Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) vadkörte válasza szpeti40 (#5000) üzenetére


vadkörte
addikt

Mivel a NAS fileserver funkciót látna el, szerintem minden további nélkül. (a hogyanokról a tudorok eligazítanak)

Üdv. V. Körte

(#5002) lovi27 válasza Oldman2 (#4998) üzenetére


lovi27
addikt

A conf fájlt egyelőre nem írta senki vissza, nekem most is ez van benne:

# Alert if disk space of root filesystem gets low
check filesystem rootfs with path /
if space usage > 99% for 5 times within 15 cycles
then alert else if succeeded for 10 cycles then alert

Természetesen minden HDD-nél átírtam, de hatástalan. Ez így kevés. Amúgy sem tartom szerencsésnek az ilyen módosításokat, mert egy frissítés bármikor felülírhatja. A taroló diszkeken legszívesebben kikapcsolnám a figyelést, felesleges.

(#4999) Oldman2

Ez jó! Hasznos, ha utólag akarjuk megnézni!

(#5003) iff válasza Oldman2 (#4998) üzenetére


iff
senior tag

Esetleg itt-->: /etc/monit/conf.d/openmedia-filesystem.conf nem tudom, hogy működne.

Most láttam, hogy már írták. :U

[forum.openmediavault]

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#5004) Pelican válasza iff (#5003) üzenetére


Pelican
őstag

A linken lévő leírás szerint csinálva a logból eltűnt a figyelmeztetés, de a File systemsnél maradtak a pirosak.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5005) lovi27


lovi27
addikt

Találtam további programkódba beírt 85%-os határértéket. Az ilyen paramétereket egy konfig fájlban szokták tárolni és a különböző programrészek vagy bővítmények onnan veszik. Mivel itt vannak részek ahol fix értékként szerepelnek a programban nem látom értelmét a további keresésnek.

Ha valaki úgy használja az OMV-t, hogy követi a változásokat, rendszeresen telepíti a frissítéseket, akkor nekik úgysem nagyon tanácsos módosítgatni a programkódot. Hamar visszaírásra kerülhet a módosítás.

(#5006) footy


footy
addikt

Sziasztok!

A Banana Pi-mre most raktam fel az OMV3-at, korábban 2.0-t használtam és most van egy pár dolog ami hiányzik.
- A mono repot nem találom így az Emby szervert sem tudom felrakni
- A remote share plugin is hiányzik

Lehet ezeket utólag telepíteni?

A Filebot nevű alkalmazással van valakinek tapasztalata?

köszi

(#5007) tenky


tenky
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert nagyon elakadtam.

Van pár frissítés amit nem tudok telepíteni és a neten sem nagyon találtam megoldást. A probémám a következő. A frissítés kezelőben rányomok a telepítés gombra bármelyiknék az alábbi hibát dobja fel:

Reading package lists...
Building dependency tree...
Reading state information...
The following packages will be upgraded:
cli-common
1 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 14 not upgraded.
Need to get 0 B/178 kB of archives.
After this operation, 44.0 kB of additional disk space will be used.
(Reading database ... (Reading database ... 5%(Reading database ... 10%(Reading database ... 15%(Reading database ... 20%(Reading database ... 25%(Reading database ... 30%(Reading database ... 35%(Reading database ... 40%(Reading database ... 45%(Reading database ... 50%(Reading database ... 55%(Reading database ... 60%dpkg: unrecoverable fatal error, aborting:
files list file for package 'mono-runtime-sgen' is missing final newline
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)

próbáltam az apt-get update, apt-get upgrade, sudo apt-get install mono-complete

root@openmediavault:~# sudo apt-get install mono-runtime-sgen
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
mono-runtime-sgen is already the newest version.
mono-runtime-sgen set to manually installed.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 15 not upgraded.
root@openmediavault:~#

próbáltam uninstallálni a mono csomagot, de az sem segített, hibára futott:
sudo apt-get remove --auto-remove mono-runtime-sgen

0 upgraded, 0 newly installed, 170 to remove and 11 not upgraded.
After this operation, 195 MB disk space will be freed.
Do you want to continue? [Y/n] y
dpkg: unrecoverable fatal error, aborting:
files list file for package 'mono-runtime-sgen' is missing final newline
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)

Van valakinek valami ötlete, hogy még mit csinálhatnék?

Köszi a válaszokat!

(#5008) Pelican válasza tenky (#5007) üzenetére


Pelican
őstag

Próbából rányomtam a frissítések telepítésére... nem kellett volna. :(
Lehalt a szerver, újraindítás után nem tud elindulni az omv.
Nem lehet ssh-n sem elérni.
Pár napja frissítettem utoljára, akkor és azóta minden jó volt.
Szóval akinek megy, az inkább ne nyomkodja.

Mit lehet ilyenkor csinálni az új installon kívül?
Pár parancs még működik:

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5009) Patice válasza Pelican (#5008) üzenetére


Patice
nagyúr

Pedig írja, hogy mi baja:
/dev/sde1 fájlrendszerében hibát talált. Nem tudta elindítani a szolgáltatásokat, joggal.

Ezen a köteten javasolja, hogy futtasd a "lemezellenőrzést" (fsck parancsot).

Szerintem nem az OMV a hibás, szimplán a lemezeden most adta be a kulcsot pár szektor.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5010) Pelican válasza Patice (#5009) üzenetére


Pelican
őstag

Nem hiszem, hogy ha nem frissítek, akkor is lehalt volna...
fsck lement, valamit javított de utána se indult. Párszor újraindítottam, mire végre nekiállt omv-t tölteni, aztán abba halt bele, úgy hagytam, aztán most csipogott, hogy mégiscsak elindult.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5011) lovi27 válasza Pelican (#5008) üzenetére


lovi27
addikt

Semmi gondom nincs a frissítéssel - nem is talált semmi újat. :D

#5006) footy

A remoteshare is olyan plugin ami nincs a v3-ban. Helyette a remotemount plugint ajánlják.

A mono-ra hátha segít: link

(#5012) lovi27 válasza tenky (#5007) üzenetére


lovi27
addikt

Te is belebonyolódtál a mono pluginba. Ha majd rendbe tetted a rendszered talán neked is segít az előző ajánlat.

Próbáld meg az apt-get autoremove paranccsal minden felesleget leszedni. De amíg vannak félbehagyott vagy hibás dolgok soha ne telepíts újat. Attól nem fog megjavulni.

(#5013) tenky válasza lovi27 (#5012) üzenetére


tenky
csendes tag

Szia!

Sajnos nem segített az apt-get autoremove

root@openmediavault:~# apt-get autoremove mono-runtime-sgen
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following packages will be REMOVED:
ca-certificates-mono libglade2.0-cil libglib2.0-cil libgtk2.0-cil libmono-accessibility4.0-cil
libmono-cairo4.0-cil libmono-cecil-private-cil libmono-cil-dev libmono-codecontracts4.0-cil
libmono-compilerservices-symbolwriter4.0-cil libmono-corlib4.0-cil libmono-corlib4.5-cil
libmono-cscompmgd0.0-cil libmono-csharp4.0c-cil libmono-custommarshalers4.0-cil libmono-data-tds4.0-cil
libmono-db2-1.0-cil libmono-debugger-soft4.0a-cil libmono-http4.0-cil libmono-i18n-cjk4.0-cil
libmono-i18n-mideast4.0-cil libmono-i18n-other4.0-cil libmono-i18n-rare4.0-cil libmono-i18n-west4.0-cil
libmono-i18n4.0-all libmono-i18n4.0-cil libmono-ldap4.0-cil libmono-management4.0-cil
libmono-messaging-rabbitmq4.0-cil libmono-messaging4.0-cil libmono-microsoft-build-engine4.0-cil
libmono-microsoft-build-framework4.0-cil libmono-microsoft-build-tasks-v4.0-4.0-cil
libmono-microsoft-build-utilities-v4.0-4.0-cil libmono-microsoft-build4.0-cil
libmono-microsoft-csharp4.0-cil libmono-microsoft-visualc10.0-cil
libmono-microsoft-web-infrastructure1.0-cil libmono-oracle4.0-cil libmono-parallel4.0-cil
libmono-peapi4.0a-cil libmono-posix4.0-cil libmono-rabbitmq4.0-cil libmono-relaxng4.0-cil
libmono-security4.0-cil libmono-sharpzip4.84-cil libmono-simd4.0-cil libmono-smdiagnostics0.0-cil
libmono-sqlite4.0-cil libmono-system-componentmodel-composition4.0-cil
libmono-system-componentmodel-dataannotations4.0-cil libmono-system-configuration-install4.0-cil
libmono-system-configuration4.0-cil libmono-system-core4.0-cil
libmono-system-data-datasetextensions4.0-cil libmono-system-data-entity4.0-cil
libmono-system-data-linq4.0-cil libmono-system-data-services-client4.0-cil
libmono-system-data-services4.0-cil libmono-system-data4.0-cil libmono-system-deployment4.0-cil
libmono-system-design4.0-cil libmono-system-drawing-design4.0-cil libmono-system-drawing4.0-cil
libmono-system-dynamic4.0-cil libmono-system-enterpriseservices4.0-cil
libmono-system-identitymodel-selectors4.0-cil libmono-system-identitymodel4.0-cil
libmono-system-io-compression-filesystem4.0-cil libmono-system-io-compression4.0-cil
libmono-system-json-microsoft4.0-cil libmono-system-json4.0-cil libmono-system-ldap-protocols4.0-cil
libmono-system-ldap4.0-cil libmono-system-management4.0-cil libmono-system-messaging4.0-cil
libmono-system-net-http-formatting4.0-cil libmono-system-net-http-webrequest4.0-cil
libmono-system-net-http4.0-cil libmono-system-net4.0-cil libmono-system-numerics-vectors4.0-cil
libmono-system-numerics4.0-cil libmono-system-reactive-core2.2-cil
libmono-system-reactive-debugger2.2-cil libmono-system-reactive-experimental2.2-cil
libmono-system-reactive-interfaces2.2-cil libmono-system-reactive-linq2.2-cil
libmono-system-reactive-observable-aliases0.0-cil libmono-system-reactive-platformservices2.2-cil
libmono-system-reactive-providers2.2-cil libmono-system-reactive-runtime-remoting2.2-cil
libmono-system-reactive-windows-forms2.2-cil libmono-system-reactive-windows-threading2.2-cil
libmono-system-reflection-context4.0-cil libmono-system-runtime-caching4.0-cil
libmono-system-runtime-durableinstancing4.0-cil
libmono-system-runtime-interopservices-runtimeinformation4.0-cil
libmono-system-runtime-serialization-formatters-soap4.0-cil libmono-system-runtime-serialization4.0-cil
libmono-system-runtime4.0-cil libmono-system-security4.0-cil
libmono-system-servicemodel-activation4.0-cil libmono-system-servicemodel-discovery4.0-cil
libmono-system-servicemodel-internals0.0-cil libmono-system-servicemodel-routing4.0-cil
libmono-system-servicemodel-web4.0-cil libmono-system-servicemodel4.0a-cil
libmono-system-serviceprocess4.0-cil libmono-system-threading-tasks-dataflow4.0-cil
libmono-system-transactions4.0-cil libmono-system-web-abstractions4.0-cil
libmono-system-web-applicationservices4.0-cil libmono-system-web-dynamicdata4.0-cil
libmono-system-web-extensions-design4.0-cil libmono-system-web-extensions4.0-cil
libmono-system-web-http-selfhost4.0-cil libmono-system-web-http-webhost4.0-cil
libmono-system-web-http4.0-cil libmono-system-web-mobile4.0-cil libmono-system-web-mvc3.0-cil
libmono-system-web-razor2.0-cil libmono-system-web-regularexpressions4.0-cil
libmono-system-web-routing4.0-cil libmono-system-web-services4.0-cil
libmono-system-web-webpages-deployment2.0-cil libmono-system-web-webpages-razor2.0-cil
libmono-system-web-webpages2.0-cil libmono-system-web4.0-cil
libmono-system-windows-forms-datavisualization4.0a-cil libmono-system-windows-forms4.0-cil
libmono-system-windows4.0-cil libmono-system-workflow-activities4.0-cil
libmono-system-workflow-componentmodel4.0-cil libmono-system-workflow-runtime4.0-cil
libmono-system-xaml4.0-cil libmono-system-xml-linq4.0-cil libmono-system-xml-serialization4.0-cil
libmono-system-xml4.0-cil libmono-system4.0-cil libmono-tasklets4.0-cil libmono-webbrowser4.0-cil
libmono-webmatrix-data4.0-cil libmono-windowsbase4.0-cil libmono-xbuild-tasks4.0-cil libnunit-cil-dev
libnunit-console-runner2.6.3-cil libnunit-core-interfaces2.6.3-cil libnunit-core2.6.3-cil
libnunit-framework2.6.3-cil libnunit-mocks2.6.3-cil libnunit-util2.6.3-cil libwebkit1.1-cil
mono-4.0-gac mono-4.0-service mono-complete mono-csharp-shell mono-devel mono-gac mono-mcs mono-roslyn
mono-runtime mono-runtime-common mono-runtime-sgen mono-utils mono-xbuild monodoc-base monodoc-browser
monodoc-manual openmediavault-radarr openmediavault-sonarr
0 upgraded, 0 newly installed, 170 to remove and 11 not upgraded.
After this operation, 195 MB disk space will be freed.
Do you want to continue? [Y/n] y
dpkg: unrecoverable fatal error, aborting:
files list file for package 'mono-runtime-sgen' is missing final newline
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)

Az jutott eszembe még, hogy hátha azért nem tudom mert fut a sonarr, vagy a radarr, de azokat meg nem engedi uninstallálni.

erre meg ilyen hibaüzenetet dob

Hiba #0:
exception 'OMV\ExecException' with message 'Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --auto-remove --purge remove openmediavault-radarr 2>&1' with exit code '100': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

The following packages will be REMOVED:
openmediavault-radarr*
0 upgraded, 0 newly installed, 1 to remove and 15 not upgraded.
After this operation, 21.5 kB disk space will be freed.
(Reading database ...
dpkg: warning: files list file for package 'mono-runtime-sgen' missing; assuming package has no files currently installed
(Reading database ... 5%
(Reading database ... 10%
(Reading database ... 15%
(Reading database ... 20%
(Reading database ... 25%
(Reading database ... 30%
(Reading database ... 35%
(Reading database ... 40%
(Reading database ... 45%
(Reading database ... 50%
(Reading database ... 55%
(Reading database ... 60%
(Reading database ... 65%
dpkg: unrecoverable fatal error, aborting:
files list file for package 'liblzo2-2:amd64' is missing final newline
E
:
Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)
' in /usr/share/openmediavault/engined/rpc/pluginmgmt.inc:151
Stack trace:
#0 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(528): OMVRpcServicePluginMgmt->{closure}('/tmp/bgstatusBP...', '/tmp/bgoutputYT...')
#1 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/pluginmgmt.inc(155): OMV\Rpc\ServiceAbstract->execBgProc(Object(Closure))
#2 [internal function]: OMVRpcServicePluginMgmt->remove(Array, Array)
#3 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(124): call_user_func_array(Array, Array)
#4 /usr/share/php/openmediavault/rpc/rpc.inc(86): OMV\Rpc\ServiceAbstract->callMethod('remove', Array, Array)
#5 /usr/sbin/omv-engined(536): OMV\Rpc\Rpc::call('Plugin', 'remove', Array, Array, 1)
#6 {main}

[ Szerkesztve ]

(#5014) aicon válasza tenky (#5013) üzenetére


aicon
senior tag

Mono-val nekem is gondom volt az utolsó frissítésnél ezért teljesen eltávolítottam.

remove:
sudo apt remove --purge --auto-remove mono-complete
(attól függően, hogy melyik mono-t telepítetted)
vagy:
sudo apt remove --purge --auto-remove mono-devel referenceassemblies-pcl ca-certificates-mono mono-xsp4

Majd ezt követtem: [link]
new install:
sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv-keys 3FA7E0328081BFF6A14DA29AA6A19B38D3D831EF &&
echo "deb http://download.mono-project.com/repo/debian jessie main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/mono-official.list
sudo apt-get update &&
sudo apt-get install mono-devel referenceassemblies-pcl ca-certificates-mono mono-xsp4

verify:
mono --version
mono -V

----------

működik, frissítésnél nincs hiba

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#5015) footy válasza lovi27 (#5011) üzenetére


footy
addikt

Aham a remote mount plugint megtalaltam, de ez nem az igazi, mert nem lehet beallitani melyik helyi konyvtarbol legyen elerhetoa a tavoli.
A V3-at egyebkent fel is adtam a hetvegen. Meg nincs azon a szinten amire erdemes lenne valtani. (legalabbis szamomra)
Szerencsere csak vissza kellett tennem a regi kartyat a V2-vel es ujra minden kerek lett. :)

(#5016) iff


iff
senior tag

Valamit nagyon el "csesztek" az OMV-n. Tegnap este még elérhető volt a hálózaton, viszont ma reggel már nem. :((( Először arra gondoltam, hogy a háló kártya megadta magát, de fura volt, hogy mind a kettő led egyszerre néha felvillant. Egy régebbi winyót raktam bele és erre telepítettem fel az openmediavault_3.0.74-amd64.iso tökéletesen működik, elérhető.

Mi a franc történhetett vele? Lehet, hogy másik után nézek, vagy egy régebbi verziót rakok fel. De ez a 3.0.75.1 sz@r!!!! :((( :(( :W

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#5017) Oldman2 válasza iff (#5016) üzenetére


Oldman2
veterán

De ez a 3.0.75.1 sz...

Vélhetően emiatt van már 3.0.76 -os kiadás is.

(#5018) iff válasza Oldman2 (#5017) üzenetére


iff
senior tag

Igen, már láttam, hogy van 3.0.76, de hálózat nélkül nem fog rá frissíteni.

..........""..........

(#5019) lovi27 válasza tenky (#5013) üzenetére


lovi27
addikt

Légyszi hosszú listákat ne másolj ide, mert nem mondanak többet, nem tudunk vele mit kezdeni és csak követhetetlen lesz tőle a fórum. Kösz.

Te is telepítsd inkább a v2-t, hátha neked is megoldja a problémádat, mint a ft-nak.

(#5020) Pelican válasza iff (#5016) üzenetére


Pelican
őstag

Nekem is eltűnt ma reggelre...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5021) vadkörte válasza iff (#5016) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem tudom mi okozhatj az anomáliáitokat. A legutolsó problémamentesen működik nálam. A .75.1-el sem voltak üzemszintű problémáim. Igaz nincs szét plug-in-ezve.
A NAS-ocsaka ~2 hete leállítás nélkül megy, egy régi 3.0.58-as rendszerrel lett beüzemelve, azt frissítem mindig. (már a kernel sem a régi)

Viszont nálam a 4GB RAM-ból, konzekvensen csak 3,2GB-ot lát. A gép 4-et tud kezelni max, a BIOS látja mind, az OMV, viszont "csak" 2,92 GiB(3,2GB)-et. Nem életbevágó a maradék, 25-50%-nál feljebb nemigen ment még fel.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#5022) iff


iff
senior tag

Ez érdekes, visszaraktam mindent és elindítottam, 3.0.76-os fogad :F nem frissítettem semmit rajta. Azt nem értem, hogy automatikusan leszedte a 3.0.76-ot?

Mindegy a lényeg nem kell újratelepítenem, de a közeljövőben ne csináljon már ilyet. Régebben szerintem stabilabb volt.....

..........""..........

(#5023) lovi27


lovi27
addikt

Nézve a changelog-ot a 76-ost lényegében csak a régi UI visszaállíthatósága miatt csinálták.

A Debian a hétvégén login-nal és password-del kapcsolatos frissítéseket kapott. Nem lehet, hogy ez szívat néhányotokat? Nálam nem okozott semmi problémát (se a valós, se a virtuális gépeken).

(#5024) Pelican válasza lovi27 (#5023) üzenetére


Pelican
őstag

ssh-n beenged, de a webadminba nem tudok belépni. És nem látszanak a megosztások.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5025) lovi27 válasza Pelican (#5024) üzenetére


lovi27
addikt

Böngésző cache törlése? Ha újraindítod? Esetleg az alap jelszóval?

(#5026) flashfly


flashfly
csendes tag

Van valakinek tapasztalata OMV al 500+ felhasználóval jól működik?

"Ha azt gondolod képes vagy rá, vagy azt, hogy nem vagy képes, mindkét esetben igazad van."

(#5027) Flowtation


Flowtation
őstag

Mondom én, 2.x stone burner rulez... ;] Én úgy gondolom az omv 2x a linux "ami jó azt nem piszkáljuk" verziója...de ne legyen igazam.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5028) lovi27 válasza vadkörte (#5021) üzenetére


lovi27
addikt

Mennyit ír a totálra a cat /proc/meminfo parancs? Szerintem nem annyit lát, hanem annyi az elérhető, de az is több, mint amennyi kell.

(#5029) vadkörte válasza lovi27 (#5028) üzenetére


vadkörte
addikt

Visszaosztva GB-ra

MemTotal: ~2,94GB
MemFree: ~1,96GB
MemAvailable: ~2,15GB

A BIOS 4096MB-ot lát. Az OMV problémamentesen fut, szóval a "probléma" inkább elvi, mint tényleges.

Üdv. V. Körte

(#5030) lovi27 válasza vadkörte (#5029) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam a 6 GB-ból 5,85 a Total, ami a rendszer információnál 5,58 GB. Ez a normál asztali verzió.

Kicsit valóban kevesebb, mint amit vártam. Érdekes lenne más. a tieddel egyező hardverű embernél mennyi, vagy a normál Debian mit mutat.

(#5031) footy válasza vadkörte (#5021) üzenetére


footy
addikt

Ez nekem kisertetiesen 32bites limitnek tunik...

(#5032) vadkörte válasza footy (#5031) üzenetére


vadkörte
addikt

Én is erre gondoltam, minden jel arra utal. Csak azt nem tudtam még összerakni, hogy ha az innen letöltött amd64-es (tehát elméletileg 64 bites) ISO-ból, hogy tudott feltelepedni 32 bites rendszer.
A CPU 64 bites, a rendszer 64 bites és maximum 4GB RAM-ot kezel, a BIOS látja is mind. Az ugyanebből az ISO-ból feltelepített virtuális gép, ami 4GB RAM-ot kapott, kezeli mind. :U

Nem nagy érvágás a hiányzó RAM, így sincs kihajtva a gép. A legdurvább - az is pillanatnyi - memóriafoglalásom kb. 65%-os volt.

Üdv. V. Körte

(#5033) iff


iff
senior tag

Ami érdekes, hogy kisebb adatott másoltam az NAS-ra és 10MB/s volt a max. Közben jöttek megint frissítések, (samba) telepítettem és újra indítottam a gépet. Egyből normális sebességgel ment a másolás.

(4GB)
MemTotal: 3469176 kB
MemFree: 125852 kB
MemAvailable: 2966804 kB

integrált vid.kártya van, amiből eleve lecsíp belőle.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#5034) lovi27 válasza vadkörte (#5032) üzenetére


lovi27
addikt

32 bittel 4 GB adatot lehet megcímezni (4 294 967 296). Neked pont ennyi RAM van. Akkor mit tudna korlátozni az esetleges 32 bit nálad? "Én is erre gondoltam, minden jel arra utal." Mire? A 31 bit esetén már csak 2 GB a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#5035) lovi27 válasza iff (#5033) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam is jöttek frissítések, frissült a backports kernel mellett a samba is. Nekem is "egyből normális sebességgel ment a másolás" Az eddigi 100-110 helyett 60 MB/s-al... :DDD :D De nem érdekes. Ha elmúlik a dilije, majd visszaáll a régi rend.

Komolyra fordítva a szót, remélem most emiatt frissítették a samba-t! Érdemes elolvasni. Nagy kitolás lenne velünk, ha valamelyikünk egyszer csak kapna egy üzenet, hogy csak fizetés után kapja vissza a NAS tartalmát. :W

[ Szerkesztve ]

(#5036) nemurea válasza lovi27 (#5035) üzenetére


nemurea
aktív tag

Jól gondolom, hogy ehhez először el kell jutni kívülről a NAS-hoz, nem? Ha ez nincs meg, akkor lehet bármekkora nagy lyuk a samba protokollon, nem fog tudni letöltődni a linuxos futtatható állomány.

Ha meg a kliens (pl. egy laptop) oldaláról indulna a fertőzés, ott is kell valami felhasználó ténykedés.

A cikk emleget embedded linux rendszereket a NAS-okon, na azok már gyakrabban vannak kint a neten a kényelmes, háromklikkes megoldás miatt (pl. Synology), de hogy oda is hogy jut be a kártékony kód, azt nem tudom... a sambán már csak terjedni akar.

Nem mondom, hogy lehetetlen, csak a fejemben ez még nem állt össze.

(#5037) iff válasza lovi27 (#5035) üzenetére


iff
senior tag

:U

A vírusirtó mennyire megbízható az OMV-n?

Most rendesen "normálisan" hasít a hálózat nálam. :)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#5038) lovi27 válasza iff (#5037) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam meg tényleg 60 MB/s-mal másolt a frissítés után... :K

Mit jelent az hogy megbízható? Így túl általános a kérdés. Én használtam a ClamAV plugint. Nem vettem észre, hogy lassította a gépet, nem okozott fennakadást, de igazából azt se tudtam dolgozik-e egyáltalán. Azt láttam, hogy időnként frissült az adatbázis fájl, de soha nem figyelmeztetett, soha nem akart semmit.

(#5039) doberman válasza lovi27 (#5038) üzenetére


doberman
senior tag

esetleg egy teszt filét másolj fel... nekem a win-es nod ugrik rá...

megtalálta..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#5040) lovi27 válasza nemurea (#5036) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, kívülről oda kell jutnia, de az OMV bármikor kimehet az internetre, azzal kommunikál akivel akar és azt tölt le amit akar. Nem tudok korlátozásról. Na, jó! Lekapcsolhatom a routert... ;] Nálam napi 24 órában folyamatosan megy a NAS és a router is, a gépemtől függetlenül.

A beágyazott Samba szervert csak fokozott rizikóként említi, de a többit ezzel nem zárja ki. Szóval igazából most nem tudom, hogy kell-e félni vagy nem? De odafigyelni már ajánlott, az biztos. Például mivel egy 7 éves sebezhetőségről van szó, így akik magabiztosan mondogatják milyen jó a v2, nem kell azt frissítgetni, a javítást soha nem kapják meg.

(#5041) doberman válasza doberman (#5039) üzenetére


doberman
senior tag

azt hiszem rosszul fogalmaztam:
a win-es nod is ugrik rá.(le kellett tiltanom míg elkészítettem a filét és felmásoltam a nas-ra)
de mint a kép is mutatja az omv alatt működő clamav is megtalálta, törölte.

8lnu

(#5042) lovi27 válasza doberman (#5039) üzenetére


lovi27
addikt

Thu May 25 19:12:07 2017 -> /srv/dev-disk-by-label-Downloads/Downloads/incomplete/Teszt.txt: Eicar-Test-Signature(e7e5fa40569514ec442bbdf755d89c2f:70) FOUND

Igen, megtalálja, csak az a gondom, hogy nem futás közben, azaz nem akkor amikor másoltam, hanem amikor az ellenőrzési idő elő volt írva.

(#5043) doberman válasza lovi27 (#5042) üzenetére


doberman
senior tag

nem ismerem a clamav "lelkivilágát". (van e a memóriában real-time modulja, vagy csak a cron-ban beállított időnként fut-e, mert azért az sem jó, hogy pl óránként fusson mert akkor a nas egész nap csak vírust fog keresni... nálam napi egy ellenőrzés megy hajnalban - ez otthoni felhasználásra jó, de pl céges környezetben azért elégtelennek tünik.. ott kell a valós idejű védelem.)

8lnu

(#5044) Flowtation válasza lovi27 (#5040) üzenetére


Flowtation
őstag

"Például mivel egy 7 éves sebezhetőségről van szó, így akik magabiztosan mondogatják milyen jó a v2, nem kell azt frissítgetni, a javítást soha nem kapják meg."

:Y

Mi frissül, hogy befoltozódjon ez a rés? Épp most nyomtam update&upgrade-et, csak sambas csomagok frissültek, és 2.12-vel vagyok.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5045) lovi27 válasza doberman (#5043) üzenetére


lovi27
addikt

Úgy néz ki van valós idejű mód is. On-Access Scanning a bűvös kifejezés, ami ezt fedi. Ráadásul egész ügyesen, sokféleképpen konfigurálható. Azt már megnéztem a v3-ban használt backports kernel megfelel a feltételnek amit szabnak. Most már csak megfelelő konfigurálás kell és újra használhatom.

(#5046) lovi27 válasza Flowtation (#5044) üzenetére


lovi27
addikt

"...nem kell azt frissítgetni..." Ő róluk szólt. :K Nem rólad. :(

(#5047) doberman válasza lovi27 (#5045) üzenetére


doberman
senior tag

nálam 2.2.14 fut. kernel:3.4.104bananian. (banánpi) nem nagyon találok benne On-Access Scanning opciót...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#5048) lovi27 válasza doberman (#5047) üzenetére


lovi27
addikt

Nem találni kell benne, hanem beleírni. Nincs automatikusan benne. De ez feltétel: kernel version >= 3.8 with fanotify compiled in. És ha nem tévedek a tied ennél kisebb. Telepíteni kell a Backports kernelt, az már v4.

(#5049) lovi27


lovi27
addikt

Ha valaki ki akarja próbálni az azonnali ellenőrzést egy kis segítség:

Feltétel, hogy a kernel verziója egyenlő vagy nagyobb legyen, mint 3.8 és az ún. fanotify lehetőség a kernelbe legyen fordítva, ami a cat /boot/config-<kernel_version> | grep FANOTIFY paranccsal ellenőrizhető. Ez nálam, a v3-nál így néz ki és az eredmény:
root@omv:~# cat /boot/config-4.9.0-0.bpo.2-amd64 | grep FANOTIFY
CONFIG_FANOTIFY=y
CONFIG_FANOTIFY_ACCESS_PERMISSIONS=y

A funkció eléréséhez a plugin extra opciójába kell írni a parancsokat, felejtsük el a config fájl babrálását, ez így biztosabb.

ScanOnAccess yes
OnAccessIncludePath /srv/dev-disk-by-label-Downloads
OnAccessPrevention yes
OnAccessExtraScanning yes

Az első parancs a funkció engedélyezése, a második hogy hol végezze az ellenőrzést (az alkönyvtárakban is keres). A harmadik parancs elméletileg egyből blokkolja az ellenőrzött fájl eseményeit. A szöveges teszt fájlnál nem volt mit blokkolni. Az utolsó parancs pedig az újonnan létrehozott, áthelyezett vagy átnevezett fájloknál is elvégzi a vizsgálatot.

Hogy láthassak is valamit engedélyeztem az OMV Értesítés funkciót és például ahogy átmásoltam az adott könyvtárba a teszt fájlt, azonnal jött az e-mail figyelmeztetés:
"A virus has been detected: /srv/dev-disk-by-label-Downloads/Downloads/incomplete/Teszt.txt

Your faithful employee,
ClamAV"

A blog alapján további funkciókkal is bővíthető a keresés, elég jól testre szabható. Minden további ötlet, kiegészítés jól jön. Az eredmény biztató. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5050) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Szerettem volna telepíteni a Plexet a bal oldali Bővítményekből, de nincs ott. Mi ennek az oka? Pedig ez is rendben van:

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.