Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) LeslieG Jr. válasza borsodika (#7200) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Legjobban úgy tudnál hogy felteszel egy Debian-t először és úgy rakod rá az OMV-t. Ha csak az OMV van fent úgy lehet feltenni valamilyen desktop-ot de úgy már nagyon körülményes. Lehet de jobb ha Debian-ra teszel fel egy OMV-t. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#7202) borsodika válasza LeslieG Jr. (#7201) üzenetére


borsodika
őstag

Köszönöm a gyors választ. Málnapc-re OMV DD image lett feltelepítve.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#7203) vadkörte válasza borsodika (#7200) üzenetére


vadkörte
addikt

Server-re minek desktop GUI? :F Amúgy a NAS IP címén keresztül browser-ből tudod managel-ni.
Ha tudod mit csinálsz, a CLI (karakteres felület) csak eleinte szokatlan.

Üdv. V. Körte

(#7204) lovi27 válasza borsodika (#7200) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!

Az OMV esetén önmagában az apt-get install lxde nem elég. Valószínűleg te csak ennyit csináltál. Két dolog hiányozhat még.

A videó kártyád grafikus drivere. Ezt neked kell tudni, hogy megvan-e.. Nekem például AMD grafikus kártyám van. Ahhoz kellet megkeresnem, hogy az adott Debian verzióhoz hogyan kell AMD drivert feltelepíteni. Az OMV-hez alaphelyzetben erre nincs szükség.

Ha ez megvan, akkor kell még a linux x-window környezet. Ezt már egyszerű telepíteni az apt-get install xorg vagy x-window-system paranccsal.

Ennyivel el kell, hogy induljon. Esetleg a teljes környezethez pl. font, ikonkészlet, stb. még hiányozhat, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#7205) szpeti40


szpeti40
addikt

ssd-hez kell a flashmemory plugin?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7206) lovi27 válasza szpeti40 (#7205) üzenetére


lovi27
addikt

Igen. Ott is hasznos, ha nem írja feleslegesen.

(#7207) szpeti40 válasza lovi27 (#7206) üzenetére


szpeti40
addikt

Kiszedi a naplózást, vagy mit csinál ez a plugin, hogy kevesebb legyen az írás?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7208) borsodika


borsodika
őstag

Wlan0-át hogyan tudom életrekelteni? :U Egész nap ezzel szívok és még a jelen pillanatban sem megy. Alany egy Raspberry pi 3 b +.
apt-get update && apt-get install firmware-brcm80211 megvolt.
nmtui / Activate a Connection szép hibaüzenetet kapok ami nekem nem mond semmit. :(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#7209) lovi27 válasza szpeti40 (#7207) üzenetére


lovi27
addikt

Lehet szanál is, meg úgy tudom a memóriában gyűjti és pl. leállításkor egyszerre írja ki.

(#7208) borsodika

Raspberry Pi fórum?

[ Szerkesztve ]

(#7210) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Nyaralóban van egy androidos média lejátszóm.
Hogyan tudnék róla a legegyszerűbben az otthoni nason lévő tartalmakat, filmeket megjeleníteni?

http://totesz.myminicity.com/

(#7211) doberman válasza Kronk (#7210) üzenetére


doberman
senior tag

Kodi és vpn kapcsolat. szerintem. :K

8lnu

(#7212) Kronk válasza doberman (#7211) üzenetére


Kronk
őstag

Vpn nélkül szeretném megoldani ha van rá mód

http://totesz.myminicity.com/

(#7213) Pelican válasza Kronk (#7210) üzenetére


Pelican
őstag

Plex?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7214) Patice válasza Kronk (#7212) üzenetére


Patice
nagyúr

WebDAV?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7215) szpeti40 válasza Patice (#7214) üzenetére


szpeti40
addikt

A webdav is olyasmi mint az ftp?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7216) Kronk


Kronk
őstag

Melyik hogy működik, mi kell hozzá lejátszó oldalon?

http://totesz.myminicity.com/

(#7217) szpeti40 válasza Kronk (#7216) üzenetére


szpeti40
addikt

A plexet használom, oda elég egy google chrome is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7218) lovi27


lovi27
addikt

Megjött a W10 tavaszi nagy frissítése. Sajnos, az SMB1 vonalon nem történt lényegi változás. Továbbra sem működik rendesen a hálózati keresés, ha az SMB1 minden opcióját tiltjuk. Viszont a 3 almenüből már csak kettő maradt. Lehet (nem ellenőriztem), már vissza sem lehet teljesen engedélyzeni az SMB1 protokollt. Viszont, ahogy már megbeszéltük, ha az SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél opciót engedélyezzük rendesen működik a keresés.

(#7219) Pelican válasza lovi27 (#7218) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam nincs engedélyezve egyik sem és működik a keresés.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7220) lovi27 válasza Pelican (#7219) üzenetére


lovi27
addikt

Nem írtam, hogy nem működik... ;]
Múltkor már lefutottuk a köröket és akkor kiderült a keresés alatt nem mindenki ugyanazt az állapotot érti.

(#7221) Pelican válasza lovi27 (#7220) üzenetére


Pelican
őstag

Azt értem rajta, hogy a windowsban a Networkben névvel megjelenik az OMV szerver és abban látszanak az SMB megosztások. Ez megy SMB 1.0 bekapcsolás nélkül is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7222) Oldman2 válasza Pelican (#7221) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehet hogy nálad megjelennek, de mit mást csináljon az, akinél nem és a fentiek szerint bekapcsolt SMB1 állásban meg megjelennek?

(#7223) Pelican válasza Oldman2 (#7222) üzenetére


Pelican
őstag

Windows 10 home?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7224) Oldman2 válasza Pelican (#7223) üzenetére


Oldman2
veterán

Kiadás: Windows 10 Pro
Verzió: 1709
Build: 16299.371

Egy most manuálisan elindított frissítés jelzi a 1803 érkeztét...

[ Szerkesztve ]

(#7225) Patice válasza szpeti40 (#7215) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez az írás talán segít a megismerésében. Ezt az OMV is tudja, csak kell hozzá egy DDNS szolgáltatás...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7226) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

valaki használ docker alatt transmissiont?

másik TM-ből húztam be a resume file-okat, és 4 torrentet sosem tölt újra a container újraindításakor.
pedig ott van a resume file, az adat is. minden mást megtalál és seedel is.

mi lehet a gáz? valami a jogokkal nem okés?

(#7227) szpeti40 válasza Patice (#7225) üzenetére


szpeti40
addikt

Uhh, köszi mostmár értem :R
DDNS az van :)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7228) vadkörte


vadkörte
addikt

Nem tudom mi okozhatja és remélem csak egyedi a jelenség és remélem más nem találkozott vele.
Az utóbbi időben vettem észre, hogy ha alvó módba teszem a NAS-t, akkor ébresztés után nem érhető el.
A gép megy, de se hálózatból, de SSH-n nem érhető el, restart után minden OK.
(DELL OptiPlex160 + OMV v4.0)

Üdv. V. Körte

(#7229) Pelican válasza Oldman2 (#7224) üzenetére


Pelican
őstag

Az enyém is ugyanez.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7230) nemurea válasza vadkörte (#7228) üzenetére


nemurea
aktív tag

Így első blikkre úgy hangzik, mintha a hálókártyát nem ébresztené fel a gép. Ha van rajta grafikus környezet és monitorra lehet kötni, akkor érdemes azzal kipróbálni: belogolsz, elküldöd alvóba, felébreszted, ránézel a kapcsolatra - meg a logokra... Aztán hogy mit lehet vele csinálni, arra nincs tippem... :F De talán tovább lehet nyomozni.

(#7231) Oldman2 válasza Pelican (#7229) üzenetére


Oldman2
veterán

A probléma tekintetében ez engem nem vigasztal.

Közben a rendszer 1803 / 17134.1 -re frissült.

[ Szerkesztve ]

(#7232) vadkörte válasza nemurea (#7230) üzenetére


vadkörte
addikt

A poén, hogy eddig jó volt. GUI nincs, de monitorra köthető. WOL engedélyezve van a BIOS-ban. Max nem altatom, hanem minden alkalommal start/stop lesz :\

Üdv. V. Körte

(#7233) nemurea válasza vadkörte (#7232) üzenetére


nemurea
aktív tag

Parancssorból is ellenőrizhető az ethernet adapter állapota, illetve ki lehet próbálni, hogy csatlakozik-e a hálózathoz - bár ha a routerben nem látszik, akkor ez egyértelmű.

Nekem régebben egy másik típusú (Atom) alaplapnál a BIOS kavart be, igen, ott a WOL környékén, de az ennél kacifántosabb volt, szépen kezdett lassulni, majd teljesen leállt a forgalom, de úgy, hogy pingelhető maradt az eszköz. Ha eddig működött, akkor értelemszerűen nem itt van a probléma, de egy frissítés még okozhatott ilyen anomáliákat.

(#7234) vadkörte válasza nemurea (#7233) üzenetére


vadkörte
addikt

Semmiféle eszköz nem látja ilyenkor.
Se PC, se telefon (OMV app), és a router-ben sem látható. Mondjuk nemrég volt frissítés... :|
Legközelebb kötök rá egy monitort és megkukkantom mit csinál.

Üdv. V. Körte

(#7235) lovi27 válasza Patice (#7225) üzenetére


lovi27
addikt

A WebDAV nem média tartalom megosztására való, nem? Én nem olvasok ki ilyet belőle.

Más.
Ha az OMV-vel kapcsolatban beszélgetünk nem kell OFF-ba tenni.

(#7231) Oldman2

Nekem is Pro van a legújabbra frissítve és ugyanez a helyzet (nem megy). Amúgy, azóta megnéztem és még mindig lehet engedélyezni az SMB1 protokollt. Ha annyira veszélyes lenne semeddig sem tartana a Microsoftnak kiirtani a W10-ból. De most sem tette meg.

[ Szerkesztve ]

(#7236) doberman válasza vadkörte (#7234) üzenetére


doberman
senior tag

mikor éppen rájön a bolondéria egy Wireshark-al egy pc-ről körbe kellene "tapogatni"....

8lnu

(#7237) vadkörte válasza doberman (#7236) üzenetére


vadkörte
addikt

Erről mesélhetnél

Üdv. V. Körte

(#7238) Patice válasza lovi27 (#7235) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem kimondottan média tartalom megosztásra találták ki, de ugyan úgy HTTP(S) alapon működik, mint egy csomó más "streaming" szolgáltatás.

Kodi tudja kezelni, így egy távoli klienssel is el lehet érni az adattárat otthon, megfelelő beállításokkal. Innentől kezdve már csak az internet elérési sebességek lehetnek csak korlátozóak. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7239) lovi27 válasza Patice (#7238) üzenetére


lovi27
addikt

Ráhúzható, de más előnyt nem jelent. Ja, de! A Kodi kezeli... ;]

(#7228) vadkörte

"remélem csak egyedi a jelenség és remélem más nem találkozott vele"
Akkor kár ráfordítani több időt, inkább telepítsd újra. Azért a biztonság kedvéért csinálj system partíció mentést a Clonezilla-val (OMV-Extrák / Kernel), így szükség esetén gyorsan vissza teheted a hibás rendszert.

(#7240) Patice válasza lovi27 (#7239) üzenetére


Patice
nagyúr

A kérdésre megoldást ad. Ez a lényeg. :)) És a VPN kizáródott. Más megoldást nem nagyon tudok Plex nélkül.

Lehet én is kipróbálom két hét múlva, hogy hogy működik 250 km távolságból. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7241) doberman válasza vadkörte (#7237) üzenetére


doberman
senior tag

nem vagyok vérprofi, de amit láttam és használtam az meggyőzött. konkrétan ez egy csomagelemzőnek is nevezhető progi. pc x86-ra fejlesztik win, linux alá. pl nemrégen egy hibás hálókártyát sikerült megtalálnom egy 200+ -os hálózatban, folyamatosan broadcast csomagokat küldött.. de elég jól vizsgálható a cisco motyók nyűgjei is (több vpn csatorna)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#7242) lovi27 válasza Patice (#7240) üzenetére


lovi27
addikt

A konkrét esetben nem tudod, nem kaptál rá választ. :N
Amúgy sem amiatt hoztam szóba és a kérdés sem az volt működik-e. :( Ezért felesleges utaznod, elég ha megérted a kérdést... :D

(#7243) George8732


George8732
csendes tag

Szeretnélek titeket is megkérdezni. Ha a NAS om ba van egy merevlemez és szeretnék RAID 1 et (tükrözés) a nagyobb biztonság miatt akkor csak ugyan olyan merevlemezt szabad bele vennem? A méretnek egyeznie kell azt tudom, de gondolok itt a fordulatszámra cache re.
Jelenleg ez van benne, eddig meg vagyok elégedve vele.
[3TB Seagate 3.5" Barracuda 7200rpm 64MB SATAIII winchester]
De gondolkozom egy más fajta 3TB os merevlemezen is ami kifejezetten NAS ba való.
Szerintetek?

RAID1 hez amúgy kettő teljesen üres merevlemez kell vagy nem probléma neki ha az egyiken már van adat?

[ Szerkesztve ]

(#7244) George8732


George8732
csendes tag

Felmerült még egy kérdés közben bennem, mert közben itt olvasgatok a RAID okról.
Olyat lehet csinálni OMV ben ha veszek bele egy másik merevlemezt akkor azt úgy bekötni hogy igazából ott van csak kikapcsolt állapotban és bizonyos időközönként bekapcsolja magát, leszinkronizálja a kijelölt mappákat és ha végzett utána kikapcsol. Van erre valami program?

(#7245) Patice válasza lovi27 (#7242) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezért akarom kipróbálni, hogy tudjam a javaslatomra a választ. Nem csak ezért fogok a családommal elutazni, csak ha már a gyerekek mesét akarnak, akkor nem akarok vesződni külső HDD-vel, persze lesz nálam, csak kíváncsiságból kipróbálnám élőben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7246) Chris Kiki válasza George8732 (#7243) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nem csak a típusnak nem kell megegyeznie, de még a méretnek sem. Legfeljebb tárhelyet vesztesz a nagyobbik hdd kárára. Nas-ba érdemes nasok-ba ajánlott hdd tenni. Jobban bírják a 7/24 üzemet, kevésbé melegszenek, kevésbé zajosak. Otthoni környezetben a Gigabit ethernet korlátai miatt amúgy sem származna semmi előnyöd a gyorsabb hdd-ből, meg lássuk be amúgy sincs sok jelentősége, hogy 80-100 MB/sec felett tudjál másolni. Nem probléma ha a hdd-n már van adat, neked lesz probléma, hogy a raid tömbbe szervezés során az el fog veszni.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#7247) Chris Kiki válasza George8732 (#7244) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Kevered a fogalmakat. Raid-ben nem lehet "mappánként szinkronizálni". Ott folyton megy minden meghajtó, és az adatok állandóan valós időben "szinkronizálódnak"

De van az OMV-ben olyan lehetőség, hogy bizonyos mappák/hdd-k adott időben egy addig kikapcsolt állapotban lévő hdd-re szinkronizálódjanak.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#7248) lovi27 válasza George8732 (#7244) üzenetére


lovi27
addikt

Ezen már én is gondolkodtam. A biztonságinak elég csak akkor működnie, amikor változás, azaz írás történik az elsődleges HDD-re. Ha napokig vagy akár hetekig nem történik, akkor addig fel sem kell ébrednie. Írásnál viszont azonnal vezesse át a változást. Igazából csak annyi kéne, hogy amíg nem történik írás a spin-up amikor szükséges mindig csak az elsődleges HDD-t aktiválja.

(#7249) Chris Kiki válasza lovi27 (#7248) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Most gondolj bele, mondjuk egy 6 hdd-s Raid5 tömbbnél olvasás történik. Mindegyik meghajtónak mennie kell, hiszen ki tudja, hogy fizikailag az olvasandó adatok melyik hdd-n vagy hdd-ken helyezkednek el. Meg szerintem minden olvasás együtt jár írással is (metaadatok). Szóval lehetetlen pihentetni egy raid tömb egyik külön meghajtóját. Nálam az egyész tömb pihen olyankor, és együtt ébrednek.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#7250) nemurea válasza Chris Kiki (#7249) üzenetére


nemurea
aktív tag

Szerintem Lovi is és George is az ilyen 'eseti' backup-ra kerestek megoldást, nem feltétlen a RAID felépítményen belül természetesen. Ez a backup meghajtó ott csücsülne az egyik SATA portra kötve, saját fájlrendszerrel, és akkor aktivizálná magát, amikor az éles meghajtó(ko)n írás történne. Az éles lehet RAID is, de ez már tényleg kimeríti a metabiztonság fogalmát :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.