Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Rosep


Rosep
senior tag

Felraktam a 3-ast, megy minden.

(#6702) szpeti40 válasza g0dl (#6699) üzenetére


szpeti40
addikt

De amúgy fura, mert telón total commanderrel a lan pluginnel megy vpn-en keresztül is kívülrő, viszont laptopon meg hálózati meghajtóként fel vannak csatolva a mappák azok meg nem mennek. Minden mást elérek vpn-en keresztül.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6703) lovi27 válasza Rosep (#6701) üzenetére


lovi27
addikt

A 4-es is ugyanúgy megy, csak ott elrontottál valamit. Nem azzal volt a baj... :(

(#700) LeslieG Jr.

Miért kell az omv-update parancs? Nem csak verzió frissítéskor kell?

(#6704) Rosep válasza lovi27 (#6703) üzenetére


Rosep
senior tag

Lehet. Most már marad ez.
Csak a Transmission nem akar elkezdeni tölteni... Pedig beállítottam szépen mindent.

(#6705) lovi27 válasza Rosep (#6704) üzenetére


lovi27
addikt

Jogosultsági probléma miatt szokott elakadni, de amióta kötelezővé tették a debian-transmission jogosultság megadását a letöltő könyvtár számára az ACL-ben, azóta nincs probléma. Használod a Remote GUI-t?

(#6706) Rosep válasza lovi27 (#6705) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen. Jogosultság is megvan. Mondjuk a port forwarding próba valami hibaüzenetet dob. Pedig a routerben megadtam.

[ Szerkesztve ]

(#6707) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#6703) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Az omv-update az OMV-hez tartozó programok frissítésére szolgál ami közvetlen az OMV-hez tartozik. Amire te gondolsz az a omv-release-upgrade, ez való a verzió frissítéshez. ;)

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6708) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#6707) üzenetére


lovi27
addikt

Ja, elfelejtettem, de látom már erről a parancsról futottunk köröket. Kerestem a fejlesztőknél, de csak ennyi jött le nekem. Normál használat közben nincs szükség rá.

(#6709) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#6708) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Én már régóta használom. Eddig nem csinált semmi bajt. Ha napra késszé akarom tenni a rendszeremet mindig három parancsot használok a kezdetektől fogva.

apt-get update
apt-get upgrade
omv-update

Eddig semmilyen hibát nem okozott sem az éles rendszeremen sem a virtuális tesztelős OMV3-on és OMV4-en.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6710) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#6709) üzenetére


lovi27
addikt

Én meg a kezdetek óta nem használom és nálam is tökéletes nélküle. :D

De félre a poénkodással! Az üzenetekből úgy néz ki, hogy ez az update-upgrade parancs összevonása egy paranccsá. Csak jó volna róla valamilyen fejlesztői írásos utalás, de eddig nem találtam. Mert ha így van akkor elég csak ezt az egyet használni. Problémát meg nem okoz, ha az update-upgrade parancsokat többször adjuk ki egymás után. Csak felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#6711) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#6710) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Én úgy vettem észre hogy azért van különbség a parancsok között. ;)

pl.

apt-get update - csomaglista frissítése
apt-get upgrade - csomaglistában található programok frissítése (programok frissítése ha van új verzió)
omv-update - OMV-hez tartozó programok frissítése

Ezt persze OMV Webui alól is meglehet tenni(ott ugyan ezek a parancsok futnak le) de én már csak ilyen régimódi motoros vagyok aki konzolba írogat. Persze én is kerestem az OMV-update-hez tartozó leírást hogy valójában mit is csinál, de én sem találtam az ehhez a parancshoz tartozó pontos leírást. Csak a saját tapasztalataimat írtam le. :B

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6712) ztsoft válasza LeslieG Jr. (#6711) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Az omv-update script lényegében a teljes rendszert frissíti, ahogy a forrásából kiderül ([link]).
Annyi a különbség az általad használt parancsoknál, hogy az upgrade helyett a dist-upgrade-t használják, meg még kiegészítették plusz kapcsolókkal. További infó az apt-get parancsról [link] (ugyan ezt megkapod a konzolban is, man apt-get ;) )

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#6713) LeslieG Jr. válasza ztsoft (#6712) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Azt tudtam hogy az omv-update egy script, csak hirtelen nem jutott eszembe. Most belenéztem én is ebbe a script-be hogy mit tartalmaz(amit linkeltél is) :B Így már világos mit is csinál. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6714) urbi107


urbi107
tag

A cpu ventijét lehet valahogyan szabályozni? Dell márkagépről van szó.

(#6715) Rosep


Rosep
senior tag

Nem akar menni se a Plex, se a Transmission. A Plex pedig már tegnap ment. Én ezt nem értem.
Mit mutassak meg, miről csináljak screenshootot?

(#6716) lovi27 válasza urbi107 (#6714) üzenetére


lovi27
addikt

Alapvetően a hardver kialakítástól függ. Ha kiépítettek hozzá "user interfészt", akkor elképzelhető, ha csak a hőfokfigyelő szabályozza, akkor nem.

(#6715) Rosep

Kezdd azzal, hogy egy kicsit bőbeszédűbb vagy. Mit csináltál és hol akadsz el?

[ Szerkesztve ]

(#6717) Rosep válasza lovi27 (#6716) üzenetére


Rosep
senior tag

Mindent beállítottam a neten fellelhető leírások szerint.
Ezért kérdeztem, mi az amit megnéznétek screenshoot formájában.

(#6718) lovi27 válasza Rosep (#6717) üzenetére


lovi27
addikt

Azt csak a fejlesztők tudják megcsinálni, hogy mondanak egy belső állapotot lekérdező utasítást és az eredményből sok mindent megtudnak. Ez nem az a fórum. Ha csak azt mondogatod mindent megcsináltam, de nem működik, én nem tudok segíteni.

Azt kép nélkül is elhiszem, hogy engedélyezett a plugin, fut a szolgáltatás, ha igen miben jelentkezik hogy nem működik, stb., ...

(#6719) Rosep válasza lovi27 (#6718) üzenetére


Rosep
senior tag

Letöltés nem indul. :)
Nem talál Plex Servert. :)

Ennyire bonyolult nem lehet.

Egyébként Windows alatt fájlkezelőben látok egy Plex Servert.

[ Szerkesztve ]

(#6720) lovi27 válasza Rosep (#6719) üzenetére


lovi27
addikt

Rendszernaplók? A torrentnek is van külön. Azt nézd át.

(#6721) Rosep válasza lovi27 (#6720) üzenetére


Rosep
senior tag

Ha megmondod mit nézzek benne...

(#6722) lovi27 válasza Rosep (#6721) üzenetére


lovi27
addikt

Hibát (error)>

(#6723) Rosep válasza lovi27 (#6722) üzenetére


Rosep
senior tag

Error nincs, ilyen visszatérő sor van csak:
[2018-02-20 18:39:45.417 CET] DHT dht.transmissionbt.com:6881: Temporary failure in name resolution (tr-dht.c:126)

(#6724) Adamo_sx válasza Rosep (#6723) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Kilát az a transmission egyáltalán az internetre? Ez a hiba DNS névfeloldási problémát jelent.
Ha belépsz SSH-n az OMV szerveredre és kiadsz egy
ping dht.transmissionbt.com
parancsot, az működik?

(#6725) Rosep válasza Adamo_sx (#6724) üzenetére


Rosep
senior tag

Ó, hogy a.... Manuális IP beállításom van. De a DNS beállítás az IPV6 alatt volt annyira lent, hogy nem is láttam. Így nem is írtam be neki a router IP címét. :)
Transmission megy!

Nézzük a Plexet. De annak nem látom a külön rendszernaplóját.

[ Szerkesztve ]

(#6726) Rosep


Rosep
senior tag

Na megy a Plex is. Valószínű annak is ez volt a baja, bár ott kellett egy ki/be kapcsolás.

Akkor már csak egy valami nem jó. Felcsatoltam egy NTFS meghajtót. Meg is osztottam, de mikor win alól rámegyek, egyetlen mappa vagy fájl sem látszik. Pedig a fájlkezelő látja a foglaltságát.

[ Szerkesztve ]

(#6727) ztsoft válasza Rosep (#6726) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Linux alatt (OMV is az) nem használunk NTFS-re formázott meghajtót, pláne úgy, hogy még tovább is osztjuk! Ez esetben a jogosultság kezelés nem működik, azaz nem lehet korlátozni, hogy ki férhet hozzá a könyvtárakhoz, fájlokhoz! Tessék Linux-os fájlrendszert használni Linux alatt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#6728) Rosep válasza ztsoft (#6727) üzenetére


Rosep
senior tag

Pedig használom. Plex is látja rendesen, egyedül a fájlkezelőben nem látszik rajta semmi.

(#6729) Pelican válasza ztsoft (#6727) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam megy minden gond nélkül egy ntfs hdd omv alatt...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#6730) ztsoft válasza Pelican (#6729) üzenetére


ztsoft
őstag

És Rosep, nem azt írtam, hogy nem működik (állítólag van sebességbeli különbség is, én még nem teszteltem). Csak a jogosultság kezelés nem működik (pont a lényeg)!

Akkor én is kérdezek, miért nem használtok Windows alatt valamelyik Linux fájlrendszert (Ext2, Ext3, stb..., azokat is működésre lehet bírni)?

WIKI NTFS-3G.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#6731) Rosep válasza ztsoft (#6730) üzenetére


Rosep
senior tag

Nekem azért kell ez így, hogy bármikor berakhassam egy Windows-os gépbe, ha az élet úgy hozza. Nem beszélve róla, hogy macerás lenne már most is átkonvertálni. Egyébként meg eddig sem használtam a jogosultság kezelés részét.

Mi a megoldás? Tegyem át Windows alá és töröljem az összes régi jogosultságot és adjak egy Mindenki mindent csinálhat jogot az egész meghajtóra?

[ Szerkesztve ]

(#6732) lovi27 válasza Rosep (#6725) üzenetére


lovi27
addikt

Mire előkerültem látom megoldódott a probléma. És nem az OMV-vel volt a gond... :C

(#6733) ztsoft válasza Rosep (#6731) üzenetére


ztsoft
őstag

Egyébként meg eddig sem használtam a jogosultság kezelés részét.
Azt elhiszem, de a rendszer igen, a Linux ezen alapszik, nem lehet kikerülni (persze a saját fájlrendszerén).

Tegyem át Windows alá és töröljem az összes régi jogosultságot és adjak egy Mindenki mindent csinálhat jogot az egész meghajtóra?
Ez csak Windows alatt működik.

Egy kis olvasnivaló a jogosultságkezelésről, [link], ezzel találkozhatsz az OMV kezelőfelülete alatt is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#6734) vadkörte válasza ztsoft (#6730) üzenetére


vadkörte
addikt

Működik a dolog - kezeli az OMV az NTFS filerendszert - és valóban van sebességbeli különbség.
Nálam amíg a kisvinyó NTFS-re volt formázva, pont a Rosep által ís írt okból, megközelítőleg 10-15%-kal lassabb volt az amúgy sem túl combos sebességű másolás. A gépek 10/100-as router mögött vannak, LAN-on 10-12MB/s-nél sosem gyorsabb, NTFS-ről 7-8MB/s volt és jobban is melegedett a lemez. :) MC-vel is lassabban (10-20MB/s) másolt, akkor is, ha közvetlenül a "NAS"-on dolgoztam és nem PUTTY-al SSH-n. EXT-esítés után átlag 30-40MB/s-nél nem másol lassabban.
Vegyétek figyelembe, hogy a "NAS"-om egy régi, mélységesen elavult rendszerű - Intel Atom 330, SiS chipset - USFF brand gép, viszont pofátlan alacsony a fogyasztása (50W-os a beépített tápegység és ez is vígan viszi a gépet SSD-vel + 1TB-os HDD-vel együt is)
EXT filerendszereket eddig nem nagyon tudtam normálisan megetetni egyik Win-emmel sem. Valami nyűgje mindig volt, vagy összecseszte az EXT filerendszert.

(#6731) Rosep:
Ha több 10TB anyag van rajt, akkor macerás valóban. Ha nincs és elég szabad helyed van, másold át a tartalmát egy Win-es gépben lévő lemezre, a NAS-sal (!!!) partícionáld és formázd EXT(3, 4) BTRFS, számodra szimpatikus és számára ismert filerendszerre (én EXT4-et választottam) csatold fel, hozd létre a megosztásokat, kezeld a jogosultságokat és másolj vissza rá mindent.

Üdv. V. Körte

(#6735) Rosep


Rosep
senior tag

Kipróbáltam több Transmission Remote GUI-t Androidon, de egyszerűen egyikkel sem érem el a szervert netről.
Megnyitottam a 9091-es portot is külön a routeren.
Erre nem találok konkrét leírást...

[ Szerkesztve ]

(#6736) ht42 válasza Rosep (#6735) üzenetére


ht42
senior tag

Nálam EZ tökéletesen működik.
Van dyndns, vagy ilyesmi elérésed a szerverre?

Szerveren a transmission beállításokban az RPC/web interface szekcióban a port legyen 9091, az url transmission. Hitelesítés ON, nevet, jelszót beírod.

A fent linkelt kliensben a szerver http elérése ugye a dyndns neve a nasnak + portszám, pl. kutyafile.dyndns.org:9091 , az RPC/URL pedig transmission/rpc. Azonosítás ON, nevet jelszót beírod.

(#6737) Rosep válasza ht42 (#6736) üzenetére


Rosep
senior tag

Ezzel próbálom jelenleg is.
Én a konkrét IP címemmel próbálom.

(#6738) doberman válasza Rosep (#6737) üzenetére


doberman
senior tag

pingeld meg a dyndns címedet, és hasonlítsd össze az általad ismert publikus címeddel...
(már ha feloldja..)
az ip címed publikus?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#6739) Rosep válasza doberman (#6738) üzenetére


Rosep
senior tag

Na azt hogyan deríthetem ki hogy publikus-e?

(#6740) Adamo_sx válasza Rosep (#6737) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Mi a konkrét IP cím, amivel próbálod? Nem kell az egész, elég csak az első 2 rész.

(#6741) Rosep válasza Adamo_sx (#6740) üzenetére


Rosep
senior tag

Természetes nem a belső hálóéval próbálom. :) 94.248...

(#6742) Adamo_sx válasza Rosep (#6741) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Oké, erre voltam kíváncsi :). Fix IP-d van, vagy csak tudod az épp aktuális IP címedet? Ha böngészőből megpróbálod elérni kintről az működik, csak a kliens nem, vagy böngészőből sem megy? A routeren az transmission IP címe(belső) és az adott port forwardolva van, ugye?
Én ezt a klienst használom, de szerintem bármelyiknek mennie kellene.

(#6743) Rosep válasza Adamo_sx (#6742) üzenetére


Rosep
senior tag

Hónapokig nem szokott változni.
A port uPnP-n van. A windows-os remote gui port tesztje azt mondja rendben van.
Böngészőből se tudtam elérni.

(#6744) doberman válasza Rosep (#6743) üzenetére


doberman
senior tag

először "belső" hálózatból próbálkozz.
tehát pc-ről vagy telfonról wifi kapcsolaton menjen a remote gui. ha ez megy akkor jöhet port fw.
(magán véleményem az, hogy az upnp által nyitott portot kívülről nem lehet üzembiztosan elérni, jobb ha te magad dedikálsz portot a TM-nek.)

8lnu

(#6745) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Owncloud telepítéséhez valaki nem tud up to date leírást?

(#6746) Rosep válasza doberman (#6744) üzenetére


Rosep
senior tag

Belső hálón megy a telefonnal is.
Átraktam manuálisra és routeren meg is nyitottam.
Minden OK, mobilnetről mégsem megy.

[ Szerkesztve ]

(#6747) ht42 válasza Rosep (#6746) üzenetére


ht42
senior tag

Nem port trigger kell, hanem port forward.

(#6748) Rosep válasza ht42 (#6747) üzenetére


Rosep
senior tag

Ilyet nem találok. Azt hittem itt így hívják.
De akkor a remote gui miért mondja jónak?

(#6749) osztraksajt válasza Rosep (#6748) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha jól rémlik itt a "Firewall" pont alatt lesz a beállítás.

(#6750) ht42 válasza Rosep (#6748) üzenetére


ht42
senior tag

Idézet a routeremből (Asus RT-N18):

WAN - Port Trigger

A Port Trigger lehetővé teszi az adatportok ideiglenes megnyitását, amikor a LAN eszközök korlátlan internet-elérést igényelnek. A bejövő adatportok megnyitásának két módja létezik: porttovábbítás és portindító. A Porttovábbítás folyamatos jelleggel megnyitja a megadott adatportokat és az eszközöknek statikus IP-címet kell használniuk. A port trigger csak a bejövő portot nyitja meg, amikor a LAN eszköz a trigger port elérését igényli. A porttovábbítástól eltérően a portindítás nem igényel statikus IP-címet a LAN eszközök számára. A porttovábbítás lehetővé teszi, hogy egszerre több eszköz osszon meg egyetlen nyitott portot. A port trigger egyszerre csak egy kliens számára teszi lehetővé a nyitott port elérését.

WAN - Virtuális szerver / Port továbbítás

A Virtuális szerver / Porttovábbítás lehetővé teszi a távoli számtógépek számára, hogy adott számítógéphez vagy szolgáltatáshoz kapcsolódjanak a helyi magánhálózaton (LAN). A gyorsabb kapcsolat érdekében egyes P2P alkalmazások (pl. BitTorrent) a porttovábbítás beállítását tehetik szükségessé. A részletekről a P2P alkalmazás felhasználói útmutatójában olvashat. A routeren több portot vagy portok tartományát nyithatja meg és átirányíthatja az adatokat azokon a portokon a hálózat egyik kliensére.
Ha meg akar határozni egy porttartományt az ugyanazon a hálózaton levő kliensek részére, adja meg a szogáltatásnevet, a porttartományt (pl. 10200:10300), a LAN IP-címet, a Helyi port mezőt pedig hagyja üresen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.