Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) lovi27 válasza tononrg (#7694) üzenetére


lovi27
addikt

Sikerült, nem volt hiba? A verzióhoz valót tetted fel?

(#7702) doberman válasza eastsider (#7700) üzenetére


doberman
senior tag

én már 3 órája próbálom a tvheadend-et dockerben futtatni, de nem jutok előrébb... pull image, running de valami nem kerek - hiányosak az ismereteim. tudsz valami 1xűbb leírást?

8lnu

(#7703) eastsider válasza doberman (#7702) üzenetére


eastsider
nagyúr

Az elég szájbarágós pedig. Hozz létre usert a dockernek meg mappákat azzal a userrel, majd azzal futtasd a konténert.

(#7704) doberman válasza eastsider (#7703) üzenetére


doberman
senior tag

oké eddig világos, de itt is meg kellene találnom a tvheadend webes felületét, na az nincs.. áááá hüle vagyok még olvasni kell - nem keveset..

8lnu

(#7705) eastsider válasza Patice (#7699) üzenetére


eastsider
nagyúr

Pi-Hole-hoz is van docker image: [link]

(#7706) Csabulator válasza eastsider (#7705) üzenetére


Csabulator
tag

Hatalmas UP, ezt próbálom megoldani egy ideje :)

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#7707) eastsider válasza Csabulator (#7706) üzenetére


eastsider
nagyúr

ahogy nézem nem csak docker run elindítani, de tuti van rengeteg leírás. megpróbálom én is elindítani.
plusz elkezdtem játszani a calibre-web-bel is

(#7708) doberman válasza eastsider (#7703) üzenetére


doberman
senior tag

... működik.. :R , 2 ponton is hibáztam, az egyik a "szokásos" jogosultsági hiba a könyvtáron, a másik pedig a Volumes and Bind mounts -> Container path -nál előtte utána / .. fut, viszont nem látja a tuner stick-et.(0bda:2838 Realtek Semiconductor Corp. RTL2838 DVB-T ez a host lsusb kimenete)
válszeg a host látja, csak a konténerben futó tvheadend nem tud róla... ?
:(((

8lnu

(#7709) tononrg válasza lovi27 (#7701) üzenetére


tononrg
csendes tag

Megoldottam... Midnight commander-ból újra telepítettem a plugint.

(#7710) lovi27 válasza tononrg (#7709) üzenetére


lovi27
addikt

Azért forszíroztam a kérdéseket, mert utána olvasva ez a hiba egy beavatkozás után keletkezik (amiről perzse mélyen hallgatnak a kérdezők) és így az elhárításához egyéni ügyesség kell. Ez nálad is megvolt. Gratulálok! :C

(#7711) g0dl


g0dl
addikt

Utóbbi időben ( 1 hónap) a samba megosztás elérés elég bizonytalan lett. Pl. felcsatolt megosztáson lévő filmet TC-ből rádobom egy lejátszóra, akkor panaszkodik, hogy nem éri el. Nem volt mostanában valami w10 frissítés ami ezt okozza?

(#7712) zsolt501 válasza g0dl (#7711) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony a win10-ben piszkálták az SMB2-t azóta máshol is tud problémát okozni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7713) g0dl válasza zsolt501 (#7712) üzenetére


g0dl
addikt

És hogyan lehet megoldani?

(#7714) Patice


Patice
nagyúr

Nálam semmi gond nincs az OMV3.0 SMB megosztásaival.

Pár hete raktam újra az asztalit a legfrissebb Win10-zel, de no problem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7715) eastsider


eastsider
nagyúr

egyébként pi hole omv leírás: [link]

(#7716) Patice válasza eastsider (#7715) üzenetére


Patice
nagyúr

:R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7717) zsolt501 válasza g0dl (#7713) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát az MS-re kell igazán várni, ráadásul a hiba eléggé random módon jön elő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7718) lovi27 válasza g0dl (#7711) üzenetére


lovi27
addikt

A hálózati megosztással kapcsolatosan az utóbbi időben két nagy változás történt a Windows 10-ben. Most, a tavaszi nagy frissítésekor a 1803-ból kikerült az otthoni csoport. Illetve a tavaly őszi nagy frissítéskor, a 1709-től kezdve alapértelmezetten tiltott az SMB1. Ezek a változások néhány felhasználónál a hálózaton okozott fájlmegosztási hibát, de nem úgy, hogy egyszer jó, majd legközelebb meg nem. Vagy működött vagy nem.

Ha visszakeresel az SMB1 tiltásról elég részletesen már itt a fórumon is volt szó, az otthoni csoporttal kapcsolatban még senki sem panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

(#7719) g0dl válasza lovi27 (#7718) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem nem is néha jó, hanem elég jól reprodukálható módon.
Konkrétan net use segítségével néhány omv megosztás meghajtójelhez van csatolva ( a DNS FQDN illetve windows elnezés esetleg gyanus lehet).

- A Fájlkezelőben, Total Commanderben ez a meghajtó betű látszik, az böngészhető
- Pl. egy film-re kattintva elindul a lejátszó, majd (most nincs előttem) fájl elérési hibával el sem tudja kezdeni a lejátszast
- Ugyanez a helyzet, ha a fájlt egy már futó lejátszóba (MPCHC) beledobom.
- A fájlt pl. total commanderrel meg tudom nyitni olvasásra ( F3)
- A fájlt tudom másolni is helyi meghajtóra

és itt jön a bizonytalanság
- néha másolás, és egyéb kinlódás után egyszer csak el tudja indítani a lejátszást ( itt még nem sikerült beazonosítanom mitől javul meg)

[ Szerkesztve ]

(#7720) lovi27 válasza g0dl (#7719) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor a szambát kivethetjük a szidott körből, mert valószínűleg, nekem úgy tűnik valami jogosultsági probléma lesz. Pláne, ha van következetesség. Nem próbáltad a médialejátszó elérést más protokollra átállítani? Például NFS-re? Vannak 1000-es felhasználók az ACL menüben?

Ó, lehet, rosszul értem. A médialejátszó a PC-én egy program?

[ Szerkesztve ]

(#7721) Csabulator válasza eastsider (#7715) üzenetére


Csabulator
tag

Én egy kicsit egyszerűbben oldottam meg a dolgot: OMV alapértelmezett portját 80-ról 8080-ra átállítottam, Pi-Hole-t meg hagytam a 80-as porton és minden flottul működik.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#7722) g0dl válasza lovi27 (#7720) üzenetére


g0dl
addikt

Itt nem játszik más protokoll, fájl szinten nyitnám meg a filmet .

De más is szokott panaszkodni fájlmegynitási problémákkal pl. a keepass is mikor a fájlszerveren lővő fájllal szinkronizálnék.

(#7723) lovi27 válasza g0dl (#7722) üzenetére


lovi27
addikt

Tévedsz, mert ahol van egy protokoll ott rendszerint több is játszik. A médialejátszóknál bevett szokás, de ez a KeePass-nál sincs másként: "By default, KeePass supports FTP, HTTP and WebDAV, but additional protocols might be available on your system (if specific providers are installed)".

A kényelmi állapotból valószínűleg most a Microsoft az otthoni csoport eltörlésével billentett ki. Meg azzal, hogy minden nagy frissítés után hónapok kellenek neki míg minden olyan jól működik, mint annak előtte. Ezért jobban jársz, ha a KeePass és az OMV között beüzemeled a WebDAV protokollt, ami az adatbázis fájl szinkronizálására kiválóan használható. Ha mégis inkább a mostani állapothoz ragaszkodsz olvass utána mit ajánl megoldásnak a Microsoft. Hasonló módon függetleníthető a média fájlok lejátszása is a MS agymenéseitől.

(#7724) eastsider válasza Csabulator (#7721) üzenetére


eastsider
nagyúr

azért a Docker kicsit több ennél. de OMV webguiját bármire rakhatod :)
lényeg, hogy működik :R

(#7725) nemurea válasza lovi27 (#7723) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ööö, szerintem ez kicsit messzire mutat így, hogy a NAS és egy Windows gép között SMB helyett más protokollt használjunk fájlok megnyitására és szerkesztésére. Ez azzal is járna, hogy ha nemcsak a KeePass, hanem egy Excel, PowerPoint fájlt meg akarnék nyitni szerkesztésre a NAS-ról, és akkor is a WebDAV-hoz kellene fordulnom.

Viszont a Win előszeretettel logolja a hibákat. Érdemes lenne körülnézni az Eseménynaplóban (valami ilyesmi a neve), hátha látszik ezekben az esetekben a hibaüzenet, és onnan tovább lehetne nyomozni.

(#7726) lovi27 válasza nemurea (#7725) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem többet magyarázol bele, mint amennyire én gondoltam. Arra hívtam fel a figyelmet, ha valakinek gondja van a samba-val, azon kívül is van élet. A Windows javításába meg nem akarok belemenni, mert van rá külön fórum.

[ Szerkesztve ]

(#7727) Charx


Charx
senior tag

Tudtok olyan scriptet vagy progit, ami egy mappa tartalmát törölné, beállítható idő vagy méret függvényében?

(#7728) Zügynök


Zügynök
tag

Sziasztok,
tudja valaki , hogyan lehet OMV-ben megszüntetni egy RAID 10-ás tömböt? A RAID kezelésnél nem engedi törölni. Át szeretném alakítani egy RAID 5 tömbbé.

Üdv
Zambelly Péter

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#7729) laracroft válasza footy (#7654) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia, OMV fut az odroidon?
Ha igen, melyik verziót használod?

köszi

(#7730) footy válasza laracroft (#7729) üzenetére


footy
addikt

Szia!

a 3.0.99 van fennt. Most nézem, hogy már kijött a végleges 4-es verzió.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#7731) laracroft válasza footy (#7730) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi, közben én is megtaláltam...
Nem az Odroid images-ben van, hanem az OMV 4.x for Single Board Computers... :F

köszi!

(#7732) fonok87 válasza footy (#7730) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hali

Nekem is lenne egy kérdésem az Odroid kütyüről :) Nálad fut rajta transmission vagy más le/feltöltő kliens? Mert ha amellett is ki tud szolgálni 1 vagy 2 eszközt file átvitellel akkor a HC2 a nekem való hardver. Kb egy 10essel olcsóbban jön ki mintha integrált intel procis lapra építkeznék, a fogyasztás meg gondolom töredéke :)

Truss me, I'm an engineer.

(#7733) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Lenne egy HP PRoliant Gen8as gépem, amin az OMV fut.
Most nézem, hogy van benne memória kártya olvasó. Mennyire lenne jó ötlet beletenni egy 4 gigás kártyát és arra telepíteni a rendszert. Mennyire bírják ilyesmit ezek a kártyák?

(#7734) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok nagyon új vagyok ebben az omv-ben. YT-n nézzem hogyan kell felrakni beállitani pi-re. A kérdésem annyi, hogy az normális hogy 300gb-ot pakolnék rá egyszerre saját gépből smb-n keresztűl és kb 2 max 3 MB/sec en tölti fel? gigabit router van és cat5e. Valamit kéne még állitanom vagy nemtudom.. pi 3b+ a gép. Egy maxtor sata3 1tb vinyó van rajta.

Előre is köszi!

(#7735) footy válasza laracroft (#7731) üzenetére


footy
addikt

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy külön mappába tették.
Majd írd meg hogy mik a tapasztalataid a 4-es verzióval mert én is tervezek frissítést.

(#7732) fonok87
A párhuzamos feladatok teljesítményéről nem tudok túl átfogóan nyilatkozni, a nálam futó szolgáltatások sebességével eddig nem volt gond. Ezek nyilván nem mind párhuzamosan futnak. (A letöltés és a stream viszont igen és ezzel eddig nem volt gond).
- Time Machine Backup
- Transmission (30/6-os netem van)
- DLNA
- FTP
- MySQL (csak Kodi adatbázis)
- NFS
- OpenVPN
- RemoteDesktop
- Samba
- Syncthing

A heti diagrammok így néznek ki:


(#7736) lovi27 válasza footy (#7735) üzenetére


lovi27
addikt

Nem jutott még eszedbe, hogy valami nem jól működik nálad? Vagy nem használod a kütyüt?
Nincs CPU használat az ábra szerint.

Nem vagyok egy "nagyfelhasználó", de a grafikonból látszik, hogy folyamatosan működött a NAS és néha volt intenzívebb időszak. Naponta volt lejátszás, de az nem jelentkezik az ábrán.

[ Szerkesztve ]

(#7737) footy válasza lovi27 (#7736) üzenetére


footy
addikt

Nem, mert általában a Load-ot nézem és az működik rendesen ;)

(#7738) lovi27 válasza footy (#7737) üzenetére


lovi27
addikt

Néha a CPU-ra is nézzél rá, legalább mielőtt villogsz vele. ;]

(#7739) lovi27 válasza Zügynök (#7728) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!
Nem rég is volt egy RAID-es kérdés, de akkor sem jött válasz. Ha kérdésed még aktuális, a fejlesztők fórumán angolul tudnak segíteni.

(#7740) Zügynök válasza lovi27 (#7739) üzenetére


Zügynök
tag

Köszi,
megpróbálom. Most küzdök a Putty-al, nem tudom, rendszergazdaként szeretnék belépni az admin, openmediavault kettőssel, de "acces denied"
Mit csinálok rosszul?

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#7741) lovi27 válasza Zügynök (#7740) üzenetére


lovi27
addikt

Az admin egy virtuális, nem létező felhasználó root jogokkal a WegGUI (böngésző) számára a beállításokhoz. Putty-hoz a felhasználónév legyen root és a jelszó az, amit telepítéskor meg kellett adnod hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7742) Zügynök válasza lovi27 (#7741) üzenetére


Zügynök
tag

Kösz, bent vagyok, jövök egy csokival..... :R :R :R :R

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#7743) lovi27 válasza Zügynök (#7742) üzenetére


lovi27
addikt

Így már mehet a RAID rendbetétel...

(#7744) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Régóta megy a szerverem. Win10 el használom, természetesen SMB megosztással.
A Win10 ben beállítottam egy meghajtót rá. Win 10 indításkr nem akar felcsatlakozni, de utána ha a fájlkezelőbe kiválasztom, már működik. Most szerettem volna egy kicsit javítani a helyzeten, a NET USE használatával. Sajnos azt taasztaltam,hogy a NET USE sem látja (1231 számú rendszerhiba).

Lehet, hogy nem teljesen korrekt az SMB beállítása ? Az ellenőrzés során megtaláltam, hogy a szerveren a munkacsoport WORKGROUP a kliensen egy másik volt beállítva. Módosítás után (minden gépen WORKGROUP) sem működik. Ezek után kezdtem a NET USE használatát parancssorből tesztelni, de ez sem ad kielgítő eredményt. Ha WIN+R futtatom az elérést akkor mindíg kapcsolódik. A NET USE esetében elég sokszor kiírja a fenti 1231 et, vagy másik hasonlót ahol szövegesen hivatkozik, hogy nincs ilyen elérés..

Beállításokat csak a webes felületen állítottam, így van beállítva.

Általános beállítások:
Egedélyezés: Igen
Munkacsoport: WORKGROUP
Leírás: %h server
Helyi főtallózó : Igen
Idő szerver : Nem

Saját Könyvtárak
Egedélyezés: Nem
Böngészhető: Igen

WINS : Nem

Haladó
Naplózási szint: Nics
Üres jelszavak: Nem
Sendfile használata: Igen
Aszinkron I/O : Igen
Extra opciók: Üres

(#7745) lovi27 válasza egerj (#7744) üzenetére


lovi27
addikt

Linux oldalról sokat nem tehetsz, ez Windows 10 probléma.
Próbáld ki ezt a beállítást (és újraindítás!!!).

Nálam a net use \\hostname parancs mindig hiba nélkül lefut. Így lehet, nálad a W10-ben egyéb hiba is van.

(#7746) Patice válasza egerj (#7744) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez nálam is megvan. Windows hülyeség. "Túl gyorsan" indul a Win és nem várja meg, amíg a hálózat és a NAS válaszol, így induláskor azonnal nem tudja fölcsatolni. Aztán rákattintva meg megy minden rendben.

Én nem foglalkozom ezzel, mivel két kattintásra ugyan úgy működik pár másodperccel később. SMB-t meg csak a Win-es asztali gépemhez használok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7747) g0dl válasza egerj (#7744) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem is van ilyen gondom.
Ahogy le is írtam, nekem onnantól működik, mikor valamilyen alkalmazásból kitallózok egy adott megosztáson lévő fájlt. Addig teljesen hülyén viselkedik.
Biztos, hogy Win10 bénázik. Remekül bevált a kierőszakolt frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#7748) lovi27 válasza Patice (#7746) üzenetére


lovi27
addikt

Kipróbálnád az ajánlott beállítással? Könnyű beállítani, semmi kárt nem okoz és egyszerű visszatérni a régi állapotra.

(#7749) aicon válasza Patice (#7746) üzenetére


aicon
senior tag

Win7-re megoldás, késleltetett csatolás:

Win10-en nem tudom, hogy működik.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#7750) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Azt meg kehet-e csinálni hogy a jelenlegi 500 GIB-os hdd-n levő debian 9+omv kombót pl a clonzilla-val átrakjam egy 120-as ssd-re ? :F A hdd-n vagy egy Data partíció de még szinte üres és azt nem is szeretném átrakni ,ha nagyon fontos akkor meg akár törölhetem is. Win-nel ez nem okozna problémát ,de a linuxot nem igazán ismerem még és nem tudom hogy nem fog-e "hisztizni" hogy ez a lemez nem az a lemez és jogosultságok meg stb. :F
És ha végül összejönne akkor kell/érdemes felrakni azt a flash meghajtós plugin-t ?
Köszi , majd még biztos jövök új kérdésékkel... :U :K :B

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.