Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Turbolada II válasza Qorthral (#150) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mennyi tipp érkezett be eddig?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#152) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Jó lenne visszanézni miket tettem meg. Nincs erre valami megoldás?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#153) pocokxx válasza Turbolada II (#152) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha elmentetted a módosító linket, akkor van. :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#154) Turbolada II válasza pocokxx (#153) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mindig elfeljetem.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#155) Qorthral válasza Turbolada II (#151) üzenetére


Qorthral
őstag

Kb annyi, mint a múltkor. Nemsokára linkelem is őket.
Visszanézni a módosító linkkel tudod, ennél egyszerűbb megoldás nincs. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#156) Turbolada II válasza Qorthral (#155) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az én tippem is beérkezett?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#157) Qorthral válasza Turbolada II (#156) üzenetére


Qorthral
őstag

Be bizony. Még 15-én. :)
(Vettel / Vettel / FI a csapatod)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#158) Qorthral


Qorthral
őstag

Bahrein-i Nagydíj - Tippek

(Végül módosítottam az R1-re leadott válaszom Sauberről Lotusra.)
Most már nem csökkent a létszám (bár nem teljesen ugyanazok neveztek), ez nagyon jó. :)

Elég változatosak a tippek szerencsére. Kimi mindössze 6 milliós ára az időmérőre sokaknak megmozgatta a fantáziáját. :) Mások a két Mercis komponensre mentek rá, ilyen most fért be először a keretbe.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#159) Yayoh válasza Qorthral (#158) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Majd a random kérdéseket le tudnád írni , mert már elfelejtettem :DDD Köszi előre is.

(#160) Csapoati válasza Yayoh (#159) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Itt van az előző oldalon (#141).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#161) Qorthral válasza Yayoh (#159) üzenetére


Qorthral
őstag

Random kérdések (Bahrein)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#162) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Bocs , vak vagyok :D

(#163) Qorthral


Qorthral
őstag

No, túl vagyunk egy újabb futamon. Tanulságok:

- Rengeteg eltérő taktika igen hasonlóan jó eredményt hozott. A legjobb felállások:

RAI + RAI + WIL (19 pont) 2 db (JJános, Pá: gratula!)
RAI + HAM + FI (18 pont) 4 db
HAM + RIC + RBR (18 pont)
0 + RAI + MER (18 pont) 4 db
VET + ROS + FI (17 pont)
VET + RAI + TR (18 pont)
RAI + BOT + FER (18 pont)
HAM + BOT + FI (18 pont)

- A random kérdések igen nehéznek bizonyultak. Ha Alonso végül pontot szerez, még rosszabb lenne az eredmény. :)

A legtöbb pozíciót Kvyat javította, hetet, ezt egyedül gyurkikrisz találta el. A legnagyobb starthelyeltérés a Red Bull versenyzői között volt, a második legjobb tipp itt a Lotus, a McLaren, illetve a Toro Rosso volt. Ezért a kérdésért sokan kaptatok pontot. Renault motorból végül 3 füstölt el, de Ricciardo épp célba ért, így a 2 célbaérő volt a helyes válasz (ha megáll alatta a gép az utolsó körben, úgy az 1 lett volna, és senki nem kapott volna pontot!). Viszonylag kevesen találták el azt, hogy Kimi elveri Vettelt, de Rosberg nem tudja megtörni Hamilton dominanciáját.

A sok beszéd után jöjjenek az eredmények. A mezőny nagyon erős, ezt mutatja az is, hogy ezúttal több olyan játékos is a legjobb ötben szerepel, akik eddig az összetettben jóval hátrébb álltak. Most öles léptekkel kezdték meg a felzárkózást!
Az összetett eleje is izgalmas, mivel az első négy fordított sorrendben végzett a futamon, mint a tabellán elfoglalt helye! Ezzel együtt helycsere itt nem történt.

Gratulálok a dobogósoknak! :)

1. Atomantii (27 pont)
2.-3. FireKeeper és Plutor (26 pont)
4. Blackmirror (25 pont)

A többiek mind jóval gyengébben szerepeltek, már az 5. helyezettek is mindössze 22 pontot gyűjtöttek.

Bahrein-i GP, eredmények

Az összetett állása (Tabella)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#164) FireKeeper válasza Qorthral (#163) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jövök fel mint a talajvíz ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#165) Csapoati válasza Qorthral (#163) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt hittem, hogy kegyetlenül hátracsúszoom majd, de szerencsére nem így történt. :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#166) pocokxx válasza Csapoati (#165) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Azért a 10+ pont már nagy hátrány. Helyezésben én sem csúsztam sokat, de nyílik az olló....

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#167) Plutor válasza Qorthral (#163) üzenetére


Plutor
aktív tag

Végre elég jól alakult a hét vége. :C

(#168) JJános válasza Plutor (#167) üzenetére


JJános
addikt

Ez a hétvége nekem is jól fizetett. Nem gondoltam. Mindig nagyon korán, amint kijön leadom a tippet.

2007-05-06 óta itt!

(#169) Piftuka válasza Qorthral (#163) üzenetére


Piftuka
veterán

"No, túl vagyunk egy újabb futamon. Tanulságok: [..]"

Én is gratulálok a dobogósoknak! :C

Valamint a fentiekhez is hozzászólva, én sem gondolom, hogy már egy elkezdett szezonban meg kellene változtatni a szabályrendszert.

Viszont számomra a legnagyobb tanulság az, hogy az egyes csapatok és versenyzők "árazása" szerintem még finomhangolásra szorul.

Az ötlet, hogy ne csak a "biztos" befutó Hamilton/Mercedes kombóra tippeljünk, nagyon jó. (A véletlen kérdések is remekül lettek összeállítva. :K )

Sajnos azonban jelenleg nem életszerű bármi másra fogadni! És egy-két nagyon szerencsés kivételtől eltekintve nem is túl kifizetődő.

Jól látszik, hogy a min. 20 pontot elért egyébként nem kevés tippelő között csak egyetlen fórumtag nem tett "tétet" Mercedes, vagy Hamilton elsőségre.

Aki ezek valamelyikét betippeli, még úgyis sokkal nagyobb eséllyel szerez kétszer annyi pontot az összesítésben, mint aki a középmezőny, vagy "futottak még" kategória csapataira, versenyzőire költi el a rendelkezésre álló 20 milliót.

Ráadásul elég furcsa úgy mást beírni az időmérő, ill. a futam győztesének, hogy idén a látott erőviszonyok alapján az is megeshet, hogy Lewis új rekordot felállítva az összes futamon az élről indul és nyer.

Nem tudom... nekem tényleg nagyon groteszk érzés, hogy úgy írok be más csapatot/versenyzőt futamgyőztesnek, hogy valójában mindkét esetben kivétel nélkül a Hamilton/Mercedes párost írnám be.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#170) Qorthral válasza Piftuka (#169) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi a részletes véleményt! :)

"Jól látszik, hogy a min. 20 pontot elért egyébként nem kevés tippelő között csak egyetlen fórumtag nem tett "tétet" Mercedes, vagy Hamilton elsőségre."

Ez ebben a formában nem teljesen állja meg a helyét, még akkor sem, ha a Rosberges tippeket nem veszem figyelembe. :) A 20 pont feletti teljesítményben benne vannak a random kérdésekre kapott pontok is, ez pedig nehezítheti az első rész elemzését. Célszerű ezért csak az első részre leadott tippek után kapott pontok kapcsán vizsgálni a legjobbakat. Ha megnézed, fentebb épp ezt tettem, Tény, hogy a legerősebb csapatok között a legtöbb tartalmaz Mercis komponenst, de azért közel jópár nem, köztük a hétvége legerősebb felállása sem!

RAI + RAI + WIL (19 pont) 2 db
VET + RAI + TR (18 pont)
RAI + BOT + FER (18 pont)

Hozzáteszem, hogy volt egy még erősebb felállás is, amit senki nem talált meg, és ebben sincs Mercis komponens: VET + RAI + LOT (20 pont)

Ez négy jelentősen eltérő felállás, ami mind eredményes volt/lett volna a hétvégén. Szóval nem értek egyet azzal, hogy a Merci nélkül esélytelen a jó szereplés, sőt, a két legjobb kombóban, mint láttuk nem szerepelt Mercis komponens (és ez már nem az első ilyen hétvége volt).

Egyébiránt az a csapat, amivel te neveztél, szintén ígéretes volt, és csak Massa pechjének köszönhető, hogy nem szereztél vele jóval több pontot. Ha nincs a rajtnál problémája, egy 5. helyet feltehetően minimum hozott volna, de lehet, hogy a 4. is összejött volna. Ezzel neked is meglett volna a 17-18 pont az első részből. Nem volt várható, hogy Massának gondjai lesznek... Ha helyette a Mercisek vagy Ferrarisok egyike szenved hasonlóan, az egy csomó más játékos csapatát kompromittálta volna. Mondhatom úgy is, hogy jól döntöttél, erős csapatod volt Merci nélkül is, de szerencséd kevésbé. Majd legközelebb!

Az árazás persze sosem tökéletes, finomítom is minden egyes verseny előtt. :) A Mercis komponenseket ugyanakkor túlárazni sem akarom! Ne feledd, hogy egy Hamilton vagy Rosberg tipp is csak addig bombajó, amíg a választott pilóta célba is ér (és dobogóra áll). Amint kiesik mondjuk ugye fékprobléma miatt, rengeteget bukik az, aki a költségvetése kb felét erre a tippre használta fel... Eddig nem volt Merci kiesés, de mind a tavalyi év, mind idén bizonyos jelek arra utalnak, hogy előbb-utóbb azért lesz majd...
A Mercis árakat eltúlozni továbbá amiatt sem szeretném, mert el akarom kerülni azt, hogy Grosjean / Perez / Manor szintű összeállításokat kelljen választani a kevés pénz miatt. A legtöbbeknek az élcsapatok pilótái a kedvencei és sokkal szívesebben teszik be őket a csapatukba, mint a középmezőny szürkébb figuráit.

Fontos, hogy nehéz legyen a tippelés, sok jó lehetséges csapattal, ugyanakkor mindez ne kösse meg túlságosan a játékosok kezét, hiszen úgy talán nem is élveznék a játékot. Szerintem egész jól megtaláltam az optimumot, de természetesen minden kritikára nyitott vagyok, és igyekszem a játékot úgy alakítani, hogy minél inkább elnyerje a közösség tetszését. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#171) Qorthral


Qorthral
őstag

A Spanyol Nagydíj kérdéssora

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#172) EmberXY válasza Qorthral (#171) üzenetére


EmberXY
addikt

Kitöltve, de fog még változni szerintem.

Up the Irons!

(#173) Qorthral válasza EmberXY (#172) üzenetére


Qorthral
őstag

Na igen, nehéz 2 és fél hétre előre okosnak lenni. Lesz még addig sok hír meg néhány szabadedzés! :)

Némiképp változtattam az árakon, így egy kicsivel még reálisabb a dolog és több esélyes összeállításban lehet gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#174) Turbolada II válasza Qorthral (#173) üzenetére


Turbolada II
őstag

Tavaly is volt ilyen játék?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#175) Qorthral válasza Turbolada II (#174) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem volt, az idei az első szezon. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#176) EmberXY válasza Qorthral (#173) üzenetére


EmberXY
addikt

Hamiltont nehéz futamgyőztesnek tippelni, így sok ferraris kombináció lesz szerintem... :D

Up the Irons!

(#177) Qorthral válasza EmberXY (#176) üzenetére


Qorthral
őstag

Valószínű, bár felhívnám a figyelmet arra, hogy a 3. erőnek számító Williams, illetve Bottas és Massa ára is csökkent több helyen is. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#178) FireKeeper válasza Qorthral (#171) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ahogy nézem a random kérdéseket a meki teljesítménye elég erősen fogja befolyásolni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#179) Qorthral válasza FireKeeper (#178) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, ez most így alakult, főleg, hogy az élpilóták közül pont Alonso hazai versenye következik. De talán nem is baj, mivel nagy előrelépést ígérnek, meglátjuk ki olvas jól a lapokból és találja el, mennyi jön be belőle. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#180) Csapoati válasza Qorthral (#179) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pont ezért én biztos nem tippelek a pénteki szabadedzések végéig. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#181) EmberXY válasza Qorthral (#177) üzenetére


EmberXY
addikt

Majd kiderül, hogy ha igen, hová érdemes berizikózni valamelyiket...

FireKeeper: kíváncsi leszek, Alonso hazai szurkolói mennyi plusz teljesítményt tudnak neki adni, ha egyáltalán végigmegy...

Up the Irons!

(#182) Turbolada II válasza EmberXY (#181) üzenetére


Turbolada II
őstag

+40Le

Most kellene egy jó futam. Durva, hogy egy kieséssel is mennyire hátra lehet csúszni.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#183) EmberXY válasza Turbolada II (#182) üzenetére


EmberXY
addikt

A szabadedzések után már többet tudunk majd, bár én látványos javulást nem várok, ahhoz a "majdnem pontszerzéshez" a Toro Rosso megbízhatatlansága (vagyis inkább a Renault motoré) is kellett/kell.

Up the Irons!

(#184) Qorthral válasza Csapoati (#180) üzenetére


Qorthral
őstag

Egy biztonsági tippet nyugodtan leadhatsz, ha nem vagy biztos abban, hogy a szabadedzések után tippelsz-e majd. :) Na ez kacifántos lett, de a lényeg érthető. Volt már olyan, aki megjárta így.
Sajnos az f1ligával szemben itt nincs elmentett előző csapat (érthető okból), ami akkor is hoz pontokat, ha nem nevezel újat.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#185) pocokxx válasza Qorthral (#171) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A random kérdéseket beírnád ide is? Köszi. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#186) FireKeeper válasza pocokxx (#185) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt mondjuk akár lehetne rendszeresíteni a jövőben, ne kelljen az embernek kitölteni az első oldalt csak h megnézhesse a random kérdéseket :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#187) Qorthral válasza pocokxx (#185) üzenetére


Qorthral
őstag

Persze! Sorry, a múltkor már beírtam ugye, és nem egyszeri alkalomnak terveztem, csak most elfelejtődött. :B

FireKeeper: Jogos, rendszeresítve lesz természetesen. :)

Random kérdések, Spanyol Nagydíj

1. A Spanyol Nagydíjra minden csapat komoly fejlesztésekkel készül. Vajon melyikük lép előre legtöbbet? (3)
A csapatokat a futamon szerzett pontok száma alapján rangsorolom, majd a kapott sorrendet az aktuális világbajnoki tabellához viszonyítom. (A válaszlehetőségek sorrendje egyúttal az aktuális világbajnoki sorrendet is mutatja.) Ha pl a jelenleg 6. Lotus a 3. legtöbb pontot gyűjti, úgy az előrelépésük 3 hely. Döntetlen esetén a futamon szerzett több pont, majd a legjobb elért helyezés rangsorol. A 2. legjobb tippért 2, a 3. és 4. legjobb tippért 1 pont jár.

2. Hogy szerepel hazai versenyén Fernando Alonso? (3)
Mind a hat kérdésre válaszolni kell. A hibátlan kitöltés 3 pontot ér, 1-2 hiba esetén 2, 3-4 hiba esetén 1 pont jár.

A kérdések:
2a: Továbbjut-e a Q1-ből?
2b: Továbbjut-e a Q2-ből?
2c: Megveri-e Buttont az időmérőn?
2d: Körhátrány nélkül ér-e célba?
2e: Szerez-e pontot?
2f: Megveri-e Buttont a versenyen?

3. Együttesen hány pontot szereznek a futamon az eddig pont nélkül álló versenyzők? (2)
Pont nélküli pilóták: Alonso, Button, Merhi, Stevens, Maldonado
Lehetséges válaszok: 0 / 1-2 / 3-5 / 6-9 / 10+

4. A középmezőny mely csapata zárja legjobb eredménnyel a kvalifikációt? (2)
A csapatokat a két versenyzőjük átlagos startpozíciója rangsorolja.
Lehetséges válaszok: Force India / Lotus / McLaren / Sauber / Toro Rosso

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#188) pocokxx válasza Qorthral (#187) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#189) Qorthral válasza Qorthral (#171) üzenetére


Qorthral
őstag

Tippelési határidő: május 9., 13:30

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#190) EmberXY válasza Qorthral (#189) üzenetére


EmberXY
addikt

Ment egy apró módosítás, a többi majd kiderül. :D

Up the Irons!

(#191) Qorthral


Qorthral
őstag

Összesítés majd csak késő délután lesz, addig itt vannak a saját tippjeim:

Q: Vettel
R: Rosberg
T: Toro Rosso

R1: Toro Rosso
R2: I/N/N/N/I/I
R3: 1-2
R4: Toro Rosso

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#192) Turbolada II válasza Qorthral (#191) üzenetére


Turbolada II
őstag

Engem másolsz? LOL :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#193) BenHans válasza Turbolada II (#192) üzenetére


BenHans
addikt

Én is ugyanezt nyomtam, csak az R2-ben vannak eltérések. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#194) Turbolada II válasza BenHans (#193) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kezd világossá válni, hogy nem a szerencse miatt van az első 5 ott ahol. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#195) Švejk


Švejk
őstag

Eh, elfelejtettem módosítani, így odalesz az előkelő 9. hely is :P

(#196) Blackmirror válasza Švejk (#195) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Akko jóvan ;]

Én meg elég rosszul tippeltem szóval... :O

Én is Turboladáról akarok másolniiiiii ;] :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#197) Qorthral válasza Turbolada II (#192) üzenetére


Qorthral
őstag

Francokat, minek tenném, úgy sosem érlek utol! :)
Amúgy sem másolok senkit, legtöbbször teljesen egyedi a csapatom (nyilván a legjobb választás :D), most csak majdnem. Egyébként te pont a hsz-emmel egy időben módosítottad erre a csapatodat, szóval vicces, de egyikünk sem másolhatta a másikat. :) Ok, tudom, hogy nem komolyan írtad.

Amúgy persze, hogy nem véletlenül vannak az elején, akik ott vannak, de hosszabb távon még változni fog a dolog, az elején pechesen kezdők feljöhetnek, illetve az élbolyból is leszakadhat majd pár ember, akinek esetleg több szerencséje volt eddig az eredményében, mint tudása. Nem tudhatjuk még. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#198) Qorthral


Qorthral
őstag

Spanyol GP, Tippek

Örömteli, hogy most sem csökkent a játékosok száma, sőt! Az előző két verseny 33 tippjét követően ezúttal 34 nevezés érkezett.

Sajnos ketten szabálytalan tippet adtatok le: az időmérő, verseny és csapat kategóriában leadott tippek együttes ára ugyanis meghaladta a maximális 20 millió eurót. Mivel a játékszabályzatban nem említettem, hogy ilyen esetben mi történik, most öntenék tiszta vizet a pohárba:

- Nyilvánvaló, hogy a szabálytalan csapat után nem kaphatja meg a játékos a teljes pontszámot.
- A csapat után kapott teljes pontszám törlése vagy a játékos adott fordulóból történő kizárása véleményem szerint egyaránt túlzó.
- Fentiek mérlegelését követően arra jutottam, hogy ilyen esetekben törlöm az érintett játékos csapatából a legolcsóbb olyan komponenst, melyet meg lehet úgy változtatni, hogy a kapott kombináció beleférjen a limitösszegbe. Ezen komponens után a játékos természetesen nem kap pontot, ugyanakkor az összes többi komponense/válasza után igen.

Kicsit talán kacifántosan hangzik, de azt hiszem ez a legjobb eljárás, hiszen így a lehető legkisebb mértékben igyekszünk büntetni a játékost a hibáért, miközben nem adunk lehetőséget arra, hogy ezen szabály kihasználásával trükközzön valaki. A Tippek és Eredmények táblázatokban az ily módon figyelmen kívül hagyott komponenseket áthúzással fogom jelölni.

Az egyik játékos esetében elég volt a legolcsóbb komponens eredményeit törölni (Williams (5)), hiszen választhatott volna helyette olyan csapatot, amivel nem lépi túl a limitet. A másik játékos esetében sajnos olyan komoly mértékű volt a limit túllépése, hogy a legdrágább komponens eredményeit kellett törölnöm, máshogy jogosulatlan előnybe hoztam volna. (Elvileg az is előfordulhat, hogy egy komponens törlése nem elég, ilyenkor csak a legdrágábbat hagyom majd meg.)

Remélem, hogy ti is korrektnek tartjátok ezt a megoldást, illetve hogy ilyen helyzet nem fog sokszor előfordulni.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#199) Csapoati válasza Qorthral (#198) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Teljesen igazad van, erre figyelni kell.
Amúgy most lehet jót húztam a Sainz-Rosberg-Mercedes kombóval: P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#200) Süvi válasza Qorthral (#197) üzenetére


Süvi
őstag

Sajnos én most nagyon elrontottam :(
Ki akartam javítani, csak már nem volt lehetőség, de még így is jobb, mintha nem adtam volna le semmit, legalább lesz néhány pontom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.