Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Qorthral válasza Csapoati (#1750) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, tökéletesen. ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1752) -Mike-


-Mike-
addikt

Már nem lehet tippelni? Nyárra való tekintettel a 3. szabadedzés kezdetéig nem lehetne megnyitni még hogy lehessen tippelni? Erről most lemaradtam, tegnap egész nap a ringen voltam. :)

(#1753) customer114 válasza -Mike- (#1752) üzenetére


customer114
senior tag

Írd be ide a tippjeid. :D

(#1754) Csapoati válasza -Mike- (#1752) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hajnali 1-ig? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1755) -Mike-


-Mike-
addikt

Nem vagytok jófejek. :(
;]

(#1756) Qorthral


Qorthral
őstag

Felkerültek a tippek.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1757) -Mike-


-Mike-
addikt

Na mi van negatívok ott vagyok a listában. :D

(#1758) Csapoati válasza -Mike- (#1757) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Bunda, csókos, stb stb. :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1759) EmberXY válasza -Mike- (#1757) üzenetére


EmberXY
addikt

Természetben fizettél?

Up the Irons!

(#1760) Qorthral válasza Csapoati (#1758) üzenetére


Qorthral
őstag

Kap majd pontlevonást. :K
Áthajtásos büntetés! :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1761) -Mike- válasza Qorthral (#1760) üzenetére


-Mike-
addikt

Eddig nem igazán figyeltem bevallom a határidőt, ma tűnt fel, hogy péntek estig lehet leadni a tippet. Ennek van valami oka? Szokott benne lenni fp3-as kérdés de az is szombat délelőtt 11.
Csak kérdezem - ennek apropóján - hogy nem lehetne a határidőt az fp3-ig kitolni?

(#1762) Qorthral válasza -Mike- (#1761) üzenetére


Qorthral
őstag

Még vicceskedtél is pedig egyből utána.

A fentiekhez annyit fűzbék még hozzá, hogy nem érzem indokoltnak a határidő kitolását. Akinek pár nap nem elég, hogy 5 percet szakítson a kérdéssor kitöltésére, annak a plusz pár óra is kevés. Aki pedig a szabadedzésekre vár, annak is bőven van ideje (sok órája) a kitöltésre. Szerintem a péntek du és a péntek este közül legalább az egyik során akad erre pár perc mindenkinek. Akinek esetleg valamiért mégsem, az akkor kivételesen adja le csütörtökön, nem veszíthet vele nagyon sokat.
Long story short: Így is sok munka van a játékkal és nagy macera, nem fogom még macerásabbá tenni futamonkénti eltérő határidőkkel...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1763) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

SPOILER:

A kérdések nélkül:
Zoza 26 pont
Turbolada II, RobiGida, Overdose, CSBlade2, Bruce, BenHans, Angerseed 24 pont

A kérdésekre a pontok az élmezőnyben:
Turbolada II ___32 pont ami holtversenyekkel a 12. legjobb
Zoza ___27 pont ami a 16. legjobb
Csapoati ___41 pont ami az 5. legjobb (elvileg 20+8=28 pont)
pocokxx ___23 pont, ami a 19. legjobb
CSBlade2 ___25 pont, ami a 18. legjobb
Suvi ___23 pont, ami a 19. legjobb
Bogyoka ___35 pont, ami a 9. legjobb (a holtversenyek miatt a durván 20-ból.)

Az első 5:
zulu_mester 50 pont (10 pont)
Csicsoati86 45 pont (9 pont)
BenHans 43 pont (gondolom 9 pont)
Real93 42 pont (8 pont)
Csapoati 41 pont (gondolom 8 pont)

A várható dobogó:
1. BenHans
2. Overdose
3. Bruce

(#1764) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#1763) üzenetére


Qorthral
őstag

Szép munka, köszi az előzetes számolást. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1765) Zoza24 válasza [CS]Blade2 (#1763) üzenetére


Zoza24
senior tag

s még azt hittem jól tippeltem a kérdéseknél...:)

Forza Italy!

(#1766) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#1764) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Majd meglátjuk, hogy mennyire pontatlan. :D A box kiállások és az utolsó kérdés fejből van, mert akkor még nem találtam hirtelen listát, hogy ki mikor cserélt. Az sem 100-as, hogy akiket lehetett választani, azoknak a csapattársa sok pozícióval előrébb végzett az rosszabb,, mint aki megverte a társát, de csak pl. 1 hellyel. (Kimi pl. -9 vagy mennyi, ami nálam azt hiszem 0 pont volt. Azt tettem előre, aki elverte a csapattársát a 7 választható közül.) Több helyen is volt holtverseny, ahol én olyanok alapján döntöttem, hogy pl. egyszerre érkeztek a boxba, de x előrébb volt a boxbejáratnál (a kijáratnál is), de volt kérdésesebb is, hogy pontegyenlőség, és a jobb helyezést vettem figyelembe. Ric volt azt hiszem, hogy 3. lett 1-el verve a társát, míg Alonso szintén, de hátrébb. Nem tudom, hogy az időkülönbséget kellett volna nézni, vagy mit. Ha Ric és Alo fordítva van, akkor az jelenthet +-1-2 pontot néhány játékosnál.
Pontos pontszámot azért sem tudok, mert a kérdéseknél sok a holtverseny, és nem tudom, hogy pl. a 19. 1 pontot fog kapni, a 20. 0-t, vagy a legrosszabb is kap esetleg 1-et. Az első 10, a 2.-3. 9, utána végig kettesével, vagy van ahol már pl.: 15-17. x pont. Ezeket nem tudom.

Zoza24: Én is azt hittem, hogy most nagyon jó lesz, és az egyik legrosszabb lett az enyém is. Nagyon jó szisztéma alapján alulról az utolsó kérdés felől érzésre marha jól összeraktam, aztán jött a Kimi 14. helye, meg a gumikkal ált. küzdő Massa lágyon rajtolása, és társai.

[ Szerkesztve ]

(#1767) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Eredmény mikorra várható? Másfél hete meszelek-glettelek-festek, csak hébe-hóba tudom olvasni a történéseket.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1768) Qorthral válasza Turbolada II (#1767) üzenetére


Qorthral
őstag

Felkerültek az eredmények.
Gratulálok mindenkinek!

BenHans :R :R :R (1. győzelem talán?)
Overdose :R :R
Angerseed :R

A hétvégi forduló jelenleg még bizonytalan. Rendkívül fárasztó és zűrös hetem van (határidős meló), így nem biztos, hogy össze tudom állítani a kérdéssort. Ha holnap este/pénteken reggel sikerül, akkor lesz forduló, egyéb esetben sajnos ez a kör kimarad.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1769) Turbolada II válasza Qorthral (#1768) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nekem van egy javaslatom, ha nem jönne össze.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1770) BenHans válasza Qorthral (#1768) üzenetére


BenHans
addikt

Huhuuuuu :C :R

Egy győzelmem volt már de akkor Mike volt akivel pontazonosság miatt osztoznom kellett a dobogó legfelső fokán. Ezen kívül volt több dobogó, de ez, hát ennek most nagyon örülök. Pont a Hungaroringen! :)

Gratulálok a többieknek!

Kár lenne ha a következő elmaradna, de persze megértem...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#1771) EmberXY


EmberXY
addikt

Gratulálok a dobogósoknak!

Viszont egy valamit nem értek, a random részben több helyen is pontegyenlőség van, pl az 1-2 és a 3-4 helyeken, mégis különböző pontszám járt érte. Én pl a 36 random pontomra 5 pontot kaptam, míg Angerseed ugyanennyire 6-ot, továbbá van, aki 33-ra is megkapta az 5-öt, míg más a 37-re is 6-ot kapott.
Ezt nem értem, nem csak amiatt kérdezem, mert így csúsztam le a dobogóról (pedig mindkét részben egyenlő pontom lett Angerseed-del), hanem mert furcsállom. :F

Up the Irons!

(#1772) Qorthral válasza EmberXY (#1771) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi az észrevételt, valóban, a random kérdéseknél a holtversenyeket nem kezeltem le megfelelően. Páran +1 pontot kaptak így, köztük Te is, gratula a dobogóhoz! :)

Nem akartam elrontani az örömödet BenHans, de (a Te szempontodból) sajnos így Overdose utolért, ezáltal "csak" holtversenyben vagy első.

Turbolada: Írd meg privátban a javaslatod nyugodtan. Mindenesetre azon leszek, hogy legyen kérdéssor, remélhetőleg lesz rá időm!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1773) -Mike- válasza Qorthral (#1772) üzenetére


-Mike-
addikt

Én nekem a levonások után ennyi pontom lett? Nem akarok jogosulatlan előnyhöz jutni. :)

Egy egyszerűbb kérdéssor is elég lesz erre a hétvégére ha nincs sok időd. Akár bedobhatunk mi is pár kérdést és abból választhatsz, hm?

- időmérőn a pole megtippelése ezred másodpercben (volt már de ez jó kérdés:) )
- dobogón lesz-e Vettel
- leggyorsabb kör melyik körben(0-20, 20-40, 40-..)

[ Szerkesztve ]

(#1774) Csapoati válasza -Mike- (#1773) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az utolsó kérdés eléggé egyértelmű azért, kivéve ha esik, persze.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1775) -Mike- válasza Csapoati (#1774) üzenetére


-Mike-
addikt

Úgy gondoltam aki tud beír 2-3 kérdést és abból már könnyebb kiválasztania párat.

(#1776) EmberXY válasza Qorthral (#1772) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit, én köszönöm a dobogót, ha már kisírtam magamnak. :D

A hétvégi kérdéssorhoz én is azt tudnám mondani, hogy az eddigi kérdéstípusokból a legnépszerűbbeket/legegyszerűbbeket összeollózni, ha kevés az idő, a kiértékelés most amúgy se lesz sürgős, mert 3 hét szünet lesz ha jól tudom.
Ha valamilyen alternatív megoldás születik, akkor arra viszont mindenképp gondolni kell, hogy nem csak ph-sok játszanak, szóval ne csak itt a topikban szülessen megoldás.
:R

Szerk.: És hogy ötletet is írjak, ne csak okoskodjak, pl "lesz-e német a dobogón", vagy "a német pilóták közül hányan verik el a csapattársukat"....
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1777) Qorthral válasza EmberXY (#1776) üzenetére


Qorthral
őstag

Az utolsó szuper, vicces, hogy ugyanez nekem is eszembe jutott, szóval ez kb tuti benne lesz, kérdés, hogy IM-re vagy versenyre.

A többi javaslat is jó, köszi mindenkinek. Nyugodtan bombázzátok kérdésötletekkel (akár privátban), most vagy bármikor, a jók előbb-utóbb bekerülnek egy kérdéssorba.

Mike: Ja tényleg! Kösz, korrekt, hogy jelezted, este javítom (rontom? :F) a pontjaidat.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1778) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hamilton legyőzte Rosberget a hazai pályáján. Hogy teljesít a német otthon?
1. Legyőzi Hamiltont, ráadásul nagyobb különbséggel, mint ahogy Silverstone-ban kikapott
2. Legyőzi Hamiltont, de kisebb különbséggel
3. Kikap Hamiltontól, de kisebb különbséggel
4. Kikap Hamiltontól, és még nagyobb különbséggel.

Ha csak egy hely lesz közöttük (mondjuk 1-2.), akkor az időkülönbség döntene.
Kicsit kacifántos, de remélem érthető. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1779) Qorthral válasza Csapoati (#1778) üzenetére


Qorthral
őstag

Érthető, köszi. Szuper!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1780) Ventur@


Ventur@
senior tag

Üdv!

Nekem még egy ilyen jutott eszembe, hogy:

Lesz-e ismét legalább 5 körön át tartó csata Kimi és Verstappen között?

Válaszható opciók:

Igen
Igen és Kimi megelőzi Verstappent
Nem

Szerintem több lehetőség nem is kell hozzá :) .

Úgy is elég sokat megtalálja egymást a két inas :DDD .

Ui: Jó, teljesen nincs kidolgozva a kérdés, mert bele lehetne kötni, de lényeg remélem érthető belőle :) .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1781) EmberXY válasza Qorthral (#1779) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem még egy kérdés ötletem lenne, mégpedig "Melyik pilóta előz a legtöbbet a futam során (lekörözések nélkül)?"
Mintha hasonló lett volna már, de konkrétan ilyenre nem emlékszem...

Plusz lenne még egy ötlet, ami megfordult a fejemben, ez inkább a jövőre vonatkozna, csak kiadom magamból, hátha tetszik valakinek:

Mi lenne, ha a játékon belül is lennének "konstruktőrök", vagyis csapatok, az F1-hez hasonlóan, de fix létszámú lenne minden csapat, nem úgy mint a ligában, akár lehetnének 2 személyesek, mint az F1-ben. --> így csapaton belül is lehetne okoskodni, ki milyen taktikával próbálkozzon, viszont nem lehetne minden alternatív "nyerő" taktikát megjátszani egy csapatban, csak max 2-t, esetleg mindkettőnek ugyanazt, ezzel kockáztatva a csapat nagyon jó vagy nagyon rossz hétvégéjét adott esetben...
Természetesen emellett ugyanúgy számítana az egyéni eredmény, pont úgy mint most, csak lenne egy csapat rangsor is, ami egy kicsit színesebbé tenné a játékot.
Nyilván egy kicsit nyers az ötlet, mert pl szezon elején tisztázni kéne, hogy ki kivel van csapatban, plusz a később regisztrált tagok vagy akinek nem jut csapat, kimaradhatnak, de erre megoldás lehetne, ha mondjuk opcionális lenne a csapatban indulás, aki nem akarja, az pedig csak egyéniben versenyezne...
Nem tudom, mekkora baromság, de valamiért úgy éreztem, meg kell osztanom ezt a gondolatomat. :D :R

Up the Irons!

(#1782) Qorthral


Qorthral
őstag

Köszönöm a türelmet és a további ötleteket is! :)
A konstruktőri verseny nekem is szerepel a terveim között, talán jövőre be is vezetjük majd.

Felkerült a kérdéssor, talán nem is lett annyira rossz. Jó tippelgetést! ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1783) Ventur@ válasza Qorthral (#1782) üzenetére


Ventur@
senior tag

:R . Jó kis kérdéssor lett ismét, vagy is hát nekem tetszik....és végre nagyrészt értem is. Még az idény végére megtanulok angolul, ha így haladok :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1784) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Na egy gyors kérdés a lezárás előtt:
Can Nico Rosberg do the same?
He will beat Hamilton in Q1, Q2 or Q3.

Itt, ha jól értem, akármelyik időmérős etapban Hamilton előtt végez, akkor jár a pont? Nem kell a Q1, Q2 és Q3-ban is jobban teljesítenie, ugye?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1785) Zoza24


Zoza24
senior tag

a random kérdéseket valaki leírná magyarosítva?:)
a zárás ha jól értem,akkor most kicsit később lesz,igaz?

Forza Italy!

(#1786) pocokxx válasza Zoza24 (#1785) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Vak vezet világtalant :)
R1 Hány német előzi meg a csapattársát?

R2 Hamilton nyert hazai pályán. Képes lesz erre Rosberg is?
A) Rosberg nyeri a futamot legalább 5mp-cel.
B) Rosberg nyer a Q1-ben Q2-ben vagy a Q3-ban
C) Övé lesz a futam leggyorsabb köre
D) Első két hely valamelyikén végez az alábbiakban FP3, Q1, Q2, Q3, Verseny, verseny leggyorsabb köre.
(Pipáld be, amit helyesnek tippelsz. Minden jó válasz egy pont.)

R3 A Renault jól szerepelt a Hungaroringen. Tovább viszik ezt a formát?
A) 3 vagy több pontot szereznek.
B) 1 vagy 2 pontot szereznek
C) Nem kapnak pontot, de egy Renault pilóta legalább egy körig a legjobb 8 között lesz.
D) A fentiek közül egyik sem.

R4 Melyik két pilótából összeállított csapat szerzi a legtöbb pontot?
A) Vettel + Alonso
B) Ricciardo + Hülkenberg
C) Verstappen + Sainz
D) Räikkönen + Massa
Pontegyenlőség esetén a jobb pozíció dönt.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1787) Qorthral válasza pocokxx (#1784) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, ha legalább egyszer megelőzi, az már jó.

Köszi a fordítást is, szuper lett!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1788) Qorthral válasza Zoza24 (#1785) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, holnap 11-kor lesz csak a zárás.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1789) Zoza24 válasza pocokxx (#1786) üzenetére


Zoza24
senior tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :R
A random 1-nél még az is fontos nyilván,hogy az időmérőn... ;)

[ Szerkesztve ]

Forza Italy!

(#1790) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Kb.:
1. Suvi (32pont?)
1. Zoza
3. hoLa80
4. Plutor
4. pocokxx
6. Overdose
6. T0rnad0
8. CSBlade2
8. Qorthral
10. Bogyoka

Gyorsan akartam előzetes eredményt, így megelőlegeztem látatlanban, hogy nem volt Renault az első 8-ban 1 körig sem, ric-et számoltam a 4. kérdésre, valamint a 2.-ra megelőlegeztem, hogy nem Rosenbergé lett a leggyorsabb kör. 2-4-2-2 pontot adtam a kérdésekre.
Ha így van, akkor pocokxx 10/10.

(#1791) Zoza24 válasza [CS]Blade2 (#1790) üzenetére


Zoza24
senior tag

Nekem szerintem többnek kéne lenni,bár még sosem sikerült pontosan kiszàmolnom:)

Forza Italy!

(#1792) [CS]Blade2 válasza Zoza24 (#1791) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Amivel én számoltam: 8 0 10 5 + a kérdésekre 2 3 2 2
Kimi 5., az 8, A Merci 37 pontot hozott, a Redbull 33-at, így az 10, valamint a Renault lett volna a legjobb motor, ami 8, de azt senki nem rakta, a Merci pedig 5 pont.

(#1793) Zoza24 válasza [CS]Blade2 (#1792) üzenetére


Zoza24
senior tag

Ahh so:)bevallom en meg eddig nem kovettem ezt ilyen precizen,de most mar kezdem erteni,hogy kell ezt szamolni:)
Koszi a felvilagositast :R

Forza Italy!

(#1794) Qorthral


Qorthral
őstag

Felkerültek az eredmények és frissült az összetett állása is.
Mike, a büntetésed is végre elszámolásra került. :D

Gratula a dobogósoknak, Zozának az első, Suvinek a második győzelméhez, O N E (hoLa80) újabb dobogójához! :)

Igen rosszul sikerült a forduló egyébként (talán elsősorban a Ferrarik gyengélkedése miatt), még sosem volt elég 32 pont a győzelemhez.

Az összetett is szép szoros lett, mivel Turbolada rég nem látott gyenge fordulón van túl. Zoza 10 pontot hozott és már csak 8 pont a hátránya. Ugyanakkor nem csak ő hozott Turboladán, a következő 5 játékos is mind közelebb került a versenyt vezető címvédőhöz. Nincs még lefutva a meccs. ;)

Most szusszanhatunk kicsit, de a szünet után újult erővel csapunk bele újra abba a bizonyos lecsóba. :)

[CS]Blade2: Köszi a nagyon gyors és szuper pontos számítást, így kicsit könnyebb volt talán a népeknek kivárni, amíg én is tudok némi időt szakítani az értékelésre. :K

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1795) Turbolada II válasza Qorthral (#1794) üzenetére


Turbolada II
őstag

Biztonsági tipphez képest elmegy ez. :DDD

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1796) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#1794) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nincs mit. A kérdéseknél szokott elmenni a gyors változat, meg attól gyors, hogy nekem belefér, ha pár ponttal elmegy itt-ott.
Most könnyű volt a kérdősor és könnyű volt a pontozás, ezért megelőlegeztem, hogy a Renault gyenge lesz, valamint, a verseny közben sejtettem, hogy nem Rosberg volt a leggyorsabb, mert bukdácsolt a végén amikor a leggyorsabb körök születnek. Így első alkalommal sikerült pontosan kiszámolni.

Ami viszont fura, hogy biztos voltam benne, hogy a Ferrarik és a Redbullok között marha nehéz lesz megmondani a sorrendet, és Vettel-t azért a 3. helyre vártam, mert egy úgy számoltam, hogy egy kicsit hozzá tud tenni, ha elérhető a 3. hely, erre tessék. Messze a Ric+Hülk páros lett a jó válasz az utolsó kérdésre.
A meglepőbb, hogy mennyien bíztak/kockáztattak a Renault-tal és a Rosberg jó szereplésével.

(#1797) Süvi válasza Qorthral (#1794) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, rám is fért a múltkori elég rosszul sikerült tipp után.

Érdemes lenne kiszámolni, hogy mennyi az adott futamon elérhető maximális pont, tehát mi lett volna az ideális tipp (Nyilván nem akarok többlet munkát adni :) )

(#1798) [CS]Blade2 válasza Süvi (#1797) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem lett volna rossz egy Hülk-Hülk-FI-Renault, ha kijön 100-ból, pedig ezek csak a papírformát hozták, kivéve a Renault motor, mert az olcsóbb volt, mint a Merci, de mégis arra járt volna a 8 pont, és senki nem tette őket, vagyis minden Merci tipp eldobott 3 pontot csak a motoroknál, és még lehet, hogy azon a pár millión kijött volna egy 1 ponttal jobb pilóta, szóval lehet, hogy 4-et.
De a legjobb, ha csupa ilyet raktál, akik a papírformához képest valamiért előrébb végeztek. Pl.: Ric nem a 2. legdrágább volt a versenyre, így jó lett az ár/pont aránya. De az is számít, hogy az ára hogy változott. Pl.: A Redbull-osok közel egy árban voltak a Ferrarisokkal.

Az én tippem 0+3+12+5-t hozott, de Perez helyett kijött volna Hülk, mert 1 millióval kevesebbe került, valamint a Merci helyett a Renault motor, és akkor 0+6+12+8=26, vagyis 34 ponttal futamgyőzelem.

A hülk-hülk-FI-Ren, az 24+21+26 és 24? millió: 95 millió és 6+6+7+8=27 pont, meg mellé 10 a kérdésekből, és máris 37 pont.

Rosberg sem rossz, 46 millióért 15 pont, Ric 39-ért 12 pont a versenyen.

Ros-Har-FI-Ren az lehet, hogy már 101 millió, de 15+0+7+8=30 pontot hozott volna. (Nem tudom, hogy jól emlékszem-e, hogy a Renault motor 24 lett volna, mert senki nem rakta, hiszen 26-ért volt Merci.)

(#1799) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#1798) üzenetére


Qorthral
őstag

+Süvi:
Érdekes kérdés, hogy mi volt a legjobb.
Igen, a Renault 24 millió volt, és az árazás nem volt rossz, ahogy az eredmények is mutatják. Meglep, hogy senki nem választotta őket, holott egy ideje már nagyon közel vannak a Mercihez (szerzett pont/4 vs. Merci motorosok pontszáma/8 értelemben). Ha nem Spa jönne, talán a Merci elé is kerülnének, már ami az árukat illeti.

Amiket írsz, azok valóban a legjobb kombók között voltak.
A Rosberg + Har + FI + Renault nem fért volna be, de a Ros + Har + McL + Ren kombó 29 pontot hozhatott volna.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1800) EmberXY


EmberXY
addikt

Gratula a dobogósoknak, ez tényleg egy viszonylag rossz kör volt... :D
Nem hittem volna, hogy Vettel ilyen rossz lesz az időmérőn, és hogy Rosberg a hazai futamán se tud nyerni...
Remélem, legalább a top 10-be fel tudok kerülni szezon végére, utóbbi néhány forduló elég jól sikerült, ez visszahozta a kedvemet (meg hogy zsinórban harmadszor legalább annyi pontom lett, mint Turboladának :D).

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.