Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) EmberXY válasza Qorthral (#100) üzenetére


EmberXY
addikt

Kitöltve, elmentve, változtatás joga fenntartva. :D
:R

Up the Irons!

(#102) Süvi válasza Qorthral (#100) üzenetére


Süvi
őstag

Végre bekerült a Mclaren.
Eddig 3. és 4. voltam, de ezt követően elkezdek majd lecsúszni a lejtőn, mert lehet, hogy rájuk fogok szavazni mindenben :)

(#103) Qorthral válasza Süvi (#102) üzenetére


Qorthral
őstag

Mindenhova nem került még be, szóval még van egy kis esélyed. ;)
Ha így fejlődnek, 1-2 futamon belül stabilan be fogom tenni őket mindenhova. Addig meg reálisan max 1 helyre érdemes őket választani. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#104) Garada válasza Qorthral (#100) üzenetére


Garada
őstag

Megrakva, kíváncsi leszek a végeredményre. :)

(#105) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Kitöltve, remélem hogy a szerencse most mellém áll ;]

(#106) Qorthral


Qorthral
őstag

Még nem késő tippelni! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#107) Turbolada II válasza Qorthral (#106) üzenetére


Turbolada II
őstag

Beérkeztek a tippek?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#108) Qorthral válasza Turbolada II (#107) üzenetére


Qorthral
őstag

Megérkeztek, ahogy látom. :K
Nemsokára jövök is az összesítéssel.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#109) BenHans válasza Qorthral (#108) üzenetére


BenHans
addikt

Már tegnap leadtam. Remélem nem csúszok le a dobogóról! ;)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#110) Qorthral


Qorthral
őstag

A Maláj GP-re leadott tippek

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#111) Qorthral válasza Qorthral (#110) üzenetére


Qorthral
őstag

Sorry, természetesen a Kínai nagydíjra leadott tippekről van szó... :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#112) Švejk válasza Qorthral (#110) üzenetére


Švejk
őstag

Na, az időmérős tipp kapásból bejött :D :C

(#113) Csapoati válasza Švejk (#112) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért ez nem volt túl meglepő. :D Én Raikkönen miatt bosszankodom, meg hogy túlbecsültem a McLarent.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#114) Qorthral válasza Csapoati (#113) üzenetére


Qorthral
őstag

Na igen, Kimi sokkal biztatóbbnak tűnt még tegnap, sokan be is választották az időmérőre! Vettel most azért elég rendesen (5-6 tized) elverte. Kimi idén eddig nem nagyon jött be senkinek, akár IM-re, akár versenyre tette be. Legközelebb talán tényleg olcsóbb lesz, ha így folytatja. :D

A McLarent elég sokan túlbecsülték, sajnos én is. Talán csak heten találták el, hogy egyikük sem jut tovább a Q1-ből!

Ricciardo 7. helye viszont sokaknak hoz majd pontokat: rengeteg a 6., 7., és 8. tipp. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#115) Yayoh válasza Švejk (#112) üzenetére


Yayoh
aktív tag

De nagyot kockáztattál ;]

(#116) Blackmirror válasza Qorthral (#114) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Látod, mondtam hogy drága Kimi. ;]
Ettől függetlenül neveztem a versenyre, de ha holnap kiesik akkor az első 3 kérdéssorom teljesen zéró lesz.Az meg nagy hátrány.

RBRt meg a mekik kiesését eltaláltam, vmi pontom csak lesz :))

iPhone X@R, iPad Pro

(#117) Qorthral válasza Blackmirror (#116) üzenetére


Qorthral
őstag

Azért a Ferrariért valószínűleg akkor is kapnál pár pontot, ha Kimi kiesne. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#118) Blackmirror válasza Qorthral (#117) üzenetére


Blackmirror
senior tag

De nem annyit, amennyit szeretnék :D
Szerencsére Vettel azért hozna pontot.

iPhone X@R, iPad Pro

(#119) FireKeeper válasza Qorthral (#114) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pénteken jól ment a két meki, szóval végülis nem volt azért annyira elborult ötlet bizalmat szavazni nekik. persze ha felkeltem volna az IM előtt akkor lehet én is kiszedem őket :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#120) Csapoati válasza Qorthral (#114) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A baj az, hogy mivel Button továbbjutásával számoltam, így 1-re tettem a Q2-ben kieső világbajnokok számát is. Sajnos a Mekik kiesésével ez 0 lett, tehát egy kis dolgon két kérdést buktam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#121) Qorthral válasza FireKeeper (#119) üzenetére


Qorthral
őstag

Én fel is keltem, de mégsem módosítottam... öngól! :D

Csapoati: Igen, sajnos eléggé összefüggtek ezek a kérdések. Így jártam én is, de sebaj. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#122) Turbolada II válasza Qorthral (#121) üzenetére


Turbolada II
őstag

Én is csodálkozom, hogy szerepel 0 a kieső bajnokoknál, amikor tisztán emlékszek, hogy a 2-3-at jelöltem meg. A McLarenes kérdésből következik is. Ezért kérdeztem meg reggel, hogy bérkezett egyáltalán a tipp.
Nem lehetne valami ellenőrző felületet csinálni a Google űrlap mellé?

Most hány pontom is van? :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#123) Qorthral válasza Turbolada II (#122) üzenetére


Qorthral
őstag

A te tipped még jó pár nappal ezelőtti. Próbáltad később frissíteni?
Annak amúgy örülök, hogy többen is használtátok az elmentett linket javításra, csak így tovább! :)
Milyen ellenőrző felületre is gondolsz pontosan? Nem változtattam semmit a válaszaidon, ezeket írtad be. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#124) Turbolada II válasza Qorthral (#123) üzenetére


Turbolada II
őstag

A Ph-s nyereményjátékoknál egy szürke pont jelölni a megadott választ. A google űrlapnál is jó lenne ez a megoldás.

*Mik voltak a random kérdések?

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#125) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Eredmény mikor lesz?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#126) Qorthral válasza Turbolada II (#125) üzenetére


Qorthral
őstag

Estefelé várhatóan, addig nem lesz rá időm sajnos.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#127) Qorthral


Qorthral
őstag

Kínai Nagydíj, eredmények

Gratulálok a dobogósoknak:

1. jpm (27 pont)
2.-3. Süvi és Turbolada II (26 pont)

Átlagpontszám: 19,21
- A fő kategóriák átlagpontszámai:
Időmérő: 3,58
Verseny: 9,15
Csapat: 2 (!!!)
Random: 4,48

Érdekes, hogy a csapat kategóriát milyen durva szinten hanyagolta most mindenki, pedig a legkiszámíthatóbb pontforrás. Egy Merci tippel 9 millióért szinte biztos 8 pontot lehetett volna gyűjteni. Igaz, amíg ilyen domináns Hamilton és ilyen megbízható a Merci, sokkal jobban megéri az ő győzelmére költeni 10 milliót... A játékosok fele! Hamiltont választotta a verseny kategóriában, miközben senki! nem választotta a Mercit a csapatoknál, pedig 1 millióval olcsóbb lett a kínai futamra. Számomra ebből több, mint világos, hogy az érintett árak korrekcióra szorulnak. :)

A legtöbbeknél mintha kialakult volna, hogy először egy jó frága pilótát választunk a futamra, utána a maradékból valami nem túl rosszat az időmérőre, végül a csapatok közül beteszünk valami vackot, ami még azért be is fér. Ez így túl egyszerű, legközelebb nehezebb dolgotok lesz. ;)

Az összetett állása: Tabella
(Süvi, te lassan tényleg betehetnéd az a McLarent párszor, mert egyelőre felfele lépkedsz a visszacsúszás helyett! :D)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#128) Turbolada II válasza Qorthral (#127) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ja. A csapatoknak nem 10 millával kellene kezdődnie. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#129) jpm válasza Qorthral (#127) üzenetére


jpm
senior tag

THX, ezt se gondoltam volna, :DDD

(#130) Yayoh válasza Qorthral (#127) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Nekem ez 16 pont hogy jött össze? Szerintem többnek kéne lenni , bár nem tudom biztosra a pontozási rendszert , jó lenne ezt leírni. :R

[ Szerkesztve ]

(#131) Qorthral válasza Turbolada II (#128) üzenetére


Qorthral
őstag

Jaja. Mondjuk már most is csak 9-el kezdődtek, de még ez is sok valóban. :)

Yayoh: Le van írva az első hsz-ben! :P
Részletezve a tippjeid:
IM: Nasr - 0 pont (nem került az első 8-ba)
Verseny: Vettel - 8 pont (3. lett)
Csapat: Ferrari - 6 pont (2. legtöbb pontot szerezték a vörösök)
Random: csak az SC kérdést találtad telibe, ez 1 pont, tovább Ricciardo helyezésében 2-t tévedtél, így azért is csak 1 pont jár, összesen kettő.
Ha összeadjuk, akkor épp 16 pont. :)

Az tényleg zavaró, hogy a random kérdéseket és pontozásukat nem látjátok a kérdőív lezárása után, szóval mostantól valószínűleg bemásolom majd őket ide is.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#132) Yayoh válasza Qorthral (#131) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Így már érthető , köszönöm :R

(#133) Süvi válasza Qorthral (#127) üzenetére


Süvi
őstag

Köszi, de attól félek leszek még lejjebb is :)

(#134) EmberXY válasza Qorthral (#127) üzenetére


EmberXY
addikt

A 2. és a 3. mi alapján dőlt el, ha ugyanannyi pontjuk van? :F
Az nem úgy lenne logikusabb, hogy 1., 2., 2., 3., stb... ?
Nem kötekedni akarok, csak nem értem, bár valójában azt sem, hogy pl. az F1liga játékban miért úgy van, ahogy, ha pl. 2 második van, akkor a következő miért 4., vagy még durvább a jelenlegi (egyelőre a maláj gp utáni) állás a ligánkban , hogy 1., 2., egy rahedli 3., aztán 14... Ha a pontszáma alapján 4. helyezett lenne, miért a 14. helyet kapja, pláne úgy, hogy előtte rengeteg ugyanolyan helyezett van, akik közt nem tesznek különbséget? :F Ha belegebedek, se értem. :D

Up the Irons!

(#135) Qorthral válasza EmberXY (#134) üzenetére


Qorthral
őstag

A 2.-3. döntetlent jelent a 2. és 3. helyen.
Amit utána írsz, arra egyszerű a magyarázat: ha a 2. helyen ketten azonos pontszámmal állnak, akkor a 3. legmagasabb pontszámot elérő játékosnál hárman is jobbak, így ő csak a 4. legjobb. Hasonlóan, a 14.-ként rangsoroltnál 13 játékos is magasabb pontszámot ért el, ezért csak a 14. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#136) [CS]Blade2 válasza Qorthral (#127) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Frankón ki lehetne számítani néhány jó megoldást, de nagyon sok múlik a szerencsén. Simán benne van, hogy pl. hamilton kiesik, és akkor 10 millából 0 pont. Nem tud elindulni a manor, beküldik az SC-t valami f.ságért szinte indokolatlanul, stb. ,amivel azért nehéz számolni.

Egyébként az első futamtól jó megoldás lett volna/volt, ha azt jelöljük, hogy ki lesz a 3. az időmérőn, 3. a versenyen, és 2. legjobb csapat. Erre először a Williams és a Ferrari tűnt jónak, aztán már csak a Ferrari, és onnantól már maximum a 3. vagy 4. legjobb csapatra maradt volna pénz. A csapatnál mondjuk kisebb a kockázat a kevesebb pontért, mint az időmérőn, ezért nem hiszem, hogy gond, hogy drágább, csak mi szeretünk kockáztatni, mert egy váratlanabb eseménnyel nagyot lehetne szakítani. Mindig a majdnem biztosra menve szerintem akkor sem lehet megnyerni a játékot, ha mindig bejön a számításunk.

Ha viszont mindig emeled az esélyesebbek árát, akkor év végére már csak a középmezőnyre lesz pénz és azt próbáljuk majd kiszámolni, hogy ki lesz a 10., meg a 5. legjobb csapat. :D

A két Mercedes elég jó az első két helyre, a két Ferrari meleg időben a 3.-4.-re, és a Williams is jobb, mint az üldözői jelenleg.

Rai pechjét nehéz még megtippelni. 3 hétvége alatt minden megtörtént vele, ami megtörténhet. Nekimentek oldalról, belementek hátulról, defektet kapott, kiszorították a rajt után a kerékvetőre, elrontották a kerékcseréjét, feltartották az időmérőn és kiesett a Q2-ben, kint hagyták 2 körre szarrá kopott gumin, mikor 4 másodpercre volt Vettel mögött, jöhettek volna egyszerre, stb. Közben pénteken mindig sokkal jobb a versenyszimulációja, mint Vettelé, és eddig többnyire mindig olcsóbb volt 1 millióval legalább az időmérőre.

(#137) Malachi


Malachi
addikt

fene tudja, én nem változtatnék már a szabályokon. év közepétől lehet majd kavarodás (vagy már korábban) mert előbb-utóbb a Merci motorok is elfogynak, leállnak, ki tudja mi lesz. nagy átrendeződés várható az első Hami buktánál, mert majdnem biztos, hogy lesz. esős verseny, elfüstölő fék, rossz SC döntés, annyi minden lehet.

(#138) EmberXY válasza Qorthral (#135) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt értem, végülis abban van valami, hogy ha 13-an jobbak nála, akkor ő a 14. Viszont számomra azért fura ez, mert ha ő a 4. legmagasabb pontszámot érte el, akkor lényegében ő a 4. Ha előtte lehet több harmadik, akkor miért nem lehet egy negyedik? Nekem ez kínai, bár van benne logika, de furcsa logika. :D

Up the Irons!

(#139) Csapoati válasza EmberXY (#134) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ugy szoktak, hogy 1. 2. 2. 2. 5., de szerintem nagyjabol mindegy, ev vegere jo esellyel lesznek kulonbsegek jocskan.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#140) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#136) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem fogom folyamatosan emelni az élmenők árát. :)
A cél az, hogy a választás terén kompromisszumra kényszerüljetek. Ez hoz sok eltérő taktikát, ezáltal izgalmat a játékba. A csapat vs versenyző kérdésben igazad van, sokat rizikóztok, ezért is a sok Hamilton. De ahogy Malachi is írta, ha egyszer kiesik, nagyot lehet rajta bukni is, nem csak nyerni.
A szűkös büdzsének többek között épp az az értelme, hogy ne a 3. helyezetteket kelljen megtippelni - ahogy írod -, illetve hogy ne kelljen kizárni a Merciseket a játékból. A jelenlegi megoldást én ezeknél sokkal jobbnak tartom.

Malachi: Nem lesz szabályváltoztatás, nincs is rá szükség szerintem. Az árakon fogok csak korrigálni egy picit, szokás szerint. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#141) Qorthral


Qorthral
őstag

A Bahreini Nagydíj kérdéssora

A random kérdések:

1. Melyik csapat versenyzőinek startpozíciójában lesz a legnagyobb eltérés? (2)
2. Lewis Hamilton és Sebastian Vettel az eddigi három időmérő és futam mindegyikén megverte csapattársát. Sikerül-e Rosbergnek és/vagy Räikkönennek Bahreinben végre megszakítania rossz sorozatát? (2)
3. Melyik pilóta javít a legtöbb pozíciót a rajthelyéhez képest a versenyen? (3)
4. Megszerzi-e végre idei első pontját vagy pontjait a McLaren? (1)
5. Hány Renault motorral hajtott autó ér célba a futamon? (2)

(A kérdésekhez tartozó megjegyzések a kérdőívben találhatóak.)

Hajrá! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#142) Malachi válasza Qorthral (#141) üzenetére


Malachi
addikt

:R

(#143) EmberXY válasza Qorthral (#141) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez (is) gyors volt, megvan az esti program. :D

Up the Irons!

(#144) Qorthral válasza Qorthral (#141) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem nagyon leszek gép előtt estig, így a tippösszesítőt csak később fogom posztolni.
Mindenesetre itt vannak a saját tippjeim a tisztaság kedvéért (ha változtatok még, be fogom ide is írni):

Q: Räikkönen (6)
R: Bottas (7)
T: Ferrari (7)
SUM: 20

R1: Sauber
R2: Egyiküknek sem sikerül
R3: Perez
R4: Nem
R5: 3

Ne feledjétek, a leadási/módosítási határidő ma 16:30! :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#145) Turbolada II válasza Qorthral (#144) üzenetére


Turbolada II
őstag

Csak a végelszámolásnál ne légy a top 3-ban. Akkor hiszünk neked. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#146) Malachi válasza Turbolada II (#145) üzenetére


Malachi
addikt

egy percig fel sem merült bennem, hogy csalna. :K

(#147) Turbolada II válasza Malachi (#146) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az előzőt azért írta mert furdalja a lelkiismerete. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#148) Qorthral válasza Turbolada II (#147) üzenetére


Qorthral
őstag

Nyilván ;]
Majd figyeljetek, nehogy a pontszámításkor "véletlen" másik felállású, több pontot hozó csapat szerepeljen a nevem mellett. ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#149) Turbolada II válasza Qorthral (#148) üzenetére


Turbolada II
őstag

Neked 50 millió a kereted, mert megérdemled. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#150) Qorthral válasza Turbolada II (#149) üzenetére


Qorthral
őstag

Ja, én három versenyzőt választok a versenyre. :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.