Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Brumi52 válasza anrab (#25800) üzenetére


Brumi52
újonc

Pen drive müködik rendesen.

(#25802) anrab válasza Brumi52 (#25801) üzenetére


anrab
addikt

Ha biztos hogy ntfs akkor lehet csak 500 Gb-ig ismeri fel vagy nem tetszik neki ez a típus. Ha van rá mód kérj kölcsön egy más típust.

(#25803) rainman72 válasza anrab (#25802) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem a 2tb WD-t is kezeli a mostani 7505!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25804) blg válasza Brumi52 (#25799) üzenetére


blg
senior tag

van saját tápja a HDD-nek? lehet, hogy nem ad elég áramot neki a tévé

(#25805) Brumi52 válasza blg (#25804) üzenetére


Brumi52
újonc

Nincs külön tápja és a saját rövid kábeljával használjuk. A régi 10 éves lg tv-n simán müködött. Még próbálkozom,köszi a segítséget.

(#25806) Dißnäëß válasza Brumi52 (#25805) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Formázd újra NTFS-el Windows alatt. Default beállításokban, ne állítsd.
Ha így sem megy, akkor kézzel állíts a cluster méreten, 64k legyen. Régi ntfs verzióknál ez volt a maximum, nagy fájlokhoz ajánlott. Újabbnál többet is tud, és bár az android egy linux lényegében, ki tudja, melyiket tudja..

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#25807) Kroni1


Kroni1
veterán

Hülye kérdés: Van egy két kedvenc filmem, (pl. Interstellar) amiket kiadtak elvileg 4K HDR-ben is BD-re, begyűjteném ezeket valami eredeti digitális példányban vagy nem is tudom, de a lényeg, hogy nem akarnék ezért Bluray lejátszót venni. Van erre lehetőségem, vagy ilyen esetben csak a virágbolti verzió létezik..? Jó lenne ha egy BD minőségben letölthető eredeti verziót ezekből be tudnék tenni itthon PLEX alá.

(#25808) rainman72 válasza Kroni1 (#25807) üzenetére


rainman72
nagyúr

Rakuten?
Xbox One nincs?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25809) alaves válasza Dißnäëß (#25781) üzenetére


alaves
addikt

Bizony, nálunk az OLED754-en megy szinte minden napi 12+ üzemórában: PC, film, TV, játék. Továbbra is azt mondom, hogy ahol elfér a 48-as, ott elfér az 55-ös is (ráadásul olcsóbb). Nem létezhet, hogy nem lehet megoldani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25810) Gigicuci válasza alaves (#25809) üzenetére


Gigicuci
senior tag

És nem félsz a beégéstől? Én nagyon ráparáztam, pedig megfogadtam, hogy normálisan fogom használni de egyelőre még fél szemmel a piros hud ikonokat lesem a jatekban.:/ Jó ilyen hozzászólásokat olvasni...

(#25811) Kroni1 válasza rainman72 (#25808) üzenetére


Kroni1
veterán

xbox nincs, de nem is lesz.. :)

igazából nem olyan fontos, csak töprengtem, hogy van e más opció, Rakuten nem rossz ötlet talán.

Amúgy te netflixet nézel? A netflix beállitasokban a hálózattesztnél neked hány mbps tud a tévéd wifin??? Az én routerem sajnos 2.4GHzen gyenge, 5Ghzen 150mbps körül vagyok. Próbáltam pár nagyobb 4k tartalmat plexen belső hálón, de eredeti felbontás és bitrára mellett nem viszi öket, megakad gyakran. (65mbps és 118mbps bitrátaju anyagok) Kivancsi vagyok h a router vagy a tv a ludas inkább...?

(#25812) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Saphi tévéknél az applikációk felsorolásából számomra érthetetlen módon mindenki kihagyja a Deezert, pedig kínálatban és az árában is kvázi egálban van a Spotify-al. Sőt összességében a zene minősége és pl a Philips tévéken is elérhető kareoke móddal jobb is annál. havi 1500 forint ez is, én erre fizettem elő inkább.

Szóba hoztátok a konzolokat, nos a Ps5 és Xbox Series gépeken immáron nem lesz optikai kimenet, így például a Philips tévék is előnybe kerülhetnek.
Tudnátok pontos beállítást adni, hogy akár a Ps4, Xbox One konzolok és akár ha valaki már Xbox Series gépet használ Philips tévével, milyen beállításokat használ pontosan az optikai hang menüben hozzá?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#25813) rainman72 válasza Kroni1 (#25811) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem alapból 10mb netem van amihez jön egy gyorsító opció,mobilnettel és így lesz 50mb,de ez is csak 6gb letöltésig naponta!
Szóval ez nem nagyon jó összehasonlítási alapnak! :DDD
Netflixnél 15.25mb-t ír az info,de ha egész nap megy akkor egy idő után már csak 1080p van!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25814) Alien! válasza Kroni1 (#25811) üzenetére


Alien!
senior tag

Használj Emby-t Plex helyett, sokkal stabilabb és gyorsabb a hálózatkezelése. Az app megér egy ezrest szvsz.

(#25815) Kroni1 válasza Alien! (#25814) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez is olyan mint a plex, hogy a szerver része free? majd ránézek, de plexet nagyon megszerettem, nem vágom miért de én is látom h már kodinál is jóval lassabb.. köszi!

(#25816) alaves válasza Gigicuci (#25810) üzenetére


alaves
addikt

Ha már van ilyen kiváló kijelző, mint az OLED, használjuk már. 9 hónap alatt 4000 üzemórán túl jár a TV, minden ok. SDR-ben referencia fényerőn 100-120 nit körül használjuk (OLED fény /azaz kontraszt/: 22), HDR-ben pedig 60-on (LG-től eltérően Philips HDR képfeldolgozás kisebb dinamikával is jó, ezért van gyári HDR képstílusnál pl 70-es kontraszt is). A kézi pixelfrissítőt (maradékkép törlése) pedig 1-2 hetente futtatom. Az OLED kék fény kibocsátása kevesebb mint fele az LCD-nek, valamint villogásmentes.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25817) Alien! válasza Kroni1 (#25815) üzenetére


Alien!
senior tag

persze, a ingyenes. azt sajnálom hogya htpc kliens (Theater) viszont már előfizetéshez kötött, pedig nagyon bejönne. Viszont nálam a tévékkel/Mi box S-ell nagyon jól múködik.

(#25818) Dißnäëß válasza alaves (#25816) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Üzemóra mivel tekinthetô meg ?

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#25819) alaves válasza Dißnäëß (#25818) üzenetére


alaves
addikt

Tv adásra kapcsolva --- > távirányítón 123654 (gyorsan egymás után) --- > CSM 6. oldal (nyíllal léptethető) --- >
- OLED DOH: összes üzemóra
- OLED OFFRS Time: az automata 4 órás pixelfrissítő legutóbbi lefutása óta eltelt idő
- OLED JB Time: a maradékkép törlése opció legutóbbi lefutása óta eltelt idő (1500 v. 2000 üzemóra után automatikusan lefut, illetve kézzel indítható tetszőleges időnként, napi üzemóra és statikus tartalom mennyiség függvényében)
- OLED OFFRS Count: automata 4 órás pixelfrissítő ennyiszer futott
- OLED JB Count: a maradékkép törlése ennyiszer futott

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25820) Gigicuci válasza alaves (#25816) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Na igen, ettől kicsit tartok mert az SDR érték nálam 70-80... Szerintem ki fogom pusztítani hamar.

(#25821) fant0mi válasza Brumi52 (#25799) üzenetére


fant0mi
addikt

Villanyt honnan kap a hdd? A tv szerintem ehhez keves ampert biztosit.
Szerk.: Bocs, napi regesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#25822) chris-v


chris-v
senior tag

eMAG-on újra 180-ért van az 58PUS8505

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25823) oszy válasza chris-v (#25822) üzenetére


oszy
veterán

Volt! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25824) chris-v válasza oszy (#25823) üzenetére


chris-v
senior tag

Hopppp :U
Nem is néztem, hogy nincs készlet, gyakorlatilag nem lehet kosárba dobni.
13.-án sikerült egyre lecsapnom, csak ma jött egy híremail és megint benne volt, gondoltam újra vissza tették.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25825) alaves válasza Gigicuci (#25820) üzenetére


alaves
addikt

Ha nincs sok statikus tartalom, akkor nem lesz gond. Amúgy statikus tartalomnál az ABL teszi a dolgát, ráadásul kicsit agresszívebb, mint pl. az LG-é és a pixeleltolás is nagyobb (talán nem véletlenül).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25826) erahurka válasza rainman72 (#25791) üzenetére


erahurka
félisten

Ha Philips tévén nem lesz bajnok Hamilton 2021-ben akkor olyat veszek ;]

(#25827) Kroni1 válasza Alien! (#25814) üzenetére


Kroni1
veterán

Most megnéztem a KODI-t smb-vel a tévén, sokkal fluidabb és ezt régen szerettem használni, igazából csak a távolról elérés miatt csináltam PLEX szervert, és ekkor az otthoni hálón is valamiért áttértem erre. Tetszett a kinézete, hogy van már plex-en is opensubs-ról feliratletöltés, habár néha nem nem akarja leszedni amit megtalál.. (Kodinál is néha szarakodott a plugin.) Meg az is hogy ha az egyik szobában nézek valamit akkor a másikban tudja ott folytatni ahol abbahagytam. Kodinál nem tudja valaki, hogy van erre megoldás? Mert ha igen akkor visszatérek arra..

(#25828) blakey válasza Kroni1 (#25827) üzenetére


blakey
titán

Plex szervert használok de Plex-et nem. :) Kodival, MrMC-vel, Infuse-al használom. Igen, van arra megoldás, hogy Kodival használd a Plex-et. Van Plex kiegészítő vagy PlexKodiConnect. Szóval ne térj vissza csak a Kodira, az adatbázis kezelése egy picit gyengébb és több odafigyelést, meg tudást igényel, de megoldható csak Kodival is, hogy minden eszközön ua. legyen.sokrétűbb a kodi beállítása és van amikor fájlt kell szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25829) kiskatz


kiskatz
tag

Sziasztok!

Adott egy 50PUS7303/12-es típusú tv aminél az a hiba,hogy UPC-s beltérire hdmi-n kötve kép van de hang nincsen. Ugyan ez a beltéri 2 másik tv-n próbálva ad hangot csak a Philips tv-n nem. Valakinek esetleg lenne ötlete mit és min kellene állítani?

(#25830) Violka2016 válasza blakey (#25828) üzenetére


Violka2016
tag

Miért nem jó a plex kliens?

(#25831) blakey válasza Violka2016 (#25830) üzenetére


blakey
titán

Ezt írtam? Nem. Nem tudom miért jó vagy nem, nem azt használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25832) Mikika válasza kiskatz (#25829) üzenetére


Mikika
aktív tag

Szia
Nekem is ez volt
Akkor oldódott meg amikor kicseréltem a beltérit egy CI kártyára

Forever Apple

(#25833) Violka2016 válasza blakey (#25831) üzenetére


Violka2016
tag

Komolyan kérdeztem, nem kötekedni akartam. Hátha tudsz valamit ami miatt énse használnám. Nem kell bedurcizni nyuszi egyből! :D

(#25834) Kroni1 válasza Violka2016 (#25833) üzenetére


Kroni1
veterán

Én tudok neked válaszolni:

1. Lassabbak a műveletek rajta, egy-egy beletekerés, filmelindulás, feliratkiválasztás után sokkal többet gondolkodik a plex mint a kodi. Ezzel együtt lehet élni.

2. Amit most fedeztem fel, hogy vannak olyan FHD és 4K HDR fáljaim is, (jellemzően extrém magas, pl. 65mbps bitrátával) amik a plex alatt szakadoznak, de a kodival mennek még gond nélkül. Nem vágom pontosan az okát, de más is irta h a plex hálózati terhelése elég magas vmiért..

Én amugy szeretem, okosabb mint a kodi pár szempontból, ha nincs olyan gondod vele ami miatt nem jó használd bátran.

(#25835) Violka2016 válasza Kroni1 (#25834) üzenetére


Violka2016
tag

Évek óta használom és nem tapasztaltam még semmi negatívumot vele kapcsolatban. A beletekerősdiben igazad van, az lehetne gyorsabb.

(#25836) Kroni1 válasza Violka2016 (#25835) üzenetére


Kroni1
veterán

Nagyon kultúrált amúgy, én meg is vettem az app-ját a telefonomra. Eddig én elvoltam 720 és 1080 anyagokkal is, most hogy lett 4k tévém most kezdett el motoszkálni bennem hogy valami más megoldást is kipróbálok, mert azért kipróbálnék tömöritetlen anyagot is, nem csak mindig a streaming szolgáltatók tömörített anyagait...

[ Szerkesztve ]

(#25837) blakey válasza Violka2016 (#25833) üzenetére


blakey
titán

Nem durci, nem azt használom, nem tudom miért jó vagy sem. Ha nem érted így a leírtakat akkor hogyan írjam, simogassalak előtte? :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25838) Kroni1 válasza blakey (#25828) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha Kodit használsz akkor minek kell hozzá a plex szerver? Van valami előnye így?
Az MrMc-t meg az infuse-t nem használtam még, nem értek nagyon hozzá hogy ezek mire jók, de utánanézek majd...
Én kodi alá csak megadtam a lejelszavazott smb megosztást a serverPC-ről, látja a szükséges mappát és viszi szépen gyorsan a tévé, lejátszásnál szépen aktiválja a HDR-t is.

"Igen, van arra megoldás, hogy Kodival használd a Plex-et." a plugint ismerem, de nem igazán jött be hogy kodin belül még be kell lépni a plex-be is.. igazából csak azt akarnám elérni, hogy mindig mindenhol ott folytassam ahol vagyok. a Connectet is meglesem majd h mit takar.

Azt észrevettem, hogy Kodi sokszor hibásan azonosit tartalmakat, meg hasonlók, ezért is maradnék plex-el ha lehet. nyomozom, hogy mi lehet neki a szűk keresztmetszet.. Szerintem a wifi lehetne erősebb is, mert 5GHz-en a szomszéd szobábol jövő hap Ac2 ről kapja, néha 150mbps de van, hogy csak 50-60at mérek. Tudom a LAN csak 100mbit, de kipróbálom, hátha ott a kevesebb drop miatt jobb lesz..

(#25839) blakey válasza Kroni1 (#25838) üzenetére


blakey
titán

Ha Kodit használsz akkor minek kell hozzá a plex szerver? Van valami előnye így?
A központi adatbázis miatt, mindenhol, minden körülmények között ugyanazt látom, onnan folytatom ahol abbahagytam illetve több felhasználót is beállíthatok, hogy ne zavarjuk egymást
MrMC Android TV OS-re, iOS-re és tvOS-re érhető el, Infuse csak iOS és tvOS-re, az Infuse "világbajnok" lejátszó.
Én kodi alá csak megadtam a lejelszavazott smb megosztást a serverPC-ről, látja a szükséges mappát és viszi szépen gyorsan a tévé, lejátszásnál szépen aktiválja a HDR-t is. - igen, tudom, évek óta Kodit használok, előtte csak egy eszközön, majd több lett, kellett a központi adatbázis így lett MySQL és később Emby/Plex.

"Igen, van arra megoldás, hogy Kodival használd a Plex-et." a plugint ismerem, de nem igazán jött be hogy kodin belül még be kell lépni a plex-be is.. - erre van a PKC. De a Plex kiegészítő is beállítható, hogy automatikusan elinduljon.

a Connectet is meglesem majd h mit takar. - Plex adatbázis kezelés Kodi alatt, semmi nem utal Plex-re, minden "Kodis".

a szomszéd szobábol jövő hap Ac2 ről kapja - az a router gyenge Wifiben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25840) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Ez egy régi kép, de a mai napig aktuális, csak én szívok a képen látható problémával? Címszavakban: felvételhiba, felvétel idejének módosítása, időkapu

A probléma, a beállított csatornák felvételének ideje sokszor átíródik, felvétel közben is, akkor örökkévalóságig fogja venni az adást, a képen egy vicces időutazást láthatunk a felvételeknél, a holnapi adás már fel is van véve :)

Dátumbeállítás más módja hiába, kb mindent próbáltam már, Diginél vagyok, dikert megy a coax a TV-be.
Ma kipróbálom azt, hogy nincsenek beállítva a csatornák. Dobtam neki egy automatikus csatornafrissítést, aminél természetesen törli azt, amit régen beállítottam sorrendet, tetszőlegesen. Nonszensz, hogy ennél külső program segítsége nélkül nem lehet, na de mi a jó külső csatorna rendező program?

(#25841) Violka2016 válasza blakey (#25837) üzenetére


Violka2016
tag

Aha! Megtennéd?

(#25842) Alien! válasza Kroni1 (#25838) üzenetére


Alien!
senior tag

szerintem a Kodi alól használt plex ugyanolyan lassú lesz a hálózatodon mint a Plex kliens. Ezért ajánlottam az Emby-t, hidd el sokkal gyorsabb, és a színvilágon kívül konkrétan ugyanaz mint a plex csak fluidabb, sőt sztem a szűrőkkel létrehozható kategóriák még jobban is működnek (3D, 4K). Töltsd le a szervert, konfigold be, majd az appot a tévére, azt hiszem 5 napig ingyenes, aztán unlockolod az appot ha bejön, kb 5 dollárért.

[ Szerkesztve ]

(#25843) Kroni1 válasza blakey (#25839) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi a sok hasznos infót! Értem, szóval akkor ez igy egységesiti nálad az adatbázist. Az jó lenne nekem is! Akkor kipróbálom ezt a MrMC-t, ha jól látom 3$, annyit csak kisérlezetésből is bőven megér..

Annyira nem rossz ez a router amúgy wifiben, egy ASUS AC66U B1-et váltott és meglepő módon egyszintes 100m2 házban valamivel erősebb nálam 5GHz-en, pedig az se volt rossz.. Egy S8 telefonon 380/270mbps, a Mi Box 3-on ~200/200-at mérek csak a philips tévénél nem mindig van meg a 150-160mbps, majd megpróbálom kideriteni az okát. A gyenge pontja inkább hogy 2.4GHz-en csak 300as, és és hogy a gigabites diginetet csak fasttrackel tudja.

[ Szerkesztve ]

(#25844) Kroni1 válasza Alien! (#25842) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, attol tartok muszáj lesz az emby-t is kipróbálnom! :R Ebbe amúgy van esetleg lehetőség feliratkeresésre és letöltésre?! Ezt nagyon szerettem a plexen/kodi-n...

[ Szerkesztve ]

(#25845) blakey válasza Alien! (#25842) üzenetére


blakey
titán

Nem lesz lassú, nekem a Plex Inteles NAS-on van, jobb,mint az Emby. Utóbbi tele van hibával, főleg feliratok esetén illetve az Emby app és szerver erőteljesen nyomja a prémium előfizetést. Nekem mindkettő fent van, Plex jobb, jelenleg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25846) Piftuka válasza Mezcal (#25789) üzenetére


Piftuka
veterán

A betekintési szög általában "betekintési szöget" jelent. :) Te mire asszociáltál?

No, de akkor hadd fordítsam meg a kérdést:

Véleményed szerint ez a látvány nem nyújtja a minőségi televíziózás, házimozizás élményét?

"Aquila non captat muscas."

(#25847) Alien! válasza blakey (#25845) üzenetére


Alien!
senior tag

A te rendszeredben jobb az enyémben jóval lassabb sajnos. Nálam 2 philips tv + mi box s + pc gigabites kábellel osszekötve durván pufferel főleg 60-70gb-os rippek esetén, szóval kösz nem. Időről-időre csekkolom a Plexet, de egyelőre nem javult sajnos.

(#25848) Kroni1


Kroni1
veterán

Mivel nálam Kodin tökéletesen megy az ami plexen akadozik, ezért azt gondolom nem a wifimmel van baj, hanem valami más lehet a gond.. A plex valóban kevésbé pörgős nálam ughogy kiprobálok mindent aztán kiderül..

(#25849) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Esetleg tudjátok a választ? Az 50PUS7505 MVA panellel szerelt? és a 50pus7805? Koszi

[ Szerkesztve ]

(#25850) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!
Akinek van Saphi alapú Philips TV-je, lenne szíves megnézni nekem, hogy a Telenor MyTV appot, HBO GO-t, NETFLIX-et le lehet-e tölteni rá? :)
Egyedül a Telenor MyTV-ben nem vagyok biztos. Nekem Android alapú van még, ezért nem tudom sajnos :(
Köszönöm előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.