Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) rainman72 válasza wildrain (#24350) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nincs már meg a Tv!
Nekem nem ajánlottam sose,1szer magamtól frissitettem!
Most is van egy 6704 meg 6504 de ezek se dobálják,utoljára Lg-m volt ami mindig frissiteni akart,pedig neten vannak!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24352) anrab válasza kory24 (#24344) üzenetére


anrab
addikt

Szerintem Te vele akarsz beszélgetn: Alien!
24338

(#24353) Hiplips válasza rainman72 (#24319) üzenetére


Hiplips
újonc

Sziasztok,

a 7805-ben nem csak 8 bites az alaplap(IPS)?
Most állok tv vásárlás előtt Ambilight miatt újra Philips-et szeretnék. Az Android Tv rendszer és a +2bit megérheti a 85*** széria a felárat? Esetleg a tavalyi 7304?

[ Szerkesztve ]

(#24354) rainman72 válasza Hiplips (#24353) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem,elvileg valós 10bit [link]
Az legtöbb idei model az!
De nem droidos,Saphi van rajta!
Egyenlőre nem vennék 8505-t,túl van árazva még,mondjuk már kezd alakulni 65be 270e van/volt!
Android akkor érdekes ha kellenek az appok meg pl HBO GO!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24355) kory24 válasza anrab (#24352) üzenetére


kory24
őstag

Pontosan!

[kép]

Tőle kérdeztem, a hozzászólására választ nyomva, tehát kérdésem egyértelműen arra irányult, hogy hogy lehet a youtube reklámmentes annak köszönhetően, hogy android fut a tv-n.
(az előfieztés teljesen egyértelmű opció)

Ezért duplán nem is értem miért kellett neked hozzászólni...... (vagyis,de...., de részemről vége, megvárom annak válaszát akitől kérdeztem :))

(#24356) Hiplips válasza rainman72 (#24354) üzenetére


Hiplips
újonc

Ez érdekes.. ezek szerint a 2020-as 7-es (Saphi) és 8-as (Android Tv) széria között csak a rendszer a különbség.

(#24357) Digitalis válasza rainman72 (#24354) üzenetére


Digitalis
senior tag

Helló! 65pus7805 tudni lehet milyen paneles? (IPS,VA?) Itt, 1-hó HBO GO! előfizetéssel, elfogadható árban van. De ha Saphi, akkor, most hogy HBO GO! :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24358) rainman72 válasza Digitalis (#24357) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az annyiért nagyon jó ár!
Nincs jelölve,de a 65sök IPS-ek szoktak lenni!
Saphi van rajta HBO GO nem lesz!
De ha megnézed az összes akcios tvnél ott a logó,kicsit átverős :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24359) Digitalis válasza rainman72 (#24358) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nem tudod véletlenül milyen panellel szerelik ezt a 7805_65"-s típust? Igazából, VA-t szeretnék, sötét helyen lenne a TV.
A 58pus8505 VA?

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24360) rainman72 válasza Hiplips (#24356) üzenetére


rainman72
nagyúr

[link] Ebbe az irányba mennek el gyártok,a Samsung és az Lg is sajnos!
Magasabb számozás,nuku tudás :DDD
A Samunál és az Lgnél is a 7 és a 8s seria szinte a hdmi és usb csatik számában tér el csak az idén@

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24361) rainman72 válasza Digitalis (#24359) üzenetére


rainman72
nagyúr

Irtam visszább
Ha VA kell akkor 70PUS6704-7304-7805!
Nekem van IPS keleti fekvésű helyen,igaz nincs teljes sötét,de közel áll hozzá!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24362) rainman72 válasza Digitalis (#24359) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az 58PUS8505 az VA panel! [link]
Az 50-58-70"-os panelek VA
Az előbb rosszul irtam a 70PUS6724 a VA paneles [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24363) Alien! válasza kory24 (#24339) üzenetére


Alien!
senior tag

Természetesen a smartyoutube-ra gondoltam, mint egy ingyenes alternatíva. szvsz csak ezen a platformon létezik és teljesen jó.

(#24364) Upo válasza rainman72 (#24358) üzenetére


Upo
addikt

Telefonon is lehet használni az ajándék HBO GO előfizetést, szerintem kínosan vigyáznak rá, nem írják hogy a tv-n fog menni. (Meee hülye azért nem vagyok...)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24365) oszy válasza anrab (#24336) üzenetére


oszy
veterán

Nekem ez okoz hibát mióta rá van aggatva az SSD:

Itt épp koncertet néztünk yt-on.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24366) anrab válasza oszy (#24365) üzenetére


anrab
addikt

Volt nálam is ilyen. Nem tudom mit csináltam vele de régóta nincs már. Lehet újra raktam az egészet mert meguntam. Tv-vel együtt.

(#24367) Digitalis válasza rainman72 (#24362) üzenetére


Digitalis
senior tag

Mindent összevetve döntöttem, majd egy 58PUS8505 lesz az áldozat. Egyelőre várom, hogy normalizálódjon az ára, vagy legyen valami komolyabb akcióban. Köszi

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24368) rainman72 válasza Digitalis (#24367) üzenetére


rainman72
nagyúr

Jó választás ha Va panelt akarsz!
Az 58PUS7304 is hasonló tudást képvisel amugy olcsóbban!
Viszont a 65s IPSek is jó képminőséget,szép színeket produkálnak!
Szemmel nem nagyon lenne látható különbség sztem!
Nekem van itthon VA és IPS is,de az utóbbi jobban megfogott!
Pont a Philips az IPS,jóval gyengébb panellel,a 7304-8505 duotól!
Itt inkább a környezet illetve a 2 panel előnye-hátrány dönthet,meg persze az árcédula!
Érdemes innentől sűrűbben figyelni,mert akár napi szinten is lehet nagy eltérés az árakban!
Meg a nagyobb boltok most már hetente akcióznak csak más-más néven,de a lényeg ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24369) Digitalis válasza rainman72 (#24368) üzenetére


Digitalis
senior tag

Van nekem egy 2008-as 9703-as is kalibrálva, még a ccfl inverteres korszakból, Wide Color Gamut LCD IPS panellel, feketéi mai szemmel is elég korrektek, panel homogén, színei nagyon jók, sőt egyenlőre nem látom semennyire, hogy csökkent volna a fényereje, vagy a tv-nek bármi hibája lenne, pedig már kb 50.000 óránál jár. Szegénykém, már a tanyámra lett "száműzve" , kap hideget, meleget és mindig teljesen jó. 12-éves... akár csak 25 éves 60kg-os CRT-nek, annak sincs még semmi baja.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24370) Mynock


Mynock
tag

Helló!

Androidos tv-re milyen programokat érdemes mindenképpen leszedni?

(#24371) TIT válasza Digitalis (#24369) üzenetére


TIT
veterán

Jó neked,nekem a 9603 2 év után elkezdte,hogy bekapcskor nincs kép,csak hang.
Az is 12 éves.
A 6509 meg 5,5 évesen újraindul,már 20x.

(#24372) Digitalis válasza TIT (#24371) üzenetére


Digitalis
senior tag

Valószínűleg az SSB-n, de még inkább a táp panelon a kondik hibásodhattak meg. Nekem még semmilyen hiba nem jött elő, error_logom is tök tiszta. (Talán a kondik jobb minőségűek, fene tudja)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24373) TIT válasza Digitalis (#24372) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen,valaki kondit mond,valaki tápot,csak árban nem mindegy,hogy 20000 vagy párszáz forint+kéne egy normális szerelő aki kijön és nem kér többezer bevizsgálási díjat amit bukok ha nem tudja megcsinálni.
Hát a 9603 belga régi mégis vacak,pedig felsőkategória volt.

(#24374) dino_m


dino_m
senior tag

Hali! Van egy Philips 55PUS7304/12 4K tv-m. Azt vettem észre, hogy a jobb oldalán, de leginkább a jobb felső sarkában fakóbbak a színek. Lehet ezzel kezdeni valamit vagy ez ilyen? Köszi.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#24375) Upo válasza oszy (#24365) üzenetére


Upo
addikt

De ha csak 2-3 app van rajta ami amúgy is befér a belsőbe, akkor szerintem felesleges átrakni ssd-re, csak plusz hibaforrás.
Próbáld ki visszarakva.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24376) Alien! válasza dino_m (#24374) üzenetére


Alien!
senior tag

nem a bevilágítás zavar?

(#24377) dino_m


dino_m
senior tag

Mire gondolsz? Leginkább a pirosnál látszik, ahogy átmegy azon a területen narancssárgába.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#24378) blakey válasza dino_m (#24374) üzenetére


blakey
titán

IPS Glow képes ilyet előidézni, bizonyos szögből torzulhatnak a színek, leginkább a sarkok közelében de gyakorlatilag mindenhol egy bizonyos szög után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24379) dino_m válasza blakey (#24378) üzenetére


dino_m
senior tag

Ez szemből nézve ilyen. És csak a jobb felső sarokra korlátozódik ez az elszíneződés.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#24380) blakey válasza dino_m (#24379) üzenetére


blakey
titán

IPS Glow, ez lehet szemből (az is egy szög) is, oldalról, bárhonnan, nem tudsz vele mit kezdeni, illetve de, megválsz tőle és veszel egy VA panelest (az oldalról fakul) vagy OLED-et. Egy mikroszálas törlőkendővel finoman áttörölheted, az IPS-en ez néha szokott segíteni a technológiából adodóan de nem valószínű, hogy javul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24381) oszy válasza anrab (#24366) üzenetére


oszy
veterán

De jó lenne ha emlékeznél! :) A csatornalistát sajnálnám és a kép beállításokat. Bár lehet megér ennyit, mert ez az ablak marhára idegesítő! Ráadásul a KODI ki is lép.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24382) anrab válasza oszy (#24381) üzenetére


anrab
addikt

nem sok csatorna van nekem a kedvencekbe, úgy hogy én hamar megvagyok az újra hangolással. utána meg a prndrife-ról a progik. nem szeretek sokat tökölni vele.
biztos hogy újra raktam ahogy ismerem magam. :D
szeretem ha pöpec és minden a helyén. a színnél meg az egyedi hamar meg van fejből. netflix meg a filmek is élénk. a gammát rakom +2 a fekete miatt. meg azt hiszem a fény 45.
de mindenkinek más az ízlése. a hang meg zene általában de tv csatornától is függ. filmeknél meg film de az se mindig.

[ Szerkesztve ]

(#24383) oszy válasza anrab (#24382) üzenetére


oszy
veterán

Akkor én is meglépem. Hátha a helyére zökken a dolog.

Neked az SSD-n vannak programok? Te milyeneket használsz? Nekem tényleg ami fontos, az a kodi, smartyt és a button mapper. Mit érdemes még?

A képpel szoktam eltökölni! :D A hanggal annyira nem, mert soundbar van.

A kedvenceket meg kimásolom akkor penre és talán arról gyorsan vissza is rendezi. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24384) anrab válasza oszy (#24383) üzenetére


anrab
addikt

igen az ssd-n vannak. muszáj az elején formázni és átmásoltatni mert külömben csak a tv-ről tudnál felvenni. nekem a chrome kell mert arról töltöm az apk fájlokat meg a torrent oldal is ott van, es explórer, bittorrent, digi online, button mapper, tv app repo. talán más nincs is. én próbáltam már a csatorna listát kimásolni penre de mindig azt írja hogy nincs regisztrálva a készülék. pedig de. már az elején kell, lehet is.
nem tudom miért. de nem lényeg.
ja, mikor átmásolta a progikat, először az fx plorer vagy hogy hívják letöltöm a play-ból mert az apk-t először azzal tudom telepíteni. utána már megy az es file explorerrel.

(#24385) dino_m válasza blakey (#24380) üzenetére


dino_m
senior tag

Az előfordulhat, hogy a TV melletti polcon ott volt a vezeték nélküli termosztát és az okozhatta az elszíneződést? Ha igen, akkor az idővel helyre áll vagy már ilyen marad?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#24386) blakey válasza dino_m (#24385) üzenetére


blakey
titán

ott volt a vezeték nélküli termosztát és az okozhatta az elszíneződést?
Nem hinném, esetleg egy kép segítene, hogy akkor pontosan mit is látsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24387) dino_m


dino_m
senior tag


Ezt a képet még akkor csináltam, mikor még ott volt (jobbra) a termosztát. Sárgánál látszik a legjobban, de zöldnél kékbe hajlik vagy pirosnál narancsba azon a részen.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#24388) oszy válasza anrab (#24384) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm!
A gyári beállítások állítja teljesen alapra a tv-t?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24389) anrab válasza oszy (#24388) üzenetére


anrab
addikt

Nem.
Újrahangolás.

(#24390) oszy válasza anrab (#24389) üzenetére


oszy
veterán

Kontrasztosak lettek a betűk az EPG-ben és a menüben. Mit állíthattam be rendszerbeállítás közben? Az univerzális hozzáférésnél minden rendben van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24391) oszy válasza oszy (#24390) üzenetére


oszy
veterán

Ezt úgy néz ki a buttonmapper okozta.

Viszont a hibaüzenet megmaradt. :( Lehet vezetéket kell cserélném? Esetleg a programokat én magam helyezzem át manuálisan?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24392) anrab válasza oszy (#24391) üzenetére


anrab
addikt

"Esetleg a programokat én magam helyezzem át manuálisan?"
Nem. Mikor újrahangoltad a tv-t és utána rádugod a pendrive-ot megkérdezi hogy formázás és programok áthelyezése. Vagy valami hasonló szöveg. Ott a programok másolása kell választani.

(#24393) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok, most nagyon jó árban el tudnám adni a tv-m, philips 55pus7304 , gondolkodtam hogy ugyan ebben a markában választok egy szinttel komolyabb tv-t . Tudnátok ajánlani ilyet ? Az oledet nem szeretem köszönöm . :)

(#24394) oszy válasza anrab (#24392) üzenetére


oszy
veterán

Úgy csináltam, de pl. a kodi-t nem rakta át.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24395) anrab válasza oszy (#24394) üzenetére


anrab
addikt

nem használom.
töröld és töltsd le mégegyszer. most oda kell mentenie már mindent.
tv újra hangol, ssd formázása programok áthelyezésével majd lehet letölteni a progikat rá.

[ Szerkesztve ]

(#24396) AxBattler


AxBattler
félisten

Telekomnál 58PUS8505 listaáron 230k HUF, 2 év rablánccal 190k HUF! :Y
Azt hiszem, nekem ez jó lesz, amúgy is náluk akartam szerződni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24397) Digitalis válasza AxBattler (#24396) üzenetére


Digitalis
senior tag

Listaár az mit takar, kell hozzá valami kötöttség, előfizetés vagy bármi?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24398) NoMagix válasza Digitalis (#24397) üzenetére


NoMagix
addikt

Akar dominóval is megvegeted vagy hűség nélkül!

(#24399) oszy válasza Digitalis (#24397) üzenetére


oszy
veterán

Akkor nem kell semmi hozzá! Még dominó kártya sem!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24400) rainman72 válasza Astor22 (#24393) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hello
Ha szintet akarsz lépni akkor ez
[link]
Lcdben nem igazán van fentebb max ha találsz mondjuk egy 2-3 évvel ezelőtti modelt

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.