Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) cousin333


cousin333
addikt

ELSŐ KESTREL ELŐZETES: SZEPTEMBER 4 !!! :R

"We spared no expense"

(#3602) h_143570 válasza cousin333 (#3601) üzenetére


h_143570
addikt

Na vegre ideje lesz mar.

(#3603) kymco válasza cousin333 (#3601) üzenetére


kymco
veterán

Ezt még megvárom... a 9.2x használhatalan most nálam vista alatt... :(
Most is firefoxozom... :(

www.refujvaros.hu

(#3604) richies


richies
senior tag

sok-sok eve operat hasznalok(tam) ,de ez most nevetseges ,hogy lefogja a gepem (friss xp pro hivatalos, frissitesekkel, 2Ghz core2duo, 2g ram), szal firefox maaradt, ne kovezzetek meg!!! :Y

szoljatok, ha van normalis verzio...

Rozsomak of Power

(#3605) Cyrin válasza kymco (#3603) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálam semmi gond vele (9.23)

(#3606) AtHoS válasza cousin333 (#3600) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na ezt egyenlőre nem tudom kipróbálni, mert hirtelen felindulásból letöröltem a picsába az Operát és visszaállítottam egy b8807-es mentést. Igaz az már kb. 3 hetes, de szerencsére ha jól emlékszem akkor a levelezőszerverről nem töröltem egyetlen levelet sem az utóbbi időben aztán ezt felfrissítve a b8808-ra szépen letöltődtek a levelek. 1-2 szűrőt kellett csak újra létrehozni így.

Most WinRAR-ral szépen minden nap el fogom menteni az Operát. Kb. 8-10 másodperc a mentés, mert csak a fontosabb dolgokat archíválom belőle [link]. Remélem nem lesz szükség a mentés felhasználására, de ha mégis, akkor kipróbálom előtte azt amit javasoltál.

read-only mode on the forum

(#3607) doc válasza cousin333 (#3598) üzenetére


doc
nagyúr

tényleg nem igazán magyarul volt, bocsi :D
szóval: megy egy flash az oldalon, pl. youtube. ha lejjebb scrollozok, és kigördül a képernyőből a flash, vagy akár csak egy másik ablak teljesen eltakarja, megáll a lejátszás. ha újból látható lesz a flash, akkor továbbmegy. nekem az kéne hogy mindig menjen, akkor is ha nem látszik.
amúgy 9.23 Opera, ha számít...
van vmi ötleted?

(#3608) HXY válasza cousin333 (#3599) üzenetére


HXY
addikt

köszi!!! :R

(#3609) ABnormal válasza richies (#3604) üzenetére


ABnormal
őstag

miben jelenik meg az,hogy lefogja a gépedet? sokkal gyengébb konfigom van és nem veszem észre,hogy fogná...

(#3610) HXY válasza cousin333 (#3599) üzenetére


HXY
addikt

Szeretnék rakni egy gombot, amivel megnyílnak a könyvjelzők.
[kép]

(#3611) cousin333 válasza HXY (#3610) üzenetére


cousin333
addikt

Válogass: [link] :D

Rákattintasz a gombra ami kell, Igen, majd a megnyíló Saját gombok ablakban az adott gombot a kívánt helyre húzod (olvastad a linkelt cikkeket? Benne van ám! :) )

"We spared no expense"

(#3612) HXY válasza cousin333 (#3611) üzenetére


HXY
addikt

Nem olvastam, de most megteszem :D

(#3613) Nimrod


Nimrod
addikt

Az tény, hogy a Firefox egy idő után lezabálja a memóriát, de most a legutóbbi update-el az Opera is ezt csinálja, csak sokkal inkább. :(
Néha ha csak a PH! van megnyitva, órák óta megy az Opera a háttérben, közben mást is használok és átváltok, akkor időnként szinte befagy a böngésző néhány másodpercre, a winyó meg swappel mint az őrült. :O

(#3614) h_143570 válasza Nimrod (#3613) üzenetére


h_143570
addikt

Ezen ne csodalkoz a windows a haterben futo programokat automatikusan kipakolja a swap fileba, egy ido utan.

(#3615) Nimrod válasza h_143570 (#3614) üzenetére


Nimrod
addikt

De eddig nem volt ilyen gondom, csak amióta frissítettem az Operát. :(

(#3616) h_143570 válasza Nimrod (#3615) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg megprobalkozhatsz egy profil takaritassal, visszabb talasz hozza linket.

Visszonta az is igaz, hogy nalam is mintha tobb memoriat enne a 9.23as mint az elozoek.

Esetleg terj vissza egy korabbira mig kijon a 9.5.

(#3617) richies


richies
senior tag

nah most legujabb firefox-ozom ,s az is ugyanugy belassul ,meg 2-3 ora utan ha csak 1,2 tab van megnyitva akkor is 180 mega a memobol... erdekes, opera is ezt csinalta..
ez mi a fene lehet?
telleg szinte uj win, virus nemhiszem van (avast legujabb, zonealarm fw)

:F :F :F

Rozsomak of Power

(#3618) Crystalheart válasza richies (#3617) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''avast legujabb, zonealarm fw''

Aha, igen, nekem ezzel a kombóval rommá vírusosodott a gépem :D Már nem azért mndom, mert hogy vírusra gyanakodnék, csak úgy mondom. :) Igaz, 2 éve volt, azóta sokminden változhatott.

(#3619) AtHoS válasza richies (#3617) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Márpedig ez WIN betegség. Állítsd be a swapfájlt kézileg és ne hagyd, hogy a Win Automtikusan állítsa. De mintha már írtam volna pár napja, hogy ez WIN probléma és nem Opera ill. most már Firefox.

Szóval állítsd be kézileg a Swap file méretet. Ha tudod, akkor az Oprendszertől eltérő winyóra (direkt nem partíciót írtam) pl. min: 512MB, max: 1024MB


[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#3620) h_143570 válasza AtHoS (#3619) üzenetére


h_143570
addikt

Ha tobb vinyoja van akkor erdemes mind2ore azonos meretu swap filet pakolni mivel ez esetben a windows megosztja a terhelest a 2kozott es valamivel gyorsabb lesz.

(#3621) AtHoS válasza h_143570 (#3620) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na ezt lehagytam. Nálam is így van éppen kialakítva :R

read-only mode on the forum

(#3622) richies


richies
senior tag

allando 3G a virt mem., s 2G a fizikai..
ha ez nem eleg, akkor :W
akkor mit ajanlatok virusirto+FW-nak ?

Rozsomak of Power

(#3623) h_143570 válasza richies (#3622) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam is ilyen a memoria konfiguracio.

Probald meg a Comodo + NOD32/Avira Calssic, bar lehet, hogy eleg lesz csak az Avastot levaltanod. Illetve kuldj vegig nehany online keresot lehet, hogy van nehany aranyossag a gepeden.

(#3624) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valaki nem tudja, hogy a linuxos opera honnan gyűjti be az ikonját? kde alatt csak ez nem fér ki a tálcára 2 sorba, és így a többi ikont is ''széttolja'', nem 2, hanem 1 sorba lesznek. mintha nagyobb lenne, mint kellene

már szétnéztem a /usr/share/opera kt-ban, ott nem taláéltam semmit, ami segített volna rajta, nem érdekelte, ha minden képet kiszedtem.

(#3625) RedAnt válasza ngabor2 (#3624) üzenetére


RedAnt
aktív tag

a fluxbox menümben /usr/share/pixmaps/opera.xpm van.

╚╦╦╦

(#3626) ngabor2 válasza RedAnt (#3625) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, utánanézek.

(#3627) birno


birno
addikt

Miért van az hogy linux alatt, ha középső egér gombbal akarok új fület nyitni akkor sokszor a vágólapon lévő szöveget írja be címnek és azt akarja megnyitni, nem pedig a speed dial-t.
Pedig a Tool-s->Preferences->Advanced->Shortcuts résznél a Middle click Optionsben nema paste text from clipboard van kiválasztva.

(#3628) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! opera böngészőm van és nem tudom megnyitni vele a képeket,linkeket az oldalakon,meg letölteni se tudom. mi lehet a gond?? mindig jó volt,most nem. nem állítottam rajta semmit. segítsetek! köszi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3629) frankie!


frankie!
őstag

A mail mappán belül az elküldött leveleket hol találom meg? Mert valami elállítódott, áthelyeztem a dokumentumok mappát (elvileg erre nincs kiahatással, mert az Application Data mappa a helyén marad), és most a elküldött levelek elvesztek. PEdig már beállítottam az opera:configban a mail mappát.

(#3630) birno válasza birno (#3627) üzenetére


birno
addikt

Plusz most folyamatosan 60-70%-os proci használatot generál.
Ezt azóta csinála mióta áthoztam pár fájlt windows alól(pl. wand.dat, cookies.dat, search.ini, speeddial.ini, opera6.adr), de ezeket linux alatt is ugyanúgy kezeli, nem?

(#3631) cousin333 válasza Casanova* (#3628) üzenetére


cousin333
addikt

Restart Opera, vagy restart gép. Elsőre ennyi az ötlet. Amúgy furcsa probléma, még nem találkoztam ilyesmivel...

"We spared no expense"

(#3632) cousin333


cousin333
addikt

Kestrel újdonságok bemutatója: [link] ! (angol)

"We spared no expense"

(#3633) h_143570 válasza cousin333 (#3632) üzenetére


h_143570
addikt

Visszont az M2rol szinte semmilyen infot sem tartalmazott. Mindegy mar csak par ora holnapig.

(#3634) cousin333 válasza h_143570 (#3633) üzenetére


cousin333
addikt

M2 a Desktop Team-es cikk szerint is bugos még. Meg ott is kb. annyit mondhatnának, hogy jobb lett, a rendering engine-hez hasonlóan... :)

"We spared no expense"

(#3635) h_143570 válasza cousin333 (#3634) üzenetére


h_143570
addikt

A bugokat majd javitjak. Lenyeg, hogy jon kifele.

[Szerkesztve]

(#3636) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv fórumtársak! Kezdő Operafelhasználóként lenne egy pár kérdésem:
- hol lehet azt beállítani hogy az opera tárcsázza be a netkapcsolatomat?
- hogy tudok az előre, hátra, frissítés gombok mellé tenni egy könyvjelzők ikont?
- hogy tudom beállítani hogy bármire kattintok új fülön nyissa meg?

Egyelőre ennyi, megköszönném a válaszokat!!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3637) h_143570 válasza LLKobe (#3636) üzenetére


h_143570
addikt

3, ird be ezt a cimsorba opera:config#UserPrefs|NewWindow majd pipald be a gombot es mentsd el.
A maradek 2ot meg a customizalas expertek megmondjak.

(#3638) birno válasza birno (#3627) üzenetére


birno
addikt

#3627-esre valakinek ötlet?

(#3639) Fori23


Fori23
őstag

Opera 9.5 alpha [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#3640) Fori23 válasza Fori23 (#3639) üzenetére


Fori23
őstag

Megnéztem virtuális gépen. Teljesen külön települ, és jó hozzá a 9.23 nyelvi fájl is :C

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#3641) kymco válasza Fori23 (#3639) üzenetére


kymco
veterán

Örülök, hogy megérkezett... ez eddig megy rendesen :)

www.refujvaros.hu

(#3642) kymco válasza Fori23 (#3640) üzenetére


kymco
veterán

Jó ötlet :)! Én is így magyarítottam :).

www.refujvaros.hu

(#3643) Fori23 válasza kymco (#3642) üzenetére


Fori23
őstag

Csináltam egy mentést a ''régiről'', aztán feldobtam. Eddig jól megy (Vista x86). Még a levelezést nem tudom hogy lehet importálni :F :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#3644) kymco válasza Fori23 (#3643) üzenetére


kymco
veterán

Én nem használom a laevelezést :), én örülök, hogy nem zárja be az oprát a vista... nagyon nem bírtam a firefox-ot... ezt szoktam meg :), ezt szeretem :)

www.refujvaros.hu

(#3645) h_143570 válasza Fori23 (#3643) üzenetére


h_143570
addikt

Masold be a mail konyvtarat, majd indulaskor rakerdez, hogy konvertalni akarod-e. Miutan vegzet ker egy ujrainditast, majd indexel egy kicsit.

(#3646) kymco válasza kymco (#3644) üzenetére


kymco
veterán

No, sikerült két sorban három hibát is ejtenem :D... fáradt vagyok, le sem tagadhatom... :)

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#3647) cousin333


cousin333
addikt

Na, bár látom, már sokan megtalálták, de cikk az új Opera verzióról a megjelenés alkalmából: [link]

9.23-as nyelvi fájlja jó, már ahol, az új funkciók nyilván nincsenek benne.

A Kestrelről: nem hibátlan, elég sok buggal lehet szembesülni, ugyanakkor nagyon gyors, és ez jó. Történt számos kisebb nagyobb módosítás, pl. alapból tiltva vannak az egy gombos gyorsbillentyűk (visszakapcs: [L]opera:config#UserPrefs|EnabledExtendedKeyboardShortcuts[/L]), és megint bejött pár egyszerűbb, de jól használható funkció, mint az online szinkronizáció a My Opera oldallal (File menüben keresd, alulról a 3.), vagy a history search.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3648) birno válasza cousin333 (#3647) üzenetére


birno
addikt

Mik ezek az egy gombos gyors billyentyük?
Szerintem nem igazán használtam(vagy csak nem tudtam róla :) ) így nem tudom miről van szó.

(#3649) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egész működőképes ez a 9.5, de még mielőtt nagyobb gondom akadna vele inkább maradok a 9.23-nál. Meghagyom másoknak a sajátbőrös tapasztalatokat ;]

Amit gyorsba észrevettem:
- gyorshívó ikonokat kilépés után elfelejti és más képet jelenít meg több helyen is
- levelezésnél nem működik az ''eltávolítás ebből a szűrőből'' funkció. Ugyanúgy ottmarad az eltávolítandó levél

read-only mode on the forum

(#3650) cousin333 válasza birno (#3648) üzenetére


cousin333
addikt

Pl. 1 és 2 gombokkal tudsz balra ill. jobbra lépkedni a fülek között. Vagy +-al és - -al nagyítani és kicsinyíteni az oldalt.

Ezen kívül régen, ha megfogtad a fület, akkor oda tudtad húzni pl a vissza gomb mellé, és bookmarkként ott is maradt. Most kell hozzá shift-et is nyomni. Ez mondjuk speciel jó, mert én is kiraktam néha véletlenül 1-2 gombot :).

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.