Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) pocokxx válasza Ventur@ (#1449) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az a lényeg, hogy válassz egy embert a kvalifikációra. 12-ből lesz kivonva a kvalifikáción elért helyezése és a popularitása (az az, hogy hányan választották.)

Tehát pl. Rosbergre összesen 7 en szavaznak és 2. lett az időmérőn, akkor 12 -7 -2 = 3 pontot fog érni. Az ilyen formán legtöbb pontot szerző versenyzőre tippelők 4 pontot kapnak, a másodikra 3-at, harmadikra 2, negyedikre 1.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1452) customer114 válasza Ventur@ (#1449) üzenetére


customer114
senior tag

Magyarítás:

Random 1-2: Jól gondoltad. Azt kell megtenni, aki szerinted a legtöbbet fog előzni az első 5, illetve utolsó 5 körben.

Random 3: Ha jól értem a lényege: A legjobb tipp 4 pontot fog érni. Ez úgy adódik, hogy egy "találomra" választott 12-es számból ki lesz vonva az időmérőn elért pozíciója a pilótának, illetve az is ki lesz vonva a 12-ből, hogy hányan tették meg ezt a pilótát. Így: 12 mínusz időmérős pozíció, mínusz pilótát megtett játékosok (ezek mi vagyunk) száma. pl: Alonso 1. lesz az időmérőn és ezt csak én tettem meg, akkor: 12-1-1 = 10. Az a pilóta kapja a max pontot (4-et) a kérdésre, aki a legtöbb pontot kapja a fent leírt képlet alapján. Remélem jól értelmeztem.

Qorthral: Felesleges bosszankodni, ezek csak baráti csipkelődésnek minősülő kritikák. Lehet van valami építő jellegű tartalmuk, de te vagy az istenkirálymestercsászár, aki az egészet csinálja. :D

[ Szerkesztve ]

(#1453) Ventur@


Ventur@
senior tag

pocokxx és customer114: Maxi nagy köszönet a segítségért :) . Az utolsó random volt teljes sötétség nekem, de így már tiszta a kép. Jár a pacsi :R :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1454) Incubus válasza Qorthral (#1448) üzenetére


Incubus
tag

Szia!

Miért nem a tipp leadás lezárultával van nyilvánosságra hozva tipp, így nem lenne az, hogy valaki figyeli az élbolyt?

üdv RG

(#1455) customer114 válasza Incubus (#1454) üzenetére


customer114
senior tag

Ha jól tudom, zárás után vannak publikálva az adott futam tippjei. Nem lehet, hogy elnéztél valamit?

(#1456) pocokxx válasza Incubus (#1454) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csak a sajátját hozta nyilvánosságra, nehogy vádolva legyen szervezőként a "tuti tipp" leadásával.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1457) Qorthral válasza Incubus (#1454) üzenetére


Qorthral
őstag

Így van, csak a saját tippemet írtam le, azt is csak erre az egy kérdésre, hogy ne érhessen jogosulatlan előny. :)

Köszi mindenkinek a fordítást! Ismeretlen terep az utolsó random, kíváncsian várom, hogyan alakul. Vajon szimpla-, dupla- vagy triplacsavart érdemes beletenni? :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1458) pocokxx válasza Qorthral (#1457) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A mínusz pontok is számítanak az utolsónál? Tehát, ha több versenyző is negatívba fut, akkor köztük lesz sorrend, vagy mindegyik 0 pont?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1459) Csapoati válasza pocokxx (#1458) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem az előbbi, 30 játékosnál már elég sanszos, hogy a legtöbb pilótára negatív érték jön majd ki. Főleg, hogy a mezőny fele már az időmérős teljesítménye miatt mínuszba megy.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1460) Qorthral válasza pocokxx (#1458) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, számítanak azok is. Ha minden pontszám negatív, akkor is kiosztom a legjobbaknak a 4 pontot, utána meg a 3, 2 és 1 pontot.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1461) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Csak, ha mindenki arra megy, hogy negatív lesz, akkor a fél banda inkább előre tesz, hogy +1-el vagy +2-vel megszerezze a 4 pontot.
Teljesen lutri az egész, mert azt is ki kellene sakkozni, hogy mások kire tesznek, amihez sok sikert mindenkinek. ;]

(#1462) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#1461) üzenetére


Qorthral
őstag

Bizony komoly részben lutri, de szándékosan, néha ilyesmi is kell, ha egyszer "random" kérdésekről beszélünk. Kíváncsi vagyok ki hogyan taktikázik majd, és ki agyal majd a legjobban.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1463) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Nem tudok tippelni, "this form has expired". Nálam van a hiba?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1464) EmberXY válasza !Overdose! (#1463) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam is ugyanez.

Up the Irons!

(#1465) Atomantiii válasza EmberXY (#1464) üzenetére


Atomantiii
őstag

Talán mert lejárt a határidő? Vagy már nem emlékszem az előző 2 futamnál hogy volt.

[ Szerkesztve ]

(#1466) EmberXY válasza Atomantiii (#1465) üzenetére


EmberXY
addikt

Elméletileg "Saturday 01:00 AM (GMT)" a határidő, most GMT szerint péntek AM 9:22 van ([link].)

Up the Irons!

(#1467) Atomantiii válasza EmberXY (#1466) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor lehet el lett nézve a lejárati dátum a kérdés kiírásakor, gondolom javítva lesz. Jelezzétek pü-ben Qorthral-nak.

(#1468) EmberXY válasza Atomantiii (#1467) üzenetére


EmberXY
addikt

Én személy szerint nem akarok módosítani, csak a hiba meglétét erősítettem meg a fórumtársnak. (Én már nem merek semmit jelezni, a múltkor is le lettem szúrva :D).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1469) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Én még le sem adtam a tippem... :O

(#1470) Atomantiii
Már meg is tettem. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1470) Atomantiii válasza pocokxx (#1469) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor esetleg jelezd az illetékes személynek.

(#1471) Qorthral


Qorthral
őstag

Köszi a jelzést mindenkinek, tényleg elszúrtam egy nappal a határidőt! :B
Javítva, holnap hajnalig lehet tippelni vagy módosítani. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1472) !Overdose! válasza Qorthral (#1471) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszönjük! :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1473) Ventur@ válasza Qorthral (#1471) üzenetére


Ventur@
senior tag

Még egy ilyen hiba elő ne forduljon, különben..... ;] :DDD .

Amúgy már megijedtem én is, hogy nem tudom a nyerő tippemet ma leadni :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1474) Qorthral válasza Ventur@ (#1473) üzenetére


Qorthral
őstag

Igenis! :D

Na emberek tempó, hajnali háromkor zár a "piac".

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1475) Qorthral


Qorthral
őstag

Fent vannak a tippek.
Nem jártam túl jól Ricciardóval az utolsó randomnál... :D
Simán lehetett nagymenőt választani. :Y

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1476) customer114 válasza Qorthral (#1475) üzenetére


customer114
senior tag

Én elfelejtettem átrakni Hamiltonról a tippet. :D

(#1477) Blackmirror válasza Qorthral (#1475) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Akkor jó ;]

iPhone X@R, iPad Pro

(#1478) jpm


jpm
senior tag

nem állok vmi fényesen összetettben. :D

(#1479) pocokxx válasza Qorthral (#1475) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Még így is 3. lett, ha jól számoltam. Tényleg Rosberg lett volna a tuti. tipp. Fölényesen...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1480) Süvi


Süvi
őstag

De jónak tűnt az első 30 mp-ig a Race Räikkönen és első 5 kor Hamilton tippem 😂

(#1481) Qorthral válasza pocokxx (#1479) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, holtversenyben, de legalább 1 pontot hozott, hála a Ferrariknak. :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1482) Qorthral válasza pocokxx (#1479) üzenetére


Qorthral
őstag

Módosítok, ezt elszámoltuk! Nem hogy Ricciardóért (és a vele azonos pontszámmal végző Kvyatért, Hülkenbergért és Sainzért), de már Vettelért sem jár pont. Ugyanis Bottas és Perez magasabb pontszámmal zárt náluk, javarészt annak köszönhetően, hogy nem tippelt rájuk senki. Ezzel együtt, utánuk is jár(ná)nak pontok, ami azt jelenti, hogy a fent említett urak után viszont nem... Trükkös egy kérdés volt, és mindössze nyolcan kapnak majd rá pontot!

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1483) pocokxx válasza Qorthral (#1482) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tényleg, azokat én sem számoltam, akire nem érkezett szavazat...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1484) Qorthral


Qorthral
őstag

Felkerültek az eredmények.
Gratula mindenkinek!
Eheti nyertesünk gyurkikrisz! :C
A tabellát is frissítettem. Élesedik a verseny! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1485) Csapoati válasza Qorthral (#1484) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az eredmények nem jók, mármint a tippeket mutatja csak. Az összetettben már látom mi újság, nagy gratula gyurikrisznek! Én is elégedett vagyok, csak két ponttal maradtam el tőle és így megvan a dobogó hosszú idő után újra. :)

Qorthral: Köszi és igazad van! Valamiért csak egy 36 pontost láttam, Turboladát. :B Most nézem csak, hogy az első 13-ban csak én voltam az egyetlen, aki nem Ricciardót tette meg az időmérőre. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1486) Qorthral válasza Csapoati (#1485) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi, javítottam!
Ha szigorúan vesszük, pont nincs meg a dobogód. ;] Mondjuk ez persze már csak értelmezés kérdése, jelentősége nincs.
Mindenesetre neked is szép hétvégéd volt, grat!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1487) Qorthral válasza Csapoati (#1485) üzenetére


Qorthral
őstag

Jah, az élmezőnyből Te voltál egyedül alternatív stratégián, mindenki más szuperlágyon kezdett. :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1488) Csapoati válasza Qorthral (#1486) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha megvan valahol, a randomok eredményét be tudnád linkelni ide? Nem azt, hogy ki hány pontot, hanem hogy melyik csapat pilótái előzték a legtöbbet az első és utolsó körben?

#1487: :DDD Bizony, én a kemény - szuperlágyra szavaztam a többiekkel ellentétben. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1489) gyurkikrisz válasza Qorthral (#1484) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hát a randomok nem lettek túl jók, de kompenzáltam. Az utolsó két héten szinte tényleg csak tippeltem, ami jónak tűnt azt választottam, lehet ezt kell csinálnom :D Köszönjük a kérdéseket, és nagy gratula mindenkinek :C

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1490) Qorthral válasza Csapoati (#1488) üzenetére


Qorthral
őstag

Első 5 kör:
1. Manor (:D) - valami 40 pozíció (3 pont)
2. Renault - kb 15 (2 pont)
3. McLaren - 9 (1 pont)
4. Haas - 6 (1 pont)

Utolsó 5 kör:
1. Toro Rosso - 2 (3 pont)
2. minden más csapat... - 0, hát igen, ez a kérdés nem volt a legjobb (2 pont)

Lottó:
1.-2. Rosberg és Bottas (4 pont)
3.-4. Räikkönen és Perez (2 pont)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1491) Csapoati válasza Qorthral (#1490) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor a 4-5. körben jól elcseszték a Force Indiások a tippemet, mert a 3. kör végén 3-4.-ek voltak. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1492) Qorthral válasza Csapoati (#1491) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, a 3. kör végén +13-ban voltak, a 4. végén +11-ben, mindkettőért jártak volna pontok (talán a max is nekik jutott volna akkor), de az SC alatti kerékcserék megbolondították az eredményt és az 5. kör végére így már -2-ben voltak.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1493) Ventur@ válasza Qorthral (#1484) üzenetére


Ventur@
senior tag

10 azaz tíz pont :O . Az eddigi legalacsonyabb pontszámot sikerült összehoznom, úgy all in. Brávó, taps, gúd dzsáb, veldán :D .

Most megyek és átgondolom az F1-es tippkarrieremet :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1494) Qorthral válasza Ventur@ (#1493) üzenetére


Qorthral
őstag

Valakinek utolsónak is kell lenni! :D
Amúgy meg nem lett volna feltétlenül rossz a tipped, csak túl sokat kockáztattál, mindent egy lóra tettél fel, és ilyenkor ugye nagy a bukás esélye. Nincs tragédia, csak le kell vonni a megfelelő tanulságot és legközelebb már tapasztaltabban, okosabban tippelni! :) Fel a fejjel!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1495) Csapoati válasza Qorthral (#1494) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én többet biztosan nem teszem meg ugyanazt a pilótát időmérőre és futamra is. Tavaly egyszer befürödtem így Raikkönennel. Ja, és őt sem kívánom megtenni, pedig a hétvége előtt is elgondolkodtam rajta. Milyen jól jártam, hogy helyette Vettelre bíztam a versenyt....

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1496) Ventur@ válasza Qorthral (#1494) üzenetére


Ventur@
senior tag

Nyugi, nem feszülöm túl :D . Most ezt dobta a gép, de továbbra is fogok tippelni, mert még messze a vége :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1497) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Bátorkodtam a kövi hétvége futamának random kérdéseit lefordítani:

1. Melyik csapat pilótáinak összesített körideje lesz a 3. legjobb a 3. szabad edzésen?

2. Melyik csapat pilótája lesz a 10. helyen a Q2 végén?

3. Tippeld meg a pole pozíciót adó köridőt.
Szamítás: miliszekundumban kell megadni (ms), tehát az 1 perc = 60 másodperc = 60000 ms. Így: 1:43.345 az = 60 sec +33 sec + 0.345 sec = 93.345 sec = 93345 ms (ezt kell beírni).

4. Kb. hány pilóta fogja mind a 3 (szuper lágy, lágy, közepes) keveréket használni a futamon?

Csak ügyesen!

szerk.: azt az oldalt be tudja nekem linkelni valaki, ahol kb. minden statisztikai összesítés megtalálható évekre visszamenőleg az F1-ben? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1498) Qorthral válasza customer114 (#1497) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi a fordítást! :R
F1-es statisztikák: statsf1

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1499) customer114 válasza Qorthral (#1498) üzenetére


customer114
senior tag

:R

Elírtam egyébként: 1:33.345 az = 60 sec +33 sec + 0.345 sec = 93.345 sec = 93345 ms (ezt kell beírni).

Az ott egy 3-as, nem 4-es. Lényegtelen egyébként, nem kell hozzá diploma megérteni. :D

(#1500) Qorthral


Qorthral
őstag

Ne felejtsetek el tippelni. Még van rá néhány órátok. ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.