Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Har_melin válasza Drenadar (#9550) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

miért rontaná?

Persze, a legtöbb unique cuccnak van valamilyen hátulütője is és attól, hogy valaki csupa unique-ban rohangál, még nem lesz jó a karija, de semmilyen minimalizálási szabály nincs. Ha öt vagy hat unique kell egy buildhez, akkor annyi.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9552) San398 válasza n1nja (#9549) üzenetére


San398
őstag

- Szerintem így elnézve a cuccaid kevés a life meg a resist ezért halsz sokat!
- Az unique cuccokat cseréld le olyan rare item-re amin sok life és resist van. (amíg nincs minden ele resist 75%-on addig problémás a fejlődés) és ne a skill fán akard összeszedni a resistet!
- az ice golem maradhat szintezni a gem-et ha később kritikust akarsz de most szerintem egy stone golem jobb lenne a life miatt.
- Touch of Anguish-ot vennék és a claw irányba indulnék valahogy így [link]

Lehet nem tökéletes de majd jönnek a profibbak és kipofozzák a hibákat :D Egy ranger pathfinder jobb választás lenne.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#9553) Har_melin válasza n1nja (#9544) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- persze, hogy könnyen hullik, amikor egy döntően eva buildnél átállítottad armorra a védelmet. Szerintem szedd ki az Iron Reflex-et, jobban fogsz járni.
- az added cold dmg helyett használj cold penetrationt
- Megcsináltad a ranger ascendancy-t, de nem választottál kategóriát (a három kis körből az egyiket). Én a pathfindert választanám, de én csak tiszta rangerrel játszottam eddig ezt a skillt.
- a Daresso helyett én inkább valami rare-t keresnék, sok phys dmg, %incr. ele dmg, flat cold dmg-el és magas, legalább 1,5-ös attack speeddel
- én a magam részéről utálom a Lioneyes Paws-t, mert pont amikor alig élsz, akkor csökkenti le a mozgási lehetőséget, de a te dolgod.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9554) n1nja válasza San398 (#9552) üzenetére


n1nja
tag

Köszönöm.

OK, cserélek stone golem-re. Lassan eljutok a Dried Lake-hez Merciless fokozaton is, ott majd futok jópár kört, talán fog esni valami tuti. :)
Skill fán egyelőre nem tudok módosítani, nincs lehetőségem ennyit visszavonni.

(#9555) n1nja válasza Har_melin (#9553) üzenetére


n1nja
tag

Köszönöm.

OK, Iron Reflex kuka.
OK, cserélem cold penetrationra.
DE, választottam: Deadeye
OK, farmolni fogok másik weapont.
Lioneyes-t már cserélni akartam, de kimaradt.

(#9556) simondr válasza n1nja (#9555) üzenetére


simondr
senior tag

touch of anguish jó egynek, olcsó és kb end gameig használható cucc, kár hogy nincs most nálam.

Indits szerintem uj karaktert, scion felejtös, én a helyedben raiderrel próbálkoznék.

A mostani kb 2.5k hp helyett be kell célozni 4.5-5k-t és akkor nem öl le egy felrobbanó hordó :DDD sry

(#9557) simondr válasza San398 (#9552) üzenetére


simondr
senior tag

inkább ilyesmit érdemes, ha már life [link]

kezdő krites build, nem kell hozzá sok vagy drága cucc, de persze lehet fejlesztgetni végtelenségig.

raiderrel jobban jár, kezdőknek sokkal inkább ajánlott mint a pathfinder, frenzy charge generálás, ugyanugy immun to ele status ailments stbstb

(#9558) n1nja válasza simondr (#9556) üzenetére


n1nja
tag

indítok...
Legacy vagy Standard?

(#9559) n1nja válasza n1nja (#9558) üzenetére


n1nja
tag

Dual wield vagy shield?

(#9560) simondr válasza n1nja (#9559) üzenetére


simondr
senior tag

legacy és shield, de dual wield is jó lehet, csak akkor a shieldes pontok helyett dual wieldet kell venni

(#9561) Har_melin válasza simondr (#9560) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem egy kezdőnek a charge-okra épülő buildek nehezebbek. Pont a bossfightoknál nem lehet rájuk megbízhatóan számítani és ezzel jellemzően egyszerre vész el a támadó és a védekező képesség jó része éppen akkor, amikor a legjobban kellene.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9562) Mirman


Mirman
őstag

Kezdőnek én mindenképp valamilyen spell buildet ajanlanek ugyanis az a spell szintjével skálázható , amíg a melee buildek a fegyverrel . Jól látszik hogy az utóbbi sokkal drágább és bonyolultabb is ha magának akarja craftolni .

Valami jó kis Dual Flameblast totem vagy Essence Drain vagy ilyesmi kellene szerintem .

(#9563) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Új support gemek a következő béta patch-ban.

A Deadly Ailments - Brutality - Maim trió nekem nagyon OP-nak tűnik mondjuk egy kétkezes, bleed-es cyclone buildnél. A Brutality ellensúlyozza a Deadly Ailments sebzés differenciáját és mindegyik "more" dmg-et ad, nem csak increased-et.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9564) Mirman válasza Har_melin (#9563) üzenetére


Mirman
őstag

Hát ez elég durvanak ígérkezik így :D . Essence Drain megint​ OP lesz.

(#9565) Rizseslescó


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok,mikor indul az új szezon? Más: építettem egy DOT-s Atziri fejszés 2kezes warchiefet, meg lehet csinálni Cyclonos buildre, szívesen kipróbálnám, de új karit nem akarok kezdeni...

(#9566) Sárpac válasza Rizseslescó (#9565) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Augusztus közepe! Jó messze van az még. Béta 10act is csak júli közepén lesz meg az is egy hónap. :)

Egyébként meg Sliccel pont azt beszéltük, hogy legalább nyugodtan el lehet menni nyaralni addig! :D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9567) simondr válasza Har_melin (#9561) üzenetére


simondr
senior tag

de épp ezért kell a raidert választani, ugyanis mindegy mennyi frenzy charge-od van, nem killenként adja a chargeot hanem hitenként van esélyed rare és unique mobok ellen, a gyakorlatban ez ugy néz ki, hogy ha ütsz, jönni fog fel charge.

összefoglalva, raider, frenzy chargeok, abszolut kezdő-barát.

(#9568) simondr válasza Mirman (#9562) üzenetére


simondr
senior tag

abban igazad van, hogy attack buildhez kell "erős" fegyver, azonban már ott tartunk a ligában hogy pl egy touch of anguisht akárki megengedhet magának mivel 5c. Ez a fegyver hibátlanul alkalmas T10-T12 mapokig, de akár még tovább is.
Spellhez ugyanilyen módon milyen jobb wand / dagger kell, hogy erős legyen, kb kivétel ezalól az általad írt flameblast totem, mert az még springleaffel is izmos.

Kiindulva abból hogy frost bladet írt feljebb a kollega, ezért maradtam ezen vonalon, és írtuk a fenti clawt. De ha bármikor izmos és budget spell buildre vágyna valaki, flameblast totem a befutó.

Essence drain viszont szerintem semmiképp sem beginner friendly, mert mig azt meg a contagiont megtanulod effektiven használni, addig 5x letörlöd a poet - szerintem :U

(#9569) simondr válasza Har_melin (#9563) üzenetére


simondr
senior tag

szerintem a brutality a legbetegebb közülük, főleg ezzel az új glacial cascade-del, amire még a hatred is jól működik. CWC gemmel és blade flurryval összekötve nagyon pusztitó

(#9570) Har_melin válasza simondr (#9569) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

új glacial cascade? erről lemaradtam.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9571) simondr válasza Har_melin (#9570) üzenetére


simondr
senior tag

glacial cascade az mostmár pure phys damage scaling szempontjából, viszont 60% converted to cold damage.

ez alapján viszont a brutality nem jó ehhez, nem enged elemental conversiont?

(#9572) Mirman válasza simondr (#9571) üzenetére


Mirman
őstag

Hát ez csak élesben derül ki . Mert ha előbb érvényesül a brutality mint a conversion akkor semmi para , full phys glacial . Ha utolag akkor nem éri meg.

(#9573) Har_melin válasza Mirman (#9572) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az én értelmezésem szerint nem enged ele conversiont, mert a skill (amit támogat) nem okozhat ele dmg-et - mindegy, hogy alapból ele dmg lenne, vagy konverzió eredményeként.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9574) Mirman válasza Har_melin (#9573) üzenetére


Mirman
őstag

Programozásilag nem mindegy az ilyen. A kódban biztos van egy oylan rész ami azt vizsgálja hogy van e elmentál sebzése az adott támadásnak és azt a sebzést kinullázza és további elementális sebzést sem tesz lehetővé . Ha ez a rész a conversion előtt történik akkor semmi para , viszont ha utána ( ami a valószínűbb ) akkor az alap sebzésed 60%-át egyszerűen lenulázza.

[ Szerkesztve ]

(#9575) Sárpac válasza Mirman (#9574) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kerek perec oda van írva, hogy amit supportál skillt annak az ele damja nulla lesz!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9576) simondr válasza Sárpac (#9575) üzenetére


simondr
senior tag

sajnos így van ahogy a kolléga mondja :((
akkor marad a bladefallnak, poisonnal

(#9577) Mirman válasza Sárpac (#9575) üzenetére


Mirman
őstag

Most mindekivel elbeszélünk egymás mellett vagy én maradtam le valahol ? :D

Ezt mondom én is hogy az tuti hogy végeredmény nulla lesz , de nem mind1 hogy először megtörténik a 60% conversion és mivel nem lehet elemental sebzésed ezért csak 40%-ot ütsz , vagy mivel nem lehet elemental sebzésed meg se történik a conversion és 100%ot ütsz.

(#9578) simondr válasza Mirman (#9577) üzenetére


simondr
senior tag

hát nézd, szerintem mindkettő teljesül, nem csak ez vagy az, tehát ha van 100 sebzésed összesen, akkor ha csak glacial cascadet használsz brutalityvel akkor a végén lesz (100*brutality multiplier) * 0.4 mert ugye 60% ami colddá alakul megy a kukába.

(#9579) Har_melin válasza simondr (#9578) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Megint csak egyéni értelmezés és nem biztos, hogy a játékban így lesz, de nekem a leírás alapján úgy jött le, hogy a Brutality nem is hat olyan skillekre, amelyeknek ele dmg a vége.

Tehát a példánál maradva nem a vele megtámogatott GC sebzésének a 40%-a marad, hanem éppen ellenkezőleg, a GC sebez amennyit és ahogyan sebez, a Brutality pedig mint ha ott se lenne.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#9580) n1nja válasza simondr (#9557) üzenetére


n1nja
tag

chaos resist-et honnan szedjem össze?

(#9581) la_cc válasza n1nja (#9580) üzenetére


la_cc
addikt

Cuccok adják ugyanúgy. Jól kell kiegyensúlyozni a gear-t. Nem egyszerű feladat... :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#9582) n1nja válasza la_cc (#9581) üzenetére


n1nja
tag

unalmas lenne, ha egyszerű lenne :)

(#9583) Grendo


Grendo
újonc

Sziasztok!
Ezt hogy kellene értelmezni? Teljesen uj vagyok a játékban így csak az első sort értem.
BANDIT REWARDS:
NORMAL: Help Oak
CRUEL: Help Kraitlyn
MERCILESS: Help Kraitlyn
A második 3. dolog nem tiszta. Többször is ki kell tolni a storyt vagy mi? Vagy attól függ milyen buildet építek és ugye más+ kell a talentezéshez?

[ Szerkesztve ]

(#9584) Drenadar válasza Grendo (#9583) üzenetére


Drenadar
veterán

Ezek a nehézségi fokozatok. A most következő patch el el is tűnnek

(#9585) pruzsi válasza Grendo (#9583) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen jelenleg háromszor végig kell játszanod a sztorit 3 különböző nehézségen..

(#9586) Apollo726


Apollo726
újonc

Sziasztok! Ha van magyar guild TS-el vagy discorddal szívesen csatlakozénk egyhez. A játékban Norden a karakterem neve.

(#9587) Grendo


Grendo
újonc

Ha szeretném belinkelni ide a karakterem (regisztráltam a patofexile.com ra) akkor elég csak a kari linkjét megadni? Látni fogja mindenki? 36-os jellenleg érdekelne hogy ezen aszinten érdemes e javitani a statokon ezekkel a fegyókkal vagy várjak még vele stb stb. Minden tanács tipp ötlet jól jönne. Most kezdtem az Act 4et.

(#9588) hitvanyalak válasza Grendo (#9587) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Privát a karakterlapod.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#9589) Hiftu válasza Grendo (#9587) üzenetére


Hiftu
senior tag

36-os szinten még gyorsan fejlődsz. A builded is kezdetleges még ekkor. Nyugodtan játsz tovább, ha nem halsz meg (gyakran).

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9590) Hiftu válasza n1nja (#9580) üzenetére


Hiftu
senior tag

(Troll on) Chaos resistet ésszerű gondolkodással lehet fejleszteni. Ha nyugodt maradsz vészhelyzetekben és tiszta fejjel átgondolod a teendőket. Ja, és ne olvass káoszrúnákat. (Troll off)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9591) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Tele van a microtransactions tabom kinek kell írni, hogy + tabot kapjak?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9592) pruzsi válasza Sárpac (#9591) üzenetére


pruzsi
őstag

Senkinek,mindnek megvan a helye csak jól kell elrendezni ha valóban tele lenne akkor automatikusan kapnál egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#9593) nyic19 válasza pruzsi (#9592) üzenetére


nyic19
tag

Ez éppen nem igaz. Írni kell a supportnak és ott van pár perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9594) simondr válasza nyic19 (#9593) üzenetére


simondr
senior tag

de igaz, elméletben automatikusan kellene ujat nyitnia

(#9595) nyic19 válasza simondr (#9594) üzenetére


nyic19
tag

Nekem nem nyitott, kérnem kellett.

(#9596) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Nem értem teljesen a leírásban. Most beléptem ebbe: 1 Week Legacy (JRE056) League ebből csak akkor lenne valami hasznom, ha én lennék az idő végén a legjobb, vagy én ütném az utolsót, vagy hogy működik ez?
Illetve emiatt kezdtem egy új karaktert, de minden ligához új kellene?
Tényleg bocs a sutaságért.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#9597) Sárpac válasza pruzsi (#9592) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha úgy vásárolsz cuccot, hogy pont betelik akkor nem nyit újat akkor sem ha átvedlenél más kinézetbe nincs szabad hely üzit kapod. Viszont fórumon írták,hogy petet kell visszahívni és ha nincs elég hely akkor kapsz plusz tabot ez működik. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9598) simondr válasza nyic19 (#9595) üzenetére


simondr
senior tag

mert az elmélet és a gyakorlat nem fedi egymást 100%ban, általában. Ahogy Sárpac irja summonolt jószág visszahívásával tudsz nyitni uj tabot ha betelt

(#9599) Plokon


Plokon
csendes tag

Na ez volt az eddigi legnagyobb értékű tradem legacy ban..
Ezt az íjat vettem 333 chaos áron, szerintetek megérte vagy csak kidobásvolt a 6link upgrade? :DDD

-- Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok! --

(#9600) Plazmacucci válasza Plokon (#9599) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha nem volt olcsóbban, nyilván megérte :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.