Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 09:49:59

LOGOUT.hu

A tippjáték saját oldalra költözött: YourF1Team.com

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Švejk válasza Blackmirror (#750) üzenetére


Švejk
őstag

Az a baj hogy tudom :DDD Ha nem lesz technikai hibája, ő b*ssza el valahogy :DDD

(#752) Qorthral


Qorthral
őstag

Szerintetek milyen büntetést érdemel az, aki nagyon sokadszori kérésem (itt, kérdőívek végén, többször privátban is) ellenére sem képes módosító linket használni és 4 tippet ad le a futamra, egyet ráadásul ma este hatkor, az időmérő után!? (Nem voltam netközelben, és próbáltam megoldani, de nem tudtam lezárni eddig a tippelést. Szerencsére a tippelés idejét látom, így kiderül a hasonló turpisság...)

Komolyan elegem van már abból, hogy sokat dolgozom a játékkal, és van aki ennyi fáradságot sem vesz. Enélkül is sok a meló vele, nem hiányzik a plusz vacakolás.

Az más, ha valakinek egyedi oka van rá (pl [CS]Blade2) és szól előre.
Szóval?

- legelső tipp figyelembe vétele
- pontlevonás
- kizárás
- egyéb?

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#753) Švejk válasza Qorthral (#752) üzenetére


Švejk
őstag

Egy büntetőpontrendszer szerintem jó lenne.
Ha az illető első esetben nem használ módosítót, 1 büntetőpont, ha összegyűlik 3 pont, az adott futamon ahol épp összegyűlt feleznéd a pontjait.
Ha pedig már 5 pontja van akkor kizárás az adott versenyről.
És mikor már 10 büntetőpontja lenne valakinek, akkor az összes hátralevő versenyt ki kellene hagynia.
Szerintem igazságos lenne, persze leginkább olyan esetben ha nincs rá egyedi oka, hanem szimplán nem ismeri a ctrl+c kombinációt.

(#754) EmberXY válasza Qorthral (#752) üzenetére


EmberXY
addikt

A büntető pontrendszer szerintem nem optimális, elvégre "tipp" játékról van szó, a lottón se büntetnek, ha több szelvénnyel játszol. Amik így hirtelen eszembe jutottak:

-Ne lehessen módosítani a leadott tippsort, egyszer adhat le mindenki és kész/vagy automatizálni a kérdőív lezárását vagy azt, hogy mindenkitől csak a legutolsó érvényes tippsort vegye figyelembe.

- kizárás a játékból sportszerűtlenségre hivatkozva.

Bár sejtem, hogy ezeket a google kérdőív rendszerében nem lehet megoldani jelenleg.
A büntető pontokkal az a bajom, hogy bár az adott fordulóban lehet, hogy jogos, de ezzel olyan hátrányba kerülhet az illető a tabellán, ami a teljes további játékát teheti feleslegessé, kvázi elveheti a kedvét, ami gyakorlatilag ugyanaz, mintha egyszerűen kizárnád, ráadásul ha nem kerül kizárásra, továbbra is űzheti a sportszerűtlen játékot, ami ugyancsak neked okoz többletmunkát.
Véleményem szerint akkor lehetne ezt a játékot és a szabályozását magasabb szintre emelni, ha saját felülete lenne, mint ahogy már szóba jött néhányszor korábban. Ott mindenkinek lenne egy regisztrációja, valamint egy konkrét és betartható szabályrendszer, amit nem lehet kijátszani, a jelenlegi megoldás sajnos túlságosan "nyitott", így számolni kell az ilyen problémákkal.

Up the Irons!

(#755) -Mike- válasza Qorthral (#752) üzenetére


-Mike-
addikt

Kövezés!

(#756) EmberXY válasza -Mike- (#755) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy esetleg 10 helyes hátrasorolás a tabellán. ;]

Up the Irons!

(#757) Lajbi válasza Qorthral (#752) üzenetére


Lajbi
csendes tag

Üljön össze a stratégiai munkacsoport!
Értelemszerűen a legelső tipp.

Codegen, egy ami mindent visz!

(#758) Plutor válasza Qorthral (#752) üzenetére


Plutor
aktív tag

A legelső tipp figyelembe vétele.

(#759) Csapoati válasza Plutor (#758) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is ezt támogatnám.
De ha Turbolada volt, akkor kizárás a szezonból. :DDD

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#760) Yayoh válasza EmberXY (#754) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Akkor programozókat keresünk ;] Sajnos nem 2 perc lenne egy saját felület, adatbázis, stb létre hozása.Meg ez már költségekkel is járna és ezt szerintem senki nem várhatja el.

Szerintem is a legjobb megoldás az első tipp figyelembe vevése.

[ Szerkesztve ]

(#761) EmberXY válasza Yayoh (#760) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván nem egyik percről a másikra menne (mint ahogy a kérdések kitalálása sem), de nem egy kormányzati portálra kellene gondolni 100 millióból, hanem mondjuk egy ingyenes tárhelyre feltöltött oldalra. Mint ahogy a jelenlegi felület sem egy "3d környezet", ugyanebben a formában szerintem nagyon gyorsan összerakná egy lelkes hozzáértő (vagy kettő), aztán szép lassan fejlődhetne tovább. A költségekről meg annyit, hogy pl. van a ph-hoz kapcsolódóan is több hasznos (kiegészítő) oldal, egyik sem fizetős, vagy profitorientált.
A játék szerintem bizonyította, hogy van érdeklődés iránta, nem lenne hülyeség összerakni valamit a jövő szezontól (meg amíg valaki le nem nyúlja az ötletet :D). Ez csak az én véleményem.

Up the Irons!

(#762) Qorthral


Qorthral
őstag

Köszönöm a javaslatokat!

A következő futamtól módosítani csak módosító linken keresztül lehet majd.
Aki új tippet ad le, annak a legelső érvényes tippje számít, a többit törlöm.
Kivételes esetben elfogadom az új tippet is, de ekkor még a nevezési határidő előtt várom a magyarázatot privátban.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#763) JJános


JJános
addikt

Na már Hülki sem szerez nekem pontot. :(((

2007-05-06 óta itt!

(#764) Švejk


Švejk
őstag

Én szeretném átírni a versenyre leadott tippemet Raikkonenről az "Emberre a Pályán". Hány millió az ára?

;]

(#765) Qorthral válasza Švejk (#764) üzenetére


Qorthral
őstag

Megfizethetetlen. ;]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#766) Yayoh


Yayoh
aktív tag

22 pont az első részből, nem rossz :D

(#767) Švejk


Švejk
őstag

Wow, Kimire tettem és még ki se esett? Nem cseszte el a rajtot? Működött a Ferrari? Neeem, neeem nem lehet :D

(#768) Yayoh válasza Švejk (#767) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Majd megbüntetik utólag ;]

(#769) Švejk válasza Yayoh (#768) üzenetére


Švejk
őstag

Remélem is, úgy kerekebb lenne a történet :D

(#770) Blackmirror válasza Švejk (#767) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Én is én is :C
Ennyi pontot nem gyűjtöttem mostanában :))

iPhone X@R, iPad Pro

(#771) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na, hol van már az eredmény? ;]

Nem komolyan venni, ráérek. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#772) [CS]Blade2 válasza Yayoh (#766) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az a baj, hogy szerintem mindenki a Ferrari-s és Redbull-os tippeket tette, mert a Mercedes most nem volt jó, és a tuti HAM a versenyre most nem játszott, a 20 millióból meg frankón kijött több Ferrari-Redbull variáció, amit a korábbi futamokon is előszeretettel használtak sokan, csak most nem azért, mert 20 millából csak az jön ki, hogy ki lesz a 3. vagy 4., vagy ki lesz a 2. legjobb csapat.
Én így sok 30pont körüli eredményre számítok.

(#773) Švejk válasza [CS]Blade2 (#772) üzenetére


Švejk
őstag

Emiatt jöttek jól a random kérdések, ahol nagyon nagy lesz a szórás szerintem.

(#774) JJános válasza [CS]Blade2 (#772) üzenetére


JJános
addikt

Sajnos nem voltam itthon, és nem volt elég infóm. Nekem gyenge lesz sajnos. Szóval nem mindenki. :DDD

2007-05-06 óta itt!

(#775) Qorthral válasza [CS]Blade2 (#772) üzenetére


Qorthral
őstag

Bizony sok FER + RBR kombó van, profi a társaság és legtöbben érezték, hogy a Mercit most kifejezetten érdemes kihagyni.

Valószínűleg lesz 30+ pontos eredmény, de azért talán nem nagyon sok. Mindenesetre az első részre az átlagpontszám 18 körüli, ami nagyon erősnek számít.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#776) Qorthral


Qorthral
őstag

Tudja valaki, hogy a leggyorsabb körök listája merre lelhető fel (majd a leggyorsabban)?
Az F1Fanaticon kint szokott lenni, de hátha máshol hamarabb fent van. Amíg az nincs meg, nem tudok eredményt hirdetni.

Tudom, hogy RIC futotta a leggyorsabb kört, de ez sajnos nem elég.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#777) -Mike- válasza Qorthral (#776) üzenetére


-Mike-
addikt

(#778) Csapoati válasza -Mike- (#777) üzenetére


Csapoati
nagyúr

28 ezred miatt bukta Vettel a Grand Chelemet?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#779) Qorthral válasza -Mike- (#777) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszi!
Ismerem ezt az oldalt, de eszembe sem jutott, hogy ilyen hamar frissítik. :)

Csapoati: Úgy néz ki. Fura, hogy nem volt téma a futam alatt és ő sem próbált leggyorsabb kört futni a futam végén, ahogy szokott. Most még "értelme" is lett volna.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#780) JJános válasza Qorthral (#779) üzenetére


JJános
addikt

Az is lehet, hogy volt valami gond. Ráfogta Eddie arra, hogy Kimit akarták felzárkóztatni, de az is lehet, hogy nem tudott gyorsabbat menni. Vagy csak a biztonság miatt. Pedig én is rá tippeltem.

2007-05-06 óta itt!

(#781) Qorthral válasza Csapoati (#778) üzenetére


Qorthral
őstag

Ahogy nézem én meg a 30 pontot buktam azon a 28 ezreden. :D

Eredmények azonnal...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#782) [CS]Blade2 válasza JJános (#780) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem elmondta a válaszban Vettel, hogy miért ment lassabban. Hamarabb kellett kijönni az első cserére, mint a tervezett, és szuperlágyat tettek vissza. Ha megnyomja az SC után, akkor hamarabb kellett volna lágyra váltani, ami egyébként is sokkal lassabb, valamint több kört is kellett volna menni vele, mint a tervezett. Abban a pár körben annyira kimélték a gumit, hogy a tervezett x. körben tehessék fel a lágyat, de végül ezt is felülírta az SC.
Szerintem RIC és KIMI is hagyott a szuperlágyban rendesen, mert többet akartak rajta menni, hogy a végén egy 6-8 körrel később cseréljenek a lassabb lágyra, és azt jobban terhelhessék a végén.
Időben viszont mindenkinek a virtuális SC és a 2. SC ideje alatt érte meg cserélni, így nem lett taktikázás ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#783) Qorthral


Qorthral
őstag

I. Szingapúri Nagydíj

Nagyon erős forduló volt.
A 27 nevezőből 22 játékos is 20 pont feletti eredménnyel zárt. Az átlagpontszám meghaladta a 24 pontot!
A 30 pontos határ elérésének nehézségét mindemellett jól mutatja, hogy még ezen a hétvégén is csak két tippelőnek sikerült átugrania ezt a lécet és nekik is csak éppen hogy... :)

Gratula mindenkinek, elsősorban az immár kétszeres győztes Real93-nak!

Dobogó:

1. Real93 (31 pont)
2. Švejk (30 pont)
3-4. !Overdose! és Qorthral (30 pont)

A futam végeredménye

II. Összetett

Az összetettben a sok hasonlóan erős eredmény miatt nincs igazán jelentős változás.

Tabella

III. Ne feledjétek, jövő hétvégén újra futam, szóval pár napon belül új kérdéssor! ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#784) BenHans válasza Qorthral (#783) üzenetére


BenHans
addikt

*3-4. !Overdose! és Qorthral (29 pont) Legalábbis ez van az összesítettben.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#785) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hát ez nem volt egy jó kör, de csak 2 pontot hozott rajtam Turbolada, egy helyet csúsztam csak vissza összetettben és nem döntötték meg a 33 pontomat legutóbbról. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#786) Plutor válasza Qorthral (#783) üzenetére


Plutor
aktív tag

Jól látom a random kérdésekben én értem el a legtöbb pontot? :Y

[ Szerkesztve ]

(#787) Švejk válasza Qorthral (#783) üzenetére


Švejk
őstag

Ajj hát én olyan büszke vagyok :) :Y

(#788) Qorthral válasza BenHans (#784) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, elírtam. Csak 29 pontunk lett !Overdose!-al. :)

Plutor: Bizony, simán! Grat! :)

Švejk: Van is mire, a 30 pont nem sokaknak jött eddig össze!

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#789) Csapoati válasza Švejk (#787) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gratulálok neked, meg a többi dobogósnak is! :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#790) Švejk válasza Csapoati (#789) üzenetére


Švejk
őstag

Köszönöm, neked pedig több szerencsét a következő versenyekre :K

(#791) EmberXY válasza Csapoati (#785) üzenetére


EmberXY
addikt

Egyszer fent, egyszer lent, ilyen az élet. :D
Mindketten voltunk már a dobogó legfelső fokán, most meg ott kullogunk a 15. helyen. Majd lesz ez még rosszabb is. :DDD

Gratula a dobogósoknak!

Up the Irons!

(#792) JJános válasza EmberXY (#791) üzenetére


JJános
addikt

Nekem meg most teljesen lent. El vagyok keseredve.

2007-05-06 óta itt!

(#793) EmberXY válasza JJános (#792) üzenetére


EmberXY
addikt

A tabellán én is csak statiszta vagyok, nem sok esélyem van fentebb jutni.
Az bosszant, hogy ha a Monacói nagydíjat nem hagyom ki, (talán) simán ott lehetnék a top 10-ben, de így nem sok esélyem van már.
Majd jövőre. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#794) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Én a 4. kérdést teljesen benéztem. Mondom 2-2-2 is lehetne, de a Mclaren most könnyedén bejuthat a Q2-be (várható volt, ha valahol, akkor itt), és akkor 4-0-2 is játszik, vagy 3-1-2, és fura volt a kérdés, mert a Manor mindenképp Q1 kieső, a Ferrari pedig csak akkor, ha Inter-t tesznek fel Kimi-nek a Q1-re, vagyis a Saubereket kellett megtippelni, gyakorlatilag kiszámoltam, hogy Q1, és erre bejelöltem a Q3-at. :D azt hiszem 2x is. :DDD

(#795) Ventur@


Ventur@
senior tag

Nagy gratula a top3-nak és mindenkinek :R . Én úgy elfelejtettem leadni a tippemet, mint a pinty. Az időmérő Q3-ban jutott eszembe, hogy: hoppá valamit elfelejtettem :D . Sajnálom, mert most itt sokat nyerhettem volna pontokban. Ez van, majd a következőn :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#796) JJános válasza Ventur@ (#795) üzenetére


JJános
addikt

Most utolértél volna kedves barátom! Bezony! :)

2007-05-06 óta itt!

(#797) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Kérdéssor? :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#798) EmberXY válasza Turbolada II (#797) üzenetére


EmberXY
addikt

Még alig értél vissza, máris a kérdéssor kell?

Up the Irons!

(#799) Turbolada II válasza EmberXY (#798) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ha van kedved nézd meg a kitiltásom előzményeit és csodálkozni fogsz. A pc nyelvezet (mai újbeszél) nevében még tényeket sem lehet leírni. Dübörög a gazdaság, vagyis cenzúra. :) Írtam, hogy a fórum vagy ketrecharc lesz vagy belsős játszótér. Úgy látszik a 2. opció valósul meg. Fenyegetéssel és megfélemlítéssel tartják távol az eltérő véleményt.

Amúgy hiányoztam? Úgy látom status quo áll fenn. Qorthral adja meg az e-mail címét!

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#800) JJános válasza Turbolada II (#799) üzenetére


JJános
addikt

Hiányoztál, és aggódtunk. :K

2007-05-06 óta itt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.