Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) kutga válasza jézusom (#19997) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, de ugyanúgy a compose plugint használja mint a korábbi OMV alatt, a portainer csak egy grafikus felület, ami alól vezérelni lehet.

Milyen hibát dob?

Let the Zone take me if I am.

(#20002) jézusom válasza kutga (#20001) üzenetére


jézusom
addikt

Nem indul el a qbit, csak áll, de most csinálom újra az egészet.

A régi tároló vinyót rá raktam az OMV-re, az azon lévő dolgokat, mappákat nem kéne látnom valahogy? Újra kell gyalulnom az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#20003) jézusom válasza jézusom (#20002) üzenetére


jézusom
addikt

Úgy néz ki elindult, de nincs jelszavam hozzá.

admin/adminadmin lenne a gyári de nem fogadja el. A saját useremmel, roottal és adminnal se enged be...

(#20004) jézusom válasza jézusom (#20003) üzenetére


jézusom
addikt

Jó ez úgy van, hogy az OMV-n belül a logban Ír egy adminhoz tartozó jelszót. Ezt még hamar megtaláltam, de ujra is kellett indÍtgatni hogy el is fogadja.

És le is jött az első torrent :DD persze full legál nyugi.

Na de helyem az nincs, a 4Tb vinyóbol pedig nem is látom a tartalmat, lehet ujra húzom.

[ Szerkesztve ]

(#20005) szpeti40 válasza jézusom (#20004) üzenetére


szpeti40
addikt

Fel kell csatolnod a vinyót, megosztott mappáknál létrehozni ugyan azokat a mappákat és látni fogsz mindent. Nem kell törölni semmit.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20006) jézusom válasza szpeti40 (#20005) üzenetére


jézusom
addikt

Az mit jelent, hogy ugyan azokat a mappákat? Tudni kellen pontosan, hogy volt Írva karakterre pontosan? Mert sehol nem látok semmi féle mappát. Csináltam ugyan úgy torrent mappát, de nem került bele semmi, persze az lehet hogy nagy betűvel volt, ha ez számit. És ugye közben meg Íja hogy foglalt a hely nagy része...

És igen működik! :D kösziköszikösziköszi! :DD

[ Szerkesztve ]

(#20007) kutga válasza jézusom (#20006) üzenetére


kutga
nagyúr

A lényeg hogy működik. Nem kell újra húzni a vinyót, fel kell csatolni a rajta lévő mappákat, ugyanazon a néven.

Let the Zone take me if I am.

(#20008) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Van lehetőség valami extra energiatakarékos opciora?
Egy Fujitsu gépet használok, 29W a teljes fogyasztásom ezt szeretném lentebb faragni. (G2120 , 4GB memória, 2*1TB , pár SSD ( nvme, m.2 Sata)

Akár egy Power on/off automatizálásra gondolva.

Kézzel nem kapcsolgatnám mindennap.

Éjjel például nyugodtan lehetne kikapcsolva, vagy leállított lemezekkel is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20009) jézusom válasza kutga (#20007) üzenetére


jézusom
addikt

Ja, de gondolkodnom kellett milyen mappák voltak.

(#20010) Graphics válasza Graphics (#20008) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs javítom, 18W , mert elfelejtettem pár fogyasztót azon a konnektoron, akkor ez annyira nem is rossz :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20011) szpeti40 válasza jézusom (#20009) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem kell, sshn simán meg tudod nézni a csatolt meghajtó tartalmát.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20012) szpeti40 válasza Graphics (#20010) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem ennél lentebb nem nagyon tudsz menni :D
A lemezeket nembiztos hogy kapcsolgatnám napi szinten, jobb nekik a folyamatos pörgés.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20013) Graphics válasza szpeti40 (#20012) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, talán procival tudok még játszani, meg esetleg a tápegység hatasfokaval.

A mostani helyett van egy FSP gold tápom , csak kell egy átalakító. Lehet kipróbálom még azt.

Habár a jelenlegi is 85+-os

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20014) Pista0001 válasza Graphics (#20013) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem nem érdemes invesztálni, bármilyen olcsón veszel is bármit hozzá, még ha 5 wattot (kb 1750 forint évente rezsicsökkentett tarifával) le is faragsz, baromi soká térül meg. Ha van valami "raktáron", kipróbálhatod, de szerintem annak sincs sok értelme. A lemezek leállítása szerintem amúgy nem ördögtől való, illetve a gépet is altathatod/hibernálhatod/leállíthatod. Az alaplap tudja indítani a gépet automatikusan (RTC alarm, vagy mi szokott lenni a neve), a leállítás is biztos megoldható valahogy. :) Nálam egyelőre nincs szerver (alkatrészre várok), de nem fogom járatni non-stop, az tuti. Egy NAS-om van, az megy non-stop, de leállítja a lemezeket, ha nincs épp rá szükség.

(#20015) jézusom válasza szpeti40 (#20011) üzenetére


jézusom
addikt

Hogyan?

(#20016) ptesza válasza Graphics (#20013) üzenetére


ptesza
senior tag

A BIOS-ban még tudsz beállítani pár energia takarékossági módot. C-state.
Nálam is visszavesz ha idle.

Amúgy az lenne az igazi, hogyha teljesen elaludna és csak akkor indulna, ha 'megszólítom. Egy ideig próbálkoztam vele, de nem sikerült és félretettem a kérdést. Már nem emlékszem mi volt a baj.

(#20017) jézusom


jézusom
addikt

WOL nem játszik?

(#20018) tradeelek11 válasza jézusom (#20015) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Tedd fel a Midnight Commandert ssh-án :
apt -y install mc
hasonló mint a Total Commander.

Tisztelettel :R

(#20019) jézusom válasza tradeelek11 (#20018) üzenetére


jézusom
addikt

Ja kössz! Erre gondoltam, de közben feltettem a winscp-t is, de nem találom a meghajtóimat. Persze be tudok lépni, de nincs olyan mappa szerkezet.

(#20020) tachikoma válasza jézusom (#20000) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Szerintem tök feleslegesen szívsz portainerrel. Azelőtt én is használtam, de aztán áttértem a docker compose-ra, ahogy ajánlják. [link]

Ha sikerült működésre bírni a compose-t (nekem az volt a legmacerásabb, állandóan elszállt 500 server error-ral telepítés közben) utána már minden megy könnyen. Nagyjából minden app-nál leírják a használatot/beállításokat compose yaml fájl-al is, csak a saját volume-odat kell kinézned és beírnod (amit előzetesen meg kell csinálni a shared folders-nél). Compose-nak kell plusz egy folder a config miatt

Portainer helyett pedig tegyél fel egy watchtower-t, az frissíti a konténereket automatikusan (saját magát is)
[Watchtower]
(Ennek is ott van az alján a compose yaml)

[ Szerkesztve ]

(#20021) tradeelek11 válasza tachikoma (#20020) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Ebben azért nem mennék bele bele mert ez helyzet függő is,
pl nekem az OMV alatt fut egy Portainer ami "server",
és ezen kezelem egy RPI konténereit is, mert azon meg csak egy
Portainer "agent" fut.(Az RPIt nem tudom, akarom megszüntetni)

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#20022) jézusom válasza tachikoma (#20020) üzenetére


jézusom
addikt

Végülis nem kellett a portainer! A qbitt. felment a composra, meg még a glancest felraktam. Ezek voltak fontosak.

Még próbálkoztam más docker cuccot az examplből, de ott nekem is ilyen 500as hibák voltak, sokat nem küzdöttem ezekkel. (lidarr, vagy valami zene szerverre lettem volna kÍváncsi, de elengedtem, egyelőre jó a minidlna)

Még a Homeassistantot is próbáltam milyen lenne dockerben, de tudom ott nincs supervisor, úgyhogy nem eröltettem ezt se mivel ez se ment... De erre van is másik gépem.

Egyébként multkor ment itt az okfejtés, hogy kinek mennyit fogyaszt a nas, ezzel az n100 géppel határozottan gyorsabb a qbit, szerintem ez a legnagyobb terhelés jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#20023) jézusom válasza tachikoma (#20020) üzenetére


jézusom
addikt

EZt a watchtowert még nem ismertem. Még a timezone-t meg a pgid-t szoktam beÍrni, mert mnindig 1000, nekem meg 100.

Az 500as hiba mi volt neked? Hogy lehet megoldani?

(#20024) tachikoma válasza jézusom (#20023) üzenetére


tachikoma
aktív tag

beikszeltem, hogy docker-compose-t akarok felrakni, és egy idő után 500 error volt, meg "connection lost" felirat.
Sajna nem emlékszem már, hogy lett megoldva, mintha az rémlene, hogy valami újabb OMV verzió jött, amiben javítottak valamit (Szóval lehet más nem is fut bele ebbe)

(#20025) jézusom válasza tachikoma (#20024) üzenetére


jézusom
addikt

Aham. Nekem nem is a composnál, hanem egyes docker filoknál volt ilyen.
Erre mondjuk pont rájöttem, hogy eszköz cÍmet kér, nem mappát, de ilyen hibák jöttek.
500 - Internal Server Error
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C.UTF-8; export LANGUAGE=; docker compose --file '/config/HA/HA.yml' --env-file '/config/HA/HA.env' --env-file '/config/global.env' up -d 2>&1': Container homeassistant Starting Error response from daemon: error gathering device information while adding custom device "/srv/dev-disk-by-uuid-d9be48ec-6734-bd42-85b5-e8f607946097/SSDadat": not a device node

[ Szerkesztve ]

(#20026) szpeti40 válasza jézusom (#20023) üzenetére


szpeti40
addikt

Én nem erőltetném a watchtower-t. Párszor már megszívtam vele, hogy frissítette és nem indult el a konténer utána rendesen, vagy valami hibára futott. Valamint még a rendszer meghajtódat is tele tudja rakni a régi docker image-ekkel és megáll minden. Azóta diun szól emailen ha valamiből frissítés van és kézzel frissítem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20027) jézusom válasza szpeti40 (#20026) üzenetére


jézusom
addikt

Most ezt a 2 konténert még tudom managelni valahogy. Vagy nem is konténer, hanem image, vagy file, azt se tudom :DDD

(#20028) tachikoma válasza szpeti40 (#20026) üzenetére


tachikoma
aktív tag

WATCHTOWER_CLEANUP=true környezeti változóval indítva törli a régi image-eket. Nincs vele gondom, olyan fél éve van használatban, még egyszer sem csuklott (legalábbis ezzel a pár appal, amit használok)

(#20029) jézusom


jézusom
addikt

Most próbálom ezt a marikadb feltenni, de nem vagyok biztos benne, hogy kell nekem.

A cloudflarnél van Stigma kollega leÍrásában, gondoltam akkor kell, de nem tudom mi ez.

Most az OMV compose alatt egy ilyen "stacket" akarok beÍrni, de csak az autocomposnál lehet, ott meg feldobja, hogy a 3 másik konténeremből válasszak egyet! DE miért? Ehhez kéne már watchtower vagy portainer?

(#20030) jézusom válasza jézusom (#20029) üzenetére


jézusom
addikt

Jó rájöttem ez valami adatbázis izé jelentsen ez bármit. Viszont a mysql tettem fel mert az bent volt az examplesben, és volt másik ilyen leÍrás ehhez.

Viszont kérdésem továbbra is fenn áll. Tehát ha nincs examples, nem találok letöltő url-t, és egy ilyen hosszú kódom van csak, akkor azzal hogyan telepÍtsek egy konténert? MErt ugye feldobja a meglévő konténereket és nem tudok tovább lépni.

(#20031) BlackJack21


BlackJack21
tag

Tegnap befejeztem a upgrade-t, migrációt, stb.
Részletesebben:
Nemrég kérdeztem itt, hogy hogyan kellene kivitelezni az ssd cserét, költözést, merevlemezek cseréjét. Utólag is köszönöm a segítséget.
Mielőtt nekiestem volna készítettem backupot a home assistantról, a portainerben lévő 23db konténerről(fényképeket is, biztos, ami biztos).
Ezután nagy lélegzetvétel és elkezdtem.
A HP microserverben 4db merevlemez és 1db Samu 500Gb-os SSD volt.
Ez lett bővítve vagy cserélve.
Bekerült egy Axagon PCIe 3.0 x4 adapterben egy Samu 980 pro 1TB M2 nvme SSD. illetve 2db merevlemez helyett egy 18Tb-os EXOS X20-at.
A terv, hogy az 1TB SSD-n lesz a rendszer, illetve ezen az ssd-n egy másik partíción a docker konténerek adatai.
A régi 500GB-os SSD meg marad torrentnek.
A régi adatlemezeket lehúzva és egy HIREN's pendrive-ról indítva az EASEUS partition masterrel klónoztam a rendszer ssd-t,, illetve két, 500 GB-os részre szedtem. Ezután az új SSD-ről probléma nélkül indult volna az OMV. A rendszer elindult ugyan, de a hálózatról nem értem el. A VLAN-ok nem voltak pingelhetők. Ezt a omv-firstaid paranccsal újraépítettem. Itt kis hiba csúszott a menetrendbe, mert a régi SSD-t visszadugva a rendszer nem indult el, a helyes boot sorrend ellenére. Hiába, nem szereti a több elsődleges particiót, ami ráadásképp rendszert is tartalmaz. Itt ismét a EASEUS PM, a régi rendszer logikai particióvá alakítása után már nem volt gond.
A régi lemezeket is visszadugtam és átmásoltam a tartalmát az új lemezre(8TB, ˜15 óra).
Ezután a portainerben elkezdtem a konténerek módosítását, az új elérési útvonalakra.
Itt újabb kitérő, az új mappáknakl is kellett a megosztás és a jogosultságok(ACL-t is) beállítása.
A qBittorrent is kicsit problémásabb volt, mert a meglévő torrenteket is leszelektáltam és a csak maradék lett az új helyéről( régi ssd-ről) indítva.
Kis finomhangolás még volt, és azt hiszem még kell is, de sikeresnek nyilvánítom a projektet.
Ami árnyalja a sikert, hogy van némi elmaradás az elvárt sebességértékekben. A rendszer sokkal gyorsabb lett, annak ellenére is, hogy az előző is SSD-ről fut. A médiaszerver is gyorsabban reagál, stb.
Ami gond, ha SSD-ről- SSD-re másolok( teszt jelleggel), akkor csak olyan 240/260MB/s sebességet érek el. Az új ssd még az axagon adapterrel és a PCIe 3.0-s busszal is gyorsabbnak kellene lenni. A régi is egy samu 860 EVO, az is többre képes.
A memóriába(-ból) gyorsabb, 2100MB/s körül van, de ez is elmarad a 3500MB-s értéktől.

Szerintetek mit kellene megnéznem, mit nem vettem figyelembe?
Működik, stabil, ˜38˚C körüli a hőmérséklet a NAS-ban, de ott a kisördög, hogy lehetne jobb is :))

(#20032) MrZick


MrZick
csendes tag

Sziasztok!

Ismét jelentkezem ugyan azzal a problémával, mint pár hete.

OMV telepítés, konfigurálás és qBittorrent vagy Transmission használata.

Sokadik nekifutásra sem tudom működésre bírni egyik torrent klienset sem. Leírom, hogy csinálom:
- OMV stabil verzió letöltése, Etcher-el elkészítem a boot pendrive-ot.
- Telepítem a rendszert, csak a rendszer SSD van a gépre dugva.
- Elvégzem a frissítést, ezután telepítem az Extras csomagot.
- Leállítom a gépet, rádugom a HDD-t, indítom újra a rendszert.
- Formázom a winyót, létrehozok egy felhasználót, a lemezen mappákat.
- Bővítményekből felteszem a compose-t dlna-t
- Jogosultságokat beállítom (lehet itt van a gond) /configs mappa pl. root, docker, user jogokat
- Szolgáltatások -> Compose -> Files -> Hozzáadás lapon bemásolom a qbittorrent Docker Hub-ról másolt parancssorát.
- Beállítom az user id-t, elérési utakat
- Mentem, csatolom, up-olom.

Elvileg működik is, de nem tudok bejelentkezni. admin/adminadmin vagy a user névvel sem. Config fájl utolsó sorába beillesztem amit itt kaptam parancsot, és akkor sem.

Sok leírást végignéztem, nekem mint laikus linux felhasználónak is elég egyszerű, pár kattintásos dolognak tűnik, még is elvérzek. Mit csinálok rosszul???

(#20033) jézusom válasza MrZick (#20032) üzenetére


jézusom
addikt

Examplesből is hozzá lehet adni a torrent appot. Majd az első jelszót a log fileból kell kinézni! Ez is még meg tud szivatni, lehet újra kell tölteni az oldalt, nálam se ment elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#20034) jézusom


jézusom
addikt

Nyilván nekem is van gondom :D

Konténereknél ilyen ip cÍmek vannak.

Ha rányomok nem is, a nas ip-cÍmét Írja a böngészőbe, hanem szöveggel hogy pl
NAS.HOME:443
Ez nem lenne baj, de nem jönnek be az oldalak, gondolom kellene valami dns hozzá. A rendszerben be van állÍtva a DNS. Lehet hogy az NGINX állÍtott le valamit? Igazából NGINXet nem is nagyon állÍtottam, csak a konfigjában egy compose volumot adtam nekei. De nem vágom valami DNS-t nem kébne állÍtani?

Ja és ha átÍrom a szöveget a rendes ip:port akkor se jön be az adott app. Ugyan akkor meg mondjuk qbittorrent szépen muzsikál. Lidarr is megy, meg most kipróbáltam a minidlna-t dockereből az is megy.

[ Szerkesztve ]

(#20035) MrZick válasza jézusom (#20033) üzenetére


MrZick
csendes tag

Na itt volt a kutya elásva. Log-ból kell kiolvasni a jelszót, nem jó az adminadmin.
Köszönöm!

(#20036) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Uj meghajtóra szeretném az OMV t tenni!
Valamivel át lehet pakolni a müködő rendszert , vagy ujra kell telepiteni?
üdv

(#20037) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Visszaköszönök picit segíteni nektek, mert látom megváltozott a Docker környezet és mindenki szenved, és nem tud Portainer-t telepíteni :DDD
Nah akkor a lényeg, az hogy tegyétek fel a Docker-t , ahogy a videoban van : Link

0. lépésben csatoljátok fel minden szükséges meghajtót, hogy már csak Dockerezni keljen.
- 3 mappa ami kell a megosztáshoz hozzátok létre a video alapján
- esetleg az alábbi menüpontokban mielött létrehozzátok nézzétek meg, hogy manuálisan is telepíti a dockert ha nem hozzátok létre a 3 mappát:
Szolgáltatások --> Compose --> beállítások : Alul engedi telepíteni simán a dockert? (Install/Reisntall Docker)
Ha docker sikeresen feltelepül akkor már csak SSH-ni kell:
- Ellenőrizzátek hogy a docker környezet fel van e települve: SSH (putty) lépj be és írd be hogy docker version
Ekkor ki kell írni az OMV-nek, hogy melyik verzió van fenn, ha kiirja akkor sikeresen települt.
Ezek után Portainer-t a dokumentáció alapján az alábbi parancsokkal tudjátok feltenni:

docker volume create portainer_data
docker run -d -p 8000:8000 -p 9443:9443 --name portainer --restart=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v portainer_data:/data portainer/portainer-ce:latest

Az itt lefuttatott 2 parancs feltelepíti a Portainer-t SSH-n. Ilyenkor a rendszer meghajtóra megy minden image/volume.
Ha ezt nem oda hanem egy másik meghajtóra akarjátok telepíteni akkor így futtassátok:(PortainerData mappát létre kell hozni egyik meghajtótóokra )
docker run -d -p 8000:8000 -p 9443:9443 --name portainer --restart=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v /srv/valamieleresiut/PortainerData:/data portainer/portainer-ce:latest
Ezek után települ a Portainer és mindent úgy ahsználtok ahogy kell! --> https://NASIP:9443
Qbittorrent:
admin és adminadmin-t felejtsétek el, logban kell megnézni, milyen generált jelszót kaptatok, egy ideje már ezt adja a rendszer.
Ez régebbi verzióban így van (4.3.9 ) de újabbiban már nem, mindent a logból nézz pl: 4.6.X

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20038) kutga válasza stigma (#20037) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz nem OMV, de a qbit logos infóért köszönet, én sem tudtam, hogy a logból kell kiszedni. Én most egyébként a javaslatodra amlogic boxon futtatok coreelec oprendszert, az alá tettem fel a szükséges csomagokat szintén docker-portainer párossal.

Let the Zone take me if I am.

(#20039) jézusom válasza stigma (#20037) üzenetére


jézusom
addikt

Szia!
Én már próbáltam feltenni a portainert, de nem volt elérhető.
Most a te parancsoddal azt Írja már fent van. De valószÍnűleg igaza van, viszont valamiért nem érem el a 9000 porton.

Egyébként ez sem érdekel, mert úgy látom elég jó ez a beápÍtett compose, csak kapálózok itt, mert nem megy pár konténer, aztán gondoltam a portainer segit...

Igazábol a lényeg a qbit/smb/dlna. Ezek mennek, csak éppen távolról szeretném elérni őket...

Nincs egy újabb doksid a nextcloud/cloudflare beállÍtásokról? A régebbi megvan de picit más. Úgy tudom már a letsencrypt már nem is játszik. Meg nem tudom most a cloudflarrel proxyval csináljam, vagy legyen dns only :)

Köszi!

(#20040) szpeti40 válasza jézusom (#20039) üzenetére


szpeti40
addikt

“Igazábol a lényeg a qbit/smb/dlna. Ezek mennek, csak éppen távolról szeretném elérni őket...”
VPN lesz a legbiztonságosabb megoldás erre. Pl [link]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20041) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Milyen konténereket használtok? Hátha találok köztük hasznosat.
Nálam:
- DuckDNS (wireguard eléréshez frissítse az ddns IP-t) (másik OMV-n freednsupdater)
- Plex
- qBittorrent

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#20042) jézusom válasza szpeti40 (#20040) üzenetére


jézusom
addikt

köszi nem akarok vpn-t. Van cloudflare accountom meg domainem is.

(#20043) kutga válasza B@ldrick (#20041) üzenetére


kutga
nagyúr

Qbittorrent
Pihole
Jackett
Radarr
Sonarr
Watchtower
Portainer

Nálam ezek vannak fent.

Let the Zone take me if I am.

(#20044) jézusom válasza B@ldrick (#20041) üzenetére


jézusom
addikt

Minidlna

Mondjuk plex mellé biztos nem kell.

(#20045) szpeti40 válasza jézusom (#20042) üzenetére


szpeti40
addikt

Értem, máshogy viszont nem fogsz tudni használni LAN-on működő protokollokat, hiába a domain meg a cloudflare.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20046) szpeti40 válasza B@ldrick (#20041) üzenetére


szpeti40
addikt

Én itt írtam pár konténert: [link]
De vannak amit azóta nem használok, meg vannak újak is.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20047) BlackJack21 válasza B@ldrick (#20041) üzenetére


BlackJack21
tag

A lényegesebb konténerek, amit használok:
- PLEX
- qBittorrent
- RADARR, SONARR, BAZARR, Jacket
- Shinobi
- Librespeed
- Netdata
- Home Assistant
- Mosquitto MQTT
- Tailscaled
- AdguardHome
- Heimdall
- Smokeping
- EUFY Security
Meg persze a Portainer.

[ Szerkesztve ]

(#20048) BlackJack21 válasza nagyfejü (#20036) üzenetére


BlackJack21
tag

Tegnap írtam, éppen erről.
Az EASEUS partiton masterrel klónoztam a meglévő OMV rendszert az új lemezre, nem kellett újratelepíteni.

(#20049) jézusom válasza szpeti40 (#20045) üzenetére


jézusom
addikt

Mit értesz lanon működő protokollok alatt? Egy minidlna-t nem lehet beállÍtani cloudflarrel vpn nélkül? Vagy nextcloudot?

(#20050) szpeti40 válasza jézusom (#20049) üzenetére


szpeti40
addikt

Nextcloudot igen, mivel az erre lett kitalálva. Én egy minidlna-nak biztos nem nyitnék portot az Internet felé, akkor inkább plex.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.