Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Charx


Charx
senior tag

Most a flexgettel szórakozok, ami működik is, csak nem birom automatizálni. A --cron parancsal próbálom, de shogy se akar összejönni. Mi lehet a gond? Ez van most a crontabban:
*/10 * * * * /usr/local/bin/flexget -c /root/home/.flexget/config.yml execute --cron >> /home/.flexget/lista.log
A -c paraméterrel próbálom megadni a config fájl helyét de nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#7352) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#7350) üzenetére


lovi27
addikt

Kösz, de láthatod nincs gond, itt mindenki keni-vágja... ;]
Ha már az s betűre hegyezted ki, legyen korrekt a történet! Azt is tegyük mellé, hogy minden válasz státusz oszlopában ott virított a zöld OK nyugtázás. Telepítésről van szó! Másik választásnak csak a q marad... :DDD

Egy kérdés. Így igazolja vissza a txt fájlban: https://192.168.187.129/nextcloud/index.php. Ennek ellenére csak http-vel indul. Akkor?

[ Szerkesztve ]

(#7353) ptesza


ptesza
senior tag

Nem szorosan kapcsolódik az OMV-hez, ezért előre is elnézést.
OMV rendszer alatt akarok fájlokat másolni, áthelyezni egy másik távoli mappába. A WinSCP edig jól szolgált, de most nem tudom beállítani ,hogy mindkét panel távoli legyen.
Előre is köszi az ötleteket.

(#7354) Pelican válasza ptesza (#7353) üzenetére


Pelican
őstag

Én mc-t használok.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7355) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#7352) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Azzal sosincs baj ha mindenki keni vágja. ;] Akkor van gond ha csak vágja és nem keni. :P

Úgy döntöttem ezzel kapcsolatban hogy ha nem kell feltétlenül módosítani a beállításokat csak azt a kettőt (email és adminisztrátori név) akkor azokat ki is veszem a francba. Ezt a kettőt lehet majd módosítani és kész. Ezt a kettő adatot bekérem azt csókolom. Nem kell ezt túlbonyolítani. Így is tegnap a kódot megritkítottam mert sok felesleges sor volt benne de ez már más tészta. :K

"Egy kérdés. Így igazolja vissza a txt fájlban: https://192.168.187.129/nextcloud/index.php. Ennek ellenére csak http-vel indul."

Ezt megnézem. Alapjáraton természetesen http-nek kell lenni. https majd akkor ha van SSL telepítve hozzá. De azt külön kell telepíteni és beállítani.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#7356) iff


iff
senior tag

..........""..........

(#7357) LeslieG Jr. válasza iff (#7356) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Várható volt hogy a stabil 4 után bejelentik, hogy az OMV3 nyugdíjba lép. :DDD

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#7358) Nagymelák válasza LeslieG Jr. (#7350) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ennek a telepítését valaki szájbarágósan letudja írni,előrébb találtam egy leírást,de nem nagyon tudtam felfogni (mondjuk ez az én hibám)

Köszönöm

(#7359) LeslieG Jr. válasza Nagymelák (#7358) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

A lényeg. Először töltsd le. Csomagold ki egy tetszőleges könyvtárba még a Windows alatt. Amint ez megvan a NAS-ra másold át szépen az egész könyvtárat a root könyvtárba a WinSCP programmal(ezzel a legegyszerűbb) például install könyvtárba. SSH-val rácsatlakozol szépen.

Amint ez megvan belépsz az install könyvtárba. Nyitsz egy terminál ablakot és valami ilyesmit kell hogy láss:

root@xyz:~#

ide beirod hogy: cd install

ez fog megjelenni:

root@xyz:~/install#

írd be a következőket:

root@xyz:~/install# chmod +x setup.sh # ezzel futási jogot adsz a setup.sh fájlnak

indítani meg így tudod:

root@xyz:~/install# ./setup.sh # a setup.sh indítása

utána már egyértelmű lesz. Ki kell választanod hogy mit akarsz feltelepíteni. Érdemes a LAMP szerverrel kezdeni mert az kell a Nextcloud-hoz is.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#7360) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#7355) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem kár volt az e-mail címet kötelezővé tenni. Nélkülözhetetlen a telepítéshez? Nem hiszem. Jó volt ahogy volt. Úgyis kamu címet fog megadni mindenki.

Tájékoztatásul a https címet próbaképpen választottam. Kulcs OMV által generálva, A 443 port szabaddá téve. A GUI-hoz is a https van használva. Így lett done successfully a telepítés.

Csak segítő szándékkal! Azt még át kéne gondolnod a piros színt jól használod-e. Ha egy folyamatot elindítasz és az sikeresen végrehajtódik, akkor az miért piros. Szerencsésebb a pirost arra használni amire belénk nevelik: tiltásra vagy hibára. Különben nem tisztelik, nem hozza a várt hatást.

[ Szerkesztve ]

(#7361) lovi27 válasza iff (#7356) üzenetére


lovi27
addikt

Ez akkor azt is jelenti több idejük lesz az aktuális kiadásokra. :DD
Amúgy meg ha valakinek egy régebbi kiadás hibátlanul működik és elégedett vele, nem fontos a legújabbra frissítenie. Ráér. Nyugodtan használhatja tovább.

(#7362) iff válasza lovi27 (#7361) üzenetére


iff
senior tag

Még /pillanat a 3-on maradok, teljesen jól működik nálam. Észre sem veszem a "nast" ;] csak egy portalanításon eset át. Majd ha minden flottul megy a 4-en, (mint ami működik a 3-on) akkor talán váltok. :)

..........""..........

(#7363) ht42


ht42
senior tag

Valaki meg tudná nézni, hogy a 4-esben van-e AUFS a pool filerendszerek között?

(#7364) lovi27 válasza ht42 (#7363) üzenetére


lovi27
addikt

Mi az a pool fájlrendszer?

(#7365) ht42 válasza lovi27 (#7364) üzenetére


ht42
senior tag

Más néven union filerendszer. Amivel egyesíteni lehet vinyókat. Másik tipikus képviselője OMV-ben a MERGERFS. Én azt használom mert OMV2-ben az AUFS hibás. Viszont az AUFS kernel szintű, semmi sebességcsökkenést nem okoz. A MERGERFS viszont baromi lassú és processzorigényes, az írási sebességet nekem a harmadára csökkenti. Az egyetlen ok amiért áttérnék a 4-es OMV-re az lenne, hogy az új kernel is támogatja az AUFS-ot és kijavították a hülyeségeit (NFS-ben lerohadásokat okoz)

(#7366) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#7360) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát le tudom csupaszítani ha ez a kérés. :P Most éppen csináltam egy olyan verziót ami csak és kizárólag az e-mail címet és az adminisztrátori nevet kéri. Semmi mást nem lehet módosítani csak kijelzés értékként van jelen. Meg egy oldalon van minden nem 3 oldalon ahogy eddig volt. Most már nem "s" betűt kell nyomkodni hanem "c" mint continue és már települ is mivel egy oldalon van minden infó. :DD

"Tájékoztatásul a https címet próbaképpen választottam. Kulcs OMV által generálva, A 443 port szabaddá téve. A GUI-hoz is a https van használva. Így lett done successfully a telepítés."

Akkor legalább már ez is megvan. :R

"Csak segítő szándékkal! Azt még át kéne gondolnod a piros színt jól használod-e. Ha egy folyamatot elindítasz és az sikeresen végrehajtódik, akkor az miért piros. Szerencsésebb a pirost arra használni amire belénk nevelik: tiltásra vagy hibára. Különben nem tisztelik, nem hozza a várt hatást."

Rendben. Ezen is fogok változtatni. És jogos az észrevétel. :K

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#7367) lovi27 válasza ht42 (#7365) üzenetére


lovi27
addikt

Kösz. A ZFS-t olvasgatva valami már kezdett világosodni a pool-ról. Nálam a pool eddig a Liverpool volt. :D

Igen, van unionfilesystems plugin, verzió 4.0.1-1. Állapotáról nem tudok mondani semmit.

(#7368) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#7366) üzenetére


lovi27
addikt

Félreértesz. Nem vagyok híve a csupasz képernyőnek, még akkor se ha az üzenetek gyorsan pörögnek. Az felelősséggel jár. Korrekten kell lekezelni a hibákat. Különben csak az elkenésük történik. Hogy értsd mire gondolok, például ha nincs semmi üzenet, honnan lehetne tudni, hogy ütközik az apache2 port?

Azt a https dolgot csak elmagyaráztam, hogy megtaláld (megtaláljuk) az okot. Sajnos, így működik csak http-vel!

(#7369) Nagymelák válasza LeslieG Jr. (#7359) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Az a gondom,hogy mikor ki kellene választani hogy 1-3-ig melyiket szeretném telepíteni mindig megszakítja a kapcsolatot,fentre hiába írom be hogy az egyest szeretném nem éled fel a végrehajtás gomb.

(#7370) lovi27 válasza Nagymelák (#7369) üzenetére


lovi27
addikt

Nincs végrehajtás gomb. Mikor bejön a menü és kiírja, hogy milyen programok telepítéseit választhatod, először csak nyomd meg az 1-est és várj, míg a LAMP szerver települ. Majd újraindítod a setup.sh-t és a megfelelő gomb választásával ugyanígy tudod telepíteni a többit is.

(#7371) Nagymelák válasza lovi27 (#7370) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Újabb gond,az írja helytelen ioctl hívás az eszköznek,ez mi lehet és mi a megoldás. Nem csinál semmit hiába nyomkodom az egyest.

(#7372) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
a legújabb image-et szeretném Pi3b+-ra feltenni, de már többszöri próbálkozás után sem tudom kiválasztani a felismert winyót, mikor shared folders lehetőségnél szeretném (üres lista).
A phisical disks-nél látom.

Ha SMART menüre megyek, akkor ezt a hibát kapom:
Error #0:
exception 'OMV\ExecException' with message 'Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; smartctl -x '/dev/sda' -d sat 2>&1' with exit code '1': smartctl 6.4 2014-10-07 r4002 [armv7l-linux-4.14.34-v7+] (local build)
Copyright (C) 2002-14, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

/var/lib/smartmontools/drivedb/drivedb.h(86): Syntax error in preset option string' in /usr/share/php/openmediavault/system/storage/smartinformation.inc:161
Stack trace:
#0 /usr/share/php/openmediavault/system/storage/smartinformation.inc(193): OMV\System\Storage\SmartInformation->getData()
#1 /usr/share/php/openmediavault/system/storage/smartinformation.inc(376): OMV\System\Storage\SmartInformation->getAttributes()
#2 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/smart.inc(85): OMV\System\Storage\SmartInformation->getTemperature()
#3 [internal function]: OMVRpcServiceSmart->enumerateDevices(NULL, Array)
#4 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(124): call_user_func_array(Array, Array)
#5 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/smart.inc(164): OMV\Rpc\ServiceAbstract->callMethod('enumerateDevice...', NULL, Array)
#6 [internal function]: OMVRpcServiceSmart->getList(Array, Array)
#7 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(124): call_user_func_array(Array, Array)
#8 /usr/share/php/openmediavault/rpc/rpc.inc(86): OMV\Rpc\ServiceAbstract->callMethod('getList', Array, Array)
#9 /usr/sbin/omv-engined(536): OMV\Rpc\Rpc::call('Smart', 'getList', Array, Array, 1)
#10 {main}

A winyó az egyel előtti verziójú omv alatt 3pib-vel tökéletesen megy.

Mi lehet ez?

előre is köszi a válaszokat

(#7373) lovi27 válasza Nagymelák (#7371) üzenetére


lovi27
addikt

Sajnos, amikor összetett szkript fájlt használ valaki azzal a kockázattal számolnia kell, hogy vagy működik és akkor örülhet, vagy hiba van, de akkor csak a készítője tud segíteni. Ha nem kap tőle segítséget más megoldást kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#7374) Pelican válasza laracroft (#7372) üzenetére


Pelican
őstag

Fel van mountolva?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7375) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

valaki estetleg foglalkozott már flexget és finderss.it.cx konfigjával?

(#7376) Charx válasza eastsider (#7375) üzenetére


Charx
senior tag

Ja, én most pont azt csinálom. Ami azt illeti sikerült egy verziót készítenem, ami megy is! Majd összeszedem és megosztom. Neked mi a gond, elakad?

[ Szerkesztve ]

(#7377) eastsider válasza Charx (#7376) üzenetére


eastsider
nagyúr

igaziból még nem sikerült teljesen megértenem a flexget plugineket, ezért keresek egy jó példát.

a sima rss-el nincs gond, csak ezzel :)

(#7378) lovi27 válasza eastsider (#7377) üzenetére


lovi27
addikt

"nem sikerült teljesen megértenem a flexget plugineket"
Akkor segítek. :DD Van saját topikja: Bittorrent
Ezekkel is (flexget, finderss.it.cx) foglalkoznak ott. Vannak hozzáértők. Erről a fórumról is lesz ismerős. Nem kell mellébeszélni és ez a fórum sem lesz torrent beállításokkal offolva.

[ Szerkesztve ]

(#7379) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Ma reggelre eltűnt a webes felületem,a böngészőben amit lehetett töröltem,de semmi hogyan lehet elővarázsolni?

(#7380) laracroft válasza Pelican (#7374) üzenetére


laracroft
aktív tag

ehh... benéztem ;)
köszi

(#7381) laracroft


laracroft
aktív tag

Nem tudom nálatok mekkora a hálózati sebesség, de én azért váltottam 3b+-ra, mert vártam egy kisebb ugrást e tekintetben is.

Miután sikerült újra raknom az OMV-t ezen a harveren, elindítottam egy speedtest-et és szomorúan láttam, hogy a sebesség annyi mint a régi 3b alaplapon.
Gigabites eszközeim vannak, tehát nem ott volt a gyenge keresztmetszet.
Kicsit keresgéltem a témával kapcsolatban és ezen fórumbejegyzés által leírtakat végrehajtva ezek az erredményeim születtek:

változtatás előtt:
Le: 80 Mbps
Fel: 70 Mbps

változtatás után:
Le: 190 Mbps
Fel: 145 Mbps

A furcsa az, hogy utána jóval többnek kellett volna lennie a letöltésnek.
A teszt alatt semmilyen más netes forgalmam nem volt, a tesztet többször is elvégeztem a speedtest-cli programmal, illetve egy gyors torrent letöltéssel. A tápomra nem írt under voltage-et, a fórumban ajánlott tápegységet használom.

Szerintetek ez egy OMV limit, vagy még nem teljesen optimalizált a 3b+-ra az OMV (v3.0.99)?

Bocs a hosszú írásért :DD

(#7382) Pelican válasza laracroft (#7381) üzenetére


Pelican
őstag

Megkaptad az ugrást, nem is kicsit. A raspinak nem erőssége a hálózat (sem), nem nasnak való hardware.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7383) szpeti40 válasza laracroft (#7381) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jól tudom a pi 3b+ -nak hibás még az ethernet vezérlője, ezért nem olyan gyors, mint kellene. Amúgy is a gigabites lanon 300 mbps-ot tud elméletben, mivel az usb buszt használja.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7384) lovi27 válasza Nagymelák (#7379) üzenetére


lovi27
addikt

Próbáld meg az omv-firstaid parancsot, hátha a hálózati vagy a port visszaállítással, esetleg cache törléssel megjavul. A rendszer diszk rendben? Nincs valami gond vele? Lehet a szkript fájl is már ezért nem futott le.

(#7385) laracroft válasza szpeti40 (#7383) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Sajnos vissza kellett állnom a sima 3b-re mert filmek lejátszásakor egy kis idő múlva elkezdett akadozni, majd megállni a lejátszás. (kodival smb megosztáson keresztül használom)

Ugyanazt a beállítást igyekeztem használni mindkét eszközön...

(#7386) MADAND51


MADAND51
csendes tag

Sziasztok!
A beüzemelés teljes siker Banana Pi M1+ lapon. Újra kezdtem az egészet egy olasz Youtube videón látott sorrend szigorú betartásával.

Először feltelepítve a 3.047 beta iso file, majd update és dist upgrade után frissített 3.099-stabilra. Ezután lehetett a Mountolást, megosztást beállítani. A felcsatolt HDD SATA porton van.
Mindent be lehetett állítani és minden működött. Ezután frissítettem a 4.0.16-ra, szintén működött minden.

Ezután kezdődtek a gondok. Feltettem egy újabb HDD-t USB-re. A Mountolás és megosztás sikerült, de sem új felhasználót nem lehetett létrehozni: „Missing required attribute „disallowusermod””, sem a meglévő felhasználót nem engedte hozzáadni (a szöveg nagyjából ugyanez).

A hiba oka a következő – ha valaki belefut: A megosztásokat Windows Chrome alatt csináltam és itt nem működik. Viszont Windows és Linux alatt a Firefox-al minden további nélkül megcsinálta hibajelzés nélkül.

Üdv
András

(#7387) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!
Rpi 3-ra feltettem a legújabb omv-t.
SSH-n keresztül frissítettem, így már engedte feltelepíteni a transmissiont.
Egy usb hdd van rákötve, a megosztások működnek is simán.

A gond az, hogy a transmission nem tudom elindítani.
Nem engedi beállítani a megosztott mappát.
Elvileg a jogosultsággal nem lehet probléma.

Tudtok adni ötletet, merre induljak el, mi lehet a gond?
A régebbi omv-vel nem volt ilyen jellegű problémám.
(honnan tudom letölteni a régebbi verziót? Gyerek mellett eléggé limitált az időm.)

(#7388) lovi27 válasza Teagol (#7387) üzenetére


lovi27
addikt

A Megosztott mappák / ACL menüben a TR mappájánál a debian-transmisson r/w van pipa?

(#7389) Teagol válasza lovi27 (#7388) üzenetére


Teagol
aktív tag

Igen.
Lehet, hogy a külső hdd joosultságával van gond?

[képernyőkép]

(#7390) fonok87 válasza Teagol (#7389) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hi
Transmission hibaüzenetről van képed?

Truss me, I'm an engineer.

(#7391) Teagol válasza fonok87 (#7390) üzenetére


Teagol
aktív tag

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#7392) fonok87 válasza Teagol (#7391) üzenetére


fonok87
aktív tag

A megosztott mappán belül meg kell adnod még egyet, különben nem működik:

Én úgy csináltam, hogy megosztott mappám a Nas gyökérkönyvtár, és az alatta lévő sorba írtam be h Torrent, így létrehozott egy Torrent mappát a megosztott könyvtáron belül.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#7393) sparks


sparks
senior tag

Srácok!
OMV3 van a szerveremen, imádom szeretem, de most kis gondom akadt. Kéne telepítenem egy 'miio' nevű cuccot, aminek minimum Python 3.5 kellene.

Telepíteném a miio-t, erre:
python-miio requires Python '>=3.5' but the running Python is 3.4.2

Frissítettem a pythont:
sudo apt-get install python3
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
python3 is already the newest version.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 6 not upgraded.

Tehát szerinte ez a legfrissebb és nem tudom ráerőszakolni, hogy legalább 3.5 legyen, sőt valahol azt olvastam, hogy az OMV3-nak nem is tenne ez jót. :F

Kérdés: megúszhatom-e az OMV4-re átállás nélkül valahogy, hogy Python 3.5 fölé kerüljek vagy vegyek egy nagy levegőt, intézzek pár szabad órát és kezdjek neki az upgrade-nek? :O Nagyon nem szeretném, mert igen csak belakott a rendszerem, és nem tudom, hogy ezen pluginok simán mennek-e 4-esen is:

Ha nem, akkor pedig elég szöszölős lenne az átállás.
Előre is köszönöm, ha van valaki hozzáértő és megmondja a tutit. :R

(#7394) lovi27 válasza sparks (#7393) üzenetére


lovi27
addikt

A net alapján lehet telepíteni a Jessie (Debian 8) alá is új verziójú Pythont, de biztos, hogy nem így egy utasítással. Például ez egy lehetőség: How To Install Python 3 on Debian 8 De érdemes lehet még más megoldásokat is keresni. DE! Először tedd rendbe a nem települt upgrade-ket! Használd az OMV böngészőben lévő frissítési lehetőségét.

A pluginok többsége már a 4-esben is megvan, ha nem is biztos, hogy mind. De hozzájuk jön még a Docker-ben futtatható média megosztási és torrent automatizálási megoldások. Így valószínűleg már mind megoldható a v4-ben is, de ahogy írod szöszölős lesz az átállás.

(#7395) lovi27 válasza Teagol (#7389) üzenetére


lovi27
addikt

Nem a jogosultsággal van baj, hanem ahogy a társ is írta, nem fejezted be a TR beállítást, így nem tudja hova letölteni. A megosztott Torrent mappában még kell egy Könyvtár nevet megadnod ahol majd a letöltött fájlok lesznek találhatók. Ezt a nevet hiányolja. Példáiul lehet angolul a done, magyarul befejezve.

Alatta még további két mappát állíthatsz be. Ezek már nem kötelezők.
Ha az incomplete mappát engedélyezed a letöltés ide történik és csak a már kész, letöltött fájlokat mozgatja a done mappába.
Ha a watch mappát engedélyezed, annak tartalmát figyeli a transmission és ha oda másolsz egy torrent fájlt automatikusan megkezdi a letöltését.

(#7396) sparks válasza lovi27 (#7394) üzenetére


sparks
senior tag

Nagyon köszönöm válaszod, megnézem a dolgokat :R

(#7397) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy pc 2 * 1tb hdd-vel, na már most ezek nem saját eszközök, és semmi mást nem óhajtanak hozzá venni pl pendrive amiről futna a rendszer, így olyan kérdésem lenne, hogy ilyen esetben megosztható mappa azon a meghajtón is amin az openmediavault fut? Particionáljam előtte linux live cd-vel? Ha igen milyen particiók kellenek? Kb 3-4gb ext4 gondolom az OMV-nek, a maradék pedig a megosztásoknak.

Vagy így tud az OMV is particionálni?

Előtte persze kipróbálom majd virtual box-al, de azért előtte nem árt felkészülni mire számíthatok :)

[ Szerkesztve ]

(#7398) Pelican válasza syler123 (#7397) üzenetére


Pelican
őstag

A telepítés az egész partíciót le fogja gyalulni, de utána testzőlegesen kicsire leveheted.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7399) syler123 válasza Pelican (#7398) üzenetére


syler123
veterán

:R

Kicsire vehetem Gparted-el vagy az OMV is tud ilyet? Már csak azért ha ígyis úgyis Gparted kell, akkor egyszerűbb előtte létrehozni a partíciókat :)

[ Szerkesztve ]

(#7400) doberman válasza syler123 (#7399) üzenetére


doberman
senior tag

1 - omv telepít (belakja, gyalulja a teljes lemezt, kérdés nélkül)
2 - gparted-el partició átméretez
3 - új partíciót omv-vel használatba vesz

előtte létrehozás felesleges -> lásd első pont.
javaslat:
a rendszernek egy kisebb adathordozót (hdd, ssd) használj - pendrivét lehetőleg ne! ha visszaolvasol régebbre
sokan szívtak vele.. a pendrive próbára jó de a több szálas írást nagyon nem szereti...

[ Szerkesztve ]

8lnu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.