Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Blackmirror válasza gyurkikrisz (#300) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Vagy most neked küldte át a tippjeit ;] :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#302) Qorthral


Qorthral
őstag

Random tippek az első 4 kérdés után. Az utolsó oszlopban látható pontszám a tényleges random pontszám lenne, ha csak az első 4 kérdés alapján kellene értékelni. Holnap még mindenki javíthat vagy ronthat. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#303) Piftuka válasza Qorthral (#297) üzenetére


Piftuka
veterán

"Remélem nagyon sokat nem veszítünk ezen a hétvégén... Összesen amúgy 8 játékos szív máris az időmérőn választott Vettel vagy Massa tipp miatt. Ilyen az élet."

Bizony ilyen. :K Arra én sem gondoltam, hogy Vettel autója meghibásodik.

Mondjuk mivel a futamra Massa-t tettem meg, remélem, holnap élete versenyét nyújtja! :P

"Itt vannak a tippek"

Mivel a múltkori hozzászólásodban azt mondtad, hogy szívesen veszed a kritikát, így most leírom pár gondolatomat.

Már a múltkor is szerettem volna megírni, végül elmaradt. Megírom hát most.

- Kérem az összes tisztességesen tippelő játékostárs nevében, hogy RobiGida teljes "IM-RACE-TEAM" tippjére kapjon nulla pontot!

Már a spanyol nagydíj után is nehezményeztem azt a liberális hozzáállást, amely szerint 18 pontot kaphatott a szabálytalan tippjére, és ezzel már önmagában több pontot szerzett, mint az utána következő becsületesen tippelő másik 10 versenyző mindegyike.

Ez nem fair a tisztességes tippelőkkel szemben.

Az, hogy most megint végigtippelte a "tuti Mercedes sort", és megint csak az egyik tippjét húzod ki... :(

Én ezt nem tudom elfogadni. Így mi értelme van a szabályoknak, és egyáltalán ennek az egésznek?

Most vagy komolyan vesszük a tippelősdit, vagy ne is osztogassunk pontokat. (Aki pedig nem képes a szabályoknak megfelelően játszani, az ne játsszon.)

- Továbbra is maximális tiszteletem a Tiéd, amiért ilyen lelkiismeretesen intézed a tippjátékkal kapcsolatos teendőket; kérdéseket találsz ki, statisztikát készítesz, informálsz, stb. :R

Viszont tartom magamat a korábbi véleményemhez, hogy az "IM-RACE-TEAM" pontozása alapjaiban rossz. Ha szeretnéd, szívesen leírom, hogy miért.

- A random kérdésekbe rengeteg energiát fektetsz bele, és nem akármilyen fantáziával dolgozod ki a kérdéseket, ez nyilvánvaló. A mostani különösen érdekesre sikerült, de szerintem pár apróság nem "illik bele". Ez pedig a "fele/harmad" pont a második és harmadik legjobb tippekért.

Ebben az esetben ha utóbbi helyekre "meglepetés" versenyző kerül, tehát sok pontot ér még harmadolva is, előfordulhat, hogy az arra tippelő játékos több pontot szerez, mint aki telibe találta a végeredményt.

Tippjátékról van szó, ez így nem jó. Azért mégis csak a telitalálatot "illik" a legtöbb ponttal jutalmazni.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#304) Turbolada II válasza Piftuka (#303) üzenetére


Turbolada II
őstag

Vagy levonni 10 misit és az IM pontokat. A maradék 10-ből meg tippelhet holnapig.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#305) Qorthral válasza Piftuka (#303) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszönöm a részletes véleményt, öröm, ha láthatom, mit gondoltok a játékról, és leírjátok, mitől lehetne szerintetek jobb.

Ami RobiGida tippjét illeti, igazad van. Ugyanakkor szerintem az ilyen helyzetek általam kitalált kezelése maximálisan korrekt. Hadd idézzek magamtól:

"arra jutottam, hogy ilyen esetekben törlöm az érintett játékos csapatából a legolcsóbb olyan komponenst, melyet meg lehet úgy változtatni, hogy a kapott kombináció beleférjen a limitösszegbe. Ezen komponens után a játékos természetesen nem kap pontot, ugyanakkor az összes többi komponense/válasza után igen."

Ha ezt az elvet követem, a szabálytalan tippelő nem jut jogosulatlan előnyhöz, hiszen a leggyengébb lecserélhető komponense helyett maga is választhatott volna olyat, mellyel már nem lépi túl a limitet a csapata. Sőt, hátrányba kerül, hiszen ha maga lépi meg a cserét, akkor akár még pontokat is szerezhet az így választott komponense után, míg ha én húzom ki a túl drága versenyzőjét/csapatát, akkor azzal a komponenssel biztosan nullázni fog.

Ugyanakkor fontos megjegyeznem, hogy habár az elv jó, ezúttal nem azt alkalmaztam! A nagy rohanásban hibáztam, és csak arra figyeltem, hogy a kihúzott komponens után a maradék kettő már beférjen a 20 milliós keretbe... azonban így szabálytalan lenne RobiGida tippje. Szóval jó az elv, csak rosszul alkalmaztam. Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmemet! Korrigáltam a tippes táblázatot, RobiGidának sajnos két komponensét is kénytelen voltam kihúzni, máshogy nem lehetne a leadott csapatát érvényesen módosítani.

Szerintem, ha átgondolod, te is belátod, hogy így már nem kerül jogosulatlan előnybe, hiszen egyetlen Hamilton komponense marad, amit bárki más is betehetett volna, ráadásul két másik érvényes tipp mellett. Ahogy remélem, hogy azt is belátod, hogy az alkalmazott eljárás helyes, hiszen legfeljebb csak hátrányba kerülhet vele a szabálytalan tippet leadó játékos.

"tartom magamat a korábbi véleményemhez, hogy az "IM-RACE-TEAM" pontozása alapjaiban rossz. Ha szeretnéd, szívesen leírom, hogy miért."

Érdekel, hogy miért gondolod így, szóval bátran leírhatod. Emellett arra biztatnám a többieket is, hogy írják le ők is, mit gondolnak a pontozásról, jónak tartják-e így, vagy sem. Fontos lenne, mert a visszajelzések alapján lehet úgy módosítani a játékot, hogy az elnyerje a játékosok tetszését.

A saját véleményem az, hogy jó ez így. Minden egyes versenyhétvégén változatos tippek születnek, rengeteg különböző csapattal. Ha egyértelmű lenne, hogy mit kell tippelni, nem ezt látnánk. Ha az zavar, hogy nem tippelheted be mindenhova a Mercis komponenseket, akkor nem érted a játék lényegét. Itt nem az a kihívás, hogy eltaláljuk a győztest (az nagyon könnyű lenne), hanem az, hogy úgy sakkozzunk a komponensekkel, hogy az adott szűkös keretből a lehető legtöbb pontot hozzuk ki. Ettől lesz kihívás, ettől lesz érdekes, ettől lesz igazán értelmes. Tudom, hogy ezzel tisztában vagy, de azért fontosnak tartottam kiemelni.

Szóval várom a kritikákat, véleményeket. :)

"A random kérdésekbe rengeteg energiát fektetsz bele, és nem akármilyen fantáziával dolgozod ki a kérdéseket, ez nyilvánvaló. A mostani különösen érdekesre sikerült, de szerintem pár apróság nem "illik bele". Ez pedig a "fele/harmad" pont a második és harmadik legjobb tippekért." ... Azért mégis csak a telitalálatot "illik" a legtöbb ponttal jutalmazni.

Köszönöm! :B Valóban sok energiát fektetek bele. Igyekszem színesíteni, minden alkalommal némileg újjal előállni. Fontos, hogy a random kérdéssor is gondolkodásra késztessen, kihívás legyen.
Ami a 2. és 3. legjobb tippeket illeti, szerintem jó az, hogy nem csak a legjobb után jár pont. Sok a válaszlehetőség, és páran alig, vagy egyáltalán nem szereznének pontot a kérdéssorra, ha nem így lenne. Ráadásul az IM - RACE - TEAM tippeknél sem úgy működik a pontozás, hogy csak a győztes után jár pont, szerencsére. Az első random kérdésnél a 3. legjobb időt (a választható versenyzők közül) Verstappen érte el. Ugyan senki nem tippelt rá, de én nem tartom ördögtől valónak azt, hogy az ő jó Q1-es szereplését eltaláló játékos több pontot szerezhetet volna (5 pont), mint a magától értetődő Rosbergre tippelő (2 pont).
Ezzel együtt köszönöm ezt az észrevételt is, és ezzel kapcsolatban is örömmel veszem mások véleményét is. Mivel úgy látom tetszik a társaságnak a mostani különleges random, feltehetőleg nem ez lesz az utolsó ilyen. Ezért sem mindegy, hogy mit gondoltok róla. ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#306) Yayoh válasza Qorthral (#302) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Hoppá :D

(#307) gyurkikrisz válasza Qorthral (#305) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ki kéne húzni az összes tippjét, azért mert:
Megrak egy IM-HAM RACE-ROS TEAM-akármi tippet, amiből kihúzod a csapatot, mert az a 20 feletti rész, és ezzel kap 22 pontot papírforma szerint. Ezzel a középmezőnyben van, úgy, hogy szabálytalan.

Nekünk, akik szabályosan játszanak, 3 komponenst kell kiválasztanunk, nem tehetjük meg hogy RACE és IM egy Mercis, mert akkor a TEAM-re nem marad összegünk. És így néha még a 22 pont se jön ki.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#308) gyurkikrisz válasza gyurkikrisz (#307) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Meg egyébként sem kell finomkodni. 20/20 ember megértette hogy mit kell csinálni, neki miért nem megy? És már másodszorra? Egyszer még oké...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#309) Qorthral válasza gyurkikrisz (#307) üzenetére


Qorthral
őstag

:F

Nem finomkodom! Te viszont olvashatnál kicsit figyelmesebben, mert nem az történt, amit kifogásoltál. :)

A lényeg az, hogy próbálom a legjobb korrekciót alkalmazni, amivel egyrészt nem kerül előnybe a szabálytalan tippet leadó játékos, másrészt a játékát sem teszem tönkre.

Az alkalmazott megoldást szerintem nem értetted meg teljesen. Mint írtam, sorban törlöm a legolcsóbb komponenseket addig, amíg már szabályos tippé ki lehet egészíteni. Vagyis jelen esetben kénytelen voltam törölni a TEAM tipp mellett az IM tippjét is, így mindössze a RACE - HAM tippje maradt és csak ezért kaphat majd pontot. Értelemszerűen ezáltal egyáltalán nem kerül jogosulatlan előnybe, sőt. Remélem így már érthető. Ha megnézted volna a javított tippes táblázatot, láttad volna, hogy a háromból immár két tippje is ki van húzva, nem csak egy. Legutóbb elég volt 1 tippjét törölni, most nem.

Így már rendben van a dolog? (Először is így kellett volna kihúznom a tippjeit a fenti elvem alapján. Nem az eljárással volt gond, hanem azzal, hogy rohantam, és elrontottam, az ilyesmi meg megesik. Szóltok, javítom, ennyi. :) )

Amúgy meg miért kellene törölnöm minden tippjét, ha így is legfeljebb csak hátrányba kerül? Küldtem neki privátot, mert látható, hogy nem érti a lényeget. Ezzel együtt csak magának árt vele, szóval nem értem, mi ezzel a baj.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#310) gyurkikrisz válasza Qorthral (#309) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szóval akkor úgy húzod ki, hogy minden komponensbQl lehessen még választani? mert akkor már értem, csak korábban "kissé" hülye voltam, elnézést :B

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#311) Qorthral válasza gyurkikrisz (#310) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, pontosan úgy:

1. A legolcsóbb komponensét törlöm.
2. Megnézem, hogy így már befér-e a keretbe, illetve, hogy tudna-e mellé még a keretösszeg erejéig választani valamit.
3. Ha igen, kész vagyunk. Ha nem, törlöm a második legolcsóbbat a legolcsóbb helyett, majd ellenőrzöm a csapatot.
4. Ha még így sem jó, ezt folytatom tovább, szükség esetén két komponenst is törölve.

Ha azonos két komponens ára, és törölni akarom valamelyiket, akkor a TEAM komponens élvez elsőbbséget, aztán az IM és csak legvégső esetben a RACE.

Semmi gond, nem hülye voltál, csak nem elég figyelmes. Az meg mindenkivel megesik (pl tegnap velem is ugye). Ráadásul az sem egyszerűsíti az életet, hogy sokszor elég kacifántosan fogalmazom meg a mondandómat. ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#312) Qorthral válasza Piftuka (#303) üzenetére


Qorthral
őstag

Erre a részre még reagálnék:

"Már a spanyol nagydíj után is nehezményeztem azt a liberális hozzáállást, amely szerint 18 pontot kaphatott a szabálytalan tippjére, és ezzel már önmagában több pontot szerzett, mint az utána következő becsületesen tippelő másik 10 versenyző mindegyike."

Nem szerzett az utána következőkkel szemben jogosulatlan előnyt. Ők is tippelhettek volna Rosberget az időmérőre és Mercit csapatnak, plusz jó pár, még épp beférő pilóta közül bárkit a versenyre. Legalább annyi pontjuk lett volna, mint RobiGidának, ha nem több. Ja, hogy rosszabb tippeket tettek? Sorry, ez már az ő bajuk, ezért nem RobiGidát kell büntetni. Kérlek ne tegyél úgy, mintha jogosulatlanul hoztam volna előnybe az alkalmazott korrekcióval, mert egyáltalán nincs így.

Nem fogok senkit semmilyen szabálysértését jobban megbüntetni, mint amivel biztosítom, hogy ne járjon jobban annál, mintha nem szegett volna szabályt. Számomra ez evidens.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#313) EmberXY válasza Qorthral (#309) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem lehet valamilyen szabályt és esetleg figyelmeztetést beállítani, ami megakadályozná a keret túllépést?

Up the Irons!

(#314) Qorthral válasza EmberXY (#313) üzenetére


Qorthral
őstag

Sajnos nem. Az ellenőrző kérdésnél van figyelmeztetés, ha 20-nál nagyobb számot írsz be (sőt, tovább sem enged ilyenkor), de ha valaki erre sem figyel (amit pl RobiGida esetében meg nem tudok érteni, hiszen itt tuti nem elszámolásról van szó... nem 1, hanem 9 millió euróval lépte túl a keretet...), akkor le tud adni szabálytalan tippsort. Ennek direkt kivédésére a jelen keretek között nincs mód, esetleg majd ha lesz saját felülete a játéknak.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#315) EmberXY válasza Qorthral (#314) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem. Akartam is mondani, hogy érdemes lenne majd valami saját felületet csinálni neki, és esetleg kiterjeszteni a ph-n kívülre is, biztosan lenne rá igény, mert nem csak egy fantasy f1 "12 egy tucat" próbálkozás, hanem a random kérdésekkel egy összetettebb dolog, másfajta kihívás. Jó kis startup lehetne ebből. :D

Szerk.: a szándékos rosszul tippelőt ezek alapján akkor akár ki is lehetne zárni, nem? Mert ha nem az első eset, és szándékos, az már tényleg nem sportszerű, még ha hátrányba is kerül, de plusz munkát ad és komolytalan.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#316) Qorthral válasza EmberXY (#315) üzenetére


Qorthral
őstag

Majd meglátjuk, hova fejlődik, mennyi időm és kedvem lesz. :)

Igen, ki lehetne zárni, ha egyértelműen szándékosan csinálná, mert ahogy írod plusz munka meg sportszerűtlen. Szerintem viszont nem ez a helyzet, nem gyanítok szándékosságot (butaság is lenne, hiszen láthatja, hogy így rosszabbul jár). Remélhetőleg olvassa majd a privátot és legközelebb már érvényes tippet ad le!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#317) EmberXY válasza Qorthral (#316) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha más nem, majd az előző idény kérdéssorait adod megint (korrigálva a változásokkal) (:DDD), de kár lenne veszni hagyni a dolgot, több van ebben. Nameg egyszer én is szeretnék majd bajnokságot nyerni, ehhez 10-15 idény még biztosan kelleni fog, úgyhogy csak előre. :D

Up the Irons!

(#318) Qorthral


Qorthral
őstag

Grosjean tökéletesen elszúrta az eddig nagyon jónak tűnő Lotus tippemet a randomban... No comment. :D
Ezen a hétvégén minden balul sül el kb, ami balul sülhet el.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#319) Qorthral válasza Qorthral (#318) üzenetére


Qorthral
őstag

Ok, javult a helyzet, azt hittem ki kell jönnie 5 másodpercre.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#320) Csapoati válasza Qorthral (#319) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sokkal így se jobb, 1 pontot szerez. Nekem viszont úgy néz ki eléggé bejött a Grosjean - Hamilton - Williams tipp.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#321) Švejk válasza Qorthral (#318) üzenetére


Švejk
őstag

Továbbá köszi Raikkonennek a megforgásért, mert így már a RAI-BOT-RIC se jön ki :D

(#322) Qorthral válasza Csapoati (#320) üzenetére


Qorthral
őstag

Bizony, az nagy tipp, gratula! Ha ezt a hétvégét is behúzod, te leszel az első kétszeres futamgyőztes a mezőnyben! ;)

Nekem azért lényeges egyébként, hogy Grosjean legalább ezt az 1 pontot begyűjtse, mert kettős Lotus pontszerzés esetén 18 pontot kapok a vonatkozó random kérdésre. Csapatban is bent vannak, de itt Maldonado 7. helye önmagában is elég a biztos 4 pontra.

Svejk: Jah, szintén zenész. Kimi ma is bebizonyította, hogy kár rá pénzt áldozni...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#323) Švejk válasza Qorthral (#322) üzenetére


Švejk
őstag

Ha legközelebb "ki lesz az első kiesős" kérdést teszel fel, már automatikusan bejelölöm a McLarent, mert most is megszívtam a Renault tippemmel :D

(#324) Qorthral válasza Švejk (#323) üzenetére


Qorthral
őstag

Ne is mondd... :D

Ok, de legközelebb negatív pontszám jár majd a Mekis tippért. :P

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#325) Csapoati válasza Qorthral (#322) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Biztos nem leszek első a random kérdések miatt. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#326) Qorthral válasza Csapoati (#325) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem olyan egyértelmű ez, mert a többi tipped viszont a lehető legjobb elvileg. Mindjárt kiderül, a dobogód majdnem tuti mindenesetre. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#327) Qorthral


Qorthral
őstag

Random kérdések
Kanada - eredmények

Gratulálok a dobogósoknak, különösen Yayohnak, aki a random kategória mellett a "futamot" is megnyerte. :)

1. Yayoh (28 pont)
2.-2. qualistorm és Csapoati (26 pont)

Az összetett állása

Turboladát leszámítva mindenkinek üzenem, hogy bele kell húznunk, különben már féltávnál bajnok lesz. :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#328) Yayoh válasza Qorthral (#327) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Na végre összejött :C

Grat a dobogósoknak és a többieknek is :)

(#329) BenHans válasza Qorthral (#327) üzenetére


BenHans
addikt

Huhh... Rosszabbra számítottam.

Azért nem volt rossz a Random7 Lotus tipp 18 pontért, kicsit izgulós volt de meglett!

Még mielőtt leadtam a tippemet, pont azt mondtam magamban hogy ha 15 ponton kívülre kerül hozzám képest Turbolada II a hétvégén akkor lemondhatok az első helyről.

Jobb vagyok mint Rosberg mert legalább nem 17 pont a különbség. :DDD Remélem én túlestem a pech szérián így Monaco és Kanada után.

Jöhet ismét Európa! :)

ui. A tippjáték miatti izgalom az unalmasabb hétvégéket is izgalmassá teszi. Qorthral :R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#330) gyurkikrisz válasza Qorthral (#327) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ezt a 21 pontot már 3 verseny óta stabilan hozom, év végéig ne is számítsatok másra :DDD Gratula a dobogósoknak!

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#331) pocokxx válasza Qorthral (#327) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A legrosszabb idei teljesítmény részemről... Borzalom... :(

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#332) Ventur@ válasza Qorthral (#327) üzenetére


Ventur@
senior tag

Nagy respekt a dobogósoknak :R .

Szokásomhoz híven, dobogós pontok közelében sem voltam. Megint 15 pont ;] . Már nem is várok több pontot a következő futamon sem :D .

De legalább ezt jobban élveztem, mint a futamot, szóval kösz a játékot Qorthral :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#333) JJános válasza Yayoh (#328) üzenetére


JJános
addikt

Nekem sikerült elrontanom megint. Összecsaptam. De! Gratulálok minden tippelőnek! Jó kis játék!

2007-05-06 óta itt!

(#334) Švejk


Švejk
őstag

Qorthral kolléga, epekedve várjuk az új kérdéseket, már csak 4 nap van az időmérőig :D

(#335) Qorthral válasza Švejk (#334) üzenetére


Qorthral
őstag

Örülök neki. :))
Igaz, most kicsit elmaradtam a szokásos tempómhoz képest (strandidő! :D), de ami késik nem múlik!
Nemsokára érkezik a friss kérdéssor. :K

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#336) Švejk válasza Qorthral (#335) üzenetére


Švejk
őstag

Várom nagy buzgalommal :)

(#337) Qorthral


Qorthral
őstag

Az Osztrák Nagydíj kérdéssora :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#338) Qorthral


Qorthral
őstag

Random kérdések:

Ismét egy különleges random sorral jelentkezem! Ezúttal minden kérdés az alábbi fiktív F1-es csapatokra fog vonatkozni:

- Brazil csapat (Felipe Massa, Felipe Nasr)
- Brit csapat (Lewis Hamilton, Jenson Button)
- Finn csapat (Kimi Räikkönen, Valtteri Bottas)
- Német csapat (Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg)
- Spanyol csapat (Fernando Alonso, Carlos Sainz)

Figyelem! Amennyiben minden kérdésre más tippet adsz le (azaz mind az öt kérdésnél más-más csapatra tippelsz), úgy 3 bónuszpont üti a markodat, de 10 pontnál persze ez esetben sem gyűjthetsz többet.

1. Melyik csapat éri el a legjobb átlagos köridőt az időmérő edzés első szakaszában? (2)
Döntetlen esetén minden érintett csapat után jár a pont. A második legjobb tippért 1 pont jár.

2. Melyik csapat szerzi meg a legjobb átlagos pozíciót a kvalifikáción? (2)
Döntetlen esetén a jobb helyen végző versenyzők pozíciója dönt. A második legjobb tippért 1 pont jár.

3. Melyik csapat pilótái verik meg átlagosan a legnagyobb (pozícióbeli) különbséggel csapattársaikat az időmérőn? (2)
Döntetlen esetén a jobb helyen végző versenyzők pozíciója dönt. A második legjobb tippért 1 pont jár.

4. Melyik csapat versenyzői futják átlagosan a leggyorsabb kört a futamon? (2)
A két leggyorsabb kör átlaga számít. Döntetlen esetén minden érintett csapat után jár a pont. A második legjobb tippért 1 pont jár.

5. Melyik csapat gyűjti a legtöbb pontot a versenyen? (2)
A második legjobb tippért 1 pont jár.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#339) Švejk válasza Qorthral (#338) üzenetére


Švejk
őstag

Egyre ötletesebbek a random kérdések, nagyon jó kérdéssor ismét :R :C

(#340) Qorthral válasza Švejk (#339) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi! :)
Próbálkozom, próbálkozom...
Kíváncsian várom, hogy ki mit hoz ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#341) Csapoati válasza Qorthral (#340) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kimit hoz ki belole? :D Amugy tenyleg le a kalappal, jo otletes az e heti kerdessor is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#342) Yayoh válasza Qorthral (#338) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Szóval ha a randomnál mindhez különböző csapatot rakok be , és függetlenül attól hogy jó-e akkor kapok 3 pontot ? :D

(#343) Qorthral válasza Yayoh (#342) üzenetére


Qorthral
őstag

Pontosan :)
Viszont a 3 pontért cserébe kompromisszumokra kényszerül(het)sz több kérdésnél is.

Csapoati: :R

Arra figyeljetek, hogy a 3. kérdésnél a saját csapattársakhoz kell viszonyítani (vagyis pl Hamilton esetében Rosberghez), nem a fiktívekhez!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#344) EmberXY válasza Qorthral (#338) üzenetére


EmberXY
addikt

Ötletes a random (ismét). :C
Én megkockáztattam azt a 3 bónuszpontot. :D

Up the Irons!

(#345) Plutor válasza Qorthral (#338) üzenetére


Plutor
aktív tag

Remek kérdések,lehet agyalni. :R

(#346) Qorthral válasza EmberXY (#344) üzenetére


Qorthral
őstag

+Plutor: Köszönöm!
Bizony, lehet és kell is agyalni, ez volt a cél. ;)

Eddig amúgy többségben vannak azok, akik nem játszanak a bónuszpontokra. :D

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#347) JJános válasza Qorthral (#343) üzenetére


JJános
addikt

3-as kérdést elrontottam akkor. Rosszul értelmeztem.

2007-05-06 óta itt!

(#348) Qorthral válasza JJános (#347) üzenetére


Qorthral
őstag

Módosítsd a tippedet az elmentett (?) linken keresztül.
Ha nem mentetted el, akkor adj le teljesen új tippet.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#349) JJános válasza Qorthral (#348) üzenetére


JJános
addikt

Leadtam újat. Ráugrottam a három pontra. Jól értem, hogy most van három pontom?

2007-05-06 óta itt!

(#350) JJános


JJános
addikt

Rájöttem. Igen.

2007-05-06 óta itt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.