Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#12251) csako válasza pube111 (#12250) üzenetére


csako
veterán

Weben belépés után a Számlák menüpont -> lent a Dokumentumoknál "Tovább"-ra kattintva pedig előjönnek a kivonatok.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12252) pube111 válasza csako (#12251) üzenetére


pube111
senior tag

Az uBlock kikapcsolása után megjelent.
:F

(#12253) citkar


citkar
addikt

A mai nap alkalmazásból nem tudok utalni reggel óta. Másnak sikerült?

(#12254) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok, OTP-s (régi fajta Prémium Plusz számláról) szeretnék nagyobb mennyiségű (2M) KP-n levenni a lehető legolcsóbban. Régebben az volt a megoldás, hogy idegen bank ATM-jéből kellett kivenni, mert úgy olcsóbb volt mint OTP-sből (a fiókban kivenni meg főleg a legdrágább, az fel se merült), mivel fix összeg volt a díj és nem százalékos, és ~150k felett már ez érte meg jobban. Ez most is így van még?
Anno az volt ennek a korlátja, hogy sok bank ATM-je idegen kártyára csak limitált mennyiségű kp-t adott, 100 vagy 150k-t, de a Budapest Bank ATM kiadott egyszerre 400 vagy 800-at is. Viszont most a Budapest Bank ugye MKB lett, esetleg valaninek van tapasztalata, hol lehet sok KP-t olcsón levenni?

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#12255) Boxi88 válasza _Petya_ (#12254) üzenetére


Boxi88
őstag

Szia

2020-as táblázat, nem tudom mennyire aktuális még: [link]

(#12256) _Petya_ válasza Boxi88 (#12255) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, ezt én is megtaláltam, de aktuálisabb információra lenne szükségem.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#12257) csako válasza _Petya_ (#12256) üzenetére


csako
veterán

A sima lakossági fizetési számlák hirdetményében van benne -> [link]

Ja, semmi, rosszul vettem ki, hogy mi kell :W

De szerintem nincs frissebb információ, legalábbis a pénzcentrum nem számolt be újabb limitek bevezetéséről.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12258) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van esetleg valaki, aki a raiffeisen mobilbankját/appját is nyomkodta már? Milyen az OTP-éhez képest? (meghízhatóság, kezelhetőség, funkcionalitás, stb.)

Erősen gondolkozok, hogy lassan 20 év után elpártolok munkahelyemtől, mint számlavezető banktól, mert kezdenek kiakasztani a gusztustalan sarcok és a "sárgáknál" most lenne egy full 0-ás számla.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12259) dptrsk válasza TheProb (#12258) üzenetére


dptrsk
addikt

[link] - itt vannak egyéb bankos tapasztalatok

(#12260) TheProb válasza dptrsk (#12259) üzenetére


TheProb
veterán

Nem értem ezt mért nem köpte ki elsőre a kereső... Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12261) mmm111 válasza vnorbi (#12239) üzenetére


mmm111
friss újonc

Szia! Köszönöm, hogy ezt leírtad, mert nekem is ugyanez volt a kérdésem, amikor láttam, hogy nagyon lecsökkent az éppen aktuális visszaváltási érték... amit nem értek OTP esetében, ha a vásárláskor 99,75% volt a visszavásárlás 1MÁP esetében, akkor ők ezt egyoldalúan módosíthatják bármikor?

(#12262) Noxy válasza mmm111 (#12261) üzenetére


Noxy
veterán

[MÁP - Értékpapír nyilvántartási-számla nyitás a Magyar Államkincstárban]
Nem kell e-hez OTP, hogy beszedje tőled a marzs-t, meg az egyéb költségeket, jutalékokat.
Nettó tisztán látni a kamatokat, hozamokat.
Ha meg véletlenül szükséged lenne egy bizonyos összegre, 2-3 kattintással, költségmentesen ott van a b.számládon.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12263) vnorbi válasza mmm111 (#12261) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, bármikor, nem kötelező előre szólniuk, de idén egyébként moderálták magukat. Az 1MÁP esetén 2022. január 7-ig jegyzett papírokra meghagyták a díjmentes visszaváltási lehetőséget, a későbbi sorozatokkal variálnak csak.

A megtakarításos hirdetmények közt kb középen van az Értékpapír számlavezetés rész, és ott van a "Lakossági ügyfeleknek forgalmazott kötvények másodpiaci árképzésének meghatározási szabályai". Ebben van leírva a visszaváltási árfolyam számításának módja, és példa is van rá. Van, amikor ez a hirdetmény még az életbelépés előtt kikerül, de van, hogy csak hétvégén, aztán hétfőn már érvényes is, azaz nincs idő lereagálni.

Az Államkincstárban is szoktak néha ezzel variálni, legutóbb a MÁP+ változását bejelentették, de más papíroknál korábban nem szóltak, egyszer csak megváltozott (az elmúlt években az ügyfél számára előnyösen, de régebben hátrányos változtatást is behúztak előre szólás nélkül). Általánosságban igaz, hogy a Kincstárnál most jobbak a visszaváltási költségek, és nem kell a számlavezetésért fizetni, míg az OTP-nél ott van az éves 0,22% állománydíj.

[ Szerkesztve ]

(#12264) mmm111 válasza Noxy (#12262) üzenetére


mmm111
friss újonc

Köszi! Államkincstár mostani 1MÁP esetében ugyanúgy lejárat előtt visszavásárolja másodpiaci értéken? Milyen árfolyamot használ ez esetben?
Nagyobb összeg esetében ha csak 2023 április környékén lesz rá szükségem milyen biztonságos állampapírt ajánlotok ahol ha előbb kiveszem akkor is jogosult vagyok a részarányos kamatra?

Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásaitokat, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.

(#12265) vnorbi válasza mmm111 (#12264) üzenetére


vnorbi
aktív tag

És hogy fogsz majd örülni, amikor megtalálod a Mibe tegyem a megtakarításaimat? topic-ot :)

Kincstári árfolyamjegyzés 1MÁP-ra. Jelenleg 0,5% büntetés, az utolsó hónapban lemegy 0,1%-ra. A Vételi Nettó Árfolyam + a Felhalmozott Kamat az az árfolyam, amin visszaveszi a Kincstár az adott napon az adott papírt.

[ Szerkesztve ]

(#12266) Victoryus válasza Victoryus (#12175) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Most Telekomot akartam fizetni, megint nem működik a virtuális kártya, technikai hibával elszállt. Odaáig jut, hogy a jóváhagyást kéri az app, megkapja, aztán meg nyekk. Van rajta elég fedezet. Zsenik a srácok. :W

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12267) csako válasza Victoryus (#12266) üzenetére


csako
veterán

Érdemes lehet Wise vagy Revolut virtuális kártyát használnod helyette :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12268) KubanitoS válasza Victoryus (#12266) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem tudom, én viszonylag sűrűn használom a webkártyát, de eddig egyetlen egyszer sem volt vele gond. Vannak még csodák? :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12269) Victoryus válasza KubanitoS (#12268) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet a Cascót nem tudja kezelni, mert az 3333/hó :D Általában minden más kerek szám szokott lenni. Gondban vannak a kerekítéssel még mindig, legalábbis a múltkor erre fogták. Kíváncsi vagyok most mit fognak válaszolni vajon?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12270) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok,

OTP DirektBrókeren a BÉTa piacos S&P 500 ETF (SXR8) vételére nincs lehetőség?
Kizárólag az euróban, a Xetra piacon jegyzettet találom meg.

Köszi

(#12271) vnorbi válasza atomchicken (#12270) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Tudtommal nincs. Évekkel ezelőtt leveleztem az OTP-vel erről, a kérdést is csak többszöri nekifutásra sikerült megérteniük, és végül arra jutottunk, hogy nincs rá lehetőség. Ha most sem találod, akkor valószínűleg azóta is ez a helyzet.

Ha privát banki ügyfél vagy, akkor a bankárod talán el tudja intézni a kötést, mert a végrehajtási helyszínek közt szerepel, de az elektronikus felületre nincs kivezetve a BÉTa piac elérése. A linkelt dokumentum szerint a GMI (Global Markets Igazgatóság) az egyetlen ügyletkötési csatorna, ahol a BÉTa elérhető az OTP-n keresztül. Ehhez valószínűleg kell Global Markets szerződés (dokumentumok a linkelt oldal vége felé vannak). De ha ez meg is van, valószínűleg akkor sem tudod majd a DirektBrókeren keresztül intézni, hanem csak a GMI-n keresztül (legjobb esetben telefonon).

[ Szerkesztve ]

(#12272) atomchicken válasza vnorbi (#12271) üzenetére


atomchicken
tag

Köszi

(#12273) qdak


qdak
addikt

Valaki próbálkozott Deviza számláról, sima számlára utalni ?
Az APP elfehéredik aztán nem történik semmi...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#12274) #82935552


#82935552
törölt tag

Sziasztok!
Új mobil appnál miért lehet az, hogy nem jeleníti meg sem az egyenlegem, sem a számlatörténetem, illetve a bankártyámon kívül tulajdonképpen semmit? Gépen a böngészőben az internetbank minden csodásan megjelenít, de appon nem..

(#12275) Noxy válasza #82935552 (#12274) üzenetére


Noxy
veterán

Mert nincs idejük befejezni, az app fejlesztését. :(

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12276) tomp


tomp
félisten

Mai nap semmilyen tranzakció értesítés nem jön nekem. Nálatok működik?

(#12277) Hosssszu válasza tomp (#12276) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nekem tegnap reggel 8körül jött értesítés. (akkor vásároltam kártyával boltban)

(#12278) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van valami gond az OTP-vel most?
Most jövök Sparból, hétvégi bevásárlás. Órával fizetve(curve alatt az otp kártya). Terminál vissza dobta, hogy elutasítva, de a curve, wallet, meg otp app meg küldte, hogy levonta. Másodszor megpróbáltam, akkor már telefonról(ugyan úgy google wallet, curve-otp kártya kombó), azt is visszadobta a terminál, de otp app meg minden szerint az is fizetve.. :F

Boltbol elengedtek, hoztuk a cuccokat, meg adtam elérhetőséget, csak most nem tudom, ki tartozik kinek..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#12279) dptrsk válasza Barthezz2 (#12278) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezen a képen nem látszik, de ezek vélhetően csak előjegyzett/zárolt forgalmak.

A CURVE miatt elég hosszú a jóváhagyási lánc… feltételezem a kérés eljutott az OTPig(be is foglalta), de a válasz már nem ért vissza a terminálhoz (timeouton belül).
Így most kb 14 napig zárolásban marad az összeg, s utána feloldásra kerül. A sikertelen terminál cetliket azért tedd el!

Gyorsítani úgy lehet ezen, ha a terminál üzemeltetője tud feloldó üzenetet küldeni ezen tranzakciókra. Ilyen esetben általában a terminál cetlije a mérvadó, mert az alapján lesz az elszámolás.

[ Szerkesztve ]

(#12280) Barthezz2 válasza dptrsk (#12279) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyik nálam, a másodikat eltette a Spar vezető. Csak kérdés, hogy akkor most fizettem, vagy nem? Vagy miért utasította el? Egy ideje így fizetek, sosem volt ilyen :F

Everybody lies.

(#12281) dptrsk válasza Barthezz2 (#12280) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha kétszer is ELUTASÍTVA cetli jött, akkor szerintem mindkettőt vissza fogod kapni.

Hogy miért futott hibára, egy ilyen hosszú kommunikációs láncban, nehéz megmondani… lehet ép a terminál hálózati kapcsolata gyengélkedett, s nem érkezett meg időben a válasz… vagy ugyan ez a curve vagy akár az otp rendszereiben…

(#12282) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok! Fizetném be a számlákat online, de szerintem valami probléma van a bankkártyás fizetéssel. A legtöbb végig ment anélkül, hogy a szokásos telefonos azonosítást kérte volna (sms, és a beállított 3 számjegyből álló kód), de a digi számlánál megakadt, mert ott kéri, csak nem jön meg az sms. Utána próbáltam belépni a directbe is PCről, de ott sem jön meg az sms. Másnál is jelentkezik a probléma?

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#12283) KillBorn válasza KillBorn (#12282) üzenetére


KillBorn
senior tag

Jó lett, nálam volt a hiba. Blokkolva volt a szám amiról az sms-ek jönnek, samsungnál furán van megoldva, könnyen lehet blokkolni a számokat az sms-nél, véletlenül rányomhattam.

Mindenesetre fura, hogy némely fizetés átmegy a telefonos azonosítás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#12284) Yszapos


Yszapos
tag

Hello! Egy ismerosom 250 eurot fog kuldeni nekem a napokban IBAN szamlaszamra kulfoldrol (Hollandia). Hol tudnam megnezni, hogy ez Ftban mennyi lesz? A szamlam Ft alapu, ha megerkezik az osszeg az Ftban fog megjelenni?

(#12285) MasterMark válasza Yszapos (#12284) üzenetére


MasterMark
titán

Amikor majd megérkezik az OTP átváltja neked: OTP Valuta-deviza váltó

Jelenleg 97 048 Ft, de ugye előre nem fogod tudni mi lesz az árfolyam akkor amikor majd megérkezik...

Switch Tax

(#12286) Yszapos válasza MasterMark (#12285) üzenetére


Yszapos
tag

Nagyon koszonom! Ha jovairjak a szamlamon az osszeget, akkor en mar Ftban fogom latni, igaz?

(#12287) dptrsk válasza Yszapos (#12286) üzenetére


dptrsk
addikt

Igen.

(#12288) madagaszkar válasza Barthezz2 (#12278) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!
Én is így jártam tegnap a Pennyben. Órával fizetve(curve alatt az otp kártya) a terminál kétszer elutasította a vásárlást, az otp kétszer levonta. Ugyan így szerepel nálam is az alkalmazásban a tranzakció mint nálad, csak én harmadszorra is fizettem, akkor már a Simple-vel ami sikeres is volt. Így jelen állás szerint háromszor fizettem ki a vásárlást, ami az én esetemben szerencsére csak egy 1000 ft alatti összeg, de mi van ha a hétvégi nagybevásárláskor járok így. Lehet hanyagolni fogom ezek után a Curve kártyát, visszaállok a Simple-re. Pedig olyan kényelmes volt ez az órás fizetés.

(#12289) qdak


qdak
addikt

Sziasztok,
Egyrészt csatlakoznék elöttem levőkhöz:
Tegnap Szállás foglalás, egyik kártyáról nem ment, majd enyémről 2x vonta le 10mp különbséggel :W hála isten mire mindenkit elhajtottam volna a búbánatba, az egyik stornózva lett 15 perc kb.

Másik, ez az a kártya ami semmire nem jó?!:
Rokonom rendelkezik ilyennel.

[link] itt azt írják: "Mobilfizetésre is alkalmas"
Már mérgembe én próbáltam a kártyával, de nekem sem enged:
Szállás foglalásnál: (Kártya adatok megadásával) Elutasítva.
Gpay, Revolut...: Mobilfizetésre nem alkalmas.
Pénz van rajt.

Vagy ez a kártya nem alkalmas ilyenekre nem értem ?

Nekem ilyenem van:
Nálam miért lehet használni Gpay-hez, csekk befizetéshez (ahol a kártyaszám kell), foglaláshoz (ahol a kártyaszám kell)?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#12290) dptrsk válasza qdak (#12289) üzenetére


dptrsk
addikt

A netbankban/mobil appban rokonodnak be van kapcsolva a az online fizetések, illetve hasonló beállítások?

Az alsó kártya cserekártyája a felső képen látható.(azonos a kettő, csak beállítás kérdése a használhatóság)

(#12291) blg válasza qdak (#12289) üzenetére


blg
senior tag

már miért ne lenne alkalmas mobilfizetéshez? Simple app kell hozzá

(#12292) DS39 válasza qdak (#12289) üzenetére


DS39
nagyúr

Micsoda új kártya designt vezetett be az OTP. Egész jó.

Amúgy ezek ugyanolyan kártyák, lehet az új még nincs aktiválva online vásárláshoz. (Limit stb beállítva)

[ Szerkesztve ]

(#12293) qdak


qdak
addikt

Köszi a válaszokat,

Tuti a limit nincs beállítva/ezáltal kikapcsolva :W kiváncsi vagyok a Revolut/Gpay működni fog e neki ezután.

Nekem az enyém jobban tetszik, bár nem sokat látom :D asszonynál van.

blg Simple az még mindig levesz valahány százalékot nem ?
dptrsk :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#12294) donmackó válasza DS39 (#12292) üzenetére


donmackó
őstag

Az még hagyján hogy jó a design, de egy fénymásolóval ellopják az adatokat róla. A cvc kód egy oldalon van a többi adattal, így elég egy fénykép róla.

Szerk.: Legalábbis az enyém olyan.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#12295) DS39 válasza donmackó (#12294) üzenetére


DS39
nagyúr

Igen, szokatlan a visa online, de aki olyan helyzetbe kerül, hogy más kártyáját le tudja fotózni, az le tudja mindkettőt.

(#12296) blg válasza qdak (#12293) üzenetére


blg
senior tag

Simple app nem vesz le százalékot telefont érintős kártyás vásárláskor. Soha nem is vett. (lehet kevered a azzal, amikor pl. parkolójegyet veszel a Simple appon belül, ott van kényelmi díj)
Google Pay-ben nem működnek az OTP kártyák. Ezért kell az érintéses fizetéshez a Simple app Gpay helyett.

[ Szerkesztve ]

(#12297) Barthezz2 válasza madagaszkar (#12288) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem tegnap este jött vissza az egyik. A másik azóta sem. Feltételezem akkor az maradt a boltnál. De ma úgyis megyek, rákérdezek, látnak/tudnak-e valamit.

Hát én nem akarnám feladni. Azért is vettem GW4-et, hogy azzal fizessek.
dptrsk tippje lehet helytálló. A terminál kapcsolata lehetett szar(yettel-es kártyákkal megy, azóta sokszor voltak rosszak, bár így sosem jártam még). Tegnap telefonnal(curve-otp) a bolt melletti dohányboltban ment a fizetés. Szombaton máshol utána nem mertem próbálkozni :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#12298) zsoltzsolt válasza donmackó (#12294) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Milyen kártya az? Egyiken sem láttam hogy egy oldalon lenne minden adat.

(#12299) donmackó válasza zsoltzsolt (#12298) üzenetére


donmackó
őstag

Otp visa

Release the cable hounds!

(#12300) madagaszkar válasza Barthezz2 (#12297) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!
Annyi a különbség a kettőnk tranzakciója között, hogy én két elutasítás után a fizikai Otp-s kártyámmal harmadszorra sikeresen ki is fizettem a vásárlást. Tegnap a két elutasítottból az egyiket visszakaptam én is, de a másik még mindig nem érkezett vissza. Remélem visszakapom azt is, mert ha nem akkor örökre hanyagolom a Curve-t. Nem játszunk ilyen játékot! Mi van ha legközelebb egy több tízezres vagy százezres vásárlásnál járok így. Ebben a most kialakult helyzetben minden fillér számít! Alighanem maradok a Simple-nél, az utóbbi időkben elég megbízhatóan működik.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.