Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) alratar


alratar
addikt

1

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14652) alratar


alratar
addikt

Az itt található scripteket, miként telepíthetném?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14653) fatal` válasza alratar (#14652) üzenetére


fatal`
titán

Csinálsz egy könyvtárat oda berakod, majd CTRL+F12 -> Haladó -> Tartalom -> Javascript beállítások -> Felhasználói javascript mappánál betallózod a könyvtárat és újraindítod az Operát.

(#14654) alratar válasza fatal` (#14653) üzenetére


alratar
addikt

Köszi.
Működik. :R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14655) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet rossz helyen teszem fel a kérdést, de sebaj.
Anno nvidia drájverében volt olyan opció hogy ha bekapcsoltad mindig az aktuális ablak alatt volt a görgő használható. Most catalystom van, de semmi ilyen irányú opció nincs ebben.
Tudtok erre valamit?

(#14656) Namelesske válasza bobalazs (#14655) üzenetére


Namelesske
addikt

Megjött a kedvem keresgetni, a kérdéseddel kapcsolatban és találtam pár ígéretes dolgot. Kipróbálni nem tudtam, mert most hoztam rendbe a Windowsomat, nem szeretném tönkre tenni, meg elég finnyás a tacsped driverem az ilyen dolgokra.

Always Wheel

WizMouse

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14657) bobalazs válasza Namelesske (#14656) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Közben találtam egyet ami bejött. x-mouse button control progi settingsjébe szintén megvan az aktív ablak alatti scrollozás. Azért köszi.

(#14658) joc-cod


joc-cod
tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni. Olyan problémám lenne, hogy a függőleges görgetősávot szeretném át tenni bal oldalra, jobb oldalról. Ez lehetséges?
Keresgéltem utána, de semmi használhatót nem találtam. Mindenhol csak a vízszintes görgetősávról volt szó..
Előre is köszi.

(#14659) kalasz


kalasz
tag

Üdv mindenkinek!
Frissítettem a 11.51/1087-es Operára és azóta minden újra indítás után külön kell frissítenem az állandóan nyitva levő füleket. Az operaprefs.ini már töröltem és újra létre hoztam de nem változik semmi, ha lenne valami ötletetek a megoldásra, az jó lenne.
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#14660) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a könyvjelzősávval/könyvjelzökkel kapcsolatban.
Az elmentett könyvjelzők ikonjai helyett miért csillagok jelennek meg? Hogy lehet a csillagok helyére a normális ikonokat kicserélni?

[ Szerkesztve ]

(#14661) Dluinet válasza Rotor82 (#14660) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kattintsd végig őket :)

Szerk: normális ikonok:favikonok (favicon)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14662) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meg van hibbanva az opera, youtube feltöltés se működik.
Chrome-ba egyből beadta nem szarakodik.
Semmi kedvem 10 percig szarakodni evvel, meg supportra írni, megvan a véleményem.

(#14663) deter


deter
aktív tag

Miután Google volt kedves megváltoztatni a szolgáltatásainak (gmail stb) a bejelentkezési (URL) címeit, nem tudok "varázspálca" segítségével belépni. És sajnos a kódokat nem tudom. Erre valami megoldás? Egyébként fogadni mernék, hogy más böngészőt nem érint a probléma, csak "véletlen" az Operát... Mivel már korábban volt lehetőség az új nyitóoldal megjelenítésére, direkt előre leteszteltem, hogy vajh működni fog-e a jelszókezelővel, vagy álljak kiírogatni a kódjaimat, persze akkor működött, élesben nem...

(#14664) Dluinet válasza deter (#14663) üzenetére


Dluinet
nagyúr

WebBrowserPassView

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14665) fatal` válasza deter (#14663) üzenetére


fatal`
titán

Én simán be tudok lépni a kulccsal. Legalábbis tegnap még be tudtam. :)

(#14666) deter válasza Dluinet (#14664) üzenetére


deter
aktív tag

Ilyen kétes alkalmazást nem futtatok.

[link]

hunfatal:

Sajnos én nem mivel, ahogy írtam megváltozott az oldal címe, ahol korábban működött.
Az is egy megoldás volna, ha valahogy áttudnám szerkeszteni, hogy jelenlegi oldalt adom hozzá. Régebben volt erre lehetőség Operában. Talán keresek egy ilyen portable változatot, ahol ez a funkció még megvolt, átmásolom a wand fájlt, átszerkesztem majd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#14667) brd válasza deter (#14666) üzenetére


brd
nagyúr

Azt nyugodtan futtasd, az a cég szinte csak hiánypótló alkalmazásokat készít, és vírus/spyware egyikben sem volt még.

The only real valuable thing is intuition.

(#14668) harley


harley
senior tag

üdv

miért van az, hogy ha egy pdf fájl-t akar megnyitni az opera, akkor azt nem tudja és leáll az opera, bezáródik.. :U

a másik, hogy a könyvjelzőknél vagy 4-5 újabb könyvjelző ablak nyílik meg, mire elérem a könyvjelzőket..

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#14669) Dluinet válasza deter (#14666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Ilyen kétes alkalmazást nem futtatok."

Ha a Kaspersky, Avast, AntiVir (Avira), F-Prot, GData, Microsoft biztonságosnak jelöli, akkor nem lehet, hogy a többi a heurisztikus vizsgálatukra adnak fals pozitív eredményt?

A kérdés koltói, nem kell rá válaszolni.
Megvitatni itt lehet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14670) deter válasza Dluinet (#14669) üzenetére


deter
aktív tag

De itt kell válaszolni, mivel a hozzászólásod más számára félrevezető lehet.

A virustotal, vagy bármilyen más antivírus vizsgálati eredménye, nem azt jelzi, ha nem talált semmi károsat, hogy adott állomány biztonságos volna, csupán azt, hogy az adott adatbázis alapján fenyegetés nem állapítható meg. Még egyszer ilyen téves elképzeléseket ne terjessz, hogy ha az általad felsorolt szoftverek nem találnak kártevőt, de mondjuk másik 30 vagy akár 1(!) igen, akkor utóbbiakat figyelmen kívül kell hagyni. És fájl biztonságos...

Persze jelen esetben előfordulhat, hogy azért jeleznek mert "hacking tool"-nak minősítik, és nem tényleges kártevő. .

[ Szerkesztve ]

(#14671) fatal` válasza deter (#14670) üzenetére


fatal`
titán

Nyílván kétes eredetűnek fogja jelölni mikor böngészők jelszótároló fájljait töri fel, nem gondolod?

(#14672) feket663


feket663
tag

A levelezővel kapcsolatban lenne kérdésem: beállítottam a gmail fiókomat, működik is jól, szépen jönnek az üzenetek, de ha egy adott fórumról kapok értesítést, akkor megjelenik a levelek között ugyan, de nem jelez az üzenetjelző hang. Próbáltam már a gmail beállításoknál beállítani a beszélgetési nézetet kikapcsolni, ekkor ott már minden üzenet külön-külön jelenik meg, de a levező továbbra sem jelzi, ha egy ilyen üzenet jön. Ugyanez érvényes, ha egy adott feladótól ugyanazon témában jön több üzenet. Mit lehetne tenni, hogy minden üzenetnél jelezzen? Köszönöm a segítséget!

(#14673) Dluinet válasza deter (#14670) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ürülök, hogy így állsz hozzá.
Ez lenne minden felhasználónál a helyes lépés, sőt én is ezt szoktam javasolni.
A felvetésed, hogy az alkalmazás gyanús, teljes mértékben igaz.
Inkább legyünk óvatosak, és figyeljünk oda mit csinálunk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14674) bobalazs válasza feket663 (#14672) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

meg kell jelölni hogy nem spam.

(#14675) F34R


F34R
nagyúr

a letöltés ikont le lehet valahogy az állapotsávba tenni ? csak azt a gombot nem találom sehol :S.

[ Szerkesztve ]

(#14676) deter válasza F34R (#14675) üzenetére


deter
aktív tag

Próbáltál már egyedi "gombokat" letölteni? Például: [link] vagy [link]. Állapotsávra is lehet őket helyezni.

(#14677) dqdb válasza deter (#14670) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Fordíts magadnak egyet, ha ennyire félsz a NirSofttól :U

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14678) Rotor82 válasza Dluinet (#14661) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Hiába kattingatom végig őket, csak kék meg piros csillagok vannak a könyvjelzőknél.. :W
Lehet valami köze esetleg ahoz, hogy külföldről vagyok mobilnettel?

(#14679) Dluinet válasza Rotor82 (#14678) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem csak azoknál van csillag, amelyeknél favicon sincs az oldalon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14680) Rotor82 válasza Dluinet (#14679) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Közben rájöttem. A turbo kavart be... Kikapcsoltam és tádá! :)
Köszi azért az eddigieket! :R

(#14681) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy tudom a "home" ikont a címmező mellett megmutattatni?

(#14682) Dluinet válasza bobalazs (#14681) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb klikk a címsorra > testreszabás> megjelenés >gombok>böngésző> kiválasztod és ráhúzod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14683) alratar


alratar
addikt

Az mitől van, hogy amikor megnyítok egy linket, ami új fülön nyílik meg, nem lesz azonnal aktív?
Rohadt zavaró, ugyanis, ha nem figyelek vagy százszor megnyitom, mire észreveszem, hogy már ott van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14684) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Újonnan akadozik az egész opera, ha FACEBOOK megvan nyitva. Maga a fb sima scrollozás teljesen 0, illetve kiüti a többi oldalt is. Ezt úgy értem, hogy például: most hogy írom a szöveget PH-n, ha megvan nyitva FB, akkor akadozik az írás, amint bezárom a FB fület minden OK :F :F

Erre valaki tud valami okosságot?
Már vírusra is gondoltam, de NOD és Malwarebytes-el átnéztem az egész gépet, de semmi.

Valamint kb. azóta tapasztalom ezt a jelenséget, mióta bejött a FB új chat felülete.

ui.: most vettem észre ráadásul, hogy a processzor hűtő is pörög, mint állat, ha FB nyitva van, szóval erőlködik az egész gép. Nagyon gáz :W :W

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14685) Ndruu válasza alratar (#14683) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha középső klikkel nyitod meg a linket, akkor Eszközök - Beállítások (Ctrl+F12) - Haladó - Billentyűparancsok - Középső kattintás beállítása - "Megnyitás új fülön"-re állítsd.

Harrrr!!!!

(#14686) Tippcsi10 válasza alratar (#14683) üzenetére


Tippcsi10
tag

Szia!

Nézd meg hogy az eszközök/gyorsbeállítások-nál a "felugró alakok megnyitása a háttérben" van-e kiválasztva,ha igen akkor rakd át a "nem kívánt felugro ablakok tiltása"-ra és jo lesz.

(#14687) Spet


Spet
addikt

Üdv mindenkinek,

Már régóta olyan problémával küzd az operám hogy egyes képeket nem tölt be teljesen, és hiába frissítem az adott lapot ugyanaddig tölti csak be. Ezt hogyan tudnám orvosolni? (opera turbo ki van kapcsolva).
Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14688) alratar válasza Tippcsi10 (#14686) üzenetére


alratar
addikt

Löszi, így tényleg jó lett. :R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14689) karldergroße válasza 용 Bob (#14684) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ne fészbúkolj, árt az egészségnek.

(#14690) 용 Bob válasza karldergroße (#14689) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ejjh, hát ez hasznos hsz volt! Dankesőn :R

Problem megoldva, bug volt, de nem osztom meg :o

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14691) alratar válasza 용 Bob (#14684) üzenetére


alratar
addikt

A megoldás: ha más oldalt nézel, zárd be a facebookot. :D
(Bocs, ezt muszáj volt.)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14692) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Operához van olyan kiterjesztés, ami minden oldalhoz különböző nagyításokat ment el?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14693) Pete55555


Pete55555
addikt

Miért nem működik a jelszókezelő?

Működik, csak biztonsági okokból nem tölti ki a mezőket, hanem egy sárga keretet jelenít meg a kitöltendő mezők körül. Ilyenkor 4 különféle módon is be tudsz lépni.
Nyomj Ctrl+Enter-t.
Kattintsd a címsorban a kulcs gombra.
Gyors előre mozdulatparanccsal.
FlipForward mozdulatparanccsal.

Köszöntem az 1.hsz-nek :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#14694) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
tudja valaki, hogy az O hol tárolja a keresőmotorokat? az egyik verzióban (portable) benne van a eszközök/megjelenés/gombok/keresés alatta a "keresés az oldalon", a másikban nincs...(???)
próbáltam létrehozni, az eszközök/beállítások/keresők közt, de nem sikerült. gondoltam átmásolom egy régiből...

(tudom, hogy CTRL+F-el is elő lehet hívni, mégis szeretném inkább kitenni a címsor után közvetlenül kis ablakként)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14695) vv5204


vv5204
senior tag

Pár napja egyes oldalakon nagyon lassan tölt az Opera. Van erről
valami infó? 11.51-et használok.
Például: http://totalcar.hu/
http://www.idokep.hu/

(#14696) bobalazs válasza vv5204 (#14695) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam villánygyorsan bejön. 11.51-et használok én is.

(#14697) a_tesz


a_tesz
Korrektor

segítsetek légyszi, amióta a 11.50 kijött, nem normális a mouse gesture. sokszor jobb gomb nyomásra egyből feljön a menü, még mielőtt felengedném, és emiatt nem hajtja végre a parancsot. már próbálkoztam sok mindennel, állítgattam az opera:configban a gesture thresholdot, de sehogyan sem jó. van még valami beállítás, ami érintheti ezt a jobb gomb felugró dolgot? az egér gombját teszteltem, azzal nincs baj, nem érzékeli rosszul a felengedést, valamint másik egérrel is csinálja, de ezzel az egérrel a laptopomon meg ugyancsak nincs probléma. köszi az ötleteket előre is

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#14698) harley


harley
senior tag

üdv

miért van az, hogy ha egy pdf fájl-t akar megnyitni az opera, akkor azt nem tudja és leáll az opera, bezáródik..

a másik, hogy a könyvjelzőknél vagy 4-5 újabb könyvjelző ablak nyílik meg, mire elérem a könyvjelzőket.. :U :U :F :F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#14699) brd válasza Wolfskin (#14694) üzenetére


brd
nagyúr

Search.ini, keress rá az Opera könyvtáraiban (ha felhasználószintű beállításokkal használod az Operát, akkor a windowsos usered appdatájában lesz).

a_tesz: operaprefs.ini elmentése máshová, és úgy megnéz (ebben vannak az alapról elállított beállítások, és szegény Opera arra nincs felkészítve, hogy ezt bárki is megteszi)?

harley: Az Adobe PDF plugin gyöngélkedik valószínűleg (vagy az Operát nem szeresse), de ebben bővebbet nem tudok, mert én nem böngészőben olvasgatok PDF-et.

A másikat nem értem.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14700) Wolfskin válasza brd (#14699) üzenetére


Wolfskin
őstag

kösz, de portable operáról van szó, és sajna nem a serach.ini-teszi. a régi 11.1 -ben volt "keresés sz oldalon", így átettem abból a search.ini-t, de nem jelent meg a keresőmotor. amikor a 10.5-ből áttettem az opera.exe-t és opera.dat-ot a 11.0-be abból is eltűnt. de amikor a réit teetem az újba, abban nem jelent meg. elképzelésem sincs, hol lehet benne... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.