Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#1700) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

2 futam óta durva módszerrel végigszámolom, így az elejéből akinek szemre jó volt a tipp, annak végigszámoltam nagy vonalakban, azért írtam aznap, hogy előzetesen valami ilyesmi lesz a dobogó:
1. PaaF1 2. Zoza 3. Turbolada II

PaaF1-nek én 35-öt számoltam, Zoza-nak 33-at, ha jól rémlik, és magamnak 29-et, Turbolada II-nak 32-t (ez jó lett), Bogyoka-nak 30-at (ez is). Annyi, hogy sosem írom fel előtte, hogy a kérdéseknél mire mennyi jár (tippeltem, hogy az 5 pipás 5 pontos lehet, aztán a maradék között tippre elosztottam 2-2-1 pontra.), valamit, hogy 1-el mellélövés esetén jár-e 1 pont, vagy sem, így azt is tippeltem, és szerintem innen van, hogy 1-el többet számoltam pár játékosnak.
Múltkor a motorokat néztem be, mert nem számoltam ki, csak ránézésre néztem.

(#1702) Qorthral


Qorthral
őstag

Fent van az új kérdéssor. :K

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1703) Zoza24 válasza Qorthral (#1702) üzenetére


Zoza24
senior tag

majd egy fordítás jól jönne srácok,mert angolból totál k.o. vagyok:)

Forza Italy!

(#1704) customer114 válasza Zoza24 (#1703) üzenetére


customer114
senior tag

Elfelejtettem a jelszavam, és most újat se tudok kérni délutánig. :DD :B

(#1705) EmberXY válasza Zoza24 (#1703) üzenetére


EmberXY
addikt

Dióhéjban:

1. Melyik Mclaren pilóta éri el a legjobb helyezést az egész hétvégére vetítve (3. edzés, időmérő, futam)?

2. Melyik csapat cseréli le először mindkét versenyzője gumijait?

3. Melyik két csapat szerzi összesen a legtöbb pontot a futamon az alábbi kombinációk közül?

4. Milyen sorrendben fejezik be az időmérőt a Ferrarik és a Red Bullok?

A többi magától értetődő. :D

Up the Irons!

(#1706) customer114 válasza EmberXY (#1705) üzenetére


customer114
senior tag

1. Melyik Mclaren pilóta éri el a legjobb helyezést az egész hétvégére vetítve (3. edzés, időmérő, futam)?

izé...

Melyik lesz a legjobb pozíció, amit a Mclarenek elérnek a hétvége során. (a 3. szabadedzés, az időmérő és a verseny végső eredményei alapján) ...tehát, adott a 3 eredménytabella, mi a legjobb pozíció, amit megszereznek majd?

(#1707) EmberXY válasza customer114 (#1706) üzenetére


EmberXY
addikt

Most nem értem, hogy te nem érted, vagy magyarázod, esetleg én fogalmaztam rosszul? :F :D

Természetesen én is arra gondoltam, hogy a három tabella bármelyikén elért legjobb eredmény lesz a mérvadó. Vagy mi nem jó? :D

Up the Irons!

(#1708) customer114 válasza EmberXY (#1707) üzenetére


customer114
senior tag

Nálam a tiéden úgy érződik, mintha a pilóta neve lenne a kérdés. :))

(#1709) EmberXY válasza customer114 (#1708) üzenetére


EmberXY
addikt

Most, hogy így mondod, tényleg van benne valami... :B

El nem tudtam képzelni, hogy mibe kötsz bele, így 200-adik nekifutásra már leesett. Kapkodósra sikerült a fordítás, valamiért akkor fel se tűnt, hogy értelmetlen az eleje, saját magamat is átvertem. Egyszer az életben akarok segíteni, akkor is több kárt csinálok mint hasznot. :DDD

Szóval igen, a helyezés a kérdés, vagyis egy szám, nem a pilóta neve, csak bekavarodtam, elnézést kérek azoktól, akiket esetleg elvittem az erdőbe.

[troll on] javaslom, hogy jövőre oroszul, németül és franciául is jelenjen meg a kérdéssor, természetesen magyarul továbbra se. ;] [troll off]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1710) -Mike-


-Mike-
addikt

A Submit-ra kell most is kattintani nem a Sign up-ra.
Gondoltam szólok.
;]

(#1711) Turbolada II


Turbolada II
őstag

RIC/RIC/MRT/FER TOR/8/RB/RB/FER/FER

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1712) Qorthral válasza Turbolada II (#1711) üzenetére


Qorthral
őstag

Fent van minden tipp az oldalon. :)
(nem fogom mindig kiírni, de érdemes nézegetni, szombaton délelőtt / időmérő környékén szoktam feltenni).

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1713) Csapoati válasza Turbolada II (#1711) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Őszintén kérdem, ezeket minek írod be ide?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1714) Turbolada II válasza Csapoati (#1713) üzenetére


Turbolada II
őstag

Biztonságból. Most nem néztem rá, hogy fent vannak-e az eredmények. Ahogy Pinyő mester mester mondaná az eredmény eddig engem igazol. :D

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1715) Qorthral válasza Turbolada II (#1714) üzenetére


Qorthral
őstag

Szerintem is totál felesleges beírnod. Nem hiszem, hogy sokakat érdekel annyira külön a te tipped. Mindig felkerül a tipplista, ott ellenőrizheti mindenki a leadott tippeket. :)
Ha bármi hatása is van, szerintem maximum zavaró. Most gondolj bele, mi lenne, ha mindenki külön beírkálná 1-1 hozzászólásban... elveszne az érdemi tartalom.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1716) Turbolada II válasza Qorthral (#1715) üzenetére


Turbolada II
őstag

Így tuti nyoma marad a tippnek. A random kérdéseknél csak úgy tudok módosítani, ha a fő kategóriákkal variálok. Ha elfelejtem visszaállítani értékes pontokat bukhatok.

Versenyszellem és a pontok maximalizálása ez. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1717) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Ja a másik meg az, hogy így tudom mik voltak a random kérdések és hány pontot érnek. (többnyire) :D

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1718) EmberXY válasza Turbolada II (#1716) üzenetére


EmberXY
addikt

Már csak az a kérdés, hogy egyáltalán számítana-e valamit az itteni tipped, ha magán a játék felületen nem tippelnél/mást tippelnél, hiszen a hivatalos az ottani tipp leadás vagy nem leadás... :F

Egyébként eddig nem rossz a hétvége, Verstappen időmérőn 3., a McLaren 7. helyét mint legjobbat (eddig) telibe (egyébként számít, ha eltaláljuk, vagy csak egy intervallumon belül kell lenni? Hirtelen nem jut eszembe, hogy is volt.), RBR-RBR-FER-FER is telibe, hátha lesz pontom is.

Up the Irons!

(#1719) Turbolada II válasza EmberXY (#1718) üzenetére


Turbolada II
őstag

Tárgyalási alapnak nem lenne rossz. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1720) Qorthral válasza Turbolada II (#1716) üzenetére


Qorthral
őstag

Ja értem. Eddig még nem vesztek el tippek és szerintem nem is fognak. Az eddigi aggodalmak alaptalannak bizonyultak. :) Szerintem nem érdemes ezen aggódni.
Ha mégis biztosra akarsz menni, ezt a módszert ajánlom: Ha leadtad a tipped (vagy ha épp módosítottál), töltsd be újra az oldalt és menj újra a kérdéssor oldalára (mintha módosítani akarnál). Ha az ott látott értékek egyeznek azzal, amit leadtál, akkor biztos lehetsz benne, hogy megérkeztek a tippjeid.

EmberXY: Számít a telitalálat, az ér 3 pontot. A legfeljebb 2 hely eltérés 2, a maximum 5 hely eltérés 1 pontot ér.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1721) Turbolada II válasza Qorthral (#1720) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ezt szoktam csinálni, de én mindenben triplán túlbiztosítom magam. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1722) EmberXY válasza Qorthral (#1720) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, akkor most már szurkolok, hogy holnap a McLaren max a 7. helyig jöjjön fel. :D

Up the Irons!

(#1723) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ejj, erősen gondolkodtam Verstappenen a futamra, de nem mertem bevállalni. Hiba volt. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1724) EmberXY válasza Csapoati (#1723) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is gondolkodtam, hogy időmérőre vagy futamra tegyem-e (mindenképp a két RB pilótában gondolkodtam), végül az első mellett döntöttem, futamra Ric került be, nem akartam ugyanazt tenni mindkettőre, túl sokat nem akartam kockáztatni. Így utólag nézve mehetett volna Max mindkettőre.

Up the Irons!

(#1725) Qorthral válasza Csapoati (#1723) üzenetére


Qorthral
őstag

Bizony, most nagyon jó választás volt. Végre lesz egy jobb hétvégém is... :D

Nem látszik egyelőre, hogy ki nyerheti a hétvégét, sok hasonlóan erős tipp is akad (pár pont különbség az első részben). A randomon fog múlni.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1726) EmberXY válasza Qorthral (#1725) üzenetére


EmberXY
addikt

R2-nél mi a helyes válasz? Illetve ezt hol találom meg, első nekifutásra nem sikerült kisakkozni (statsf1-en esetleg?)... :B
:R

Szerk.: a futamot sajnos nem láttam, onnan nyilván egyértelmű lett volna...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1727) Qorthral válasza EmberXY (#1726) üzenetére


Qorthral
őstag

Ne gondold, hogy egyértelmű! Az SC kiállása után vagy 15 autó egyszerre jött a boxba. :D
A statsF1 ide kevés. :D

A helyes válasz (R2):

1. Ferrari
2. Haas (csak ez a két csapat cserélt mindkét autóján az 5. körben).
3. Williams
4. Toro Rosso

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1728) EmberXY válasza Qorthral (#1727) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszi. :R
Ja, hogy SC is volt? Gyakorlatilag semmi infóm nincs a futamról, még most szemezgetem a médiát...
Így viszont ez alapján legalább a randomom relatíve jó lett, R3 kuka (ezt egyébként ha jól nézem, csak ketten találták el, az FI-s kombóval), a többi viszont telibe.

Up the Irons!

(#1729) Qorthral


Qorthral
őstag

Felkerültek az eredmények. Elnézést a lassúságért, igen zsúfolt hetem volt.

Gratulálok CSBlade2-nek, aki (ha jól gondolom) az első győzelmét szerezte, így ismét új győztest avathatunk! :)
EmberXY is büszke lehet a teljesítményére, mely ezúttal holtversenyes második helyet ért. Végre nekem is összejött egy újabb dobogó (nagyon rég volt az utolsó...) :)

Az összetett kicsit szorosabb lett, mivel Turbolada idei leggyengébb (de még mindig egész jó) eredményét produkálta. A 2. és a 4. helyért is nagy csata dúl, a 6. helytől lefelé pedig egész hosszan elképesztően szoros az állás.

Jövő héten új futam, remélhetőleg még a hétvégén ön az új kérdéssor!

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1730) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#1729) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Köszöntem. Összefoglaló kérdéssor-ból volt 1. helyem tavaly, hétvégékből ez az első.
A trükk, hogy kevesebb kockázatot vállalok, úgy pedig nehéz belenyúlni a tutiba.
Most olyat tettem, amit nem szoktam, mert a RIC/RED/REN már az időmérőn elmehetett volna kompletten, ha RIC lepukkan a Q1-ben.

(#1731) EmberXY válasza Qorthral (#1729) üzenetére


EmberXY
addikt

Gratulálok a többi dobogósnak és mindenkinek!
Kicsit csalódott vagyok, mert sokkal rosszabbra számítottam annak ellenére, hogy már az időmérő után látszott, hogy egy fokkal jobb a tippem, mint Turboladáé... De egye fene, ha 10. nem lehetek, megelégszem a második hellyel is. :DDD
Így összesen már a második dobogóm, tavaly volt egy első helyem a belga nagydíjon, úgy látszik, idén is ellőttem az évi rendes 1 azaz egy dobogót. Nagy hiba volt Ferrari motort választani a Renault ellenében, többet nem fordul elő. ;]

Up the Irons!

(#1732) Qorthral


Qorthral
őstag

Fent van az új kérdéssor. ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1733) Atomantiii válasza Qorthral (#1732) üzenetére


Atomantiii
őstag

Csak nálam nem fogadja el a válaszokat? Kitöltök mindent, submitra megyek és semmi reakció.

(#1734) Qorthral válasza Atomantiii (#1733) üzenetére


Qorthral
őstag

Különböző versenyzőt kell jelölni minden random kérdésre, ahogy írtam is. Másképp nem fogja elfogadni.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1735) Atomantiii válasza Qorthral (#1734) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ja így már okés...

(#1736) Qorthral válasza Atomantiii (#1735) üzenetére


Qorthral
őstag

Valami nehezítést kell vinni a dologba. ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1737) Ventur@ válasza Qorthral (#1732) üzenetére


Ventur@
senior tag

Osztán kend, a magyar futamra való tekintettel, nem lehet volna magyar nyelven megadni a kérdéseket? Mostan megint tanulhassak meg idegen nyelvet :D . A terembúráját nekije no :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1738) Qorthral válasza Ventur@ (#1737) üzenetére


Qorthral
őstag

Biztos lesz, aki lefordítja Neked, nekem már erre általában nem marad időm/energiám.
Ha végképp nem segít senki, akkor majd holnap este lefordítom én gyorsan. ;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1739) Qorthral válasza Qorthral (#1738) üzenetére


Qorthral
őstag

Sajnos senki nem vette még a minimális fáradtságot sem, hogy a pár sor fordítást beírja és ezzel segítsen egy fórumtársnak.
Látszik, hogy mekkora érdeklődést vált ki a játék...

A random hét kérdésből áll. Mind a hétnél azonosak a válaszlehetőségek, és mind a hét pilótát pontosan egy kérdésnél kell kiválasztani (nincs duplázás!).

A hét kérdésnél sorban az alábbiakra kell a lehető legjobb versenyzőt kiválasztani:

- Q1-ben elért eredmény
- leggyorsabb kör a versenyen
- pozíció a 8. kör végén
- 3. szabadedzés során elért eredmény
- első kerékcsere időpontja
- az időmérőn a csapattárs felett aratott legnagyobb különbségű (pozíciókban mért) siker
- a versenyen az eddigi legjobb versenyeredményhez képest elért legnagyobb különbségű (pozíciókban mért) előrelépés

Minden kategóriában a hétből az öt legjobban szereplő versenyző után pontok járnak a rájuk tippelőknek (a legjobbra 10, utána pedig rendre 7, 5, 3 és 1. A pontokat az így elértösszpontszám alapján osztom ki: az első tizet kap, a 2. és 3. kilencet, stb.

Remélem érthető.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1740) FireKeeper válasza Qorthral (#1739) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

messze van még a futam, biztos csak azért :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1741) EmberXY válasza Qorthral (#1739) üzenetére


EmberXY
addikt

Biztos csak azért, mert nincs megszokva, hogy ilyen korán kikerül a kérdéssor, meg az eredmény is milyen hamar kész, kis túlzással szerintem mindenki kb pénteken néz rá illetve következő futam előtt két nappal... :P
Az igazi gond akkor lesz, ha már téged sem érdekel igazán.

Up the Irons!

(#1742) customer114 válasza Qorthral (#1739) üzenetére


customer114
senior tag

Nem tudok belépni, csak péntek du. legközelebb. Ezért nem fordítottam.:B

(#1743) Ventur@ válasza Qorthral (#1739) üzenetére


Ventur@
senior tag

Maxi köszönet, de én csak vicceltem a korábbi hozzászólásommal :) . Igazából azt gondoltam, hogy plusz csavarként, most a magyar futamra való tekintettel, magyarul lesznek a kérdések...tévedtem no :D .

Köszi még egyszer a fordítást :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1744) Csapoati válasza Ventur@ (#1743) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na jó, és akkor mi lett volna a Maláj Nagydíjnál? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1745) Ventur@ válasza Csapoati (#1744) üzenetére


Ventur@
senior tag

Úúhh...az kemény lett volna :D . Amúgy meg ne kötözködj, ne kötözködj PH! nagyuram, különben.... ;] :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1746) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#1739) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én úgy voltam vele, hogy meghagyom a rutinosabb fordítóknak, és, most néztem be, hogy lefordította-e valaki, egyébként bevállaltam volna a kanyart, csak az nem olyan minőség, mint pár korábbi fordítás. Annak nincs sok értelme, hogy olyan csinálja meg, aki bizonytalan, maga is várja a magyart, hogy biztos legyen, hogy jól fordította és értelmezte a kérdéseket, utána pedig a másik rákérdez, aztán egy 3. pontosít, majd várunk a megerősítésre, hogy te írd le, hogy akkor mi a tuti.

Egyébként biztos lefordítja valaki, már csak azért is, mert úgy nem jó még nyerni sem, ha az ellenfelek egy ilyen miatt hátrányból indulnak. Itt szerintem mindenki örülne, ha még többen játszanának és még keményebb lenne a mezőny.

A türelmetleneket a topicban pedig egy pozitív dolognak kell felfogni: azért kérdezik a futam után pár órával, hogy mikor lesz már eredmény, meg mikor lesz már kérdősor, mert a tippjáték fontosabb, mint maga az F1 futam. Sokan itt a futam közben is azt nézik, hogy hogy állnak pillanatnyilag a tippel, meg azért szurkolnak, hogy akire tippeltek, az előrébb jöjjön.

(#1747) Ventur@ válasza [CS]Blade2 (#1746) üzenetére


Ventur@
senior tag

"...mert a tippjáték fontosabb, mint maga az F1 futam. Sokan itt a futam közben is azt nézik, hogy hogy állnak pillanatnyilag a tippel, meg azért szurkolnak, hogy akire tippeltek, az előrébb jöjjön."

+1, mivel egyből magamra ismertem :D . Minden időmérő és futam közben/után nézem, hogy akkor mit is tippeltem, kb. mennyi pontot is szedtem össze. Rendszerint elszomorít, amit kiszámolok, de hát izgalmasabb, mint a legtöbb futam :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1748) EmberXY válasza Ventur@ (#1747) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig nagy összegben mertem volna fogadni, hogy csak Turbolada csinálja így, neki szerintem a tv képernyőre is rá van vetítve a tippsor, de ezek szerint elbuktam volna azt a nagy összeget. :D

Up the Irons!

(#1749) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Két kérdésem is lenne a randomokkal kapcsolatban. A végén ugye van olyan, hogy távolság a csapattárshoz képest az időmérőn, illetve a szezonbeli legjobb helyezéshez képesti különbség a végeredménynél. Ott csak annyi van írva, hogy bigger is better. Na most ez abszolútértékben értendő, tehát ha pl. Raikkönen kikap 6 tizeddel, akkor az jobb, mint ha 5 tizeddel verné Vettelt, vagy előjelet is kell nézni?
Ja ez egy kérdés, de két helyre is vonatkozik, na. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1750) Csapoati válasza Csapoati (#1749) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Közben rájöttem, hogy az időmérőn a pozíció számít, tehát az hülyeség volt, a szezonbeli legjobbnál meg ott van a mínusz jel. Jól megválaszoltam magamnak a kérdéseket. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.