Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) blakey válasza rainman72 (#25950) üzenetére


blakey
titán

Mivel nem az első alkalom ezért csak megemlítettem, hogy sokkal szebbek lennének.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25952) rainman72 válasza blakey (#25951) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ok megfogadom :R
De előtte kéne egy normális telo is!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25953) Mezcal válasza Piftuka (#25912) üzenetére


Mezcal
addikt

Nézd, én is a Sony OLED gyilkos tévéjét választanám, ha nem csillagászati áron menne. Azt nem tudom, hogy hozta ki ezt a képminőséget az LCD tévéből és még beégés, ghosting sincs, mint az OLED-nél. Pár év múlva majd megveszem negyedáron. :DDD

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25954) jedie82 válasza alaves (#25944) üzenetére


jedie82
csendes tag

Igazad van. De sajnos az helyzet az hogy felújításra ebben az évben már 10+ nál járunk, és még mindig van híjja. Így is nehéz volt beadni a feleségemnek hogy milyen fontos ez a nagy és új TV. :D Neki a 100 ezres kategória is megfelelne.

(#25955) jedie82 válasza blakey (#25935) üzenetére


jedie82
csendes tag

Megtörtént az elállás bejelentése, és el is fogadták. Teljesen korrektek voltak. Majd jelentkezem a későbbi infókkal.

(#25956) jedie82 válasza Digitalis (#25938) üzenetére


jedie82
csendes tag

Ha megtörtént az elállás megírom. Amúgy original volt, és webes vásrlás.

(#25957) gabber01 válasza Mezcal (#25953) üzenetére


gabber01
addikt

Melyik lenne az az oled gyilkos tv?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25958) Mezcal válasza gabber01 (#25957) üzenetére


Mezcal
addikt

Sony KD-75ZH8

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25959) blakey válasza Mezcal (#25953) üzenetére


blakey
titán

Mitől OLED? Csak ha mikroled.

Sony KD-75ZH8 - ebben a méretben és felbontásban van OLED ami még jobb ennél. Egy LCD nem tud "OLED-gyilkos" lenni, ráadásul a Sony a Dolby Visiont "Low Latency "módban tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25960) Sebiakos001


Sebiakos001
csendes tag

Sziasztok!
1 hete küzdök a 58PUS7304/12 masinával.
TMP191E_R.101.001.123.008 szoftver óta problémáim vannak. UPC smart cardot használok eddig minden rendben volt, de azóta az ékezetes címek teljesen más karakterekkel jelennek meg plusz bizonyos csatornáknál a hangsáv sem jó (lehet nem hangsáv a neve lényeg hogy ciripelés van hang helyett ami netflixnél is jelentkezik.) próbáltam visszarakni régebbi frissítést de egyszerűen nem lát semmit s tv. Letöltöttem a hívatalos oldalról ahol egyébként egy régebbit ír aktuálisnak leformáztam a pendriveot ahogy írja átmásoltam a filet de semmi.. azt írja hiba nincs szoftver... valami ötlet? Köszi a segítséget!

(#25961) Mezcal válasza blakey (#25959) üzenetére


Mezcal
addikt

A Chip tesztelte és ezt írták róla.

"A Sony megtöri a hagyományt, amely szerint a tökéletes képminőségre jelenleg az OLED-tévék képesek. A KD-75ZH8 kiváló képminősége révén könnyedén az első helyre kvalifikálta magát, a fényerőssége 2300 nit, amely messze a legjobb mért értéket jelenti az összes eddig, a tesztlaborban járt tévét is figyelembe véve. Ennek ellenére a fekete is tökéletes, szinte majdnem olyan jó, mint amit egy OLED-tévé fel tud mutatni. Ha ezt a két dolgot egymás mellé tesszük, máris kiváló, 234:1-es ANSI kontraszt adódik. És valóban, a gyakorlatban mindössze a betekintési szögben kell kompromisszumot kötnie annak, aki nem OLED-tévét vásárol, hanem a Sony 8K-s modelljére szavaz." Chip 2020 novemberi szám 43. oldal.

+ Extra nagy fényerő, kiváló felszereltség, remek képminőség
- a betekintési szög csak átlagos, a HDMI 2.1 támogatás pedig nem teljes

Vagyis OLED képminőség az OLED gyengeségei nélkül.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25962) Fera_27 válasza Alien! (#25919) üzenetére


Fera_27
tag

Én egy 50PUS6704-gyel szívok hasonlóan, Netflix kép gyönyörű, de HDR X96 Air P2 médialejátszóról HDMI-n mosott, értem én hogy nincs elég nit hozzá, de nem is az a baj, hanem amit itt a fórumon is pedzegettek mások is, hogy valahogy a fekete/sötét tartományban rossz a mapping, sávos kicsit, bebukik, lilás, igénytelen.

Annak idején nvm flashelésről olvastam, de úgy emlékszem csak az 7304-es Androidos típushoz találtam bármi használhatót.

Ezt értsem úgy, hogy semmit nem tudok megpróbálni? Szerviz meg felejtős?
Euronicses vásárlás volt a tévé amúgy.

(#25963) allein


allein
addikt

Sziasztok újra, 3 típussal szemezek(ez már végleges). ITT megtaláljátok őket, a 3 közül csak az 55PUS8303 lesz nanoled?

#25964rainman72 Az újabb akkor a 3 közül a 8303?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25964) rainman72 válasza allein (#25963) üzenetére


rainman72
nagyúr

4-5 éves Philipset nem vennék,egy jó tanács :R Rossz tapasztalat!
2-3 év még talán!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25965) Alien! válasza allein (#25963) üzenetére


Alien!
senior tag

csak az persze.

Fera_27: Írtam privátot!

(#25966) ddmb


ddmb
aktív tag

Samsung UE50RU7092-rol szeretnek atterni 1 ev utan Philips 58PUS7505-re (Samsungot muternak elajandekoznam Karacsonyra). Kerdesem, hogy mennyire lenne fajdalmas a valtas nekem? Nagyon utaltam a Samsungban hogy nem tud felvenni, keppel/hanggal viszont maximalisan elegedett voltam, es igy hogy muternak is kell tv, itt az alkalom hogy 50rol atterjek 58ra. Remelem nem lesz tul nagy... :) Samsung menuje olykor megkinzott: jelinformacional, csatornalistanal, stb. Lesz ami esetleg hianyozni fog a Philipsbol, ami benne volt a Samsungban?

[ Szerkesztve ]

(#25967) ddmb


ddmb
aktív tag

Egy ilyen kerdesem lenne meg... Napi 8 orat IPS laptop kijelzobe nezek. Ha este tovabbi 2-3 orat tevet is nezek, akkor ejjel olykor arra ebredek hogy faj a szemem. Elkezd folyni a konnyem, es ha egy kicsit is megnyomom a szemgolyom elegge faj. Gondolom a tv-m az VA technologia. Tehermentesitenem a szemem, ha a tv is IPS technologiaju lenne? Vagy a szemfajast a az eltero tavolsag a kijelzotol okozza es a kijelzo technologianak nincs jelentosege? Kb. 3 meterrol nezzuk az 50 colos tv-t a szobaban.

(#25968) alaves válasza Mezcal (#25961) üzenetére


alaves
addikt

Hát igen, néhány fokkal elmész oldalra és máris összeomlik a KD-75H8 csodás képminősége, csakúgy mint a Q90-é. Az extra fényerősség az most mire is kell :F
A 77CX 400-500 eFt-al olcsóbb a KD-75H8-nál, igaz az nem 8K, csak 4k. Mire lesz értelmes mennyiségű 8k-s anyag addigra meg ez a Sony sem ér már semmit.
Egyébként simán lehetne már rengeteg 8k-s anyag, mert már az 50-es évektől kezdődően sok 70 mm-es filmre készített mozi 6k-t meghaladó képrészletességgel rendelkezik. Simán lehet 8k-ra remasterelni (illetve már eleve arra kellett volna, ha nem azt tették).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25969) Kbali válasza ddmb (#25967) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább a laptopod lehet pwm-es és azért fáj a szemed. Nem árt használni szemcseppet (műkönnyet) - és lehet, hogy már szemüveg sem ártana - az is lehet, hogy folyamatosan erőlteted a szemed és azért fáj. Ha megteheted, menj el minél előbb szemorvoshoz egy vizsgálatra és mondd el neki a panaszaidat. Ha sokat késlekedsz, csak roszabb lesz.

(#25970) blakey válasza Mezcal (#25961) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy amennyiben kalibrált egy OLED meg egy LCD akkor nincs az az LCD amelyik "leverné". Elég sok felsőkaegóriás LCD-t néztem OLED mellett, kivilágított helyiségben nézhető de amint sötöt lesz a szobában máris elvérzik. Ekkora fényerő semmihez nem kell. de mindegy, hidd azt, hogy "OLED-gyilkos."
Vagyis OLED képminőség az OLED gyengeségei nélkül. - ez így helyesebb "Vagyis közel OLED képminőség az LCD gyengeségeivel."

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25971) ddmb válasza Kbali (#25969) üzenetére


ddmb
aktív tag

Temészetesen járok szemorvoshoz, nem mondta a doki, hogy különösebb baj lenne a szememmel. Akkor szokott jönni ez a fájás, amikor túlzásba viszem a képernyőbe bámulást lefekvés előtt.

(#25972) pakos85


pakos85
csendes tag

Sziasztok! A közeljövőben tervezek tv vásárlást. A meglévő szekrénybe 43-as passzolnak, de így csak 5-6 centi marad a két oldalán (fent 40-50). Ide is érdemes ambilight-osat, vagy mondjak le róla? Köszönöm!

Sector 340 férfi karóra eladó

(#25973) rainman72 válasza pakos85 (#25972) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ha fent van hely akkor talán!
De minden irányba jó lenne,ugy az igazi!
Igy egy oldalas ambid lesz szinte a 3-ból!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25974) dino_m válasza dino_m (#25920) üzenetére


dino_m
senior tag

Na, végül csak megkaptam végre a csereigazolást, tegnap délután, emailban. A Telekommal is sikerült már kiegyezni és hétfőn megyek az ügyfélszolgálatra megrendelni a másik TV-t.
A kérdés már csak az, hogy merjem-e megvenni az 58" 8505-öst? Nem szeretnék azzal is úgy járni, mint a 7304-essel. :F

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#25975) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

szeretnék külső szoba világítást is kapcsolni az Ambilight-ra. Csak Philips Hue megoldás jöhet szóba? Ha veszek egy két színes izzós kezdő készletet akkor azt rá tudom kapcsolni a TV-re?

(#25976) rainman72 válasza hitman77 (#25975) üzenetére


rainman72
nagyúr

Plusz kell egy bridge is! [link]
Van olyan pack is hogy bridge+2izzó!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25977) hitman77 válasza rainman72 (#25976) üzenetére


hitman77
senior tag

Igen köszi. Én is gondoltam és meg is rendeltem közben a Bridge +2db színes izzó kit-et. Már csak valami földre rakható álló lámpa kellene amibe bele rakom az izzókat.

Erre nincs ötleted véletlenül?

(#25978) rainman72 válasza hitman77 (#25977) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem ilyen van,meg kéne egy másik is!Hue még nincs!
[link] Szokott olcsobb lenni,vagy a praktikerben is van hasonló

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#25979) hubertus33


hubertus33
tag

Üdv!

Van egy Philips led tv-m és az a jelenség hogy ha bedugom csak a lógó jelenik meg és semmit se csinál.. csak úgy lehet kikapcsolni ha kihúzom.. mi lehet a gond? Egy 2017-es led tv.. :U

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#25980) alaves válasza hubertus33 (#25979) üzenetére


alaves
addikt

Philips honlapról töltsd le a szoftvert. A pkg fájl USB-re, azután bedugod, rendbe teszi. Persze ha nem hardver hiba.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25981) anrab válasza hubertus33 (#25979) üzenetére


anrab
addikt

Ez elég gáz.
Egy pendrive-ra tedd fel az utolsó frissítést és kikapcsolt állapotban csatlakoztasd majd kapcsold be.
Lehet szerencséd lesz.

(#25982) anrab válasza alaves (#25980) üzenetére


anrab
addikt

:)

(#25983) Sebiakos001


Sebiakos001
csendes tag

Nekem a pedriveot sehogy nem olvassa be... felismeri bejon a menuje de a frissitest sehol nem latja.. fat 32 fotmazva kicsamagolva semmi mas rajta megsem tortenik semmi.. smartkartyaval megy a tv

(#25984) anrab válasza Sebiakos001 (#25983) üzenetére


anrab
addikt

Haladás.
Tehát akkor már túljutott a logón és bebútolt.
Vagyis működik.

(#25985) Sebiakos001 válasza anrab (#25984) üzenetére


Sebiakos001
csendes tag

Működik csak nem tudok frissíteni sehogy... 58pus7304

(#25986) hitman77 válasza rainman72 (#25978) üzenetére


hitman77
senior tag

Nem rossz! És még olvasni is lehet az alsó izzó mellett. Lehet ez lesz. 5eFt. Nem is értem miért ilyen olcsó...🤔

(#25987) Mezcal válasza blakey (#25970) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem haragszol meg, ha a tesztelőknek hiszek? Amiben veri az OLED-et, az a fényerő, fehér szín, mindezt a beégés legkisebb hajlama nélkül. Amiben még jobb is, az a színhelyesség, feketében meg minimális a különbség. Arról nem beszélve, hogy ez a tévé az OLED-del ellentében nappal is tökéletesen nézhető képminőséget produkál, és ami fontos, a fekete miatt este is. A fényerő nem csak itt, de HDR miatt is fontos. Az utolsó mondatod szimpla trollkodás, ugyanis ennél a tévénél nincs meg az LCD szokásos gyengesége, egyedül a VA-ra jellemző gyengébb betekintés. Ez bizony OLED gyilkos LCD, csak horror áron.

Elég sok felsőkaegóriás LCD-t néztem OLED mellett, kivilágított helyiségben nézhető de amint sötöt lesz a szobában máris elvérzik.

Az lényegtelen, hogy hány szutyok LCD-t néztél, ez nem az a kategória. Vicces, hogy ezzel érvelsz egy 2 miliós tévé ellen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25988) blakey válasza Mezcal (#25987) üzenetére


blakey
titán

Nem haragszom, de jobban hiszek magamnak. Én kipróbálom és saját magam tesztelem.
Arról nem beszélve, hogy ez a tévé az OLED-del ellentében nappal is tökéletesen nézhető képminőséget produkál - ez mekkora butaság, nappal is tökéletes az OLED képe, nem tudom te mit néztél.

Az lényegtelen, hogy hány szutyok LCD-t néztél, ez nem az a kategória. Vicces, hogy ezzel érvelsz egy 2 miliós tévé ellen. - aha, csak nem szutyok kategóriát nézek és mielőtt tovább folytatnád, ez a stílus nálam nem pálya, innentől kezdve és úgy érzem, hogy nagyon rossz irányba vinnéd a beszélgetést.

Vicces, hogy ezzel érvelsz egy 2 miliós tévé ellen. - vicces, hogy te nem próbálod ki a drága TV-ket csak olvasol róla, de véleményed az van. Na itt és most vége a veled folytatott "vitának", mert ez nem az lenne, nem tudsz normálisan hozzászólni, máris személyeskedés irányába viszed a beszélgetést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25989) Mezcal válasza blakey (#25988) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem haragszom, de jobban hiszek magamnak. Én kipróbálom és saját magam tesztelem.

Mit, a 2 milliós tévét? Mert azzal érveltél ellene, hogy több LCD tévét láttál. Tudod mit, ha majd a Lamborghini szapulásáról lesz szó, én azt fogom mondani, hogy sok zsigulival volt dolgom.

nappal is tökéletes az OLED képe, nem tudom te mit néztél.

Napfénynél nem olyan erős az OLED, a kisebb fényerő és a tiszta fehér hiánya akkor már szembetűnő.

aha, csak nem szutyok kategóriát nézek

A 2 milláshoz minden más az, mert nem hiszem, hogy olyan sok, millió feletti LCD lenne. Érted-e?

vicces, hogy te nem próbálod ki a drága TV-ket csak olvasol róla

Elolvasom a szakértők tesztjét. Vicces, hogy a Ferrarik tesztjét is csak olvasom? :DDD

Amúgy mi is a problémád, hogy van ez az LCD, ami lazán OLED szint? Inkább örülni kéne ennek...

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25990) blakey válasza Mezcal (#25989) üzenetére


blakey
titán

Csak hogy rövidre zárjuk, nem több LCD TV-t láttam, hanem sok volt konkrétan a birtokomban, azaz megvettem, használtam, mind közép- és felsőkategóriás. "Sz@rokkal nem dobálózok" :D , zsigulim sem volt. az a TV messze van egy Lamborghinitől, maximum egy BMW.
Az a Sony jó LCD TV, sőt, de ott a Samsung Q900T ami nagyon ott van, de egyik sem "OLED-gyilkos", főleg, hogy ott a "blooming", innentől kezdve nincs miről beszélni.
Senki nem írta, hogy sz@r TV lenne, de az OLED-től még messze van.
OLED-nél ott a beégés esélye, LCD-nél meg ott a LED-ek kiégése, a fény szórására alkalmas "fényszórók" leválása.
Amúgy mi is a problémád, hogy van ez az LCD, ami lazán OLED szint? Inkább örülni kéne ennek... - csak az, hogy annyi pénzért inkább egy 77-es OLED CX-et veszek ami jobb annál az LCD-nél, persze "csak" 4K. Nem baj ha van egy jó LCD az viszont igen, hogy "emberi méretben" nem tudnak csinálni egy normálisat és továbbra is hangsúlyozom, hogy a Sony a Dolby Visiont "Low Latency" módban tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25991) anrab válasza Sebiakos001 (#25985) üzenetére


anrab
addikt

Örülj és használd.
A legújabb van rajta, azért nem frissít.
Nézd meg a menüben.

(#25992) Mezcal válasza blakey (#25990) üzenetére


Mezcal
addikt

Senki nem írta, hogy sz@r TV lenne, de az OLED-től még messze van.

Szerinted, de te nem láttad élőben, nem teszteltél róla, így a véleményed kb semmit nem jelent ebben a kérdésben :)

A Chip tesztelői (akik több tévét teszteltek, mint amennyi ajtókilincset te fogtál valaha is) ezt írták róla:

- a fekete tökéletes, szinte olyan, mint egy OLED
- a színhelyessége remek, az egyik legjobb, amit eddig láttunk
- nem csak a világos, hanem a sötét árnyalatoknál is pontos, részletes képet mutat
- kiváló képminősége révén könnyedén az első helyre kvalifikálta magát

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen tévéket teszteltek eddig, akkor hosszú lesz a lista, és ugye eddig ez a legjobb, ami náluk járt. :)

Most nagy dilemma, hogy neked higgyek, aki sosem látta élőben, vagy azoknak, akik tesztelték? :O

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25993) ozakila válasza hitman77 (#25975) üzenetére


ozakila
tag

Szia! Ha már megvan a Hue kezdőszetted,tudod Ikea Tradfri izzókkal is bővíteni,ami csak 7000Ft. Vagy Ledvonalnál kaphatóak Innr márkájú izzók,ezek is kompatibilisek a Hue rendszerrel.

(#25994) hubertus33 válasza alaves (#25980) üzenetére


hubertus33
tag

Köszi megpróbálom! :)

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#25995) blakey válasza Mezcal (#25992) üzenetére


blakey
titán

Az "OLED-gyilkos" kijelentéssel van a probléma, ha ez eddig nem tűnt volna fel. Egy percig nem firtattam, hogy nem az egyik legjobb LCD, de szerencsére már ebben a hsz-ben is megcáfoltad az "OLED-gyilkos" kifejezést, "- a fekete tökéletes, szinte olyan, mint egy OLED" - itt ellentmondás van, ha tökéletes akkor nincs nála jobb, de az OLED mégis jobb, tehát nem tökéletes. :) Az LCD korlátait nem tudja átlépni ez sem viszont nagyon jól kihasználja, nem tud egy LCD végtelen kontrasztot és tökéletes feketét, innentől kezdve nem "OLED-gyilkos", a legjobb kifejezés rá, hogy "közel OLED-szintű". Ha ezt írtad volna akkor semmi probléma nem lenne.
Színhelyesség része a kontraszt mivolta, tehát ahogy írják, remek, az egyik legjobb, de nem a legjobb.
Elég sok tesztek olvasok én is, a HZ8-at a trustedreviews is tesztelte, jókat írnak róla, de az LCD hibái megvannak.
Szóval ennyi a lényeg, egy kiváló LCD, közel OLED-színt de még nem tart ott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25996) alaves válasza Mezcal (#25992) üzenetére


alaves
addikt

Tényleg látni kellene azt a 75ZH8-at. Valamelyik Budapesti MM-ben lehet, hogy kitették, én mostanában biztos hogy nem tudom megnézni. Én pl. jelentős különbséget láttam a Q90 és az OLED754 között az MM-ben az OLED javára. Aki nem lát számottevő eltérést a két képi világ között, annak megfelelő lehet az LCD (nyilván itt most csak azokról beszélünk akik 300 eFt fölött költenek TV-re). Jelenleg egyébként sem versenyképes a 75ZH8 a 77CX-el az ára miatt sem. Akkor lenne érdekesebb a dolog ha kifutó modellként a 75ZH8 100-200 eFt -al olcsóbb lenne, erre van esély, mert a 77CX 990 eFt-nál nem lesz olcsóbb, ha még sikerül annyiért valakinek elcsípni. A 75ZH8 simán lehet akár 850-900 eFt is jövőre.
Mindemellett a szemünk egészsége sem utolsó, pláne aki sokat nézi a kijelzőt (mint én pl). Az OLED kék fény kibocsátása fele az LCD-LED-ének.
Egyszerű teszt: állítsd SDR referencia közeli értékekre a két összehasonlítandó TV-t. Nézz a TV-kre és az élő környezetre többször. Amelyik képe jobban hasonlít a valósághoz az a jobb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25997) blakey válasza alaves (#25996) üzenetére


blakey
titán

Én láttam a ZH8-at, de meg nem mondom, hogy hol, talán a Westendbe, de sok helyen voltam így nem biztos, és szerintem nem a 75"-ost hanem a 85"-ost, nem hagyott olyan mély nyomot így nem jegyeztem meg :) . Egy qrva jó LCD, de nem OLED, ennyi a véleményem. Semmilyen LCD nem tud jobb lenni egy OLED-nél, képtelenség egy maximum 11000:1-hez (vs. végtelen) kontrasztaránnyal és 0,003 cd/m2 feketeszinttel (vs. 0 cd/m2), (nem konkrét adatok, de LCD szinten kb ez lehetne a maximum).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25998) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Van itt olyan Philips tulaj, akinél Digi TV van? Meg tudnátok mutatni milyen az elektronikus műsorújság?

(#25999) hitman77 válasza ozakila (#25993) üzenetére


hitman77
senior tag

A kezdő szett holnap jön. Ha jól értem elég lett volna egy Hub is a Philips-től? Mondjuk az 20eFt így meg 38 a két izzóval.
A Tradfri izzók simán rá köthetők nem kell megvenni az IKEA távirányítóját vagy hub-ját?

A két álló lámpa már megvan. :)

(#26000) rainman72 válasza hitman77 (#25999) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hali!
Grat :R
Jeee,vettél lámpát is? :D
Jó a szoba is,lámpa is illik az összképbe!
Ha 38e a 2 izzóval,akkor az Ikeás izzóval se lett volna sokkal olcsóbb a bridge!
Viszont bővíteni tudod velük!
Ezt elfelejtettem irni tegnap,bocsi :R,de mentségemre,nem ismerem azért se ajánlottam!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.