Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Süvi válasza Qorthral (#2000) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönjük előre is.
Nekem mint Mclaren szimpatizánsnak komolyan mondom csak ennyi örömöm lesz a szezonban.

(#2002) Qorthral


Qorthral
őstag

Dobpergés!

Ezennel elindult a 2017-es YourF1Team tippjáték! :)

Az első forduló kérdőíve (többek között) itt érhető el, az idei változásokat összefoglaló rövid bevezetővel együtt.

A legfontosabbak itt is külön:
- magyarítás!!!!!44444!!!
- képek segítik a választást a kérdéssorokban
- új, kiegyensúlyozottabb, pontozás
- a motor kategória törlésre került
- nagyobb hangsúlyt kapnak a random kérdések

Remélem elnyeri a tetszéseteket. :)
Az oldal hírét lehet vinni messzire, nyugodtan terjesszétek, osszátok, stb.
Köszi mindenkinek, aki segít a játék népszerűsítésében!
A játék oldala angol és magyar nyelven is elérhető.

Bármilyen észrevételt örömmel veszek.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2003) válasza Qorthral (#2002) üzenetére



addikt

Juhú, újult erővel! :)

Lenne két észrevételem, ha nem bánod.

1. Tetszik az új design, én mégis sokkal szívesebben támogatnék egy képek nélküli verziót. Előző évben sokkal jobb volt, hogy egy képernyőn láttam az összes választható opciót, mi mennyibe kerül és úgy tudtam sakkozni. Most a képek miatt nem fér ki egy képernyőre és fel-alá kell scollozgatni, amikor összeállítom a kombót. (pl jó egy képernyőn átlátni, hogy ha 5 ponttal olcsóbb pilótát veszek, akkor melyik erősebb csapat fér be cserébe stb)

2. Az első random kérdésnél a zárójel alapján 7 pont a maximum szerezhető. Viszont csak 5 opcióból tudok választani (helyes válaszonként 1 pontért) Nem jön ki a matek. :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2004) Süvi válasza Qorthral (#2002) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönjük!!!

A Mclarenes kérdés nagyon durva :)

Reméljük, hogy csatlakoznak az F1-es topicból is a szakértők.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Atomantiii válasza Süvi (#2004) üzenetére


Atomantiii
őstag

A McLarenes kérdésre a helyes válasz 2x58 természetesen :D

(#2006) Qorthral válasza (#2003) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi az észrevételeket!

Igen, tudom, hogy picivel nehezebb variálni az első részt, de mégis úgy hiszem, hogy a képek hozzáadnak a játékhoz, nem elvesznek belőle. Szerintem megszokható. Mindenesetre kíváncsi vagyok a többiek véleményére is ezzel kapcsolatban.

A random kérdéses megjegyzésed teljesen jogos, valamiért kimaradt két csapat onnan, pedig egyszer már beírtam. Láttam is ezt a hibát korábban, de annyi minden mellett elfelejtettem javítani. :B Köszi, hogy szóltál, most már rendben van. Akik eddig kitöltötték, ne felejtsék csekkolni, tudják módosítani a válaszukat, a szükségesnek érzik.

Suvi: Szívesen. :) Igen, remélem én is, hogy sikere lesz.

Atomantiii: Evidens, gondoltam így az első körben legyen egy fix ingyen 5 pont mindenkinek ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2007) Ventur@ válasza Qorthral (#2002) üzenetére


Ventur@
senior tag

Magyar nyelv :R . Végre nem kell szenvednem hogy megértsem az angol változatot. Muchas gracias, hogy imámat meghallgattad :R .

Képes dolog egyébként jó, csak nekem kicsit fura ez az innen-onnan szedett képek. Valami fehér hátteret ne lehetett volna odavarázsolni a fejük mögé (körbe vágva. Ha érted mit akarok kinyögni :D .) ?

De egyébként tetszik az újítás :C .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#2008) Csapoati válasza Qorthral (#2002) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Force India nem rózsaszín? :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2009) Qorthral válasza Csapoati (#2008) üzenetére


Qorthral
őstag

Óbazz, pedig már azt is megcsináltam direkt, bent volt a rózsaszín kép, de valamiért visszaállt egy korábbi verzióra. Sorry, és köszi, hogy szóltál, javítva. Gyönyörű, nem? :D

Ventur@: Szívesen. :)
Értem, persze. Biztos lehetne photoshoppolgatni, de épp eleget szenvedtem így is, hogy mindenkiről értelmes és aktuális kép legyen. :) Remélem nagyon azért nem zavaró.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2010) válasza Qorthral (#2006) üzenetére



addikt

jaja, a képek tényleg feldobják, meg gondoltam, hogy sok munkád volt vele

majd idővel kiderül mennyire bonyolítja meg a sakkozgatást

honlapokhoz egyáltalán nem értek, nem tudom azt esetleg meg lehetne-e oldani valahogy hogy egy gombbal ideiglenesen kikapcsolhatóak legyenek a képek? gondolom nem egyszerű, csak egy ötlet volt, hátha mégis :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2011) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

esetleg a pilóták neve alá a csapat zárójelben odakerülhetne. tudom, illene tudni ki-hol van, de ha nem vesz el sok helyet szerintem hasznos apróság lenne.

illetve ha a képeket lekicsinítve elférne 5 pilóta egy sorban, talán jobban átlátható lenne a dolog, a képek ellenére is.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2012) Qorthral válasza (#2010) üzenetére


Qorthral
őstag

Meg lehet oldani, de jelenleg túl bonyolult ahhoz, hogy implementáljam. Később esetleg majd elgondolkozom rajta.

FireKeeper: Igen, szóba jöhetne az 5 lehetőség egy sorban, de nem támogatja a form, így az is macerásabb a kelleténél. Ráadásul ugyanaz a baj bele, mint a másik javaslatoddal, ha a szöveg/képszélesség arány nő, akkor tördeli az oldal a szöveget és elcsúsznak kicsit az egy sorban lévő képek. Ha mobilon nézitek látható. Ráadásul mobilon még kevésbé könnyen átlátható a dolog, mert csak 2 kép fér el egy sorban tipikusan.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2013) Incubus válasza Qorthral (#2002) üzenetére


Incubus
tag

Szia!
Köszönöm a sok fáradozást!
A kérdésem a tipp leadási határidőre vonatkozik. Ki lehet-e tolni szombat délelőttre vagy marad a pénteki?

Köszönöm

(#2014) Qorthral válasza Incubus (#2013) üzenetére


Qorthral
őstag

Leírtam a szabályzatban, illetve a kérdéssornál is ott van. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2015) Qorthral


Qorthral
őstag

Elkészült a játék facebook oldala.
Lekötelezne mindenki, aki lájkokkal és urambocsá' oldal- és/vagy posztmegosztással segítené a népszerűsítését. :R :R

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2016) zapikanka


zapikanka
tag

Hali, jó a játék, jó az oldal. Egy problémám adódott, hogy nem tudom elküldeni a tippjeimet. Regisztráltam és minden kötelező kérdést kitöltöttem a játék során, de a gombra kattintva semmi nem történik.

Esetleg valaki? :)

Üdv,
z

(#2017) customer114 válasza zapikanka (#2016) üzenetére


customer114
senior tag

100 milla alatt maradtál? (olvasd el a szabályokat) ;)

(#2018) Qorthral válasza zapikanka (#2016) üzenetére


Qorthral
őstag

Szia!

Örülök, hogy tetszik a játék. :)
Így van, ahogy customer114 írta, a rendszer csak a 100 milliónál nem nagyobb összértékű csapatokat fogadja el. Így van benne igazi kihívás, hiszen egy Hamilton - Hamilton - Merci csapat túl egyszerű lenne (a játékosok 80%-a ezt tenné). Van egy Total / Összesen mező, ahol látod az általad választott komponensek összértékét. Ha 100 feletti, akkor valahol olcsóbb komponens(eke)t kell választanod. Ha megfelel a limitnek, és a kötelező kérdésekre válaszoltál, akkor el fogja fogadni a tippedet.

Tioppmódosításnál van egy olyan dolog, hogy ha csak a random kérdéseken módosítasz, akkor nem engedi elküldeni. Ennek az az oka, hogy kapásból disabled a submit, és akkor válik kattinthatóvá, ha ellenőrizte, hogy max 100 milliót költöttél. Azt viszont csak akkor teszi, ha valamelyik komponenseden épp változtatsz... Szóval ilyenkor akármelyik komponenseden ha változtatsz, majd gyorsan vissza, akkor már jó lesz. Ezt a többiek kedvéért is írom, mert esetedben szerintem nem ez a gond, hanem a limit. :)
Szólj, ha mégsem menne!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2019) EmberXY válasza Qorthral (#2002) üzenetére


EmberXY
addikt

Szuper lett minden újítás, csak így tovább. :C

Én is kitöltöttem végre egy biztonsági tippel, a többit majd az edzések után. A McLaren csapat egész olcsó lett... ;]

Up the Irons!

(#2020) -Mike- válasza Qorthral (#2002) üzenetére


-Mike-
addikt

Ilyen egy soros vagy csapatlogóra és ilyen egy soros pilótákra szerintem is érdemes lenne átcserélni a mostanit, vagy valami egyszerűbbre ami kifér egy sorban mert kb mindenki tudja ki hogy néznek ki :) De csak egy ötlet. Jobb lenne ha a kérdésre a válaszok azért valahogy kiférnének egy képernyőre nem kellene görgetni ráadásul úgy hogy utána megint más kérdés ugyan de ott vannak ugyanazok a képek (pilóták)

(#2021) Qorthral válasza -Mike- (#2020) üzenetére


Qorthral
őstag

Vagyis kb a tavalyi rendszer lenne jó, ha jól értem. Várjunk pár futamot, meglátjuk hogy miként válnak be a képek. Az opcionális változaton (állítható, hogy legyenek képek, vagy sem) gondolkozom addig.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2022) -Mike- válasza Qorthral (#2021) üzenetére


-Mike-
addikt

Ok, várjunk 3fordulót ahogy tavaly az FIA az időmérőrendszerrel aztán dobjuk a kukába. :D
Csak leírtam, hogy a listás felsorolás szerintem átláthatóbb, de majd az idő eldönti.

(#2023) Qorthral válasza -Mike- (#2022) üzenetére


Qorthral
őstag

:D
Igen, értem, és egyet is értek vele, tényleg átláthatóbb. Viszont szerintem nem sokkal. Várjunk pár kört vele, aztán majd kiderül, hogy mennyire igényli a nép. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2024) zapikanka válasza Qorthral (#2018) üzenetére


zapikanka
tag

Sziasztok,

köszi, igen, én hibám volt nyilván. Most javítottam, mentek is a tippek! :)

@customer114: köszi!

üdv,
z

(#2025) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Van akinek jó, hogy van kép, mert a hátrább levőket nem ismeri valamint a kisebb csapatokat. Nekem mind1 lenne, mert úgyis tudom, hogy ki-kicsoda, milyen autóval megy, valamint 80%-ban ált. tudom a sisakokat, és a rajtszámok nagyobb felét, de én a képek megtartására szavaznék.
Ez egy plusz, ami pozitív, és ami ellene szól, az az átláthatóság, de olyan sokat nem kell bogarászni. Nem töltünk olyan sok időt a honlapon, belefér az a pár görgetés.

Az árazás pazar lett. Mindenki annyiba kerül, hogy, ha ott végez, ahova várható, akkor nem igazán hoz ár-érték arányban. Szinte mindenhol csoda kellene, hogy kaszáljon az ember.
Nagyon szorosra várom az első fordulót, ha csak nem lesz káosz. 3-4 variációt is tudnék tenni, jelenleg mind jónak ígérkezik.

(#2026) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#2025) üzenetére


Qorthral
őstag

Kár, hogy tiltott a multizás, mi? ;] Bár a szabályzatba (még) nem is írtam ezt bele...
Köszi a véleményezést! Szerintem is jók a képek, de mindkét oldal véleményét megértem.
Az árazás mindig pazar szeretne lenni, de nem mindig sikerül ennyire jól. Persze ez nem is baj, az ügyes játékos pont attól ügyes, hogy megtalálja a legjobb ár/érték arányú csapatot. Persze egy kis szerencse mindig jól jön mellé. ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2027) EmberXY válasza Qorthral (#2026) üzenetére


EmberXY
addikt

A képek szerintem is jók, ennyi vizualitás illik is bele, elvégre nem gépek vagyunk (1-2 kivétellel). :D
Viszont amit nem értek az az, hogy miért lehet login nélkül is tippet beküldeni ( a kérdéssort láthatóságát még értem, kedvcsinálónak nagyon jó) ? Nem próbáltam konkrétan, mert nem akartam plusz munkát csinálni, de ha login nélkül nézem, akkor alul azt írja, hogy az ilyen tippek törlésre kerülnek, innen gondoltam, hogy beküldeni is engedné...

Up the Irons!

(#2028) Qorthral válasza EmberXY (#2027) üzenetére


Qorthral
őstag

Azért, mert nem tudom könnyen kettéválasztani a láthatóságot és a beküldhetőséget. Vagy mindkettő, vagy egyik sem. (Majd agyalok még ezen, de nem egyszerű + mostanában sokat dolgoztam a játékkal és jól esne már egy kis pihi :D)
Tavaly az egyik sem opció volt, de úgy túl zárt az oldal, az újak kisebb kedvvel regisztrálnak be. Most kipróbálom így, hátha észreveszik magukat azok, akik reg nélkül küldenék be. :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2029) EmberXY válasza Qorthral (#2028) üzenetére


EmberXY
addikt

Az rendben is van, hogy látható, így kedvet kaphat bárki a kitöltéshez, nem vesz zsákbamacskát a regisztrációval, de annyira senki nem lehet naiv, hogy azt gondolja, account nélkül bármit is számítana a tippje... Ezért szerintem egy minimális veszélye fennállhat a trollkodásnak, ha valami agysebész találja meg és jól ki is próbálja... :D

Up the Irons!

(#2030) Qorthral válasza EmberXY (#2029) üzenetére


Qorthral
őstag

Reméljük nem... Ha mégis, akkor később visszarakom majd a reges követelményt. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2031) pocokxx válasza Qorthral (#2023) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg kisebb kép..? Egyébként nekem is jobban tetszett kép nélkül, mivel egyszerűbben tudtam kipróbálni más lehetséges kombinációt. Így többet kell "görögni".

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2032) Qorthral válasza pocokxx (#2031) üzenetére


Qorthral
őstag

Az megoldható, csak kicsit töri max majd miatta a képeket. (Némelyik fentebb, némelyik lentebb lesz.) Javul a helyzet, ha csak vezetékneveket használok, nem tudom az mennyire életképes opció.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2033)



addikt

Azt jól látom, hogyidőmérő előtt 1 órával van a határidő? Szóval FP3 után is lehet még tippelni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2034) jpm válasza Qorthral (#2006) üzenetére


jpm
senior tag

Jó lett az új oldal, jobb hogy színesebb lett. :D

(#2035) Qorthral válasza (#2033) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, közkívánatra módosítottam a leadási határidőn. :)

jpm: Köszi! :B

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2036) EmberXY válasza Qorthral (#2035) üzenetére


EmberXY
addikt

Az érdeklődés nőtt-e tavalyhoz képest az eddigiek alapján, vagy ez titkos infó? :D
Facebook-on nem vagyok jelen, de látom az oldalon, hogy jópáran lájkolták eddig, ez megmutatkozik a regisztrációk/leadott tippek számában is?

Up the Irons!

(#2037) Csapoati válasza EmberXY (#2036) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem korai még, pl. én sem tippeltem. Meg tavaly is nagyon sokan voltunk az első futamon, aztán a kemény mag az első futamos létszám fele-kétharmada volt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2038) EmberXY válasza Csapoati (#2037) üzenetére


EmberXY
addikt

Van benne valami, csak az érdekelne, hogy a facebook oldal hirtelen mennyit dobott rajta (abból indulok ki, hogy akik először találkoztak vele és lájkolták, azok vajon regisztráltak is, vagy elteszik esetleg későbbre?).
Én is örülnék neki, ha bővülne a tábor...

Up the Irons!

(#2039) Qorthral válasza EmberXY (#2036) üzenetére


Qorthral
őstag

Nőtt az érdeklődés, igen, de van még hova fokozni.
A tavalyinál mindenképpen többen leszünk, reményeim szerint 100 fölötti lesz az induló létszám, ami egyáltalán nem rossz, lényegében a tavalyi létszám duplája.
Ha 100 fölött lenne a kemény mag idén, azzal nagyon elégedett lennék, de annyi valószínűleg most még nem lesz meg.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2040) EmberXY válasza Qorthral (#2039) üzenetére


EmberXY
addikt

Na ez jó hír, hátha még az (ex)f1ligások egy része is kedvet kap hozzá, úgy tudom, ott is be lett linkelve a fórumon. Mindenesetre csak így tovább. :C
(Ha szezon közben is tornásznál még feljebb a létszámon, esetleg El Capitano-nak is lehet szólni... ;] )

Up the Irons!

(#2041) quailstorm


quailstorm
nagyúr

A regisztrációnál a vezeték- és keresztnév feltétlen kell (már a funkció)? A játékhoz nem, innentől meg adatvédelmi és adatkezelési probléma...

[ Szerkesztve ]

(#2042) Qorthral válasza quailstorm (#2041) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem feltétlen kell valóban. Ez volt az alapbeállítás és így hagytam.
Amúgy kb minden értelmes oldalon meg kell adnod, ha regisztrálsz, lásd pl f1vilag.
Nem látom miért olyan nagy gond ez, ha nem akarod megadni, nem adod meg, mint ahogy sokan nem is a rendes nevükkel regisztráltak, már amennyiben feltehető, hogy Bernie Ecclestone nem játszik... ;)
Mindenesetre az adatokat bizalmasan kezelem és nem adom ki senkinek természetesen.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2043) quailstorm válasza Qorthral (#2042) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amennyiben nem használod fel a későbbiekben, én kivenném a mezőt, főleg ha megengeded a kamu neveket, akkor sok értelme nincs. Engem zavart, lehet mást is.
Legtöbb nemzetközi fórumon nem kérnek nevet. Ebben a formában nincs is értelme, mert nem szolgáltatást vagy terméket rendelsz.

(#2044) customer114 válasza quailstorm (#2041) üzenetére


customer114
senior tag

Kíváncsivá tettél, hogy én milyen néven lehetek fent. Nem csalódtam magamban: Luke Skywalker. :D

szerk.:

City: RebelBase

:DD Tavaly is megvolt a humorérzékem.

[ Szerkesztve ]

(#2045) Qorthral válasza customer114 (#2044) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem lehet azt mondani, hogy nem változatosak a játékosok. ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2046) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Az összefoglaló feletti részen illene kiírni a com-os link mellé a magyar nyelvű oldal elérhetőségét is :)

(#2047) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ebből is látszik, hogy a tavalyit kihagytam. Azelőtt csak akkor voltam jó, ha követtem az FP-t, random tipp hullafos lett többnyire :DDD
Időm meg nincs, veszíteni nem szeretek, így kihagytam tavaly :DDD

(#2048) Qorthral válasza Atomantiii (#2046) üzenetére


Qorthral
őstag

Jogos, intézkedem az ügyben!
Illetőleg végre egy rövid összefoglalót is írok, mert az első hsz kicsit elavult már.

quailstorm: A 3. szabadedzés utáni határidőre gondolsz? Hogy most van idő megvárni és utána tippelni a mutatott forma alapján?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2049) quailstorm válasza Qorthral (#2048) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, a privát életemre gondolok, hogy tavaly kb végig háttérzajnak ment csak az F1, kb 3 futamot néztem komolyan...

(#2050) Qorthral válasza quailstorm (#2049) üzenetére


Qorthral
őstag

Ok, ez volt a másik tippem.
Mindenesetre örülök neki, hogy most van időd játszani! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.