Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Faby válasza lovi27 (#7599) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, ebben reménykedtem.
Mielőtt hozzáfogok, kérdezek.
El tudok rontani ezzel bármit is? Esetleg visszaállítani, törölni lehet, ha valami mégis összeakadna?
Van valami más mód, hogy dyndns működjön rendesen a szerveren (és nem a routeren, az most nem opció)?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#7602) lovi27 válasza Faby (#7601) üzenetére


lovi27
addikt

Nincs tapasztalat vele itt a fórumon, nem emlékszek rá. Mivel forrás fájlból telepít és nem csomagból, a szokásos uninstall parancs itt nem működik.

Kell egy programocska, ami kapcsolatot tart a NO-IP-el. Ha ez nem lehet a routerben, akkor mögé kell tenni. Ez egy plusz állandóan a háttérben működő processz lesz, nem jelentős erőforrás igénnyel.

Csak kérdéssel tudok válaszolni: te tudsz elronthatatlan eszközről? ;]

(#7600) hunaqua

Csinálj egy felület tesztet. Vagy próbáld meg egy particionáló programmal.

(#7603) Oldman2 válasza hunaqua (#7600) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen hibával száll ki?
:C

(#7604) lovi27 válasza Oldman2 (#7603) üzenetére


lovi27
addikt

Ugye te vagy aki a fordítást csinálja, jól emlékszem?

(#7605) Oldman2 válasza lovi27 (#7604) üzenetére


Oldman2
veterán

Besegítek ha szükséges...

(#7606) hunaqua


hunaqua
addikt

Megformázom valamivel,akkor tudom csatolni.Amikor a transmission alá akarnám rakni és menteni, akkor

Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; systemctl restart 'sharedfolders-WD.mount' 2>&1' with exit code '1': A dependency job for sharedfolders-WD.mount failed. See 'journalctl -xe' for details.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7607) lovi27 válasza Oldman2 (#7605) üzenetére


lovi27
addikt

Politikus vagy?. :DDD Nem gondoltam, hogy egyedül te fordítod.... :D

Szerintem a watch mappát nem megfigyelni kell, elég figyelni. Mást jelent a megfigyelés.

(#7606) hunaqua

Nincs ott a piros figyelmeztető üzenet?

[ Szerkesztve ]

(#7608) hunaqua válasza lovi27 (#7607) üzenetére


hunaqua
addikt

Most próbáltam megint, amikor végig megy a formázás ez a

Hiba ablak

Failed to get the 'ext4' filesystem implementation or '/dev/mmcblk0rpmb' does not exist.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7609) Oldman2 válasza lovi27 (#7607) üzenetére


Oldman2
veterán

Hol jelenik meg ez a "megfigyelés" szó?

Csak a S.M.A.R.T. adatoknál találok ilyet.

(#7610) lovi27 válasza Oldman2 (#7609) üzenetére


lovi27
addikt

A Transmission pluginnál: Szolgáltatások / BitTorrent / Files and Locations
És a verzió 4.

[ Szerkesztve ]

(#7611) lovi27 válasza hunaqua (#7608) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem jellemző, valami egyedi hibád van. Így önmagában a hibaüzenet nem sokat mond. Mondd el a konfigod, meg pontosan mit csinálsz, és akkor reméljük lesz valakinek használható ötlete.

(#7612) hunaqua válasza lovi27 (#7611) üzenetére


hunaqua
addikt

Rádugom a hdd-t.A lemezeknél látja is.Eddig jó.A fájlrendszerekhez megyek,itt nem látszik ezért 'létrehozás". Itt megjelenik,tudom formázni.Végig is megy hiba nélkül,csak amikor már kész lenne,akkor küld valami hibát és kilép.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7613) lovi27 válasza hunaqua (#7612) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jó látom az a baja, hogy a SuperBock-kot nem tudja a formázás végén kiírni.
Ez egy PC alapú hardver vagy egy tenyérnyi célgép? Nagy jelentősége nincs, mert mind a kettővel mennie kéne. Ugye nem virtuális gépről van szó?
Ez egy üres HDD vagy a most próbált partíción kívül van több is rajta? Ha nincs csinálj egy teljes partíció törlést.
Csináltál felület tesztet, nem sérült a HDD? Ki kéne próbálni egy másik HDD-vel is!

[ Szerkesztve ]

(#7614) hunaqua válasza lovi27 (#7613) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez egy S905X en futó cucc. (Gigabit usb kártyán csüng a Net,hogy elég legyen az UHD tartalmakra is) Nagyon jó volt eddig,kártyáról ment az OMV,volt rajta 2 TB anyag. Gondoltam.hogy a "belsejére" telepítem,jó kis cucc. Fel is ment rendben,de a HDD -t nem ismerte fel,na mindegy.,kezdtem előröl. Ez a HDD csatolás a legnagyobb nyűgje,mindig nagyon nehéz vele formázni,mindig a végén hibával elszáll. Viszont minden 10.-15. alkalommal megcsinálja,onnan már tökéletes.Most sikerült,elfogadta. Úgy szokott sikerülni,hogy megformázom előtte MiniTool Partition-nal. Azt meg szokta formázni több próbálkozásra. Másik HDD-nél is ez a helyzet.

A smb-t viszont nem tudom bekapcsolni.
Ilyen jellegű hibát küld
conf.service.smb:

Ez már valami egyszerűbb hiba,de mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7615) Pelican válasza hunaqua (#7614) üzenetére


Pelican
őstag

NFS nem jó?
Nem látom az smb hibaüzenetet...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7616) lovi27 válasza hunaqua (#7614) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem Linuxhoz a legjobb particionáló a GParted.
Amúgy nem értem. Ha egyszer megcsináltad a partíciót egy külső programmal, akkor a Fájlrendszereknél az OMV-nek már látnia kell és csak fel kell csatolni. Nem kell még egyszer megcsinálni. Ha nem látja, használd a GParted-ot.

Az smb-re mondd meg pontosan a hibaüzenetet, sajnos az ilyen jellegűvel nem lehet mit kezdeni. ;]

(#7617) Oldman2 válasza lovi27 (#7610) üzenetére


Oldman2
veterán

Ja, úgy könnyű.

Pluginekkel nem foglalkoztam eddig, azoknak saját fordítójuk van. Hogy az kicsoda, meg tudod nézni a következő könyvtárak alatti fájlokban, amik szöveges fájlok, az elején látható a fordításban közreműködők neve és elérhetősége:

/usr/share/openmediavault/locale/hu
/usr/share/openmediavault/locale/hu_HU

[ Szerkesztve ]

(#7618) lovi27 válasza Oldman2 (#7617) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem mindegy ki csinálta, nem a hibást keresetem. Eddig ha a fórumon a fordítás szóba került te voltál a második aki ezzel kapcsolatban felfedte kilétét. Te aktív maradtál, ezért gondoltam, hogy megosztom az észrevételem veled.

Kösz az infót!

(#7619) hunaqua válasza lovi27 (#7616) üzenetére


hunaqua
addikt

...működik! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7620) lovi27 válasza hunaqua (#7619) üzenetére


lovi27
addikt

Most már mondd el mi volt az smb gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#7621) hunaqua válasza lovi27 (#7620) üzenetére


hunaqua
addikt

Bekapcsoltam mindent,az már tetszett neki.Majd ha lesz időm kezdem kikapcsolgatni a dolgokat,hogy mire sértődik meg.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#7622) lovi27 válasza hunaqua (#7621) üzenetére


lovi27
addikt

Na, ezt megint nem értem. Mi az a 'minden'?

(#7623) Oldman2 válasza lovi27 (#7618) üzenetére


Oldman2
veterán

Részemről semmi gond.

(#7624) lovi27 válasza Oldman2 (#7623) üzenetére


lovi27
addikt

Részemről se! Akkor ezt megbeszéltük. :DDD

(#7625) Faby válasza Faby (#7601) üzenetére


Faby
senior tag

Ha valakit érdekel esetleg, NoIp dyndns működő automatikus frissítést ez alapján sikerült megoldani:
[link]
A NoIp jelzi is, hogy megy az auto update, illetve ténylegesen működik.
Mivel csomagból lett telepítve, valószínűleg az uninstall is működik, ha gáz lenne vele. (mivel nem értek a Linuxhoz, ezt csak tippelem)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#7626) zsolt501 válasza Faby (#7625) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem jó a link

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7627) Faby válasza zsolt501 (#7626) üzenetére


Faby
senior tag

Így már talán jó lesz:
[link]

Szerk:
Ha valamelyik moderátor össze tudná hozni az eredeti hozzászólással, akkor ez innen akár törölhető is.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#7628) zsolt501 válasza Faby (#7627) üzenetére


zsolt501
nagyúr

:K :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7629) lovi27 válasza Faby (#7627) üzenetére


lovi27
addikt

Olyat csak egy Moderátor tudhat. A Topikgazdák csak törölni tudnak. De nem gond, ha marad.

(#7630) egerj


egerj
tag

Elég régóta megy az OMV teljes megelégedésemmel. Van rajta FTP szerver is, ami egy ASU-RTN18 keresztül kívülről is elérhető. Pontosabban elérhető volt,mert átköltöztem, és borult a beállítás. Most egy UPC connect boxra van kötve. A módosított környezetnek megfelelő beállításokat elvégeztem, a lokális rész működik. Beállítottam a connect boxon a port forwardot. Nincs DDNS, de a külső IP címmel próbálok belépnitávolról, de nem megy.

Az ftp szerverre csatlakozás/belépés megtörténik, de a direktori betöltés már nem.
Mit kellene csinálnom ?

Részletek a Double Commander logjából:

Infó : [1],
Infó : [3], 220 ProFTPD 1.3.5 Server ready.
Infó : [3], USER felhasznalo2
Infó : [3], 331 Password required for felhasznalo2
Infó : [3], PASS ********
Infó : [3], 230-Welcome user felhasznalo2@xxx.xxx.x.x to xxx.x.x.x FTP server.
Infó : [3], 230-The local time is: Tue Jun 26 19:34:33 2018
Infó : [3], 230 User felhasznalo2 logged in
.
.
.
Infó : [3], PASV
Infó : [3], 227 Entering Passive Mode (xxx,xxx,x,xxx,xxx,xxx).
Infó : [3], Server reports local IP -> Redirect to: xx.xx.xxx.xxx
Hiba : [6], DSOCK ERROR Connection timed out
Infó : [3], Server does not seem to support LIST -a
Infó : [3], ALLO
Infó : [3], 504 'ALLO' not understood
Infó : [1], CONNECT \Külső
Infó : [3], PWD
Infó : [3], 257 "/" is the current directory
Infó : [3], CWD /
Infó : [3], 250 CWD command successful
Infó : [3], TYPE A
Infó : [3], 200 Type set to A
Infó : [3], PASV
Infó : [3], 227 Entering Passive Mode (xxx,xxx,x,xxx,xxx,xxx).
Infó : [3], Server reports local IP -> Redirect to: 80.99.193.203
Hiba : [6], DSOCK ERROR Connection timed out

(#7631) szpeti40 válasza egerj (#7630) üzenetére


szpeti40
addikt

ftp-hez a 21-es portot is nyitottad a 20-as mellett ugye a routeren?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7632) egerj válasza szpeti40 (#7631) üzenetére


egerj
tag

Kösz a tippet.
Most beállítottam a 21 portot is, csak hiába, mert ez után a router nem nyitotta ki egyiket sem. Ezt a www.yougetsignal.com al ellenőriztem. Sajnos hiába indítottam újra, sőt kikapcsolás után sem nyitotta ki...

Próbálkozom tovább...

[ Szerkesztve ]

(#7633) szpeti40 válasza egerj (#7632) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor ott valami a routerrel lesz, vagy lehet rosszul nyitottad ki, mennie kéne.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7634) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Ismerősömmel OMV szervert futtatunk. Kérdésünk, hogy hogyan lehet megtudni a CPU aktuális hőmérsékletét?
Sensor plugint próbáltunk felrakni, viszont az itt leírt hozzászólások sem segítettek nekünk.

(#7635) Charx válasza Tav-Csoves (#7634) üzenetére


Charx
senior tag

Nálam ezzel működik.

(#7636) Tav-Csoves válasza Charx (#7635) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

és ezzel láthatjuk a GUI-ban is?

(#7637) Charx válasza Tav-Csoves (#7636) üzenetére


Charx
senior tag

Ezt csak terminálban látod, hogy a guiban hogyan lehetne azt nem tudom.

(#7638) szpilu


szpilu
tag

Sziasztok,

Segítsetek. Egyik napról a másikra a transmission elkezdte a következő hibát dobni, ha elkezd letölteni egy torrentet.

"Permission denied (media/1bcb8657-2b3f-4099-ad6d-70e556ccde3f/Torrentek.....stb"

Ha van Valakinek ötlete szívesen fogadom.

Köszi.

(#7639) Charx válasza szpilu (#7638) üzenetére


Charx
senior tag

Ez milyen verzió? Mert az újakban már /srv/dev/ alatt vannak a lemezek. Vagy a lemezzel van gond, vagy a jogosultság beállításával. Nem változott semmi ebben az egyik napról a másikban? Az ACL beállításokban a debian-transmissionnak kell engedély.

[ Szerkesztve ]

(#7640) Tav-Csoves válasza Charx (#7637) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

hát gui-ban lenne a jó, mert a gép a padlástérben megy. :R

(#7641) lovi27 válasza Tav-Csoves (#7640) üzenetére


lovi27
addikt

Ha aprólékosan visszakeresnél kéne találni, mert csináltunk rá megoldást. De egyszerűbb, ha megvárjátok amíg adaptálják a v4-hez is a sensor plugint. Egyszer csak elkészül. De ennél fontosabb a jó minőségű, megbízható hűtés, hűtőventilátor!

(#7642) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Kezd elég szépen összeállni a NAS-om! OMV-vel !
Eddig teljesen kielégítette az igényeimet, viszont most felmerült bennem egy kérdés ami lehet hogy inkább torrent kérdés de mivel Windowsos platformra simán találtam tutoriált OMV-re meg nem ezért itt kérdezek!

OMV-s Torrent kliensben hol tudok VPN server címet és portot megadni? AZ lenne a cél hogy csak a torrent fusson VPN-en keresztül ne pedig az egész NAS
Igy a NAS elérése egyszerűbb maradna ( eddigi beállítások regisztrát NOIP stb ) de a torrent mégis "elbújna"

Előre is köszönöm

(#7643) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Vagy pedig töltsem le az openVPN-t az OMV hez és akkor az egés NAS a VPN-en keresztül menjen?

(#7644) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Na közbe letöltöttem azt is!

Hát sehol nem találok abba se opciót server beírásra.. :(

(#7645) szpeti40


szpeti40
addikt

Akinek itt ssd van az omv gépben:
Honnan érdemes venni nem túl gagyit?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7646) Patice válasza szpeti40 (#7645) üzenetére


Patice
nagyúr

Tessék.

Meg tolsz alá egy ilyet, ha nincs az alaplapodon mSATA, de mondjuk akad PCIe.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7647) szpeti40 válasza Patice (#7646) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi :R

Az működhet, hogy a mostani hdd-ről a particiót átklónozom az ssd-re, hogy ne kelljen friss telepítést csinálni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7648) Patice válasza szpeti40 (#7647) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletileg jó lehet.

Gyakorlati tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7649) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Ha csak iránymutatast adnatok az is jo... vagy hogy merre keresgéljek, de vagy rosszul keresek.. vagy nem tudom de pl egy OMV +OpenVPN videot vagy leirást se találtam..

Pedig biztos vagyok benne hogy nem en vagyok az egyetlen aki VPN mögé akar bujni

(#7650) lovi27 válasza SwissAirplan (#7649) üzenetére


lovi27
addikt

Iránymutatás, de ne merüljünk el a torrent rejtőzködés rejtelmeibe! :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.