez képest, sőt mivel a tévénk HD Ready ezért max. 720p-vel néztem eddig tévét.

[ Szerkesztve ]

(#25206) zsuri0 válasza nightmare13 (#25200) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Sajnos nincs az ismeretségi körömben ambilight-os tévé, sőt egyáltalán nincs 5 éven belüli LCD. Van egy >1M Oled, azt meg sem nézem :-)

Ez eléggé nehezíti a választást, hogy nemhogy ambilight-os tévé nincs az ismeretségi körömben, de még azt sem tudom megnézni hogy a modern ledes panelek hogyan teljesítenek sötétben. Nekünk eddig egy 13 éves 42-es Panasonic HD Ready plazma volt, aminek a sötét képe szép homogén, az biztos, viszont szerintem a modern LCD tévéknek úgy általában szebb a képe.

(#25207) zsuri0 válasza rainman72 (#25199) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Köszi. Sajnos a 8-as nem fér bele a keretbe.

(#25208) Mezcal válasza zsuri0 (#25204) üzenetére


Mezcal
addikt

300K-es qledet nyugodtan vehetsz.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25209) esicyhun


esicyhun
tag

Még én sem tudtam dönteni, milyet tévét vegyek. Samsung Q60T és Philips 8505 (vagy variánsai) között vacillálok, de egyre határozatlanabb vagyok (hálószobai tévé révén nem vagyok hajlandó árban ezen szint felé menni).

Samsung Q60T:
- szuper natív kontraszt (7000:1), ezáltal szép a feketéje
- igaz, hogy edge LED, de a tesztek szerint nagyon jó a homogenitás
- tudásához képest lehúzós az ára (csak 3 HDMI bemenet, nincs Dolby Vision, stb.)
- stabilnak tűnik szoftver tekintében
- a távvezérlője szerintem túlzottan lebutított
- leírások alapján tévé adásoknál nagyon szép képe van
- katasztrófális a ügyfélszolgálat a fórumok szerint

Philips 8505:
- ambilight. Nagyon tetszik, zseniális találmány, de az általatok leírtak alapján úgy tűnik, hogy a Philips előszeretettel használja a panel gyengeségeinek az elkendőzésére.
- elég sokan panaszkodtok a bevilágításra, bár látom sokakat ez nem izgat, engem zavarna
- jó ár/érték arány: 4 HDMI, DTS, összes HDR formátum támogatása
- a fórumok olvasása alapján az a benyomásom, hogy a firmware kb. béta állapotban van: papíron nagyon jó a HDR támogatás, de gondok vannak vele. AVS fórumon írják, hogy jelenleg Amazon Prime alatt nem működik egyáltalán (lehet app hiba, de a lényeg, hogy egyáltalán nem megy). Ezen a fórumon írták, hogy külső média lejátszó esetén is problémás még a síma HDR10 is, trükközni, kapcsolgatni kell, mire színhelyes képet kapunk. Ez nekem ultragáz, mivel médialejátszót használok. (Bár kezd kialakulni bennem az a sejtés, hogy az Android TV oprendszer maga a felelős ezekért a hibákért, a tévégyártók meg kihoznak belőle, amit tudnak)
- direct led háttérvilágítás, de mégis elég rossznak tűnik a homogenitás
- android TV oprendszer: imádnám a sok app miatt, de félek tőle, mivel nincs alatta elég izmos "vas", plusz HDR problémák. Tetszik a beépített chromecast. Olvastam még olyat is, hogy az android kezdőképernyő egyéni képbeállítasait ki-be kapcsolás után egy az egyben elfelejti.

Szóval 1 szó mint 100: ha a Philips kicsit összeszedné magát firmware ügyében, akkor kapásból ezt választanám. Így hajlok a Samsung felé, de ott meg alig kapok valamit a pénzemért (gyakorlatilag egy puritán felszereltségű tévét, aminek amúgy szép képe van, és lehet ez számomra a legfontosabb).

(#25210) rainman72 válasza esicyhun (#25209) üzenetére


rainman72
nagyúr

Úgy gondoltam hogy engem se fog zavarni a bevilágítás,de végül csak vissza küldöm,rájöttem mégse olyan kafa :DDD
Főleg hogy az előző edge ledes TCL-n nem volt szinte semmi!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25211) AxBattler válasza zsuri0 (#25204) üzenetére


AxBattler
félisten

Az, hogy f0$talicska mindegyik.

#25209 esicyhun
Idei Samu QLED Q70T-től ér valamit, de inkább Q80T.
A Q60T a tavalyi RU8000 szintjén, vagy azalatt mozog.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25212) chris-v válasza esicyhun (#25209) üzenetére


chris-v
senior tag

Mintha csak én írtam volna :)
Hasonló állásponton vagyok. Ambilight miatt nagyon szerettem volna, de a bevilágítás a halálom, szóval inkább lehet mást választok és lemondok az ambilight-ról....

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25213) rainman72 válasza chris-v (#25212) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ilyenkor jön a kérdés,hogy mit?
Egy olcsó Hisense-t és ha van bele tudom abba hogy az ára?
Mert nekem a Philips nem az a kat. lenne ahol ugyanez a helyzet!
Küldözgessem hetente vissza a tv-ket,egy majd csak bejön? :W

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25214) MEXX_85


MEXX_85
tag

Üdv! na leírom, Emag... 09.17 én jeleztem a garanciális javítási igényemet az emagnak, ugyanis nem volt kép a készüléken, kb 8hónapos PUS7304. pixel hibák voltak rajta eleve kb vagy 13 db tuti a sarkok fele, feketében.. szóval nem működő pixelek.. de tojtam rá mert ágyból nem láttam a hibákat, bevilágítást maszirozással lehetett korrigálni.
09.22. elvitték a készüléket, és onnantól folyamatos telefonálgatások sora kezdte meg az ügyfélszolgálattal.... nem tudták merre van a tv.... bizonygatták hogy emailt kapok ha szervizbe megérkezik, de senki nem tudott semmit, minden ügyfélszolgálati személy mással jött, össze vissza beszéltek, volt amelyik többet látott előtte nap a rendszerbe, 2 nap múlva csak vakarta a fejét a ügyfélszolgálat hogy a kolléganő nem tudja honnan látta ezt ezt meg azt az infót., 10.16.án kaptam emailt hogy beérkezett a szervizbe, és majd nekifognak a javításhoz. 10.23.án készen is lettek "MEGJAVITVA" amit emailben jeleztek bár nem tudom mit cseréltek, javítottak, azt majd talán megérkezéskor derül ki, aztán ezután 3-5 munka nap még visszajön nekem a tv. péntekig elvileg megjön de még se, a futárcég nem keresett se senki..., legjobb az egészben, hogy a szervizben ami ugye román Philips márkaszerviz... a tv beérkezésekkor írt román nyelvü vélemény szerint a készülék használt, karcos, szennyeződések vannak rajta ,és nincs kép bekapcsoláskor.... Na most a tv makulátlan állapotba vitték el tőlem, nem tudom mit láttak.... de kíváncsian várom készüléket és ha karistosan kapom vissza akkor a csomaglás előtti fotózott képeket beküldöm amiket csináltam és rájuk borítom az asztalt.szóval 37 - 38 napig nincs tvje az embernek, de még reszketve izguljak hogy legalább nem rosszabb állapotba hozzák vissza. :W :W Emagtól többet soha semmit. ha megjött a készülék akkor arról is írok hogy milyen lett... :((

(#25215) nightmare13 válasza chris-v (#25212) üzenetére


nightmare13
senior tag

Esetleg még rá lehet nézni a tavalyi Philips 70PUS7304 modelre, én nem tapasztaltam ennél bevilágítást, a képe is szép, hatalmas :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25216) AxBattler válasza nightmare13 (#25215) üzenetére


AxBattler
félisten

300k HUF alatti áron ajándék; ha lenne elég nagy, üres falam (+ az Ambilight-nak is kell hely), tuti bevállalnám! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25217) nightmare13 válasza AxBattler (#25216) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nekem 43 centi magas szekrényen van, nem kell ide falra szerelés, van akkora a TV :) Amúgy most pl 270k edigitalnál, én is anno ennyiért vettem.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25218) oszy válasza jedie82 (#25203) üzenetére


oszy
veterán

Nekem PUS6501 van, de nem vészes a droid rajta.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25219) zsuri0 válasza esicyhun (#25209) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Úgy látszik vagyunk itt páran, akik hasonló modelleken gondolkodunk :-) Nálam mondjuk nappaliba menne, de oda sem szeretnék 300e-nél többet adni érte. A bevilágítás nekem sem tetszik, bár több szakbolti eladó szerint 300e forintos árkategóriában még szinte biztosan lesz mindegyiknél, max. a mértéke változó. A feketék kapcsán gondolkodtam a 70PUS8505-ben (MVA panel), de sajnos túl nagy lenne: beférne ugyan az adott helyre, csak mellette alig maradna hely. Egyik oldalon sarok, másik oldalon ablaknyílás. Ha nincs mellette rendes falfelület nem lenne hatásos az Ambilight :-( A 65-ös mellett is csak kb. 20cm maradna mindkét oldalon, de attól meg kisebbet nem akarok. Az MM-es eladó szerint a PUS8505 egyetlen előnye a Q60T-hez képest az Ambilight - vegyek ledszalagot hátra és ragasszam fel a tévére :-) Mondjuk statikus ambilight-nak jó :-) Viszont láttam egymás mellett a 8505 és a Q60T képét kisebb méretben és a Philips képe fátyolosabb volt. Az eladó szerint minden tévénél ugyanaz a beállítás, ezért is rakták el a távirányítókat, hogy ne lehessen elállítani.

(#25220) Digitalis válasza chris-v (#25212) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerencse kérdése is. Nálam se pixelhiba, sem bevilágítás. Annyi, hogy a közvetlen négy sarok, kis helyen picit sötétebb, de ez a direkt-led (micro dimming pro) "sajátossága" tehát mind ilyen. Engem speciel nem zavar, filmeknél zéró a jelentősége. Homogén, statikus világos teszt képeknél lehet látni. (falat ne nézzétek, festés előtt állok) :B

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25221) Kroni1 válasza Digitalis (#25220) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez milyen tipus? Nagyon jó képek alapján a homogenitása, szerintem ez szebb mint az én 8303-asomon, igaz ambilight megy mindíg, az LG tévénkhez képest nagyon jó az enyém is, nem zavaró egyáltalán.

(#25222) dvogabi válasza Kroni1 (#25221) üzenetére


dvogabi
tag

Szerintem ez 8505 vagy variánsa lesz, nekem is az van 50-es méretben, és annyit beszéltek bevilágításról, hogy megnéztem közelebbről és nekem sincs bevilágítás, felhősödés, tök homogén.A sarkai viszont tényleg picit sötétebb.

(#25223) blakey válasza blakey (#25157) üzenetére


blakey
titán

Egy picit mélyebben szemügyre vettem, a Meleg-hez képest egy picit vissza kell venni a fehéregyensúlyt, Egyéni RGB 120/113/81 a jó, gamma egyértelműen 1-esen kerül a helyére, nagyjából a helyére került minden, talán a piros fényességét - 1-re le lehet venni, de nem muszáj.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25224) Digitalis válasza Kroni1 (#25221) üzenetére


Digitalis
senior tag

58pus8505. Még annyi pozitívum, hogy a fejhallgató kimenete nagyon jó minőségű. Bt fülessel hallgatva olyan mintha aptx_hd lenne, de pedig biztos nem az. Ha átváltok tv-box BT-re, olyan mintha középhullámra kapcsolnék a TV Bluetooth után. (x96 max BT. 5.0) Ráadásul TV hatótávja kb 3 szorosa a boxnak. Akinek ilyen van nem próbálta? kíváncsi lennék mi a véleménye.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25225) Sinu


Sinu
senior tag

Telekom TV GO csodáját fel lehet valahogy varázsolni 7304 készülékre? Sajnos ezek a szerencsétlenek még nem hallottak chromecastról :(

No Future

(#25226) Upo válasza Sinu (#25225) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem nem. Nincs benne az android tv play áruházban.
TV-t akarsz nézni a TV-n? :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25227) Sinu válasza Upo (#25226) üzenetére


Sinu
senior tag

Nincs sajnos, nyilván néztem az áruházat :) Valami apk trükközésre gondoltam, de apk-t sem találtam :(
Amúgy nincs tv előfizetésem, és nem is lesz mert hányingerem van attól ami ott megy, szar műsorok, tele reklámmal, nem kell ez nekem. Van Netflix, HBO go, ami ott nincs az torrent.
Plusz beszereztem haveroktól/családtól Digi Online, Telekom és Horizon hozzáféréseket, ha van valami jó bl/vb/eb meccs, olimpia, sportesemények akkor tudjam nézni :)

No Future

(#25228) blakey válasza Sinu (#25227) üzenetére


blakey
titán

TV GO csak mobilon, tableten megy illetve volt olyan verzió amit fel lehetett telepíteni de az sem működik. Elvileg lesz Android TV OS verzió is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25229) Sinu válasza blakey (#25228) üzenetére


Sinu
senior tag

akkor várok türelemmel, köszi :)

No Future

(#25230) Upo válasza Sinu (#25229) üzenetére


Upo
addikt

Így van, nem megy fel az apk mert tv os-re nem jó. Mondjuk van most ez a Telekom TV Go app a régi fekete TV Go helyett, de még nem próbáltam a tv-n.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25231) blakey


blakey
titán

Azt ugye tudjátok, hogy érdemes feltenni az Aptoide TV app-ot és akkor sokkal több minden telepíthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25232) keyborg91


keyborg91
csendes tag

Sziasztok egy itthoni boltnak akcióját meglovagolnám ,véleményekre vagyok kíváncsi
PHILIPS 55 PUS 7805/12 4K Ultra HD Saphi Smart LED Ambilight televízió, 139 cm
Vagy
Samsung UE55TU7102 Crystal UHD
Ha egyárban van,és ugyanakkora film és xbox one a cél.

(#25233) rainman72 válasza keyborg91 (#25232) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 140ezres Philips jó ár nagyon :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25234) chris-v válasza rainman72 (#25213) üzenetére


chris-v
senior tag

Igen, ez a kérdés, hogy akkor mit? Jó lenne a philips, de akkor mégse? :W

#25215 nightmare13:
Jó ötlet, csak nem fér el 70", illetve én inkább valahol 200 ezer környékén gondolkoznék. :)

#25220 Digitalis:
Na ez így rendben van! :K
Csak kérdés mindegyik 58pus8505 így rendben van, vagy tényleg szerencse? :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25235) rainman72 válasza chris-v (#25234) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az utolsó 3 Philips ami it járt mind IPS volt!
Még egy VA-t meg kéne próbálni!58" vagy 70"

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25236) Kroni1 válasza blakey (#25231) üzenetére


Kroni1
veterán

Konkrétan tudsz mondani egy-két olyat amiért érdemes ezt az Aptoide tv-t feltenni?
(igaz nekem nincsenek nagy igényeim, de a play store-ban is mindent megtaláltam ami kellett..)

[ Szerkesztve ]

(#25237) Digitalis válasza chris-v (#25234) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hogy igazából szerencse-e, Philipsnél mennyire van panel lottó, igazából nem tudom. Csak a fórumokon, meg itt-ott leírtakból szűrtem le, ezért csak feltételezem. Én megvettem és használom. Eddig nagyon bejön, nem bántam meg, ezen az áron, ebben a kategóriában szerintem nagyon büfé.
Egyébként itt egy igen csak Philips kritikus bemutatója (és tetszik neki), illetve a computerbild tesztjei. Itt meg egy összehasonlítás.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25238) chris-v válasza rainman72 (#25235) üzenetére


chris-v
senior tag

Digitalis amit fotózott 58pus8505 az VA panel. Lehet akkor az lesz a megoldás.

#25237 Digitalis
Köszi! Meg is van szerintem akkor a következő tv :)

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25239) rainman72 válasza chris-v (#25234) üzenetére


rainman72
nagyúr

Rendeltem egy 58PUS7505-t,meglássuk,a vak is azt mondta :D
Ez már VA,jó lenne ha jó lenne ;]
Adtak hozzá hozzá egy 24PFS5505 -t is gratis,ami egy 60cm full hd tv,jó lesz konyhai tvnek,szüleim :C

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25240) Kroni1 válasza chris-v (#25238) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem 55PUS8303 van ami IPS-es, és ahogy nézem a képeket kb hasonlóan homogén nálam is a kép mint Digitalis kollégánál. Majd csinálok fotókat.
Én se tudom mitől függhet hogy melyik panel mennyire szép, samsung topikban is olvastam, hogy 3 egyforma tévé 3 féle felhősödéssel. Nyilván szerencse is kell hozzá.

Azt viszont nem tudom, hogy sokan itt akik 65-70" tévékről beszéltek, milyen távolságból nézitek?! :Y Nekem a nappaliban kb 3.5m-ről az 55" pont jó a hálóban kicsit közelebbről, 2.8m-ről a szintén 55" tévé már kicsit nagy is nekem, nem igazán bírom megszokni, eredetileg 50" akartam ide.

(#25241) erahurka válasza rainman72 (#25239) üzenetére


erahurka
félisten

Kicserélted a 7805-öt? Azt hittem megbarátkoztál a bevilágítással.

(#25242) blakey válasza Kroni1 (#25236) üzenetére


blakey
titán

Nem kell apk-ból telepíteni olyan app-okat amik egyébként nem Android TV OS-re vannak optimalizálva de mégis működnek. Illetve olyanokat is telepíthetsz ami elvileg a Play áruház szerint nem kompatibilis az eszközzel de mégis működik. Minden eszközömre felteszem, mert jól jön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25243) rainman72 válasza Kroni1 (#25240) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem a 65s ill most már csak 58s az 3m-re van!
A házimozihoz akarok egy 70 vagy 75st,ha bevállik a VA Philips,akkor azt ha nem akkor még passz!
Ott 4m meg egy pici a táv,de ott nekem van egy 120"-os vászon is ami meg projektorra vár!
Ha ennyi nyüg lesz a tvk-kel akkor inkább az lesz hamarabb!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25244) rainman72 válasza erahurka (#25241) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem sikerült,meg az IPS panellel se,pedig azt hittem menni fog,de elkiabáltam :Y
Az a baj hogy előtte egy TCL volt ami nem villágitott be,meg mivel VA paneles,érezhető az ips-en a kontraszt hiánya,4k-hdr-nél,Netflix-nél!
Csak simán tvzni,hd csatornákkal elmegy,az szép,de semmi extra!
Most megnézem a VA mit produkál!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#25245) nightmare13 válasza Kroni1 (#25240) üzenetére


nightmare13
senior tag

Attól függ, elsőre lehet nagynak látszik, de hamar hozzászokik az ember. Én is nagyjából 3 méterről nézem, amikor filmezek, ha játszok, akár közelebbről is.

Nagyon sokat dob az élményen a méret :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25246) Gigicuci válasza nightmare13 (#25245) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Talált már valaki a neten esetleg egy kalibrációt 8505-re?(egyet találtam egy 09.23-i hozzászólásban)

Megköszönném ha megosztaná, elég nehéz feladatnak tűnik természetes de mégis kontrasztos képet kicsiholni a szerkezetből.

Köszönöm!

(#25247) Digitalis válasza Gigicuci (#25246) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én így használom, nekem ezek jöttek be. (2. és a 20 pont az alap, erre építkezik mindegyik. Hdr,DV stb.))

50”, 58”, 70” PUS8505, PUS8535, PUS8555
VA Screen Settings Calibration
Picture style: ISF Night
Colour: 53
Backlight contrast: 50
Sharpness: 1 to 4 (3).
Brightness: 48
Colour enhancement: off
Colour gamut: dependent on input - default to "normal"
Colour temperature: Warm
Whitepoint 2 point:
Red - WP = 90
Green - WP = 85
Blue - WP = 65
Red - BL = 0
Green - BL = -1
Blue - BL= 0
White Point 20 point:
20 point Red offset +4 & 19 point Red offset +4
Other values = 0
Red Hue & Sat = 0
Yellow Hue = -2 Sat = 0
Green Hue = +1 Sat = -2
Cyan Hue = +1 Sat = +1
Blue Hue = 0 Sat = -1
Magenta Hue = 0 Sat = 0
Contrast mode: off
HDR Upscaling: off
Dynamic contrast: off
Video contrast: 100
Light sensor: off
Gamma: +2 (personal preference for me).
Ultra resolution: on
Picture clean options: Noise reduction off, MPEG = Minimum.

Motion styles: off

50”, 58”, 70” PUS8505, PUS8535, PUS8555
VA Screen Settings Calibration
Picture style: ISF Day
Colour: 53
Backlight contrast: 85
Sharpness: 1 to 4 (3).
Brightness: 48
Colour enhancement: off
Colour gamut: dependent on input - default to "normal"
Colour temperature: Warm
Whitepoint 2 point:
Red - WP = 90
Green - WP = 85
Blue - WP = 65
Red - BL = 0
Green - BL = -1
Blue - BL= 0
White Point 20 point:
20 point Red offset +4 & 19 point Red offset +4
Other values = 0
Red Hue & Sat = 0
Yellow Hue = -2 Sat = 0
Green Hue = +1 Sat = -2
Cyan Hue = +1 Sat = +1
Blue Hue = 0 Sat = -1
Magenta Hue = 0 Sat = 0
Contrast mode: normal
HDR Upscaling: off
Dynamic contrast: off
Video contrast: 100
Light sensor: off
Gamma: +2 (personal preference for me).
Ultra resolution: on
Picture clean options: Noise reduction off, MPEG = Minimum.

Motion styles: off

Picture: Game
Colour: 50
Backlight contrast: 70
Sharpness: 3
Brightness: 60
Advanced:
Colour:
Colour enhancement: Off
Colour gamut: Wide
Colour temperature: Normal
Whitepoint alignment, 2 point: Red - WP 127, Green - WP 114, Blue - WP 113, Red - BL -2, Green - BL 0, Blue - BL 1

Contrast:
Contrast mode: Optimised for energy savings
HDR Upscaling: On
Dynamic contrast: Off
Video contrast: 100
Light sensor: On
Gamma: 2
Sharpness:
Ultra resolution: Off
Picture clean:
Noise reduction: Off
MPEG artefact reduction: Off
Fényérzékelő is meglepően korrekt munkát végez, akár az is bekapcsolható ha úgy jobb.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25248) chris-v válasza rainman72 (#25239) üzenetére


chris-v
senior tag

Kíváncsi leszek! :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25249) AxBattler válasza chris-v (#25248) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ez hasznos infó! :R Ha veszek végül, akkor ebből fogok kiindulni; sajnos Rtings nem tesztel Philips-et, nem ad kalibrációs tanácsokat!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25250) chris-v válasza AxBattler (#25249) üzenetére


chris-v
senior tag

Hát igazán nincs mit, de Digitalis-nak köszönd :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.