Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Atomantiii válasza [CS]Blade2 (#1200) üzenetére


Atomantiii
őstag

A hivatalos eredményen kizárták, de a köridőket nem törölték és ott van a leggyorsabb körök listáján is.

(#1202) Qorthral válasza Turbolada II (#1199) üzenetére


Qorthral
őstag

Hivatalosan van leggyorsabb köre és van maximális elért sebessége, így ezekkel én is számolok. A futamon elért helyezése természetesen a 20.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1203) Turbolada II válasza Qorthral (#1202) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ebben én azért nem vagyok ennyire biztos. Ha kizárták az elvileg olyan mintha el sem indult volna a futamom. Meg kéne kérdezni egy szakértőt.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1204) Qorthral válasza Turbolada II (#1203) üzenetére


Qorthral
őstag

A Brazil GP végeredménye

A dobogósok:

1. Švejk (25 pont)
2.-4. Blackmirror, Turbolada II és zulu_mester (24 pont)

Grat mindenkinek, különösen az immár kétszeres futamgyőztes Švejknek és az első dobogós helyezését szerző Blackmirrornak! :)

A random kérdésnél a Team Horse Power volt a legjobb választás, de a Team Lots of Force-szal is sok pontot lehetett gyűjteni. A többi csapat eléggé leszerepelt.

Az összetett állása (Tabella)

Turbolada II: Nekem sem egyértelmű, mielőtt még azt gondolnád, viszont nem fogok szembe menni azzal, amit az FIA a hivatalos oldalán leír vagy publikál. Amúgy meg a top speedre és a leggyorsabb körre is nulla hatása volt annak, hogy a rajt előtt nem megfelelő hőmérsékletű volt az egyik gumi az autóján, lévén azokat már egy másik szettel érte el. Akkor sem lett volna sok hatása, ha ugyanazzal futja, de így... Szóval egyáltalán nem lenne igazságosabb mindenhonnan kizárni. Az FIA szerintem jól döntött, hogy meghagyta a legjobb körét. Mindenesetre ne firtassuk, számomra a kérdésben az FIA oldalán szereplő adatok a mérvadóak, ezzel ezt a kérdést lezártnak tekintem.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1205) Turbolada II válasza Qorthral (#1204) üzenetére


Turbolada II
őstag

Azért a kíváncsiság nagy úr nálam, a következő szabadedzésen megkérdezhetné valami akinek van Facebookja.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1206) válasza Turbolada II (#1205) üzenetére



addikt

nemértem... mit és kitől akarsz megkérdezni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1207) Turbolada II válasza (#1206) üzenetére


Turbolada II
őstag

Szujóéktól lehet kérdezni a szabadedzéseken, Facebookon. Csak nekem az nincs. :))

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1208) Csapoati válasza Qorthral (#1204) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gratula a dobogósoknak!

Hát igen, látszik, hogy alapvetően nem volt rossz tippem (ua. mint Turboladának), csak a randomnál Sainz el nem indulása teljesen kiütött. De hát az ilyeneket nem lehet belekalkulálni sajnos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1209) Turbolada II válasza Csapoati (#1208) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az első 3 hely megvan, csak a sorrend kérdéses.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1210) Atomantiii válasza Turbolada II (#1207) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szerinted erre Szujó értelmes választ fog adni?

De ha a hivatalos leggyorsabb körök listáján szerepel, illetve fent van az összes körideje a verseny alatt a FIA oldalán így szerintem simán számolhatsz vele, csak ugye a futamon nincs helyezése. Amúgy meg ha a rajt előtt volt magasabb a hőmérséklete a gumiknak, a leggyorsabb kört meg nem akkor futotta hanem a verseny későbbi szakaszában, ráadásul másik gumiszettel, akkor meg már teljesen mindegy mekkora hőmérsékletűek voltak a gumik a rajt előtt.

[ Szerkesztve ]

(#1211) Csapoati válasza Turbolada II (#1209) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én az 5. helyet szeretném megtartani. :) Év elején nem is számítottam ilyen előkelő helyezésre.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1212) Turbolada II válasza Atomantiii (#1210) üzenetére


Turbolada II
őstag

Inkább Wéber.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1213) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#1204) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az összetett táblán nem jók a pontszámok: Nekem 15 van 23 helyett. Švejk-nél van a 23, pedig 25-el hozta ezt a kört. !Overdose! 18, a futam táblán 15. Pá-nál van a 25.

Szerk.: Szerencsére a Massás esetnél ott van, hogy már jóval előtte le lett beszélve, hogy az számít majd, ami az FIA oldalán van, így a pontok tekintetében nem lehet vita. Egyébként biztos lett volna a neten ilyen és olyan sorrendben is lista, nem hivatalos forrásból.
Ez inkább csak érdekesség, mert csak nekünk számíthatott volna valamit, a FIA-nak, a F1-nek és a pilótáknak aztán teljesen mind1, hogy mi van a PDF-en. Talán akkor hoztak volna egy javítottat, ha a versenyben futott leggyorsabb a Massáé, mert az azért jövőre felkerül ilyen olyan képekre, grafikonokra, a TV adásokba.

Amit viszont mondtam korábban, hogy még fellebbeznek, abból még lehet valami, mert, ha kiderül, hogy a FIA kütyüje sz*r, és 20°C-al fölé mér, akkor még visszakapja a 8. helyet. (2%-ot adok a dolognak.)

[ Szerkesztve ]

(#1214) Incubus válasza [CS]Blade2 (#1213) üzenetére


Incubus
tag

Nekem is feltűnt

üdv RG

(#1215) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#1213) üzenetére


Qorthral
őstag

Javítottam, köszi az észrevételt, elcsúsztak a sorok.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1216) zulu_mester


zulu_mester
tag

EZ volt az idei első komolyabb helyezésem :D

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1217) Qorthral válasza zulu_mester (#1216) üzenetére


Qorthral
őstag

Tényleg! Úgy emlékeztem, hogy Neked volt már dobogód, de ezek szerint mégsem. Hiába, sokan vagyunk. :)
Nagy gratula az első alkalomhoz! ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1218) Incubus válasza Qorthral (#1215) üzenetére


Incubus
tag

Köszi a korrigálást!

(#1219) Švejk válasza Qorthral (#1217) üzenetére


Švejk
őstag

Gondoltam hogy elkaptam ezt a fordulót de hogy ennyire...:) köszönöm mindenkinek :):)

(#1220) Blackmirror válasza Qorthral (#1204) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Juhujj,kösziiii :C

Csak megérte folytatni a játékot két nullázás után is

iPhone X@R, iPad Pro

(#1221) JJános válasza Qorthral (#1204) üzenetére


JJános
addikt

Gyászos hangulatban vagyok. Hát ez a forduló nem jött be. :N

2007-05-06 óta itt!

(#1222) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Legyen már egy Safety Caros kérdés.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1223) zulu_mester válasza Qorthral (#1217) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi. Remélhetőleg a kövi szezonban majd több dobogó is lesz :)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1224) Turbolada II válasza zulu_mester (#1223) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ezzel én is így vagyok.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1225) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Mikor jön ki az utolsó kérdéssor?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1226) JJános válasza Turbolada II (#1225) üzenetére


JJános
addikt

Idén utolsó! Bár még az sem biztos. :Y

2007-05-06 óta itt!

(#1227) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Engem a szponzorom megdobott +10 millió euróval, szóval én 30-ból gazdálkodhatok.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1228) Švejk válasza Turbolada II (#1227) üzenetére


Švejk
őstag

De a szponzorod a Honda, emiatt csak rá fogadhatsz :P ;]

(#1229) Turbolada II válasza Švejk (#1228) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ki mondta, hogy a Honda a szponzorom?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1230) Švejk válasza Turbolada II (#1229) üzenetére


Švejk
őstag

Az irónia amit az előző mondatomban rejtettem el ;)

(#1231) Turbolada II válasza Švejk (#1230) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mi van má'?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1232) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Mikor jön ki az utolsó kérdéssor?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1233) Csapoati válasza Turbolada II (#1232) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sietsz valahová? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1234) Turbolada II válasza Csapoati (#1233) üzenetére


Turbolada II
őstag

Menekülés a győzelembe.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1235) Csapoati válasza Turbolada II (#1234) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na meg sok idő, mire lefut a valószínűségszámító szoftver az adatokkal. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1236) Turbolada II válasza Csapoati (#1235) üzenetére


Turbolada II
őstag

[link] Level 2.

Hungary-ra rákeresel az eredmények között megtalálsz. Ennyit a szoftverekről. :) Ha a programozókat kiszedjük akkor, benne vagyok a top40-ben.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1237) Csapoati válasza Turbolada II (#1236) üzenetére


Csapoati
nagyúr

235. lettem így elsőre, de mi köze ennek az F1-hez? :)

Nyilván gondolkodni is kell a játékhoz, de jó része merő szerencse. De ne kezdjük újra, nekem ez csak egy játék, ami megkönnyítette idén a futamok nézését, mert sokszor elaludtam volna.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1238) JJános válasza Turbolada II (#1236) üzenetére


JJános
addikt

Ezerkettőszáztizenegy. Ennyi. :)

2007-05-06 óta itt!

(#1239) Turbolada II válasza Csapoati (#1237) üzenetére


Turbolada II
őstag

Matematika, statisztika. :) A tippjátékhoz van köze.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1240) Csapoati válasza Turbolada II (#1239) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát hülye legyek, ha értem, hogy az összeadás-szorzás-osztás hogy jön a tippjátékhoz. Ezeket számológéppel is el lehet végezni, mert nem időre megy. A statisztika még oké, bár a kieséseknél azért az is megbicsaklik. Ha ezen múlna főleg, akkor nekem durván hátul kéne végeznem, mert egyszer sem álltam neki számolgatni. Csak a hétvégi formát, a tendenciákat, esetleg a tavalyi versenyeket vettem alapul. Ja és jó pár tippet a balszerencse (műszaki hiba, sokszor megbízható csapatoknál) vitt el. Vagy most akkor az van, hogy ez tudományos eredmény lesz? Félreértés ne essék, nem kötekedni akarok, meg elismerem, hogy biztos jelent valamit az elemzés, de szerintem ez a kisebbik része a dolognak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1241) Turbolada II válasza Csapoati (#1240) üzenetére


Turbolada II
őstag

Qorthral-t kérdezd. Velem hasonló véleményen van, bár biztos józanabb nálam. Lehet a legjobb barátjának nem most van a születésnapja. :DD

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1242) Csapoati válasza Turbolada II (#1241) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egészségetekre, hétvégén meg győzzön a jobbik! :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1243) Turbolada II válasza Csapoati (#1242) üzenetére


Turbolada II
őstag

Vagyis én? :) Előre nem iszok a medve bőrére. Vagy igen? :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1244) Qorthral


Qorthral
őstag

Tippjáték - Abu-Dzabi Nagydíj (kérdéssor)

Mint már korábban kifejtettem, igen, hasznos lehet a számolgatás (magam is szoktam), akár egészen durván el is lehet bonyolítani, de alapvetően egyáltalán nem szükséges ahhoz, hogy az ember sikeres legyen ebben a játékban. Ha jók a megérzései és otthon van az F1-ben, az már elég lehet egy erős évadhoz. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1245) Csapoati válasza Qorthral (#1244) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha jók a megérzései

Akkor nők előnyben. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1246) Turbolada II válasza Qorthral (#1244) üzenetére


Turbolada II
őstag

A számtan csak egy része, a dolognak, de ha minden részletet komolyan veszünk garantált a siker.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1247) Qorthral


Qorthral
őstag

Abu-Dzabi GP - Tippek

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1248) -Mike- válasza Qorthral (#1247) üzenetére


-Mike-
addikt

Ausztráliára 44 tipp jött, most a legutolsóra 24. Megcsappant az érdeklődés, csak a kemény mag marat. :)

(#1249) Turbolada II válasza -Mike- (#1248) üzenetére


Turbolada II
őstag

Inkább csak elhullott a férgese. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1250) Csapoati válasza Turbolada II (#1249) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Maradtak az atomfizikusok (mint Ross Brawn) és én. :D Viszont most a hétvégén kb semennyi időm se volt foglalkozni ezzel, látszik is hogy csak ránéztem a FP2 eredményeire és az alapján (meg a tavalyi futam részben) tippeltem. Sebaj, a 6. hely is jó lesz, meg ki tudja mit hoz a nyári szünet előtti nagytipp.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.