Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) sad_Vamp válasza KaiotEch (#7950) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ellentétben a mágneses HDD-vel az SSD irási ciklus véges, ennyi a történet. Ezért döglöttek korán az első SDD-k, és ezért van most az sok "új technológia" bennük ami nem mást, mint az "össze-vissza irkálást" teszi lehetővé, hogy minél kevesebbszer legyen újra és újra pont ugyanabba a cellába írva.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7952) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok, eddig kábelen streameltem filmeket omv-ről, de most elköltöztem és nem akarom a falat furkálni, így átállnék wifire.
A youtuberól tökéletesen megy wifin akár 8K-s stream is akadás nélkül, így router gond kizárva (meg amúgy is egy Asus ac86u van elég közel a tvhez)
OMV-ről a 720p-s film még Ok, de az 1080-as akadozik.Ha priorizálom a media stream-et a routeren, akkor ritkábban, ha nem akkor sűrűbben.
Van vmi megoldás, esetleg álljak át más sw-re?
Megköszönném , ha tudnátok segíteni :R

INTJ

(#7953) sad_Vamp válasza stingy2 (#7952) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a YT tudtommal tömörítve van rendesen. Gondolom az OMV-n nem törmörített cuccok vannak.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7954) lovi27 válasza stingy2 (#7952) üzenetére


lovi27
addikt

A 8K biztos, hogy nem 8K amire te azt hiszed. Megjelenítő sincs hozzá, felesleges volna. Ebből ne indulj ki, mert csak félrevisz.

A wifi-vel az a baj, hogy nem stabil, függ a környezettől, Függ, hogy mennyire zavart elektromágnesesen. Függ a távolságtól. Függ a fal vastagságától, anyagától, de attól is van e mozgás a helységekben. Inkább javaslom a kis lyuk fúrást... ;]

Ha mégse, próbáld ki egy másik csatornán. Keresd meg melyiken a legzavarmentesebb. Ha van rá lehetőség használd 5GHz-en. Ott jellemzően kevesebb a zavar.

(#7955) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
pár napja bekapcsoltam a Notification-t és mindenre aktiváltam is, amire csak lehetett, de naponta ezt az üzenetet kapom:

run-parts: /etc/cron.daily/armbian-ram-logging exited with return code 1

Ajánlották először EZT
Ezt megcsinálva is jöttek az email-ek.

Aztán EZT
Ilyen bejegyzésem viszont nincs az init.d könyvtárban.

Valakinek ötlete?
köszi!

(#7956) lovi27 válasza laracroft (#7955) üzenetére


lovi27
addikt

Gondold át, tényleg szükség van-e rá, hogy mindet bekapcsolod...

(#7957) stingy2 válasza lovi27 (#7954) üzenetére


stingy2
senior tag

Megoldódott fúrás nélkül. Router gyári beállításain kellett kicsit változtatni és most már hasít a FHD stream is.

INTJ

(#7958) lovi27 válasza stingy2 (#7957) üzenetére


lovi27
addikt

Reméljük így is marad hosszútávon. :C
Az egyértelmű volt, hogy itt nem az OMV az ok.

(#7959) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok ismét.

Végre úton van a messzi kínából a vas a nashoz. Amíg megérkezik virtualbox alatt tesztelgetem ismét. Most a legutóbbival ellentétben több problémával is találkoztam OMV3 alatt. Ebben szeretnék segítséget kérni.

probléma 1.:
SMB-n nem érem el, annak ellenére, hogy mindent az összefoglaló szerint csináltam. Win10-et használok. SMB szogáltatás fut, megegyező munkacsoportban van a két rendszer, megosztást bekapcsolva.

probléma2.:
annak ellenére, hogy transmissionnal gond nélkül töltöttem rá néhány videó fájlt nem látja a plex. Itt is megyegyező mappákba/ból dolgoznak, ACL fülön engedélyt megadtam.

probléma3.:
plex-et látom tv-vel dlna-n, de a minidlna-t nem, akármit állítok.

[ Szerkesztve ]

(#7960) lovi27 válasza DIEGO15 (#7959) üzenetére


lovi27
addikt

Az is lehet probléma, hogy a virtuális környezetben nincs valami jól beállítva. Ne csak az OMV-ben keresd az okot.

1. A W10-nél ezt állítsd vissza. Mióta feleslegesnek ítéli a MS és alapból tiltja, sokan szenvednek miatta.

2. Az ACL-t csak indokolt esetben állítsd el! A plex-nél a média helyét a Plex Wekliens-nél tudod kijelölni. Ott kell látnod a mappát, ha meg van osztva.

3. Nem használom a MiniDLNA-t, de úgy emlékszem ott is be kell állítani a megosztott mappát. Megtetted?

(#7961) DIEGO15 válasza lovi27 (#7960) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem okolom az omv-t, gondoltam win problémára is. VB-ben csak a kártya típusát állítottam bridgelt kártyára, a hálózati beállításoknál, ha jól emlékszem legutóbb is csak ennyit állítottam és ment minden flottul. Nem nagy baj, ha nem sikerül helyrehozni, a lényeg, hogy élesben menjen majd.

1. Nálam ez így néz ki.

2. Igyekszem nem belekavarni, ha nagyon elrontok valamit, akkor reinstall. :D Ez volt a bibi, köszönöm, a webkliensben nem adtam hozzá.

3. Igen megtettem. Mivel a plex már működik, ezért a minidlna már oka fogyottá vált, ettől függetlenül érdekes, hogy ezt még csak nem is látja a tv-m (és más sem).

Bónusz kérdés: a WeDav mennyire tekinthető biztonságosnak egy openvpn-hez képest, ha csak a fájlelérés a lényeg?

(#7962) doberman válasza DIEGO15 (#7961) üzenetére


doberman
senior tag

a VirtualBox guestjeinek elérése nem a "legegyszerűbb" mert kézzel kell a VB hálózati kártyáját beállítani - valahol olvastam, hogy direkt más ip cím tartományba teszi a VB... tehát a host vb-kártyát kell konfigurálnod. vagy használj vmware-t .. ott nincs "hókuszpók.." ja a tesztnél a ping parancs néha átverős... az icmp echo néha tiltva van... csak a bosszantás végett.. ;]

8lnu

(#7963) lovi27 válasza DIEGO15 (#7961) üzenetére


lovi27
addikt

A samba-ra akkor vagy valamit mégsem osztottál meg jól, vagy hiányzik hozzáférési engedély, vagy a virtuális környezetben keresd a hibát. A MiniDLNA-ra is hasonlót lehet mondani, mert látni kéne a TV-n a DLNA megosztásokat.

Én úgy tudom - majd kijavítanak, ha rosszul, hogy a WebDAV egy hálózati protokoll, hasonlóan mint a Samba, FTP, stb., míg az OpenVPN használatával titkosítva közlekednek a fájlok a hálózaton. Tehát a tartalom megtekintéséhez kell a titkosító kulcs. Ha fontos, hogy más ne láthassa a fájl tartalmát az OpenVPN biztonságosabb megoldás. Szerintem. Persze, nem egy filmnél vagy egy zeneszámnál, mert azt nyugodtan nézheti vagy hallgathatja egy hacker is... :DDD

(#7964) DIEGO15 válasza lovi27 (#7963) üzenetére


DIEGO15
őstag

Elképzelhető mindegyik opció, ha lesz időm végignyálazom.

A webdav csak azért vonzóbb, mert egyszerűbb. Nem kell külön alkalmazás. Persze https-el használva. De lehet, hogy openvpn lesz belőle, első a biztonság :) Igaz először egy ddns képes router kell :)

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#7965) laracroft válasza lovi27 (#7956) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia, megfogadtam a tanácsod és kikapcsolgattam, amik nem érdekelnek.
Most már odáig jutottam, hogy mindet kikapcsoltam...és még mindig kapom naponta ezt az üzenetet :F

(#7966) lovi27 válasza laracroft (#7965) üzenetére


lovi27
addikt

Az /etc/cron.daily[ könyvtárban lévő dolgokat naponta egyszer lefuttatja a rendszer és azokból ez az armbian-ram-logging nevű akármi futtatása hibaüzenettel tér vissza. De erről nem az OMV tehet. Neki az van parancsban kiadva, hogy ezeket naponta egyszer hajtsd végre. Megcsinálja, de a hiba okáról ebben az esetben inkább az armbian fórumon tudnak többet mondani.

(#7967) dugesz77


dugesz77
őstag

Üdv. Telepíteni szeretnék egy HP Elitedesk 800 g1-re OMV-t. Szépen hiba nélkül lemegy a telepítés, reboot után viszont ez a hiba fogad:

El is indul a rendszer látszólag de web felületen már nem enged belépni a másik gépről de putty-ról elérem.

[ Szerkesztve ]

(#7968) dugesz77 válasza dugesz77 (#7967) üzenetére


dugesz77
őstag

Egy frissítés/újraindítás megoldotta...

(#7969) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

OMV-re kéne nekem valami dyndns plugin vagy megoldás :D ddclient valamiért nem akarja az igazat.

(#7970) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Ha OMV-t raknék egy RPI-re. Mi lenne legjobb megoldás egy olyan felhőszerű valamire, ami pár gépből automatikusan szinkronizálna 1-2 mappát, és távolról (értsd: nem csak a belső hálózat) is elérhető?
Szükséges a távolról elérhetőséghez fix. IP, vagy megoldható valamiféle kerülő úton is?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7971) g0dl válasza Zicokuka (#7969) üzenetére


g0dl
addikt

Mivel az OMV egy debian, így biztos találsz gyakorlatilag az összes dinamikus dns szolgáltatóhoz klienst ( ami többnyire egy szkript), de mindezt miért nem bízod a routeredre?

(#7972) g0dl válasza sad_Vamp (#7970) üzenetére


g0dl
addikt

Nem kell hozzá fix ip, dynamikus dns szolgáltatóval domain névvel is elérheted ( na jó, pont az ip váltás ideje alatt lehet egy rövid akadozás). Én ezt használom http://freedns.afraid.org/, mert nem kell emailben folyton újra aktiválni.

(#7973) sad_Vamp válasza g0dl (#7972) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Oké köszi! Csak megkérnélek: kicsit bővebben. (A címnek amit adtál term. utána nézek) De milyen plugin kell a felhőzéshez, meg az auto sync-hez (felhőn, meg LANon keresztül)?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7974) g0dl válasza sad_Vamp (#7973) üzenetére


g0dl
addikt

Hát az csak az elérésről szól, lényegében függetlenül a szolgáltatástól.

Ilyen szinkronizálós plugint én nem használok, de pl. a nextcloud mintha tudna ilyeneket, az pedig van a docker repoban.

(#7975) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

OMV 4-re Transmission, és hőmérséklet figyelő szenzorokat honnan tudnék letölteni? Amiket próbáltam, azok nem működnek.
Ti, akik használnak 4-et azok honnan szerezték be ezeket?
Köszi!

(#7976) g0dl válasza Tav-Csoves (#7975) üzenetére


g0dl
addikt

Én felraktam a debian transmission-t. Beállítani nem volt egy nagy varázslat.
De az omv extras-ban azóta van már transmissionbt plugin.
Szenzor plugint még nem láttam.

(#7977) Zicokuka válasza g0dl (#7971) üzenetére


Zicokuka
senior tag

ddclientel küzdök,de valamiért nem akarja az igazat :( ipdns.hu-t kéne valahogy varázsolni vele,mármint csatlakozni.

A routerem nem tudja,ez egy zte csoda a digitől.

[ Szerkesztve ]

(#7978) osztraksajt válasza Zicokuka (#7977) üzenetére


osztraksajt
őstag

Publikus vagy natolt IP-t kapsz a digitől? Ha nem tudod akkor a digi topikban segítenek első körben.

(#7979) Zicokuka válasza osztraksajt (#7978) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Natolt elvileg.

(#7980) g0dl válasza Zicokuka (#7979) üzenetére


g0dl
addikt

Ja, natolt cím esetén a dyndns-nek nem sok értelme van, mert azon szolgáltatást biztosan nem fogsz elérni.

(#7981) lovi27


lovi27
addikt

Ezt már ő is észrevette... ;]
Írni kell a Diginek és kérni, hogy vegyenek ki a natolt címek közül és tegyenek át normál tartományba. A jó ötletért pedig a dicsőség az osztraksajt társat illeti.

Ezt én is nagyon megszívtam. Csak én akkor azt se tudtam, hogy létezik NAT, meg hogy a Digi ezt csinálja. Meg hogy egyszer csak engem is át tett oda. Mikor rájöttem, hogy kívülről más IP címet látnak, mint amit én 'belül ' leolvasok és megadok, gondoltam ilyen nincs, biztos én rontok el valamit. A sokadik próbálkozás után mikor már biztos voltam, hogy nem rontok el semmit, ki kellett deríteni akkor mi a csoda ez és mi a megoldás rá. Szóval, nem volt egyszerű... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7982) vadkörte válasza lovi27 (#7981) üzenetére


vadkörte
addikt

A szolgáltatók részéről a NAT-olás nem véletlen és nekik ugyebár ez hasznos dolog, mellesleg egyszerű is. Az más kérdés, hogy a felhasználó szív(hat) vele, mint a torkosborz.
A normális(abb) - van ilyen??? - szolgáltatónál nem reménytelen a kikéreckedés, egy mobilnet (sajnos sok helyen csak így érhető el Internet szolgáltatás) szolgáltatónál/csomagnál kb. reménytelen. :F

Üdv. V. Körte

(#7983) lovi27 válasza vadkörte (#7982) üzenetére


lovi27
addikt

Kevés a kiosztható IP4 címük, úgy tudom ezért csinálják. A Digi akkor rendes volt és minden zokszó nélkül visszatett a normál címtartományba. Reméljük még mindig meg tudják oldani. Ha viszont nem, akkor csak az IP6 marad.

(#7984) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Minap próbálkoztam sajnos sikertelenül a Docker telepítésével...
VM-re feltettem az OMV4-et majd az OMV extrákat tallóztam.
Docker repo-t bekapcsoltam, shellinbox és docker gui-t akartam feltenni de sajnos hibára futottam.
Hia pontos logját bemásolni nem tudom mert melózom, de valami csomagra hivatkozott hogy nincs és az alábbi fájlnév ugrik be nekem amit a error logban kiirt: weakref.py

Próbálkoztam ssh-n belépni majd kiadtam a szükséges parancsokat hátha megjavul de sajnos nem lett jó. (parancsok az update/upgrade, autoclean, autoremove volt, hátha valami csomaglista összeakadhatott)

Mint látom a fájl maga amire hivatkozik egy Phyton fájl, ezért még abban gondolkodtam, hogy a sourcelist-ben hátha valamelyik hivatkozás nem megfelelő vagy friss - mármint ahonnan letöltené a hozzá tartozó csomagokat - mikor a Dockert telepíti őket

Google-re napközben rákeresek, mitől lehet, de találkozott valaki ilyesmi problémával?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7985) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

az új SSD-vel már 66 nap uptime-nál tartok, tehát a kingston SSD volt a hibás.

egy ideje viszont nem működnek a grafikonok, egy idő óta nem logol.
plusz jön is emailben, hogy collectd és rrdcached nem oké
Execution failed Service rrdcached
Description: failed to start (exit status 0) -- no output

Does not exist Service rrdcached
Description: process is not running
Does not exist Service collectd
Description: process is not running

mi lehet szerintetek?
nem létszükség, de jobb volt, amikor működött

(#7986) lovi27 válasza eastsider (#7985) üzenetére


lovi27
addikt

Újraindítás? Szokásos tisztítási dolgok?

(#7987) eastsider válasza lovi27 (#7986) üzenetére


eastsider
nagyúr

milyen tisztítás?
régi logokat töröltem

(#7988) lovi27 válasza eastsider (#7987) üzenetére


lovi27
addikt

OMV-Extrák / Tárolók fülön az Apt törlés. És esetleg az apt-autoremove és az apt-autoclean parancsok.

Most találtam, hátha:
To reset graphs with corrupted database:

rm -r /var/lib/rrdcached/db/localhost
rm /var/lib/rrdcached/journal/*
service collectd restart
service rrdcached restart

(#7990) lovi27 válasza dannju (#7989) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!
Megkérlek hosszú listát ne tegyél be a fórumba. Sok értelme nincs. Ha mégis szükségesnek tartod, akkor használd a pastebin.com ingyenes oldalt. Köszönöm.

Töröltem a hozzászólásod, de kimentve itt olvasható:
(#7989) dannju hozzászólása

(#7991) lovi27


lovi27
addikt

Az elejét lehagytad a listának, amiből látszana, hogy mit akarsz csinálni. Vagy az is lehet, hogy a webGUI ablakban megjelent üzenetét másoltad le.

Ezek csak figyelmeztetések, ettől lehet, hogy működik. Lehet, ha azt a 6 törött csomagot lerendezed, megjavul. Ha jól látom már pluginokat telepítesz - fent van az OMV.

(#7992) dannju válasza lovi27 (#7991) üzenetére


dannju
tag

Az összes pluginra akármelyiket szeretném fel tenni ezt hozza fel .
Igen fent van az OMV azzal nincs baj. Hiába próbálom javíttatni a törött csomagokat mindig ezeket a hibákat dobja fel.

Banna PI m1-ről van szó.

(#7993) lovi27 válasza dannju (#7992) üzenetére


lovi27
addikt

Újratelepítés? Nem tart túl soká. Amíg nincsenek komolyabb megosztások, nem éri meg javítgatni.

(#7994) CheGhost válasza lovi27 (#7990) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Köszönöm mindenki nevében! :D :))

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#7995) dannju válasza lovi27 (#7993) üzenetére


dannju
tag

Épp azt csinálom !

(#7996) dannju


dannju
tag

[link]

Éppen tenném fel az all4debet és ez fogad ötlet ?

(#7997) dannju


dannju
tag

[link]

Éppen tenném fel az all4debet és ez fogad ötlet ?

Feltette ....

(#7998) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

SMB megosztásnál win10ről másolnék a szerverre fájlt de nem nem tudok mert le van tiltva a hozzáférés.
Mit kellene beállítani, hogy működjön? :R

(#7999) KaiotEch válasza cekkk (#7998) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. ACL-be meg van adva a jogosultság az adott usernek?

(#8000) szpeti40


szpeti40
addikt

Akinek ssd van rendszermeghajtónak, hagyta egyben az ssd-t vagy csinált rajta egy másik partíciót is?

Valamint, lesz 2db 3TB-os lemez a nasba, leginkább filmeknek sorozatoknak, érdemes lenne majd raid 0-ba rakni őket, vagy inkább használjam külön külön a 2 lemezt?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.