Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) LonGleY


LonGleY
veterán

Jól látom, hogy jött stabil 20-as?

A softpedia-n legalábbis már kint van: Opera 20.0.1387.64

[ Szerkesztve ]

(#22302) tyan


tyan
senior tag

A youtube-ról videók letöltéséhez eddig ezt a kiterjesztést használtam. A múlt héten még működött, de a héten már nem jelent meg a Download felirat a videó alatt. Mi lehet a hiba oka? Kiterjesztés törlése, újratelepítése már megvolt.

(#22303) LonGleY válasza tyan (#22302) üzenetére


LonGleY
veterán

A YouTube videoletöltők ilyenek. Mivel hivatalosan nyírják őket, mind átmenetileg jó csak. Külön alkalmzásként a Freemake Video Downloader pl. egy jó letöltő/konvertáló, azzal nem szokott baj lenni (offline installer).

[ Szerkesztve ]

(#22304) tyan válasza LonGleY (#22303) üzenetére


tyan
senior tag

Értem, ez szívás. Pedig jó kiterjesztés volt. Megnézem ezt a freemake-et. Köszi.

(#22305) brd válasza tyan (#22302) üzenetére


brd
nagyúr

SMPlayer, folyamatosan frissítgetik a YouTube kódját, bár hiányoznak belőle a social szarok, ill. az ajánló, mert csak lejátszó. A programon belül YouTube browserbe (F11 gomb) video linkje bemásol, csavarhúzóval minőség/hely beállít, jobbgomb a videon, Record video.
Tisztább szárazabb, biztonságosabb érzés, lejátszáshoz is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#22306) mexel


mexel
veterán

Ha már youtube-nál tartunk, olyan valóban jó beépülő nincs ami mp3-ba konvertál a videóból?

(#22307) mexel


mexel
veterán

Más: Mega-ról letöltöttem egy 900mb-os fájlt. töröltem a letöltési sorból is, de a profile/data/file system/001/p/00 mappában ott marad egy 900mb-os kiterjesztés nélküli fájl. Ezeket miért nem törli vajon?
Ezek érdekes dolgok nekem.

(#22308) Sk8erPeter válasza brd (#22305) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos nem az, ezt múltkor megdumáltuk: [link]. :( Röviden: YouTube-lejátszólistát nem lehet betenni az SMPlayerbe, pedig cseppet sem extrém igény, én gyakran használom. Azt a funkciót sem látom benne, hogy be tudnék jelentkezni, és a saját csatornáimat böngészgessem (szólj, ha van ilyen, csak elkerülte a figyelmemet). Ergo mintha csak célzottan tudnék keresgélni. Pedig azért az általam felsoroltak számomra sajnos alapvetőek, használom ezeket, ha már van YouTube, pedig szívesen megkerülném a honlapjukat megfelelő alternatívával. :D Ha valaki tud ilyet, ne tartsa magában. :)

Sk8erPeter

(#22309) Sk8erPeter válasza tyan (#22302) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Operához nem tudok, Firefoxhoz van must-have extension: Video DownloadHelper. Sajnos még nem találtam megfelelő alternatíváját egyik egyéb böngészőhöz sem.

Sk8erPeter

(#22310) Bali27 válasza brd (#22305) üzenetére


Bali27
addikt

Én is ezt haználom már több mint 1 éve.. A Kmplayert cseréltem le, és nagyon nem bántam meg! Korrekt stabil, könnyen kezelhető program. Én is csak ajánlani tudom. Az SMTUBE része meg kifejezetten jó. 1 klikk és már tölti le a videót, max minőségben amiben elérhető.

(#22311) Dictator^


Dictator^
veterán

Megoldva.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22312) Sk8erPeter válasza Bali27 (#22310) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gyorsaságra szerintem is nagyon fasza, sokkal jobb, mint a böngészőalapú, de mondom, sajnos mindennapi használatra egyelőre hiányos.

Sk8erPeter

(#22313) Orlin


Orlin
addikt

Kint van a 20-as!!

More menu items
More Speed Dial customization
Drag and drop Speed Dial entries to the bookmarks bar

- Improved screenshots for Stash – goodbye blurry images!
- Performance improvements for loading themes.
- An advanced setting to confirm exit when using Command–Q on Mac.
- A broken padlock badge in the URL bar, if the site’s certificate is not valid. This is a “proceed with caution” indicator rather than an red alert.
- Inline installation of extensions. This makes it easy to install extensions security-vetted and hosted in the - - -Opera addons store, but without leaving its associated site, thereby reducing friction.
-There are a host of other improvements to make browsing safer and snappier:

Kmmmmmm...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22314) dqdb válasza Orlin (#22313) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Akkor ez alapján az O21 is beáll a sorba, ahol az O19 és O20 sem hozott szinte semmit UX szinten, és a mostani developer build alapján az sem fog, mert legfeljebb 1 héten belül next lesz belőle befagyasztott feature-ökkel ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22315) fatal` válasza Orlin (#22313) üzenetére


fatal`
titán

És ismét óriási horderejű fejlesztések.

Vicc az egész.

(#22316) mexel válasza fatal` (#22315) üzenetére


mexel
veterán

Szemre észrevehető valami?

(#22317) Sk8erPeter válasza mexel (#22316) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olvasd el a korábbi "fejlesztések" sorát, szerinted? :D

(#22313) Orlin :
ezeket a nagy bejelentéseket (de igazából a changelogokat is) valami szoftverfejlesztős szégyenfalra kellene kirakni. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22318) fatal` válasza Sk8erPeter (#22317) üzenetére


fatal`
titán

magyaropera blogon a szégyenfalról az oldalak le, changelogok mehetnek a helyére :D

(#22319) mexel válasza Sk8erPeter (#22317) üzenetére


mexel
veterán

Igen, néztem, valami törött lakat lehet a legfeltűnőbb dolog amit észrevehetek :D
Azért jópofa lesz hogy amikor már jól hasznáható lesz az opera (?) akkor opera 132-es lesz vagy valami hasonló, de lehet hogy római számokkal kell majd írni hogy hol tart :(

(#22320) Sk8erPeter válasza mexel (#22319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyébként pont ezért vicces ez a Chromium/Chrome által is erőltetett, népbutító verziószámozás, ez a kissé túl sűrű major verzióváltás. Illene major verziót akkor váltani, amikor releváns változások történnek a szoftver életében. Ilyet még sajnos nem igazán láttunk.

Sk8erPeter

(#22321) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22320) üzenetére


LonGleY
veterán

Téged ez elbutít?
Így kezelhetők a külön csatornák...

(#22322) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22321) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, akkor a "népámító" kifejezést helytállóbbnak találod? Goddammit... :W Neked kéne egy külön veszekedés-generáló topic lassan, bár biztos van ilyen... :N
Ne csinálj már úgy, mintha nem értenéd, miről beszélek. Nyilván jobban hangzik, hogy "gyerekek, kiadtuk a 19-es utáni ÚJ, CSILLOGÓ-VILLOGÓ 20-as (!!!4444NÉGYNÉGNÉGY) verziónkat, és ez pont annyira nem tud semmit, mint az előző!!!", mint az, hogy - PÉLDÁK következnek - "megjelent a 19.12 után a 19.13-as változat".
Mi az, hogy ÍGY külön kezelhetőek a csatornák? Jelen esetben milyen csatornákról teccccik beszélni? Az Opera 19-es és 20-as "csatornája"? Azok között milyen releváns különbség van?
Ha a mobilváltozatokról, illetve az asztali változatokról beszélsz, akkor az mégis hogy jön ide, és mit változtat azon, amit írtam? :)
A minor verzióváltások ilyen *csányi változtatások esetén milyen tekintetben akadályoznák ezt a lehengerlő tempójú szoftverfejlesztést az Operánál?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22323) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22322) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi köze a népnek a verziószámhoz, csak pár láma problémázik rajta. A rolling release kifejezés ismerős? Az a követhetőség miatt olyan, amilyen. A fejlesztés ütemét nem a verziószámok határozzák meg. A Firefox-nál is ugyanez a helyzet. A lényeg, hogy a pancser gépén lehetőleg észrevétlenül, automatikus frissítések révén fejlődjön a böngésző (ne kapjon a fejéhez a hirtelen változásoktól). Nem kell elolvasnia és tudnia egy verziószámról sem.

[ Szerkesztve ]

(#22324) fatal` válasza LonGleY (#22321) üzenetére


fatal`
titán

A branchnak az égvilágon semmi köze nincs a verziószámhoz. Alverziókról ezekszerint még nem hallottál.

[ Szerkesztve ]

(#22325) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22323) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Neeeeeem, még soseeeem hallottam róla. Tanítsál még, mester!
Jahj. Mi köze a fejlesztési modellnek a szoftver automatikus frissítéséhez? :DDD Ha a fejlesztési modell és a verziózás is tök másképp nézne ki, automatikus frissítés attól még nyugodtan lehetne. A nép egyszerű gyermeke akkor is nyugodtan ülhetne a gépe előtt.
Egyébként nehogy elkezdd magyarázni, miért van ez a verziózás így és úgy a Chromium projektnél is, tudom, köszönöm! :)

Nekem nem szimpatikus, hogy a 15-ös verziótól kezdve érdemben még nem jutottunk sehova, és már a 21-es major verziónál tartunk. Neked lehet szimpatikus, én elfogadom, nem akarlak meggyőzni semmiről. Erről és az előző érvemről sem.

Sk8erPeter

(#22326) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22325) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor még egyszer: a fejlődés ütemét nem a verziószámozás határozza meg. Ez két külön téma. Komolyan, olyan hülyeségekbe is belekötsz, amin az átlag troll is képes volt túltenni magát már a Firefox esetében. A szimpla usernek semmi köze a verziószámhoz, nem is érdekli. Az a fejlesztőknek szól elsősorban.

Attól még, mert hónapok óta ismételgeted - és mind tudjuk -, hogy nem vagy megelégedve a fejlesztés ütemével, nem a verziószámokkal van baj. Itt tök mindegy, hogy kinek milyen szimpatikus az, amit konkrétan kap a verziókkal.

[ Szerkesztve ]

(#22327) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22326) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a fejlődés ütemét nem a verziószámozás határozza meg" - váó, tényleg? Magyarázd már légyszíves ezeket egy laikusnak. Nem szeretném, hogy ismét moderátor tegyen rendet, úgyhogy nem áll szándékomban folytatni veled a vitát, mert sajnos megint szúrkálódsz, indokolatlanul.
Szerintem ez a verziózás nem szerencsés, de valóban, abban a tekintetben tényleg mindegy, hogy az Opera továbbra is ostoba. :)
Ne vitázzunk, zárjuk le, OK? ;)
Legyen az a konklúzió, hogy igazad van. ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22328) Huma


Huma
addikt

Az miért lehet, hogy a mobilomon baromi lassú az opera? Kb tízszer lassabb mint bármelyik másik.

Szeretném ezt használni, de eléggé idegesítő ez a lassúság.
Amúgy bejön. A telefon alapböngészőjénél jobb a kezelőfelülete. A chrome egy rakás had ne mondjam mi. Most a Dolphin-t próbálgatom. Eddig nem tűnik rossznak, de inkább maradnék az operánál ha sikerülne megoldani a sebességproblémát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22329) LonGleY válasza Huma (#22328) üzenetére


LonGleY
veterán

A sebességproblémát csak a Classic verzióra való visszaváltás oldja meg.

A Classic (régebbi nevén: Opera Mobile) Presto-ja jobban optimalizált a lassabb gépekhez, ha le tudsz mondani pár új szabványról és fejlesztésről. A komolyabban scriptelt oldalakat nem szereti (még a touch.facebook.com is gyatra benne, ezért alap abban a böngészőben az m.facebook.com, mint szimpla html verzió), ellenben az egyszerűbbekkel nagyon jó.

Pluszban is telepítheted a mostani böngészőid mellé, ha még nem próbáltad, feltétlenül érdemes. Szerintem még mindig az egyetlen igazán használható böngésző Androidon. Utána jön a Firefox / Boat Browser / Dolphin Browser / Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#22330) Huma válasza LonGleY (#22329) üzenetére


Huma
addikt

Ez valóban sokkal gyorsabb. Thx!

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22331) LonGleY válasza Huma (#22330) üzenetére


LonGleY
veterán

+ infó: csinálj egy urlfilter.ini-t, aminek a következő a tartalma:

[prefs]
prioritize excludelist=1
[include]
*
[exclude]
*gemius.pl*
*googleads.*
*techbeat.com*

Ezt rakd a telefonodra, majd tallózd be az about:config címsorral elérhető beállításokban ezt a fájlt. Ezzel kikerülhető pár reklám, illetve a prohardver oldalak kötelező (és kiiktathatatlan) nyilatkozattétele is eltűnik. Ha a 12-es Operádból megmaradt esetleg az urlfilter.ini-d (ez a beépített reklámblokkoló konfig fájlja), annak a tartalmával is kiegészítheted a droidost (kompatibilis a kettő).

[ Szerkesztve ]

(#22332) tyan válasza brd (#22305) üzenetére


tyan
senior tag

:R

(#22333) Huma válasza LonGleY (#22331) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22334) Orlin


Orlin
addikt

Hello!

Hogyan lehet beállítani,hogy a beállításokat mindig power felhasználó módban nyissa meg?!
Esküszöm nincs meg,pedig régebben betudtam állítani...

thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22335) elodman válasza Sk8erPeter (#21833) üzenetére


elodman
aktív tag

"Sajnos folyamatos használatra a <=12.x Gmailre is gyakorlatilag használhatatlan."

ez nálam még 12.16-os portable opera alatt is fennáll, legalábbis igen bosszantó, körülményes.
nincs megoldás, wirklich?
FailFox-ra kell térnem a nyavallás gmail miatt :(?
thanx.

[ Szerkesztve ]

(#22336) LonGleY válasza elodman (#22335) üzenetére


LonGleY
veterán

Levelezőkliens? eM Client pl. Remekül szinkronizál a Gmail-el.

(#22337) elodman válasza LonGleY (#22336) üzenetére


elodman
aktív tag

yeah, thanx, thunderbird-et nyomatok Linux-on,

de Win 7-en meg akarom úszni a szemetelését a lev. klienseknek.
meg a cloud-tár jól jön a mini wincsim miatt is.

legalábbis gondolom, ez is totál káoszt okoz benne, kb. oly súlyos lehet, mint a registry érzékenysége

(#22338) slashing


slashing
senior tag

Az létezhet hogy eddig az opera mail-t használva (12.16) a gmail fiókból minden gond nélkül leszedte a gmail által spamnek tekintett leveleket is de most áttérve az outlook-ra ezeket a levelek le sem tölti?

Oké utálom a spam-et de pont azért használok külső programot hogy ne kelljen arra ..... webes felületre bejelentkezni. De ha nem szedi le spam-nek tekintett levelet akkor meg muszáj lesz mert ki tudja mi marad ott aztán törlődik 30 nap elteltével...

(#22339) LonGleY válasza slashing (#22338) üzenetére


LonGleY
veterán

Lehet, hogy az nincs bent az elérhető imap mappák közt. A Gmail-nél ez pl. beállítható a címkéknél.

Nem tudom, mi volt az áttérés oka, de olyan biztosan tudsz csinálni, hogy az outlook-ot a gmail-re továbbítod egy az egyben.

[ Szerkesztve ]

(#22340) elodman válasza slashing (#22338) üzenetére


elodman
aktív tag

ave

ez az opera mail nekem új. :B

ez netán nem szemetel össznye-visznya, csak 1-2 mappába, pl. ha gmail-kliensnek használjuk?
ti javasoljátok?

thanx.

(#22341) slashing


slashing
senior tag

Az áttérés oka tök egyszerű, előbb utóbbi (most már inkább előbb) át kell térni vagy az új operára vagy egy másikra viszont nekem ott volt beállítva az e-mail, roppant kényelmes volt egyszerű stb... viszont így hogy szétvált és erre külön programot kell használjak akkor már használnék olyat ami egyrészt nem fog a közeljövőben megszűnni(én nem látom biztosítva az opera mail-t hosszútávon) másrészt egy sokkal sokrétűbb jobb programot használnék. Így lett outlook 2013 amit mellesleg melóhelyen is használok és nekem nagyon tetszik csak eddig kényelmesebb volt itthon hogy böngészőben benne volt.

elodman: én már nem tudom hány éve használom (imap) és soha semmi gondom nem volt vele...

(#22342) LonGleY válasza slashing (#22341) üzenetére


LonGleY
veterán

Én azt hittem, az email cím változott, nem pedig a kliens... Teljesen zavaros az eredeti üzeneted. E-mail kliensre két javaslat: Thunderbird, vagy a Gmailhez még jobban passzoló, otthoni felhasználásra ingyenes eM Client.

(#22343) amadeus11


amadeus11
senior tag

Frissítés óta nem szuperál az Adblock Plus . 50% eséllyel blokkol . Ha linket nyitok meg új lapon akkor meg tuti , hogy nem blokkol semmit . Kínomban beraktam az Eset-be egy rövid szűrőlistát , de már unom , hogy semmi nem működik :((( Vagy csak nálam van így ?

There is a star

(#22344) LonGleY válasza amadeus11 (#22343) üzenetére


LonGleY
veterán

Plus? A sima AdBlock sokkal jobb.

(#22345) amadeus11 válasza LonGleY (#22344) üzenetére


amadeus11
senior tag

Most már így hagyom . A kiegek úgyis csak elrejtik , nincs valós reklámblokkolás

There is a star

(#22346) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22344) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mé'?

Sk8erPeter

(#22347) dqdb válasza amadeus11 (#22345) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A Fiddler nem ért veled egyet O20 és ABP viszonylatában.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22348) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22346) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam gyorsabbnak tűnik (bár lehet, hogy keverem a 6.x-es Comodo problémával és nincs különbség ilyen téren), a kieg. maga normálisabb, baromi jó a kijelölése, ami után szélesíthető egy sávon, hogy miket foglaljon a blokkolás magába. Egész DIV-eket gyorsan le lehet vele kaszabolni, a listák pedig ugyanazok annyi előnnyel, hogy automatán lekapja a hufiltert is, illetőleg alapból nem engedélyezi a Google adeket sem. Lehet, hogy ezt a Plus-ban is össze lehet hozni, de nekem mindig szimpatikusabb volt az AdBlock. Chr. alapra nem raknék mást (csak ha ugye meg lehetne oldani, hogy betöltéskor se vegye figyelembe a kiszűrt elemeket).

[ Szerkesztve ]

(#22349) Orlin


Orlin
addikt

Hello!
A gyorshivó + ablakot nem lehet vhogy eltüntetni?
Kösz

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22350) dqdb válasza Orlin (#22349) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Beállításokból nem. Kizárólag patcheléssel megoldható jelenleg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.