Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) RootRulez


RootRulez
félisten

Nem tudom, hogy nekem átláthatatlan, de egyszerűen elveszek,a mikor ezt a Opera linket csinálgatnám... Mit mihez szinkronizál? A Webes felületen nem is lehet mappákat törölni, egyenként tudom törölni a könyvjelzőket. :( Onnan kéne törölnöm vagy a gépről, most i mindenféle dolgot betett könyvjelzőnek, amit nem kéne. :(

═════════════════════════════════════════

(#14052) fatal` válasza RootRulez (#14051) üzenetére


fatal`
titán

Mindent szinkronizál. Ha nem kell valami kitörlöd az Operádból és akkor kitörli weben is. :)

(#14053) RootRulez válasza fatal` (#14052) üzenetére


RootRulez
félisten

és mi az elsődleges? PC-n törlöm és az eszközökről törlő?

═════════════════════════════════════════

(#14054) fatal` válasza RootRulez (#14053) üzenetére


fatal`
titán

Nincs elsődleges. Ha weben törlöd PC-n is törli, ha PC-n törlöd, törli a weben is. Ettől szinkronizáció, mindig ugyanazt látod mindenhol.

(#14055) RootRulez válasza fatal` (#14054) üzenetére


RootRulez
félisten

igen, de használom, PC-n is és telón a minit, meg mobile-t is. így melyik az elsődleges?

═════════════════════════════════════════

(#14056) fatal` válasza RootRulez (#14055) üzenetére


fatal`
titán

Akkor mégegyszer: Nincs elsődleges.

Ahol törlöd, törli webről és utána átszinkronizálja a többi platformra. Ha webről törlöd mindenhonnan törlődik.

(#14057) Penge_4 válasza RootRulez (#14055) üzenetére


Penge_4
veterán

Minden esetben mergel UUID alapján. Tehát ha te PC-n elmented a prohardver.hu-t könyvjelzőnek, majd elmented ugyanez Miniben is, akkor lesz két prohardver.hu, mert a cím egyezik, de az UUID egyedi. De ha megvárod, amíg a másik eszközön is leszinkronizálja a könyvjelzőket, akkor egy lesz csak belőle. Mivel más-más könyvjelzőket használsz mobilon és PC-n, így jelenleg a legjobb megoldás, ha nyitsz egy külön könyvjelzőmappát a mobilos tartalomnak, a gyorshívót meg nem szinkronizálod mobilon, amíg nem lesznek külön szinkronizációs profilok.

(#14058) fatal`


fatal`
titán

A mailben be lehet valahol állítani azt, hogyha rákattintottam egy levélre és aztán egy másikra, akkor az előzőt jelölje olvasatlannak? (Kb mint az összes többi kliensben)

Csak akkor teszi ezt meg, ha kinyitom duplakattal a levelet (minek nyitnám ki, ha egyszer alatta el tudom olvasni?), vagy kézzel rányomok az Olvasásra.

(#14059) mohabacsi


mohabacsi
csendes tag

Sziasztok! Az Opera legfrissebb verziója van fent a gépemen. Automatikusan frissíttem erre a 11.50-es verzióra. A frissítés után a torrent-fájlok letöltésre megjelenik egy ablak: „Nincs bejegyzett alkalmazás ehhez a kiterjesztéshez.” felirattal. Utorrent a kliensem.

Mit kell hol állítanom, hogy működjék a dolog?
Köszönöm, ha valaki tud segítenki!

mohabacsi

(#14060) mohabacsi


mohabacsi
csendes tag

Nem írtam: a frissítés előtt gond nélkül működött a torrentek letöltése. Az Utorrent a 2.2.1-es verzió.

mohabacsi

(#14061) fatal` válasza mohabacsi (#14059) üzenetére


fatal`
titán

CTRL+F12->Haladó->Letöltések->Operához rendelt fájltípusok elrejtése elől vedd ki a pipát->keresőbe torrent-> Szerkesztés->És itt beállítod. :)

Ha nem jó ezután sem akkor uTorrent beállításainál nézd meg, hogy valóban az e az alapértelmezett. Nekem volt már, hogy "elfelejtette", ilyenkor újra be kellett állítanom.

Ha még mindig nem jó, akkor csak tiszta Opera profilt és újrakonfigurálást tudok javasolni. :(

(#14062) F34R


F34R
nagyúr

sziasztok két kérdésem lenne az egyik melyik tartalomszűrőt használjam , vagyis a kérdésem arra irányul hogy még mindig nincs display:none és ezt kelljen használnom?
[link]

a másik kicsit változott az opera:cache hogyan lehetne flash-t kiszedni onnan vagy mp4-t stb?

(#14063) fatal` válasza F34R (#14062) üzenetére


fatal`
titán

"kérdésem arra irányul hogy még mindig nincs display:none és ezt kelljen használnom?
[link]"

Így van.

"a másik kicsit változott az opera:cache hogyan lehetne flash-t kiszedni onnan vagy mp4-t stb?"

Miközben nézed a videót, megnézed melyik a legnagyobb méretű, az lesz a video. De youtubehoz van kiegészítő.

(#14064) Sk8erPeter válasza fatal` (#14058) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hogyha rákattintottam egy levélre és aztán egy másikra, akkor az előzőt jelölje olvasatlannak? (Kb mint az összes többi kliensben)"
Mármint gondolom azt akartad írni, hogy az előzőt jelölje OLVASOTTNAK, nem?

Sk8erPeter

(#14065) mohabacsi válasza fatal` (#14061) üzenetére


mohabacsi
csendes tag

A tiszta profil talán segít... Mert a többi javaslatod sajnos nem. :F
Csüggedt vagyok, mert van egy csomó könyvjelzőm, és használni akartam őket. Lehet, hogy az OperaBackUp teszi tönkre? (Azzal állítottam vissza az adatokat, meg mindent.)

Köszönöm a törődést!

mohabacsi

(#14066) mohabacsi válasza fatal` (#14061) üzenetére


mohabacsi
csendes tag

Hunfatal!
Mégis igazad volt. Túrkáltam még egy kicsit a Beállítások között, és sikerült! Nagggyon köszönöm! :))

mohabacsi

(#14067) AtHoS válasza fatal` (#14058) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem pontosan így működik, ahogy írtad, pedig nem állítottam a levelezőn semmit sem.

Az olvasottnak jelöléshez kell nyomogatnom a K billentyűt.

Most kicsit átnézegettem a beállításokat, de igazából nem is találtam a levelezőt tekintve komolyabb állítási lehetőségeket, tehát pl. olyat amivel automatikusan olvasottként jelölne levelet.

opera:config-ot nem túrtam azért :B

read-only mode on the forum

(#14068) fatal` válasza Sk8erPeter (#14064) üzenetére


fatal`
titán

Elírtam. :DDD

Persze, hogy olvasottra gondoltam. :)

(#14067) AtHoS: A hotkeyt köszi, ez is jobb, mint kattintgatni. :) Még várok pengére, hátha tud valami configos módszert. :D Lemaradt a HSZemből, hogy IMAPról van szó (gmail).

[ Szerkesztve ]

(#14069) B@ldrick válasza fatal` (#14058) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Ilyet én sem találtam, ezért beállítottam a Nézet > Megjelölés olvasottként > 1 mp után opciót.

Nálatok nincs olyan, hogy a kijelölés egy szövegbekezdés első soránál darabos lesz? (pl. sg cikkeinél 11.10 óta talán). Megadtam egy letöltési mappát de nem használja hanem az utolsó letöltési helyet dobja elém mindig.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#14070) fatal` válasza B@ldrick (#14069) üzenetére


fatal`
titán

"Ilyet én sem találtam, ezért beállítottam a Nézet > Megjelölés olvasottként > 1 mp után opciót."

Így még jobb, nem marad olvasatlan, ha bezárom a fület, vagy a programot, köszi. :)

"Nálatok nincs olyan, hogy a kijelölés egy szövegbekezdés első soránál darabos lesz? (pl. sg cikkeinél 11.10 óta talán)"

Én is csak sg-n találkoztam vele, előfordul. Legörgetsz aztán vissza és jó lesz. :)

"Megadtam egy letöltési mappát de nem használja hanem az utolsó letöltési helyet dobja elém mindig."

Azt hiszem az alapértelmezett mappát, akkor ajánlja fel, ha az előző letöltési mappa már nem létezik, illetve akkor, ha a fájltípusnál egyesével beállítod, hogy ne kérdezzen, csak mentsen egyből az xy helyre.

(#14071) AtHoS válasza B@ldrick (#14069) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tényleg van ilyen, csak nálam velemiért inaktív (szürke).

Közben néztem, hogy csak az Olvasatlan részben elérhetetlen, de pl. a Fogadott-ban már él

read-only mode on the forum

(#14072) B@ldrick válasza fatal` (#14070) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Én nemcsak ott: gamer365, pcdome
Aha, de ha ccleanerrel kipucoltatom az utolsó letöltési helyet akkor meg a dokumentumokat ajánlja fel, nem értem a logikáját.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#14073) fatal` válasza B@ldrick (#14072) üzenetére


fatal`
titán

Hm, megvan mire jó :D

Legalábbis én csak itt találkoztam vele: Ha levelezőben egy mellékleten nyomsz jobb klikk -> mentés a letöltési mappába, akkor abba a mappába teszi.

(#14074) cousin333 válasza B@ldrick (#14072) üzenetére


cousin333
addikt

Teljesen jó a logikája: ha megvannak az előzmények, akkor a legutóbbi mappát kínálja fel. Ha ezeket törlöd, akkor alapértelmezetten a Dokumentumok mappát ajánlja. Ez amúgy független a megadott mappától.

Letöltési mappát itt tudsz megadni:
Ctrl+F12, Haladó, Letöltések, Letöltések mappája

Namost, ahhoz, hogy automatikusan ide mentsen, jobb klikk a letöltési linken, majd Mentés a letöltések mappába. Ugyanezt el tudod játszani a levelezőben, vagy a link panelen is.

Egy másik lehetőség, hogy a Ctrl+F12, Haladó, Letöltések résznél kiterjesztésenként meg tudod mondani, mit tegyen az Opera. Az egyik opció, hogy automatikusan egy megadott mappába (ami nem feltétlenül azonos a fentebb megadottal!) mentse le a fájlt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#14075) cousin333 válasza AtHoS (#14067) üzenetére


cousin333
addikt

"Az olvasottnak jelöléshez kell nyomogatnom a K billentyűt."

A "k" mellett vagy helyett tudom ajánlani a "g"-t. Ez nem csak olvasottnak jelöli, hanem mindjárt a következő olvasatlanra ugrik. Persze az Olvasatlan "mappában" a kettő kb. ugyanazt csinálja, de ha egy szűrőn belül vegyesen vannak az olvasottak és olvasatlanok, akkor jól jöhet.

"We spared no expense"

(#14076) troland26


troland26
őstag

üdv

egy olyan kérdésem lenne , hogy miért szaggatnak Opera alatt a videók . konkrétan az a jelenség , hogy pl Youtube alatt az aktuális klipp olyan 15-20 mp-ként mintha kicsit ( fél mp-1 mp) megakadna . Ez a jelenség pl IE nem tapasztalható . A legfrissebb opera van fönn , de a korábbi verzióknál is tapasztalható volt a jelenség .

(#14077) Dictator^


Dictator^
veterán

Egyszer szarabb lesz az opera..

Néha ahol flashes beágyazás van, youtube stb, néha kiakad az egész, csak a flashszart tudom kezelni, szövegenet nem tudok beírni semmilyen boxba, kattingatni linkekre nem lehet, max ha kinyomom az oldalt.

Ötlet?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#14078) 용 Bob válasza F34R (#14062) üzenetére


용 Bob
senior tag

Itt frankón leirta penge a lehetosegeket. Én a Tamil féle közepes URL szurot hasznalaom+ az opera saját flash blokkolóját, igya ketto egyutt szepen kitakaritja az oldalakat.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14079) #41133696 válasza Penge_4 (#14036) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló , a problémám a következő, ezt én beálítottam elvileg működik is , de ha a fülsávot balra vagy jobbra helyezem akkor :

így jelenik meg sajnos :(

Mitől lehet ?

(#14080) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

a címsorról eltűnt a legördülő előzmények menü, lehet már mióta befrissített 11.50-re, de csak most vettem észre, ezt nem lehet valahogy visszakapcsolni?

(#14081) AtHoS válasza audi100td (#14080) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Valahogy így lehet visszacsalni: [link]

GoodSpeed

Nálam rendesen pakolja oldalra is, ha átállítom. Úgy néz ki a linkelt képeden, hogy nem is oldalra van elhelyezve a fülsávod, hanem felülre, bár nálam (gondolom a skin eltérés miatt) szépen elkülönülnek a fülek és nem "egy síkban" vannak

read-only mode on the forum

(#14082) audi100td válasza AtHoS (#14081) üzenetére


audi100td
nagyúr

köszi

(#14083) 5diez


5diez
csendes tag

Sziasztok

Meloban Portable operát használok és mióta 11.50 van az eddigi proxyval és kivételekkel nem mennek a dolgok. a rendszergazda azt mondta tegyek mindent automatikusra de itt a bajom mert az operában nincs olyan beállítás a proxy szerver menüben hogy proxy beállítások automatikus észlelése mint pl a firefosban. Hogy tudom ezt beállítani??

(#14084) fatal` válasza 5diez (#14083) üzenetére


fatal`
titán

CTRL+F12 -> Haladó -> Hálózat -> Proxy kiszolgálók -> Tedd automatikusra és hagyd üresen a mezőt.

Elvileg ez ugyanaz. De akkor is kéne működnie, ha kézire teszed és minden mező üres, nekem így van alapból és nincs itthon proxy.

(#14085) #41133696 válasza AtHoS (#14081) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig bal oldalt van.

Olyan mintha ki lenne csúszva a teljes képernyőről . Csak ezen a fiókon csinálja .

(#14086) AtHoS válasza #41133696 (#14085) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor felül neked a személyes sávot látni?
Az egész Opera ablak bal része ki van csúszva, mert ugye a navigáló gomb is le van vágva

Érdekes ez így :F

read-only mode on the forum

(#14087) #41133696 válasza AtHoS (#14086) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen. Resetelni kellene a profilt, de egy 2006 -os cikket találtam róla az Opera oldalán, nem tudom mennyire releváns .

(#14088) AtHoS válasza #41133696 (#14087) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igazából csak a profilmappában lévő operaprefs.ini fájlt kellene törölnöd. Előtte azért tedd biztonságos helyre, hátha szükség lehet még rá

Szerk.
Megérne egy misét, ha levennéd teljes képernyőről és utána újra visszatennéd. Hátha megjavul

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#14089) 5diez válasza fatal` (#14084) üzenetére


5diez
csendes tag

ha kézin van minden mező üres akkor nem megy, ha automatikuson van és nem irok semmit az urlhez akkor nem jegyzi meg a beállítást, nagy szégyen lenne ha vissza kéne állnom egy régebbi verzióra mert ott asszem még volt automata felismerés..

(#14090) #41133696 válasza AtHoS (#14088) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én csak egy ilyet találtam :F Hol kell keresnem?

Szerk : így is ilyen meg ha vissza kapcsolom nagy képernyőre akkor is :)

[ Szerkesztve ]

(#14091) AtHoS válasza #41133696 (#14090) üzenetére


AtHoS
nagyúr

opera:about a címsorba és az Beállítások sorban látod hol az operaprefs.ini fájl

read-only mode on the forum

(#14092) #41133696 válasza AtHoS (#14091) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, úgy néz ki megoldódott :R

(#14093) AtHoS válasza #41133696 (#14092) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örülök, hogy örülsz :DDD

Azért kíváncsi lennék az ini melyik sora okoz ilyet :F

read-only mode on the forum

(#14094) #41133696 válasza AtHoS (#14093) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még megvan az eredeti elmentettem, ha kell felrakom valahová, személyes adatot nem tartalmaz úgy látom :)

(#14095) troland26


troland26
őstag

[link] ötlet ?

(#14096) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok , tud olyat az opera akár userjs-el is hogy formázott szöveget egy az egybem átlehet másolni ? vbulletinon firefoxal meg lehet

(#14097) Nova96


Nova96
őstag

Üdv,az átlátszó témák csak win 7 működik vagy én vagyok béna? :DDD

(#14098) fatal` válasza Nova96 (#14097) üzenetére


fatal`
titán

Aerot használnak így win7/vista only, de a legtöbb témánál ez oda is van írva.

(#14100) Ndruu válasza troland26 (#14095) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Véletlenül nem csak akkor csinálja, ha áthúzod a kurzort a videó felett? Olyankor aktiválni kell a flash tartalmat, azaz egyet rá kell kattintani a videóra.

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.